2022. aasta 7-mooduli pikkuse taimeravi ja ravimtaimede koolituse registreerimine on avatud. 

Registreerimine on alanud, registreerimislink on leitav siit. Kohtade arv on piiratud. Registreerimisel palume lisada motivatsioonikiri (3-4 lauset), miks soovid sel õppekaval õppima asuda.

ÕPPEKAVA NIMETUS: Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

ÕPPEKAVARÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KOOLITAJAD: ravimtaimeteadlane Ain Raal, taimeravipraktik ja 4TUULT ravimtaimetoodete valmistaja, Hiina loodusravi spetsialist ja bioloog Annika Nellis, Püha Hildegardi kloostrimeditsiini tutvustaja Eestis Heli Kann, taimetark ja kogukonna aktivist Mercedes Merimaa, loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, allikauurija ja taimepärimuse kandja bioloog Kristel Vilbaste, kunstnik ning koolitaja Elo Liiv, Süvahavva ravimtaimetalu perenaine Reet Pettai, saunanaine, saunaravitsemise praktik ja saunatraditsiooni hoidja Kairi Toom, metsikute toidutaimede spetsialist Kisti Lehtla, taimeravitundija ja ravimtaimeaia perenaine Katrin Luke, taimetundja ja pärandihoidja Vaike Martin ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli looja ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.

Selleks, et koolitus oleks võimalikult praktiline, toimuvad osad tunnid väljas taimi tundma õppides, korjates ning nendega ka sügavamal hingetasandil sõbraks saades. Selleks, et inimkeha tasakaalutustest aru saada, käsitleme koolitusel kõiki organsüsteeme ja enimlevinud terviseprobleeme, nende energeetikat ja taimabilisi.

Selleks, et õppida tundma erinevaid taimekoosluseid, külastame ka Eestimaa mitmeid eri paiku.

Kellele koolitus on mõeldud?

Koolitus sobib kõigile, kes soovivad sügavamalt tundma õppida taimede maailma ja nii isiklikuks otstarbeks kui ka professionaalsel eesmärgil ning saada teadmisi taimede kasutamisest tervise toetamisel ja ravitsemisel.

ÕPIVÄLJUNDID:

  • Tunned peamisi nii looduses kui aias kasvavaid ravimtaimi ja puid – nii nende tõenduspõhiseid kui rahvaravis tuntud toimeaineid ning taimede klassifikatsioone;
  • Tead vanade loodusravitraditsoonide ja kloostrimeditsiini põhimõtteid;
  • Tead, kuidas ja millal ravimtaimi korjata, kuidas neid töödelda ja säilitada;
  • Tead erinevate organsüsteemide peamiseid tervisega seotud tasakaalutusi ning oskad seostada sümptomeid peamiste energeetiliste tunnustega (külma tüüpi või kuuma tüüpi haigus jne), ning valida vastavalt tasakaalu loomiseks sobivaim ravimtaim (loodusravi terminoloogias ka taimabiline) ja tervisetoode ning neid ise ka valmistada;
  • Oskad hapendada metsataimi, valmistada teesid, tõmmiseid, keeduseid, tinktuure, õlisid, salve, raviveine ja mähiseid ning tead milliste tervisehädade puhul ning milliste ennetamiseks neid kasutada;
  • Tead, millist rolli mängib saun loodusravis ja kuidas saunas ravimtaimede abil tervist turgutada, tead maausu ja sõna väe rolli ravimisel, hiies käimise traditsioone ja taimeabilise leidmise viise;
  • Oskad kasutada metsikuid toidutaimi tervise edendamiseks ja taastamiseks;

TOIMUMISKOHAD: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool Tallinnas, Põhjaveski talu Järvamaal, Hundiallika Keskus Lõuna-Eestis, Vigala Sassi kodutalu Saaremaal, Karepa ravimtaimeaed Lääne-Virumaal, Ilmamäe talu Võrumaal, Süvahavva loodustalu Põlvamaal, Triinu permakultuuri aed Võrumaal

TOIMUMISE AEG:

Koolitus toimub kahepäevaste tsüklitena (va suvised väljasõitudega moodulid). Kevadel ja sügisel toimub koolitus nädalavahetustel, suvel ka mõnel nädalasisesel päeval.

Eeldame osalemist kõigil moodulitel, sest vaid nii saab terviliku ülevaate ja tõhusa baasi taimeravist.

Koolitus algab 26. märtsil ja lõpeb 16. oktoobril 2022. 

Õppekava koos sisu lahtiseletuse ja tunniplaaniga (sh kellaajalise infoga) on leitav SELLELT LINGILT.

I moodul. 26.-27. märts, Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Sissejuhatus taimeravisse ja holistilisse tervisesse. Taimede tõenduspõhised toimed. Ravimtaimede korjamine, kuivatamine ja säilitamine. (õp Kaia-Kaire Hunt, Annika Nellis, prof Ain Raal)

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

II moodul. 23. – 24. aprill, Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Tasakaalutuste (haiguste) ja sümptomite loomus. Püha Hildegardi kloostrimeditsiin. Hingamisteede tasakaalutused, külmetushaigused. (õp Kaia-Kaire Hunt, Annika Nellis, Heli Kann)

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi

III moodul. 21. – 22. mai,  Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool ja Põhjaveski talu Järvamaal.

