Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
GRUPP TÄIS! Mindfulness praktikate ja meditatsioonide lühikursus

GRUPP TÄIS! Mindfulness praktikate ja meditatsioonide lühikursus

Kolmapäev 20th november 2019, 16:30 - Kolmapäev 20th november 2019, 18:00+2Kolmapäev 27th november 2019, 16:30 - Kolmapäev 27th november 2019, 18:00Kolmapäev 4th detsember 2019, 16:30 - Kolmapäev 4th detsember 2019, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Uus mindfulness praktikate ja meditatsiooniharjutuste kursus algab novembri alul.

Sissejuhatav 5-õhtust koosnev kursus koosneb viiest praktikaõhtust, kus käime läbi peamised lihtsamad harjutustegrupid, mis meditatsiooni ja mindfulness harjutuste juurde kuuluvad, et igaüks saaks endale koduseks praktikaks leida just sobivaima.
Lisaks kokkusaamistele saab peale igat korda koju kaasa harjutused, mida iseseisvalt harjutada, et õpitul ja kogetul oleks suurem mõju.

Räägime meditatsiooni olemusest ja selle mõjust, räägime meditatsiooni kujunemisest ja erinevatest meditatsiooniliikidest, aga põhiliselt teeme siiski praktilisi harjutusi.

Kursuse eesmärgiks on saada algteadmised ning kogemused klassikalisest meditatsioonist ja mindfulness praktikatest.

Miks teha meelepraktikaid? Meelepraktikad aitavad luua meelerahu, tuua selgust ja rõõmu igapäevaellu, samuti aitavad nad tulla paremini toime depressiiivsete hetkedega või ärevusega, vähendavad stressitaset, parandavad keskendumisvõimet, aitavad kaasa krooniliste haiguste leevendumisele (näiteks valu vähenemisele) ning võivad luua täiesti uue elukvaliteedi. Lisaks kõigele aitavad meeleharjutused loovusel avaneda, mis võimaldab näha ka igapäevaeluprobleeme hoopis teise külje alt ja leida lahendusi olukordadele, mis tunduvad ehk päris lootusetud.

Meelepraktikad õpetavad, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla, ning kuidas luua rahulikumat ja rõõmsamat igapäeva. On öeldud, et välismaailm on siseilma peegeldus. Tasub vaid veidi mõtiskleda, kui palju paremaks võib väline maailm muutuda, kui sisemist rahulolu on rohkem.

Kes on oodatud?
Oodatud on kõik inimesed, keda huvitavad erinevad meelepraktikad, kes soovivad luua rohkem tasakaalu ja meelerahu. Eelnevad teadmised ja kogemused pole vajalikud, kuid oodatud on ka juba kogenenud praktiseerijad, kes soovivad luua enda nädalasse hetki, kus meeleharjutustele selleks loodud ruumis keskenduda.

Kursuse kava
I osa - Sissejuhatus meditatsiooni ja mindfulness harjutustesse. Tutvumine oma meelega. 9 puhastava hingamise õpetus. Hingamismeditatsioon.
II osa - Kehameditatsioon. Keha jälgimine. Keha-meele-hinge tasandid ning oskused keskenduda meditatsioonis erinevatele osadele neist.
III osa - Liikumismeditatsioon. Käimis-ja kummardusmeditatsioonid. Teadlikkuse arendamine igapäevaelus.
IV osa - Tühja keha meditatsioon. Valgusmeditatsioon. Otsime vastust küsimusele, kes ma olen. Teadlikkus kaduvusest.
V osa - Pikk harjutuspraktika. Kaastundemeditatsioon. Enseseõbralikkus.

Meditatsiooniõhtuid viib läbi Tiibeti meditsiini loodusravi terapeut ja vaimse tervise õde Kaia-Kaire Hunt. Kasutame mitmeid Tiibeti meditsiini liinist pärit meelepraktikaid ja klassikalisi mindfulness praktikaid.

Korralduslik info:
Kursus toimub kolmapäevaõhtuti kl 18.30 - 20.00, Weizenbergi 20/1. Maksimaalne osalejate arv on 12 inimest.

5-õhtune sari on üks tervikkursus, maksumusega 60 eurot (12 eurot ühe õhtu kohta), kuid tasumine toimub esitatud arve alusel ühes osas enne kursuse algust. Kursuse katkestamisel osalustasu ei tagastata, küll on aga võimalik haiguse vm ootamatul põhjusel jätkata järgmise grupiga.

Registreerimine: goo.gl/forms/KYgYjj6A4hBP6FUt2 või tarkustekool@gmail.com
***
MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab meditatsiooni ja mindfulnessi olemust, oskab peamiseid meditatsiooniharjutusi ja teab meditatsiooni filosoofiat.
ÕPPE KOGUMAHT: 10 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigil viiel korral osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

37 huvitatud
Tiibeti Ne Džang jooga ja meditatsiooni praktiline harjutusõhtu

Tiibeti Ne Džang jooga ja meditatsiooni praktiline harjutusõhtu

Kolmapäev 20th november 2019, 18:15 - Kolmapäev 20th november 2019, 19:30+2Kolmapäev 27th november 2019, 18:15 - Kolmapäev 27th november 2019, 19:30Kolmapäev 4th detsember 2019, 18:15 - Kolmapäev 4th detsember 2019, 19:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Sel hooajal on Tiibeti joogaõhtute sees ka pikem meditatsioonipraktika ja kellaaeg hilisem, et pärast oleks mugav koju minnes kohe põhku pugeda 🙂

Tiibeti jooga koosneb 24 harjutusest, millest teeme igal korral läbi 12 harjutust (igal korral siis erinev kombinatsioon), et jääks aega ka pikemate meditatsioonide jaoks, mis samuti kuuluvad Tiibeti meditsiini tervistumisviiside hulka.

Harjutusõhtutega võib liituda jooksvalt. Tiibeti jooga ei vaja ei mingeid eelteadmisi ega -oskuseid, samuti pole oluline füüsiline võimekus ega paindumine - enamus harjutused on staatilised, mida saab vajadusel teha isegi toolil.

Tiibeti joogat, Ne Džangi (Tib. གནས་སྦྱངས་), on Himaalaja iidses kultuuris kasutatud keha puhastamiseks, sisemiste kehaenergiate tasakaalustamiseks ning inimese üleüldiseks tervendamiseks.

Tiibeti jooga koosneb lihtsatest hingamisharjutustest, füüsilistest harjutustest (millest enamus küll teostatakse kohapeal istudes) ja enesemassaažist. Võrreldes klassikalise joogaga ei ole siin asanaid, vaid töö käib kanalitega, et tõhustada sise-ja meeleorganite tööd, tasakaalustada sisemist energiat ja rahustada meelt.

(Ne Džang joogal pole siiski pistmist midagi läänemaailmas levinud 5-tiibetlase harjutusega, ei vormiliselt ega sisuliselt.)

Ne Džang tähendab sisuliselt keha energeetika puhstamist. Tiibeti jooga traditsioon pärineb Kalachakra õpetusest, mille on edasi andnud Puton Rinchen Drub ja seda on Tiibeti arstid tervistumiseks retseptina "välja kirjutanud" juba sajandeid. Ne Džang jooga on seega Tiibeti meditsiinis oluline osa.

EELDUSED ehk KELLELE SOBIB
Harjutuste süsteem sobib kõigile, olenemata tema kehalisest, tervislikust või sportlikust vormist. Vastupidi, neid harjutusi saab suures osas teha isegi füüsilise puudega, ratastoolis või voodis, ning nende sooritamiseks ei ole vaja spetsiifilist keskkonda, riideid ja vahendeid.
Kellele maas istumine ei ole meelepärane, siis neile võib ütelda, et Tiibeti joogat saab kenasti sooritada ka toolil istudes. Painduvust, eelnevaid kogemusi või teadmisi osalemiseks vaja pole 🙂

Tiibeti jooga koosneb 24 harjutusest, millest ühel õhtul jõuame läbi teha umbes pooled, seega igal korral kasutame nii mõndasid juba õpitud, kui ka uusi harjutusi.

ÕPETAJA
Ne Džangi jooga harjutusõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kes on saanud nii õpetused kui harjutuste edasiandmise loa oma Tiibeti meditsiini õpetajalt dr Nida Chenagtsangilt. Kaia-Kaire on neid harjutusi praktiseerinud 2012. aastast, ja osales ka Tiibeti jooga instruktorite väljaõppel 2013. aastal Innsbruckis ning 2017. aastal Valencias ja 2019. Singapuris.

Asukoht: Weizenergi 20/1, I korrus (jälgi viitasid!)
Osaluspanus 12 eurot või vastavalt võimalusele. Oled oodatud ka siis, kui sa ei saa rahaliselt panustada, aga kas vaimse või füüsilise tervise pärast on sul vaja toetust.

Alustame täpselt, seega ära jää hiljaks! 🙂
Matid, mille peal istuda, on kohapeal olemas, kui soovid, võid kaasa võtta vahetusjalatsid, sest meie ruumides välisjalanõudega ei käida. Harjutuste tegemiseks pole vaja spetsiaalseid riideid, kuid rõivad võiksid siiski olla mugavad maas (või vajadusel toolil) istumiseks.


Eelregistreerimine vajalik - kirjuta palun e-mail: tarkustekool@gmail.com või anna märku siin FB's, kirjutades kommenaar ürituse alla (lihtsalt "interested" nupu vajutamine jääb natuke väheks 🙂

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab Tiibeti jooga aluseid ja ajalugu, oskab teha peamiseid harjutusi.
ÕPPE KOGUMAHT: osaleda võib vaid ühel korral (1,25 tundi) või pidevalt
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED:-
... Rohkem infotVähem infot

20 huvitatud
Tiibeti astroloogia sissejuhatav kursus

Tiibeti astroloogia sissejuhatav kursus

Laupäev 23rd november 2019, 8:00 - Pühapäev 24th november 2019, 15:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tiibetlastel on uskumus, et astroloogia kingiti teadmatuses olevatele inimestele, et neil oleks kergem olla kooskõlas loodusseadustega, aidata oluliste otsuste langetamisel ja vältida või parandada ebasoodsaid olukordi.
Seega saame neid teadmisi võtta kui head teejuhti kes aitab meil sihtmärgini jõuda ja elada suuremas harmoonias kogu meid ümbritsevaga.
2-päevasel kursusel annab õpetaja Silja Palm nii teoreetilise ülevaate Tiibeti astroloogiast kui õpetab tegema ka lihtsamaid kaarte.

