Mets kui apteek ja sahver – praktiline metsataimede kursus

Mets kui apteek ja sahver – praktiline metsataimede kursus

Pühapäev 18th november 2018, 10:00 - Pühapäev 18th november 2018, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Oktoobris ja novembris on aeg korjata kukerpuu- või lodjapuumarju, soopihla, varemerohtu või takjat. Novembris on viimane aeg varuda ka taimede juurikaid. Talvel tundub, et mets on vaikne ja sealt pole midagi korjata. Ometi saab ka lumisest metsast terviseturgutust ning toidulisa. Talve puhul on hea see, et enamus metsast korjatud taimi kuivab hästi ka toatemperatuuril ega vaja lisakuivatit. Näiteks, jaanuaris tasub metsast korjata männipungi, pohlalehti või kasekäsna.
Metsataimede kursusel tuleb juttu metsaandidest, millest valmistada rahvameditsiinis kasutatavaid ravimeid, ravitoimega jooke ja sööke.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

ÕPPE SISU:
Metsas kasvavad taimed ja nende toimed,
Metsataimede korjamine aastaringselt jaanuarist detsembrini,
Metsataimede säilitamine,
Milliseid taimi kasutada toiduvalmistamisel ja millised ravimisel.
Praktiline toidu ja ravimi valmistamise õpetus (retseptid ja näidised).
Kohapeal saab degusteerida metsataimedest tehtud siirupeid, metsamaitselise soolaga liha, köömnete ja nõgesega karaskit jne.

KOOLITAJA: Katrin Luke
Katrin Luke on õppinud fütoteraapiat Tallinna Alternatiivmeditsiini koolis ja Tatjana Gorbunova käe all jm. Katrin Luke veab alates 1993. aastast ettevõtet OÜ Norman Ravimtaimed, kus toodab mahetunnustusega taimeteesid, salve ja ürdisoolasid. Igapäevaselt tegutseb Katrin enda loodud Karepa Ravimtaimeaias, kuhu ootab alati külalisi, tutvustab ravimtaimi ja loodusande.
Katrin Luke on kirjutanud raamatud „Korilase Aastaring“ ja „Tervendav Kokaraamat“.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
See kursus on neile, kes peavad lugu loodusandidest ning soovivad metsast oma toidulauale ja ravimikappi taimi varuda.

ÕPIVÄLJUNDID:
-tunneb aastaringselt metsast korjatavaid peamisi ravimtaimi ja nende toimet;
-teab, kuidas metsast korjatud taimi säilida - säilitusviise;
-teab, kuidas metsataimi kasutada toidu valmistamisel;
-teab, milliseid taimi kasutada tervist parandaval eesmärgil.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 18.november kell 10.00 – 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 65 eurot
Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjali ja teepause koos maiseelamusega.

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Ruumides on vajalik inventar praktiliste ülesannete läbiviimiseks: pliit, potid, õlid, ravimtaimed, pabersalfrätikud, blender, taara jm vajalik.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse koolitaja poolt ettevalmistatud materjal paberkandjal.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

494 huvitatud  ·  18 osaleb
Mindfulness praktikate ja meditatsiooni 6-osaline lühikursus, II

Mindfulness praktikate ja meditatsiooni 6-osaline lühikursus, II

Esmaspäev 19th november 2018, 18:30 - Esmaspäev 19th november 2018, 20:00+3Esmaspäev 3rd detsember 2018, 18:30 - Esmaspäev 3rd detsember 2018, 20:00Esmaspäev 17th detsember 2018, 18:30 - Esmaspäev 17th detsember 2018, 20:00Esmaspäev 7th jaanuar 2019, 18:30 - Esmaspäev 7th jaanuar 2019, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Kuna septembris alustanud mindfulness praktikate gruppi ei mahtunud kõik soovijad, alustab uus kursus oktoobrist.
Kursuse sisu on analoogne septembris alustanud grupiga.

Sissejuhatav kursus koosneb kuuest praktikaõhtust, kus käime läbi peamised lihtsamad harjutustegrupid, mis meditatsiooni ja mindfulness harjutuste juurde kuuluvad.
Räägime meditatsiooni olemusest ja selle mõjust, räägime meditatsiooni kujunemisest ja erinevatest meditatsiooniliikidest, aga põhiliselt teeme siiski praktilisi harjutusi.

Kursuse eesmärgiks on saada algteadmised ning kogemused klassikalisest meditatsioonist ja mindfulness praktikatest. Erinevaid harjutusi tehes on võimalik igaühel välja valida just talle enim sobivaim praktikaliik, mida hiljem ka iseseisvalt edasi praktiseerida.

Miks teha meelepraktikaid? Meelepraktikad aitavad luua meelerahu, tuua selgust ja rõõmu igapäevaellu, samuti aitavad nad tulla paremini toime depressiiivsete hetkedega või ärevusega, vähendavad stressitaset, parandavad keskendumisvõimet, aitavad kaasa krooniliste haiguste leevendumisele (näiteks valu vähenemisele) ning võivad luua täiesti uue elukvaliteedi. Meelepraktikad õpetavad, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla, ning kuidas luua rahulikumat ja rõõmsamat igapäeva. On öeldud, et välismaailm on siseilma peegeldus. Tasub vaid veidi mõtiskleda, kui palju paremaks võib väline maailm muutuda, kui sisemist rahulolu on rohkem.

Kes on oodatud? (sh eeldused)
Oodatud on kõik inimesed, keda huvitavad erinevad meelepraktikad, kes soovivad luua rohkem tasakaalu ja meelerahu. Eelnevad teadmised ja kogemused pole vajalikud, kuid oodatud on ka juba kogenenud praktiseerijad, kes soovivad luua enda nädalasse hetki, kus meeleharjutustele selleks loodud ruumis keskenduda.

Kursuse kava
I osa - Sissejuhatus meditatsiooni ja mindfulness harjutustesse. Tutvumine oma meelega. 9 puhastava hingamise õpetus. Hingamismeditatsioon.
II osa - Kehameditatsioon. Keha jälgimine. Keha-meele-hinge tasandid ning oskused keskenduda meditatsioonis erinevatele osadele neist.
III osa - Liikumismeditatsioon. Käimis-ja kummardusmeditatsioonid. Teadlikkuse arendamine igapäevaelus.
IV osa - Häälmeditatsioonid. Mantrameditatsioon. Hääl kui energia. Teadlikkus puhtast kõnest.
V osa - Tühja keha meditatsioon. Otsime vastust küsimusele, kes ma olen. Teadlikkus kaduvusest.
VI osa - Pikk harjutuspraktika.

Meditatsiooniõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kelle peamiseks õpetajaks on dr Nida Chenagtsang ja seega on kasutusel mitmed Tiibeti meditsiini liinist pärit meelepraktikad. Samuti teeme harjutusi nii mindfulnessi "isa" Jon Kabat-Zinni kui budistliku Theravada traditsiooni varasalvest.

Korralduslik info
Kursus toimub üle nädala esmaspäevaõhtuti kl 18.30 - 20.00, Weizenbergi 20/1.
Kursuse kuupäevad on: 22.oktoober, 5.november, 19. nomvember, 3.detsember, 17.detsember, 7. jaanuar.

6-õhtune sari on üks tervikkursus, maksumusega 60 eurot (10 eurot ühe õhtu kohta), kuid tasumine toimub esitatud arve alusel ühes osas enne kursuse algust. Kursuse katkestamisel osalustasu ei tagastata, küll on aga võimalik haiguse vm ootamatul põhjusel jätkata järgmise grupiga.

Registreerimine: goo.gl/forms/KYgYjj6A4hBP6FUt2 või tarkustekool@gmail.com
***
MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab meditatsiooni ja mindfulnessi olemust, oskab peamiseid meditatsiooniharjutusi ja teab meditatsiooni filosoofiat.
ÕPPE KOGUMAHT: 9 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigil kuuel korral osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

17 huvitatud
Maarahva põlised tarkused: kaitsemaagia muutuvas ajas

Maarahva põlised tarkused: kaitsemaagia muutuvas ajas

Teisipäev 20th november 2018, 18:00 - Teisipäev 20th november 2018, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Õhtuloengute sari Maarahva põlised tarkused jätkab oma loengutega.
Novembrikuine loeng on pühendatud kaitsemaagiale.

Usunditeadlane Reet Hiiemäe tutvustab eestlaste kaitsemaagilisi uskumusi, kirjeldades vastavaid esemeid, rituaale, loitse ja olendeid nii minevikus kui tänapäeval ning selgitades nende uskumuste toimepõhimõtteid ja korduvmudeleid. Osalejad saavad muuhulgas osaleda temaatilistes tunnetuseksperimentides ja valmistada kaitsemaagilise eseme.

Hiiemäe jaoks oli kaitsemaagia uurimisel kõige üllatuslikum see, kuivõrd kõikehõlmav selle kasutamine tegelikult on. “Kui vaadata tagasi vanimatele figuraalsetele arheoloogilistele leidudele Eestis või mujalgi, siis on arheoloogid sageli oletanud, et neil oli mingisugune kaitsemaagiline tähendus. Kaitse on ilus sõna ja neid rituaale tehes tunnebki inimene end kaitstult".

Vajadus turvalisuse ja kaitstuse järele on inimesele ürgomane ning kaitsemaagia on maagiliste tegevuste üks vanemaid vorme. See lähtub kujutelmast, et teatud sümboolsete vahendite ning taigade abil on võimalik elu või sündmusi mõjutada.

Eestlastel on olnud rikkalik rahvapäraste kaitsevõtete varamu. Enda ja oma vara kaitsmiseks õnnetuste, haiguste, saatuse, üleloomulike ja loodusjõudude ning kurja kaasinimese eest võeti appi mitmesugused rituaalid, tabud, sõnamaagia, nõiamärgid ja -esemed, loodusobjektid ning pöördumised mütoloogiliste kaitseolendite poole. Osad tavad on säilinud tänaseni.

Kaitsemuistendite uurimist alustas Hiiemäe üle 20 aasta tagasi, keskendudes esialgu katkupärimusele ja eelkõige sellele, kuidas käsitletakse surma ja hirmuga seotud teemasid. 2017. aastal kaitses Hiiemäe doktorikraadi tööga "Folkloor kui mentaalse enesekaitse vahend: usundilise pärimuse pragmaatikast".

Loe ka Reet Hiiemäega tehtud usutlust: novaator.err.ee/260265/kaitsemaagia-tagab-turvalisuse-meie-endi-valjamoeldiste-ees

Pilet eelmüügist: 18 eurot
Kohapeal makstes on osalustasu 25 eurot.

Soodusmüügi piletid saab soetada siit: www.oko24.ee/et/a/ohtuloeng-maarahva-polised-tarkused-3

Loeng-töötuba kestab umbes 2 tundi, ja nagu ikka, on võimalik ka esitada küsimusi.

"Maarahva põliste tarkuste" sari kätkeb endas erinevate meie põlistarkuste teadjate, uurijate, praktikute ja tarkade loenguid, töötubasid ja vestlusi.
Eelenvalt on meil käinud vestlemas Ahto Kaasik, Argo Moor, Anzori Barkalaja, Kaido Kama.
... Rohkem infotVähem infot

211 huvitatud  ·  17 osaleb
Tiibeti Ne Džang jooga ja meditatsiooni praktiline harjutusõhtu

Tiibeti Ne Džang jooga ja meditatsiooni praktiline harjutusõhtu

Kolmapäev 21st november 2018, 18:00 - Kolmapäev 21st november 2018, 19:30+2Kolmapäev 5th detsember 2018, 18:00 - Kolmapäev 5th detsember 2018, 19:30Kolmapäev 19th detsember 2018, 18:00 - Kolmapäev 19th detsember 2018, 19:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Sel hooajal alustame Tiibeti jooga harjutusi 10.oktoobril ning kohtume üle nädala kolmapäeviti.
Lisaks 24 joogaharjutusele teeme ka meditatsioone, mis kuuluvad Tiibeti traditsiooni juurde.

Harjutusõhtutega võib liituda jooksvalt. Tiibeti jooga ei vaja ei mingeid eelteadmisi ega -oskuseid, samuti pole oluline füüsiline võimekus ega paindumine - enamus harjutused on staatilised, mida saab vajadusel teha isegi toolil.

Tiibeti joogat, Ne Džangi (Tib. གནས་སྦྱངས་), on Himaalaja iidses kultuuris kasutatud keha puhastamiseks, sisemiste kehaenergiate tasakaalustamiseks ning inimese üleüldiseks tervendamiseks.

Tiibeti jooga koosneb lihtsatest hingamisharjutustest, füüsilistest harjutustest (millest enamus küll teostatakse kohapeal istudes) ja enesemassaažist. Võrreldes klassikalise joogaga ei ole siin asanaid, vaid töö käib kanalitega, et tõhustada sise-ja meeleorganite tööd, tasakaalustada sisemist energiat ja rahustada meelt.

(Ne Džang joogal pole siiski pistmist midagi läänemaailmas levinud 5-tiibetlase harjutusega, ei vormiliselt ega sisuliselt.)

