2020. aasta 7-mooduli pikkune taimeravi ja ravimtaimede koolitus algab juba märtsis 2020!

Registreerimine on alanud, registreerimislink on leitav siit. Kohtade arv on piiratud.

ÕPPEKAVA NIMETUS: Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

ÕPPEKAVARÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KOOLITAJAD: ravimtaimeteadlane Ain Raal, taimetark ja farmatseut Maret Makko, bioloog, ravimtaimetundja ja 4TUULT ravimtaimetoodete valmistaja, Hiina loodusravi spetsialist Annika Nellis, Püha Hildegardi Tervenduskunsti tutvustaja Eestis Heli Kann, taimetark ja Võilillefestivali eestvedaja Mercedes Merimaa, loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, allikauurija ja taimepärimuse kandja Kristel Vilbaste, kunstnik ning pedagoog Elo Liiv, Süvahavva taimetalu perenaine Reet Pettai, saunanaine, saunaravitsemise praktik ja saunatraditsiooni hoidja Kairi Aaspere, bioloog ja Gaia Akadeemia eestvedaja Toomas Trapido ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli looja ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.

Selleks, et kursus oleks võimalikult praktiline, toimuvad osad tunnid väljas taimi tundma õppides, korjates ning nendega ka sügavamal hingetasandil sõbraks saades. Selleks, et inimkeha tasakaalutustest aru saada, käsitleme kursusel kõiki organsüsteeme ja enimlevinud terviseprobleeme, nende energeetikat ja taimabilisi.

Selleks, et õppida tundma erinevaid taimekoosluseid, külastame ka Eestimaa mitmeid eri paiku.

Maikuu koolitus toimub Võilillefestivali keskpunktis, et ammutada jõudu taimeilma vägevailt, suve alguse koolitus on rohke taimevalikuga Lilleoru ürdiaias, suve keskpaigas külastame Männisalu talu ehk Vigala Sassi dendroparki ja loitsuplatsi, korjame kohalikke ravimtaimi Sassi elukaaslase Elo juhendamisel, suve lõpu koolitus toimub Lõuna-Eestis Hundiallikal, kus taimemaailmale lisaks piilume suitsusaunas saunateraapia tervistavasse maailma ja Süvahavva taimetallu ning Mikk Sarve Ilmamäe tallu, kus meid võõrustab Kristel Vilbaste. Iga mooduli juurde kuulub ka praktiline osa – õpime tegema salve, kreeme, mähiseid, tinktuure, õietilkasid, tõmmiseid, teesid, raviveine ja muudki.

Kellele kursus on mõeldud?

Kursus sobib kõigile, kes soovivad sügavamalt tundma õppida taimede maailma ja nii isiklikuks otstarbeks kui ka professionaalsel eesmärgil saada süvateadmisi taimede kasutamisest tervise toetamisel ja ravitsemisel.

ÕPIVÄLJUNDID:

  • Tunned peamisi nii looduses kui aias kasvavaid ravimtaimi ja puid – nii nende tõenduspõhiseid kui rahvaravis tuntud toimeaineid
  • Oskad hinnata taime kuju, värvi, kasvukoha ja olemuse alusel taime sobivust mõne konkreetse organi toetamiseks läbi ‘sarnane toetab sarnast’ vaatenurga;
  • Tead, kuidas ja millal ravimtaimi korjata, kuidas neid töödelda ja säilitada;
  • Oskad anda sümptomitele peamise energeetilise tunnuse (külma tüüpi või kuuma tüüpi haigus jne), ning valida vastavalt sellele sobivaim taimabiline ja tervisetoode ning neid ise ka valmistada;
  • Tead, kuidas hapendada metsataimi, kuidas valmistada teesid, tõmmiseid, keeduseid, tinktuure, õlisid, salve ja mähiseid ning milliste tervisehädade puhul ning milliste ennetamiseks neid kasutada;
  • Tunned õieteraapia baasaluseid, õite peenmaailma ja oskab valmistada õietilkasid;
  • Tead, millist rolli mängib saun loodusravis ja kuidas saunas ravimtaimede abil tervist turgutada;
  • Tunned mee tervistavaid omadusi ja oskab tervise parandamiseks mee saadusi kasutada;
  • Oskad kasutada toidutaimi tervise edendamiseks ja taastamiseks;

TOIMUMISKOHAD: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool Tallinnas, Lilleoru keskus Rae vallas, Võilillefestivali asupaik Kihlepa vallas, Hundiallika Keskus Lõuna-Eestis, Vigala Sassi kodutalu Saaremaal.

Detailne õppekava, koos õpetajate teemade jaotuse, kellaaegade jm vajalikuga on kättesaadav siin (alates 10.01.20).

TOIMUMISE AEG:

Koolitus toimub kahepäevaste tsüklitena (va suvised väljasõitudega moodulid). Kevadel ja sügisel toimub koolitus nädalavahetustel, suvel ka mõnel nädalasisesel päeval.

Eeldame osalemist kõigil moodulitel, sest vaid nii saab terviliku ülevaate ja tõhusa baasi taimeravist.