Seedesüsteemi tasakaalutused. Umbrohutoidud. Hapendamine. Taimed ja lõhnad – eeterlikud õlid, hüdrosoolid, viirukid. Koduõue ravimtaimed (sh puud). (õp Annika Nellis, Kristi Lehtla, Vaike Martin)

Maht 2 päeva, 16 akadeemilist tundi

IV moodul. 4. – 6. juuli. Männisalu talu Triigi külas, Saaremaal (õp Annika Nellis, Elo Liiv)

Kuseteede ja reproduktiivsüsteemi tasakaalutused, südame-veresoonkonna tasakaalutused. Metsa- ja aasataimed. Vigala Sassi pärimus ja maausk, vanad kombed ja taiad, sõnade ja tegemist vägi. Kaasused. Teed, tõmmised, tinktuurid.

Maht 2 kogu päeva, 5.juuli keskpäevast 7.juuli keskpäevani, 20 akadeemilist tundi. Ööbimisega talus või telkides.

V moodul. 8. – 10. august. Hundiallika Keskus, Lõuna-Eesti (õp Kairi Toom, Triinu Guerrin, Reet Pettai, Kristel Vilbaste).

Permakultuur ja ravimtaimede seemned. Suitsusaun ja saunateraapiad. Kehakoorijad. Taimemaagia ja taimabilise leidmine. Tammetsõõri külastamine. Süvahavva loodusravitalu ja taimeaia külastamine.

Maht 2 kogu päeva, 8.augusti keskpäevat 10. augusti keskpäevani, 20 akadeemilist tundi. Ööbimisega Hundiallika talus või telkides.

VI moodul. 10. – 11. september, Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool ja Karepa küla, Lääne-Virumaa (õp Annika Nellis, Katrin Luke, Mercedes Merimaa)

Ravimtaimede kasvatamine, juured, viljad. Salvide valmistamine. Nahk, naha tasakaalutused. Mähised, kompressid. Ravivad seened.

Maht 2 päeva, 16 akadeemilist tundi.

VII moodul. 15. – 16. oktoober, Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool (õp Kaia-Kaire Hunt, Annika Nellis)

Luud ja liigesed ja nende tasakaalutused. Valud. Traumad. Närvisüsteem ja meel ja nende tasakaalutused.Lõputööde esitamine, kokkuvõtted ja pidulik lõpetamine. Maht 1,75 päeva, 14 akadeemilist tundi.

****

Mitmete oma ala korüfeede käe all õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimi ja taimabilisi leidma ning hoomama loodusravi allhoovuseid ja sügavamaid kihte. Koolituse oluliseks fookuseks on terviseprobleemide olemuse mõistmine, et osata abivajajat looduslike vahenditega kõige paremini toetada.

LÕPUTÖÖ: lõputööks on õpitu põhjal ühe ravimtaimedest koosneva toote (näiteks tinktuur, salv, teesegu vms) valmistamine kodus ja selle omaduste ja kasutusotstarbe tutvustamine õpetajatele ja kursusekaaslastele koolis (viimases moodulis). Lõputöö loetakse positiivselt sooritatuks, kui õpilane on töö esitanud ja oskab seletada, kuidas ta seda valmistas ning vastata täpsustavatele küsimustele toote tooraine ja valmistamise kohta ning esitab toote valmistamise kirjelduse paberkandjal või elektrooniliselt.

KOOLITUSE MAHT: 120 akadeemilist tundi, millest auditoorset õpet on 110 tundi, 10 tundi on iseseisev töö, mis on mõeldud lõputööks vajaliku materjali läbitöötamiseks ja loodustoote valmistamiseks. 

Koolituse maht jagunemine: 92% auditoorset õpet ja 8% iseseisvat tööd.

Koolituse jooksul tehakse grupitöid ja lahendatakse jooksvalt ülesandeid, mis annavad õpetajatele tagasiside omandatu kohta. 

MAKSUMUS:

Koolituse tasu ühes osas tasudes on 1200+km, mis tuleb tasuda arvel näidatud ajaks.

Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra  hind 210+km (kokku 1470+km) ja registreerudes tuleb tasuda ettemaksuarve samas summas, mis arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu koolituse läbimisel. 

Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kas soovid tasuda ühes osas või osade kaupa. 

Koolituse lõpuks peab olema kogu koolituse tasu makstud. 

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt https://goo.gl/forms/xS7jcjGIuy0yOSay2 

NB! Väljasõidukulud ei ole arvestatud koolituse hinna sisse. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursusekaaslastega esimeses moodulis. Püüame liigelda võimalikult väheste autodega ja jagada sõiduvahendeid.

Koolituspäevadel on võimalik tellida lõunasöök kooli poolt (u 7-8 eurot lõunasöök), või võtta enda söök kaasa. Ööbimisega kohtades võib leida lähiümbruses ise mõne ööbimiskoha, lihtsad ööbimisvõimalused on aga  alati ka koolituspaikades kohapeal olemas, maksumusega u 10-15 eur per öö.

LISAINFO: E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05

MUU INFO:

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: eeldusained õppe alustamiseks puuduvad

ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, suur osa õppest toimub õuekeskkonnas.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED:

Koolituse lõpus väljastatakse tunnistus neile, kes on osalenud vähemalt 80% tundidest ja edukalt sooritanud kirjaliku testi läbitud materjali kohta (vähemalt 51% õigeid vastuseid) ning esitlenud lõputööna enda tehtud loodusravitoodet (vt ka täpsustusi lõigus Lõputöö).

Tõend väljastatakse kõigile osalenuile, kes osalevad koolitusel, aga ei soovi sooritada kirjalikku testi ja esitleda lõputööd, või on need sooritanud, kuid pole saanud positiivset tulemust.