Tiibetlasele pole astroloogia pühapäevane lõbustus ega ennustuskunst, vaid argiste toimetamiste üks osa. Täpsemalt üks paljudest austusväärsetest õpetustest, mis sellest vanast traditsioonist siiani elus püsivad.

Astroloogia teadmised on Tiibetis väga olulisel kohal ka meditsiinis, sest astroloogiliste arvutustega saab kinnitada haiguse õiget diagnoosi või aidata kaasa selle kiiremale leidmisele. Samuti saab arvutustega leida kõige paremaid päevi ravimite valmistamiseks ja nende andmiseks patsiendile. Ka paljude budistlike rituaalide tegemiseks on vaja konsulteerida astroloogiga, kes arvutab nende sooritamiseks kõige sobivamad päevad ja ajad.

Kursus põhineb tiibeti elementide astroloogial mille alustaladeks on 5 elementi, 12 loomamärki, 8 trigrammi ja 9 mewa numbrit. Kuigi tiibeti astroloogia on saanud mõjutusi nii hiina kui india astroloogiast, on tegu täiesti unikaalse ja omaette astroloogia haruga. Kõige vanem ja omanäolisem osa tiibeti astroloogiast on mewa numbrite süsteem kus käsitletakse eelmiste elude mõju praegusele elule. Ning samuti soovitusi elustiilile, budistlikele praktikatele, tegudele jms – tagamaks paremat ümbersündi ja paremaid võimalusi järgmises elus.

Kursuse teemad:
- Tiibeti astroloogia ajalugu ja kujunemine
- Tiibeti astroloogilise süsteemi olemus ja ülesehitus
- Elementide ja loomamärkide arvutuste tegemine
- Isikliku parkha ja mewa märgi teada saamine ning nende mõjud elule
- Nädalapäevade mõju ja olemus erinevatele ettevõtmistele
- Suhtekaardi arvutamine ja olulised elemendid aastakaardis
- Tegevuste, rituaalide ja amulettide soovitused negatiivsete märkide korral

ÕPETAJA: Silja Palm
Silja kirjutab enne kohta nii: “Minu astroloogia huvi sai alguse 7 aastaselt kui mu ema tutvustas mulle hiina astroloogia 12 loomamärki, sellest ajast alates hakkasin huvi tundma inimeste ja märkide seoste vastu.
Olen õppinud tiibeti astroloogiat Moskvas, Indias ning ka Eestis. Kõige olulisemaks õpetajaks ja mõjutajaks pean tänaseks meie hulgast lahkunud munk Lama Lobsangit, kelle õpetusi ja nägemust soovin oma tegevusega ka edasi anda. Tema juures alustasin Tiibeti astroloogia õpinguid 2009. aastal. Indias olen saanud olulisi lisateadmisi munga Karma Tenzin`i käest kelle karismaatilisus, oskuslikkus ja mitmekülgsus on aidanud mind veelgi enam edasi areneda.
Tiibetis kutsutakse astroloogiat ka tsi rik ehk „arvutamise teaduseks“. See ei ole nende jaoks ainult ennustamiskunst, vaid seda kasutatakse ka aja rütmide ja tsüklite teadasaamiseks ja tundmaõppimiseks. Nende teadmiste abil on võimalik vähendada või vältida kannatusi ja ebasoodsaid olukordi. �Olen ise õppinud elementide astroloogiat ehk Byung –Tzi`d, mida tuntakse ka Nag Tzi nime all. Elementide astroloogia kujunemises on olnud oma osa küll Hiina astroloogial, kuid algsed arvutused ja meetodid kujunesid siiski välja Tiibetis juba böni ajastul.”
Silja on ainuke Tiibeti astroloog Eestis

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Tiibeti budistlikust traditsioonist või astroloogiast ei ole eelduseks.

TOIMUMISE AEG: 23.-24. november kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: eesti keel
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

OSALUSTASU: 140 eurot + km registreerimisega kuni 15.10.2019. Edaspidi on vabade kohtade olemasolul osalustasu 150+km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele kehtib soodushind!

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle sisseamksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja padjad istumiseks ning pabertahvel
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Tiibeti astroloogia aluseid ja lihtsamate kaartide koostamisi
... Rohkem infotVähem infot

112 huvitatud  ·  4 osaleb
Üleminekuteraapia sissejuhatav kursus

Üleminekuteraapia sissejuhatav kursus

Pühapäev 1st detsember 2019, 8:00 - Pühapäev 1st detsember 2019, 15:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Üleminekuteraapia sissejuhatav kursus

Üleminekuteraapia, mis on välja kasvanud tanatoteraapiast on nii keha kui meele süvalõdvestumise teraapia.

Üleminekuteraapias kasutatakse minimaalse keerukuse ja maksimaalse efektiivsusega võtteid, mis võimaldavad vallandada enesetervenduslikel energiavarudel ja seda tänu täieliku lõdvestuse saavutamise.
Läbi sügava lõdvestuse on võimalik leida lahendust keerulistele psühholoogilistele ja kehalistele probleemidele.

Igal inimesel on pingeid, kuid paljudel juhtudel on need sellised, mis toovad kaasa erinevaid probleeme ning lõdvestumine ei ole kuigi lihtne. Eriti pinges on lihased, mis seotud selgrooga ehk süvalihased, mida reguleerib vegetatiivne närvisüsteem ja mida vaid mõtte teel antud käsu abil pole võimalik lõdvestada. Kui need lihased on pinges, ei saa ka meie kesknärvisüsteem ja teadvus lõdvestuda, mistõttu võib kannatad meie nii füüsiline kui vaimne tervis.

Üleminekuteraapia nimetus tuleb sellest, et sügavat lõdvestust kogeb inimene surma hetkel. Sel momendil lõdvestuvad kõik keha lihased, seega loomulikul viisil saavutame me täieliku lõdvestuse kindlasti vahetult enne surma, kuid teatud meetodeid kasutades on võimalik kasutada keha enda sügava lõdvestuse oskust juba eluajal, eesmärgiga lahendada mitmeid probleeme.

Üleminekuteraapias püütakse erinevate tehnikatega jõuda nii kaugele, et aidata patsientidel lõdvestuda nii sügavalt, nagu surmaeelses hetkes, tehes seda siiski turvaliselt ja pehmelt. Teraapiaga saavutatakse seisund, kus mõtted ja keha on eraldi, inimene puhkab ja lõdvestub ning seeläbi terveneb.

Mõnes mõttes sarnaneb üleminekuteraapia ka unenägemisele - ka unes elame me läbi päeval juhtunud emotsionaalseid sündmuseid, kuid üleminekuteraapia puhul on võimalik sama teha ärkvelolekus, olles ise protsessis kohal ja seda juhtides.


Õpetaja Roman Goldrin on manuaalterapeut, massöör, kinesioloog. 2013. aastal omandas ta ka tanatoterapeudi sertifikaadi. 2018. Aastast alates on tanatoteraapia alustel põhinev teraapiameetod, kus kasutatakse ka teisi keha-meele praktikaid kandnud nime üleminekuteraapia.

Goldrin on õppinud eri kursustel Kaasani ülikooli professori Grigori Ivanichevi, Praha arstide Karl Leviti ja Melina Horinova ning Moskva ülikooli professori Ljudmilla Vassiljeva käe all.
Ivanichev ja Levit on maailma tuntumaid manuaalteraapia asjatundjaid, Vassiljeva rakendusliku kinesioloogia lipulaev Venemaal. 2002. aastal juhendas Goldrin Vilniuses juba esimesi arstide seminare, 2004. aastal alustas erapraksisega.
Goldrin on töötanud ka tippteadlase Stanislav Grofi käe all ning õppinud tanatoteraapiat (surmateraapia) psühholoogi-psühhiaatri Vladimir Baskakovi käe all, kes on selle meetodi looja.
Goldrin on töötanud ka Eesti olümpiakoondise meeste Jüri Jaansoni, Indrek Pertelsoni, Aleksei Budõlini ja Gerd Kanteriga.


SIHTGRUPP
Üleminekuteraapiat võib õppida igaüks, kes soovib kogeda sügavat lõdvestumist nii keha kui meele tasandil.
Huvilised saavad teraapiameetodeid edasi õppida, nende teiste peal rakendamiseks, sissejuhatav kursus on mõeldud teraapiaga tutvumiseks ning ise kogemiseks. Edasiõppimiseks on vajalik sissejuhatava kursuse läbimine. Edasiõppe grupisuurus on maksimaalselt 12 inimest.


TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 30.10. hind 80+km eurot.
Alats 01.11. 2019. hind 90+km eurot.
Registreerumisel väljastatakse arve 30+km summas, mis tuleb tasuda kahe nädala jooksul ja mis garanteerib koha kursusele.

Õppekeel: eesti keel

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
forms.gle/VSukttNpQiqpNLov8

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 56 600 295

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS: Sissejuhatus üleminekuteraapiasse
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile sooi korral.
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb üleminekuteraapia aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

75 huvitatud  ·  11 osaleb
Vürtside alkeemia ja mäng maitsetega

Vürtside alkeemia ja mäng maitsetega

Neljapäev 5th detsember 2019, 16:30 - Neljapäev 5th detsember 2019, 18:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Vürtsikas toit tähendab tavamõistes enamasti teravat maitset. See on aga ainult üks maitse kuuest! Enamasti on kõikides vürtsides koos lausa mitu maitset ning mitte sugugi ei ole alati kõige mõjusam terav.

Omaette kategoorias võib vürstid jaotada laias laastus kaheks: soojendavad või jahutavad. Esimesi tuleks eelistada siis, kui on tarvis tuld juurde lisada ja viimaseid vastupidisel juhul. Kui aga see kõik ainult nii lihtne oleks 🙂 Kui nüüd lisada juurde kuus maitset: magus, hapu, soolane, terav, mõru ja kootav, siis peitub tegelikkuses iga vürtsi (nii nagu ka iga toidu) taga sõna otseses mõttes teatud spetsiifilise kvaliteediga väike loodusjõud. Vürtsid on muu toiduga võrreldes eriti väekad ning just seepärast tuleks nendega ümber käia mõistlikult!

