KÕIK MEIE KURSUSED LEIAD JOOKSVALT SIIT

 

 

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Mets kui apteek ja sahver – praktiline metsataimede kursus

Mets kui apteek ja sahver – praktiline metsataimede kursus

apr. 27, 7:00e.l.

Weizenbergi 20/1, 10150 Tallinn, Estonia Asukoha kaart

Talvel tundub, et mets on vaikne ja sealt pole midagi korjata. Ometi saab ka lumisest metsast terviseturgutust ning toidulisa. Talve puhul on hea see, et enamus metsast korjatud taimi kuivab hästi ka toatemperatuuril ega vaja lisakuivatit. Kui septembris on aeg korjata näiteks kibuvitsa- kukerpuu- või lodjapuumarju, soopihla, varemerohtu, siis novembris on viimane aeg varuda taimede juurikaid. Kuid näiteks, jaanuaris tasub metsast otsida männipungi, pohlalehti või kasekäsna.

Metsataimede kursusel tuleb juttu metsaandidest, millest valmistada rahvameditsiinis kasutatavaid ravimeid, ravitoimega jooke ja sööke.

KOOLITUSE EESMÄRK on tutvustada osalejatele Eesti metsades leiduvaid taimi, mida kasutada toiduks või tervist toetaval eesmärgil. Eesmärk on tutvustada enamlevinud taimi, mida korjata erinevatel aastaaegadel.

KURSUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
Metsas kasvavad taimed ja nende toimed.
Metsataimede korjamine aastaringselt jaanuarist detsembrini.
Metsataimede kuivatamine ja säilitamine.
Milliseid taimi kasutada toiduvalmistamisel ja millised ravimisel.
Praktiline toidu ja ravimi valmistamise õpetus (retseptid ja näidised).
Kohapeal saab degusteerida metsataimedest tehtud siirupeid, metsamaitselise soolaga liha, köömnete ja nõgesega karaskit vmt.

KOOLITAJA: Katrin Luke
Katrin Luke on õppinud fütoteraapiat Tallinna Alternatiivmeditsiini koolis ja Tatjana Gorbunova käe all. Katrin Luke veab alates 1993. aastast ettevõtet OÜ Norman Ravimtaimed, kus toodab mahetunnustusega taimeteesid, salve ja ürdisoolasid. Igapäevaselt tegutseb Katrin enda loodud Karepa Ravimtaimeaias, kuhu ootab alati külalisi, tutvustab ravimtaimi ja loodusande,viib läbi erinevaid töötubasid . Katrin Luke on kirjutanud raamatud „Korilase Aastaring" ja „Tervendav Kokaraamat", samuti on tema sulest ilmunud “Eesti väike ravimtaimeraamat”. Katrin kirjutab igakuiselt Postimehe Maaelu Taimetargas artikleid ja koolitab taimehuvilisi.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
See kursus on neile, kes peavad lugu loodusandidest ning soovivad metsast oma toidulauale ja ravimikappi taimi varuda.

LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigile osalejatele soovi korral.
TOIMUMISE AEG: 27.aprillil kell 10.00 – 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95 eurot.

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul. Koolitusest loobudes vähem kui 15 päeva enne koolituse toimumist osalustasu ei tagastata.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: Koolitusel jagatakse materjal paberkandjal.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

187 huvitatud  ·  11 osaleb
Laste ja noorukite sooline identiteedikriis, tekke põhjused ning abistamine

Laste ja noorukite sooline identiteedikriis, tekke põhjused ning abistamine

apr. 28, 7:00e.l.

Weizenbergi 20/1, 10150 Tallinn, Estonia Asukoha kaart

Ühepäevasel koolitusel räägib laste- ja noorukite psühhoanalüütik Helen Tartes soolise identiteedi kriisist ning toob mitmeid näiteid enda psühho- ja kunstiteraapia praktikast. Lisaks saab koolitusel teada, mis on peamised põhjused, millest võib alguse saada sooline identiteedi kriis, transsoolisus ning kuidas sellele reageerida. Inglismaal on Tavistocki kliiniku osakond, mis tegeleb ainult soolise identiteedi häiretega ning kus on operatsiooni järjekorras 8000 last. Helen on osalenud seminaridel, kus sealses kliinikus töötanud psühhoanalüütikud on andnud väärtusliku infot nende noorte vaimsest tervisest, ravist ning soo operatsiooni läbinud noorukite vaimsest tervisest ja probleemidest. Kõigest sellest ja enda tööst annab Helen ühepäevasel seminaril kokkuvõtva ülevaate.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
Transsoolisus, soolise identiteedi häire, soolise düsfooria jt. definitsioonid.
Mis on sooline identiteedikriis ning millest võib see alguse saada?
Mis on puberteedi blokeerijad ning miks sellist medikamentooset sekkumist noorukite puhul rakendatakse ning kuidas see mõjutab nooruki üldist arengut.
Juhtumid, kuidas sooline düsfooria täpsemalt noorukite meeltes mõtetena ja käitumisena käivituvad.

KOOLITAJA: Helen Tartes
Helen Tartes on psühhoanalüütik, laste, noorte ja täiskasvanute psühhoanalüütiline psühhoterapeut ja kunstiterapeut. Kunstiteraapiaid on ta rakendanud oma töös laste ja noortega juba alates 2001.aastast - töötades nii haridusasutustes kui ka rehabilitatsiooni- ja taastusravimeeskonnas psühholoogina. Alates aastast 2011 omab Helen enda eravastuvõttu, kus teeb koostööd Ohvriabi ja Lastemajaga.
Helen Tartes on välja andnud raamatud “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”, „Minu ema on ingel“ (raamat ema leinavale lapsele) ja „Mida isa vajab“(raamat isadest ja isade olulisusest).
Aastal 2021 tunnustati Helenit Eesti presidendi ja õiguskantsleri poolt „Muutuste Looja" tiitliga, kuna on aastaid aidanud väärkoheldud lastel toime tulla psühholoogilise ja füüsilise traumaga.

SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud kõik lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid (lastekaitsetöötajad, õpetajad, sotsiaalpedagoogid, laste psühholoogid, meditsiinitöötajad, tugiisikud, noorsoopolitsei töötajad, noortekeskuse töötajad jt.)

