2021. aasta kursuse registreerimine on avatud! Kursusele saad registreerida siin.

AJURVEEDA SISSEJUHATAV BAASKURSUS (4 MOODULIT)

Ajurveeda on lahutamatu osa veedade iidsetest tarkustest. Sanskriti keelest tõlgituna tähendab ayurveda teadmisi elust ehk teisisõnu võimalikult kaua elamise teadust (sõnatüvi ayur tähendab pikka eluiga või elu ja veda teadmisi). Algselt anti kõik veedade tarkused edasi heli vormis ehk suuliselt enne, kui need enam kui 5000 aasta eest Indias kirja pandi. Vanimad teadaolevad ajurveeda tekstid on tuntud kui Charaka SamhitaSushruta Samhita ja Ashtanga Hrudaya. Ajurveeda baastööriistad on viis elementi – maa, vesi, tuli, õhk, ruum, mille kaudu tõlgendatakse individuaalsust keha ja meele tasandil. Nimetatud tekstides on kirjas õpetused elementide tasakaalus hoidmisel selleks, et olla terve ja elada õnnelikult võimalikult kaua. Ajurveedat ei saa aga pelgalt raamatust õppida.

Juba alates 2016. aastast on võimalik Eestis esmakordselt süvendatult ajurveedat õppida. Tänaseks on lõpetanud 6 lendu. 2021. aasta jaanuaris algab seitsmes ajurveeda sissejuhatav baaskursus.

Ajurveeda baaskursusel võivad osaleda KÕIK huvilised ja see on toetav teadmiste süsteem iga inimese jaoks ning ei eelda kindlasti spetsialistiks saamist. Baaskursus on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, kuid on samas eelduseks kõigile tulevastele kursustele, millised eeldavad algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest. Hetkel on paralleelselt käimas põhjalik kursus ajurveeda manuaalteraapiate ja massaaži erialal. Uus sellealane kursus alustab 2022 aasta talvel.

NB! Märtsis algavale baaskursusele toimub registreerimine läbi selle lingi!

Kursuse vorm: moodulõpe, mis koosneb neljast 2-päevasest (laupäeva hommikust pühapäeva õhtuni) moodulist, kokku 8 päeva (kl 10-18).

Õppekeel: eesti keel (edaspidi välisõppejõudude puhul tõlge)

Esimene moodul: 18.-19. september – Teema: Ajurveeda päritolu ja seos teiste veeda teadustega. Baaselemendid, energiate tüübid ja omadused. Täpsemaks infoks kliki siia!
Teine moodul: 23.-24. oktoober  – Teema: Tervis ja individuaalsus. Seedetuli  füüsilise keha ja meele tasandil. Jäägid ja profülaktika. Täpsemaks infoks kliki siia!
Kolmas moodul: 20.-21. november – Teema: Elustiil ja tervist toetavad harjumused. Söömine kui sakrament. Toit ja individuaalsus. Toiduainete omadused. Vürtsid. Täpsemaks infoks kliki siia!
Neljas moodul: 11.-12. detsember– Teema: Praktiline toidu valmistamise töötuba. Täpsemaks infoks kliki siia!

Kursuse maht: 48 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 16 tundi juhendatud praktikat

Kogu kursuse maksumus:

*Kogu õppetsükli tasu on 680 eurot + km. Registreerides kursusele väljastatakse arve, peale mida tuleb tasuda tagastamatu deposiitraha 105 eurot+km, mis arvestatakse maha viimases tsükli maksumusest. Alates 16. august registreerimisel ja tasumisel on hinnaks 760 eurot+km. Deposiitraha tasumine tagab osavõtu kursusest, sest kohtade arv on piiratud.

* Eraldi iga mooduli eest tasudes, on 210 eurot+km moodul.

Õppemaksu sisse kuulub kogu programm koos loengumaterjalide, praktilises töötoas kasutatavate toiduainete ning kohvi, tee ja vahepalaga loengupäevadel.

Kursuse tutvustus: Kohtume neljal nädalavahetusel, et põhjalikult ja päris algusest tundma õppida ajurveeda toimimise loogikat ja baaspõhimõtteid. Viimane neljast moodulist on pühendatud praktikale, kus kasutame õpitud teoreetilisi teadmisi ning valmistame kahel järjestikusel päeval erinevad menüüd individuaalsust ja hooajalisust silmas pidades.

Tunnistuse saamise tingimused: Kõigil koolitustel osalemine, aktiivne osalemine töötubades ja positiivse testi sooritamine teoreetiliste teadmiste kontrolliks viimasel päeval. Testi tegemine on vabatahtlik ja tõendi kursusel osalemise kohta saavad kõik soovijad.

Kursuse läbinud õpilane (õpiväljundid):

* omab algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest;
* oskab üldistes piirides määrata hetkel domineeriva energia tüübi (vikriti) ja anda esmased soovitused selle tasakaalustamiseks;
* tunneb omavahel kokku sobimatute toiduainete koosluseid, omab ülevaadet baastoiduainete ja vürtside energeetikast ning oskab suurtes piirides teha individuaalselt sobivaid head tervist toetavaid valikuid;
* on võimeline andma lihtsamaid elustiili alaseid soovitusi oma pereliikmetele ja klientidele ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt.

KURSUS KUI ERIALANE TÄIENDKOOLITUS:

Kursusele on end täiendama oodatud:
* massöörid, joogaõpetajad jt terapeudid, kes soovivad paremini mõista, miks kõik üldised „head“ soovitused ei sobi kõigile ja kuidas neil vahet teha;
* psühholoogid, psühhoterapeudid ja nõustajad, kes soovivad paremini mõista, kuidas ja miks üks või teine füüsiline probleem on seotud elustiili valikute ja toitumisega;

* toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid, kes soovivad avardada oma teadmisi igavikuliste tarkuste ja tervise olulisima komponendi – seedetule osas.

KURSUS KUI HUVIKOOLITUS:
* kõik tervisehuvilised inimesed, kes soovivad aru saada oma individuaalsusest hea tervise säilitamisel ja haiguste ennetamisel;
* kõik teised huvilised, kelle hobiks on toidu tegemine ja kes soovivad oma senistele teadmistele lisada mõned teadlikud oskused ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt;
* kokad jt toidu ja tervisliku toitumise huvilised.

NB! REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI!

Kursust viib läbi: ajurveeda praktik, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija Kaja Keil.

Tutvu lähemalt ka Kaja Keili raamatuga – „Elu maitsed. Praktiline ajurveeda“: http://www.praktiline-ajurveeda.ee/raamat

MUU INFO:

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, viimasel moodulil vajaliku varustusega õppeköök
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt ja retseptivihik
LÕPETAMISE TINGIMUSED: test, mille alusel väljastatakse täismahus osalejaile tunnistus