Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
GRUPP TÄIS! Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus apr - okt 2021

GRUPP TÄIS! Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus apr - okt 2021

Laupäev 10th aprill 2021, 13:00 - Pühapäev 11th aprill 2021, 13:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

GRUPP ON TÄITUNUD! Registreerida saab ootejärjekorda.

🍀 Aprillis algab taas 7 moodulist koosnev taimeravikursus, mille käigus õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimabilisi leidma.

🍀 KOOLITAJAD: ravimtaimeteadlane Ain Raal, taimetark ja farmatseut Maret Makko, bioloog, ravimtaimetundja ja 4TUULT ravimtaimetoodete valmistaja, Hiina loodusravi spetsialist Annika Nellis, Püha Hildegardi Tervenduskunsti tutvustaja Eestis Heli Kann, taimetark ja Võilillefestivali eestvedaja Mercedes Merimaa, loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, allikauurija ja taimepärimuse kandja Kristel Vilbaste, kunstnik ning pedagoog Elo Liiv, Süvahavva taimetalu perenaine Reet Pettai, saunanaine, saunaravitsemise praktik ja saunatraditsiooni hoidja Kairi Aaspere, metsikute toidutaimede spetsialist Kisti Lehtla, bioloog ja Gaia Akadeemia eestvedaja Toomas Trapido, taimeravitundija ja ravimtaimeaia perenaine Katrin Luke ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli looja ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.

🍀Selleks, et kursus oleks võimalikult praktiline, toimuvad osad tunnid väljas taimi tundma õppides, korjates ning nendega ka sügavamal hingetasandil sõbraks saades. Selleks, et inimkeha tasakaalutustest aru saada, käsitleme kursusel kõiki organsüsteeme ja enimlevinud terviseprobleeme, nende energeetikat ja taimabilisi.

🍀Maikuu koolitus toimub Võilillefestivali keskpunktis, et ammutada jõudu taimeilma vägevailt, suve alguse koolitus on rohke taimevalikuga Lilleoru ürdiaias, suve keskpaigas külastame Männisalu talu ehk Vigala Sassi dendroparki ja loitsuplatsi, korjame kohalikke ravimtaimi Sassi elukaaslase Elo juhendamisel, suve lõpu koolitus toimub Lõuna-Eestis Hundiallikal, kus taimemaailmale lisaks piilume suitsusaunas saunateraapia tervistavasse maailma ja Süvahavva taimetallu ning Mikk Sarve Ilmamäe tallu, kus meid võõrustab Kristel Vilbaste, sügisel aga läheme Katrin Luke ravimtaimeaeda Karepal. Iga mooduli juurde kuulub ka praktiline osa - õpime tegema salve, kreeme, mähiseid, tinktuure, õietilkasid, tõmmiseid, teesid, raviveine, isegi raviomadustega küpsiseid ja muudki.

🍀Kellele kursus on mõeldud?

Kursus sobib kõigile, kes soovivad sügavamalt tundma õppida taimede maailma ja nii isiklikuks otstarbeks kui ka professionaalsel eesmärgil saada süvateadmisi taimede kasutamisest tervise toetamisel ja ravitsemisel.🍀ÕPPE SISU JA MOODULID:
🌟 Imoodul. 10.-11.aprill Tallinn (õp Kaia-Kaire Hunt, Annika Nellis, prof Ain Raal)
Sissejuhatus taimeravisse ja holistilisse tervisesse. Taimede tõenduspõhised toimeained. Kuivatatud ravimtaimed.
🌟 II moodul. 14. – 15. mai. Võilille festivalil, Kihlepas Pärnumaal (õp Mercedes Merimaa, Kristi Lehtla, Annika Nellis jt). Haiguste ja taimede loomus ja energeetika. Immuunsüsteem, külmetushaigused. Kusetede haigused. Söödavad taimed. Hapendamine. Karulaugumetsa külastus. Võilillefestivali töötubades osalemine.
🌟 III moodul. 10. – 11. juuni. Tallinn ja Lilleoru, Harjumaa (õp Annika Nellis, Kaia-Kaire Hunt, Heli Kann, Maret Makko). Maitse- ja ravimtaimed aias. Õite maagiline vägi ja õietilkade valmistamine. Seedesüsteemi vaevused. Silmaprobleemid. Püha Hildegardi meditsiin. Raviveinid, raviküpsised.
🌟 IV moodul. 12. - 14. juuli. Männisalu talu Triigi külas, Saaremaal (õp Annika Nellis, Elo Liiv). Naiste ja meeste haigused. Ainevahetushaigused, südame-veresoonkonna haigused. Teed, tõmmised, tinktuurid. Aasataimed. Vigala Sassi dendropargi ja loitsuplatsi külastamine. Maausk, vanad kombed ja taiad, sõnade ja tegemiste vägi, ülevaade Vigala Sassi elust ravitsejana.
🌟 V moodul. 11. – 13. august. Hundiallika Keskus, Lõuna-Eesti (õp Kaia-Kaire Hunt, Toomas Trapido, Reet Pettai, Kristel Vilbaste). Metsataimed. Taimede botaanika ja süstemaatika. Suitsusaun ja saunateraapiad. Taimemaagia ja taimabilise leidmine. Tammetsõõri külastamine. Süvahavva loodusravitalu ja taimeaia külastamine.
🌟 VI moodul. 18. – 19. september. Tallinn ja Karepa küla, Lääne-Virumaa (õp Annika Nellis, Katrin Luke)
Ravimtaimede kasvatamine, juured, viljad. Salvide valmistamine. Nahk, nahahaigused. Mähised, kompressid, koorijad.
🌟 VII moodul. 16. – 17. oktoober. Tallinn (õp Kaia-Kaire Hunt, Annika Nellis) Luud ja liigesed. Valud. Traumad. Närvisüsteem ja meel. Lõputööde esitamine, kokkuvõtted ja pidulik lõpetamine. Maht 1,75 päeva, 14 akadeemilist tundi.


🍀 Mitmete oma ala korüfeede käe all õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimi ja taimabilisi leidma ning hoomama loodusravi allhoovuseid ja sügavamaid kihte. Kursuse olulisimaks on mõista terviseprobleemi olemust, et osata abivajajat. looduslike vahenditega kõige paremini toetada.

🍀KOOLITUSE MAHT: 118 akadeemilist tundi, millest auditoorset õpet on 108 tundi.

🍀MAKSUMUS:Tasudes korraga terve kursuse enne 18. jaanuari on kogu kursuse hind 890+km, alates 19. jaanuar on korraga tasumise hind 990+km. Kursuse tasu tuleb tasuda enne koolitust ning õpilasepoolse põhjendamatu katkestamise tõttu tagastamisele ei kuulu.

Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra hind 150+km registreerimisel kuni 18. jaanuar (see hind kehtib edaspidi ka teistele moodulitele). Registreerimisel alates 19. jaanuar on kõikide moodulite hinnaks 170+km. (Oleme kursuse kogusumma jaganud moodulite vahel võrdselt, seega on erineva pikkusega moodulite maksumus sama).

🍀Peale registreerumist saadame Sulle ettemaksu arve (150 eurot +km), mille õigeaegne tasumine garanteerib koha kursusel.

Ettemaks arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu kursuse läbimisel. Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kui soovid tasuda kogu koolituse eest ühes osas.

🍀🍀🍀 REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

🍀LISAINFO: E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05

🍀MUU INFO:

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: (eeldusained) puuduvad
ÕPPEKAVA NIMETUS: Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus
ÕPPEKAVARÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Koolituse lõpus väljastatakse tunnistus neile, kes on osalenud vähemalt 80% tundidest ja tasunud õppemaksu täies ulatuses
LÕPUTÖÖ: lõputööks on õpitu põhjal ühe ravimtaimedest koosneva toote (näiteks tinktuur, salv, teesegu vms) valmistamine kodus ja selle omaduste ja kasutusotstarbe tutvustamine kursusekaaslastele koolis (viimases moodulis).

🍀TÄPSEM INFO: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/praktiline-taimeravi-ja-ravimtaimede-kursus/
... Rohkem infotVähem infot

431 huvitatud  ·  28 osaleb
Ajurveeda baaskursus Kaja Keiliga (neli moodulit)

Ajurveeda baaskursus Kaja Keiliga (neli moodulit)

Laupäev 24th aprill 2021, 10:00 - Pühapäev 25th aprill 2021, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tule saa osa praktilistest iidsetest tarkustest, mis aitavad nii tervist hoida, meelerahu luua kui loodusega kooskõlas elada!

Ajurveeda on lahutamatu osa veedade iidsetest tarkustest. Sanskriti keelest tõlgituna tähendab ayurveda teadmisi elust ehk teisisõnu võimalikult kaua elamise teadust (sõnatüvi ayur tähendab pikka eluiga või elu ja veda teadmisi). Algselt anti kõik veedade tarkused edasi heli vormis ehk suuliselt enne, kui need enam kui 5000 aasta eest Indias kirja pandi. Vanimad teadaolevad ajurveeda tekstid on tuntud kui Charaka Samhita, Sushruta Samhita ja Ashtanga Hrudaya.
Ajurveeda baastööriistad on viis elementi – maa, vesi, tuli, õhk, ruum, mille kaudu tõlgendatakse individuaalsust keha ja meele tasandil. Nimetatud tekstides on kirjas õpetused elementide tasakaalus hoidmisel selleks, et olla terve ja elada õnnelikult võimalikult kaua. Ajurveedat ei saa aga pelgalt raamatust õppida.

Juba alates 2016. aastast on võimalik Eestis esmakordselt süvendatult ajurveedat õppida. Tänaseks on lõpetanud 6 lendu. 2021. aasta märtsist algab kuues ajurveeda sissejuhatav baaskursus.

Ajurveeda baaskursusel võivad osaleda KÕIK huvilised ja see on toetav teadmiste süsteem iga inimese jaoks ning ei eelda kindlasti spetsialistiks saamist. Baaskursus on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, kuid on samas eelduseks kõigile tulevastele kursustele, millised eeldavad algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest.
Hetkel on paralleelselt käimas põhjalik kursus ajurveeda manuaalteraapiate ja massaaži erialal. Uus sellealane kursus alustab 2022 aasta talvel.

REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI: forms.gle/7wMFbQjy5dKcVW1he vorm: moodulõpe, mis koosneb neljast 2-päevasest (laupäeva hommikust pühapäeva õhtuni) moodulist, kokku 8 päeva (kl 10-18).

Õppekeel: eesti keel
👉Esimene moodul: 24.-25. aprill 2021 – Teema: Ajurveeda päritolu ja seos teiste veeda teadustega. Baaselemendid, energiate tüübid ja omadused. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉 Teine moodul: 8.-9. mai – Teema: Tervis ja individuaalsus. Seedetuli füüsilise keha ja meele tasandil. Jäägid ja profülaktika. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉 Kolmas moodul: 22. – 23. mai – Teema: Elustiil ja tervist toetavad harjumused. Söömine kui sakrament. Toit ja individuaalsus. Toiduainete omadused. Vürtsid. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉Neljas mai moodul: 12.-13. juuni. Teema: Praktiline toidu valmistamise töötuba. Täpsemaks infoks kliki siia!

Kursuse maht: 48 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 16 tundi juhendatud praktikat

MAKSUMUS

*Kogu õppetsükli tasu on 680 eurot + km registreerudes enne 15. veebruari. Registreerides kursusele, väljastatakse arve, peale mida tuleb tasuda kas kogu summa või tagastamatu deposiitraha 105 eurot+km, (mis arvestatakse maha viimases tsükli maksumusest, kui valid mitmes osas maksmise). Deposiitraha tasumine tagab osavõtu kursusest, sest kohtade arv on piiratud.

ALATES 15. veebruarist on kursuse tasu ühes osas makstes 4 moodulit 760 eurot +km, eraldi iga moodul makstes 210 eurot+km moodul.


Õppemaksu sisse kuulub kogu programm koos loengumaterjalide, praktilises töötoas kasutatavate toiduainete ning kohvi, tee ja vahepalaga loengupäevadel.

Kursuse tutvustus: Kohtume neljal nädalavahetusel, et põhjalikult ja päris algusest tundma õppida ajurveeda toimimise loogikat ja baaspõhimõtteid. Viimane neljast moodulist on pühendatud praktikale, kus kasutame õpitud teoreetilisi teadmisi ning valmistame kahel järjestikusel päeval erinevad menüüd individuaalsust ja hooajalisust silmas pidades.

Tunnistuse saamise tingimused: Kõigil koolitustel osalemine, aktiivne osalemine töötubades ja positiivse testi sooritamine teoreetiliste teadmiste kontrolliks viimasel päeval. Testi tegemine on vabatahtlik ja tõendi kursusel osalemise kohta saavad kõik soovijad.

Kursuse läbinud õpilane (õpiväljundid):

* omab algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest;
* oskab üldistes piirides määrata hetkel domineeriva energia tüübi (vikriti) ja anda esmased soovitused selle tasakaalustamiseks;
* tunneb omavahel kokku sobimatute toiduainete koosluseid, omab ülevaadet baastoiduainete ja vürtside energeetikast ning oskab suurtes piirides teha individuaalselt sobivaid head tervist toetavaid valikuid;
* on võimeline andma lihtsamaid elustiili alaseid soovitusi oma pereliikmetele ja klientidele ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt.

