KÕIK MEIE KURSUSED LEIAD JOOKSVALT SIIT

 

 

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Visiooniotsing looduses tõsisele šamanismihuvilisele Indra Reinpuuga

Visiooniotsing looduses tõsisele šamanismihuvilisele Indra Reinpuuga

juuli 30, 12:00p.l. - aug. 4, 10:00e.l.

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus

Iga ringiga ja iga aastaga veelgi sügavamale, veelgi lähemale.

2024. aasta visiooniotsing on 4 päeva ja 3 öö pikkune, kus sel perioodil oleme eraldi, omavahel kokku puutumata, ilma mugavusteta metsas, et saada juhendust ja jõuda iseendale lähemale. Nii, naguüks viimase visiooniotsingu kaua vaimsel teel käinud osaline ütles - ta poleks uskunud, et nii lihtne asi nii erilisse kohta viib. Niipalju eneseotsinguid, erinevate meetodite proovimist, ja lõpuks oli vaja lihtsalt istuda iseendaga.

Visiooniotsing (Vision Quest) on iidne püha tseremoonia, mida praktiseerivad paljud traditsioonilised kultuurid - see on läbi aegade austatud rituaal, mis puudutab inimeste südant selle sügavaimas paigas, hinge kodus, olenemata sellest, millisel maal nad elavad või kuidas nad Loojat tunnetavad ja tunnevad.

Visiooniotsing on oma olemuselt see, kui eemaldume teadlikult igapäevasest elust, mis tavaliselt segab meie meelt ja südant. Me paastume, läheme loodusesse, istume vaikuses, jääme ärkvele ja teadlikuks ning ootame kuni meie Visioon meid üles leiab.

Meie visioon võib ilmneda mis tahes kujul: läbi taipmise, inspiratsiooni, nägemuse, looduse hääle, esivanema sosistuse, teisest kohast või ajast pärit külastaja või mõne tootemolendi kuju, kes on oodanud, et saaks meile teed näidata.
Kõik ootavad meid Suures Müsteeriumis - meil tuleb vaid luua enda sees ruum, et tarkus avalduks ja ilmuks.


2024.a suvel viib Indra need vaprad hinged, kes on tõeliselt valmis, unikaalsele ja väljakutseterohkele šamaanirännakule. See väljakutse EI OLE kõigile. Sa pead olema valmis ja tundma sisemist kutset.

Visiooniotsingus osalejad saabuvad Hundiallika retriidikeskusesse teisipäeva keskpäeva paiku. Sel pealelõunal ja õhtul valmistame end visiooniotsinguks ette läbi puhasturituaalide (saun), ennustuste (isiklik pühade teadmakaartide ettelugemine) ja rituaalide. Me õpime kuidas kasutada Põhja Eluratast ja selle tootemeid, et need juhiksid ja toetaksid meid visiooniotsingu protsessis. Kogu laager toimub paastudes.

Kolmapäeva hommikul jätame retriidikeskuse ja maised asjad selja taha läheme me Visiooniotsingu metsa. Me võtame kaasa vaid joogivee, oma talismani ja vajadusel soojad riided. Me ei võta kaasa ei telefone ega fotoaparaate. Me ei võta kaasa toitu, küünlaid ega muusikariistu, taskulampe, telke ega muud.

Pärast saabumist metsa viib iga inimene läbi oma isikliku rituaali (selleks on kindlad juhendid), et tema isiklik visiooniotsingu koht end näitaks.
Kui aeg on käes, lähete oma kohta, märgite maha oma Eluratta, mis viib sind rännakule ja avate nii iseenda kui ringi sellele tseremooniateekonnale, kuhu oled astunud.
Sinna kohale jääd sa järgmiseks 4 päevaks ja 3 ööks, umbes 70 tunniks. Üksi. Kõikide teiste silmadest eemal. Omaloodud ringi sees, mille läbimõõt on umbes 5 meetrit.

Me julgustame olema öö läbi ärkvel, vaatama otsa oma hirmudele, kahtlustele ja väljakutsetele, mis ilmnevad tavaliselt iga mistahes tõsisema vaimse rännaku korral. Milliseid kogemusi iga inimene saab, on võimatu ennustada. Kuid mida iganes sa tahad või eeldad - võid olla üsna kindel, et juhtub midagi hoopis muud.

Peamised küsimused, mida visiooniotsingule kaasa võtame on järgmised: "Mis on see, mida ma veel ei tea? Mis on see, mida ma veel ei näe?”

Laupäeva pealelõunal sulgeme me ringi ja tuleme visiooniotsingult tagasi. Läheme retriidikeskuesse ja tähistame ja jagame oma rännaku lugusid Tõe Tule ümber.

Visiooniotsing annab meile selle, milleks oleme valmis. Kuid palun mõistke - teekond võib olla katsumus. Visiooniotsingu mõte ei ole see, et see oleks kerge ja lihtne, see pole asi, millega eputada või misläbi tõestada, et saad hakkama. See on sügav vaimne puudutus, mis saab toimuda vaid üksi, looduses olles.

Kui aga astume väljakutsetele vastu julguse, avatuse ja aususega, on see üks kõige rahuldustpakkuvamaid kogemusi, mida iga inimene saab kogeda, ja see jätkub meie elus ka pärast seda, kui naaseme igapäevaellu.

Pühapäeva hommikul tervitame koidikul uut päeva päikesetõusu tseremooniaga, enne kui pöördume tagasi oma tavaellu.

Kui see visiooniotsing kutsub sind sügavalt, istuge looduses ja küsige endalt, kas olete tõesti valmis.

Veelkord - seda teekonda ei saa teha lihtsalt ego upitamiseks või selleks, et see kõlab lahedalt. Kui olete oma Elurattale sisenenud, ei saa te sellest lahkuda, kuni visiooniotsing pole lõpule jõudnud. Kui astute välja või tulete tagasi varakult, on teie visiooniotsing läbi - tagasi ei minda. Nagu varem öeldud - tõeline visiooniotsing on katsumus, väljakutse, sageli täis vastuolusid. Kuid tõelise vaimse otsija jaoks on see järgmine, sügav ja tõsine samm.

Austraalias, nagu mitmes muuski paigas üle ilma tehakse visiooniotsinguid 3 päeva, 5 päeva, ja kõige kogenumad isegi 10 päeva - seega on Eestimaa suves toimuv versioon siiski lihtne ja sobivam tänapäeva Lääne inimestele.

Registreerimine on juba alanud, sest vahel võib enda valmis häälestamine võtta kuid...

Mõne nädala jooksul peale registreerimist saadetakse juba esimene lisateave, et aidata teha ettevalmistusi.
Ettevalmistusperioodi jooksul on sul võimalus küsida küsimusi. Kõikidele sisulistele küsimustele ei pruugi sa vastust saada - kui need pole olulised. (Küll aga saad vastuseid mis puudutavad organisatoorseid detaile kohaletuleku vms kohta 🙂


LAAGRI LÄBIVIIJAST

Indra on Austraalias sündinud ja üles kasvanud eesti soost šamanistlike praktikate viljeleja, nõustaja ja õpetaja, kes elab praegu oma kaasaga Tšehhis.

3-päevasel visiooniotsingul Austraalia kõrbes sai talle selgeks, et talle on möödapääsmatu Eesti ja siinsete esivanematega ühendus saada mitte ainult tema enda joaks, vaid see on tema teiste olendite hüvanguks tehtava šamaanitöö loomulik jätk - tulla tagasi ja õpetada siin, kust ta juured pärit on, tuues kaasa teadmisi ja teistmoodi vaatenurka maailma kuklapoolelt.

Indra ütleb: “Nagu kõigi šamaanide puhul, toob edu pühendumus ja valmisolek praktikatega sügavuti tegeleda. See ei ole ühekordne meelerännak, pigem julgustatakse osalejaid avama südameruum tõele, iidsete tehnikate avastamiseks ja südame teekonna ilmutamiseks.”


Indra Reinpuu on sündinud 1961. aastal Adelaides, Lõuna-Austraalias, Villi ja Ene-Mai Reinpuu pojana.
Ülikoolis õppis ta kehalist kasvatust ja psühholoogiat, mis viisid teda arutlema inimese potentsiaali üle. Loogilise jätkuna huvitus ta ka uskumustest ja on seda meelt, et see, mis religioonist tänaseks on saanud, asub kaugel selle tegelikust algest. Õige pea avastas Indra, et on olemas “midagi muud” lisaks sellele, mida saab seletada ja katsuda. Samuti tajus ta - tüüpiliselt paljudele šamaani teel käijaile - et maagiline vaimudeilm on teda kutsuma hakanud. Nagu paljud teisedki otsijaid, tutvus ta algselt New Age’i praktikatega, kuid õige pea, sügavate sprituaalsete rännakute käigus leidis ta kellegi, kel polnud dogmasid, salasepitsusi, kes ei küsinud raha ega tahtnud oma järgijaid kontrollida. Selleks keegiks oli Loodus.

Indra ei osanud sel ajal endale teadvustada, et ta juba elas šamaani elu - kasutas selguse saamiseks, nägemusteks, tervendamiseks ja teadmiste ammutamiseks elemente, aastaaegu, looduse sümboleid, rännakuid ja looduslikke pühapaiku.

2000.aasta oli Indra jaoks murranguline. Ta oli viinud rannavõrkpalli meeskonna Sidney 2000. aasta olümpiamängudel olulise võiduni, aga sellest isegi olulisemaks oli see,et ta viis kaks naist isiklikele eneseavastamise rännakutele, mis muutsid nende elu täielikult.

2013. aastal viibis Indra 3 päeva üksinda visiooniotsingul Alice Springsi lähedal - istudes liivadüünidel 5-meetrise läbimõõduga ringi sees 3 ööpäeva ilma toidu, magamise ja väliste segajateta (kui kärbsed välja arvata :).
Visioonirännakul oli Indrale tohutu mõju. Järgmisel aastal alustas Indra oma nn ametlikku šamaaniteeed dr Rafael Locke’i juhendamisel ja järgmise 24 kuu jooksul läbis ta kõrbes kõrgemate šamaanipraktikate õpingud.

Märtis 2022 läks Indra teisele visiooniotsingule - 5 ööd ja päeva lõunaosariigi mägedesse, mille nimi on The Grampians. Sel korral oli ring, kus visiooniotsingu ajal viibida vaid 3 m diameetriga. Ilm on kohutav - kõva tuul, 3 päeva laussadu nii päeval kui öösel ja jäine külmus. Ei mingit sööki, und, täiesti üksi olemine. Indra ütleb, et see oli ilmselt ta elu kõige väljakutseterohkem asi, samas midagi, mille tulemused pole millegagi võrreldavad.

Indra Reinpuu on loonud Eesti Šamanismi osaduse - Hundipiim - looja.
Tegemist on kaasaegse šamaanikogukonnaga, kes on pühendunud tavaliste inimestena vaimse tee ja tervenemise toetamisele. Aastake tagasi loodud Hundipiima traditsiooni kandjaile annavad teavet meie kodumaa ainulaadne loodus, selle tootemid, vaimne mütoloogia ja esivanemate tarkus.

INFO LAAGRI KOHTA:

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust) ja lähedalasuvas vanas metsas.

KEEL
Laager toimub eesti keeles.

NB! Laagri käigus ei ole lubatud tarbida mingeid alkohoolseid jooke ega teisi meelemürke. Samuti ei tarbita visiooniotsingu käigus mingeid abistavaid aineid ega taimejooke.

OSALUSPANUS
NB! Osalejate arv on piiratud ja grupi täitudes rohkem inimesi juurde võtta ei saa.
Korraldajail on õigus osalejatel paluda täita lisaküsimustlik, kui meile tundub, et see on Sinu enda heaolu jaoks vajalik.

Osaluspanus on 350 eurot registreerimisega ja ettemaksu tasumisega kuni 31.märts 2024. Edaspidi on tasu 390 eurot.

Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 100 eurot, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha laagris ja mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Ülejäänud osa eest saab tasuda ka osade kaupa, kuid kindlasti peab see tasutud olema kuu enne laagrit.

Täpsem info: tervemaailm@gmail.com või 56 600 295

REGISTREERIMISLINK, mis kaudu saad end kirja panna on siin: forms.gle/GhjPhN5iu3kxAAsA8


See rännak on sinu elu suur samm ja sinu vastutus.

LAAGRI KORRALDAJA on: Kolme Tarkuse Kivi OÜ
... Rohkem infotVähem infot

73 huvitatud  ·  3 osaleb
Taimeravi suvekool 2024 Põlistarkuste kooli taimeravikursuse läbinuile

Taimeravi suvekool 2024 Põlistarkuste kooli taimeravikursuse läbinuile

aug. 16, 9:00e.l. - aug. 18, 1:00p.l.