Näiteks võib kurkumi pidada omamoodi vürtside staariks, mille tervendavaid omadusi on kinnitanud ka tänapäeva moodne teadus. Ajurveedas on kurkum olnud „kuningaks“ juba aastatuhandeid, sealjuures koos põhjaliku teadmisega, kuidas seda õigesti kasutada. Viimane erineb oluliselt tänapäeval enamasti valdavast mõtteviisist - igal pool ja kõigega koos ning mida rohkem, seda parem. Nii nagu igasugune väeka potentsiaaliga vürts, ürt või mistahes aine võib ka kurkumi vale kasutamine viia hoopistükkis mittesoovitud tulemuseni. Mida see täpselt tähendab? Milliseid vürtse ja millisel viisil igapäevasel toidulaual ohutult kasutada?

Piparkoogilõhnalise detsembrikuu inspiratsiooniloeng on pühendatud tuntumate baasvürtside omaduste ja nende erineva mõju lihtsale lahti seletamisele. Mida need meiega teevad, millises koguses ja millal on vürtse mõistlik tarbida. Individuaalsuse aspekt lisaks üldisele tavale nii nagu alati.

Maitsemeeli paitab jõulukuul muidugi mõista mõni pidulauale sobiv maiuspala. Luba ennast siinkohal lihtsusega üllatada 😉 Oled südamest oodatud!

LOENGUL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
- baasvürtside omadused
- kasutamine igapäevases toidus sobivas koguses
- kasutamine erandkorras „kiirabina“
- maitsmiseks lihtne ja kerge lõhnav pala piduõhtuks

INSPIRATSIOONI JAGAJA:
Kaja Keil – ajurveeda elustiili- ja toitumisnõustaja, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija

SIHTGRUPP:
Oodatud on kõik huvilised! Eelnevad teadmised ajurveedast ei ole vajalikud.

OSALUSPANUS:
21 EUR kohapeal sularahas või 18 EUR ülekandega hiljemalt üks päev enne seminari algust (Saaja: Veeda Aeg Osaühing / EE477700771003358428 / selgitus: ajurveeda õhtuseminar)

EELREGISTREERIMINE ON VAJALIK!
Registreerimiseks ja täpsema info saamiseks kirjuta palun: kaja@praktiline-ajurveeda.ee

Kohtade arv on piiratud!

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: õpilane teab baasvürtside omadusi ajurveeda baaspõhimõtete kohaselt ning oskab neid teiste toiduainetega sobivuselt kombineerida
ÕPPE KOGUMAHT: 2 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEKESKKOND: õppeklass toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend osalemise kohta väljastatakse soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

121 huvitatud  ·  6 osaleb
Baasoskused leinaga toimetulekuks ja leinaja toetamiseks

Baasoskused leinaga toimetulekuks ja leinaja toetamiseks

Reede 6th detsember 2019, 8:00 - Reede 6th detsember 2019, 14:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Praktiline töötuba “Baasoskused leinaga toimetulekuks ja leinaja toetamiseks” koosneb teoreetilisest osast ja praktilistest harjutustest leina teemal, fookusega leinaja toetamisel.

Töötuba on suunatud eriala professionaalidele, aga ka kõigile teistele, kes puutuvad kokku leinajatega kas põgusalt või pikemalt.

Lein on emotsionaalne, mitte mõistusekeskne. Selleks, et olla toetajaks leinajale, on oluline osata valu sees kohal olla, sealt inimest päästmata, tunnetest välja tõmbamata ning lisamata sõnumit, et ta teeb taaskord midagi valesti ja nii ei tohi tunda. Lein ei vaja analüüsi ega parandamist.

Kaotusvalu on kogemus, mille eest inimene soovib põgeneda. Valu eest põgenemine - selle alla surumine, tõrjumine, mõtete eemale juhtimine on inimese loomulik impulss. Kui pealtnäha tundub, et enda elustiili aktiivseks muutmine, ületegutsemine, mõtete mujale suunamine või mõni muu tervislik või ebatervislik valik justkui aitabki valust eemalduda, on kahjuks see kujutelm petlik. Valu tuleb esile, ka siis kui kaotusest on möödas 30 aastat või enamgi.
Julgus olla kohal ja toetada kaotusvalus inimest on oluline oskus, mille oleme oma moodsa kultuurikihi alla kaotanud.

Kaotusvalu ja lein võivad sündida erinevatest olukordadest - alati ei pea selleks olema kellegi surm, vaid ka erinevates muudes olukordades võime leinata - oma katki läinud suhet, töökaotust, lähedase välismaale kolimist.

Töötoas käsitleme järgmiseid teemasid:

* leinareaktsioon
* müüdid ja uskumused leinaga toimetulemiseks ning nende varjatud sõnum leinajale
* mida teha kui puutud kokku leinajaga - mis on oluline leinajale, * üldlevinud eksimused leinajaga kokkupuutel
* praktilised harjutused nii enda hoiakute ja müütide analüüsimiseks kui ka toetava käitumisviisi praktiseerimiseks.

Koolitust viib läbi leinanõustaja Meeli Laane, kes on väljaõppe saanud nii Ühendkuningriikides kui ka Ameerika Ühendriikides lisaks transpersonaalse psühhoteraapia taustale. Meeli Laane on läbinud “The Grief Recovery Method” süvaväljaõppe esmareageerijate koolitamiseks (ei ole kriisinõustamine).

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Õpetajad, terapeudid, personalijuhid, haiglapersonal, psühholoogid, õed, arstid, ämmaemandad, hingehoidjad, doulad, lastekaitsetöötajad ja kõik teised, keda huvitab leinaja toetamine või leinaprotsessi parem mõistmine.

TOIMUMISE AEG: 6. Detsember 2019
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: hind kuni 15.november 60€ +km, edasi 70€ +km.

Peale registreerimist saadame ettemaksuarve summas 25 eur+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks kuluks ja mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9


Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
MAHT: 6 ak tundi
ÕPIVÄLJUNDID: Kuruse läbinu teab peamisi leinareaktsioone ja oskab olla toeks leinavale inimesele
... Rohkem infotVähem infot

87 huvitatud  ·  9 osaleb
Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursus

Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursus

Reede 6th detsember 2019, 15:00 - Pühapäev 8th detsember 2019, 15:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursusel osalemiseks on vajalik koera- ja kassimassaaži baaskursuse läbimine.

Õppe sisu:
- Koera ja kassi ravi massaaži spetsiifika,
- Loomade ravi massaaži teostamise põhimõtted, toimed ja rakendamise eesmärk,
- Näidustused ja vastunäidustused loomade ravi massaažile,
- Nõuded massaaži protseduuri teostamiseks,
- Sagedamini esinevate haiguste seos massaažiga, massaaž enne ja peale operatsiooni, näidustused, põhialused.
- Anamneesi võtmine ja massaažiseansi kava koostamine
- Töökoha ja töövahendite ettevalmistamine,
- Vistseraal massaaži võtete teostamine siseelundite kaupa
- Koera ja kassi lümfidrenaaži spetsiifika.
- Aroomimassaaž loomadele taastusravis.

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
6. detsember - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria (ilma koerata)
7.detsember - kl 10 - 13.15 - teooria (ilma koerata), pealelõunal praktika koos koeraga
8. detsember- kl 10 - 13.15 - teooria (ilma koerata), pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 15.11, edaspidi 105+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes on läbinud koera- ja kassimassaaži algkursuse (vähemalt 2 päeva).

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas istutakse toolidel.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia ja lümfisüsteemi kaardid, materjalid haiguste kohta

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

47 huvitatud  ·  13 osaleb
Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades

Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades

Laupäev 7th detsember 2019, 8:00 - Pühapäev 8th detsember 2019, 15:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Laste verbaalne eneseväljendusoskus ja elukogemus olukordi kirjeldada ei ole tihti piisav selleks, et neid lõpuni mõista. Kunstiteraapia saab olla suureks abiks, kui sõnadest jääb puudu või kardetakse end väljendada. Kunstilisi tegevusi võib kasutada abistava vahendina selleks, et lapsed ja noored saaksid väljendada oma tundeid, mõtteid ja läbielamisi. Läbi kunstilise tegevuse saab noori ja lapsi paremini tundma õppida, aidata neid üle hirmudest, avastada probleeme, toetada eneseväljendust ja kasvatada enesekindlust.

KOOLITUSE EESMÄRK
Koolituse eesmärk on õpetada osalejaid märkama laste muret, anda ideid ja tehnikaid, kuidas motiveerida lapsi ja noori oma murest rääkima ja aidata neil lahendust leida.

KOOLITUSE SISU
Koolitusel käsitletavad teemad:
*mis on kunstiteraapia;
*milliseid sekkumistasandeid kasutatakse kunstiteraapias;
*millised on kunstiteraapia meetodid ja tehnikad ning kasutusel olevad materjalid;
*mida panna tähele lapse vaatlemisel;
*kuidas rääkida lapsega tema kunstitööst;
*mis teha, kui laps ei taha rääkida oma kunstitööst;
*mida teha laste kunstitöödega pärast nende valmimist;
*kuidas analüüsida lapse kunstitööd.

Praktiline osa:
*praktilisi näiteid hõlmavaid teraapiajuhtumeid (videod, fotod, juhtumikirjeldused);
*omakogemus kunstiteraapia lühiprotsessist.

ÕPIVÄLJUNDID: Koolituse läbinud isik omab ülevaadet kunstiteraapiast üldisemas plaanis ning on saanud omakogemuse kunstiteraapia lühiprotsessist. Erinevate teraapia juhtumitega tutvumine võimaldab saada häid mõtteid, kasulikke tehnikaid ja meetodeid praktiliseks tööks lastega - nende arendamisel ning emotsionaalsel toetamisel.
Koolitus annab võimaluse tutvuda kunstiterapeudi tööspetsiifikaga.

KOOLITAJA:
Helen Tartes-Babkina on psühholoog (MSc) / kunstiterapeut (MSc terviseteadus); psühhoanalüütiline psühhoterapeut; täiskasvanute / laste ja noorukite psühhoanalüüsi kandidaat rahvusvahelises väljaõppes. Aastast 2001 on Helen töötanud trauma läbi elanud ja erivajadustega laste ja noorukitega sh. autistide, downi sündroomiga lastega, vaimset väljakutset omavate ning aktiivsus-, tähelepanu-ja käitumishäirega lastega. Hetkel töötab Helen enda erapraksises nii laste, noorte kui täiskasvanutega, olles koostööpartneriks ohvriabi, lastemaja ja lastekaitsetöötajatele.
Helen Tartes-Babkina on välja andnud raamatu “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”, mis ilmus aastal 2010. Raamat on saanud hulgaliselt positiivset tagasisidet ja praktikas rakendamist, nii lapsevanemate kui ka lastega töötavate spetsialistide poolt.
2018 aastal ilmus Heleni poolt teraapilise sisuga laste leina raamat "Minu ema on ingel" ning isade olulisust lapse arengus käitlev raamat "Mida isa vajab".
www.kunstiterapeut.com

SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud kõik lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid.