TOIMUMISE AEG: 28.aprillil 2024, kell 10.00 - 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
TOIMUMISE ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 94 eurot

LÕPETAMISEL: Tõend koolitusel osalemise kohta

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650

MUU INFO:
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst 80% ulatuses, õppemaksu tasumine 100%.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga
... Rohkem infotVähem infot

62 huvitatud  ·  12 osaleb
Jalatalla refleksoloogia kursus algajatele

Jalatalla refleksoloogia kursus algajatele

apr. 28, 7:00e.l. - apr. 28, 2:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Refleksoloogia on loodusravi liik, mis põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni organite seisundist kindlasse piirkonda keha pinnal. Mingi organi ala- või ületoime väljendub vastavas tsoonis kas valu või nahamuutusena. Refleksoteraapia, nagu kõik loodusravi liigid, aktiveerib organismi tervendavad jõud, et taastada keha tasakaal. Refleksoloogilised tsoonid asetsevad kogu kehal – jalalabal, säärtel, reiel, kehal, kätel, näos ja peas. Käesoleval koolitusel õpime tundma jalalabal asetsevaid refleksoloogilisi punkte.

Kuidas refleksoloogia toimib jalataldadel? Kui vaatame kaht kokku asetatud jalatalda, siis sarnaneb see üldjoontes inimese anatoomilisele kehale: suured varbad on nagu pea ja kael, väikeste varvaste alused on nagu õlad, jalatalla sisemised küljed on selgroog jne. See tähendab, et jalatald on jagatud tsoonideks, mis vastavad inimese anatoomilistele kehapiirkondadele. Neid keha peegeldustsoone käsitledes stimuleeritakse, aktiveeritakse või rahustatakse vastavat elundit, lihaseid, luustikku või siis keha toimingut.

Refleksoloogiast on abi, kui vaevavad näiteks ainevahetushäired, hormonaalsed häired, lihaspinged, tugi- ja liikumiselundite probleemid, peavalu, stress, unehäired, beebide koolikavalud jne.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia.

Kursuse eesmärk on anda ülevaade refleksoloogia toimimisest - teha selgeks olulisemad punktid jalatallal ning õppida neid kasutama.

KURSUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
*refleksoloogia põhialused ja ajalugu
*erinevad käsitlustehnikad
Erinevad tsoonid jalalabal:
*tugi- ja liikumiselundite tsoonid
*lihastiku tsoonid
*siseelundite tsoonid
*meeleelundite tsoonid
*aju tsoonid
*lümfi tsoonid
*refleksoloogia kontraindikatsioonid
*elemendid varvastel – kristall, vesi, tuli, õhk, eeter

Selga palume panna mugavad riided, et istuda põrandal, õppida ja harjutada.

KOOLITAJA: Kaja Rebane - refleksoloog, aroomterapeut.
Kaja on lõpetanud Tallinna Meditsiinikool 1987 a. (eriala: meditsiiniõde). Soome Refleksoloogia-ja tsooniteraapiakool Medika Nova 2001a. (eriala: refleksoloog). Soome UMG (Ulla-Maija Grace) Aroomteraapia Kool 2004 a. (aroomterapeudi diplom). Soome Homöopaatia Akadeemia 2006 a.
(eriala: homöopaat).

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud massöörid, terapeudid, kosmeetikud, pediküürid, tervishoiutöötajad jt spetsialistid, kes soovivad lisateadmisi klientidega töötamiseks. Samuti inimesed, kes soovivad refleksoloogiat kasutada enda ja oma lähedaste tervise eest hoolitsemisel.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb jalatalla tsoone, oskab leida olulisemaid punkte, tunneb nende punktide funktsioone ning oskab neid kasutada tervise parandamiseks.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta
TOIMUMISE AEG: 28.aprillil kell 10.00 – 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn


OSALUSTASU: 95 eurot + km
Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.


REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või kirjutades tarkustekool@gmail.com

Kohtade arv on piiratud!

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar praktilise koolituse läbiviimiseks: toolid, matid, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid.
Pauside ajal pakutakse taimeteed ja kergemaid snäkke.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse paberkandjal slaidid.


LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

139 huvitatud  ·  10 osaleb
Näokreemi valmistamine - ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass

Näokreemi valmistamine - ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass

apr. 28, 8:00e.l. - apr. 28, 3:00p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass viib meid ökoloogiliste kreemide valmistamise filigraansesse ja detailiderohkesse maailma.

Endale ise kosmeetikat teha on üks väärt oskus. Enamus kosmeetika tooteid, mida poes kohtad, on tihtipeale loodud suurema grupi inimeste jaoks. Endale ise kreemi valmistades omad sa täielikku kontrolli selle üle, milliseid koostisaineid sa kasutad. Sul on vabadus valida just need imelised ained, mida sinu nahk just praegu vajab!

EESMÄRK: Koolitus annab teoreetilised teadmised ning praktilise kogemuse õli-vees emulsioon valmistamiseks kuum-meetodil, kasutades selleks looduskosmeetikas sobilikku toorainet.

SIHTGRUPP:
Koolitus on just Sulle…
• Kui soovid valmistada endale niisutava ja toitva kreemi, kus on kasutatud ainult looduskosmeetikas aktsepteeritavaid koostisosi.
• Kui soovid omandada kreemi valmistamise algtõdesid, et osata ise luua kreemi retsepte, mitte järgida teiste omasid.
• Kui soovid omandada uue oskuse, mis võib sulle hiljem lisatulu sisse tuua!

KOOLITUSE SISU:
Koolitus sobib ennekõike neile, kes soovivad kreemi valmistamisega ka edaspidi tegeleda, sest räägime väga detailselt retsepti koostamisest, tooraine valikust, pH-tasakaalust, eeterlikest õlidest, säilitusainetest jms, mis annavad infot nii kodukasutajale, kuid võimaldavad ka tegeleda professionaalsemal tasandil kreemide tootmisega.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolitusel osaleja:
• teab, kuidas koostada korrektne õli-vees emulsiooni retsept ning mida tuleb selle juures jälgida.
• oskab valida emulsiooni vajalikke ja sobilikke koostisaineid.
• oskab mõõta ja reguleerida kreemi pH-d ning teab, miks see on oluline.
• oskab eeterlike õlisid kasutades arvutada nendes sisalduvaid allergeene ning selle abil doseerida ohutut kogust.
• suudab valmistada juhendamisel õli-vees emulsiooni kuum meetodil.
Tulemus: Koolitatav on teinud läbi vajalikud praktilised ülesanded ja valminud on õli-vees emulsioon. Lisaboonusena saavad osalejad kaasa nimekirja tooraine müüjatest.

KOOLITAJA: Koolitajaks on Mari Saat, kes viib läbi erinevaid kosmeetikatoodete töötubasid ja koolitusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Õppinud kosmeetika toodete formuleerimist Inglismaa looduskosmeetika koolis (Formula Botanica). Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis läbinud ökokosomeetik/loodusspaa terapeudi õppe. Praktiseerinud looduskosmeetika valmistamist alates 2016.aastast.