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus ja ravimtaimeaed

Järjekorras kolmas taimervi suvekool on mõeldud neile, kes on läbinud või läbimas Põlistarkuste kooli pikka ravimtaimede ja taimeravi programmi. Suvekooli eesmärk on süvendada oma teadmisi ja saada tuttavaks teiste taimetarkadega, et jagada kogemusi, nippe ja infot.

Töötoad ja loengud:
* Aiateraapia ja Maarja küla ja Räpina aianduskooli taimeaia külastus
* Fütotoitained ravimtaimedes - mis need on, millist infot annab taime välimus ja maitse nende sisalduse kohta ning kuidas need mõjutavad tervist
* Apteeginapsud - Punsli õlist klareti ja vermutini - kuidas ise teha
* Taimede kasutamine joogas, savisaun ja Piusa kümblus
* Tiibeti loodusravi põhilise ravimi - sedru5 - valmistamine


Täpsem programm koos õpetajatega on leitav Põlistarkuste kooli taimeraviläbinute grupis 🙂

Lisaks
* Laat: omavalmistatud ravimtaimekraami, tooraine müük, taimevahetus, ravimtaimede seemned, retseptivahetus jms
* Muidugi lisaks nagu ikka suitsusaun, püstkoda, heinamaa, tore seltskond ja mõnusad lõkkejutud.

Suvekooli tasu on 350 eur (km ei lisandu), ja sisaldab kõike - programmi, kõiki söögikordi, lihtsat majutusvõimalust, sauna jms mis asja juurde käib kuni registreerimisega juulikuu lõpuni. Edaspidi on tasu 390 eurot.
Eraldi üksikuid söögikordi valida ei saa, sest nagu ikka tehakse kõik söögid kohapeal ja püüame hoida lihtsat joont söögitegemise manageerimisel. Süvva teeb ikka Sille - sellega on vist kõik öeldud 🙂

Suvekooli tasust võib maksta alul ettemaksu (100 eur) ja ülejäänu saab tasuda siis augusti alul või jupikaupa.

Asukoht: Hundiallika, Sonne, Räpina, Maarja küla ja muud lähiümbruse asjakohased kohad 🙂

Registreerimislink: forms.gle/VG8G9bmZwFgQsbncA

Täpsem info: tarkustekool@gmail.com ja kinnises fb grupis "Põlistarkuste kooli taimeravi kursuse läbinute kogukond"

Kohtumisteni!
... Rohkem infotVähem infot

45 huvitatud  ·  9 osaleb
Ruunide maagia ja Põhjala šamanismi kursus Jörgen I. Erikssoniga

Ruunide maagia ja Põhjala šamanismi kursus Jörgen I. Erikssoniga

sept. 27, 1:00p.l. - sept. 29, 1:00p.l.

Tallinn

Üle 7 aasta toimub jälle Põlistarkuste koolis Põhjala šamanismi ja ruunide kursus.

Ruunid on Põhjala šamanismi tarkuse tee lahutamatu osa. Ruunide tarkus oli pikalt unustusehõlma vajunud, kuid 20. sajandi lõpul tõid Rootsi uue põlvkonna šamaanid need iidsed teadmised ajaloo prügikastist välja, eesmärgiga ruunide olemus, päritolu ja tähendused uuesti au sisse tõsta. Kui mõista ruunide tähendust õieti, kasutada neid respektiga ja loominguliselt, võivad ruunid olla ka tänasel päeval olulised tööriistad šamaanide ülesannetes kaitsmaks Emakest Maad ja taastamaks tasakaalu suurtes globaalsetes ja kosmilistes tsüklites.

Jörgen I. Eriksson on ruunidega ja Põhjala šamaanitraditsioonidega töötanud alates varastest 1980ndatest ja ta on kirjutanud ka raamatu Rune Magic and Shamanism (Ruunimaagia ja šamanism, ilmunud ka eesti keeles).

Ruunidel on suur loomuomane jõud. Nad esindavad Emakese Maa ja Kosmilise Teadvuse teadmisi ning väljendavad kõigi teadmiste tervikut, mis on laiali kõikjal üle kogu universumi.
Ruunid esindavad teadmisi ja jõude, mis tekkisid juba enne Suurt Pauku – mis ulatub Teadmatuse taha. Ruunid on ukseks Unenäoaega (Unenäoaeg on šamanistlikus mõistes aja ja ruumi ülene koht, kus minevik, olevik ja tulevik eksisteerivad täielikult koos) ebatavalisse raaalsusesse ja nendega töötades saab kogeda vahetult kosmilist energiat.

Kombineerides ruune teiste šamaanimeetoditega, nagu trummimäng, hingerännakud, visiooniotsingud ja tseremooniad, saavad nad oma täieliku potentsiaaliga tavareaalsuses avalduda, see omakorda on meie looduses toimuvate muutuste, Emakese Maa hävitamise ja liikide massilise väljasuremise ajal ülimalt oluline.

Ruunide panemine on Põhjala šamanismi ülimalt püha ja salajane rituaal, mida saab kasutada toomaks tervendust, harmooniat ja tasakaalu inimestele, loomadele, taimedele, mineraalidele ja Emakesele Maale.

Sellest ruunimaagia aspektist on arenenud see, mida Jörgen nimetab šamanistlikuks aktivismiks Maa kaitsmisel. Selle kursuse eesmärk on aidata osalejatel ruunide abil leida oma unikaalsed teed teadmiste ja väeni.

Sellel kursusel õpivad osalejad töötama ruunidega mitmel erineval šamanistlikul viisil, et saada isiklik mõistmine ruunide pärinemisest ja tähendusest. Jörgeni ruunide käsitlus põhineb vanal traditsioonilisel põhjala mütoloogial “Vanem Edda”, seega on kursus ka sissevaade Põhjala mütoloogiasse, maailma ja elu loomise aspektidesse ning maailma tasakaalustamise vahenditesse.

Kursus algab 27. septembril 2024 kell 16 ja lõpeb 29. septembril kell 16. Kursus on inglise keeles, vajadusel eestikeelse tõlkega.

Kursuse hind: Registreerimisega kuni 30. juuni 2024 250 eurot, edaspidi hind kuni 30.08 275 eurot. Edaspidi vabade kohtade olemasolul 290 eurot. Kohtade arv on piiratud, maksimaalselt saab osaleda 20 inimest.
Registreerimine:
forms.gle/EwyZEgz28gZyxGa46

tarkustekool@gmail.com või +372 56 600 295.
Peale registreerimist väljastatakse ettemaksuarve 100 eurot, mis tuleb tasuda kahe nädala jooksul ja osalejapoolsel loobumisel tagastamisele ei kuulu.

Jörgen I. Eriksson on töötanud ruunide ja šamanismiga pea 40 aastat. Ta on kirjutanud mitmeid raamatuid Põhjala šamanismist ning saami ja navahode vaimsetest traditsioonidest. Tema töö on praegu keskendunud Maa kaitsmisele igasuguse hävingu eest ning pühapaikade äratamisele, kaitsmisele ja säilitamisele.

Lisateavet tema veebisaidil www.norrshaman.net
... Rohkem infotVähem infot

187 huvitatud  ·  14 osaleb
Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm

Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm

okt. 5, 7:00e.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õpe on Eestis ainulaadne koolitusprogramm, kus on ühendatud spaateenindus, ökokosmeetika ja pehmed kehateraapiad.
Eestis on säilinud veel maailma mõistes unikaalne loodus, mistõttu on loodusekeskne ja säästlik mõtteviis omased ja tuttavad. See on ka põhjus, miks meie õppeprogramm on ellu kutsutud. Programmis on võimalikult palju pehmeid protseduure ja kodumaiste taimede kasutamist erinevates tervist, heaolu ja ilu toetavates toodetes ja protseduurides.
Koolitusele on oodatud kõik inimesed, kellele meeldib teha kehahooldusprotseduure või massaaži, ja seda kõike looduslikul tervendaval moel, katsetada ravimtaimedega, segada ise koorijaid, kreeme ja muid hügieenitooteid.
Koolitusel omandatakse lisaks teoreetilistele teadmistele ka vajalikud praktilised oskused, mida on võimalik rakendada töötamisel spaas, ilusalongis, tervise- ja teraapiakeskuses, oma ettevõttes või turismitalus.
Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm põhineb spaateenindaja tase 4 kutsestandardil.

Koolituse teemad on jagatud 5 mooduliks.

MOODUL 1 - SISSEJUHATUS, KOSMEETILINE KEEMIA JA LOODUSKOSMEETIKA (36 ak tundi)
• Sissejuhatus ökokosmeetikasse. Ökokosmeetikast läbi pärimuse ja Eestimaa looduse
• Tööohutus, hügieen ja õigusaktid
• Keemiast kosmeetikas. Looduskosmeetika olemus.
• Ravimtaimede kogumine ja kasutamine kosmeetikas
• Naha ehitus, nahahaigused ja allergiad
• Anatoomia ja füsioloogia alused ökokosmeetikule
• Esmaabi alused ökokosmeetikule
• Individuaalse toitumise alused ökokosmeetikule

MOODUL 2 - ÖKOKOSMEETIKA VALMISTAMINE (28 ak tundi)
• Eeterlikud õlid ja aroomteraapia kosmeetikas. Eeterlike õlide kasutamine.
• Kreemide valmistamine alused
• Ökokosmeetika valmistamine (vannipallid, -soolad, -koorijad jt) ja nende turustamise alused
• Salvide valmistamise alused

MOODUL 3 - ILUHOOLITSUSED (28 ak tundi auditoorset tööd + 20 tundi juhendatud praktikat)
• Käte- ja jalgade hoolitsused looduslike vahenditega
• Klassikaline näohooldus
• Näohooldus looduslike vahenditega
• Tiibeti noorendavad näoprotseduurid

MOODUL 4 - MASSAAŽ ja KEHAHOOLITSUSED (60 ak tundi auditoorset tööd + 30 tundi juhendatud praktikat)
• Klassikalise massaaži alused
• Kehahoolitsused - koorimised ja -mähkimised
• Meehooldus- ja teraapia
• Turba- ja mudahoolitsused
• Aroomimassaaži alused
• Küünlamassaaž

MOODUL 5 - ETTEVÕTLUSE JA KLIENDITEENINDUSE ALUSED (16 tundi)
• Klienditeenindus ja suhtlemine
• Ettevõtluse alused ökokosmeetikule
• Turunduse alused

ÕPPEAEG ja ÕPPEVORM
Õppevorm on tsükliõpe, kord kuus nädalavahetusel (L-P) kl 10 - 17.30 ning üle kuu kahel nädalavahetusel (L-P) kl 10 - 17.30. Igas tsüklis on erinevad teemad ning mitmed pädevused (digipädevus, ergonoomika, klienditeenindus, erialane võõrkeel jms) läbitakse teiste õppeainete osana.

Õppe kestus on 9 kuud - 5. oktoober 2024 - 7.juuni 2025.

Õppes on 13.tsüklit ehk 13 nädalavahetust õppetööd:
1.tsükkel 05.- 06.10
2.tsükkel 19.- 20.10
3.tsükkel 09.- 10.11
4.tsükkel 30.11- 01.12
5.tsükkel 14.- 15.12
6.tsükkel 18.- 19.01.2025
7.tsükkel 08.- 09.02
8.tsükkel 22.- 23.02
9.tsükkel 15.- 16.03
10.tsükkel 05.- 06.04
11.tsükkel 19.- 20.04
12.tsükkel 03.- 04.05
13.tsükkel 31.05- 01.06
Eksam 07.06

SIHTGRUPP: Koolitus sobib:
- inimestele, kes soovivad omandada uue eriala ja asuda tööle ökokosmeetiku või spaateenindajana;
- kosmeetikutele, kes soovivad end täiendada ja omandada spaa ökokosmeetiku ja loodusterapeudi oskusi;
- terapeutidele, massööridele, tervishoiutöötajatele, kes soovivad tööle asuda looduspaas või hakata pakkuma ökokosmeetika teenuseid;
- inimestele, kes soovivad asutada oma ettevõtte, ökospaa, tervisesalongi või pakkuda valitud teenuseid/tooteid turismitalus;
- kõigile huvilistele, kes soovivad elada looduslähedast elu ja kasutada enda ning oma lähedaste eest hoolitsemisel looduslikke meetodeid.

ÕPPETÖÖ TOIMUMISE KOHT: Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1
MAHT: 364 akad tundi (14 EKAP*)
LÕPETAMINE: Programmi lõpetajad saavad tunnistuse.

ÕPPEMAKS:
Õppe eest on võimalik tasuda ühekordse maksena enne kursuse algust või kuumaksetena.
Ühekordse maksena tasudes on õppeprogrammi hind 3037,8 eurot. Registreerumisel alates 1.juulist hind 3341,58 eurot.
Kuumakstena tasudes 402,6 eurot kuus.
Registreerumisel alates 1.juulist hind 442,86 eurot kuus.

* Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool on Eesti Töötukassa koolituspartner.

Rohkem infot ja täpsem tunniplaan KODULEHEL www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/okokosmeetiku-oppeprogramm/

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com


LISAINFO JA KÜSIMUSED:
tarkustekool@gmail.com
Tel: 52 41 650
... Rohkem infotVähem infot

104 huvitatud  ·  6 osaleb
Hiina Tui Na massaaži kursus

Hiina Tui Na massaaži kursus

okt. 5, 7:00e.l. - okt. 6, 2:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Tui Na on idamaine kehateraapia, mida on kasutatud Hiinas juba 4000 aastat ning mida praktiseeritakse seal igas haiglas ja kliinikus. Tui Na massaaž on Traditsioonilise Hiina Meditsiini haru ning põhineb samal teoorial. Massaaži peamine eesmärk on mõjutada energiakanaleid ja punkte, et taastada Qi energia (eluenergia) liikumine. Tui Na massaaž paneb vere käima ja energia liikuma, mille tulemusel paraneb keha isetervenemise võime.

Tui Na tähendus hiina keeles väljendab selle manuaalse ravimeetodi jõulist iseloomu: „Tui“ tähendab „suruma“ ja „Na“ tähendab „haare“. Tui Na massaaži võib Lääne praktikatest võrrelda osteopaatia, kiropraktika või füsioteraapiaga. Kuid Tui Na eelis kõigi nimetatud ravimeetodite puhul on see, et Tui Na ei mõjuta ainult lihaseid ja liigeseid, vaid ka energia (eluenergia) voolu kehas.
Tui Na avaldab survet meridiaanidele ja nendel asuvatele punktidele, mõjutades Qi (eluenergia) vaba ja ühtlast voolamist läbi kogu keha. Hiina meditsiini seisukohalt on kõik haigused põhjustatud Qi voolamise tasakaalutusest ja selle voole seatud takistustest. Kui Qi voog kehas on tasakaalus, on inimene lõõgastunud, rahulik ja innukas.

Tui Na massaaž keskendub eelkõige terviseprobleemi lahendamisele ja ei haara alati kogu keha. Kui seda siiski teha, siis on massaažil ka lõõgastav toime.

KOOLITUSE TEEMAD
Meridiaanid ja neil asuvad Qi punktid;
Massaažitehnikad ja -võtted;
Massaaži näidustused ja vastunäidustused;
Praktiline Tui Na massaaži harjutamine massaažlaudadel.

KOOLITAJA
Yong Xue Hu (Lumi) on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel, diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud terapeudina ligi 20 aastat Eestis.

KOOLITUSE SIHTGRUPP
Koolitusele on oodatud kõik terapeudid, kosmeetikud või massöörid, kes soovivad omandada uut „tööriista“ ja on eelnevalt kokku puutunud massaaž tegemisega.

ÕPIVÄLJUNDID
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; oskab läbi viia Tui Na massaaži.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 5.-6.oktoober 2024 kell 10-17.30
KOOLITUSE MAHT: 16 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde

OSALUSTASU: 140 eurot + km (170,80 eur)

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650

MUU INFO:
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar praktiliste ülesannete läbiviimiseks: massaažilauad, õli, pabersalfrätikud, linad, käterätid.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed ja suupisteid.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse kaardid energialiinide ja punktidega.
... Rohkem infotVähem infot

13 huvitatud  ·  4 osaleb
Liblikmassaaži kursus

Liblikmassaaži kursus

okt. 13, 7:00e.l. - okt. 13, 1:00p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

LIBLIKMASSAAŽ ON eriline ja pehme tervendav teraapiavorm, mis sobib täiendavaks meetodiks iga terapeudi tööriistakasti, kuid on ka hea eneseabimeetod oma pere (ja eriti laste) rahustamisel ja tervendamisel.

Leebe bioenergeetika on kehapsühhoteraapia protsess, mille arendas välja dr. Eva Reich oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reich`i terapeutiliste tööde põhjal.


LIBLIKMASSAAŽI KASUTATAKSE eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks, seest poolt väljapoole liikuva energia voolu avardamiseks.
Liblikmassaaž taastab eluenergia loomuliku voolamise peale traumasid, haigusi, leevendab stressi ja soodustab keha bioloogiliste funktsioonide loomulikku toimimist; tugevdab sidet vanemate ja laste vahel; beebidel tervendab sünnistressi ja gaasivalusid; on toetav kaalulangetamise ajal; rahustab hüperaktiivseid lapsi.

Liblikmassaažil on soodne mõju ka vanade traumade tervendamisel taastades kehas terviklikkuse tunde.

Liblikmassaaži tehakse läbi riiete. Kuigi tegemist on väga õrna massaažiga, võib klient oma kehas kogeda erinevaid aistingud. Tavaliselt kogetakse seansi tulemusena sügavat lõdvestust, rahunemist, energia juurdevoolu ja väsimuse kadumist

KOOLITAJA on Ly Lobjakas. Ta peab hästi toimivaiks teraapiaid, milles on ühendatud kehatöö ja verbaalne teraapia, seetõttu on väga inspireerunud 2010.a. Eestisse jõudnud liblikmassaažist ja teistest Eva Reichi leebe bioenergeetika meetoditest.

KOOLITUSE TULEMUSENA saab osaleja
* ülevaate Reichi´de teooriat eluenergiast, blokeeringustest ja nende sulatamisest.
* õpib selgeks liblikmassaaži põhivõtted jälgides demonstratsioone ning seejärel ise harjutades.

Koolituse läbinud saavad vastavasisulise tõendi.

SIHTGRUPP
Liblikmassaaži võib õppida igaüks, kes soovib õrna ja tervendavat puudutust jagada oma pereliikmetele, lastele, sõpradele. Samuti sobib professionaalseks kasutamiseks massööridele ja teistele kehaterapeutidele klienditöös.

Hea on tulla ka koos partneri või sõbraga, siis on tore võimalus peale õppimist alustada praktiseerimist ja seansse omavahel vahetada!
Riietus peaks olema mugav ja liikumist võimaldav. Liblikmassaaži tehakse läbi riiete.

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

Õppekeel: eesti keel

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel hind kuni 15. september 105 eurot +km. Alates 16. september on hind 120 eurot +km. Registreerimisel väljastame sissemaksuarve 45+km, mis jääb Sinupoolsel loobumisel tagastamatuks.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
forms.gle/9Ejs6Rz9R9RktVXB9

Kohtade arv on piiratud!

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul.
Koolitusest loobumisel tuleb sellest teada anda vähemalt 2 nädalat enne koolituse algust - vastasel juhul arved krediteerimisel ja makstud tasu tagastamisele paraku ei kuulu.

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 512 95 05

TAGASISIDE:
Svea Sööt, hingamisterapeut, sünnitoetaja:
„Liblikmassaaaž on kõigile, kes armastavad hella puudutust, kõigile, kel on lapsed… ja kõigile, kellele pole lapsena hella puudutust jagunud.“

Muu info:

MAHT: 7 ak tundi
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Teraapia ja taastusravi
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis materjal
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Osalemine koolituse
LÕPETAMISEL väljastatakse tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

11 huvitatud  ·  2 osaleb
Taimetrüki(ecoprint) töötuba

Taimetrüki(ecoprint) töötuba

okt. 13, 8:00e.l. - okt. 13, 1:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

🌿Imeline taimetrüki töötuba on Tallinnas jälle sügisel!🌿

Kõik, mis puutub kokku meie kehaga, imbub läbi naha ka meie organismi. Seepärast jätame kõrvale sünteetilised värvained ning lisame kangastele toone ja mustreid taimedega. Taimetrüki ehk eco-printi töötoas õpime algvõtted, kuidas taimede lehemustrid püsivalt kangale jäädvustada ning loodusvärvidega natuke särtsu lisada.

Õpime koos uut põnevat ning jätkusuutlikku tehnikat!

Materjali leiame sügisesest loodusest ning vajadusel võtame appi nii lillepoed, köögiviljad kui ka kuivatatud taimed. Suur rõõm on tõdeda, et taimetrükiga on võimalik igal ajal tegeleda!

Töötuba on sobilik nii päris algajale kui ka juba natuke kogenud taimetrükkijale. Oled oodatud, kui austad looduslähedust ning soovid õppida põnevat keskkonnasäästlikku tekstiili trükkimise tehnikat.

🟢TÖÖTOAS RÄÄGIME
- sügisesest taimetrükist ja köögiviljade kasutamsest loodustrükis
- siidkanga eeltöötlemist
- sobilike kangaste valimisest ning järelhooldusest

🟡TÖÖTOAST SAAD KAASA:
- algteadmised taimetrüki kohta
- taimedega prinditud siidkanga (ca 50x95cm), millest saab hiljem teha salli või padjakate, lisaks puuvillase trükitud kanga
- infomaterjalid, mis aitavad sul endal kodus tulemust korrata ning edasi katsetada
- koolitusjärgse toe
- taimede positiivse energia ning hea emotsiooni meeldivast seltskonnast
Selga soovitame panna mugavad riided ning soovikorral võib võtta kaasa põlle.
Eelnev kogemus ei ole vajalik!

🟢JUHENDAJA
Janika Solmann on taimetrüki praktik ja koolitaja. Eesti Maaülikooli lõpetanud aednik, Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni vilistlane ning loovettevõtja Võrumaalt.

Viimased viis aastat on ta aktiivselt tegelenud loodusvärvide maailmaga - värvides ning trükkides taimedega naturaalseid kangaid.

Loodustrüki suurimateks mentoriteks on Kathy Hays (USA) ja Justine Aldersey-Williams (UK), kelle koolitustel on Janika korduvalt osalenud.

Ta on osa võtnud Eesti tuntud loodusvärvijate Liis Luhamaa ning Airi Gailiti lõngade värvimise õpitubadest.

Janika Solmanni töödega saab tutvuda:
Facebook: www.facebook.com/naturalsolmann
Instagram: www.instagram.com/naturalsolmann/
Koduleht: solmann.ee/

🕝TOIMUMISE AEG:
13. oktoober 2024
Kell 11.00-16.30

📍TOIMIMISE KOHT: Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

🟡HIND:
Hind on 130 (km ei lisandu) kuni 1. oktoobrini. Hiljem hind tõuseb.

👉🏻REGISTREERU KOOLITUSELE: bit.ly/Tarkustekool_kursused

🟢Lisainfo: tarkustekool@gmail.com, tel: 56 600 295 See less
... Rohkem infotVähem infot

15 huvitatud  ·  2 osaleb
ONLINE: 8-nädalane teadvelolekupõhine stressileevenduskursus MBSR

ONLINE: 8-nädalane teadvelolekupõhine stressileevenduskursus MBSR

okt. 15, 3:00p.l.

🔵Sügisene 8-nädalane stressileevenduskursus MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) algab 15. oktoobril ja kestab kuni 3. detsembrini, kohtumistega kord nädalas, teisipäeva õhtuti.

🔵Koolitus sobib Sulle, kui soovid:
- vahendid stressi ja igapäevaelu virrvarri ning kiirustamise juhtimiseks;
- leevendada ülemõtlemist, kurnatust, üksildustunnet, ärevust või liigset ärrituvust;
- saavutada paremat keskendumisvõimet;
- suurendage oma kontrolli isegi keerulistes suhtlusolukordades;
- magada paremini;
- kogege elus rohkem rõõmu;
- vabaneda mõnest sõltuvusest;
- kirjutada ümber mittetöötavaid mustreid;
- arendada iseendast lugupidamist ja enesehoolt.

🔵8-nädalase MBSR ehk teadvelolekupõhise stressileevenduskursuse (MBSR - Mindfulness Based Stress Reduction) on algselt välja töötanud professor Jon Kabat-Zinn USAs, Massachusettsi Ülikoolis ja tänaseks on sellest saanud laialt levinud ja populaarne tõenduspõhine meetod ja praktiliste harjutuste kogum.

MBSR on lihtsasti õpitav protsess, mis sobib kõigile inimestele sõltumata nende vanusest, uskumustest ja taustast.
MBSR kursuse põhilised praktikad on 3 formaalset praktikat (keha jälgimine, istumismeditatsioon ja teadvelolekujooga) ning rida muid lisapraktikaid ja mitteformaalsete, ehk igapäevaelus rakendatavate kohaloluhetkede harjutamist, mis lubavad meelel rahuneda hetke ning eemalduda mineviku või tuleviku neist mõtetest, mis ei tööta enam inimese kasuks.