TOIMUMISE AEG: 7.-8.detsember 2019, kell 10-17.30
KOOLITUSE MAHT: 16 akad tundi
TOIMUMISE ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 144 eurot
Hind sisaldab koolitusmaterjale ja praktiliseks tööks vajalikke vahendeid.

LÕPETAMISEL: Tõend

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 52 41 650

MUU INFO:
Õppekava nimetus: Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst ja treeningutest 80% ulatuses.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga ruum
... Rohkem infotVähem infot

207 huvitatud  ·  15 osaleb
Põliste Eesti kuutarkuste, -uskumuste ja -maagia õpituba

Põliste Eesti kuutarkuste, -uskumuste ja -maagia õpituba

Laupäev 7th detsember 2019, 9:00 - Laupäev 7th detsember 2019, 13:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Kuumaagia tundub olevat midagi müstilist ja keerukat. Ometigi on selles hea ports ratsionaalsust ja praktilisi igapäevaseid teadmisi/tegemisi. Põlisrahvad on ikka kuu järgi oma elu ja tegemisi kujundanud, kuult nõu ja abi küsinud, kuuga suhelda osanud.

Meie loodusega kooskõlas elavad esivanemad teadsid, et kuu mõjutab kõike aiandusest kuni inimsuhete ja terviseni ja ei teinud ühtegi toimetust ega tööd ilma kuud järgimata. Iga asja tegemiseks on olemas parim kuu seis, mis ettevõtmist toetab.

Õpitoas saad ülevaate Eesti rahva kuupärimusest ja uskumustest. Õpitoa lõppedes on Sul oskused ja teadmised, kuidas meie esivanemate kuuga seonduvaid tähelepanekuid ja uskumusi igapäevaelus rakendada.

Pärimuslikest kuutarkustest võib kasu tõusta igapäevaelu kavandamisel nii kodus, aias kui misiganes ametialal töötades.

Õpitoas leiavad vastuse paljud küsimused:

Milline on olnud eestlaste ja kuu omavaheline side?
Millised on olnud eestlaste peamised kuuga seotud uskumused, miks kuuga on oma tegemistes arvestatud?
Millised on erinevatel kuu seisude mõjud?
Mis on pehmed ja kõvad ajad Eesti vana kalendri järgi ja kuidas neid arvutada?
Kas seda kõike saab teada ja järgida ka tavalist seinakalendrit lugedes või on tarvis tunda ruunimärke? Kas ja kuidas on ruunimärgid kuu faasidega seotud?
Millal on parim aeg erinevateks tegevusteks - uute asjade algatamiseks, ravimiseks ja ravitsemiseks, operatisoonideks ja tarkusehamba väljatõmbamseks, pesemiseks ja remondiks, abiellumiseks ja rahumeelseks lahkuminekuks, moosi keetmiseks ja seente korjamiseks jne?
Kas ja milline on naiste tervise seos kuufaasidega?
Kuidas pöörduda kuu poole?
Ehk saame teada ka mõne enamlevinud kuuloitsu 🙂

Õpituba viib läbi Liisa Kaasik. Liisa (MTÜ Põline Pere) on vana eestlaste kuukalendrit ja sellel põhinevaid uskumusi järginud ja uurinud ligi kümme aastat, olnud Hiiekalendrite kaasautoriks, koostab kuu faaside tabeleid ajakirjadesse ja sotsiaalmeedias, õpetab, nõustab ja julgustab huvilisi, kuidas oma elu kuuga koos sujuma sättida.

Õpituppa on vaja kaasa võtta oma seinakalender, kuhu on kuufaasid ja kellaajad sisse märgitud.

Õpituba on mõeldud kõigile, keda kõnetavad traditsiooni tarkused, kuumaagia ja oskus loodust paremini lugeda.

TOIMUMISE AEG: 7. Detsember 2019 kl 11 - 15. Vahel on väike snäkipaus, kuhu Liisa on lubanud tuua midagi omaküpsetatut 🙂

ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: Varajase registreerija hind - 39 eurot kuni oktoobri lõpuni! Kuni novembri lõpuni on hind 49 eurot ja detsembris ning kohapeal 55 eurot.

Peale registreerimist saadame arve, mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks. Varajase registreerija pääse tuleb maksta koheselt kogu summas, kallimate pääsete puhul väljastame alguses sissemaksuarve.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpitoa läbinu teab esivanemate kuuga seotud traditsioone
... Rohkem infotVähem infot

152 huvitatud  ·  14 osaleb
Kloostrimeditsiini pühapäev

Kloostrimeditsiini pühapäev

Pühapäev 8th detsember 2019, 12:00 - Pühapäev 8th detsember 2019, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Kloostrimeditsiin on üks vanade meditsiinisüsteemide sügav ja väga mitmetasandiline haru, sisaldades teadmisi ja ravitsemisoskuseid nii füüsilise keha, vaimu kui hinge tasandil. Kloostrimeditsiini aluseks on nelja kehavedeliku teooria, mis teeb ta väga sarnaseks mitme idamaade ravisüsteemiga (ajurveeda, Tiibeti meditsiin).

Keskaegsed mungad ja nunnad oskasid oma aedades kasvavaid taimi liigitada toime järgi erinevatele kehamahladele ja jaotada need ravisüsteemi - nii said haigused ja nende põhjused eriti sügava ja erilise tähenduse.

Kloostrimeditsiini üheks tuntuimaks nimeks on Saksamaal 12. sajandil elanud nunn Bingeni Hildegardi (Hildegard von Bingen). Tema ravimeetodeid uuritakse ja rakendatakse ka tänapäeval aktiivselt ja tema ravikunsti alustalaks on tevilikkus, kus inimese keha, hing ja vaim seotakse individuaalseks ravikontseptsiooniks.

8.detsembril toimub Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis, koostöös Hildegardi Seltsiga kloostrimeditsiini pühapäev - kummardusega Hildegard von Bingenile.

Sel päeval kuulame loenguid kloostrimeditsiinist ja sellega seonduvast, kuulame Hildegard von Bingeni loodud muusikat ja maitseme Hippocrast - keskaja raviveini ning Hildegardi eliksiire ja rõõmuküpsiseid ehk närvisüsteemi turgutavaid ampse 🙂

Kloostrimeditsiini pühapäeva programm ja esinejad (kl 14 - 18):

* Kloostrimeditsiin ja iidne Tiibeti meditsiin - tutvustus ja sissevaade sarnasesse maailmavaatesüsteemi ja ravitsemiskunsti- Kaia-Kaire Hunt
* Hildegardi vaimne maailm - ihu ja hinge harmoonia - Riina Ruut
* Hildegardi tervistav toit nisu - mis on sellest saanud? - Reine Koppel
* Muusikaliste vahepaladega Hildegardi varasalvest astub üles ansambel "Targad Neitsid"
* Hippocrast ja rõõmuküpsiseid pakub ja neist räägib Heli Kann

Hildegardi loodusvaatlused ja meditsiinilised uurimused leiavad kajastust tema kirjutistes, mis on mõjutanud läänemaailma ravikunsti, ennekõike loodusravi ja psühhosomaatika osas. Pikka aega olid Bingeni Hildegardi meditsiinialased kirjutised avalikkuse eest peidus, kuni umbes saja aasta eest avastati Kopenhaageni Kuninglikus Raamatukogus tema „Causae et Curae“ käsikiri. See raamat ja teos „Füüsika“ on Bingeni Hildegardi ravikunsti-õpetuse alustalad. Hildegardi tervisealased teadmised muutusid 1970. aastatest saksakeelsetes maades ülipopulaarseteks ja on seda siiamaani.

Hildegard oli uskumatult mitmetahullise loomispagasiga- tema teoste hulka kuulub mitte ainult väga põhjalik ravimtaimede ja mineraalide kasutamise õpetus, vaid ta on on loonud ka hulgaliselt imelist muusikat, maalinud, loonud poeeme, kirjeldanud astroloogilisi protsesse. Väga tähtsaks on ta pidanud ka hingelist puhastumist, ihu ja hinge harmooniat. Hildegard von Bingen on üthelnud - hingeliseks puhastumiseks võib abi leida nii meditatsioonist ja palvest, kui ka muusikast.TOIMUMISE AEG: 8. Detsember 2019
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: Kuni 15.november on hind 35 eurot, sealt edasi 45 eurot. Hildegardi Seltsi liikmetele on soodushind 20 eurot (palun märkida see registreerimisvormi kommentaariumisse).

Peale registreerimist saadame arve, mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Päeva läbinu teab peamiseid Kloostrimeditsiini põhimõtteid ja Hildegard von Bingeni õpetuste üldsisu
... Rohkem infotVähem infot

111 huvitatud  ·  14 osaleb
Mindfulness praktikate ja meditatsioonide 5-osaline lühikursus

Mindfulness praktikate ja meditatsioonide 5-osaline lühikursus

Kolmapäev 22nd jaanuar 2020, 16:30 - Kolmapäev 22nd jaanuar 2020, 18:00+4Kolmapäev 29th jaanuar 2020, 16:30 - Kolmapäev 29th jaanuar 2020, 18:00Kolmapäev 5th veebruar 2020, 16:30 - Kolmapäev 5th veebruar 2020, 18:00Kolmapäev 12th veebruar 2020, 16:30 - Kolmapäev 12th veebruar 2020, 18:00Kolmapäev 19th veebruar 2020, 16:30 - Kolmapäev 19th veebruar 2020, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Uus mindfulness praktikate ja meditatsiooniharjutuste kursus algab jaanuari lõpus.

Sissejuhatav 5-õhtust koosnev kursus koosneb viiest praktikaõhtust, kus käime läbi peamised lihtsamad harjutustegrupid, mis meditatsiooni ja mindfulness harjutuste juurde kuuluvad, et igaüks saaks endale koduseks praktikaks leida just sobivaima.
Lisaks kokkusaamistele saab peale igat korda koju kaasa harjutused, mida iseseisvalt harjutada, et õpitul ja kogetul oleks suurem mõju.