AEG: 28.aprillil kell 11.00 - 18.00
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
KOOLITUSE MAHT: 7 akadeemilist tundi.
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

OSALUSTASU: 95 eurot (lisandub käibemaks). Arve väljastatakse peale registreerimist ja arve tasumine garanteerib koha kursusel.
Hind sisaldab koolitust ja koolituseks vajalikke vahendeid.

REGISTREERU KOOLITUSELE: elektroonselt
forms.gle/qz3Nf5SNqqm1Mx6CA
või kirjutades tarkustekool@gmail.comMUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuteenindus
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning laudade ja dataprojektoriga
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis materjal
LÕPETAMISE TINGIMUSED: kõik osalejad saavad läbimise kohta tõendi

Kontakt: tarkustekool@gmail.com, telefon: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

132 huvitatud  ·  11 osaleb
Looduslikud punutised õue ja aeda - praktiline õppepäev Margus Rebasega

Looduslikud punutised õue ja aeda - praktiline õppepäev Margus Rebasega

mai 4, 8:00e.l. - mai 4, 3:00p.l.

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus ja ravimtaimeaed

Looduslike punutiste maailm on lõputult fantaasiarikas - tuleb silmad lahti teha, KES lähemal kasvab ja teha sellest endale meelepärane peenraääris, pakk-korv, lillede tugisein, lillepoti ümbris, tunnelkaar köögiviljadele, taimetugi pojengidele (või muudele lilledele), piirdeaed - või midagi muud.

Puidust punutistena on peenraäärised ja lillepotid ja aiad uskumatult efektsed ja omanäolised, nende tegemine õpetab erinevaid võtteid punutiste tegemisel - ja seda saab rakendada juba ka teiste omanäoliste objektide valmistamisel.

Looduslike punutiste puhul on hea see, et oma aja äraelades ei tekita nad juurde prügi, vaid lähevad orgaaniliselt tagasi loodusesse, olles omakorda toiduks paljudele olulistele liikidele.

Õigesti valmistatud ja hoolega valitud toorainest punutised on vastupidavad, kestes 6-7 aastat, seega kõigele lisaks on tehtu ka vastupidav ja tema lagunemisest võib saada omamoodi vahva (kunstiline) protsess. Punutised sobivad kõikjale - nii iluaeda kui looduspärase aiapidamisega tegelevale aiamaale. Veelgi enam - loodusest saab leida ka erinevat nö sidumismaterjali tomatite, kurkide vm toestamiseks.

Maikuisel praktilisel õppepäeval keskendumegi nii materjali leidmisele ja valikule, erinevatele võimalikele tehnikatele ja teeme mõningaid objekte looduspärase aiapidamisega tegelevas aias.

Materjali valides lähtume õppepäeval sellest, et kasutada tuleb olemasolevat ja käepärast - et heast mõttest ei saaks suur saasteprojekt, kus peene bambustooraine järgi tuleb Aasiasse sõita 🙂 Kohapeal kõlbab punumiseks ja ehitamiseks nii palju - isegi kui tundub, et midagi pole võtta.

Koolitaja on pärandihoidja, käsitöömeister, moodsas keeles punumisguru Margus Rebane

Korvipunumist ja puutööd õpetas meistrile vanaisa Johannes Eamets.
Margus on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu mentor. (Vitstest ja juurtest punutised. Paberpunutised. Paekivi veeriste voolimine.)

Margus räägib nii: “Käeline loomine ehk igapäevane käsitöö on praegune elu. Selles on rahulolu olemisest, naudingut millegi loomises, ja vahetevahel on ka tore omada natuke rohkem raha kui tavaliselt.”
Meister usub ja teab, et käsitöö ja käeliste oskuste valdamine saavad tulevikus inimkonna jaoks sama oluliseks, kui need olid 500 või 2300 aastat tagasi.

Margus Rebane, on „Pärandihoidja 20202”, korvipunumise traditsiooni säilitamise ja edendamise eest.TOIMUMISKOHT
Õppepäev toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa külas, Võru vallas, Võrumaal (u 20 km Võrust).


OSALUSPANUS
Osaluspanus 119 eurot sisaldab lisaks õppepäevale ka lõuna- ja õhtusööki ning õhtust suitsusauna.

KAASA VÕTTA
Kaasa tuleb võtta õues olemiseks ja toimetamiseks sobivad (kihilised) riided, nuga, oksakäärid, kui neid on, töökindad.

NB! Soovi korral saab lihtsates oludes ka oma magamiskoti kaasa võttes ööbida. Ööbimise lisatasu on suures lihtsas koolitusmajas ühistoas 10 eurot, saunamajas (2 kohta) 20 eurot ja sisetualetiga peamajas neljases ühistoas 20 eurot. Lisaks saab tellida hommikusööki (5 eurot).

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul.
Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 50 eurot, soovi korral võib korraga maksta ka kogu osalustasu (nii märgigi siis palun registreerimisvormi kommentaaridesse).

TOIMUMISAEG: 04.mai kl 11 - 18.00 õppepäev, millele järgneb õhtusöök ja saun.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Aiandus
ÕPPEKESKKOND: õuesõpe
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile osalnuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

97 huvitatud  ·  7 osaleb
 Eestis levinumad ravivad seened. Seente mahetöötlus ja säilitus. Koolitaja: Toivo Niiberg

Eestis levinumad ravivad seened. Seente mahetöötlus ja säilitus. Koolitaja: Toivo Niiberg

mai 19, 7:00e.l. - mai 19, 1:00p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Kas teate, et seeni on Eestis võimalik korjata pea aasta ringi? Muidugi on kõige suurem seeneaeg hilissuvest hilissügiseni, kuid selleks, et olla valmis märkama ravivaid seeni nii sügisel kui varem, oleme ellu kutsunud raviseente koolituse.

Maikuine loeng viib meid raviseente maailma ja õpetab seeni nägema hoopis laiema toiduallikana kui ehk siiani teada.

Loengut alustame tuntumatest raviseentest nagu näiteks reishi, shiitake ja must pässik; aga jõaume ka raviseente piirialal olevate kärbseseente ja tatikuteni.

Saame teada, mida, miks ja kuidas kasutada ning vihjeid, kuidas raviseeni oma koduaeda meelitada.

Vähemtähtis pole ka teadmine, kuidas seeni töödelda ja säilitada.

