2020. aasta programm koos muu infoga on kättesaadav alates 30.november 2019.

***

2019. aasta 6-mooduli pikkune taimeravi ja ravimtaimede koolitus algab juba aprillis 2019!
Registreerimine on alanud, registreerimislink on leitav siit. Kohtade arv on piiratud.

ÕPPEKAVA NIMETUS: Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

ÕPPEKAVARÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KOOLITAJAD: ravimtaimeteadlane Ain Raal, taimetark ja farmatseut Maret Makko, bioloog, ravimtaimetundja ja 4TUULT ravimtaimetoodete valmistaja, Hiina loodusravi spetsialist Annika Liivak, Püha Hildegardi Tervenduskunsti tutvustaja Eestis Heli Kann, taimetark ja Võilillefestivali eestvedaja Mercedes Merimaa, loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, allikauurija Kristel Vilbaste ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli looja ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.

Selleks, et kursus oleks võimalikult praktiline, toimuvad osad tunnid väljas taimi tundma õppides, korjates ning nendega ka sügavamal hingetasandil sõbraks saades. Selleks, et inimkeha tasakaalutustest aru saada, käsitleme kursusel kõiki organsüsteeme ja enimevinud terviseprobleeme, nende energeetikat ja taimabilisi. Selleks, et õppida tundma erinevaid taimekoosluseid, külastame ka Eestimaa mitmeid eri paiku. Maikuu koolitus toimub Võilillefestivali keskpunktis, et ammutada jõudu taimeilma vägevailt, suve alguse koolitus on rohke taimevalikuga Lilleoru ürdiaias, suve lõpu koolitus toimub Lõuna-Eestis, kus taimemaailmale lisaks piilume suitsusaunas saunateraapia tervistavasse maailma ning sügisel tutvume erinevate taimekoosluste poolest hinnatud Tallinna Botaanikaaia õpperajaga. Vahepeal teeme aga ka palju praktilist – salve, kreeme, mähiseid, tinktuure, õietlikasid, tõmmiseid, teesid, raviveine ja muudki.

Kellele kursus on mõeldud?

Kursus sobib kõigile, kes soovivad sügavamalt tundma õppida taimede maailma ja nii isiklikuks otstarbeks kui ka professionaalsel eesmärgil saada süvateadmisi taimede kasutamisest tervise toetamisel ja ravitsemisel.

ÕPIVÄLJUNDID:

  • Tunned peamisi nii looduses kui aias kasvavaid ravimtaimi ja puid – nii nende tõenduspõhiseid kui rahvaravis tuntud toimeaineid
  • Oskad hinnata taime kuju, värvi, kasvukoha ja olemuse alusel taime sobivust mõne konkreetse organi toetamiseks läbi ‘sarnane toetab sarnast’ vaatenurga;
  • Tead, kuidas ja millal ravimtaimi korjata, kuidas neid töödelda ja säilitada;
  • Oskad anda sümptomitele peamise energeetilise tunnuse (külma tüüpi või kuuma tüüpi haigus jne), ning valida vastavalt sellele sobivaim taimabiline ja tervisetoode ning neid ise ka valmistada;
  • Tead, kuidas hapendada metsataimi, kuidas valmistada teesid, tõmmiseid, keeduseid, tinktuure, õlisid, salve ja mähiseid ning milliste tervisehädade puhul ning milliste ennetamiseks neid kasutada;
  • Tunned õieteraapia baasaluseid, õite peenmaailma ja oskab valmistada õietilkasid;
  • Tead, millist rolli mängib saun loodusravis ja kuidas saunas ravimtaimede abil tervist turgutada;
  • Tunned mee tervistavaid omadusi ja oskab tervise parandamiseks mee saadusi kasutada;
  • Oskad kasutada toidutaimi tervise edendamiseks ja taastamiseks;

TOIMUMISKOHAD: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool Tallinnas, Lilleoru keskus Rae vallas, Tallinna Botaanikaaed Võilillefestivali asupaik Kihlepa vallas, Hundiallika Keskus Lõuna-Eestis.,

Detailne õppekava, koos õpetajate teemade jaotuse jm vajalikuga on kättesaadav siin.