KURSUS KUI ERIALANE TÄIENDKOOLITUS:

Kursusele on end täiendama oodatud:
* massöörid, joogaõpetajad jt terapeudid, kes soovivad paremini mõista, miks kõik üldised „head“ soovitused ei sobi kõigile ja kuidas neil vahet teha;
* psühholoogid, psühhoterapeudid ja nõustajad, kes soovivad paremini mõista, kuidas ja miks üks või teine füüsiline probleem on seotud elustiili valikute ja toitumisega;
* toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid, kes soovivad avardada oma teadmisi igavikuliste tarkuste ja tervise olulisima komponendi – seedetule osas.

KURSUS KUI HUVIKOOLITUS:
* kõik tervisehuvilised inimesed, kes soovivad aru saada oma individuaalsusest hea tervise säilitamisel ja haiguste ennetamisel;
* kõik teised huvilised, kelle hobiks on toidu tegemine ja kes soovivad oma senistele teadmistele lisada mõned teadlikud oskused ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt;
* kokad jt toidu ja tervisliku toitumise huvilised.

NB! REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI: forms.gle/Zqhv5QkrKfQ7KtvS7

Kursust viib läbi: ajurveeda praktik, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija Kaja Keil.

Tutvu lähemalt ka Kaja Keili raamatuga – „Elu maitsed. Praktiline ajurveeda“: www.praktiline-ajurveeda.ee/raamat

TÄPSEM INFO: TARKUSTEKOOL.EE

MUU INFO:

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, viimasel moodulil vajaliku varustusega õppeköök
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt ja retseptivihik
LÕPETAMISE TINGIMUSED: test, mille alusel väljastatakse täismahus osalejaile tunnistus

Kontakt: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

66 huvitatud  ·  5 osaleb
Võlumetsa ja toidusalu rajamise talgud

Võlumetsa ja toidusalu rajamise talgud

Laupäev 1st mai 2021, 10:00 - Pühapäev 2nd mai 2021, 17:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Sel kevadel on plaanis teine etapp Hundiallika võlumetsa ja toidusalu rajamisest ja hea meelega kutsume teid meile külla - ühelt poolt appi, aga teisalt ka uudistama kuidas ühele monokultuuri põllule elurikaste alade loomine käib, mis seni on hästi läinud ja millega oleme nö ämbrisse astunud 🙂

2020. kevadel tegime algust toidusalude ja elurikaste maa-alade kavandamisega, alustasime loodust jäljendava disainiga toidusalu ning võlumetsa ehk liigirikkuse ala loomist.

Sel kevadel on plaanis teine etapp, ehk siis ettevalmistatud toidusalu-alale puude-põõsaste istutamine ning võlumetsa teine etapp ehk siis eelmisel aastal istutatu korrastamine ja lehtpuusalu istutamine.

NB! Talgutele võib tulla üheks või kaheks päevaks, aga oluline on ette registreerimine, et teaksime inimeste arvuga arvestada.
Eraldi lastele mõeldud tegevusi ega lastehoidu me pakkuda ei saa, seega kui tuled lastega, on nemad sinu vastutusel 🙂

Orienteeruv ajakava 1.mail:
10-11 - Saabumine, töö ja tegevuse tutvusamine, gruppidesse jagunemine
11-13 - Töö põllul
13-14 - Lõuna
14- 17 - Töö põllul
17 -18 - Õhtusöök
19 - suitsusaun

Orienteeruv ajakava 2.mail:
9-10 - Hommikusöök ööbijaile
10-11 - Saabumine, töö ja tegevuse tutvusamine, gruppidesse jagunemine
11-13 - Töö põllul
13-14 - Lõuna
14- 17 - Töö põllul
17 - Õhtusöök

TOIMUMISKOHT
Kursus toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust)

Soovi korral on võimalik kohapeal ööbida.
Kohapealsed on tingimused lihtsad. Magamisasemed on koolitusmaja ühises magamistoas. Magamine toimub mattidel.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid.

Toitlustamine toimub kohapeal, pakume endavalmistatud lihtsaid taimseid toite.

***
Registreerimine toimub läbi lingi forms.gle/TpzLj9CmSZbeJ7tu5

LISAINFO
Kaia-Kaire Hunt, 56 600 295, tervemaailm@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

54 huvitatud  ·  3 osaleb
Nõuded kosmeetikatoodete tootmiseks (kreemid, salvid, koorijad, huulepalsamid, kreemid) tootmiseks

Nõuded kosmeetikatoodete tootmiseks (kreemid, salvid, koorijad, huulepalsamid, kreemid) tootmiseks

Laupäev 8th mai 2021, 10:00 - Laupäev 8th mai 2021, 12:00

Kodus valmistatavad kosmeetikatooted on populaarsemad kui kunagi varem. Paljud on proovinud teha kehakoorijaid, huulepalsame, kreeme, deodorante jne. Mitmetele on selline mõnus kosmeetikavalmistamine hakanud sedavõrd meeldima, et sellest võiks kujuneda hobile lisaks ka sissetulekuallikas.

Kui on soov oma tooteid turustada juba ametlikult ning toota suuremas koguses, kui vaid sõbrannadele sünnipäevakingitusi tehes, on vaja läbi närida end parajast hulgast erinevatest seadusandlikest aktidest, mille mitmekesisus ja keerukus tundub olevat hoomamatu ja nii mõnigi väiketootja on lõpuks käega löönud.

Ametlikult on kosmeetikatoodete definitsioon järgmine - kosmeetikatoode on aine või segu, mis on ette nähtud kokkupuuteks inimese keha välispinna osadega (nahk, juuksed, näo-ja ihukarvad, küüned, huuled ja välised suguelundid) või hammaste ja suuõõne limaskestadega ainult või peamiselt nende puhastamiseks, lõhnastamiseks, nende välimuse muutmiseks, nende kaitsmiseks, heas seisundis hoidmiseks või ihulõhnade parandamiseks.
Teisisõnu kuuluvad siia alla kõik kehahooldustooted, mida ka väikeses mahus on võimalik toota - koorijad, salvid, kreemid, kehaõlid, deodorandid, huulebalsamid, šampoonid, seebid, ihupesuvahendid, hambapastad, suuhooldusvedelikud, kehakoorijad, vannipallid, näo- ja kehamaskid jne.

VEERANDPÄEVANE KOOLITUS ON MÕELDUDKI SELLEKS, ET HOBI- VÕI
VÄIKETOOTJANA END KURSSI VIIA OLEMASOLEVATE NÕUETEGA, MIS ON TÄNA KEHTIVAD KOSMEETIKATOODETE TOOTMISEKS.

Koolituse läbiviija on Helen Orav, keskkonnabioloog, aroomterapeut, Eesti Looduskosmeetika Liidu juhatuse liige, kes on kosmeetikatoodete valmistamisega ka ise pikalt kokku puutunud, seega oskab lisaks põhjalikule seadusandluses orienteerumisele rääkida ka oma kogemuste põhjal väiketootmises tekkinud takistustest.