Ne Džang tähendab sisuliselt keha energeetika puhstamist. Tiibeti jooga traditsioon pärineb Kalachakra õpetusest, mille on edasi andnud Puton Rinchen Drub ja seda on Tiibeti arstid tervistumiseks retseptina "välja kirjutanud" juba sajandeid. Ne Džang jooga on seega Tiibeti meditsiinis oluline osa.

EELDUSED ehk KELLELE SOBIB
Harjutuste süsteem sobib kõigile, olenemata tema kehalisest, tervislikust või sportlikust vormist. Vastupidi, neid harjutusi saab suures osas teha isegi füüsilise puudega, ratastoolis või voodis, ning nende sooritamiseks ei ole vaja spetsiifilist keskkonda, riideid ja vahendeid.
Kellele maas istumine ei ole meelepärane, siis neile võib ütelda, et Tiibeti joogat saab kenasti sooritada ka toolil istudes. Painduvust, eelnevaid kogemusi või teadmisi osalemiseks vaja pole 🙂

Tiibeti jooga koosneb 24 harjutusest, millest ühel õhtul jõuame läbi teha umbes pooled, seega igal korral kasutame nii mõndasid juba õpitud, kui ka uusi harjutusi.

ÕPETAJA
Ne Džangi jooga harjutusõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kes on saanud nii õpetused kui harjutuste edasiandmise loa oma Tiibeti meditsiini õpetajalt dr Nida Chenagtsangilt. Kaia-Kaire on neid harjutusi praktiseerinud 2012. aastast, ja osales ka Tiibeti jooga instruktorite väljaõppel 2013. aastal Innsbruckis ning 2017. aastal Valencias.

Asukoht: Weizenergi 20/1, I korrus (jälgi viitasid!)
Osaluspanus 12 eurot või vastavalt võimalusele. Oled oodatud ka siis, kui sa ei saa rahaliselt panustada, aga kas vaimse või füüsilise tervise pärast on sul vaja toetust.

Alustame täpselt, seega ära jää hiljaks! 🙂
Matid, mille peal istuda, on kohapeal olemas, kui soovid, võid kaasa võtta vahetusjalatsid, sest meie ruumides välisjalanõudega ei käida. Harjutuste tegemiseks pole vaja spetsiaalseid riideid, kuid rõivad võiksid siiski olla mugavad maas (või vajadusel toolil) istumiseks.

2018. aasta sügishooaja kuupäevad siis vastavalt: 10.10., 24.10., 7.11., 21.11., 5.12., 19.12.

Eelregistreerimine vajalik - kirjuta palun e-mail: tarkustekool@gmail.com või anna märku siin FB's, kirjutades kommenaar ürituse alla (lihtsalt "interested" nupu vajutamine jääb natuke väheks 🙂
MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab Tiibeti jooga aluseid ja ajalugu, oskab teha peamiseid harjutusi.
ÕPPE KOGUMAHT: osaleda võib vaid ühel korral (1,5 tundi) või pidevalt
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED:-
... Rohkem infotVähem infot

119 huvitatud
Ketruse maagia ehk algtõed ketramiseks

Ketruse maagia ehk algtõed ketramiseks

Pühapäev 25th november 2018, 10:00 - Pühapäev 25th november 2018, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Novembris jätkame muistsete kohalike tarkuste edasiandmisega. Sel korral on võimalik õppida ketramist.

ÕPPE SISU
Keeris, keerlemine, ratas, vurr, pööris – liikumine haarab kaasa, vangistab meie pilgu, sest loob muutust. Ketramine on lihtne isikliku väikese keerise tegemine, mille tulemusel sünnib midagi uut. Üks vorm muutub teiseks. Kuidas pehme vill muutub lõngaks?

Sellel kursusel räägime erinevatest ketrusviisidest, töövahenditest ja villast. Praktilise osana saab kedrata kedervarrega ning valmis kedratud lõnga endaga kaasa, et sellest vormist luua juba edasi midagi uut.

Juhul kui Sul olemas, võta kaasa oma kedervars või kraasid. Soovi korral riiete kaitseks põll.

Õpetaja Kristel Põldma iseendast:
Olen lõpetanud Tallinna Kergetööstustehnikumis rahvusliku tekstiili eriala (1997), Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuses 2a pärimuskultuuri kursuse (2006), Olustvere TMMK rahvusliku puutöö eriala (2013). Omandanud Tartu Ülikoolis kutsepedagoogika bakalaureuse (2016) ja nüüd uurin rahvakultuuri digivõimalusi Tartu Ülikooli semiootika ja kultuuriteooria magistrantuuris.
Minu suureks kireks on erinevate rahvusliku käsitöötehnikate uurimine, õppimine ja õpetamine. Mind paeluvad erinevad märgisüsteemid ning tähendused. Juba gümnaasiumi astmes leidsin ennast Eesti Rahva Muuseumi fondides uurimas mida võiks tähendada “tihvaga kootud toot” või kuidas seelik hoiab “löngi”. Sellest ajast tänaseni olen vahelduva eduga järgnenud oma kirele rohkem või vähem teadlikult.

Pärimuslik käsitöö jaguneb minu jaoks: praktiliseks väljundiks ja uurimuslikuks osaks. Praktiline käsitööga tegelemine on mõnus lõõgastuse viis. Uurimuslik osa, see nähtamatum, on aga kõige põnevam osa. Just see loob rahvusliku käsitöö ümber mõistmise ja arusaamise tähendusvälja. Mulle isiklikult on pakkunud uurimuslik osa põnevat eneseleidmist ja võimaluse luua sidet oma juurtega, nii suguvõsa, kui kogu rahvuse tasandil.


TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 11.11. hind 60 eurot, alates 16.11 hind 70 eurot. Hind sisaldab töövahendeid. Loobumise korral vähem kui 10 päeva enne koolitust osalustasu tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt:
goo.gl/forms/wkGFxMTgz4DtyuU32

NB! Töötuppa mahub vaid 8 inimest!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com, tel: 56 600 295

****
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Käsitöö
ÕPIVÄLJUNDID:
Õpilane
1) teab ketramise ajalugu ja mõistab ketramise olemust
2) oskab hinnata põliseid tõekspidamisi
3)oskab peamiseid ketruse võtteid
ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: (eeldusained) puuduvad
ÕPPE KOGUMAHT: 8 tundi auditoorset tööd
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega ja abivahenditega praktika läbimiseks.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: kedervarred, vill
LÕPETAMISE TINGIMUSED: osalemisel koolitusel 8 tunni ulatuses väljastatakse vastav tõend
... Rohkem infotVähem infot

68 huvitatud  ·  11 osaleb
Mindfulness praktikate ja meditatsiooni 6-osaline lühikursus

Mindfulness praktikate ja meditatsiooni 6-osaline lühikursus

Esmaspäev 26th november 2018, 18:30 - Esmaspäev 26th november 2018, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Mindfulness praktikate ja klassikalise meditatsiooni sissejuhatav lühikursus toimub kuuel õhtul septembri keskpaigast novembri lõpuni.