Ravivatest seentest saab suurepäraseid roogasid, ravimtoitusid. Säilitamiseks on aga palju paremaid meetodeid kui traditsiooniline lauaäädikaga marineerimine - ikka selleks, et seente kasulikud omadused säiliksid ja looduseannist saaks tervist toetav toidupooli on mõned lihtsad nipid.

Seeni annab korjata ja säilitada pea aastaringselt, seenefännide jaoks algab seenehooaeg siiski varakevadel ja paljude jaoks sügisel. Aga vahet pole - oled sa fänn või algaja huvline - sellest loengust on palju kõrva taha panna!

Koolitaja: Toivo Niiberg
Toivo Niiberg on eesti aiandusteadlane, psühholoog ja kirjanik. Tema sulest on ilmunud muuhulgas raamatud “Ravivad seened”, “Suvelillede mitu palet. Ravimiseks, toiduks, silmailuks”, “Vürtsikas elu. Kuidas vürtsitada toite ja nautida uusi maitseid, ennetada ja ravida haigusi”, “Kodune veinikunst”, “Hapendamine”, “Püsililled roaks ja rõõmuks” ja palju-palju muud.
Tema uurimistööde peamised teemad on olnud:
* taimefüsioloogia, puuviljandus, aiasaaduste säilitamine ja looduslähedane taimekaitse;
* lapsepsühholoogia probleemid ja peresuhted;
* looduslähedane mõtteviis ning sünergeetika.

Koolitusele on oodatud kõik loodusravi, seente ja raviseente huvlised.

Koolituse maksumus: 70€ +km registreerimisega kuni 30.aprill, edaspidi on hind 85€ +km.

Registreerimine koolitusele toimub läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2

Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1

Kursuse maht: 6 akadeemilist tundi

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul. Koolitusest loobudes vähem kui 15 päeva enne koolituse toimumist osalustasu ei tagastata.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Aiandus
ÕPPEKESKKOND: klassiruum toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
... Rohkem infotVähem infot

144 huvitatud  ·  8 osaleb
Traumatöö laste ja noortega kunstiteraapias

Traumatöö laste ja noortega kunstiteraapias

mai 25, 7:00e.l. - mai 26, 12:15p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Tegelikkuses väiksema või suurema trauma läbi elanud lapsi on lugematu arv ning heal juhul osa neist jõuab täiskasvanud inimeseni, kes võiks ja saaks sekkuda ning last aidata. On olukordi, kus märgatakse abivajajat aga reageerida ei osata. Näiteks, üks nooruk kirjeldas teraapias, kuidas ta pärast väärkohtlemist läks sinise silmaga kooli aga keegi ei küsinud, mis oli juhtunud, isegi õpetajad mitte.

Lastega töötavad spetsialistid puutuvad kokku laste ja noorte argipäeva, nende rõõmude ja muredega. Kuidas mõista, et lapse mure on trauma ja vajaks psühholoogi või terapeudi sekkumist? Kuidas reageerida ja kuhu pöörduda, kui laps räägib väärkohtlemisest? Kuidas toimub lapse/nooruki traumatöö kunstiteraapias ning kas sellest on abi? Kuidas saaks trauma üleelanud last igapäevaselt toetada? Need ja paljud teised küsimused saavad koolitusel vastuse.

KOOLITUSE EESMÄRGIKS on laste ja noortega töötavale spetsialistile traumatöö tutvustamine kunstiteraapia erinevate juhtumikirjelduste abil ning lapse/nooruki trauma käsitlemine.

KOOLITUSEL KÄSITLETAKSE:
*trauma olemust ning selle mõju käitumisele ja arengule.
*kuidas toimub traumaga töö kunstiteraapia ruumis,
*kuidas pakkuda lapsele igapäevaselt tuge traumast toibumisel
*kuidas aidata trauma üleelanud last

KOOLITUSE TULEMUSEL omab osaleja ülevaadet traumatöö põhimõtetest ning teab, kuidas toetada trauma üleelanud last parimal võimalikul moel.

KOOLITAJA:
Helen Tartes on psühhoanalüütik, laste, noorte ja täiskasvanute psühhoanalüütiline psühhoterapeut ja kunstiterapeut. Kunstiteraapiaid on ta rakendanud oma töös laste ja noortega juba alates 2001.aastast - töötades nii haridusasutustes kui ka rehabilitatsiooni- ja taastusravimeeskonnas psühholoogina. Alates aastast 2011 omab Helen enda eravastuvõttu.
Helen Tartes on välja andnud raamatud “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”, „Minu ema on ingel“ (raamat ema leinavale lapsele) ja „Mida isa vajab“(raamat isadest ja isade olulisusest).
Aastal 2021 tunnustati Helenit Eesti presidendi ja õiguskantsleri poolt „Muutuste Looja" tiitliga, kuna on aastaid aidanud väärkoheldud lastel toime tulla psühholoogilise ja füüsilise traumaga.


SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud kõik lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid (lastekaitsetöötajad, õpetajad, sotsiaalpedagoogid, laste psühholoogid, meditsiinitöötajad, tugiisikud, noorsoopolitsei töötajad, noortekeskuse töötajad jt.)

TOIMUMISE AEG: 25.-26.mail 2024, kell 10.00 – 15.15
KOOLITUSE MAHT: 12 akad tundi
KOOLITUSE KORRALDAJA: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
KOOLITUSE TOIMUMISE KOHT: Tartu Maarja Kool (Tartu, Puiestee 126)

OSALUSTASU: 130 eur + km
Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale ja praktiliseks tööks vajalikke vahendeid.

Registreerumise järel väljastatakse Teile sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu. See arvutatakse maha kogusummast ja arve teise osa saadame kuu enne koolitust.

LÕPETAMISEL: Tõend

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650

MUU INFO:
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst 80% ulatuses ja õppemaksu tasumine 100%.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga.
... Rohkem infotVähem infot

52 huvitatud  ·  6 osaleb
 Vaikuseretriit teadvelolekupraktikate ja 6-maitse ajurveeda gurmeega

Vaikuseretriit teadvelolekupraktikate ja 6-maitse ajurveeda gurmeega

juuni 28, 9:00e.l. - juuni 30, 12:30p.l.

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus

KUULA VAIKUST - SEL ON NII PALJU ÖELDA
- Rumi -

Suvine vaikuseretriit on inspireeritud ensehoolest, enesekaastundest, enese vajaduste teadvustamisest kasutades vanadest idamaade traditsioonidest pärit mindfulness (teadvleoleku) meelepraktikaid. Toidame ja täidame end nii otseses (läbi erilise toidu) kui ülekantud tähenduses.