Koolituse toimumise aega: 8.mai kl 10 - 12.00.

Toimub zoom keskkonnas, reaalajas veebis.

Kursuse maksumus: 30 eurot, Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis ökokosmeetiku ja/või taimeravi koolituse läbinuile 25 eurot (see tuleb märkida ära registreerimisvormi kommentaaride real).

Osavõtjate arv on piiratud, seega väljastame arve peale registeerumist ja arve tuleb tasuda maksetähtajaks.


Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2

Kursuse maht: 2,67 akadeemilist tundi
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuteenindus
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: slaidimaterjal
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

45 huvitatud  ·  16 osaleb
Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I astme kursus

Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I astme kursus

Laupäev 8th mai 2021, 10:00 - Laupäev 8th mai 2021, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Järgmine EFT kursus toimub 8.mail, eeldatavalt kontaktõppena.
Piirangute jätkudes hübriidõppena (teooria veebis, praktiline osa individuaalselt või õues :).

Emotsionaalse vabaduse tehnika ehk koputamisteraapia on tõhus ja lihtsalt omandatav teraapiatehnika, mis sobib kõigile huvilistele.
EFT sobib nii iseenda emotsioonidega toimetulekuks, vanade traumade lahendamiseks kui ka teiste aitamiseks.
EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.
See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktuuri punktid.
EFT tehnikat on lihtne õppida ning selle omandamiseks ei pea olema tervishoiutöötaja või terapeut. EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni emotsionaalne või füüsiline probleem tekib ning mõistagi on EFTd väga tõhus kombineerida teiste teraapiameetoditega.
EFT abil õpime abi saama erinevatele hirmudega seotud probleemidele, näiteks sellele, kuidas toime tulla suure publiku ees esinemisega, kuidas vähendada liigset ärevust enne eksamit. Õpime, kuidas saada jagu foobiatest, näiteks hirmust lendamise, suletud ruumi, suurte inimhulkade või ämblike ees.
EFT annab väga häid tulemusi ka traumaatiliste läbielamiste lahendamiseks, milleks võivad olla näiteks füüsilised või psühholoogilised ärakasutamised, õnnetused, diagnoosišokid jne.
Koolitusel õpime abi saama sellistele häirivatele tunnetele ja negatiivsetele mõttemustritele nagu näiteks viha, kurbus, solvumine, depressioon jne. Räägime ka sõltuvustest, mis on seotud näiteks suitsetamise ja liigsöömisega.
EFT annab väga häid tulemusi ka füüsiliste probleemide lahendamiseks, näiteks düsleksia, allergia jms.
Baaskursusel läbime järgmised teemad:
* Õpime mõistma EFT teooriat
* Õpime oskusi, et kasutada EFTd nii enda kui teiste heaks
* Saame teada uuringutest, mis on EFT kohta tehtud
* Näeme EFT toimimist praktikas ja saame osa praktilistest harjutustest

Ootame koolitusele nii klientidega tegelevaid terapeute kui neid, kes soovivad iseennast ja oma lähedasi aidata!

TOIMUMISAEG: 8. mai 2021 kell 10-17.30

TOIMUMISPAIK: Tallinn, Weizenbergi 20/1
KURSUSE JUHENDAJA: Kaia-Kaire Hunt, META-EFT praktik ja koolitaja, Tiibeti meditsiini terapeut ja vaimse tervise õde

OSALEMISTASU: 95 eurot registreerumisel ja tasumisel enne 30. aprilli, seejärel vabade kohtade olemasolul 105 eurot (sisaldab õpet, kirjalikke kursusematerjale, tunnistust ja teepause).

TASUMINE: peale registreerumisvormi täitmist saadame arve, millest 35 eurot tuleb tasuda registreerumise kinnitamiseks 5 päeva jooksul, ülejäänud osa vastavalt arvel märgitud tähtajale või kokkuleppele.

NB! Peale tasumist kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 35 eurot. Loobumisel alates 01.05.2021 osalemistasu ei tagastata.

REGISTREERUMISEKS: täida palun vastav veebivorm: forms.gle/c8WxP7p57ZiJgEv88

Kõik osalejad saavad tunnistuse kursuse läbimise kohta ja võimaluse osaleda II astme kursusel.

Lisainfo ja küsimused: kaiakaire.hunt@gmail.com
Vaata ka: www.eft.ee ja www.tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

44 huvitatud  ·  5 osaleb
Koera- ja kassimassaaži algkursus

Koera- ja kassimassaaži algkursus

Reede 14th mai 2021, 17:00 - Pühapäev 16th mai 2021, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Nii nagu inimesed, vajavad hoolitsust ja tervise toetust ka koerad ja kassid. Seepärast on meil tulemas üks üsnagi eriline koerte- ja kassimassaaži kursus, et õppida ka oma lemmikuid aitama ja nende eest paremini hoolitsema. Inimene on ju ka tervem ja rõõmsam, kui saab oma lemmikule toetust pakkuda! 🙂

(Jah, lugesite õieti - kursusel õpitakse nii koerte- kui kassimassaaži, kuna tegemist on väga sarnase massaažiga, "klientideks" kasutatakse siiski koeri, et mitte tekitada massaažiõppest suuremat sorti koerte ja kasside ajalooliste omavaheliste arveteklaarimiste paik :))

Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

Kursusel:
* õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid
* saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel
* saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest
* õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid lihtsamaid terviseprobleeme
* praktiline õppetöö toimub koos sinu neljajalgse sõbraga (koeraga). Praktika osas saab koeri nn jagada - paari peale võib harjutada ühe koera peal.

Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga!

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
14.mai - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria
15. mai - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga
16. mai - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 30.aprill, edaspidi 115+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised koerte või kasside massaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas toolid.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia kaardid

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

17 huvitatud  ·  1 osaleb
Liblikmassaaži kursus

Liblikmassaaži kursus

Laupäev 15th mai 2021, 10:00 - Laupäev 15th mai 2021, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

LIBLIKMASSAAŽ ON eriline ja pehme tervendav teraapiavorm, mis sobib täiendavaks meetodiks iga terapeudi tööriistakasti, kuid on ka hea eneseabimeetod oma pere (ja eriti laste) rahustamisel ja tervendamisel.
Leebe bioenergeetika on kehapsühhoteraapia protsess, mille arendas välja dr. Eva Reich oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reich`i terapeutiliste tööde põhjal.
Vaata ka: hingamine.ee/liblikmassaaz/

LIBLIKMASSAAŽI KASUTATAKSE eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks, seest poolt väljapoole liikuva energia voolu avardamiseks. Liblikmassaaž taastab eluenergia loomuliku voolamise peale traumasid, haigusi, leevendab stressi ja soodustab keha bioloogiliste funktsioonide loomulikku toimimist; tugevdab sidet vanemate ja laste vahel; beebidel tervendab sünnistressi ja gaasivalusid; rahustab hüperaktiivseid lapsi.
Liblikmassaažil on soodne mõju ka vanade traumade tervendamisel taastades kehas terviklikkuse tunde.