Räägime meditatsiooni olemusest ja selle mõjust, räägime meditatsiooni kujunemisest ja erinevatest meditatsiooniliikidest, aga põhiliselt teeme siiski praktilisi harjutusi.

Kursuse eesmärgiks on saada algteadmised ning kogemused klassikalisest meditatsioonist ja mindfulness praktikatest.

Miks teha meelepraktikaid? Meelepraktikad aitavad luua meelerahu, tuua selgust ja rõõmu igapäevaellu, samuti aitavad nad tulla paremini toime depressiiivsete hetkedega või ärevusega, vähendavad stressitaset, parandavad keskendumisvõimet, aitavad kaasa krooniliste haiguste leevendumisele (näiteks valu vähenemisele) ning võivad luua täiesti uue elukvaliteedi. Lisaks kõigele aitavad meeleharjutused loovusel avaneda, mis võimaldab näha ka igapäevaeluprobleeme hoopis teise külje alt ja leida lahendusi olukordadele, mis tunduvad ehk päris lootusetud.

Meelepraktikad õpetavad, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla, ning kuidas luua rahulikumat ja rõõmsamat igapäeva. On öeldud, et välismaailm on siseilma peegeldus. Tasub vaid veidi mõtiskleda, kui palju paremaks võib väline maailm muutuda, kui sisemist rahulolu on rohkem.

Kes on oodatud? (sh eeldused)
Oodatud on kõik inimesed, keda huvitavad erinevad meelepraktikad, kes soovivad luua rohkem tasakaalu ja meelerahu. Eelnevad teadmised ja kogemused pole vajalikud, kuid oodatud on ka juba kogenenud praktiseerijad, kes soovivad luua enda nädalasse hetki, kus meeleharjutustele selleks loodud ruumis keskenduda.

Kursuse kava
I osa - Sissejuhatus meditatsiooni ja mindfulness harjutustesse. Tutvumine oma meelega. 9 puhastava hingamise õpetus. Hingamismeditatsioon.
II osa - Kehameditatsioon. Keha jälgimine. Keha-meele-hinge tasandid ning oskused keskenduda meditatsioonis erinevatele osadele neist.
III osa - Liikumismeditatsioon. Käimis-ja kummardusmeditatsioonid. Teadlikkuse arendamine igapäevaelus.
IV osa - Tühja keha meditatsioon. Valgusmeditatsioon. Otsime vastust küsimusele, kes ma olen. Teadlikkus kaduvusest.
V osa - Pikk harjutuspraktika. Kaastundemeditatsioon. Enseseõbralikkus.

Kaasa saab ka nn kodutöö ehk harjutused, mida ise proovida ja mille kohta järgmisel tunnil vajadusel lisaküsimus küsida.

Meditatsiooniõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kelle peamiseks õpetajaks on dr Nida Chenagtsang ja seega on kasutusel mitmed Tiibeti meditsiini liinist pärit meelepraktikad. Samuti teeme harjutusi nii klaasikalise mindfulnessi kui budistliku Theravada traditsiooni varasalvest.

Korralduslik info:
Kursus toimub kolmapäevaõhtuti kl 18.30 - 20.00, Weizenbergi 20/1. Maksimaalne osalejate arv on 12 inimest.

5-õhtune sari on üks tervikkursus, maksumusega 60 eurot (12 eurot ühe õhtu kohta), kuid tasumine toimub esitatud arve alusel ühes osas enne kursuse algust. Kursuse katkestamisel osalustasu ei tagastata, küll on aga võimalik haiguse vm ootamatul põhjusel jätkata järgmise grupiga.

Registreerimine: goo.gl/forms/KYgYjj6A4hBP6FUt2 või tarkustekool@gmail.com
***
MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab meditatsiooni ja mindfulnessi olemust, oskab peamiseid meditatsiooniharjutusi ja teab meditatsiooni filosoofiat.
ÕPPE KOGUMAHT: 10 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigil viiel korral osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

6 huvitatud
Ajurveeda baaskursus Kaja Keiliga (neli moodulit)

Ajurveeda baaskursus Kaja Keiliga (neli moodulit)

Laupäev 25th jaanuar 2020, 8:00 - Laupäev 25th jaanuar 2020, 16:00+1Pühapäev 26th jaanuar 2020, 8:00 - Pühapäev 26th jaanuar 2020, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Ajurveeda on lahutamatu osa veedade iidsetest tarkustest. Sanskriti keelest tõlgituna tähendab ayurveda teadmisi elust ehk teisisõnu võimalikult kaua elamise teadust (sõnatüvi ayur tähendab pikka eluiga või elu ja veda teadmisi). Algselt anti kõik veedade tarkused edasi heli vormis ehk suuliselt enne, kui need enam kui 5000 aasta eest Indias kirja pandi. Vanimad teadaolevad ajurveeda tekstid on tuntud kui Charaka Samhita, Sushruta Samhita ja Ashtanga Hrudaya. Ajurveeda baastööriistad on viis elementi – maa, vesi, tuli, õhk, ruum, mille kaudu tõlgendatakse individuaalsust keha ja meele tasandil. Nimetatud tekstides on kirjas õpetused elementide tasakaalus hoidmisel selleks, et olla terve ja elada õnnelikult võimalikult kaua. Ajurveedat ei saa aga pelgalt raamatust õppida.

Juba alates 2016. aastast on võimalik Eestis esmakordselt süvendatult ajurveedat õppida. Tänaseks on lõpetanud 5 lendu. 2020. aasta jaanuaris algab kuues ajurveeda sissejuhatav baaskursus.

Ajurveeda baaskursusel võivad osaleda KÕIK huvilised ja see on toetav teadmiste süsteem iga inimese jaoks ning ei eelda kindlasti spetsialistiks saamist. Baaskursus on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, kuid on samas eelduseks kõigile tulevastele kursustele, millised eeldavad algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest. Täiendav õppekava manuaalteraapiate ja massaaži erialal alustab juba 2019 aasta sügisel.

NB! Jaanuaris algavale baaskursusele on registreerimine nüüd avatud! REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse vorm: moodulõpe, mis koosneb neljast 2-päevasest (laupäeva hommikust pühapäeva õhtuni) moodulist, kokku 8 päeva (kl 10-18).

Õppekeel: eesti keel (edaspidi välisõppejõudude puhul tõlge)

Kursuse kestus: neli kuud (talv-kevad 2020):
* Jaanuari moodul: 25. – 26. jaanuar 2020 – Teema: Ajurveeda päritolu ja seos teiste veeda teadustega. Baaselemendid, energiate tüübid ja omadused. Täpsemaks infoks kliki siia!
* Veebruari moodul: 29. veebruar – 1. märts 2020 – Teema: Tervis ja individuaalsus. Seedetuli füüsilise keha ja meele tasandil. Jäägid ja profülaktika. Täpsemaks infoks kliki siia!
* Aprilli moodul: 4. – 5. aprill 2020 – Teema: Elustiil ja tervist toetavad harjumused. Söömine kui sakrament. Toit ja individuaalsus. Toiduainete omadused. Vürtsid. Täpsemaks infoks kliki siia!
* Mai moodul: 9. – 10. mai – Teema: Praktiline toidu valmistamise töötuba. Täpsemaks infoks kliki siia!

Kursuse maht: 48 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 16 tund juhendatud praktikat

Kogu kursuse maksumus:

VARAJANE REGISTREERIJA (kuni 31.oktoober 2019) : ühes osas makstes 4 moodulit 680 eurot +km, eraldi iga moodul makstes 190 eurot +km moodul.
Sissemakse, mis arvutatakse maha viimasest moodulist on korraga tasumise korral 85 eurot +km või mooduli kaupa tasudes 95 eurot + km.
ALATES 1. novembrist ühes osas makstes 4 moodulit 760 eurot +km, eraldi iga moodul makstes 210 eurot+km moodul.
Sissemakse, mis arvutatakse maha viimasest moodulist on korraga tasumise korral 95 eurot +km või mooduli kaupa tasudes 105 eurot + km.
Õppemaksu sisse kuulub kogu programm koos loengumaterjalide, praktilises töötoas kasutatavate toiduainete ning kohvi, tee ja vahepalaga loengupäevadel.

Kursuse tutvustus: Kohtume neljal nädalavahetusel, et põhjalikult ja päris algusest tundma õppida ajurveeda toimimise loogikat ja baaspõhimõtteid. Viimane neljast moodulist on pühendatud praktikale, kus kasutame õpitud teoreetilisi teadmisi ning valmistame kahel järjestikusel päeval erinevad menüüd individuaalsust ja hooajalisust silmas pidades.

Tunnistuse saamise tingimused: Kõigil koolitustel osalemine, aktiivne osalemine töötubades ja positiivse testi sooritamine teoreetiliste teadmiste kontrolliks viimasel päeval. Testi tegemine on vabatahtlik ja tõendi kursusel osalemise kohta saavad kõik soovijad.

Kursuse läbinud õpilane (õpiväljundid):

* omab algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest;
* oskab üldistes piirides määrata hetkel domineeriva energia tüübi (vikriti) ja anda esmased soovitused selle tasakaalustamiseks;
* tunneb omavahel kokku sobimatute toiduainete koosluseid, omab ülevaadet baastoiduainete ja vürtside energeetikast ning oskab suurtes piirides teha individuaalselt sobivaid head tervist toetavaid valikuid;
* on võimeline andma lihtsamaid elustiili alaseid soovitusi oma pereliikmetele ja klientidele ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt.

KURSUS KUI ERIALANE TÄIENDKOOLITUS:

Kursusele on end täiendama oodatud:
* massöörid, joogaõpetajad jt terapeudid, kes soovivad paremini mõista, miks kõik üldised „head“ soovitused ei sobi kõigile ja kuidas neil vahet teha;
* psühholoogid, psühhoterapeudid ja nõustajad, kes soovivad paremini mõista, kuidas ja miks üks või teine füüsiline probleem on seotud elustiili valikute ja toitumisega;

* toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid, kes soovivad avardada oma teadmisi igavikuliste tarkuste ja tervise olulisima komponendi – seedetule osas.

KURSUS KUI HUVIKOOLITUS:
* kõik tervisehuvilised inimesed, kes soovivad aru saada oma individuaalsusest hea tervise säilitamisel ja haiguste ennetamisel;
* kõik teised huvilised, kelle hobiks on toidu tegemine ja kes soovivad oma senistele teadmistele lisada mõned teadlikud oskused ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt;
* kokad jt toidu ja tervisliku toitumise huvilised.