Igal nädalal on kursusel oma teema, mis algab sissevaatest iseendasse, iseenda tundma õppimisest ja enesehoolest, liigub edasi stressiolukordadega toimetulekuni ja suhlemisoskuste parendamiseni ning lõpeb veelgi laiendatud mõistmisega, kuidas kõik on kõigega seotud.

MBSR on välja kasvanud vanadest budistlikest meeleharjutustest, kus liikumine toimub kehapraktikatelt tunnete, mõtete ja siis üldisema teadlikkusekogemuse juurde.
MBSR programmi vahendusel on inimesel võimalik õppida, kuidas pääseda ligi iga inimese kaasasündinud võimele enda eest hoolt kanda ning leida elus suurem tasakaal, kergus ja meelerahu, kuidas elada tervislikumalt ja kuidas muutuvate oludega paremini kohanduda.

Sageli on need teadmised ju olemas, aga nende rakendamine igapäevaelus on keeruline.

NB! Mitmed osalejad on kinnitanud, et see kursus on toonud ellu suuri muutusi ja kinnistanud heaolu loomise oskust igas päevas.

Programm põhineb teaduslikel alustel ja sel on tõenduspõhine mõju aju- ja kesknärvisüsteemi toimimisele.

Programmis osalemiseks ei ole vaja varasemat kogemust mindfulness ehk teadvelolekupraktikate või meditatsioonidega, kuid ka juba kogenud mediteerijale võib see anda uusi kogemusi ja oskuseid.

🔵8-nädalane MBSR-i kursus sisaldab
- 8 õhtust kohtumist grupis koos juhendatud harjutustega
- üks pikk harjutuspäev koospraktiseerimiseks
- võimalust saada juhendaja personaalset nõu e-posti või telefoni teel
- kirjalikke juhendmaterjale ja harjutuste - salvestusi koduseks harjutamiseks

🔵Teaduslike uuringute (ja programmi läbinud osalejate) sõnul aitab MBSR-meetod:
- suhtuda rahulikumalt muutlikesse ja väljakutseid esitavatesse elusituatsioonidesse ja töösse;
- tugevdada võimet hetkes kohal olla;
- selgitada välja prioriteete elus;
- hoida fookust ühel tegevusel või ülesandel hoolimata segajatest;
- leida reaktiivsuse asemel uusi, loovaid lähenemisi ja töövõtteid;
- luua paremaid suhteid lähedaste, sõprade, töökaaslaste ja alluvatega
parandada heaolu tööl ja vältida väsimust;
- leevendada füüsiliste haiguste sümptome;
- parandada vaimse tervise tasakaalu
vältida läbipõlemist ja olla parem aitaja

Õppemeetodiks on loeng, avatud suhtlemine, praktilised harjutused. Kursuse aluseks on rahvusvaheliselt tunnustatud 8-nädalane MBSR programm.

🔵Kursuse sihtgrupp: Kursus sobib kõigile, kes soovivad enda ellu kutsuda muudatusi.

NB! Kursusel osalemise eelduseks on aktiivne kaasatöötamine ja kodune harjutamine, ilma milleta ei ole kuidagi võimalik saavutada soovitud tulemusi. Harjutused ei pruugi igas hetkes olla mugavad - MBSRi eesmärk ei ole luua illusoorset heaolutunnet, vaid pigem õppida aktsepteerima elu ja olukordi selliselt, nagu need on.

Grupiga poole pealt liitumine pole võimalik, samuti on tegemist tervikprogrammiga, st osaleda ei saa vaid üksikutel kordadel. Selleks, et oma ellu muudatusi kutsuda, on vajalik osaleda kogu programmis, sest 8-nädalane kursus on tervik.

🔵Toimumise ajakava:
8. nädalane kursus algab 15. oktoobril ja lõpeb 3. detsembril 2024. Kohtumised toimuvad igal esmaspäeval.
Lisaks õhtustele kohtumistele kuulub kursuse juurde ka üks 6 tunnine koolituspäev 24.novembril.
(Tundide all peetakse siinkohal ajakavas silmas astronoomilisi tunde).
1 nädal. Teisipäev, 15. oktoober kell 18.00-20:00 (3h)
2 nädal. Teisipäev 22. oktoober kell 18.00-20:00 (2,5 h)
3 nädal. Teisipäev, 29. oktoober kell 18.00-20:00 (2,5 h)
4 nädal. Teisipäev, 5 .novembver kell 18.00-20:00(2,5 h)
5 nädal. Teisipäev, 12. november kell 18.00-20:00 (2,5 h)
6 nädal. Teisipäev, 19. november kell 18.00-20:00 (2,5 h)
Koolituspäev. Pühapäeval, 24. november, kell 10.00-16.00 (6 h)
7 nädal. Teisipäev, 26. november kell 18.00-20:00 (2,5 h)
8 nädal. Teisipäev, 3. detsember kell 18.00-20:00 (3 h)
Kursus toimub online´is zoomi vahendusel.

🔵Maht: 36 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 42 akadeemilist tundi iseseisvat tööd.

📍Toimumise koht: Zoom
Online kursusel osalemisel on oluline, et oleksite seal oma näeoga, mitte “musta kastina, sest tegemist on praktilise koolitusega.

🔵Kursuse maksumus: 380 eurot, mille palume tasuda ühes osas peale arve esitamist. Kui registreerid enne 15. septembrit, võib tasuda mitmes osas, tasudes esialgu sissemaksuarve 75 eurot.

Kursuse hind pärast 15. septembrit. 420 eurot.

Kursusele registreerimise järel saadetakse sulle lühike küsitlusvorm, täpsustamaks sinu eesmärke ja valmisolekut osaleda. Seejärel väljastatakse arve.

🔵Koolitaja: Kaia-Kaire Hunt, Tiibeti meditsiiini terapeut ja vaimse tervise õde, rahvusvaheliselt sertifitseeritud MBSR juhendaja. Kaia-Kaire omab pea 15 aastast meeleharjutuste kogemust ning u 8 aastast meditatsioonide juhendamise kogemust. MBSR meetodiga tegi ta tutvust 2018. aastal ja õpetaja väljaõppe lõpetas 2022. aasta kevadel.

🔵LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

🔵REGISTREERU KOOLITUSELE: forms.gle/rg16PNgNCXFJHpH1A

🔵ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, enne alustamist palutakse täita väike küsitlusvorm

🔵TÖÖKEEL: eesti keel

🔵LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

🔵ÕPPEKAVARÜHM: Psühholoogia

🔵ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja istumispadjad

🔵ÕPPEMATARJALID: A4 formaadis materjal

🔵ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab MBSR peamisi meetodeid, on tutvunud teooria ja praktikaga, kogenud harjutusi ja oskab neid kasutada enda tabeks ja rakendada põhimõtteid oma töös.
... Rohkem infotVähem infot

1 huvitatud  ·  1 osaleb
Koera- ja kassimassaaži algkursus

Koera- ja kassimassaaži algkursus

okt. 18, 7:00e.l. - okt. 20, 2:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Nii nagu inimesed, vajavad hoolitsust ja tervise toetust ka koerad ja kassid. Seepärast on meil tulemas üks üsnagi eriline koerte- ja kassimassaaži kursus, et õppida ka oma lemmikuid aitama ja nende eest paremini hoolitsema. Inimene on ju ka tervem ja rõõmsam, kui saab oma lemmikule toetust pakkuda! 🙂

(Jah, lugesite õieti - kursusel õpitakse nii koerte- kui kassimassaaži, kuna tegemist on väga sarnase massaažiga, "klientideks" kasutatakse siiski koeri, et mitte tekitada massaažiõppest suuremat sorti koerte ja kasside ajalooliste omavaheliste arveteklaarimiste paik :))

Paljusid lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

Kursusel:
* õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid
* saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel
* saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest
* õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid lihtsamaid terviseprobleeme
* praktiline õppetöö toimub koos sinu neljajalgse sõbraga (koeraga). Praktika osas saab koeri nn jagada - paari peale võib harjutada ühe koera peal.

Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga!

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilises osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
18.oktoobril - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria
19.oktoobril- kl 10 - 13.15 - teooria, 14.15-17.30 praktika koos koeraga
20.oktoobril - kl 10 - 13.15 - teooria, 14.15-17.30 praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 115+km eurot.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.
Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised koerte või kasside massaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas toolid.

ÕPPEMATERJALID: Teemakohane õpikumaterjal, õpetaja konspekt, töövihik.

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

10 huvitatud  ·  1 osaleb
ONLINE: Keha ja meele teadlikkuse põhine EFT ehk koputamisteraapia

ONLINE: Keha ja meele teadlikkuse põhine EFT ehk koputamisteraapia

okt. 19, 7:00e.l. - okt. 19, 2:00p.l.

Weizenbergi 20/1, 10150 Tallinn, Estonia Asukoha kaart

Keha ja meele teadlikkuse põhine EFT ehk koputamisteraapia (Body Mind Awareness Based Emotional Freedom Techinque) on klassikalise koputamisteraapia edasiarendus.

EFT ehk emotsionaalse vabaduse tehnika ehk koputamisteraapia on tõhus eneseabitehnika tööks emotsioonidega, teadlikkusepõhine EFT läheneb sellele teraapiavormile veel sügavamalt, võttes fookusesse ka oskused emotsioone tabada, ära tunda, neil vahet teha ning nende erinevate kihtidega tutvuda.

Teadlikkusepõhise EFT oluline alustala on arusaam, et teiste aitamiseks on vajalik kogeda ja õppida ennekõike oma emotsioonidega tööd tegema (üles leidma, ära tundma) ja aktsepteerima - see lähtekoht võimaldab hoopis teistsugust vaatenurka emotsioonidele kui see, kuidas me igapäevaselt automaatselt erinevatele päästikutele ja väljakutsetele reageerime.

Nii nagu ujumist ei saa õpetada teoreetiliselt, ei saa ka emotsioonitööd edasi anda, omamata sellekohast isiklikku kogemust, sestap on koolituse oluline fookus kogemuslikkusel.

Klassikaline EFT on justkui energeetiline akupunktuur, kus nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi Hiina meditsiinist teada olevate energiameridiaanlidel asuvad akupunktid. Juurde lisatakse afirmatsioonid, mis pole mõeldud positiivse lahenduse loomiseks, vaid vastupidi - ka negatiivse emotsiooniga ühenduse saamiseks.

EFT sobib kasutada nii käesoleval hetkel tekkinud emotsiooni lahustamiseks, kui vanade traumadel, mustritel, uskumustel põhinevate häirivate emotsioonidega toimetulekuks. EFT annab muuhulgas ka suurepäraseid tulemusi ärevuse, foobiate, hirmudega toimetulekuks ja vanade mõttemustrite ja traumadega toimetulekuks. (Vt ka doi.org/10.3389/fpsyg.2022.951451).

Teadalikkusepõhise EFT vundament on vajadus jõuda häiriva emotsiooni tuumani, mis on koputamisteraapia toimimise kõige olulisem nüanss. Seda on võimalik teha vaid läbi järjepideva harjutamise saamaks ühendust oma emotsiooniga ning kogeda tundmusi nii mõtte, kehaaistingu kui tunnetemaailma tasandil, õppides emotsioone süvitsi aktsepteerima ja nähes neis abimeest iseenese arenguks.

Teadlikkusepõhine EFT on üks tõhusamaid meetodeid saamaks kontakti iseenda, oma emotsioonidega (ja seeläbi probleemsete kohtadega oma elus), oskamaks neid aktsepteerida ja lahustada. Koputamisteraapiat on võimalik kasutada peale iseenda ka oma pere ja lähedaste aitamiseks, kuid päris teraapiatööks on vajalik eelnev kogemus teraapiatöö valdkonnas ja kindlasti EFT-põhine edasiõpe ja loomulikult - rohke praktiseerimine iseenda peal.

I astme kursusele järgneb võimalus ka edasiõppeks.

I astme kursuse jooksul:
* Räägime klassikalise EFT teooriast, META-EFT, EFT ja Teadlikkusepõhine EFT vahest
* Räägime emotsioonide ja uskumuste olemusest ja sellest, mis neid loob, samuti räägime aju neuroplastikast
* Uurime, mis vahe on mustritel, uskumustel, automatismidel ja kuidas need meie elu mõjutavad
* Õpime klassikalise EFT nn koputamisvalemi
* Räägime teadvelolekuharjutuste olemusest ja praktiseerime rohkesti, õppimaks emotsioone, mõtteid ja kehalisi aistinguid eristama

Teadlikkusepõhise EFT I astme kursuse läbimine võimaldab edasi õppida nii META-EFT kui Teadlikkusepõhise EFT II astme kursusel.

Ootame koolitusele nii klientidega tegelevaid terapeute kui neid, kes soovivad iseennast ja oma lähedasi aidata.