KOOLITAJA on Ly Lobjakas. Ta peab hästi toimivaiks teraapiaid, milles on ühendatud kehatöö ja verbaalne teraapia, seetõttu on väga inspireerunud 2010.a. Eestisse jõudnud liblikmassaažist ja teistest Eva Reichi leebe bioenergeetika meetoditest.

KOOLITUSE TULEMUSENA saab osaleja
* ülevaate Reichi´de teooriat eluenergiast, blokeeringustest ja nende sulatamisest.
* õpib selgeks liblikmassaaži põhivõtted jälgides demonstratsioone ning seejärel ise harjutades.

Koolituse läbinud saavad vastavasisulise tõendi.

SIHTGRUPP
Liblikmassaaži võib õppida igaüks, kes soovib õrna ja tervendavat puudutust jagada oma pereliikmetele, lastele, sõpradele. Samuti sobib professionaalseks kasutamiseks massööridele ja teistele kehaterapeutidele klienditöös.

Hea on tulla ka koos partneri või sõbraga, siis on tore võimalus peale õppimist alustada praktiseerimist ja seansse omavahel vahetada!
Riietus peaks olema mugav ja liikumist võimaldav. Liblikmassaaži tehakse läbi riiete.

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

Õppekeel: eesti keel

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel hind kuni 10. aprillini 80 eurot +km. Alates 11. aprillist on hind 90 eurot +km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

või kirjutades tarkustekool@gmail.com

Kohtade arv on piiratud!

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul.

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 512 95 05

TAGASISIDE:
Svea Sööt, hingamisterapeut, sünnitoetaja:
„Liblikmassaaaž on kõigile, kes armastavad hella puudutust, kõigile, kel on lapsed… ja kõigile, kellele pole lapsena hella puudutust jagunud.“

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

28 huvitatud  ·  2 osaleb
Üleminekuteraapia sissejuhatav kursus

Üleminekuteraapia sissejuhatav kursus

Pühapäev 16th mai 2021, 10:00 - Pühapäev 16th mai 2021, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Üleminekuteraapia on välja kasvanud tanatoteraapiast ja on nii keha kui meele süvalõdvestumise teraapia.

Üleminekuteraapias kasutatakse minimaalse keerukuse ja maksimaalse efektiivsusega võtteid, mis võimaldavad vallandada enesetervenduslikel energiavarudel ja seda tänu täieliku lõdvestuse saavutamise.
Läbi sügava lõdvestuse on võimalik leida lahendust keerulistele psühholoogilistele ja kehalistele probleemidele.

Igal inimesel on pingeid, kuid paljudel juhtudel on need sellised, mis toovad kaasa erinevaid probleeme ning lõdvestumine ei ole kuigi lihtne. Eriti pinges on lihased, mis seotud selgrooga ehk süvalihased, mida reguleerib vegetatiivne närvisüsteem ja mida vaid mõtte teel antud käsu abil pole võimalik lõdvestada. Kui need lihased on pinges, ei saa ka meie kesknärvisüsteem ja teadvus lõdvestuda, mistõttu võib kannatad meie nii füüsiline kui vaimne tervis.

Üleminekuteraapia nimetus tuleb sellest, et sügavat lõdvestust kogeb inimene surma hetkel. Sel momendil lõdvestuvad kõik keha lihased, seega loomulikul viisil saavutame me täieliku lõdvestuse kindlasti vahetult enne surma, kuid teatud meetodeid kasutades on võimalik kasutada keha enda sügava lõdvestuse oskust juba eluajal, eesmärgiga lahendada mitmeid probleeme.

Üleminekuteraapias püütakse erinevate tehnikatega jõuda nii kaugele, et aidata patsientidel lõdvestuda nii sügavalt, nagu surmaeelses hetkes, tehes seda siiski turvaliselt ja pehmelt. Teraapiaga saavutatakse seisund, kus mõtted ja keha on eraldi, inimene puhkab ja lõdvestub ning seeläbi terveneb.

Mõnes mõttes sarnaneb üleminekuteraapia ka unenägemisele - ka unes elame me läbi päeval juhtunud emotsionaalseid sündmuseid, kuid üleminekuteraapia puhul on võimalik sama teha ärkvelolekus, olles ise protsessis kohal ja seda juhtides.

Kursus on 100% praktiline.

Õpetaja Roman Goldrin on manuaalterapeut, massöör, kinesioloog. 2013. aastal omandas ta ka tanatoterapeudi sertifikaadi. 2018. Aastast alates on tanatoteraapia alustel põhinev teraapiameetod, kus kasutatakse ka teisi keha-meele praktikaid kandnud nime üleminekuteraapia.

Goldrin on õppinud eri kursustel Kaasani ülikooli professori Grigori Ivanichevi, Praha arstide Karl Leviti ja Melina Horinova ning Moskva ülikooli professori Ljudmilla Vassiljeva käe all.
Ivanichev ja Levit on maailma tuntumaid manuaalteraapia asjatundjaid, Vassiljeva rakendusliku kinesioloogia lipulaev Venemaal. 2002. aastal juhendas Goldrin Vilniuses juba esimesi arstide seminare, 2004. aastal alustas erapraksisega.
Goldrin on töötanud ka tippteadlase Stanislav Grofi käe all ning õppinud tanatoteraapiat (surmateraapia) psühholoogi-psühhiaatri Vladimir Baskakovi käe all, kes on selle meetodi looja.
Goldrin on töötanud ka Eesti olümpiakoondise meeste Jüri Jaansoni, Indrek Pertelsoni, Aleksei Budõlini ja Gerd Kanteriga.


SIHTGRUPP
Üleminekuteraapiat võib õppida igaüks, kes soovib kogeda sügavat lõdvestumist nii keha kui meele tasandil.
Huvilised saavad teraapiameetodeid edasi õppida, nende teiste peal rakendamiseks, sissejuhatav kursus on mõeldud teraapiaga tutvumiseks ning ise kogemiseks. Edasiõppimiseks on vajalik sissejuhatava kursuse läbimine. Edasiõppe grupisuurus on maksimaalselt 12 inimest.


TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 16.04. hind 80+km eurot.
Alats 17.04.2021. hind 90+km eurot.
Registreerumisel väljastatakse arve 30+km summas, mis tuleb tasuda kahe nädala jooksul ja mis garanteerib koha kursusele.

Õppekeel: eesti keel

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
forms.gle/VSukttNpQiqpNLov8

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 512 95 05

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS: Sissejuhatus üleminekuteraapiasse
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile sooi korral.
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb üleminekuteraapia aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

47 huvitatud  ·  7 osaleb
Eeterlikud õlid ja aroomiteraapia - sissejuhatus. Kasutamine stressi, ärevuse, unehäirete puhul.

