MBSR juhendajakoolitus koosneb kahest osast – MBSR originaalprogrammi baaskoolitus ja edasijõudnute jätkukoolitus.

Juhendajakoolituse I osa ehk põhiõpe algab 9.detsembril 2023. ja see info on leitav siit.

MBSR juhendajakoolituse edasijõudnute jätkukoolituse info:

ÕPPEVORM: tsükliõpe

ÕPPEKEEL: inglise keel

ÕPPE KESTVUS: 7 kuud

ÕPPE MAHT: 78 tundi auditoorset õpet/webinare

ÕPPEKAVARÜHM: Täiskasvanute koolitus. Sotsiaaltöö ja nõustamise õppekavarühm. Heaolu õppesuund

ÕPPE SISU: MBSR õppekava järgi kursuste ja gruppide juhendamine vastavalt rahvusvaheliselt välja töötatud sisule. MBSR õppekava on leitav siit.

KOOLITAJAD: Leena Pennanen, Petri Pennanen

ÕPPEKAVA ALUSED JA PRAKTIKA KORRALDUS

Koolitus põhineb MBSR litsentseeeritud õppekaval (Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society (CFM) University of Massachusetts Medical School. Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) Authorized Curriculum Guide).

TOIMUMISE KOHT: Tallinn/reaalajas veebis, sõltuvalt riiklikest piirangutest

MAKSUMUS: alates 2490€ +km

ÕPPEKAVA EESMÄRK: Tagada rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteetsed oskused juhendamaks MBSR rühmasid ning võimaldada õpilasel omandada vajalikud kompetentsid.

LÕPETAMISE TINGIMUSED: 90% koolitustel osalemine ja eksami positiivne sooritamine.

LÕPETAMISEL VÄLJASTATAV DOKUMENT: Kooli lõputunnistus, Center for Mindfulness, Finland sertifikaat, mis võimaldab hakata ise MBSR nimelisi 8-nädalasi kursuseid juhendama ja/või muid analoogseid töötubasid/koolitusi tegema.

ÕPIVÄLJUNDID:

Õppekava õpiväljundid. Õpilane…

1. on süvendatult õppinud MBSR praktikaid ja harjutusi;

2. on arendanud enda  stressijuhtimise oskusi, oma emotsionaalset intelligentsust ja teadvelolekut;

3. on võimeline juhendama MBSR koolitusi ja oma MBSR gruppe;

4. oskab selgitada ning arutleda MBSR teemadel ja pakkuda seega professionaalset MBSR-põhist teenust;

5. oskab oma tegevuses rakendada juhendamisalaseid teadmisi ning omab valmidust elukestvaks ennastjuhtivaks õppimiseks ning erialaseks täiendamiseks.

MUU INFO:

ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattide, toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt
ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
MBSR originaalprogrammi baaskoolituse läbimine

KONTAKT JA ÜLDINFO:
Üldised küsimused: Kaia-Kaire Hunt, tel: 56 600 295, tarkustekool@gmail.com

TOIMUMISE AJAD (indikatiivsed)

Kuupäevad:
I moodul – 10.-11.oktoober 2021 (pühapäev ja esmaspäev)
II moodul – 10.-11.detsember 2021 (reede ja laupäev)
III moodul – 25.-26.jaanuar 2022 (teisipäev ja kolmapäev)
IV moodul – 7.-8. aprill 2022 (neljapäev ja reede)

8-osaline õhtukursus – päevad täpsustamisel, aga jäävad samasse ajavahemikku, ehk siis oktoober – aprill. Esimene õhtukursuse kohtumine toimub 5. oktoobril.

Kohtumisi on planeeritud 4 korda (2l päeval, kuupäevad ülal ära toodud), sellele lisandub üks juhendamise päev, kus kõik saavad väiksemates gruppides juhendamispraktikat harjutada.

Lisaks kuulub juurde tavapärase 8-nädalase MBSR kursuse läbimine (mille eesmärk on seda teha siis juhendaja võtmes, nii, et kes on seda varem juba teinud, see pole päris see). 8-nädalase kursuse osa toimub õhtuti (keskmiselt 2,5 tundi korraga, sissejuhatus ja viimane kord võivad kestuse seisukohalt veidi erineda).

Lisaks toimub vähemalt 2 webinari.

MBSR juhendajakoolituse nõuded on leitavad siit.

MBSR juhendajakoolituse õpetajad on leitavad siit.