Sissejuhatav kursus koosneb kuuest praktikaõhtust, kus käime läbi peamised lihtsamad harjutustegrupid, mis meditatsiooni ja mindfulness harjutuste juurde kuuluvad.
Räägime meditatsiooni olemusest ja selle mõjust, räägime meditatsiooni kujunemisest ja erinevatest meditatsiooniliikidest, aga põhiliselt teeme siiski praktilisi harjutusi.

Kursuse eesmärgiks on saada algteadmised ning kogemused klassikalisest meditatsioonist ja mindfulness praktikatest. Erinevaid harjutusi tehes on võimalik igaühel välja valida just talle enim sobivaim praktikaliik, mida hiljem ka iseseisvalt edasi praktiseerida.

Miks teha meelepraktikaid? Meelepraktikad aitavad luua meelerahu, tuua selgust ja rõõmu igapäevaellu, samuti aitavad nad tulla paremini toime depressiiivsete hetkedega või ärevusega, vähendavad stressitaset, parandavad keskendumisvõimet, aitavad kaasa krooniliste haiguste leevendumisele (näiteks valu vähenemisele) ning võivad luua täiesti uue elukvaliteedi. Meelepraktikad õpetavad, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla, ning kuidas luua rahulikumat ja rõõmsamat igapäeva. On öeldud, et välismaailm on siseilma peegeldus. Tasub vaid veidi mõtiskleda, kui palju paremaks võib väline maailm muutuda, kui sisemist rahulolu on rohkem.

Kes on oodatud?
Oodatud on kõik inimesed, keda huvitavad erinevad meelepraktikad, kes soovivad luua rohkem tasakaalu ja meelerahu. Eelnevad teadmised ja kogemused pole vajalikud, kuid oodatud on ka juba kogenenud praktiseerijad, kes soovivad luua enda nädalasse hetki, kus meeleharjutustele selleks loodud ruumis keskenduda.

Kursuse kava
I osa - Sissejuhatus meditatsiooni ja mindfulness harjutustesse. Tutvumine oma meelega. 9 puhastava hingamise õpetus. Hingamismeditatsioon.
II osa - Kehameditatsioon. Keha jälgimine. Keha-meele-hinge tasandid ning oskused keskenduda meditatsioonis erinevatele osadele neist.
III osa - Liikumismeditatsioon. Käimis-ja kummardusmeditatsioonid. Teadlikkuse arendamine igapäevaelus.
IV osa - Häälmeditatsioonid. Mantrameditatsioon. Hääl kui energia. Teadlikkus puhtast kõnest.
V osa - Tühja keha meditatsioon. Otsime vastust küsimusele, kes ma olen. Teadlikkus kaduvusest.
VI osa - Pikk harjutuspraktika.

Meditatsiooniõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kelle peamiseks õpetajaks on dr Nida Chenagtsang ja seega on kasutusel mitmed Tiibeti meditsiini liinist pärit meelepraktikad. Samuti teeme harjutusi nii mindfulnessi "isa" Jon Kabat-Zinni kui budistliku Theravada traditsiooni varasalvest.

Korralduslik info
Kursus toimub üle nädala esmaspäevaõhtuti kl 18.30 - 20.00, Weizenbergi 20/1.
Kursuse kuupäevad on: 17.september, 1.oktoober, 15.oktoober, 29. oktoober, 12.november, 26.november

6-õhtune sari on üks tervikkursus, maksumusega 60 eurot (10 eurot ühe õhtu kohta), kuid tasumine toimub esitatud arve alusel ühes osas enne kursuse algust. Kursuse katkestamisel osalustasu ei tagastata, küll on aga võimalik haiguse vm ootamatul põhjusel jätkata järgmise grupiga aasta lõpus.

Registreerimine: goo.gl/forms/KYgYjj6A4hBP6FUt2 või tarkustekool@gmail.com
MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab meditatsiooni ja mindfulnessi olemust, oskab peamiseid meditatsiooniharjutusi ja teab meditatsiooni filosoofiat.
ÕPPE KOGUMAHT: 9 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigil kuuel korral osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

133 huvitatud
Hiina peamassaaži kursus

Hiina peamassaaži kursus

Laupäev 1st detsember 2018, 9:00 - Laupäev 1st detsember 2018, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Hiina peamassaaži teostatakse läbi meridiaanide ja energiapunktide mõjutamise. Punktide mõjutamine on lõõgastava toimega nii peale kui ka kogu kehale, sest pähe suunduvad meridiaanid on seotud erinevate kehaorganitega. Hiina peamassaaž on eelkõige raviva toimega. Peamassaaži tulemusena paraneb aju vereringe, keskendumisvõime ja une kvaliteet.

Probleemid peaga on erinevad, esineda võib lihtsalt peavalu, uimasust, mälu kaotust, pearinglust jne. Samuti esineb valu pea erinevates osades, kuklas, otsmikul, külgedel vm. Hiina meditsiini järgi on võimalik otsida peavalu põhjuseid organitest, mille meridiaanid ulatuvad pähe. Kui organite töö on häiritud võib see tekitada peavalusid pea erinevates osades.

Hiina peamassaaž on tihedalt seotud näoga. Inimese näol asuvad väga olulised energiapunktid, mida vajutades saame ennast, lähedasi või kliente aidata ka sagedaste ja igapäevaste tervisemurede puhul. Näiteks vajutades punkte silmade ümbruses, saab parandada nägemist või keskendumisvõimet. Nina ümbruses on punkte millega ravida külmetust või avada kinnist nina.

Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune teoreetiline ja praktiline süsteem, mille eesmärgiks on saavutada organismi sisemine tasakaal keha ja väliskeskkonna vahel. Kui keha sisemuses läheb midagi korrast ära, annab keha sellest alati sümptomitena märku. Osates lugeda neid märke, on võimalus üles leida haiguse tõeline põhjus.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

ÕPPE SISU:
Lühidalt Hiina Traditsioonilise Meditsiini olemusest;
Meridiaanide olemus ja paiknemine;
Energiapunktid näol, peas, kaelal.
Peamassaaži näidustused ja vastunäidustused;
Peamassaaži praktilised võtted (s.h nägu).