Eeterlikud õlid ja aroomiteraapia - sissejuhatus. Kasutamine stressi, ärevuse, unehäirete puhul.

Laupäev 29th mai 2021, 13:00 - Laupäev 29th mai 2021, 16:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Eeterlike õlide ja aroomiteraapia sissejuhatava kursuse uus kuupäev on 29.mai.

Sissejuhatav koolitus eeterlike õlide ja aroomiteraapiasse sobib kõigile huvilistele kel soov leida igapäevases turbulentses maailmas looduslikke lahendusi ärevuse, uneprobleemide, ületöötamise ja stressiga toimetulekuks.

Aroomteraapia põhineb taimede lenduvate ehk eeterlike õlide kasutamisel inimese terviklikkuse taastamiseks. Eeterlikud õlid aitavad luua tasakaalu inimese keha, meele ja psüühika vahel, et keha enda tervendav vägi saaks aktiveeritud ja tööle rakendatud.

Idamaades on aroomteraapiast oldud teadlikud juba tuhandeid aastaid. Indiast ja Hiinast jõudis aromaatsete õlide kasutamine Egiptusesse umbes 3000 a. enne Kristust, sealt levis see Kreekasse ja Rooma.

Aroomteraapia nimetuse au kuulub prantsuse õpetlasele-keemikule Rene Gattefosse`le, keda kutsutakse tänapäevase aroomteraapia isaks.


Eeterlike õlide kasutamine ja aroomiteraapia on mitmekihiline ja sügav teadus, kus omal kohal on erinevate toimeainete mõistmine, peenekoeline ja asjakohane doseerimine ja vastutustundlik lähenemine.

Lühikoolitusel räägime eeterlike õlide ja aroomiteraapia olemusest, sellest, kuidas neid kasutada ja mis on nende uuritud toimeained ning -viisid. Keskendume enim emotsioonide toetamisele, unehäirete, ärevuse ja stressiga toimetulekule.

Koolitus ei ole seotud hiidturundusfirma DoTerra kontseptsiooni ega toodetega.

Koolitust viib läbi Kaja Rebane, kes on pikaajaliste kogemustega aroomiterapeut-massöör ja refleksoloog. Olles ka tervishoiutöötaja oskab ta aroomiteraapia ja eeterlike õlide mõju ja toimeaineid seletada lahti nii meeleliselt kui tõenduspõhiselt, mis teeb temast hinnatud ja armastatud aroomimaailma sügavate teadmiste õpetaja.

OSALUSTASU: Registreerides enne 31. märtsi on osalustasu 35 EUR, alates 1. aprillist on osalustasu 40 EUR.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Teraapia ja taastusravi
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 materjal
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Kursuse läbinu teab aroomiteraapia ja eeterlike õlide kasutamise aluseid heaolutunde loomiseks
... Rohkem infotVähem infot

103 huvitatud  ·  6 osaleb
Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursus

Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursus

Reede 11th juuni 2021, 17:00 - Pühapäev 13th juuni 2021, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursusel osalemiseks on vajalik koera- ja kassimassaaži baaskursuse läbimine.

Õppe sisu:
- Koera ja kassi ravi massaaži spetsiifika,
- Loomade ravi massaaži teostamise põhimõtted, toimed ja rakendamise eesmärk,
- Näidustused ja vastunäidustused loomade ravi massaažile,
- Nõuded massaaži protseduuri teostamiseks,
- Sagedamini esinevate haiguste seos massaažiga, massaaž enne ja peale operatsiooni, näidustused, põhialused.
- Anamneesi võtmine ja massaažiseansi kava koostamine
- Töökoha ja töövahendite ettevalmistamine,
- Vistseraal massaaži võtete teostamine siseelundite kaupa
- Koera ja kassi lümfidrenaaži spetsiifika.
- Aroomimassaaž loomadele taastusravis.

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
11. juuni - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria (ilma koerata)
12. juuni - kl 10 - 13.15 - teooria (ilma koerata), pealelõunal praktika koos koeraga
13. juuni- kl 10 - 13.15 - teooria (ilma koerata), pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 30.04, edaspidi 105 eurot +km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35 +km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes on läbinud koera- ja kassimassaaži algkursuse (vähemalt 2 päeva).

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas istutakse toolidel.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia ja lümfisüsteemi kaardid, materjalid haiguste kohta

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

8 huvitatud
Loodusvärvide ja taimetrüki laager

Loodusvärvide ja taimetrüki laager

Reede 18th juuni 2021, 11:00 - Laupäev 19th juuni 2021, 16:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Juunikuu on ideaalne taimetrüki aeg - looduse ja taimede valik veel üsna rikkalik. Suvi ei ole veel läbi, aga sügis võib juba loodusesse oma toone visata.
Kahepäevases loodusvärvide ja taimetrüki laagris tutvume erinevate kangaste trükkimise võimalustega. Lisaks siidile lisame sellel korral valikusse veel puuvillase ja linase kanga.
Räägime tööohutusest, peitsime ja valmistame kangaid ette trükkimiseks, tutvume taimetrüki põhitõdede ning valime üheskoos sobilikke taimi otse loodusest. Ja seejärel trükime, trükime ja trükime.
Sinna juurde lisandub veel meeldiv seltskond, taimetoit ja mõnus Võrumaa loodus ning muidugi ka kohalik suitsusaun!
Kõik osalejad saavad laagrist kaasa rohkelt erinevad töönäidised ja uued oskused kodus iseseisvalt praktiseerimiseks.
Rohkelt nippe ja teadmisi, et saada ilusaid tulemusi erinevatel kangastel.

Pane selga mugavad riide ning võta ühes oma põll, kummikindad ja tolmumask!

JUHENDAJA
Janika Solmann on taimetrüki praktik ja koolitaja. Eesti Maaülikooli lõpetanud aednik, Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni vilistlane ning loovettevõtja Võrumaalt. Viimased kuus aastat on ta aktiivselt tegelenud loodusvärvide maailmaga - värvides ning trükkides taimedega naturaalseid kangaid. Janika on täiendanud enda oskuseid nii Eesti kui ka välismaa loodusvärvijate ning taimetrükkijate käe all.
Janika Solmanni töödega saab tutvuda:

naturalsolmann.com/
www.instagram.com/naturalsolmann/
www.facebook.com/naturalsolmann/

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel Suuremetsa külas.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš ja suitsusaun.
Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud taimseid toite.

OSALUSPANUS
Osaluspanus varajasele registreerijale kuni 16.05.2021 on 220 eurot. Registreerumise kinnitab sissemakse summas 49 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.
Alates 17.05.2021 on osalustasu 250 eurot.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust, suitsusauna ja kõiki kursuseks vajalikke materjale.