✨ Kas sulle tuleb ette olukord, kus alles tagantjärgi mõistad, et oled oma energiat valesti jaganud, ületöötanud, enda füüsisele või vaimule liiga teinud?
✨Või hoopis on tuttav olukord, kus sul on puhkehetk või puhkepäev, aga pidevalt ketravad kohustused ei lase end välja lülitada?
✨Või hoopis sa ei lubagi endale puhata, sest teha-vaja nimekiri ei saa kunagi otsa?
✨Kas tuleb tuttav ette, et söömisest on saanud “tankimine” ja ise enda hellitamine toiduga on pigem puhkepäeva kui igapäevatoiming?

Teoorias oleme me kõik tugevad - teame, mida tähendab tervislik eluviis, teame, kuidas puhkus ja enesetähtsustamine on oluline, teame, et toit ja maitsed on enamat kui vaid kõhutäide.

😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️Miks aga juhtub ikkagi nii sageli, et unustame ise end ära, ei märka esmaseid märke, kui keha või meel väsimusest märku annavad, või veel hullem - märkame, aga sunnime end edasi, sest natuke ju ikka veel jõuab, tähtaeg pole kaugel, ja alati on ju jõutud ja tehtud ja me oleme tublid ja saame alati hakkama…

Nii juhtubki, et lükkame oma piire aina kaugemale, kuniks midagi võib käriseda. Vahel ei ole see midagi suurt, aga ilmestub meeleolumuutustena, kehakaalu tõusuna, seede- või nahaprobleemidena, seljavaluna, võimetusena rõõmu tunda või lihtsalt väsimuse, ärrituse ja tüdimusena. Või hoopis ilmestub kurnatus küsimusena “kuhu ma küll selle tormamisega tahan jõuda, mis on kõige selle mõte”.🫶🫶🫶

🌳🌳🌳Tormates endast ja olevikust mööda jäävad märkamata esimesed õunapuuõied kevadel või pärnaõite lõhn suvel, vihmapiiskade mängimine vahtralehel või lume langemise eriline vaikus.

Elu mõte ei tohiks olla sellest oravrattana läbi tuhiseda, märkamata elus olemist ja selle ilu igas päevas, olles elus IGAS PÄEVAS. Just seda elu ilu on võimalik tagasi tuua vaadates enda sisse, lubades vaikusest ilmestuda rõõmul, lubades esile kerkida meelerahul, mis on meie loomuomane tunne, lubades saada kontakti oma südame sügavama häälega, mis on meie pärisolemus. Lubades nautida maitsete hellitusi.

🍃🍃🍃3-päevane vaikuseretriit on turvaline viis olla pehmes vaikuses ja lubades läbi meeleharjutuste igapäevasel virrvarril rahuneda ja meelerahul kerkida. Praktikad vahelduvad teooriaga ja vaba ajaga, praktiseerida saab kõikide meelte kasutamist kohaloluks, ja eriline fookus on pai maitsemeeltele - ühele suurimale naudingute ja eneshoole allikale.

�🙏🙏🙏Retriit on kantud budistlikel meeleharjutustel põhinevatest teadvelolekupraktikatest, tänaseks läänemaailmas populaarseks saanud mindfulnessmeetodi MBSR harjutustest ning ühest tõhusamast enesehoolepraktikast RAIN.

Retriiti toetab ja toidab ajurveeda praktik Kaja Keil ja tema just selleks retriidiks valmistatud menüü, et kogeda kohalolekut ja naudinguid läbi 6 maitse, läbi sügavamate hingekihtide toitmise armastuse ja hoolimisega.

Retriidi päevakava
1. päev
12.00 - saabumine ja sisseseadmine
13.00 - lõunasöök
14.00 - sissejuhatus laagrisse, kohaletulekuharjutused. Vaikuse algus.
15.00 - 5 meele harjutused looduses, meditatsioonirajal
17.00 - teadvelolekuharjutuste teooria, analüüsiva aju toit väikese sissevaatega teadusmaailma nägemusele mindfulnessi mõjust
18.00 - õhtusöök
20.00 - õhtune keha jälgimise praktika
21.00 - vaba aeg
22.00 - öörahu

2.päev
07.00 - teadvelolekujooga ja lühike istumismeditatsioon
08.00 - hommikusöök
09.00 - enesehooleharjutuste teooria, RAIN meetod
10.00 - RAIN meetodi praktiseerimine grupis ja individuaalselt
12.00 - kirjutamismeditatsioon (ing k journaling)
13.00 - lõuna
15.00 - liikumismeditatsioon
16.00 - 5 meele harjutused looduses, meditatsioonirajal
17.00 - toetavate kehapraktikatega suitsusaun vaikuses
19.00 - õhtusöök
21.00 - lühike keha jälgmise meditatsioon
22.00 - öörahu

3. päev
07.00 - teadvelolekujooga ja lühike istumismeditatsioon
08.00 - hommikusöök
09.00 - 5 meele harjutused looduses, meditatsioonirajal
11.00 - enesekaastundepraktikate teooria ja nipid igapäevaellu rakendamiseks
12.00 - heasoovlikkuse meditatsioon
13.00 - lõunasöök
14.00 - vaikusepraktika lõpetamine, lõpumeditatsioon. Nipid oma igapäevaseks gurmeetoiduks, enesehoolepraktikad kodus.
15.30 - lehvitame hüvastijätkuks


Läbiviijad:
Retriidi ruumi hoiab ja viib läbi Kaia-Kaire Hunt, Tiibeti meditsiiini terapeut, vaimse tervise õde ja rahvusvaheliselt sertifitseeritud MBSR juhendaja. Kaia-Kaire omab pea 15 aastast meeleharjutuste, 8 aastast meditatsioonide juhendamise ja retriitide läbiviimise kogemust.
Kaia-Kaire on ka Hundiallika retriidikeskuse perenaine, kus lisaks koolituste ja retriitide korraldamisele kasvatab ka ravimtaimi ja teeb neist Naturalinda kaubamärgi taimeravitooteid.

�Kaja Keil on ajurveeda praktik, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija, ajurveeda koolituste läbiviija ja ajurveeda kokk. Tema käe all, täielikus kohalolekus valminud hõrgutised on omaette kogemus, mis annavad retriidile teistmoodi sügavuse.

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad.
Magamisasemed on jagatud kolme magamistoa peale. Magamine toimub mattidel või voodis, kuid soovi korral saab ka täiesti privaatselt telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš. Suitsusauna saab laagri teisel päeval.
Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal värskelt valmistatud ajurveedast inspireeritud mahetoitu.