TOIMUMISAEG: 13.oktoober 2024 kell 10-17.30
TOIMUMISPAIK: ONLINE ZOOM keskkond. Osalejal vajalik hea internetiühendus, mikrofoni ja kaameraga, sh kaamera peab olema sisse lülitatud - sellele koolitusele nö musta ekraaniga osalemine paraku hästi ei sobi 🙂

KURSUSE JUHENDAJA: Kaia-Kaire Hunt, META-EFT praktik ja koolitaja, Tiibeti meditsiini terapeut ja vaimse tervise õde, Teadlikkusepõhise EFT looja
OSALEMISTASU: 125 eurot registreerumisel (sisaldab õpet, kursusematerjale, tunnistust) kuni 30.09. Edaspidi hind tõuseb.

TASUMINE: peale registreerumisvormi täitmist saadame kahe tööpäeva jooksul arve, mis ka garanteerib koha kursusel.

NB! Loe ka registreerimistingimusi - loobudes vähem kui 2 nädalat enne kursust osalustasu tagastamisele ei kuulu.

Osavõtjate arv on piiratud! Koolitus toimub sel korral vaid online versioonis.
... Rohkem infotVähem infot

2 huvitatud  ·  3 osaleb
Mindfulness (teavdelolekupraktikate) intensiivkursus Leena Pennenaniga - MBSR originaalkursuse tuum

Mindfulness (teavdelolekupraktikate) intensiivkursus Leena Pennenaniga - MBSR originaalkursuse tuum

nov. 2, 7:15e.l. - nov. 2, 2:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Inglise keelne link (in English: fb.me/e/bmZbl1mEd)

Oktoobrikuus on taas ainulaadne võimalus osaleda MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction), ehk Jon Kabat-Zinni loodud mindfulnessi meetodi originaalkursuse päeval koos Leena Pennaneniga.

Sel ühepäevasel kursusel käiakse läbi ühe populaarseima ja enim tõenduspõhiselt uuritud mindfulnessi kursuse, MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction ehk mindfulnessil (teadvelolekul) põhineva stressi alandamine) peamine olemus ja harjutused.

MBSR Programm on loodud prof Jon Kabat-Zinni poolt Mindfulnessi Keskuses Massachusettsi Ülikooli juures ja veebruaris toimuva kursuse õpetaja Leena Pennanen on Jon Kabat-Zinni õpilane ning esimene ametlikult sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes. Õpetaja Leena väga lähedane kontakt Browni ülikooliga tagab kursuse kõrge kvaliteedi ja MBSR originaalalustele vastava õpetuse.

Kursus sobib kõigile, keda huvtab MBSR originaalõpetus, ja kes soovivad oma elus teha muudatusi ja osata kasutada teadvelolekutehnikaid ka teiste abistamiseks.

Kursuse käigus käiakse läbi autentse MBSR 8-nädalase programmi peamised harjutused ja praktikad. Kursus on praktiline ja annab rida praktilisi meetodeid igapäevaseks kasutamiseks.

Osalejad saavad tunnistuse, mis kinnitab, et on läbitud MBSR baasteadmised. See tunnistus võimaldab huvilistel osaleda edasiõppes, sh juhendajaväljaõppes.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab MBSR peamisi meetodeid, on kogenud harjutusi ja oskab neid kasutada oma igapäevaselus.

TOIMUMISE AEG: 2. november 2024 kell 9.15 – 16.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise keel, vajadusel on tõlge eesti keelde. Vajadusest palume märku anda registreerimisvormi kommentaaride osas.
LÕPETAMISEL: nii Center for Mindfulness (CFM) kui Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli tunnistus/tõend

KOOLITAJA: LEENA PENNANEN
Center for Mindfulness Finland looja ja juhataja. Leena on olnud esimene sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes, ta on olnud ja jätkuvalt on mindfulnessi innukas arendaja ja koolitaja ka rahvusvahelisel tasandil. Leenal on üle 15 aasta kogemust ka MBSR õpetajate koolitamisel, mis teeb ta hinnatud ja nõutud praktikuks mitmetes riikides.
Leena loodud Center for Mindfulness Soomes on Global Mindfulness Collaborativen liige, mis tagab õiguse MBSRi edasi õpetada vastavalt Browni ülikooli õppekavale.

Leena teeb koostööd ka Chris Ruanega, Ühendkuningriigi parlamendiliikmega ja Jamie Bristowiga, Mindfulness Initiative direktoriga, et tuua mindfulnessi parlamentidesse ja teistesse ühiskondlikesse valdkondadesse.

OSALUSTASU:
Varajase registreerija soodustus kuni 30.08.2023 on 180+km.
Edaspidi on kursuse hind 200+km.
Eraisikutele kehtib tulumaksutagastus 20%.
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.


REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve 50+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele. Kuna tegemist on praktilise kursusega, on kohtade arv piiratud.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Psühholoogia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik istumispatjade ja toolide olemasolu
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis lühike materjal.
... Rohkem infotVähem infot

48 huvitatud  ·  5 osaleb
Mindfulness intensive course - the core of the original MBSR course

Mindfulness intensive course - the core of the original MBSR course

nov. 2, 7:15e.l. - nov. 2, 2:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

(In Estonian: fb.me/e/Kn1mwEyq)

In October, there is a unique opportunity to participate in one-day MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction) course, or in other words - the original course of the mindfulness method created by Jon Kabat-Zinn.

This one-day course covers the main essence and exercises of one of the most popular and evidence-based mindfulness courses, MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction).
The MBSR Program was created by Prof. Jon Kabat-Zinn at the Center for Mindfulness at the University of Massachusetts, and the teacher of the February course, Leena Pennanen, is Jon Kabat-Zinn's student and the first officially certified MBSR teacher in Finland. Our teacher Leena has very close contact with Brown University and it ensures the high quality of the course and the teaching according to the original principles of MBSR.

The course is suitable for anyone who is interested in the original teaching of MBSR, and who wants to make changes in their lives and learn how to use mindfulness techniques to help others.
The course covers the main exercises and practices of the original MBSR 8-week program. The course is very practical and provides a series of practical methods for everyday use.
Participants will receive a certificate confirming that they have completed the basic knowledge of MBSR. This certificate allows those interested to participate in further education.

LEARNING OUTCOMES:
The person who completed the training knows the main methods of MBSR, has experienced the exercises and knows how to use them in their daily life.

TIME: 2 November 2024 at 9.15 - 16.15
LOCATION: Weizenbergi 20/1, Tallinn

WORKING LANGUAGE: English, translation into Estonian if necessary.
UPON COMPLETION: certificate from the Center for Mindfulness (CFM)

TRAINER: LEENA PENNANEN
The creator and manager of the Center for Mindfulness Finland. Leena has been the first certified MBSR teacher in Finland, she has been and continues to be a keen developer and trainer of mindfulness on the international level as well. Leena also has over 15 years of experience in training MBSR teachers, which makes her a valued and sought-after practitioner in several countries.
The Center for Mindfulness in Finland, founded by Leena, is a member of the Global Mindfulness Collaborative, which guarantees the right to continue teaching MBSR according to the curriculum of Brown University.
Leena also works with Chris Ruane, UK Member of Parliament, and Jamie Bristow, Director of the Mindfulness Initiative, to bring mindfulness into parliaments and other societal spheres.

PARTICIPATION FEE:
The price of the course is 200+km.
A 20% income tax refund applies to private individuals (Estonian citizens).
The price includes training, tools necessary for training and tea breaks.

REGISTER FOR THE TRAINING by writing: tarkustekool@gmail.com

ADDITIONAL INFORMATION:
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

4 huvitatud  ·  1 osaleb
Ave Tuisk: Baashaavade tervendamine ja enesearmastuse leidmine paarisuhtes

Ave Tuisk: Baashaavade tervendamine ja enesearmastuse leidmine paarisuhtes

nov. 2, 8:00e.l. - nov. 2, 3:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

❤️Hästi toimivate suhete loomine on kunst. Ei ole vist inimest, kes leiaks, et paarisuhted on lihtsad – erineval moel tunnetame kõik suhete keerukust. Mõne jaoks on keeruline suhteid leida, teise jaoks suhteid hoida. Eriti keerukas on aga hoida suhteid jätkusuutlike ning rahuldustpakkuvatena.

❤️Vaatamata ilule-valule, mida paarisuhted endaga kaasa toovad, tõmbab meid vastupandamatult armastuse ja paarisuhete poole, ning sellel on oma põhjus – suhetes tervendame me oma baashaavasid.

❤️Baashaavade tervendamine on aga sügavamal tasandil meie kõigi peamine ülesanne, olenemata muudest eesmärkidest ning ülesannetest elus. See annab meile võimaluse saada terviklikumaks ning õnnelikumaks. Partner on sealjuures meie väärt tervendaja.

❤️Selleks, et tervenemine saaks toimuda, on partnerit valides vaja teha enda jaoks õigeid valikuid. Ning selleks omakorda on vajalik teadlikkus iseendast, mida see kursus pakub. Kursusel tegeleme järgmiste küsimustega – ning leiame ka vastused.

🔵Miks minu kaaslane teeb mulle haiget/ ei vasta ootustele?

💙Räägime: miks ja missuguseid valusid partnerid meis käivitavad; milliseid maske me enda kaitsmiseks kasutame; millised on meie baashaavad; mil moel partner baashaavu tervendada saab ning kuidas me saame end selles protsessis kõige paremini toetada. Kasutame selleks The Worki ning Lise Bourbeau meetodit.

🔴Miks mul on raske püsisuhet luua/ armastust leida?

❤️Tutvume limerantsi ning enesearmastuse teemadega. Räägime kiindumusstiilidest ning ebakindla kiindumusstiili tervendamisest dr Judy Ho meetodil.

🔵Mille põhjal me oma partnereid valime ning kuidas suhtuda paljude partnerite omamisse?

💙Vaatleme partnerivaliku algpõhjuseid. Arutleme vabaarmastuse ning polüamooria teemadel lähtudes Dieter Duhmi ning Richard Ruddi põhimõtetest. Uurime, mida kujutab endast täiskasvanu tasandi armastus.

💙Kursusel teeme lisaks teooria jagamisele ka endasse vaatamise praktikaid. Kõik harjutused on rangelt vabatahtlikud.

💙Koolitus sobib kõigile huvilistele, keda kõnetab enesearmastuse ja terve paarissuhte teema, sobib nii vallalistele kui paaridele.

🔴Koolitajast: Ave Tuisk on hariduselt õpetaja ning 2013. aastal läbis ta Shanti Limnelli juhendamisel Tantric Life Coachi kursuse. Ave on õppinud lisaks psühholoogiat ning töötab aastast 2015 Gaia akadeemias TEA (Teadliku eluviisi alused) kursuse sotsiaalse aspekti lektorina.

❤️Ave on praktikas oma inimsuhete alaseid teadmisi süvendanud, elades aastatel 2014-2022 teadlikus kogukonnas ning viies läbi kogukondlike suhete läbipaistvuse ning jätkusuutlikkuse praktikaid (foorum, hakomi, konstellatsioon, vägivallatu suhtlemine).

🔵Ave Tuisk: Öeldakse, et õpetajateks saavad enamasti need, kellel on antud valdkonnas endal kõige rohkem väljakutseid - sest neil on tarvis oma elu toimima saamiseks temaatikasse põhjalikult süveneda. See on olnud ka minu lugu.

💙Noore täiskasvanuna oli suhete valdkond minu jaoks väga suureks väljakutseks. Selle toimima saamiseks olen pidanud aastaid enda teadlikkusega tegelema, vastavasisulisi teooriaid uurima ning toetavaid praktikaid kasutama, et jõuda siia, kus täna olen - selguses ning aktsepteerimises.

💙Väga suurt rolli on minu suhete alasest hariduses mänginud kogukondlik elustiil ning seeläbi suure hulga sügavate (platooniliste) suhete kogemine. Sisuliselt ei ole vahet, kas suhted on romantilised või platoonilised, kui nad on sügavad - õppetunnid on samad.

💙Erinevalt tavaühiskonnast, kus konfliktid viivad inimesed enamasti kiiresti lahku, püütakse kogukondlikus maailmas läbi suhete end tundma õppida ning pannakse seetõttu suhete hoidmisele suurt rõhku. Oma teekonnal olen kokku kogunud hulga väärt tööriistu, mis teevad selle tee läbimise märksa lihtsamaks ning mul on hea meel seda varalaegast kõigiga jagada.

💙Kuna olen olemuselt pigem praktik kui teoreetik, on minu koolitustel suur rõhk ka kogemuslikul osal.

🔴Hind: 90€, KM ei lisandu. 1. oktoobrist hind tõuseb.

📌Toimumiskoht: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

🔴Sihtgrupp: koolitus sobib kõigile huvilistele, keda kõnetab enesearmastuse ja terve paarissuhte teema, sobib nii vallalistele kui paaridele.