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Lumi on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud viimased 15 aastat Eestis.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ja anatoomiast ei ole eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; oskab läbi viia pea ja näo punktmassaaži.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

TOIMUMISE AEG: 1.detsembril 2018 kell 09.00-16.00
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde

OSALUSTASU: 80 eurot + km (koos käibemaksuga 96 eurot)

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar praktiliste ülesannete läbiviimiseks: massaažilauad, pabersalfrätikud, linad, käterätid, fliistekid.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed ja suupisteid.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse kaardid energialiinide ja punktidega.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

196 huvitatud  ·  18 osaleb
Liblikmassaaži kursus

Liblikmassaaži kursus

Laupäev 1st detsember 2018, 10:00 - Laupäev 1st detsember 2018, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

LIBLIKMASSAAŽ ON eriline ja pehme tervendav teraapiavorm, mis sobib täiendavaks meetodiks iga terapeudi tööriistakasti, kuid on ka hea eneseabimeetod oma pere (ja eriti laste) rahustamisel ja tervendamisel.
Leebe bioenergeetika on kehapsühhoteraapia protsess, mille arendas välja dr. Eva Reich oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reich`i terapeutiliste tööde põhjal.
Vaata ka: hingamine.ee/liblikmassaaz/

LIBLIKMASSAAŽI KASUTATAKSE eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks, seest poolt väljapoole liikuva energia voolu avardamiseks. Liblikmassaaž taastab eluenergia loomuliku voolamise peale traumasid, haigusi, leevendab stressi ja soodustab keha bioloogiliste funktsioonide loomulikku toimimist; tugevdab sidet vanemate ja laste vahel; beebidel tervendab sünnistressi ja gaasivalusid; rahustab hüperaktiivseid lapsi.
Liblikmassaažil on soodne mõju ka vanade traumade tervendamisel taastades kehas terviklikkuse tunde.

KOOLITAJA on Ly Lobjakas. Ta peab hästi toimivaiks teraapiaid, milles on ühendatud kehatöö ja verbaalne teraapia, seetõttu on väga inspireerunud 2010.a. Eestisse jõudnud liblikmassaažist ja teistest Eva Reichi leebe bioenergeetika meetoditest.

KOOLITUSE TULEMUSENA saab osaleja
* ülevaate Reichi´de teooriat eluenergiast, blokeeringustest ja nende sulatamisest.
* õpib selgeks liblikmassaaži põhivõtted jälgides demonstratsioone ning seejärel ise harjutades.

Koolituse läbinud saavad vastavasisulise tõendi.

SIHTGRUPP
Liblikmassaaži võib õppida igaüks, kes soovib õrna ja tervendavat puudutust jagada oma pereliikmetele, lastele, sõpradele. Samuti sobib professionaalseks kasutamiseks massööridele ja teistele kehaterapeutidele klienditöös.

Hea on tulla ka koos partneri või sõbraga, siis on tore võimalus peale õppimist alustada praktiseerimist ja seansse omavahel vahetada!
Riietus peaks olema mugav ja liikumist võimaldav. Liblikmassaaži tehakse läbi riiete.

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 31.10. hind 80+km eurot.
Alats 01.11. hind 90+km eurot.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
goo.gl/forms/wkGFxMTgz4DtyuU32

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 56 600 295

TAGASISIDE:
Svea Sööt, hingamisterapeut, sünnitoetaja:
„Liblikmassaaaž on kõigile, kes armastavad hella puudutust, kõigile, kel on lapsed… ja kõigile, kellele pole lapsena hella puudutust jagunud.“
... Rohkem infotVähem infot

69 huvitatud  ·  14 osaleb
Ajurveeda õhtuseminar: Kosutava une lihtsad saladused

Ajurveeda õhtuseminar: Kosutava une lihtsad saladused

Kolmapäev 5th detsember 2018, 18:30 - Kolmapäev 5th detsember 2018, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Ajurveeda klassika Charaka Samhita ütleb une kohta järgmist: „ … inimese õnnelik ja õnnetu olemine, tugevus ja nõrkus, seksuaalne võimekus ja impotentsus, teadlikkus ja ignorants, elu ja surm sõltuvad kõik „ÕIGEST“ UNEST. Valel ajal magamine, liiga palju või liiga vähe und viib ära nii õnne kui pika elu elamise võimaluse …“.

Veedalikus traditsioonis on kosutava une esmaseks garantiiks loodusjõudude rütmiga arvestamine. Optimaalne tundide arv sõltub alati individuaalsusest ja une kvaliteedist.

Mida tähendab uni suuremas plaanis? Millised on need lihtsad harjumused ja praktikad, mis aitavad uinuda ning tagavad kosutava une? Millised on hea une ja hea seksi sarnased eeldused ajurveeda vaatevinklist? Detsembrikuise õhtuloengu uneteema on spetsiaalselt ajastatud talve algusele, kus nii unel kui seksil on oluline tähendus. Maitsmiseks sel korral jõuluhõnguline gurmeejook, mis ka ühtlasi head und toetab.

LOENGUL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
- une tähendus ja selle erinevad faasid ajurveedas
- mida magamistoas teha ja mida mitte teha
- praktilised nipid erinevate unehäirete tarvis
- hea une toidud ja joogid

INSPIRATSIOONI JAGAJA:
Kaja Keil – ajurveeda elustiili- ja toitumisnõustaja, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija

SIHTGRUPP (eeldused):
Oodatud on kõik huvilised! Eelnevad teadmised ajurveedast ei ole vajalikud.

OSALUSPANUS:
20 EUR kohapeal sularahas või ülekandega hiljemalt üks päev enne seminari algust (Saaja: INVERSION OÜ / EE732200221026929041 / selgitus: 05.12. õhtuseminar)

ERIPAKKUMINE SEPTEMBRIS!!!
75 EUR kõik neli sügishooaja õhtuseminari kuni 12.09. ülekandega või sularahas kohapeal tasudes

Teiste seminaride ajakava ja teemad:

07. november – „Hammaste ja suu hügieen. Seedimine algab suust“

EELREGISTREERIMINE VAJALIK! Registreerimiseks ja täpsema info saamiseks kirjuta palun: kaja@praktiline-ajurveeda.ee

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Osaleja
1) mõistab une vajalikkust ja selle osa ööpäeva rütmis�
2) mõistab ajurveeda põhitõdesid une käsitlemisel�
3) oskab valmistada head und toetava õhtuse joogi

ÕPPE KOGUMAHT: 2 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvliga
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse täismahus osalejaile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

83 huvitatud  ·  3 osaleb
Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades

Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades

Laupäev 8th detsember 2018, 10:00 - Pühapäev 9th detsember 2018, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Laste verbaalne eneseväljendusoskus ja elukogemus olukordi kirjeldada on väike. Kunstiteraapia saab olla suureks abiks, kui sõnadest jääb puudu või kardetakse end väljendada. Kunstilisi tegevusi võib kasutada abistava vahendina selleks, et lapsed ja noored saaksid väljendada oma tundeid, mõtteid ja läbielamisi. Läbi kunstilise tegevuse saab noori ja lapsi paremini tundma õppida, aidata neid üle hirmudest, avastada probleeme, toetada eneseväljendust ja kasvatada enesekindlust.