OSALUSPANUS
SOODUSHIND varajasele registreerijale vaid kuni 28.veebruar on 190 eurot.
Registreerumise kinnitab sissemakse summas 50 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.
Alates 01.03.2024 on osalustasu 250 eurot ja alates 01.06.2024 290 eurot.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust ja praktikate juhendamist ning muid vajalikke vahendeid ning suitsusauna.

Registreerimine toimub läbi lingi: forms.gle/YUzsNCmrGndmcSBZ6
või e-posti: tervemaailm@gmail.com.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

54 huvitatud  ·  4 osaleb
Visiooniotsing looduses tõsisele šamanismihuvilisele Indra Reinpuuga

Visiooniotsing looduses tõsisele šamanismihuvilisele Indra Reinpuuga

juuli 30, 12:00p.l. - aug. 4, 10:00e.l.

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus

Iga ringiga ja iga aastaga veelgi sügavamale, veelgi lähemale.

2024. aasta visiooniotsing on 4 päeva ja 3 öö pikkune, kus sel perioodil oleme eraldi, omavahel kokku puutumata, ilma mugavusteta metsas, et saada juhendust ja jõuda iseendale lähemale. Nii, naguüks viimase visiooniotsingu kaua vaimsel teel käinud osaline ütles - ta poleks uskunud, et nii lihtne asi nii erilisse kohta viib. Niipalju eneseotsinguid, erinevate meetodite proovimist, ja lõpuks oli vaja lihtsalt istuda iseendaga.

Visiooniotsing (Vision Quest) on iidne püha tseremoonia, mida praktiseerivad paljud traditsioonilised kultuurid - see on läbi aegade austatud rituaal, mis puudutab inimeste südant selle sügavaimas paigas, hinge kodus, olenemata sellest, millisel maal nad elavad või kuidas nad Loojat tunnetavad ja tunnevad.

Visiooniotsing on oma olemuselt see, kui eemaldume teadlikult igapäevasest elust, mis tavaliselt segab meie meelt ja südant. Me paastume, läheme loodusesse, istume vaikuses, jääme ärkvele ja teadlikuks ning ootame kuni meie Visioon meid üles leiab.

Meie visioon võib ilmneda mis tahes kujul: läbi taipmise, inspiratsiooni, nägemuse, looduse hääle, esivanema sosistuse, teisest kohast või ajast pärit külastaja või mõne tootemolendi kuju, kes on oodanud, et saaks meile teed näidata.
Kõik ootavad meid Suures Müsteeriumis - meil tuleb vaid luua enda sees ruum, et tarkus avalduks ja ilmuks.


2024.a suvel viib Indra need vaprad hinged, kes on tõeliselt valmis, unikaalsele ja väljakutseterohkele šamaanirännakule. See väljakutse EI OLE kõigile. Sa pead olema valmis ja tundma sisemist kutset.

Visiooniotsingus osalejad saabuvad Hundiallika retriidikeskusesse teisipäeva keskpäeva paiku. Sel pealelõunal ja õhtul valmistame end visiooniotsinguks ette läbi puhasturituaalide (saun), ennustuste (isiklik pühade teadmakaartide ettelugemine) ja rituaalide. Me õpime kuidas kasutada Põhja Eluratast ja selle tootemeid, et need juhiksid ja toetaksid meid visiooniotsingu protsessis. Kogu laager toimub paastudes.

Kolmapäeva hommikul jätame retriidikeskuse ja maised asjad selja taha läheme me Visiooniotsingu metsa. Me võtame kaasa vaid joogivee, oma talismani ja vajadusel soojad riided. Me ei võta kaasa ei telefone ega fotoaparaate. Me ei võta kaasa toitu, küünlaid ega muusikariistu, taskulampe, telke ega muud.

Pärast saabumist metsa viib iga inimene läbi oma isikliku rituaali (selleks on kindlad juhendid), et tema isiklik visiooniotsingu koht end näitaks.
Kui aeg on käes, lähete oma kohta, märgite maha oma Eluratta, mis viib sind rännakule ja avate nii iseenda kui ringi sellele tseremooniateekonnale, kuhu oled astunud.
Sinna kohale jääd sa järgmiseks 4 päevaks ja 3 ööks, umbes 70 tunniks. Üksi. Kõikide teiste silmadest eemal. Omaloodud ringi sees, mille läbimõõt on umbes 5 meetrit.

Me julgustame olema öö läbi ärkvel, vaatama otsa oma hirmudele, kahtlustele ja väljakutsetele, mis ilmnevad tavaliselt iga mistahes tõsisema vaimse rännaku korral. Milliseid kogemusi iga inimene saab, on võimatu ennustada. Kuid mida iganes sa tahad või eeldad - võid olla üsna kindel, et juhtub midagi hoopis muud.

Peamised küsimused, mida visiooniotsingule kaasa võtame on järgmised: "Mis on see, mida ma veel ei tea? Mis on see, mida ma veel ei näe?”

Laupäeva pealelõunal sulgeme me ringi ja tuleme visiooniotsingult tagasi. Läheme retriidikeskuesse ja tähistame ja jagame oma rännaku lugusid Tõe Tule ümber.

Visiooniotsing annab meile selle, milleks oleme valmis. Kuid palun mõistke - teekond võib olla katsumus. Visiooniotsingu mõte ei ole see, et see oleks kerge ja lihtne, see pole asi, millega eputada või misläbi tõestada, et saad hakkama. See on sügav vaimne puudutus, mis saab toimuda vaid üksi, looduses olles.

Kui aga astume väljakutsetele vastu julguse, avatuse ja aususega, on see üks kõige rahuldustpakkuvamaid kogemusi, mida iga inimene saab kogeda, ja see jätkub meie elus ka pärast seda, kui naaseme igapäevaellu.

Pühapäeva hommikul tervitame koidikul uut päeva päikesetõusu tseremooniaga, enne kui pöördume tagasi oma tavaellu.

Kui see visiooniotsing kutsub sind sügavalt, istuge looduses ja küsige endalt, kas olete tõesti valmis.

Veelkord - seda teekonda ei saa teha lihtsalt ego upitamiseks või selleks, et see kõlab lahedalt. Kui olete oma Elurattale sisenenud, ei saa te sellest lahkuda, kuni visiooniotsing pole lõpule jõudnud. Kui astute välja või tulete tagasi varakult, on teie visiooniotsing läbi - tagasi ei minda. Nagu varem öeldud - tõeline visiooniotsing on katsumus, väljakutse, sageli täis vastuolusid. Kuid tõelise vaimse otsija jaoks on see järgmine, sügav ja tõsine samm.