Registreerimine toimub läbi lingi: forms.gle/xPiZSDVXAPMe41jc8
või e-posti: tervemaailm@gmail.com.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

101 huvitatud  ·  4 osaleb
Praktiline Tiibeti taimeravi kursus Eestimaa taimedega

Praktiline Tiibeti taimeravi kursus Eestimaa taimedega

Esmaspäev 19th juuli 2021, 11:00 - Reede 23rd juuli 2021, 17:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Praktilise Tiibeti taimeravikursuse peamine eesmärk on õppida leidma eestimaised asendusained Tiibeti taimedele ja mineraalidele. Samuti õpitakse kursuse käigus tundma ja valmistama peamiseid lihtsamaid ravimeid ja õpitakse, millistel juhtudel neid kasutada, kuidas neid kokku segada jms.

5 päeva jooksul on päevad jagatud järgmiselt:

* Hommikupoolik - praktiline taimede tundmaõppimine õues, korjamine, töötlemine.
* Pealelõuna - Sowa Rigpa materia medica teooria - peamiste taimede maitse, tugevus, olemus, ravivad omadused.
Taimede kokkusegamise põhimõtted Sowa Rigpas

* Praktiline osa: ravimite valmistamine - lihtsate ravimite valmistamine, mille tegemisi saab kodus jätkata ja mida saab nii iseenda kui oma patsientide jaoks ise valmistada.
* Loengu osa: Nelja tantra teemasse puutuvad peatükid ja nende kommentaarid. Teise tantra peatükid 19,20, 21 ja Neljanda tantra peatükid 3-12.

ÕPETAJA:
Sergei Shirshov on Sorig Khang International külalisõpetaja, pikaaegne Tiibeti meditsiini arst ja praktik. Ta sündis 1971. aastal Tambovis, Venemaal, tema isa oli arst ja ema bioloog, nii et päris loogiliselt viisid ka tema teed meditsiiniõpinguteni. 1990. aastal lõpetas ta Tambovi meditsiinikolledži ja 1991. aastal astus Leningradi Meditsiinikooli (2nd Medical Institute in Leningrad). 1992. aastal tutvus ta ka Tiibeti meditsiiniga ja asus Buriaatias seda õppima. Järgnevate 15 aasta jooksul reisis ta palju Burjaatjasse, Tsugolsky, Ivolginsky, Aginsky kloostritesse, et õppida Sowa Rigpat - Tiibeti meditsiiini. Tema õpetajad on: Dr. Nida Chenagtsang, Namkhai Norbu Rinpoche, prof. Gojo WangduDr. Byambaa Мyagmarsuren, Geshe Gelek Balbar, Geshe Rinchen Tenzin.
Oma praksist on ta pidanud üle 20 aasta, alul Tambovis, siis Moskvas. Alates 2015 aastast on ta õpetanud materia medicat Moskvas, Novgorodis, Krasnodaris. Ta on ka üks mittetulundusühingu Tanaduk alustajatest, mille eesmärgiks on Sowa Rigpa populariseerimine. Sergeid peetakse Venemaa üheks suuremaks Sowa Rigpa materia medica asjatundjaks. Tema suureks eeliseks on Euroopa taimede tundmine. Koolituseks valmistab ta ette spetsiaalselt Eestimaa taimede põhised materjalid.

OSALEMISE EELDUSED: Koolitusel osalemise eelduseks on Sowa Rigpa baas materia medica tundmine.

OSALUSTASU: koolitus, koos materjalide, majutuse ja söökidega 335 eurot .
Kohtade arv on piiratud - kuni 15 osalejat!
Registreerides väljastame sissemaksuarve 50 eurot, mis garanteerib koha ja mida loobumisel vähem kui kuu aega enne kursuse algust jääb korralduskulude katteks. Võimalik on tasuda mitmes osas.

ÕPPEKEEL - vene ja inglise keel. Vajadusel kaalume eestikeelset tõlget.

TOIMUMISKOHT
Koolitus toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale - üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš, jaheda ilmaga saab kasutada ka sisedušši. Vähemalt ühel õhtul saab käia suitsusaunas.

Toitlustustoimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud taimseid toite (võivad sisaldada muna- ja piimatooteid), mis sobivad Tiibeti meditsiini toitumissoovitustega.

REGISTREERU KOOLITUSELE kirjutades: tervemaailm@gmail.com

LISAINFO:
Tel: 512 95 05

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab ja oskab kasutada ja valmistada peamiseid Tiibeti ravimeid, kasutades selleks kodumaiseid asendusaineid

***

IN ENGLISH
Practical Tibetan herbal medicine course with Estonian (local) plants

The aim of the practical tibetan herbal medicine course is to learn to find local subsitutes for Tibetan herbs and minerals. During the course you’ll also learn how to make basic medicines, how to use them, how to mix them together etc

5 days are planned:
In the morning - practical trip to nature - getting acquainted and collecting herbs
Afternoon - theory of Sowa Rigpa medica - knowledge about the characteristics of main herb (taste etc), also base of mixing herbs together

* Practical part: making simple medicine pills, you can also continue making at home for yourself and your patients.
* Lecture part: thematic chapters of the 4th Tantra (3-12) and their comments, chapters 19, 20 and 21 from the 2nd Tantra.

TEACHER:

Sergei Shirshov is a visiting lecturer of Sorig Khang International, a long-time Tibetan medicine doctor and practitioner. He was born in 1971 in Tambovis, Russia. His father was a doctor and mother a biologist, so it was quite logical he took an interest in medicine. In 1990 he graduated Tambov’s medicine college and in 1991 started his studies in the 2nd Medical Institute in Leningrad.
In 1992 he took an interest in tibetan medicine and started his studies in tibetan medicine in Buryatia. In the next 15 years he travelled a lot to the monasteries in Buryatia, Tsugolsky, Ivolginsky, Aginsky to lears Sowa Rigpa - Tibetan Medicine. His teachers are: Dr. Nida Chenagtsang, Namkhai Norbu Rinpoche, prof. Gojo WangduDr. Byambaa Мyagmarsuren, Geshe Gelek Balbar, Geshe Rinchen Tenzin.

He has had his medical practice over 20 years starting in Tambov, later in Moscow. Since 2015 he has taught materia medica in Moscow, Novgorod and Krasnodar. He is also a founding member of a non-profit organisation Tanaduk, which aims to popularise Sowa Rigpa. Sergei is considered to be one of the greatest expert in materia medica in Russia. One can also state that he has an advantage in the knowledge as for knowing european plants. For the training he will specially prepare materials based on estonian herbs.

To participate, one should have the basic knowledge of Sowa Rigpa materia medica.

FEE (incl teaching, materials, housing and food): Early bird fee 355 euros.

NB! Only 15 participants are allowed!
Language: Russian and english, if necessary a translation to estonian will be organised.