👉🏻Registreeru siin: bit.ly/Tarkustekool_kursused

MUU INFO:
Õppekavarühm: Psühholoogia
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga ruum

LISAINFO JA KÜSIMUSED:
tarkustekool@gmail.com
Tel: 52 41 650
... Rohkem infotVähem infot

65 huvitatud  ·  4 osaleb
Hobusemassaaži kursus

Hobusemassaaži kursus

nov. 8, 8:00e.l. - nov. 10, 3:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Hobuste massaaži on kerge õppida ja rakendada. Juba kõige lihtsama massaažiga saate oma hobusele head teha. Massööri peamisteks ülesanneteks on läbi massaaži hobuse organite ja organsüsteemide talitluse toetamine ning taastumise kiirendamine. Samuti hobuse tugiliikumisaparaadi ülekoormusest või stressist tingitud tervisekahjustuste ennetamine. Paljusid loomi häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii looma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

EESMÄRK:
Anda osalejatele teadmised ja baasoskused hobusemassaaži läbiviimiseks.

KOOLITUSE SISU:
Teooria:
Massaaži põhialused, võtted ja nende toimed.
Hobuse veresoonkonna süsteem. Kuidas seda mõjutada massaažiga.
Hobuse lümfisüsteem - olulisemad tähelepanekud, millega massöör peab arvestama.
Lümfimassaaži alused, mida peab kasutama selleks, et puhastada suurlooma lümfisüsteemi ja tõsta immuunsüsteemi tegevust kõrgemale tasemele.
Närvisüsteem füsioteraapia vaatenurgast.
Immuunsüsteemi füsioloogia ja selle roll massaaži tegemise juures.
Tugi- ja liikumiselundkonna füsioloogia ja massaaži võtete mõju sellele.
Massaaž hobuste enamlevinud tugi- ja liikumisaparaadi haiguste korral.
Refleksoteraapia ja aroomteraapia hobusele.
Massaaživõtete järjekord ja massaaži tihedus, raviplaani koostamine -autori metoodika.
Nõuded massöörile ja massaažiruumile.
Spordimassaaži alused hobusele.
Ohutustehnika - ehk mismoodi hobune meid ja ümbritsevat maailma näeb ja kuuleb. Lühiülevaade hobuse psühholoogiast.

Praktika:
Ülevaatuse läbiviimine.
Pingete ja probleemide äratundmine.
Massaaži harjutamine hobuste peal.
Taastus-raviplaani koostamine.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinud osaleja teab peamisi hobuse anatoomia ja füsioloogia eripärasid; tunneb sagedamini esinevaid hobuste haiguseid ja sümptomaatikat; omab lühiülevaadet hobuse psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest, meeleelundite eripäradest; valdab massaažioskusi, et viia läbi baastasemel hobusemassaaži; teab milliseid hobuste terviseprobleeme saab lahendada massaaži abil.

KOOLITAJA: Irina Bukk
Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, loomamassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

SIHTGRUPP:
Koolitusele on oodatud inimesed, kes soovivad omandada hobusemassaaži tegemise baasoskused ja -teadmised, et kasutada neid enda või klientide hobuste heaolu tagamiseks.

TOIMUMISE AEG: 8.-11.november 2024
Reedel, 8.november
17.00 – 19.30 Teooria klassiruumis, Weizenbergi 20/1, Tallinn
Laupäev, 9.november
10.00 – 12.30 Praktika hobusetallis, (Tallinna Hipodroom)
12.30 – 14.00 Lõuna.
14.00 – 17.15 Teooria klassiruumis, Weizenbergi 20/1, Tallinn
Pühapäev, 10.november
10.00 – 12.30 Praktika hobusetallis (Tallinna Hipodroom)
12.30 – 14.00 Lõuna.
14.00 – 17.15 Teooria klassiruumis, Weizenbergi 20/1, Tallinn

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 18 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 140 eurot + km
Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35 eurot +km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised loomamassaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Teooria koolitus toimub klassiruumis, laudade/toolidega. Praktiline osa toimub Hipodroomi hobusetallides.

ÕPPEMATERJALID: konspekt

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

6 huvitatud  ·  4 osaleb
Muusika teraapilise rakendamise võimalusi töös lastega

Muusika teraapilise rakendamise võimalusi töös lastega

nov. 9, 8:00e.l.

Weizenbergi 20/1, 10150 Tallinn, Estonia Asukoha kaart

Muusika puudutab igaüht, kutsudes esile erinevaid emotsioone puhtast rõõmust ja elevusest igatsuse ja kurbuseni. Muusikateraapia on maailmas laialt kasutatav tõenduspõhine teraapiavorm, milles nii muusika kuulamisele kui musitseerimisele põhinevaid meetodeid ja tehnikaid rakendatakse eesmärgipäraselt nii terviseennetuses, ravis kui rehabilitatsioonis. Muusika kaudu on võimalik muuhulgas arendada ka lapse sotsiaalseid oskuseid, keskendumisvõimet, emotsioonide regulatsiooni, motoorikat, kõnet ja palju muud. Lastele pakuvad muusikaga seotud tegevused motiveerivat võimalust eneseväljenduseks, suurema teadlikkuse saamiseks iseendast, ressursside leidmiseks endas ja oma probleemidega toimetulekuks.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD
- Ülevaade muusikateraapiast: peamised vormid ja meetodid ning rakendusvaldkonnad
- Ülevaade muusika psühhofüsioloogilisest toimest ja muusika rakendamise võimalustest
psüühilise töö toetamisel
- Muusika teraapilise rakendamise võimalused töös lastega: teoreetilised alused ja praktiline
rakendamine
- Aitaja aspekt: retseptiivse grupimuusikateraapia omakogemus
- Koolitus sisaldab hulgaliselt praktilisi tegevusi ja kogemusi
- Osalejatele teemakohased materjalid


KOOLITUSE LÄBINU:
- omab ülevaadet muusikateraapia olemusest, vormidest ja rakendusprintsiipidest;
- mõistab muusika psühhofüsioloogilise toime põhialuseid;
- teab, millised on peamised muusika teraapilise rakendamise võimalused töös lastega ning
oskab kasutada lihtsamaid töövõtteid;
- teab, milliste probleemide ja häirete puhul on lastele näidustatud muusikateraapia;
- omab isiklikku kogemust muusikateraapia grupitegevustest.


SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud lastega töötavad spetsialistid ja lapsevanemad. Osalemiseks ei ole vajalikud muusikalised oskused või teadmised, kuid soovitatav on omada head suhet muusikaga.


KOOLITAJA: Alice Pehk, PhD
Alice Pehk on kogenud muusikaterapeut/psühhoterapeut ja muusikateraapia koolitaja, kes on valdkonnas tegutsenud üle 30 aasta. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi, kaitsnud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis, täiendanud ennast muusikateraapia alal Soomes Jyväskylä Ülikoolis ja Taani GIM-teraapia Instituudis ning kaitsnud doktorikraadi Saksamaal Hamburgi Muusika- ja Teatriülikooli Muusikateraapia Instituudis. Ta on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateraapia õppeprogrammide juht ja põhikoolitaja ning Muusikateraapia Keskuse looja ja juht. Ta on Eesti Muusikateraapia Ühingu asutajaliige ning panustanud muusikateraapia arengusse ka rahvusvaheliselt, olles olnud Euroopa Muusikateraapia Konföderatsiooni asepresident, kuuludes Euroopa Muusikateraapia Standardite komisjoni, osaledes erialaste teadusajakirjade toimetuskolleegiumites ning rahvusvaheliste erialakonverentside teadusnõukogudes. Ta on ka arvukate muusikateraapia ja muusika toime alaste publikatsioonide autor.

KOOLITUSE MAHT: 16 akad tundi / 2 päeva
TOIMUMISE AEG: 9. ja 30.novembril 2024, kell 10.00 - 17.30
TOIMUMISE ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn


OSALUSTASU: 170 eurot + käibemaks (207,40 eurot)
Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale ja praktiliseks tööks vajalikke vahendeid.
Registreerumise järel väljastatakse Teile sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu. See arvutatakse maha kogusummast ja arve teise osa saadame kuu enne koolitust.


LÕPETAMISEL: Tõend koolitusel osalemise kohta


REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com


LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650


MUU INFO:
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst ja treeningutest 80% ulatuses ning õppemaksu tasumine 100%.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga
... Rohkem infotVähem infot

103 huvitatud  ·  10 osaleb
Laste kunstitööde analüüs – mida lapsed oma kunstitöödega meile tegelikult öelda tahavad?

Laste kunstitööde analüüs – mida lapsed oma kunstitöödega meile tegelikult öelda tahavad?

nov. 10, 8:00e.l. - nov. 10, 3:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Lastele on väga omane ennast väljendada joonistades, mängides, lauldes ja tantsides. Kuna lapsed ei ole arenguliselt alati võimelised verbaalselt väljendama kõiki oma kogemusi, siis parim võimalus neid mõista on nende käitumist ja eneseväljendust analüüsides. Laste kunstitööde analüüs aitab mõista laste sisemaailma peidus poolt, mis on nende joonistustes nähtav.

Ühepäevase koolituse viib läbi Helen Tartes. Helen on töötanud laste pühholoogina nende käitumist ja kunstitöid analüüsides juba üle 15-ne aasta. Oma töös peab ta laste joonistusi ja kunstitöid väga väärtuslikuks, kuna need sisaldavad nii teadlikku kui alateadlikku informatsiooni lapse sisemaailmas toimuvast.
Koolitusel „laste kunstitööde analüüs“ jagab Helen oma kogemusi laste kunstitööde analüüsi tagamaadest.

KOOLITUSE EESMÄRK
Koolituse eesmärk on õpetada osalejaid märkama laste muret läbi nende kunstitööde.

KOOLITUSE SISU
Koolitusel saab vastuse järgmistele küsimustele:
Kuidas kasutada laste joonistusi abivahendina, et lapsi paremini mõista?
Kuidas kujutav joonistamine algab ja areneb?
Kuidas kasutada joonistamist peegeldavaid tehnikaid ning kas see saab olla lapsele abiks?
Kuidas analüüsida lapse joonistust?
Kuidas analüüsida perepilte ja pereliikmete omavahelist suhtlemist?
Millest räägivad värvid laste piltidel?
Millised on puudega laste joonistused ning kuidas neid arendada ja toetada?
Kuidas märgata joonistusel laste emotsionaalseid probleeme?
Millised on peamised sümbolid laste joonistusel ja mis on nende tähendus?
Millist infot lapse kohta sisaldavad koostöös valminud joonistused?

ÕPIVÄLJUNDID: Koolituse läbinu omab ülevaadet peamistest lapse kunstitöö analüüsi tehnikatest. Õpib märkama olulisemaid sümboleid laste joonistustel ja teab nende tähendust.

KOOLITAJA:
Helen Tartes on laste, noorte ja täiskasvanute psühhoanalüütiline psühhoterapeut ja kunstiterapeut ning hetkel lõpetamas rahvusvahelist psühhoanalüütikute väljaõpet. Kunstiteraapiaid on ta rakendanud oma töös laste ja noortega juba alates 2001.aastast - töötades nii haridusasutustes kui ka rehabilitatsiooni- ja taastusravimeeskonnas psühholoogina. Alates aastast 2011 omab Helen enda eravastuvõttu, kus teeb koostööd Ohvriabi ja Lastemajaga.
Helen Tartes on välja andnud raamatud “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”, „Minu ema on ingel“ (raamat ema leinavale lapsele) ja „Mida isa vajab“(raamat isadest ja isade olulisusest).
Aastal 2021 tunnustati Helenit Eesti presidendi ja õiguskantsleri poolt „Muutuste Looja" tiitliga, kuna on aastaid aidanud väärkoheldud lastel toime tulla psühholoogilise ja füüsilise traumaga.

SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud kõik lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid (lastekaitsetöötajad, õpetajad, sotsiaalpedagoogid, eripedagoogid, laste psühholoogid, meditsiinitöötajad, tugiisikud, noorsoopolitsei töötajad, noortekeskuse töötajad jt.)

TOIMUMISE AEG: 10.november 2024, kell 10.00 - 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
TOIMUMISE ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95 eurot + km (115,90 eurot)
Hind sisaldab koolitust ja koolitusmaterjale.

LÕPETAMISEL: Tõend

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

Lisainfot küsi:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650

MUU INFO:
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst ja treeningutest 100% ulatuses.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga
... Rohkem infotVähem infot

16 huvitatud  ·  2 osaleb
Teadvelolek kui tervise alustala. Mindfulness-vaikuseretriit 7 juhendajaga.