NB! REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursust viib läbi: ajurveeda praktik, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija Kaja Keil.

Tutvu lähemalt ka Kaja Keili raamatuga – „Elu maitsed. Praktiline ajurveeda“: www.praktiline-ajurveeda.ee/raamat

*NB! Kogu õppetsükli tasu on 680 eurot + km. Registreerides kogu kursusele, väljastatakse arve, peale mida tuleb tasuda tagastamatu deposiitraha 85 eurot+km, mis arvestatakse maha viimases tsükli maksumusest. Alates 1. novembrist registreerimisel ja tasumisel on hinnaks 760 eurot+km. Deposiitraha tasumine tagab osavõtu kursusest, sest kohtade arv on piiratud.

MUU INFO:

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, viimasel moodulil vajaliku varustusega õppeköök
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt ja retseptivihik
LÕPETAMISE TINGIMUSED: test, mille alusel väljastatakse täismahus osalejaile tunnistus

Kontakt: tarkustekool@gmail.com, telefon: 56 600 295.
... Rohkem infotVähem infot

38 huvitatud
Mindfulness Course - The core of the original MBSR course

Mindfulness Course - The core of the original MBSR course

Laupäev 1st veebruar 2020, 8:00 - Laupäev 1st veebruar 2020, 15:30+1Pühapäev 2nd veebruar 2020, 8:00 - Pühapäev 2nd veebruar 2020, 15:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

We are glad to announce that in February a course in MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) will take place in Estonia. This is the original course designed by legendary Jon Kabat-Zinn.

The two-day curse will cover the main points and exercises of the MBSR aka the facts and tips on mindfulness – the most scientifically studied and increasingly popular branch of esoteric well-being science.

(Information in Estonian// Eestikeelne info: www.facebook.com/events/579295002478242/ )

MBSR program is created by Dr. Jon Kabat-Zinn in the University of Massachusetts Center of Mindfulness and the instructor Leena Pennanen has followed the full course there, is a student of prof. Kabat-Zinn and is a first fully certified MBSR trainer in Finland. Leena’s continuous direct contact with the University of Massachusetts and her mentor prof. Kabat-Zinn guarantees the high quality of the course and the accuracy of the teachings.

The main purpose of the course is using mindfulness in the role of the helper. The course is suitable for psychologists, (mental health) nurses, doctors, therapists, trainers, masseuses and everyone else who wish to learn about useful tools to help themselves, their loved ones and their clients/patients/students.

During the course you will be introduced all the main exercises and practices of the MBSR original 8-week program. The aim of the course is highly practical and you will get several tools for daily use and practice.

The participants will receive a certificate confirming that they have acquired the basic knowledge in MBSR. This certificate will enable the participants to attend on further courses and programs on the subject.

AIMS OF THE COURSE
The participant knows the main methods of MBSR, has experienced the exercises and knows how to apply these in their work.

TIME: February 1st – 2nd, 2020 from 10 AM til 5:30 PM
LOCATION: Weizenbergi 20/1, Tallinn
LANGUAGE: English, in case of need whispered interpretation to Estonian is available
UPON FINISHING: both certificates – one from the Center of Mindfulness (CFM) and one from the Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool.

ABOUT THE TRAINER:
Leena Pennanen – the founder and CEO of Center for Mindfulness (CFM), Finland Oy – is a mindfulness pioneer both nationally and internationally, being the first certified MBSR-teacher in Finland. She also brought the MBSR-method into Finland and has over a time period of more than 15 years successfully trained several hundred CFM Certified MBSR-teachers. Center for Mindfulness, Finland was recently invited by the University of Massaschutes Medical School´s Center for Mindfulness to become a founding member of the Mindfulness Affiliation. Worldwide only ca. 10 centers have been invited to start this affiliation named Common Good (tm). The very close contact into the Mindfulness Team at UMass is a guarantee for the high quality of the trainings and the very high satisfaction ratings among participants. Leena is also in collaboration with Chris Ruane, Member of the UK Parliament, and Jamie Bristow, Director of the Mindfulness Initiative, bringing mindfulness into Parliaments and other fields of society.

TUITION FEE: 290 EUR + VAT. The fee includes tuition, necessary materials and tea breaks.
The Early Bird price for the course (until October 30th, 2019) is EUR 260+VAT.

REGISTER:
Online at docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScaMUs4mD43jSKXYjVwAZNUVCLACAQa0cWJEr88yKS6VKNcWw/viewform
or write an e-mail at tarkustekool@gmail.com.

After registration we will send you a non-returnable prepayment invoice on 50 EUR + VAT, this paid in due time will guarantee your spot on the course. Please note that in case of resignation the prepayment fee will not be returned.
As this is a practical course the amount of available spots is limited.

MORE INFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Phone: 56 600 295
Web: www.tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

15 huvitatud
Mindfulnessi intensiivkursus - MBSR originaalkursuse tuum

Mindfulnessi intensiivkursus - MBSR originaalkursuse tuum

Laupäev 1st veebruar 2020, 8:00 - Pühapäev 2nd veebruar 2020, 15:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Meil on hea meel teada anda, et veebruaris toimub Eestis mindfulness MBSR (mindfulness based stress reduction), ehk Jon Kabat-Zinni loodud mindfulnessi meetodi originaalkursus!

Sel kahepäevasel kursusel käiakse läbi ühe populaarseima ja enim tõenduspõhist tagasisidet kogunud mindfulnessi kursuse, MBSR (mindfulness based stress reduction ehk mindfulnessil põhineva stressi alandamise kursuse )peamine olemus ja harjutused.

MBSR Programm on loodud prof Jon Kabat-Zinni poolt Mindfulnessi Keskuses Massachusettsi Ülikooli juures ja veebruaris toimuva kursuse õpetaja Leena Pennanen on Jon Kabat-Zinni õpilane ning esimene ametlikult sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes. Õpetaja Leena väga lähedane kontakt Massachusettsi ülikooliga tagab kursuse kõrge kvaliteedi ja MBSR originaalalustele vastava õpetuse.

Kursuse põhirõhk on mindfulnessi kasutamisel aitaja rollis. Kursus sobib psühholoogidele, (vaimse tervise) õdedele, arstidele, terapeutidele, treeneritele, massööridele, personalitöötajaile, aga ka kõigile teistele, kes soovivad õppida kasulikke tööriistu nii iseenda kui oma lähedaste kui klientide/patsientide/õpilaste abistamiseks.

Kursuse käigus käiakse läbi originaal MBSR 8-nädalase programmi peamised harjutused ja praktikad. Kursus on praktiline ja annab rida praktilisi meetodeid igapäevaseks kasutamiseks.

Osalejad saavad tunnistuse, mis kinnitab, et on läbitud MBSR baasteadmised. See tunnistus võimaldab huvilistel osaleda edasiõppes.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab MBSR peamisi meetodeid, on kogenud harjutusi ja oskab neid kasutada oma töös.

TOIMUMISE AEG: 01.-02. veebruar 2020 kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise keel, vajadusel on tõlge eesti keelde
LÕPETAMISEL: nii Center for Mindfulness (CFM) kui Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli tunnistus

KOOLITAJA: LEENA PENNANEN
Center for Mindfulness Finland looja ja juhataja. Leena on olnud esimene sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes, ta on olnud ja jätkuvalt on mindfulnessi innukas arendaja ja koolitaja ka rahvusvahelisel tasandil. Leenal on üle 15 aasta kogemust ka MBSR õpetajate koolitamisel, mis teeb ta hinnatud ja nõutud praktikuks mitmetes riikides.
Leena loodud Center for Mindfulness Soomes on kutsutud Massaschusetsi Ülikooli Mindfulnessi Keskuse juuurde kuuluva Mindfulnessi liikumise Common Good liikmeks. Asutajaliikmeteks on kutsutud vaid 10 keskust üle maailma. Leena teeb koostööd ka Chris Ruanega, Ühendkuningriigi parlamendiliikmega ja Jamie Bristowiga, Mindfulness Initiative direktoriga, et tuua mindfulnessi parlamentidesse ja teistesse ühiskondlikesse valdkondadesse.�

OSALUSTASU: 290 eurot + km. Eraisikutele kehtib tulumaksutagastus 20%.
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Varajase registreerija soodustus kuni 30.10.19 on 260+km ja Vaikuseminutite kollektiivi soodushind on 240+km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

Peale registreerumist saadame Sulle sisseamksuarve 50+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele. Kuna tegemist on praktilise kursusega, on kohtade arv piiratud.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Psühholoogia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik istumispatjade ja toolide olemasolu
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis lühike materjal.
... Rohkem infotVähem infot

177 huvitatud  ·  6 osaleb
Jungiaanlik psühholoogia. Vari - isiksuse tumedam pool

Jungiaanlik psühholoogia. Vari - isiksuse tumedam pool

Laupäev 15th veebruar 2020, 8:00 - Laupäev 15th veebruar 2020, 14:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

15. veebruaril toimub põnev sissejuhatav loeng jungiaanlikku psüühika telgitagustesse. Räägime teemal vari.

Jungiaanlik ehk analüütiline psühhoteraapia põhineb Carl Gustav Jungi käsitlusel inimpsüühika olemusest ning selle arengust ja muutumisest elu jooksul ehk iseendaks saamisel. Jungiaanlik teraapia toetab elule tähenduse otsimist ja kooskõla loomist maailmaga ning juhatab teadlikuma, küpsema ja terviklikuma isiksuse kujunemisele, aitab luua kooskõla inimese teadlike ja alateadlike poolte vahel

Jung oli seisukohal, et "ise" funktsioneerib isiksuses juhtprintsiibina ning tema osundatud suunas liikumine toob kaasa isiksuse arengu. Protsessi olemusse kuulub suundumine isiksuse kõigi loomulike elementide avaldumise poole. See protsess ei lõppe täielikult iialgi, kuna inimene reageerib pidevalt uutele ja muutuvatele oludele ning peab selleks tegema endas ruumi üha uutele osadele ja mustritele.