Where: Hundiallika Center in Southern Estonia.

Register to the course by writing: tervemaailm@gmail.com

Additional info: phone +372 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

169 huvitatud  ·  7 osaleb
Meelerahu- ja meditatsioonilaager Tiibeti meditsiini ainetel

Meelerahu- ja meditatsioonilaager Tiibeti meditsiini ainetel

Reede 30th juuli 2021, 12:00 - Pühapäev 1st august 2021, 14:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Meelerahu- ja meditatsioonilaager Tiibeti meditsiini ainetel on mõeldud kõigile huvilistele, kes
- soovivad endale lubada mõnusat nädalalõppu looduse rüpes, rahus ja vaikuses;
- õppida ja kogeda meditsioone ja teadvelolekuharjutusi ning
- saada nippe, kuidas enda vaimse ja füüsilise tervise eest hoolitseda lähtudes Tiibeti meditsiini iidsetest teadmistest.

Ajakavasse mahub nii väikeseid loenguid, meditasiooni- ja teadvelolekupraktikaid, parasjagu aega lõõgastuseks ja looduse nautimiseks, Lõuna-Eestile kohaselt ka suitsusaun ning isegi ühe teraapiavahendi - Mongoolia mokša valmistamine.

AJAKAVA
1.päev
11.00 - Saabumine, sisseseadmine
12.00 - Sissejuhatusring
13.00 - Lõunasöök
14.30 - Loeng “Mis loob meelerahu”.
16.00 - Meditatsioonipraktikad. Hingamismeditatsioon. Keha jälgimise meditatsioon.
18.00 - Õhtusöök
19.00 - Jalutamismeditatsioon looduses. Soovi korral vestlusringid.
21.00 - Õhtune lõõgastusmeditatsioon
22.00 - Öörahu


2.päev
6.00 - Äratus
6.15 - Hommikune meditatsioonipraktika ja Tiibeti jooga.
7.30 - Hommikusöök. Käimismeditatsioon ümber stuupa.
9.00 - Loeng “Tiibeti meditsiini teraapiad meelerahu toetamiseks”.
11.30 - Meditatsioonipraktikad
13.00 - Lõunasöök. Teadlik söömine vaikuses.
15.00 - Praktiline tegevus - õpime ise valmistama hormed, Mongoolia mokšat.
16.30 - Meditatsioonipraktikad. Hingamismeditatsioon. Visualiseerimised.
18.00 - Õhtusöök
19.00 - Jalutamismeditatsioon looduses
20.00 - Õhtune suitsusaun kombineerituna Tiibeti medisiini õli- ja koorimisteraapiaga.
22.00 - Öörahu

3.päev
7.00 - Äratus.
7.15 - Hommikune meditatsioonipraktika ja Tiibeti jooga.
8.30 - Hommikusöök.
9.30 - Loeng “Tiibeti meditsiini soovitused toitumiseks”.
11.30 - Meditatsioonipraktikad
12.30 - Lõpuring.
13.00 - Lõunasöök.
14.00 - Ärasõit.

KAIA-KAIRE HUNT on diplomeeritud vaimse tervise õde, Tiibeti traditsioonilise meditsiini ja EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeut, koolitaja ja meditatsioonijuhendaja. Kaia-Kaire sulest on ilmunud muuhulgas ka raamatud Minu Nepaal ja Emotsioonide alkeemia.

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad.
Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale - üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš. Suitsusauna saab laagri teisel päeval.
Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud Tiibeti meditsiini alustest inspireeritud toitvaid taimseid toite. Võimalus vastu tulla erimenüü osas on piiratud.


OSALUSPANUS
Osaluspanus varajasele registreerijale kuni 31.05.2021 on 169 eurot. Registreerumise kinnitab sissemakse summas 49 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.
Alates 01.06.2021 on osalustasu 199 eurot ja alates 15.07.2021 vabade kohtade olemasolul 250 eurot.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust ja praktikate juhendamist.

Registreerimine toimub läbi lingi: forms.gle/xPiZSDVXAPMe41jc8
või e-posti: tervemaailm@gmail.com.
Laagri ajal ei ole lubatud alkohoolsete jookide ja muude meelemürkide tarbimine.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

19 huvitatud  ·  2 osaleb
Doula – pere- ja sünnitoetaja õppeprogramm 2021/2022

Doula – pere- ja sünnitoetaja õppeprogramm 2021/2022

Laupäev 11th september 2021, 10:00 - Pühapäev 12th september 2021, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

2021. aasta sügisel algab jälle kauaoodatud doulade - pere- ja sünnitoetajate aastane õppeprogramm.

Kestvus: 11. september 2021 - 12. juuni 2022, õppetsüklitega keskmiselt 2 nädalavahetust kuus.

Sõna "doula" tuleb iidsest Kreekast, viitab naisele, kes on teenimises; on koolitatud ja kogemustega professionaal, kes pakub füüsilist, emotsionaalset ja informatiivset tuge naisele raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel ajal.

Doula- pere- ja sünnitoetaja diplom tagab vajaliku tunnustuse Eesti sünnitusmajade ja kodusünnituse ämmaemandate poolt, mille tulemusena on lõpetaja oodatud tegema kõrgetasemelist koostööd toetamaks perede emotsionaalset ja füüsilist heaolu.

Soovi korral võib lõpetaja spetsialiseeruda ka ainult rasedusaegse, sünnituse või sünnitusjärgse doula või ainult imetamisnõustaja teenuse pakkumisele.

Õppekava läbinutele kindlustatakse vajalik järjepidev toetus ning enesetäiendamisega seotud oluline informatsioon.

Õppeprogrammi ained:
I osa: Sissejuhatus (perinataaltervis, viljatus, doulad maailmas).
II osa: Sünnitus (sünnituse füsioloogia, seadusandlus, peredünaamika).
III osa: Rasedus (raseduse füsioloogia, loote areng, rasedusaegne toitumine ja liikumine, farmakoloogia, suhtlemispsühholoogia, nõustamispsühholoogia, rasedusaegna peredünaamika, raseduskriis, seansi läbiviimine, doula toetuse raseduse ajal, rasedate jooga/võimlemine).
IV osa: Sünnitusjärgne aeg (sünnitusjärgne jälgimine, vastsündinu iga ja kohanemine, platsenta, imetamisnõustamine, doula eneseareng ja oskused sünnitusjärgsel ajal, peredünaamika, ema-beebi jooga/võimlemine).

Õppe maht: 500 tundi, sh 212 tundi iseseisvat tööd

Õppe toimumise koht: Weizenbergi 20/1, Tallinn, viimane moodul väljasõiduga.

TÄPSEM INFO JA REGISTREERIMINE:
www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/doula-pere-ja-sunnitoetaja-oppeprogramm/


E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon tööpäevadel: 512 95 05
www.tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

3 huvitatud