Austraalias, nagu mitmes muuski paigas üle ilma tehakse visiooniotsinguid 3 päeva, 5 päeva, ja kõige kogenumad isegi 10 päeva - seega on Eestimaa suves toimuv versioon siiski lihtne ja sobivam tänapäeva Lääne inimestele.

Registreerimine on juba alanud, sest vahel võib enda valmis häälestamine võtta kuid...

Mõne nädala jooksul peale registreerimist saadetakse juba esimene lisateave, et aidata teha ettevalmistusi.
Ettevalmistusperioodi jooksul on sul võimalus küsida küsimusi. Kõikidele sisulistele küsimustele ei pruugi sa vastust saada - kui need pole olulised. (Küll aga saad vastuseid mis puudutavad organisatoorseid detaile kohaletuleku vms kohta 🙂


LAAGRI LÄBIVIIJAST

Indra on Austraalias sündinud ja üles kasvanud eesti soost šamanistlike praktikate viljeleja, nõustaja ja õpetaja, kes elab praegu oma kaasaga Tšehhis.

3-päevasel visiooniotsingul Austraalia kõrbes sai talle selgeks, et talle on möödapääsmatu Eesti ja siinsete esivanematega ühendus saada mitte ainult tema enda joaks, vaid see on tema teiste olendite hüvanguks tehtava šamaanitöö loomulik jätk - tulla tagasi ja õpetada siin, kust ta juured pärit on, tuues kaasa teadmisi ja teistmoodi vaatenurka maailma kuklapoolelt.

Indra ütleb: “Nagu kõigi šamaanide puhul, toob edu pühendumus ja valmisolek praktikatega sügavuti tegeleda. See ei ole ühekordne meelerännak, pigem julgustatakse osalejaid avama südameruum tõele, iidsete tehnikate avastamiseks ja südame teekonna ilmutamiseks.”


Indra Reinpuu on sündinud 1961. aastal Adelaides, Lõuna-Austraalias, Villi ja Ene-Mai Reinpuu pojana.
Ülikoolis õppis ta kehalist kasvatust ja psühholoogiat, mis viisid teda arutlema inimese potentsiaali üle. Loogilise jätkuna huvitus ta ka uskumustest ja on seda meelt, et see, mis religioonist tänaseks on saanud, asub kaugel selle tegelikust algest. Õige pea avastas Indra, et on olemas “midagi muud” lisaks sellele, mida saab seletada ja katsuda. Samuti tajus ta - tüüpiliselt paljudele šamaani teel käijaile - et maagiline vaimudeilm on teda kutsuma hakanud. Nagu paljud teisedki otsijaid, tutvus ta algselt New Age’i praktikatega, kuid õige pea, sügavate sprituaalsete rännakute käigus leidis ta kellegi, kel polnud dogmasid, salasepitsusi, kes ei küsinud raha ega tahtnud oma järgijaid kontrollida. Selleks keegiks oli Loodus.

Indra ei osanud sel ajal endale teadvustada, et ta juba elas šamaani elu - kasutas selguse saamiseks, nägemusteks, tervendamiseks ja teadmiste ammutamiseks elemente, aastaaegu, looduse sümboleid, rännakuid ja looduslikke pühapaiku.

2000.aasta oli Indra jaoks murranguline. Ta oli viinud rannavõrkpalli meeskonna Sidney 2000. aasta olümpiamängudel olulise võiduni, aga sellest isegi olulisemaks oli see,et ta viis kaks naist isiklikele eneseavastamise rännakutele, mis muutsid nende elu täielikult.

2013. aastal viibis Indra 3 päeva üksinda visiooniotsingul Alice Springsi lähedal - istudes liivadüünidel 5-meetrise läbimõõduga ringi sees 3 ööpäeva ilma toidu, magamise ja väliste segajateta (kui kärbsed välja arvata :).
Visioonirännakul oli Indrale tohutu mõju. Järgmisel aastal alustas Indra oma nn ametlikku šamaaniteeed dr Rafael Locke’i juhendamisel ja järgmise 24 kuu jooksul läbis ta kõrbes kõrgemate šamaanipraktikate õpingud.

Märtis 2022 läks Indra teisele visiooniotsingule - 5 ööd ja päeva lõunaosariigi mägedesse, mille nimi on The Grampians. Sel korral oli ring, kus visiooniotsingu ajal viibida vaid 3 m diameetriga. Ilm on kohutav - kõva tuul, 3 päeva laussadu nii päeval kui öösel ja jäine külmus. Ei mingit sööki, und, täiesti üksi olemine. Indra ütleb, et see oli ilmselt ta elu kõige väljakutseterohkem asi, samas midagi, mille tulemused pole millegagi võrreldavad.

Indra Reinpuu on loonud Eesti Šamanismi osaduse - Hundipiim - looja.
Tegemist on kaasaegse šamaanikogukonnaga, kes on pühendunud tavaliste inimestena vaimse tee ja tervenemise toetamisele. Aastake tagasi loodud Hundipiima traditsiooni kandjaile annavad teavet meie kodumaa ainulaadne loodus, selle tootemid, vaimne mütoloogia ja esivanemate tarkus.

INFO LAAGRI KOHTA:

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust) ja lähedalasuvas vanas metsas.

KEEL
Laager toimub eesti keeles.

NB! Laagri käigus ei ole lubatud tarbida mingeid alkohoolseid jooke ega teisi meelemürke. Samuti ei tarbita visiooniotsingu käigus mingeid abistavaid aineid ega taimejooke.

OSALUSPANUS
NB! Osalejate arv on piiratud ja grupi täitudes rohkem inimesi juurde võtta ei saa.
Korraldajail on õigus osalejatel paluda täita lisaküsimustlik, kui meile tundub, et see on Sinu enda heaolu jaoks vajalik.

Osaluspanus on 350 eurot registreerimisega ja ettemaksu tasumisega kuni 31.märts 2024. Edaspidi on tasu 390 eurot.

Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 100 eurot, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha laagris ja mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Ülejäänud osa eest saab tasuda ka osade kaupa, kuid kindlasti peab see tasutud olema kuu enne laagrit.

Täpsem info: tervemaailm@gmail.com või 56 600 295

REGISTREERIMISLINK, mis kaudu saad end kirja panna on siin: forms.gle/GhjPhN5iu3kxAAsA8


See rännak on sinu elu suur samm ja sinu vastutus.

LAAGRI KORRALDAJA on: Kolme Tarkuse Kivi OÜ
... Rohkem infotVähem infot

61 huvitatud  ·  2 osaleb
Taimeravi suvekool 2024 Põlistarkuste kooli taimeravikursuse läbinuile

Taimeravi suvekool 2024 Põlistarkuste kooli taimeravikursuse läbinuile

aug. 16, 9:00e.l. - aug. 18, 1:00p.l.