Teadvelolek kui tervise alustala. Mindfulness-vaikuseretriit 7 juhendajaga.

nov. 15, 9:00e.l. - nov. 17, 1:00p.l.

Männiku MetsataluKondi tee 27, Intsu külaViljandi,69611 Asukoha kaart

Novembrikuine vaikuseretriit keskendub vaimse ja füüsilise tervise loomisele ja hoidmisele.

Teadvelolek on tõesti üks oluline tervise alustala.
Teadveloleku kaudu
🪷 saame paremini mõista oma keha ja meele vajadusi ning neile vastata;
🪷 suudame lihtsamini toime tulla elus esinevate terviseprobleemidega;
🪷 suudame paremini stressi hallata - stressijuhtimisoskus on teatavasti üks tervise vundamendikividest.

Novembrikuise, juba traditsiooniks saanud retriidi märksõnad on
💛 aktsepteerimine,
💛 (enese)kaastunne,
💛 stressijuhtimine ja
💛 valuga toimetulek.

Vaikuseretriit põhineb tõenduspõhise MBSR ehk Mindfulness-Based Stress Reduction harjutustel ja seekordse laagri rikkuseks on 7 erinevat juhendajat, kes on kõik MBSR juhendaja väljaõppe läbinud. Nii on võimalik saada osa samade praktikate puhul erinevaid juhendamisi ja kogeda MBSRi kogu selle värvikirevuses ning sügavuses.

Alustame retriidiga reedel, 15.novembril kell 11 ja lõpetame pühapäeval, 17. novembril kell 15. Hommikuid alustame kergete teadvelolekupõhiste liikumisharjutustega ja õhtud lõpetame lõõgastavate tänulikkuse ja armastava heasoovlikkuse meditatsioonidega.
Päevakavas on nii juhendatud meditatsioonid, aga on jäetud ruumi ja aega ka isiklikeks praktikateks.
Laupäeva õhtul ootab osalisi ka vaikusesaun.

Retriiti juhendavad:
🙏 Edvard Ljulko (andragoog ja pikaaegne budistlike praktikate praktiseerija)
🙏 Haide Antson (juhtide ja meeskondade treener, pereterapeut)
🙏 Kadri Mägi-Lehtsi (tippjuht, coach ja koolitaja)
🙏 Kaia-Kaire Hunt (vaimse tervise õde ja Tiibeti meditsiini terapeut)
🙏 Kaire Kleesment (coach ja personalijuht)
🙏 Margus Veem (psühholoog ja vägivallaennetaja)
🙏 Piret Maiberg-Nõu (andragoog ja vaimse tervise edendamise spetsialist)

Programmi kuuluvad järgmised harjutused:

🌟 Body scan (keha tunnetamise harjutus)
🌟 sitting meditation (istumismeditatsioon)
🌟 mindful yoga (teadvelolekupõhine jooga)
🌟 söömismeditatsioon
🌟 käimismeditatsioon
🌟 armastava heasoovlikkuse ja tänulikkuse meditatsioon,
🌟 järvemeditatsioon.

Retriit algab ja lõpeb sõnalise osa ja juhendamisega, kõik koostehtavad harjutused on juhendatud häälega, muul ajal aga hoiame pehmet vaikust.

MIS ON MINDFULNESS’I MEETOD MBSR
MBSRi on algselt välja töötanud professor Jon Kabat-Zinn Massachusetsi ülikoolis ja tänaseks on sellest saanud laialt levinud ja populaarne tõenduspõhine meetod ja praktiliste harjutuste kogum. MBSR on lihtsasti õpitav programm, mis sobib kõigile inimestele sõltumata nende vanusest, uskumustest ja taustast. Sisuliselt tähendab see programm teadveloleku kasutamist oma igapäevase heaolu parandamiseks.

MBSR erineb paljudest teistest mindfulness meetoditest oma süsteemse ülesehituse poolest. Programmis on oluline roll spetsiifilisel tähelepanu juhtimise viisidel - seda tehakse hinnanguid andmata, kasutades uudishimu ja enesesõbralikkust.

Vaikuseretriit on avatud kõigile huvilistele, sealhulgas osalejatele, kellel pole varasemat meditatsiooni ega retriidi kogemust. Retriit sobib eriti hästi ka neile, kel on mõni krooniline terviseprobleem ja neile, kes on tervise- või sotsiaalvaldkonnas toetaja rollis.


HIND (sisaldab retriidi programmi, sauna ühel õhtul, majutust kahestes või kolmestes tubades):
kuni 30.september on hind 250 eurot;
kuni 30.oktoober on hind 290 eurot;
edasi vabade kohtade olemasolul hind 350 eurot.

Hinnale lisandub toitlustuskulu 60 eurot.
Pakume kohapeal valmistatud kvaliteetset toitu, mis toetab retriidi eesmärki .

👉👉👉 REGISTREERIMINE TOIMUB LINGI KAUDU: forms.gle/wuJWGHspUNK8CFBV9

Lisatasu eest on võimalik saada ka privaatne tuba, selleks märgi oma soov registreerimislehe kommentaaridesse.


Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve summas 100 eurot, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha retriidil ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele. Tasuda saab ka mitmes osas, sellest soovist palume registreerimisel märku anda kommentaaride lahtris.
Retriidi kohtade arv on piiratud.


Retriit toimub eesti keeles, looduskaunis keskkonnas Männiku Metsatalus Viljandimaal.
REGISTREERUMINE:
MUU INFO:
Õppekavarühm: Psühholoogia
Ruumis on olemas toolid ja istumispatjad.
Täies mahus retriidil osalenud saavad vastavasisulise tunnistuse.
KOOLITUSE KORRALDAJAD: MTÜ Teadveloleku Kompetentsikeskus ToKo
... Rohkem infotVähem infot

7 huvitatud  ·  6 osaleb
Lastemassaaži algkursus

Lastemassaaži algkursus

nov. 16, 8:00e.l. - nov. 17, 3:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Lastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 16.-17. november 2024 ja 25.-26. jaanuar 2025.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/lastemassaazi-algkursus/

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 01.10.2024. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

1 huvitatud  ·  2 osaleb
ONLINE: Sõltuvus kui näljane vaim. Põhjused (dr Gabor Mate järgi) ning tervistumise meetodid.

ONLINE: Sõltuvus kui näljane vaim. Põhjused (dr Gabor Mate järgi) ning tervistumise meetodid.

nov. 23, 8:00e.l. - nov. 23, 3:30p.l.

Aparaaditehas

🟡Koolitus avab dr Gabor Maté käsitlust sõltuvustest, kui tutvustab kahte meetodit, mis erinevate sõltuvuste puhul tervistuda aitab.

Sõltuvus ei ole laiskus, lodevus, ignorantsus, tahtejõu puudus või teistest mitte hoolimine. Sõltuvus - ükskõik milline - on valu väljendus.
Kui keegi murrab suusatades käeluu, me ei ütle ju, et võta end kokku ja sõida edasi, vaid soovitame minna arsti juurde, et luumurd saaks ravitud ja valu vähendatud. Nii peaksime ka mõistma sõltuvust - kuniks luuotsad pole kokku pandud, ei saa ka toimuda tervenemist.

Sõltuvus on rahvusvaheliselt tunnustatud arsti ja sõltuvuste uurija dr Gabor Maté järgi iga tegevus, mis annab hetkelise heaolutunde või rahulduse, aga mis pikemas perspektiivis teeb kahju ja millest on keeruline loobuda.
Budistlikus kultuuriruumis on sõltuvuste siinse ilma väljundit võimalik näha kui näljaste vaimude olemust - üks kõik, palju ette ei annaks, lõplikku rahuldust ei tekigi ja kõht täis ei saa kunagi. Sestap on ka dr Maté kasutanud just seda metafoori.

Sõltuvus võib tekkida sisuliselt millest iganes - alates alkoholist, lõpetades enesearengukursustel käimistega, laia spektrisse kuuluvad nii narkootikumid, nikotiin, ravimid, suhkur, seks, suhted, liigne sport, võim, raha, ületöötamine ja palju muud. Sõltuvus võib olla legaalne või illegaalne, ühiskonnas aktsepteeritud või mitte, kuid see ei muuda tõsiasja, et iga sõltuvus on sõltuvus, mis otsustab meie eest, ja lõpuks määrab meie valikud ja meie tee ning lõikab läbi palju potentsiaale.

Sõltuvus on aga midagi sellist, mille tõttu päris elu läheb justkui kaugelt mööda ja kannatavad sageli lisaks sõltlasele ka lähedased. Sõltuvust on meie ümber nii palju, et me isegi enam ei saa sellest kohati aru millises näljaste vaimude ilma rägastikus me kulgeme.

Rahvusvaheliselt tunnustatud arst dr Gabor Maté on süüvinud sõltuvuse taga oleva valu olemusse ning koolituse esimeses osas käsitlemegi sõltuvuse põhjuseid. Muuhulgas ka seda, et kuidas “täiesti normaalsest perekonnast pärit ja traumadeta” inimene satub sõltuvustesse? Mis on see päästik? Kas päris normaalseid perekondi on olemas? Miks sõltlaste perest võib üles kasvada täiesti normaalne inimene, samas kui täiesti tervest perest kasvab sõltlane? Miks mõni inimene vajub sohu tänu väikesele üleelamisele, ja teine, kes on käinud läbi kui põrgust, suudab olla terve ja oma traumad jätta päriselt selja taha?

Koolituse teises osas käsitleme kahte tõhusat ja pigem vähetuntud sõltuvustest tervenemise viisi. Need pole ei AA võtted, ega kognitiivne käitumisteraapia, ega jõuline “võtame viina või šokolaadi käest” meetod, vaid me vaatame kahte väga erinevat näljaste vaimude temaatikaga (vana idamaade mõttelooga) omamoodi seotud meetodit.

Esimeseks vaatame MBRP meetodit ehk Teadvelolekupõhist tagasilanguse ennetamise meetodit (Mindfulness-Based Relapse Prevention), mis nagu nimi ütleb, põhineb mindfulnessil ehk teadvelolekul ja mille olemus on laias laastus oskus oma tunge ja ihasid näha ning aktsepteerida ilma nendega kaasa minemata.

Teiseks vaatame sõltuvusest vabanemise 12 sammu (mis on laialt levinud sõltuvustega töötamise meetod) budistlikus võtmes, kus jällegi teadlikkusel, aga ka enseseõbralikkusel, aktsepteerimisel, oma jõu ja väe ülesleidmisel ja Suuremal Jõul - mis iganes see siis kellegi jaoks on - on oma koht ja ülesanne. Igal sammul on oma harjutused, oma programm, et jõuda sõltuvuse allika mõistmise ja seeläbi päriselt vabanemiseni.

Koolituses käsitleme nii teoreetilist poolt kui vaatame ka praktilisi samme ja harjutusi.

Koolitus sobib kõigile, kel on peres sõltlane, kes töötavad sõltlastega või kes on ise rida pistmas mis iganes sõltuvusega. Koolitus sobib ka kõigile inimestega töötajaile - tervishoiutöötajaist personalitöötajateni, kes soovivad paremini mõista sõltuvuse olemust ja võimalusi kolleege või lähedasi aidata.

🟡Koolitaja: Kaia-Kaire Hunt, vaimse tervise õde, Tiibeti meditsiini ja EFT terapeut, Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) rahvusvaheliselt sertifitseeritud koolitaja. Kaia-Kaire on läbinud nii MBRP kui Gabor Maté sõltuvusi käsitlevad koolitused.

🟡OSALEMISTASU: 130 . käibemaksu ei lisandu (sisaldab õpet, kursusematerjale, tunnistust) registeerumisel kuni 1. 11 .2024 või kuni kohti jätkub. Edaspidi hind 150 eurot.

🟡TASUMINE: peale registreerumisvormi täitmist saadame kolme tööpäeva jooksul arve, mis ka garanteerib koha kursusel.
NB! Kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 40 eurot.

🟡REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com
Lisainfot küsi:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650

NB! Osavõtjate arv on piiratud!

🟡TOIMUMISAEG: 23. november 2024 kell 10-17.30

📍TOIMUMISPAIK: Zoom

Online kursusel osalemisel on oluline, et oleksite seal oma näeoga, mitte “musta kastina, sest tegemist on praktilise koolitusega.