TOIMUMISE AEG:

Koolitus toimub kahepäevaste tsüklitena (va augustimoodul, mis on pikem). Kevadel ja sügisel toimub koolitus nädalavahetustel, suvel ka mõnel nädalasisesel päeval.

Eeldame osalemist kõigil moodulitel, sest vaid nii saab terviliku ülevaate ja tõhusa baasi taimeravist.

ÕPPE SISU JA MOODULID:

I moodul. 6. – 7. aprill. Tallinn. Sissejuhatus taimeravisse ja holistilisse tervisesse. Taimede tõenduspõhised toimeained. Kuivatatud ravimtaimed. (Järeletegemisepäevad 11.-12.mai või juuni).

II moodul. 10. – 11. mai. Võilille festivalil, Kihlepas Pärnumaal. Haiguste ja taimede loomus ja energeetika. Immuunsüsteem, külmetushaigused. Söödavad taimed. Hapendamine. Võilillefestivali töötubades osalemine.

III moodul. 13. – 14. juuni. Lilleoru, Harjumaa. Maitse- ja ravimtaimed aias. Õiete maagiline vägi. Seedesüsteemi vaevused.

IV moodul. 12. – 14. august. Hundiallika Keskus, Lõuna-Eesti. Nahaprobleemid, naiste ja meeste haigused. Aastataimed. Suitsusaun ja saunateraapiad. Õlid, salvid, kompressid. Taimemaagia ja taimabilise leidmine, Tammetsõõri külastamine. Süvvahavva loodusravitalu ja taimeaia külastamine.

V moodul. 14. – 15. september. Pirita, Tallinn. Põletikud, valud, närvissteem. Metsataimed. Väekamad taimed Eesti pärimuses ja nende kasutamine. Botaanikaaia loodusõpperaja külastus.

VI moodul. 12. – 13. oktoober. Tallinn. Kuseteedeahigused, ainevahetushäired ja veresoonkonna probleemid. Püha Hildegardi meditsiin. Raviveinid. Lõpetamine.

Mitmete oma ala korüfeede käe all õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimabilisi leidma. 

Iga mooduli I koolituspäev: kl 10 – 17.30, II koolituspäev kl 10 – 13.30 (va Lilleoru moodul, kui on täpselt vasutupidi). Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul.. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul.

KOOLITUSE MAHT: 80 akadeemilist tundi. Puududes mõnest moodulist lepitakse selle järeletegemine kokku individuaalselt.

MAKSUMUS:

Tasudes korraga on kogu kursuse hind 690+km ja see tuleb tasuda siis enne koolitust ning õpilasepoolse põhjendamatu katkestamise tõttu tagastamisele ei kuulu.

Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra  hind 135+km registreerimisel kuni 15. veebruar (see hind kehtib edaspidi ka teistele moodulitele).Registreerimisel alates 16.veebruar on kõikide moodulite hinnaks 155+km.

Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille sissemakse osa (100 eurot +km) õigeaegne tasumine garanteerib koha kursusel. Sissemaksuarve arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu kursuse läbimisel. Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kui soovid tasuda ühes osas.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt https://goo.gl/forms/xS7jcjGIuy0yOSay2 või kirjutades meile tervemaailm@gmail.com.

NB! Väljasõidukulud ei ole arvestatud koolituse hinna sisse. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul. Püüame liigelda võimalikult väheste autodega ja jagada sõiduvahendit.

Koolituspäevadel on võimalik tellida lõunasöök kooli poolt (5-6 eurot lõunasöök), või võtta enda söök kaasa. Lõuna-Eesti moodulis lisandub ka ööbimistasu kahe öö peale kokku 15 eurot.

LISAINFO: E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 56 600 295

MUU INFO:
ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: (eeldusained) puuduvad
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, osa õppest toimub õuekeskkonnas
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Koolituse lõpus väljastatakse tunnistus neile, kes on osalenud vähemalt 80% tundidest ja tasunud õppemaksu täies ulatuses