"Ise" osiseid, mis on jäänud teadlikku isiksusse integreerimata, kutsus Jung varjuks. Vari on isiksuse varjatum, vastuvõetamatum, tumedam pool, asjad mida me ei soovi endas näha ning mille oleme endast välja projitseerinud ning näeme teistes.
Varju peetakse alaisiksusena ka meie välise alaisiksuse Persona vastandiks. Vari on samas ka arhetüüpne, mida võib samastada kurjusega. Jung ütleks, et kõik isiksuse aspektid – nii heledad kui tumedad – on vajalikud selleks, et saavutada terviklikkus ja tugev aluspõhi.

KOOLITUSE SISU:
Loengupäeval uurime varju erinevaid aspekte nii isiklikul, kollektiivsel kui mütoloogilisel tasandil ning püüame seda siduda enda isikliku kogemuse ja varju avaldumisega igapäevaelus.

LEKOTR: Kristjan Puusild
Kristjan Puusild on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika eriala (2004) ning Eesti Humanitaarinstituudis filosoofia õppesuuna (2009). Kristjan õpib TLÜ Kasvatusteaduste Instituudis doktorantuuris, samuti Eesti Analüütilise Psühholoogia Erakoolis psühhoterapeudiks.
Kristjan Puusild on aastate jooksul olnud mitmete Eesti kõrgkoolide külalislektor, töötab psühholoogina ja shindo treeneri ja juhendajana.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Kursus sobib kõigile psühholoogiahuvilistele, aga loomulikult on oodatud ka terapeudid, psühholoogid, personalijuhid, ja kõik, kes töötavad inimestega või on aitaja rollis.

TOIMUMISE AEG: 15.veebruar kell 10.00 – 16.00
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: hind kuni 31. jaanuar 60€ +km, edasi 70€ +km.

Peale registreerimist saadame ettemaksuarve summas 25 eur+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks kuluks ja mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab varju erinevaid aspekte nii isiklikul, kollektiivsel kui mütoloogilisel tasandil ning õpib seda siduma enda isikliku kogemusega igapäevaelus.
... Rohkem infotVähem infot

157 huvitatud  ·  16 osaleb
Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Pühapäev 16th veebruar 2020, 8:00 - Pühapäev 16th veebruar 2020, 15:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

Järgmine emotsioonidega toimetuleku ja emotsioonide vabastamise kursus ehk EFT (uue nimega Meta-EFT) I aste toimub veebruari keskpaigas Tallinnas.

See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. EFT tehnikat on lihtne õppida ning selle omandamiseks ei pea olema arst või terapeut. EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni emotsionaalne või füüsiline probleem tekib ning mõistagi on EFTd väga tõhus kombineerida teiste teraapiameetoditega.

EFT abil õpime abi saama erinevatele hirmudega seotud probleemidele, näiteks sellele, kuidas toime tulla suure publiku ees esinemisega, kuidas vähendada liigset ärevust enne eksamit. Õpime, kuidas saada jagu foobiatest, näiteks hirmust lendamise, suletud ruumi, suurte inimhulkade või ämblike ees.

EFT annab väga häid tulemusi ka traumaatiliste läbielamiste lahendamiseks, milleks võivad olla näiteks füüsilised või psühholoogilised ärakasutamised, õnnetused, diagnoosišokid jne.

Koolitusel õpime abi saama sellistele häirivatele tunnetele ja negatiivsetele mõttemustritele nagu näiteks viha, kurbus, solvumine, depressioon jne. Räägime ka sõltuvustest, mis on seotud näiteks suitsetamise ja liigsöömisega.

EFT annab väga häid tulemusi ka füüsiliste probleemide lahendamiseks, näiteks düsleksia, allergia jms.

Baaskursusel läbime järgmised teemad:
* Õpime mõistma EFT teooriat
* Õpime oskusi, et kasutada EFTd nii enda kui teiste heaks
* Saame teada uuringutest, mis on EFT kohta tehtud
* Näeme EFT toimimist praktikas ja saame osa praktilistest harjutustest

Ootame koolitusele nii klientidega tegelevaid terapeute kui neid, kes soovivad iseennast ja oma lähedasi aidata!

Kursus toimub: 16. veebruaril 2020, Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis, Weizenbergi 20/1.
Ajakava: kell 10.00-17.30, vahepeal lõunapaus.

Osalustasu: 95 eurot registreerumisel kuni 15.01.2020, seejärel vabade kohtade olemasolul 105 eurot (sisaldab õpet, koolitusmaterjale ja teepause).

Tasumine: peale registreerumisvormi täitmist saadame arve, millest 35 eurot tuleb tasuda registreerumise kinnitamiseks 5 päeva jooksul, ülejäänud osa vastavalt arvel märgitud tähtajale või kokkuleppele.NB! Peale osaluse tasumist kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 35 eurot. Loobumisel alates 03.02.2020 osalemistasu ei tagastata.

Registreerumiseks täida palun vastav vorm: forms.gle/9ZhnnL8kHzADCxLk8

Kursuse läbiviija: Kaia-Kaire Hunt, META-EFT praktik ja koolitaja, Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut.

Lisainfo: kaiakaire.hunt@gmail.com

Vaata ka: www.eft.ee
... Rohkem infotVähem infot

49 huvitatud  ·  3 osaleb
Koerte- ja kassimassaaži algkursus

Koerte- ja kassimassaaži algkursus

Reede 21st veebruar 2020, 15:00 - Pühapäev 23rd veebruar 2020, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Nii, nagu inimesed, vajavad hoolitsust ja tervise toetust ka koerad ja kassid. Seepärast on meil tulemas üks üsnagi eriline koerte- ja kassimassaaži kursus, et õppida ka oma lemmikuid aitama ja nende eest paremini hoolitsema. Inimene on ju ka tervem ja rõõmsam, kui saab oma lemmikule toetust pakkuda! 🙂

(Jah, lugesite õieti - kursusel õpitakse nii korte- kui kassimassaaži, kuna tegemist on väga sarnase massaažiga, "klientideks" kasutatakse siiski koeri, et mitte tekitada massaažiõppest suuremat sorti koerte ja kasside ajalooliste omavaheliste arveteklaarimiste paik :))

Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

Kursusel:
* õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid
* saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel
* saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest
* õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid lihtsamaid terviseprobleeme
* praktiline õppetöö toimub koos sinu neljajalgse sõbraga (koeraga). Praktika osas saab koeri nn jagada - paari peale võib harjutada ühe koera peal.

Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga!

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
21. veebruar - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria
22. veebruar - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga
23. veebruar - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 3.02, edaspidi 115+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised koerte või kasside massaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas toolid.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia kaardid

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

8 huvitatud
Tiibeti Traditsioonilise meditsiini baaskursus - Juurtantra

Tiibeti Traditsioonilise meditsiini baaskursus - Juurtantra

Laupäev 22nd veebruar 2020, 8:00 - Pühapäev 23rd veebruar 2020, 15:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

See kursus annab võimaluse astuda sisse väga pikkade traditsioonidega Tiibeti pärimusmeditsiini maailma, mille teadmised on autentsel, kujul säilinud tänapäevani. Sowa Rigpa, nagu tiibeti keeles tiibeti meditsiini õpetussüsteemi kutsutakse, toimib ka praeguse moodsa ajastu muutuvates tingimustes, olenemata klimaatilistest oludest, etnilistest, rassilistest või soolisest taustast.

Väga sügav ja laiapõhjaline õpetus inimese keha, vaimu ja energia tasakaalust ning tasakaalutusest on salvestatud kuulsa tiibeti arsti Juthok Jönten Gompo poolt 8 sajandil koostatud teosesse "Neli meditsiinilist tantrat". Selle Tiibeti meditsiini ajaloo kõige kuulsama ja olulisema teksti alusel õpivad arstid, terapeudid aga ka teadliku eluviisi ja enda tervise edendamise huvilised tiibeti meditsiini tänapäevani. Tiibeti traditsiooniline meditsiin annab põhjalikud selgitused ja instruktsioonid inimelust kogu eksistentsi läbipõimunud võrgustiku kontekstis. Neli tantrat sisaldab õpetusi anatoomiast, füsioloogiast, embrüoloogiast, patoloogast, farmakoloogiast, dieedist, eluviisist, välistest ja invasiivsetest ravivõtetest.
Esimene, Juurtantra, annab ülevaate Tiibeti meditsiini maailmavaatest, inimese ning teda ümbritseva keskkonna omavaheliste seoste käsitlusest, mis vastastikuses sõltuvuses ning põhjus-tagajärg seoses meie tervist ja eluiga pidevalt mõjutab.

Kursus koosneb kahest päevast:
1. päev
– Sowa Rigpa (Tiibeti meditsiini) tutvustus, elemendid ja elementide süsteem
– Tiibeti terminoloogia
– Tantristlik süsteem
– Viis elementi ja "tendrel" ehk põhjuse ja tagajärje seadus
– Kolm kehaenergiat ja kehatüüpi. Tuule – rLungi, sapi – mKrispha ning lima ehk Badkan energiate jaotus, talitlus ning paiknemine kehas.
2. päev
– Juurtantra– Tervise ja haiguse põhimõtted
– Diagnoosimise põhimõtted, sealhulgas pulsilugemise, keele- ja uriinivaatluse ning haiguste sümptomite baasteadmised.
– Baasravi koos toidu ja eluviisiga
– Taimeravi põhimõtted
– Ülevaade välistest teraapiatest kehaenergiate tasakaalustamiseks.

Õpetaja: Silva Soobik, Tiibeti Meditsiini Keskuse Men Ling terapeut, Rahvusvahelise Tiibeti meditsiini organisatsiooni Sorig Khang International juurtantra, cdudleni ja Ne Džang jooga atesteeritud õpetaja.
Silva on õppinud Tiibeti meditsiini dr. Nida Chenagtsangi käe all alates 2005 Prantusmaal ja Hipaanias Rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemias (International Academy for Traditonal Tibetan Medicine IATTM). Lisaks baasõpingutele on ta samas koolis läbinud uneanalüüsi, mantraravi, geomantia (sa Che) kursused, mis on arvestatavaks osaks Tiibeti pärimusmeditsiini meistrite tegevuses.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

OSALUSTASU: 120 eurot + km registreerimisega kuni 15.12.2019. Edaspidi on hind kuni 31.01.2020 140+km ja alates 01.02.2020 - 155+km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele kehtib soodushind!

Juurtantra 2-päevase kursuse läbinud saavad edasi õppida Tiibeti väliste teraapiate ja meditsiini algkursusel alates märts 2020 (kokku 6 moodulit), kuid selle koolituse võib ka võtta iseseisvalt, et saada baasteadmisi Tiibeti meditsiinist ja idamaade meditsiini maailmavaatest.