🟡LÕPETAMISEL saadav dokument: Tõend

🟡MUU INFO:
Õppekavarühm: Psühholoogia
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst
... Rohkem infotVähem infot

3 huvitatud  ·  1 osaleb
Hiina kuputeraapia koolitus algajale

Hiina kuputeraapia koolitus algajale

dets. 8, 8:00e.l. - dets. 8, 3:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Praktilisel Hiina kuputeraapia kursusel õpitakse kasutama kuppe ja räägitakse terviseprobleemidest, mille puhul kuputeraapiast efektiivset abi saab. Kuputeraapia on tõhus ravimeetod, et aidata oma kliente, lähedasi või iseend. Kuppude panemine on lihtne ja turvaline, sellega ei ole võimalik kahju teha, sest kupu tugevuse taset saab panija määrata ja reguleerida.
Hiina traditsioonilises meditsiinis sõltub teraapia valik terviseprobleemist. Kuputeraapiat eelistatakse massaažile näiteks külma ja niiske ilma poolt põhjustatud terviseprobleemide puhul, olgu need siis nohu või liigesevalu.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KURSUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
-Lühidalt Hiina Traditsioonilisest Meditsiinist.
-Meridiaanide paiknemine ja funktsioon.
-Olulisemad energiapunktid.
-Kuputeraapia olemuse ja teraapiavahendite tutvustus.
-Kuppude panemise tehnika tutvustus.
-Kuputeraapia näidustused, vastunäidustused.
-Kuidas hinnata kupu tagajärjel tekkinud laigu värvi järgi inimese tervislikku seisu.
Teraapiate praktiline harjutamine.

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Yong Xue Hu (Lumi) on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud terapeudina viimased 18 aastat Eestis.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud massöörid, terapeudid, kosmeetikud, tervishoiutöötajad jt, kes soovivad omandada uue „tööriista“. Samuti on oodatud inimesed, kes soovivad omandada uusi oskusi, et enda ja oma pere eest paremini hoolitseda.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; tunneb kuppude panemise tehnikaid, oskab neid panna ja oskab analüüsida tulemusi.

KAASA PALUME VÕTTA: saunalina

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 8.detsembril 2024 kell 10.00-17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse kaardid energialiinide ja punktidega.

OSALUSTASU: 105+km eurot.

Lisatasu eest on võimalik koolitusel soetada kupukomplekt.

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

6 huvitatud  ·  2 osaleb
Kunstiteraapia praktilisi harjutusi traumeeritud lastele

Kunstiteraapia praktilisi harjutusi traumeeritud lastele

dets. 8, 8:00e.l. - dets. 8, 3:00p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Trauma saab alguse abituse tundest. Isegi kui otsest ohtu elule ja tervisele ei ole, võib trauma kesta veel mõnda aega. Trauma üleelanud lapsel on turvatunne tugevalt kahjustatud. Mistõttu keskendub antud koolitus eelkõige sellele, kuidas laste ja noorte turvatunnet läbi kunstiteraapia praktiliste harjutuste toetada.
Ühepäevasel koolitusel jagab psühhoanalüütik-kunstiterapeut Helen Tartes-Babkina teadmisi ja praktilisi näpunäiteid, kuidas trauma üle elanud last aidata. Lisaks enamlevinud traumadele, puudutab Helen sõjatraumat ja räägib, kuidas saaks toetada lapsi ja noori, kes on sõjapõgenikud või immigreerunud.
Harjutusi ja võtteid, mida Helen koolitusel tutvustab, saab kasutada igaüks, kes traumeeritud lastega kokku puutub. Harjutuste kirjeldused ja selle läbiviimiseks mõeldud materjalide nimekirja saab koolitusel osaleja kaasa.

KOOLITUSE EESMÄRK
Õpetada osalejatele kunstiteraapia harjutusi, millega traumeeritud noorukeid ja lapsi toetada.
Anda osalejatele teadmisi sõja ja immigreerumise mõjust noorukite ja laste psüühikale.

KOOLITUSE SISU
Koolitusel saab vastuse järgmistele küsimustele:
Millised kunstimaterjalid, kunstiteraapia harjutused ja mänguasjad on last toetavad kui ta on üle elanud trauma?
Millised hingamisharjutused võiksid sobida traumeeritud lastele ning kuidas last jõustada neid vajadusel kasutama.
Millised on sõja tõttu pagenud noorukite ja laste abistamise võtted kunstiteraapia tehnikate ja meetoditega?
Kuidas mõjub immigreerumine ning sõda lapse ja nooruki vaimsele tervisele?
Millised faktorid aitavad immigreerumisega kohanemisele kaasa ja millised mitte. Soovitused tööks immigrantidega.

ÕPIVÄLJUNDID:
Tunneb esmaseid kunstiteraapia harjutusi millega trauma üleelanud last või noorukit toetada.
Koolituse läbinu omab ülevaadet immigreerumise ja sõja mõjust lapse psüühikale.

KOOLITAJA:
Helen Tartes on laste, noorte ja täiskasvanute psühhoanalüütik, psühhoanalüütiline psühhoterapeut ja kunstiterapeut. Kunstiteraapiaid on ta rakendanud oma töös laste ja noortega juba alates 2001.aastast - töötades nii haridusasutustes kui ka rehabilitatsiooni- ja taastusravimeeskonnas psühholoogina. Alates aastast 2011 omab Helen enda eravastuvõttu, kus teeb koostööd Ohvriabi ja Lastemajaga.
Helen Tartes on välja andnud raamatud “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”, „Minu ema on ingel“ (raamat ema leinavale lapsele) ja „Mida isa vajab“(raamat isadest ja isade olulisusest).
Aastal 2021 tunnustati Helenit Eesti presidendi ja õiguskantsleri poolt „Muutuste Looja" tiitliga, kuna on aastaid aidanud väärkoheldud lastel toime tulla psühholoogilise ja füüsilise traumaga.

SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud kõik huvilised ja lastega töötavad spetsialistid (lastekaitsetöötajad, õpetajad, sotsiaalpedagoogid, eripedagoogid, laste psühholoogid, meditsiinitöötajad, tugiisikud, noorsoopolitsei töötajad, noortekeskuse töötajad jt.)

TOIMUMISE AEG: 8.detsembril 2024, kell 10.00 - 17.00
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
TOIMUMISE ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot (114 eurot koos km).

LÕPETAMISEL: Tõend

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

Lisainfot küsi:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650

MUU INFO:
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst ja treeningutest 80% ulatuses.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga
... Rohkem infotVähem infot

13 huvitatud  ·  3 osaleb
Hiina peamassaaži kursus

Hiina peamassaaži kursus

jaan. 19, 8:00e.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Hiina peamassaaži teostatakse läbi meridiaanide ja energiapunktide mõjutamise. Punktide mõjutamine on lõõgastava toimega nii peale kui ka kogu kehale, sest pähe suunduvad meridiaanid on seotud erinevate kehaorganitega. Hiina peamassaaž on eelkõige raviva toimega. Peamassaaži tulemusena paraneb aju vereringe, keskendumisvõime ja une kvaliteet.

Probleemid peaga on erinevad, esineda võib lihtsalt peavalu, uimasust, mälu kaotust, pearinglust jne. Samuti esineb valu pea erinevates osades, kuklas, otsmikul, külgedel vm. Hiina meditsiini järgi on võimalik otsida peavalu põhjuseid organitest, mille meridiaanid ulatuvad pähe. Kui organite töö on häiritud võib see tekitada peavalusid pea erinevates osades.

Hiina peamassaaž on tihedalt seotud näoga. Inimese näol asuvad väga olulised energiapunktid, mida vajutades saame ennast, lähedasi või kliente aidata ka sagedaste ja igapäevaste tervisemurede puhul. Näiteks vajutades punkte silmade ümbruses, saab parandada nägemist või keskendumisvõimet. Nina ümbruses on punkte millega ravida külmetust või avada kinnist nina.

Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune teoreetiline ja praktiline süsteem, mille eesmärgiks on saavutada organismi sisemine tasakaal keha ja väliskeskkonna vahel. Kui keha sisemuses läheb midagi korrast ära, annab keha sellest alati sümptomitena märku. Osates lugeda neid märke, on võimalus üles leida haiguse tõeline põhjus.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KOOLITUSE EESMÄRK on anda lühiülevaade hiina meditsiini toimimise põhimõttest ja uus oskus medikamentideta eneseabiks või oma kliendi abistamiseks. Eesmärk on õppida selgeks Hiina peamassaaži peamised võtted ja õppida neid kasutama.

KOOLITUSE ÜLESEHITUS:
Lühidalt Hiina Traditsioonilise Meditsiini olemusest;
Meridiaanide olemus ja paiknemine;
Energiapunktid näol, peas, kaelal.
Peamassaaži näidustused ja vastunäidustused;
Peamassaaži praktilised võtted (s.h nägu).

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Yong Xue Hu (Lumi) on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud terapeudina viimased ligi 20 aastat Eestis.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ja anatoomiast ei ole eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; oskab läbi viia pea ja näo massaaži.

TOIMUMISE AEG: 19.jaanuar 2025 kell 10.00-17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

OSALUSTASU: 105 eurot + km
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar praktiliste ülesannete läbiviimiseks: massaažilauad, õli, kupud, pabersalfrätikud, linad, käterätid.
Pauside ajal pakutakse taimeteed.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse kaardid energialiinide ja punktidega.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

6 huvitatud  ·  2 osaleb
Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades

Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades

veebr. 22, 8:00e.l. - veebr. 23, 3:00p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Laste verbaalne eneseväljendusoskus ja elukogemus olukordi kirjeldada on väike. Kunstiteraapia saab olla suureks abiks, kui sõnadest jääb puudu või kardetakse end väljendada. Kunstilisi tegevusi võib kasutada abistava vahendina selleks, et lapsed ja noored saaksid väljendada oma tundeid, mõtteid ja läbielamisi. Läbi kunstilise tegevuse saab noori ja lapsi paremini tundma õppida, aidata neid üle hirmudest, avastada probleeme, toetada eneseväljendust ja kasvatada enesekindlust.

KOOLITUSE EESMÄRK
Koolituse eesmärk on õpetada osalejaid märkama laste muret, anda ideid ja tehnikaid, kuidas motiveerida lapsi ja noori oma murest rääkima ja aidata neil lahendust leida.

KOOLITUSE SISU
Koolitusel käsitletavad teemad:
*mis on kunstiteraapia;
*milliseid sekkumistasandeid kasutatakse kunstiteraapias;
*millised on kunstiteraapia meetodid ja tehnikad ning kasutusel olevad materjalid;
*mida panna tähele lapse vaatlemisel;
*kuidas rääkida lapsega tema kunstitööst;
*mis teha, kui laps ei taha rääkida oma kunstitööst;
*kuidas lõpetada kunstiline tegevus lapsega;
*mida teha laste kunstitöödega pärast nende valmimist;
*kuidas analüüsida lapse kunstitööd.
Praktiline osa:
*praktilisi näiteid hõlmavaid teraapiajuhtumeid (videod, fotod, juhtumikirjeldused);
*omakogemus kunstiteraapia lühiprotsessist.

ÕPIVÄLJUNDID: Koolituse läbinud isik omab ülevaadet kunstiteraapiast üldisemas plaanis ning on saanud omakogemuse kunstiteraapia lühiprotsessist. Erinevate teraapia juhtumitega tutvumine võimaldab saada häid mõtteid, kasulikke tehnikaid ja meetodeid praktiliseks tööks lastega - nende arendamisel ning emotsionaalsel toetamisel.
Koolitus annab võimaluse tutvuda kunstiterapeudi tööspetsiifikaga.

KOOLITAJA:
Helen Tartes on psühhoanalüütik, laste, noorte ja täiskasvanute psühhoanalüütiline psühhoterapeut ja kunstiterapeut. Kunstiteraapiaid on ta rakendanud oma töös laste ja noortega juba alates 2001.aastast - töötades nii haridusasutustes kui ka rehabilitatsiooni- ja taastusravimeeskonnas psühholoogina. Alates aastast 2011 omab Helen enda eravastuvõttu, kus teeb koostööd Ohvriabi ja Lastemajaga.

Helen Tartes on välja andnud raamatud “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”, „Minu ema on ingel“ (raamat ema leinavale lapsele) ja „Mida isa vajab“(raamat isadest ja isade olulisusest).

SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud kõik lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid (lastekaitsetöötajad, õpetajad, sotsiaalpedagoogid, laste psühholoogid, meditsiinitöötajad, tugiisikud, noorsoopolitsei töötajad, noortekeskuse töötajad jt.)

TOIMUMISE AEG: 22.-23.veebruar 2025, kell 10.00 - 17.00
KOOLITUSE MAHT: 16 akad tundi
TOIMUMISE ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 140 eurot +käibemaks
Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale ja praktiliseks tööks vajalikke vahendeid.

Registreerumise järel väljastatakse Teile sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu. See arvutatakse maha kogusummast ja arve teise osa saadame kuu enne koolitust.

LÕPETAMISEL: Tõend

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83

või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650

MUU INFO:
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst ja treeningutest 80% ulatuses ja õppemaksu tasumine 100%.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga
.
... Rohkem infotVähem infot

6 huvitatud  ·  2 osaleb