2024. aasta taimeravikoolituse registreerimine on alanud. Registreerimislink on SIIN.
*****
2024. aasta programmi info
ÕPPEKAVA NIMETUS: Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus
ÕPPEKAVARÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
KOOLITAJAD: ravimtaimeteadlane Ain Raal, bioloog, taimravipraktik ja Hiina loodusravi terapeut ning Naturalinda ravimtaimetoodete valmistaja. Annika Nellis, Püha Hildegardi kloostrimeditsiini tutvustaja Eestis Heli Kann, taimetark ja kogukonna aktivist Mercedes Merimaa, loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, allikauurija ja taimepärimuse kandja bioloog Kristel Vilbaste, kunstnik ning koolitaja Elo Liiv, Süvahavva ravimtaimetalu perenaine Reet Pettai, saunanaine, saunaravitsemise praktik ja saunatraditsiooni hoidja Kairi Sakla, taimeravitundija, salvimeister ja ravimtaimeaia perenaine Katrin Luke, Türismäe talu perenaine, taimehuviline ja loodusenautija Piia Kärssin, looduspärase aiapidamise ja permakultuuri viljeleja Triinu Guerrin ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli looja ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.
Selleks, et koolitus oleks võimalikult praktiline, toimuvad osad tunnid väljas taimi tundma õppides, korjates ning nendega ka sügavamal hingetasandil sõbraks saades.
Selleks, et inimkeha tasakaalutustest aru saada, käsitleme koolitusel kõiki organsüsteeme ja enimlevinud terviseprobleeme, nende energeetikat ja taimabilisi.
Selleks, et õppida tundma erinevaid taimekoosluseid, külastame ka Eestimaa mitmeid eri paiku.
Selleks, et koolitus oleks võimalikult praktiline, õpime tegema mitmeid loodus- ja tervisetooteid.
Kellele koolitus on mõeldud?
Koolitus sobib kõigile, kes soovivad sügavamalt tundma õppida taimede maailma ja nii isiklikuks otstarbeks kui ka professionaalsel eesmärgil ning saada teadmisi taimede kasutamisest tervise toetamisel ja ravitsemisel.
ÕPIVÄLJUNDID:
- Tunned peamisi nii looduses kui aias kasvavaid ravimtaimi ja puid – nii nende tõenduspõhiseid kui rahvaravis tuntud toimeaineid ning taimede klassifikatsioone;
- Tead vanade loodusravitraditsoonide ja kloostrimeditsiini põhimõtteid;
- Tead, kuidas ja millal ravimtaimi korjata, kuidas neid töödelda ja säilitada;
- Tead erinevate organsüsteemide peamiseid tervisega seotud tasakaalutusi ning oskad seostada sümptomeid peamiste energeetiliste tunnustega (külma tüüpi või kuuma tüüpi haigus jne), ning valida vastavalt tasakaalu loomiseks sobivaim ravimtaim (loodusravi terminoloogias ka taimabiline) ja tervisetoode ning neid ise ka valmistada;
- Oskad hapendada metsataimi, valmistada teesid, tõmmiseid, keeduseid, tinktuure, õlisid, salve, raviveine ja mähiseid ning tead milliste tervisehädade puhul ning milliste ennetamiseks neid kasutada;
- Tead, millist rolli mängib saun loodusravis ja kuidas saunas ravimtaimede abil tervist turgutada, tead maausu ja sõna väe rolli ravimisel, hiies käimise traditsioone ja taimeabilise leidmise viise;
- Oskad kasutada metsikuid toidutaimi tervise edendamiseks ja taastamiseks;
- Tead looduspärase aiapidamise põhimõtteid.
TOIMUMISKOHAD: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool Tallinnas, Hildegardi aed Tallinna Vanalinnas, Hundiallika Keskus Lõuna-Eestis, Vigala Sassi kodutalu Saaremaal, Karepa ravimtaimeaed Lääne-Virumaal, Ilmamäe talu Võrumaal, Süvahavva loodustalu Põlvamaal, Triinu permakultuuri aed Võrumaal
TOIMUMISE AEG:
Koolitus toimub kahepäevaste tsüklitena (va suvised väljasõitudega moodulid, mis on 3-päevased). Kevadel ja sügisel toimub koolitus nädalavahetustel, suvel ka mõnel nädalasisesel päeval.
Eeldame osalemist kõigil moodulitel, sest vaid nii saab terviliku ülevaate ja tõhusa baasi taimeravist.
Koolitus algab 23. märtsil ja lõpeb 16. oktoobril 2024.
NB! Õppekava koos sisu lahtiseletuse ja tunniplaaniga (sh kellaajalise infoga) on leitav SELLELT LINGILT.
Õppekava moodulid on järgmised:
I moodul – 23.-24. märts 2024, Tallinnas. Sissejuhatus taimeravisse ja holistilisse tervisesse. Taimede tõenduspõhised toimeained. Ravimtaimede korjamine, kuivatamine ja säilitamine. Kokku 12 tundi.
II moodul – 20.-21. aprill 2024, Tallinnas. Haiguste ja sümptomite loomus. Püha Hildegardi kloostrimeditsiin. Raviveinid ja raviküpsised. Hingamisteede tasakaalutused, külmetushaigused. Teed ja tõmmised. Kokku 14 tundi.