Koolituse eesmärk on õpetada osalejaid märkama laste muret, anda ideid ja tehnikaid, kuidas motiveerida lapsi ja noori oma murest rääkima ja aidata tal lahendust leida.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

ÕPPE SISU:
*mis on kunstiteraapia;
*milliseid sekkumistasandeid kasutatakse kunstiteraapias;
*millised on kunstiteraapia meetodid ja tehnikad ning kasutusel olevad materjalid;
*mida panna tähele lapse vaatlemisel;
*kuidas rääkida lapsega tema kunstitööst;
*mis teha, kui laps ei taha rääkida oma kunstitööst;
*kuidas lõpetada kunstiline tegevus lapsega;
*mida teha laste kunstitöödega pärast nende valmimist;
*kuidas analüüsida lapse kunstitööd.
Praktiline osa:
*praktilisi näiteid hõlmavaid teraapiajuhtumeid (videod, fotod, juhtumikirjeldused);
*omakogemus kunstiteraapia lühiprotsessist.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinud isik omab ülevaadet kunstiteraapiast üldisemas plaanis ning on saanud omakogemuse kunstiteraapia lühiprotsessist. Erinevate teraapia juhtumitega tutvumine võimaldab saada häid mõtteid, kasulikke tehnikaid ja meetodeid praktiliseks tööks lastega - nende arendamisel ning emotsionaalsel toetamisel.
Koolitus annab võimaluse tutvuda kunstiterapeudi tööspetsiifikaga.

KOOLITAJA:
Helen Tartes-Babkina on psühholoog (MSc) / kunstiterapeut (MSc terviseteadus), Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate külalislektor, kes on töötanud aastaid Viimsi haiglas rehabilitatsiooni- ja taastusraviosakonna psühholoog-kunstiterapeudina. Aastast 2001 on Helen töötanud trauma läbi elanud ja erivajadustega lastega sh. autistide, downi sündroomiga lastega, vaimset väljakutset omavate ning aktiivsus-, tähelepanu-ja käitumishäirega lastega. Hetkel töötab Helen enda erapraksises nii laste, noorte kui täiskasvanutega ning õpib psühhoanalüütiliste psühhoterapeutide väljaõppes (alates aastast 2014a.). Helen Tartes-Babkina on välja andnud raamatu “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”, mis ilmus aastal 2010. Raamat on saanud hulgaliselt positiivset tagasisidet ja praktikas rakendamist, nii lapsevanemate kui ka lastega töötavate spetsialistide poolt.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: Koolitusele on oodatud kõik lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid.

TOIMUMISE AEG: 8.-9.12.2018
KOOLITUSE MAHT: 16 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 120 eurot + km
Hind sisaldab koolitusmaterjale, praktiliseks tööks vajalikke vahendeid, teepause.

LÕPETAMISEL: tõend osalemise kohta

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid, muusikakeskus, rasvakriidid, joonistuspaberid.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed ja suupisteid.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse koolitaja poolt ettevalmistatud materjal paberkandjal.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 52 41 650
... Rohkem infotVähem infot

270 huvitatud  ·  10 osaleb
Naise tervise päev

Naise tervise päev

Pühapäev 20th jaanuar 2019, 10:00 - Pühapäev 20th jaanuar 2019, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Naine on üks omaette loodusjõud. Selliselt on tema olemust käsitletud kõikides iidsetes ürikutes ja looduse seadusi järgivates rahvalikes traditsioonides. Samuti on naise tervise käsitlus nö omaette suur peatükk, kuhu on kaastatud nii füüsiline kui vaimne tervis.

Kuidas tänapäeva moodsas maailmas aastatuhandete käigus ära proovitud tarkuseid teadlikult ära kasutada nii, et need meie igapäevaellu loomulikult sulanduksid? Millest tuleb teadlik olla naise kui loodusjõu olemust arvestades? Kõigest sellest tulevad meile rääkima väekad naised, terapeudid, ravitsejad, nõustajad: ajurveeda praktik Kaja Keil, Tiibeti meditsiini loodusterapeut Anu Rootalu, joogaterapeudid Anne Kalvi ja Erna Tamm ning Eesti pärimusmeditsiini asjatundja ning saunaterapeut Eda Veeroja.

Päeva teemad on järgmised:

KAJA KEIL, loeng: „Naise osa looduse rütmis. Igapäevaelu praktika harmoonia hoidmisel ja taastamisel“
ANNE KALVI ja ERNA TAMM, loeng: „Tütarlapsest targaks naiseks. Teekond joogaõpetuse vaatepunktist“
ANU ROOTALU, loeng: „Enamlevinud naistehaiguste ennetamine ja ravi Tiibeti meditsiini võtmes“
EDA VEEROJA, loeng: ""Jala maah naane hoit pere terve" ehk põlised riitused ja tavad naise tervise hoidmisel läbi elukaare"

NB! Piiratud arv pileteid saadaval vaid siin: www.oko24.ee/et/a/naisetervisepaev


1. loeng. Naise osa looduse rütmis. Igapäevaelu praktika harmoonia hoidmisel ja taastamisel
Veedalikus maailmakäsitluses on naine väga mitmes tähenduses pühalikkuse sümbol. Üks neist on kõige loodu ja jumalikkuse üsaks olemine. Just seepärast suhtutakse iidsete tarkuste kohaselt naisesse ülima respektiga. See kehtib eelkõige ka naise enda kohta, kelle kõige olulisem suhe on alati justnimelt iseendaga. Teadlikkus kõigist väljastpoolt otseselt mõju avaldavatest loodusjõududest tagab harmoonia nii naise kehas kui meeles. Tugevaim väline jõud, mis naist mõjutab on Kuu tsükkel. Naise hea tervis sõltub suuresti menstruatsiooni ja Kuu tsükli sünkroonsusest.

Millest juttu tuleb:
naine kui loodusjõud veedalikus maailmakäsitluses
Kuu erinevad faasid ja sünkroonsus naise tervise seisukohalt
menstruatsiooni tsükli erinevad faasid ja energiad
mida menstruatsiooni ajal teha ja mida mitte teha
praktilised valikud toidulauale individuaalsust silmas pidades

Lektorist:
Kaja Keil on pikaajalise kogemusega veedaliku elustiili järgija, ajurveeda praktik, toitumise ja elustiili nõustaja, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli külalislektor. Tema sõnul on loodusega kooskõlas elamine pika ja terve elu ainus garantii. Kaja Keil loengutes jagatud informatsioon on alati väga praktiline ja igapäevaelus lihtsasti rakendatav. Lisainfo kodulehelt: www.praktiline-ajurveeda.ee.