ÕPPE SISU JA MOODULID:

I moodul. 28. – 29. märts ja 25.-26. aprill (sama koolitus kahel korral). Tallinn.  NB! TOIMUB ONLINE!!!
Sissejuhatus taimeravisse ja holistilisse tervisesse. Taimede tõenduspõhised toimeained. Kuivatatud ravimtaimed.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

II moodul. 15. – 16. mai. Võilille festivalil, Kihlepas Pärnumaal. Haiguste ja taimede loomus ja energeetika. Immuunsüsteem, külmetushaigused. Söödavad taimed. Hapendamine. Võilillefestivali töötubades osalemine.

Maht 2 päeva, 16 akadeemilist tundi. Ööbimisega Kihlepa külamajas.

III moodul. 4. – 5. juuni. Lilleoru, Harjumaa. Maitse- ja ravimtaimed aias. Õite maagiline vägi ja õietilkade valmistamine. Seedesüsteemi vaevused.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

IV moodul. 13. – 15. juuli. Männisalu talu Saaremaal. Nahaprobleemid, naiste ja meeste haigused. Õlid, salvid, kompressid, mähised. Aasataimed. Vigala Sassi dendropargi ja loitsuplatsi külastamine, maausk, vanad kombed ja taiad, sõnade ja tegemiste vägi.

Maht 2 kogu päeva, 13.juuli keskpäevat 15.juuli keskpäevani 20 akadeemilist tundi. Ööbimisega talus või telkides.

V moodul. 12. – 14. august. Hundiallika Keskus, Lõuna-Eesti. Metsataimed. Taimede botaanika ja süstemaatika. Suitsusaun ja saunateraapiad. Taimemaagia ja taimabilise leidmine. Tammetsõõri külastamine. Süvahavva loodusravitalu ja taimeaia külastamine. 

Maht 2 kogu päeva, 12.augusti keskpäevat 14. augusti keskpäevani 20 akadeemilist tundi. Ööbimisega talus.

VI moodul. 19. – 20. september. Tallinn. Põletikud, valud, närvisüsteem. Püha Hildegardi meditsiin. Raviveinid, raviküpsised.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

VII moodul. 10. – 11. oktoober. Tallinn. Kuseteedeahaigused, ainevahetushäired ja veresoonkonna probleemid. Lõputööde esitamine, kokkuvõtted ja pidulik lõpetamine. Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

Mitmete oma ala korüfeede käe all õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimi ja taimabilisi leidma. Kursuse olulisimaks on mõista terviseprobleemi olemust, et osata abivajajat. looduslike vahenditega kõige paremini toetada.

Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul.

LÕPUTÖÖ: lõputööks on õpitu põhjal ühe ravimtaimedest koosneva toote (näiteks tinktuur, salv, teesegu vms) valmistamine kodus ja selle omaduste ja kasutusotstarbe tutvustamine kursusekaaslastele koolis (viimases moodulis).

KOOLITUSE MAHT: 114 akadeemilist tundi, millest auditoorset õpet on 104 tundi.

MAKSUMUS:

Tasudes korraga terve kursuse enne 15. veebruari on kogu kursuse hind 890+km, alates 16. veebruar on korraga tasumise hind 990+km. Kursuse tasu tuleb tasuda enne koolitust ning õpilasepoolse põhjendamatu katkestamise tõttu tagastamisele ei kuulu.

Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra  hind 150+km registreerimisel kuni 15. veebruar (see hind kehtib edaspidi ka teistele moodulitele). Registreerimisel alates 16. veebruar on kõikide moodulite hinnaks 170+km. (Oleme kursuse kogusumma jaganud moodulite vahel võrdselt, seega on erineva pikkusega moodulite maksumus sama).

Peale registreerumist saadame Sulle ettemaksu arve (150 eurot +km), mille õigeaegne tasumine garanteerib koha kursusel.

Ettemaks arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu kursuse läbimisel. Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kui soovid tasuda kogu koolituse eest ühes osas.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt https://goo.gl/forms/xS7jcjGIuy0yOSay2 või kirjutades meile tervemaailm@gmail.com.

NB! Väljasõidukulud ei ole arvestatud koolituse hinna sisse. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul. Püüame liigelda võimalikult väheste autodega ja jagada sõiduvahendeid.

Koolituspäevadel on võimalik tellida lõunasöök kooli poolt (u 6-7 eurot lõunasöök), või võtta enda söök kaasa. Ööbimisega kohtades võib leida lähiümbruses ise mõne ööbimiskoha, lihtsad ööbimisvõimalused on aga  alati ka koolituspaikades kohapeal olemas, maksumusega u 10 eurot per öö.

LISAINFO: E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 56 600 295

MUU INFO:

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: (eeldusained) puuduvad
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, suur osa õppest toimub õuekeskkonnas.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Koolituse lõpus väljastatakse tunnistus neile, kes on osalenud vähemalt 80% tundidest ja tasunud õppemaksu täies ulatuses
LÕPUTÖÖ: 
lõputööks on õpitu põhjal ühe ravimtaimedest koosneva toote (näiteks tinktuur, salv, teesegu vms) valmistamine kodus ja selle omaduste ja kasutusotstarbe tutvustamine kursusekaaslastele koolis (viimases moodulis).