Peale registreerumist saadame Sulle sisseamksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja padjad istumiseks ning pabertahvel ja dataprojektor
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti meditsiini baasaluseid
... Rohkem infotVähem infot

34 huvitatud  ·  4 osaleb
Somaatika meetodi baaskursus

Somaatika meetodi baaskursus

Pühapäev 29th märts 2020, 7:00 - Pühapäev 29th märts 2020, 14:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Somaatika meetod on kehatöö meetod, milles keskendutakse kehatöö (bodywork) ja liikumise uuringutele, mis tähtsustavad enda loovat, liikuvat ja eneseavastuslikku protsessi, integreerides keha, liikumist ning taju.
Meetodi autoriks on Ameerika filosoof, Moshe Feldenkraisi õpilane ja järgija Thomas Hanna.
Somaatilise lähenemise idee on õpetada nii, et õpilane oleks teadlik oma keha eripäradest ja oskaks neid kasutada. Iga osaleja on samaaegselt nii õppija kui ka õppematerjal, toetudes anatoomiale, füsioloogiale, psühhofüüsilistele ning arengulistele printsiipidele.

Somaatilises lähenemises pole kindlaid norme, mida peab täitma. Lähtuda tuleb iseenese tajust: sellest, kust liigutus algab ja kus lõpeb ja kuidas mõjub. Somaatiline liikumine küsib, miks ma liigun. Mis mind liigutab? Kehaline tunnetus hõlmab kogu inimese organismi nii seest välja kui väljast sisse.
See meetod aitab inimestel leida efektiivsemaid liikumise viise, kõrvaldada valu, mittevajalikke lihasepingeid ja ebaefektiivseid harjumusi, mis on tekkinud paljude aastate vältel.
Meetod annab erinevaid oskuseid ning töövahendeid eesmärgiga aidata inimesel leida loomulikku liikumist ja märgata selle mustreid samuti kehas toimuvaid protsesse ning reageeringuid. See tähendab, et oma igapäevases elus hakkame kasutama vähem jõudu ja energiat. Eesmärgiks on aidata teadvustada sensoorset ning motoorset taju toetamaks eneseregulatsiooni, eneseteadlikkust ning toetavaid liikumismustreid.

Somaatika aitab vabaneda ka nn kehaga seoses olevatest „ealistest" probleemidest Paljusid vanusega kaasnevaid probleeme- valusid seljas, jalgades, liigestes, krooniline väsimus ja isegi hüpertoonia - need on nähtused, mis ei pea eaga kaasnema. Harjutused, mida somaatiline liikumine pakub, on väga efektiivsed ja on hästi omandatavad kõigi poolt igas vanuses.

Somaatika - see on meetod, mis õpetab:
- vabanema pingest ja kroonilisest väsimusest
- tunnetama oma kehas rohkem energiat
- taastama keha loomulikku liikuvust ja paindlikust
- vabanema lihaste valudest kaelas, õlgades, seljas

Harjutuste eripära:
- harjutusi tehakse seeriatena- harjutused õlavöötmele, harjutused puusadele, harjutused seljale jne;
- harjutused on rahulikud, sujuvad, st. harjutused pole mõeldud lihaste treenimiseks, nad ei näe ette intensiivsust või raskust;
- harjutuste efektiivsus ilmneb juba pärast 1-2 korda läbitegemist.

NB! Koolituspäeva lõpus õpime ja omandame harjutuste kompleksi, mille töötas välja Tomas Hanna koduseks kasutamiseks, mis on väga populaarne ja mida nimetatakse “kassi sirutus”. Nende harjutuste materjalid saab ka paberkandjal koju kaasa.

Kellele koolitus on mõeldud:

Osaleda võivad kõik, kes tunnevad huvi on kehatunnetuse parandamise vastu, eriti soovitav on aga meetod kehaterapeutidele, massööridele, tantsijatele, füsioterapeutidele, liiku-misõpetajatele, kehalise kasvatuse õpetajatele, taastusraviga tegelejatele, joogaõpetajatele, sportlastele, treeneritele.

Koolitus on 100% praktiline.

ÕPETAJA: Irina Karpats
Irina Karpats tegeleb Somaatikaga 2014. aastast, kui osales paljudel seminaridel, mida juhendasid Somaatika ja Feldenkrais meetodi õpetajad Saksamaalt ( Bert Hildebrandt), Rootsist (Elisabet Bloom, Gayatri Schriefer), Israelist (Alon Ritter) Venemaalt (Natalja Koroleva) Kazahstanist (Maksim Kin), Iirimaalt (Brian Ingle). Alates 2017 a. õpib Irina professionaalsel tasandil Somaatika Instituudis (The Ingle Institute for Somatic Education).

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 28.02. hind 75+km eurot.
Alats 01.03.2020. hind 85+km eurot. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 35eurot+km, mis tuleb tasuda arvel näidatud kuupäevaks. Hiljem kui 2 nädalat enne kursuse algust loobumisel sissemaksuarvet ei tagastata.

Õppekeel: eesti keel

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohti on töötaoas 15!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 56 600 295

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

19 huvitatud  ·  2 osaleb
Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu

Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu

Laupäev 4th aprill 2020, 7:00 - Pühapäev 5th aprill 2020, 14:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Alusta rännakut põnevasse idamaade meditsiini maailma ja tule osalema meridiaanidel põhineva Jaapani tervenduskunsti Ki-Shiatsu loodusterapeutide baaskoolitusel.

SHIATSU (eesti keeles “sõrmevajutus“ ) kui Jaapani ühe tuntuma teraapia alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Mõiste “Zen Shiatsu” ehk Ki-shiatsu on meridiaanide shiatsu ja selle all peetakse silmas Shizuto Masunaga loodud Shiatsu koolkonda.

Ki-shiatsu põhineb täielikult idamaisel meditsiinilisel süsteemil, kirjeldades inimkeha kui võrgustikku meridiaanidest, läbi mille voolab eluenergia – Jaapani keeles Ki.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja ärahoidmiseks. Kui Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab takistatud, inimene haigestub.

Energia voolu seisundit hinnatakse Hiina duaalse yin-yang`i kontseptsiooni järgi ning jagatakse kahte seisundisse: Kyo ja Jitsu. Shiatsu eesmärk on blokeerunud energia taas liikuma panna, täites „energiaauke“ ja tagades energia vaba vool ja organismi loomulik tasakaal.

Shiatsu loodusterapeut tunnetab organismi olukorda ja energia liikumist käte abil ning teeb pehmeid vajutusi ja venitusi piki meridiaane, keha pinnal asuvaid liine. Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, liigesteprobleemid jpm.

Tänapäeval maailmas kahe tuntuma shiatsu-koolkonna arendajateks olid Tokujiro Namikochi (1905–2000; Namikochi-shiatsu) ja Shizuto Masunaga (1925-1981). Namikochi selgitas shiatsu`t vaid lääne meditsiini terminite abil, pannes rõhu vaid nn neuro-lihaspunktide survele. Masunaga, soovides muuta ravimeetodeid efektiivsemaks, sidus meridiaanide teooria kaasaegse psühholoogia ja füsioloogiaga, rõhutas kõhudiagnoosi olulisust ning laiendas meridiaanide kasutusulatust ravis.

Lisaks teooria kirjeldamisele laiendas ja kaardistas Masunaga ka täiesti oma meridiaanisüsteemi, mis toetus tema tohutule praktilisele kogemusele.
Et saada Zen Shiatsu meistriks ei piisa ainult õpetuse omandamisest, vaid tuleb ka praktiseerida mõned aastad. Vaid läbi kogemuse ja zen-meditatsiooni saab õpilasest meister ning ta suudab mõista ja tunnetada läbi meie keha voolavat energiat.

Ki-shiatsu baaskoolitus Jaapanist pärit ki-shiatsu teraapiat ja selle aluseid. Kursuse läbija kuuleb selle üliefektiivse teraapia toimimise loogikatest ning saab ise kätt proovida lihtsamate ki-shiatsu teraapia võtetega, mida saab rakendada iseenda ja oma lähedaste abistamiseks.

Käsitletavad teemad:
*Shiatsu teraapia ajalugu, koolkonnad
*Ki-shiatsu teraapia põhimõisted ja alused, seotus Hiina traditsioonilise meditsiiniga-ga;
*Tutvume ülevaatlikult 12 põhimeridiaaniga, nende rolli ning liikumisteedega kehas;
*Proovime diagnoosimist kõhul ja seljal;
*Tutvume ja praktiseerime shiatsu venitusharjutusi, võtteid seedimise hõlbustamiseks.
*Teeme paaristööd ja praktikat. Kursusel on praktilisel osal suur roll, see võimaldab saada parima võimaliku kogemuse.

Kursuse läbinu mõistab ki-shiatsu terapeudi rolli, filosoofilist tausta ja toimemehhanisme, talle esitatavaid nõudeid ja põhiõppeprogrammi ülesehitust, mis annab talle huvi korral võimaluse edasi õppida ki-shiatsu põhiõppeprogrammis terapeudiks. Hoolikal harjutamisel on võimalik saavutada tõelise meistri tase.

KOOLITAJA: Valdo Herzmann
Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut
Yasutaka Hanamura õpilane (kes on Shizuto Masunaga õpilane)
MTÜ Ki-Shiatsu Ühendus asutajaliige ja tegevjuht

NB! Tegemist on idamaisele traditsioonile omase nn liiniõppega, kus kallihinnailised teadmised antakse edasi otse õpetajalt õpilasele. Seetõttu annab õpetaja oma sügavaimad teadmised ja kogemused ning kogu liini praktika edasi tõeliselt huvitatuile viisil, mida raamatutest õppida pole võimalik.

Registreerimine koolitusele läbi lingi:https://goo.gl/forms/MXMoS8p3WYoFDX4q2

Koolituse toimumise aeg: 4.-5. aprill 2020
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinnas

Osavõtjate arv on piiratud.
Koolituse maht: 16 tundi

2-päevase baaskoolituse maksumus: 200€ +km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel enne 15.02.2020. Hiljem on osalustasu 220€ +km.
Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50€ +km, mis jääb loobumisel tagastamatuks.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com

NB! Ki-shiatsu pika õppeprogrammi kohta rohkem infot leiab meie kodulehelt: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/ki-shiatsu/
... Rohkem infotVähem infot

32 huvitatud  ·  2 osaleb