Sõna "doula" tuleb iidsest Kreekast, viitab naisele, kes on teenimises; on koolitatud ja kogemustega professionaal, kes pakub füüsilist, emotsionaalset ja informatiivset tuge naisele raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel ajal.

Doula ehk sünnitoetaja on tugiisik, kes saadab naist läbi tema elu ühe olulisema rännaku - raseduse ja sünnituse.

Sünnitoetajad (küll erinevate nimetustega), on olnud osa pea kõikide rahvaste vanadest traditsioonidest, sest teati, et naise elus on aegu, kui teise naise toetus ja abi on tähtsamad kui miski muu.

Selle elu tähtsaima rännaku ajal võib tekkida palju küsimusi, suuri emotsioone, vajadust jagada või lhtsalt ka praktilist abi. Sünnitoetaja ehk doula on see tugiisik, kes aitab teekonnale ettetulevates käänakutes leida ehk seda kõige paremat viisi rõõmu ja rahuga edasiliikumiseks.

Doula õppesse astumiseks on vajalik gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, selleks tuleb täita registreerimisvorm ja tasuda õigeagselt kooli poolt väljastatud ettemaksu arve. Doulade õppeprogrammist, õppejõududest ja hinnast loe täpsemalt SIIT.