2. loeng. Tütarlapsest targaks naiseks. Teekond joogaõpetuse vaatepunktist

Mis on tänapäeval oluline naiseks olemisel? Mis on eelduseks, et ka hilisemas eas oleks hea olla ja elul tähendus? Tervis ja vaimne tugevus.

Loenguosas käsitleme olulisi märksõnu naise tervisekäitumises ja eluliste ülesannete täitmisel tütarlapseeast vanaduseni ehk üle elukaare: kehaline ja vaimne areng, füüsilistesse asenditesse jõuga surumine, toitumine, uni, menses ja isiklik potentsiaal. Miks on neile oluline tähelepanu pöörata juba neiueas? Kuidas on need seotud muutustega kesk- ja vanemas eas? Milliseid praktilisi lahendusi pakub joogaõpetus tervise ja vaimse tugevuse loomiseks ning hoidmiseks?

Stress kui kaasaja loomulik nähtus loob takistusi tervisele, tugevusele - s.t naiseks olemisele. Praktilises osas teeme harjutusi stressi leevendamiseks.

Lektoritest: Anne Kalvi ja Erna Tamm on pikaajalised joogaõpetajad ja praktikud Krishnamacharya õpetustraditsioonist, joogateraapia terapeudid ja õpetajad. Anne Kalvi on ütelnud: “Isiklik joogapraktika on nii tõhusaks tervisekindlustuseks kui igapäevaseks puhkuseks. Joogaõpetuse edasiandmiseks on aga oluline ise õpilane olla.”

3. loeng. Enamlevinud naistehaiguste ennetamine ja ravi Tiibeti meditsiini võtmes

Tiibeti meditsiin käsitleb tervist holistilisena ning näeb haigusi tasakaalutusena. Mitmed naiste haigused on seotud just liigse külmaga organismis, mis on lihtsalt ennetatav pöörates tähelepanu õigele toitumisele, elustiilile ja kasutades sobivaid väliseid teraapiaid. Tervise hoidmiseks on väga palju võimalik ise ära teha - ja seda nii siis, kui tervis korras, kui ka siis kui juba mõni mure käes. Tiibeti meditsiini kasutamine ei välista ka näiteks tavameditsiini poolt pakutava ravi kasutamist. Olulisim on osata end ise aidata.

Millest tuleb juttu:
Naise tervis ja elementide tasakaal kehas
Enamlevinud naistehaigused ja nende tasakaalutuste põhjus
Enamlevinud taskaalutuste ennetamine, ravi ja toetus, mida saab ise rakendada
Enamlevinud naistehaigused - millal võiks abi saada terapeudilt?

Anu Rootalu-Wachsmann on Tiibeti meditsiini loodusterapeut ja õpetaja. Anu on omandanud ka ämmaemanda kutse, mistõttu peab ta üheks oma spetsialiseerumiseks just naiste tervist. Anu koolitab terapeute nii Eestis kui mujal maailmas ja usub, et loodusega kooskõlas, rahulikult ja lihtsalt elamine on võti tasakaalu loomiseks kehas ja meeles.

4. loeng "Jala maah naane hoit pere terve" ehk põlised riitused ja tavad naise tervise hoidmisel läbi elukaare

Üks naiste tervise päev ei saa kindlasti läbi ilma kohaliku põlise pärimuskultuurita. Selle loengu käigus tuleb juttu naiste üleminekuriitustest ja sellest, kuidas põliseid tavasid tänapäeval kohandada.
Loomulikult tuleb juttu ka suitsusaunast. Suitsusaun on olnud meile, põhjamaa rahvastele, hingepide ja pühapaik. Saunaga oleme pühitsenud muutumist looduses, inimestes, suhetes, suuremaid töid ja olulisemaid elumuutusi. Saun on oma ihu, hinge ja lähedastega suhtlemise koht, ihu ja hing saavad puhtaks, helgeks ja kergeks.
Loengus tuleb juttu ka hirmuta elamisest, leinaga ja kaotusega toimetulemisest ning hingedega suhtlemisest ning naise rollist oma pere tervena hoidmisel.

Tänapäeva kiires elutempos oleme unustamas lihtsaid põlvest-põlve edasikandunud praktikaid toimetulekuks igapäevaelu rutiini ja muutustega. Veeroja Eda Mooska talust Haanjmaalt jagab oma perepärimust ja kogemusi pärimusliku ravi ja vana Võromaa suitsusauna tavade kohta läbi naise elu.

Eda Veeroja - saunanaine, retkejuht, pärimuse vahendaja. Eda teab kui oluline on tunda meie omakultuuri, esivanemate tavasid ja kombeid. Suitsusaunateadjana tunneb ta põhjalikult pärimuslikku saunamaagiat ja -tavasid ning üks “peasüüdlane”, et suitsusaun on UNESCO kultuuripärandite nimekirjas.

Koolituse toimumise aeg: 20. Jaanuar 2018
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Osalemiseks tuleb soetada pilet siit: www.oko24.ee/et/a/naisetervisepaev
Osalejate arv on piiratud.

1. detsembrini - 75 üksikpilet ja 140 ema koos tütrega (sel juhul tuleb sooduskupongi lahtrisse lisada sõna “pere”)
2. detsembrist alates - 85 üksikpilet ja 160 ema koos tütrega (sel juhul tuleb sooduskupongi lahtrisse lisada sõna “pere”)

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
***
MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: OSaleja omab ülevaadet erinevate traditsioonide naise tervise olemusest ja tervise hoidmisest
ÕPPE KOGUMAHT: 8 akadeemilist tundi auditoorset tööd
EELDUSED: -
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass toolide ja pabertahvliga.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse täismahus päeval osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

152 huvitatud  ·  8 osaleb
Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Pühapäev 10th veebruar 2019, 10:00 - Pühapäev 10th veebruar 2019, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Järgmine emotsioonidega toimetuleku ja emotsioonide vabastamise kursus ehk EFT (uue nimega Meta-EFT) I aste toimub veebruari alul Tallinnas.

EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. EFT tehnikat on lihtne õppida ning selle omandamiseks ei pea olema arst või terapeut. EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni emotsionaalne või füüsiline probleem tekib ning mõistagi on EFTd väga tõhus kombineerida teiste teraapiameetoditega.

EFT abil õpime abi saama erinevatele hirmudega seotud probleemidele, näiteks sellele, kuidas toime tulla suure publiku ees esinemisega, kuidas vähendada liigset ärevust enne eksamit. Õpime, kuidas saada jagu foobiatest, näiteks hirmust lendamise, suletud ruumi, suurte inimhulkade või ämblike ees.