III moodul – 25.-26. mai 2024, Tallinnas. Seedesüsteemi tasakaalutused. Silmaprobleemid. Umbrohutoidud. Hapendamine. Kevadised ravimtaimed looduses ja aias. Taimede lõhnad ja tunnetamine. Teetseremoonia ja viirukid. Kokku 16 tundi.
IV moodul – 3.-5. juuli 2024, Saaremaal, Vigala Sassi Männisalu talus. Kuseteede ja ainevahetuse tasakaalutused, südame-veresoonkonna tasakaalutused, meeste- ja naistehaigused. Metsa- ja aasataimed. Vigala Sassi pärimus ja maausk, vanad kombed ja taiad, sõnade ja tegemist vägi. Kaasused. Herbaarium. Tinktuurid. Kokku 22 tundi.
V moodul – 12.-14. august 2024, Lõuna-Eestis (Hundiallika keskus, Ilmamäe talu: Süvahavva talu, Triinu permakultuuriaed). Ravimtaimede kasvatamine. Looduspärane aiapidamine, permakultuur ja ravimtaimede seemned. Suitsusaun ja saunateraapiad. Kehakoorijad. Taimemaagia ja taimabilise leidmine. Tammetsõõri külastamine. Süvahavva loodusravitalu ja taimeaia külastamine.
VI moodul – 14.-15.september 2024, Tallinnas ja Lääne-Virumaal (Karepa ravimtaimeaed). Salvide valmistamine. Nahk, naha tasakaalutused. Mähised, kompressid. Ravimtaimeaia külastus. Luud ja liigesed ja nende tasakaalutused. Valud. Traumad. Närvisüsteem ja meel ja nende tasakaalutused.
VII moodul – 12.-13. oktoober 2024, Tallinnas. Ravivad seened. Kaasused. Lõputööde esitamine, kokkuvõtted ja pidulik lõpetamine.
****
Mitmete oma ala korüfeede käe all õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimi ja taimabilisi leidma ning hoomama loodusravi allhoovuseid ja sügavamaid kihte. Koolituse oluliseks fookuseks on terviseprobleemide olemuse mõistmine, et osata abivajajat looduslike vahenditega kõige paremini toetada.
LÕPUTÖÖ: lõputööks on õpitu põhjal ühe ravimtaimedest koosneva toote (näiteks tinktuur, salv, teesegu vms) valmistamine kodus ja selle omaduste ja kasutusotstarbe tutvustamine õpetajatele ja kursusekaaslastele koolis (viimases moodulis). Lõputöö loetakse positiivselt sooritatuks, kui õpilane on töö esitanud ja oskab seletada, kuidas ta seda valmistas ning vastata täpsustavatele küsimustele toote tooraine ja valmistamise kohta ning esitab toote valmistamise kirjelduse paberkandjal või elektrooniliselt.
KOOLITUSE MAHT: 138 akadeemilist tundi, millest auditoorset õpet on 118 tundi, 20 tundi on iseseisev töö, mis on mõeldud lõputööks vajaliku materjali läbitöötamiseks ja loodustoote valmistamiseks.
Koolituse jooksul tehakse grupitöid ja lahendatakse jooksvalt ülesandeid, mis annavad õpetajatele tagasiside omandatu kohta.
MAKSUMUS:
VARAJASE REGISTREERIJA HIND! Koolituse tasu ühes osas tasudes on 1300+km, mis tuleb tasuda arvel näidatud ajaks registreerimisega kuni 8. jaanuar 2024.
Hiljem on osalustasu 1500+km.
Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra hind 250+km (kokku 1750+km) ja registreerudes tuleb tasuda ettemaksuarve samas summas, mis arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu koolituse läbimisel.
Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kas soovid tasuda ühes osas või osade kaupa.
Koolituse lõpuks peab olema kogu koolituse tasu makstud.
REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt SIIN.
NB! Väljasõidukulud ei ole arvestatud koolituse hinna sisse. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursusekaaslastega esimeses moodulis. Püüame liigelda võimalikult väheste autodega ja jagada sõiduvahendeid.
Väljasõiduga koolituspäevadel on võimalik tellida lõunasöök kooli poolt (u 10 eurot lõunasöök), või võtta enda söök kaasa. Ööbimisega kohtades võib leida lähiümbruses ise mõne ööbimiskoha, lihtsad ööbimisvõimalused on aga alati ka koolituspaikades kohapeal olemas, maksumusega u 15-20 eur per öö ning sealsed söögikorrad on orienteeruvalt 6 eurot hommikusöök, 10 eurot lõunasöök ja 8 eurot õhtusöök).
LISAINFO: E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05
MUU INFO:
ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: eeldusained õppe alustamiseks puuduvad
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, suur osa õppest toimub õuekeskkonnas.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Koolituse lõpus väljastatakse tunnistus neile, kes on osalenud vähemalt 80% tundidest ja edukalt sooritanud kirjaliku testi läbitud materjali kohta (vähemalt 51% õigeid vastuseid) ning esitlenud lõputööna enda tehtud loodusravitoodet (vt ka täpsustusi lõigus Lõputöö).
Tõend väljastatakse kõigile osalenuile, kes osalevad koolitusel, aga ei soovi sooritada kirjalikku testi ja esitleda lõputööd, või on need sooritanud, kuid pole saanud positiivset tulemust.