EFT annab väga häid tulemusi ka traumaatiliste läbielamiste lahendamiseks, milleks võivad olla näiteks füüsilised või psühholoogilised ärakasutamised, õnnetused, diagnoosišokid jne.

Koolitusel õpime abi saama sellistele häirivatele tunnetele ja negatiivsetele mõttemustritele nagu näiteks viha, kurbus, solvumine, depressioon jne. Räägime ka sõltuvustest, mis on seotud näiteks suitsetamise ja liigsöömisega.

EFT annab väga häid tulemusi ka füüsiliste probleemide lahendamiseks, näiteks düsleksia, allergia jms.

Baaskursusel läbime järgmised teemad:
* Õpime mõistma EFT teooriat
* Õpime oskusi, et kasutada EFTd nii enda kui teiste heaks
* Saame teada uuringutest, mis on EFT kohta tehtud
* Näeme EFT toimimist praktikas ja saame osa praktilistest harjutustest

Ootame koolitusele nii klientidega tegelevaid terapeute kui neid, kes soovivad iseennast ja oma lähedasi aidata!

Kursus toimub: 10. veebruaril 2019, Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis, Weizenbergi 20/1.
Ajakava: kell 11.00-18.00, vahepeal lõunapaus.

Osalustasu: 95 eurot registreerumisel ja tasumisel kuni 10.01.2019, seejärel vabade kohtade olemasolul 105 eurot (sisaldab õpet, koolitusmaterjale ja teepause).

Tasumine: e-mailile saadetud arve alusel peale registreerumisvormi täitmist. NB! Peale osaluse tasumist kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 30 eurot.

Registreerumiseks täida palun vastav vorm: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSesltL13iXC7ngX5L1jrhPSrZYCMmXgLLD2gfANc7RNeeMEUQ/viewform
Viimane registreerumistähtaeg on 07.02.2019

Kursuse läbiviija: Kaia-Kaire Hunt, META-EFT praktik ja koolitaja, Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut.

Lisainfo: kaiakaire.hunt@gmail.com

Vaata ka: www.eft.ee
... Rohkem infotVähem infot

21 huvitatud  ·  3 osaleb
Traumatöö laste ja noortega kunstiteraapias

Traumatöö laste ja noortega kunstiteraapias

Laupäev 2nd märts 2019, 10:00 - Pühapäev 3rd märts 2019, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Lastega töötavad spetsialistid puutuvad kokku nii laste/noorte argipäeva, nende rõõmude kui ka muredega. Kuidas mõista, et lapse mure on trauma ja vajaks psühholoogi/terapeudi sekkumist? Kuidas reageerida ja kuhu pöörduda kui laps räägib väärkohtlemisest? Kuidas toimub lapse/nooruki traumatöö kunstiteraapias ning kas sellest on abi? Kuidas saaks trauma üleelanud last igapäevaselt toetada? Need ja paljud teised küsimused saavad koolitusel kindlasti vastuse.
Koolituse eesmärgiks on lastega ja noortega töötavale spetsialistile traumatöö tutvustamine kunstiteraapia erinevate juhtumikirjelduste abil ning lapse/nooruki trauma käsitlemine.

Üha enam on hakatud meedia vahendusel käsitlema teemasid, mis puudutavad laste leina, väärkohtlemist, vanemate lahutuse mõju lapsele, seksuaalset väärkohtlemist jne.
Oleme lugenud/kuulnud erinevatest juhtumitest ning tundnud kaasa trauma läbi elanud lastele ja peredele. Tegelikkuses väiksema või suurema trauma läbi elanud lapsi on lugematu arv ning heal juhul osa neist jõuab täiskasvanud inimeseni, kes võiks ja saaks sekkuda ning last aidata ja toetada. On olukordi, kus märgatakse abivajajat aga reageerida ei osata. Näiteks üks nooruk kirjeldas teraapias, kuidas ta pärast väärkohtlemist läks sinise silmaga kooli aga keegi ei küsinud, mis oli juhtunud, isegi õpetajad mitte. Või kuidas vanemate lahutus tekitab nii suur süütunnet, et soov elada kaob ära ja kooli mitte jõudmine pole seotud laiskusega või murdeeaga, nagu kõik arvavad, vaid traumaga.
Mis on toetavad sõnad ning mis mitte, kuidas suunata last teraapiasse ning mis toimub teraapiaseinte vahel.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

ÕPPE SISU:
Koolitusel tutvustatakse:
*trauma olemust ning selle mõju käitumisele ja arengule.
*kuidas toimub traumaga töö kunstiteraapia ruumis,
*kuidas pakkuda lapsele igapäevaselt tuge traumast toibumisel
*kuidas aidata trauma üleelanud last

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbimisel omab osaleja ülevaadet traumatöö põhimõtetest ning teab, kuidas toetada trauma üleelanud last parimal võimalikul moel.

KOOLITAJA:
Kunstiterapeut/ psühholoog Helen Tartes-Babkina, MSc (psühholoogia), MSc terviseteadus (kunstiteraapiad), psühhoanalüütiliste psühhoterapeutide väljaõppes alates 2014a.
Helen Tartes-Babkina jagab oma teadmisi ja kogemusi teraapiatöös laste/noorte traumadega (lein, vanemate lahutus, väärkohtlemine sh. seksuaalne). Ta omab erapraksist, on aastaid töötanud rehabilitatsiooni- ja taastusravimeeskonnas ning teeb koostööd ohvriabi ja lastekaitse spetsialistidega. Helen on Eesti Loovteraapiate Ühingu liige ning 2011. aastast ühingu esinaine. 2010. aastal ilmus Helen Tartes-Babkina raamat: “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: Laste ja noortega töötav spetsialist; terapeut, psühholoog, lastekaitsespetsialist, pedagoog, meditsiinitöötaja, noorsootöötaja või lapsevanem.

TOIMUMISE AEG: 2.-3.märts 2019, kell 10-16
KOOLITUSE MAHT: 12 akad tundi
TOIMUMISKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 120 eurot (hind käibemaksuga 144 eurot).
Hind sisaldab koolitusmaterjale ja praktiliseks tööks vajalikke vahendeid.

LÕPETAMISEL: Kõik koolitusel osalenud saavad tõendi koolituse läbimise kohta.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Koolitusel osalemiseks palume registreeruda, kohtade arv on piiratud.

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid, muusikakeskus, rasvakriidid, joonistuspaberid.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed ja suupisteid.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse koolitaja poolt ettevalmistatud materjal paberkandjal.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 52 41 650
... Rohkem infotVähem infot

105 huvitatud  ·  7 osaleb