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus ja ravimtaimeaed

Järjekorras kolmas taimervi suvekool on mõeldud neile, kes on läbinud või läbimas Põlistarkuste kooli pikka ravimtaimede ja taimeravi programmi. Suvekooli eesmärk on süvendada oma teadmisi ja saada tuttavaks teiste taimetarkadega, et jagada kogemusi, nippe ja infot.

Töötoad ja loengud:
* Aiateraapia ja Maarja küla ja Räpina aianduskooli taimeaia külastus
* Fütotoitained ravimtaimedes - mis need on, millist infot annab taime välimus ja maitse nende sisalduse kohta ning kuidas need mõjutavad tervist
* Apteeginapsud - Punsli õlist klareti ja vermutini - kuidas ise teha
* Taimede kasutamine joogas, savisaun ja Piusa kümblus
* Tiibeti loodusravi põhilise ravimi - sedru5 - valmistamine

Nimekiri täieneb kuni aprillikuu lõpuni 🙂


Lisaks
* Laat: omavalmistatud ravimtaimekraami, tooraine müük, taimevahetus, ravimtaimede seemned, retseptivahetus jms
* Muidugi lisaks nagu ikka suitsusaun, püstkoda, heinamaa, tore seltskond ja mõnusad lõkkejutud.

Suvekooli tasu on 350 eur (km ei lisandu), ja sisaldab kõike - programmi, kõiki söögikordi, lihtsat majutusvõimalust, sauna jms mis asja juurde käib kuni registreerimisega maikuu lõpuni. Edaspidi on tasu 390 eurot.
Eraldi üksikuid söögikordi valida ei saa, sest nagu ikka tehakse kõik söögid kohapeal ja püüame hoida lihtsat joont söögitegemise manageerimisel. Süvva teeb ikka Sille - sellega on vist kõik öeldud 🙂

Suvekooli tasust võib maksta alul ettemaksu (100 eur) ja ülejäänu saab tasuda siis augusti alul või jupikaupa.

Asukoht: Hundiallika, Sonne, Räpina, Maarja küla ja muud lähiümbruse asjakohased kohad 🙂

Registreerimislink: forms.gle/VG8G9bmZwFgQsbncA

Täpsem info: tarkustekool@gmail.com ja kinnises fb grupis "Põlistarkuste kooli taimeravi kursuse läbinute kogukond"

Kohtumisteni!
... Rohkem infotVähem infot

22 huvitatud  ·  6 osaleb
Ruunide maagia ja Põhjala šamanismi kursus Jörgen I. Erikssoniga

Ruunide maagia ja Põhjala šamanismi kursus Jörgen I. Erikssoniga

sept. 27, 1:00p.l. - sept. 29, 1:00p.l.

Tallinn

Üle 7 aasta toimub jälle Põlistarkuste koolis Põhjala šamanismi ja ruunide kursus.

Ruunid on Põhjala šamanismi tarkuse tee lahutamatu osa. Ruunide tarkus oli pikalt unustusehõlma vajunud, kuid 20. sajandi lõpul tõid Rootsi uue põlvkonna šamaanid need iidsed teadmised ajaloo prügikastist välja, eesmärgiga ruunide olemus, päritolu ja tähendused uuesti au sisse tõsta. Kui mõista ruunide tähendust õieti, kasutada neid respektiga ja loominguliselt, võivad ruunid olla ka tänasel päeval olulised tööriistad šamaanide ülesannetes kaitsmaks Emakest Maad ja taastamaks tasakaalu suurtes globaalsetes ja kosmilistes tsüklites.

Jörgen I. Eriksson on ruunidega ja Põhjala šamaanitraditsioonidega töötanud alates varastest 1980ndatest ja ta on kirjutanud ka raamatu Rune Magic and Shamanism (Ruunimaagia ja šamanism, ilmunud ka eesti keeles).

Ruunidel on suur loomuomane jõud. Nad esindavad Emakese Maa ja Kosmilise Teadvuse teadmisi ning väljendavad kõigi teadmiste tervikut, mis on laiali kõikjal üle kogu universumi.
Ruunid esindavad teadmisi ja jõude, mis tekkisid juba enne Suurt Pauku – mis ulatub Teadmatuse taha. Ruunid on ukseks Unenäoaega (Unenäoaeg on šamanistlikus mõistes aja ja ruumi ülene koht, kus minevik, olevik ja tulevik eksisteerivad täielikult koos) ebatavalisse raaalsusesse ja nendega töötades saab kogeda vahetult kosmilist energiat.

Kombineerides ruune teiste šamaanimeetoditega, nagu trummimäng, hingerännakud, visiooniotsingud ja tseremooniad, saavad nad oma täieliku potentsiaaliga tavareaalsuses avalduda, see omakorda on meie looduses toimuvate muutuste, Emakese Maa hävitamise ja liikide massilise väljasuremise ajal ülimalt oluline.

Ruunide panemine on Põhjala šamanismi ülimalt püha ja salajane rituaal, mida saab kasutada toomaks tervendust, harmooniat ja tasakaalu inimestele, loomadele, taimedele, mineraalidele ja Emakesele Maale.

Sellest ruunimaagia aspektist on arenenud see, mida Jörgen nimetab šamanistlikuks aktivismiks Maa kaitsmisel. Selle kursuse eesmärk on aidata osalejatel ruunide abil leida oma unikaalsed teed teadmiste ja väeni.

Sellel kursusel õpivad osalejad töötama ruunidega mitmel erineval šamanistlikul viisil, et saada isiklik mõistmine ruunide pärinemisest ja tähendusest. Jörgeni ruunide käsitlus põhineb vanal traditsioonilisel põhjala mütoloogial “Vanem Edda”, seega on kursus ka sissevaade Põhjala mütoloogiasse, maailma ja elu loomise aspektidesse ning maailma tasakaalustamise vahenditesse.

Kursus algab 27. septembril 2024 kell 16 ja lõpeb 29. septembril kell 16. Kursus on inglise keeles, vajadusel eestikeelse tõlkega.

Kursuse hind: Registreerimisega kuni 30. juuni 2024 250 eurot, edaspidi hind tõuseb. Kohtade arv on piiratud, maksimaalselt saab osaleda 20 inimest.
Registreerimine:
forms.gle/EwyZEgz28gZyxGa46

tarkustekool@gmail.com või +372 56 600 295.
Peale registreerimist väljastatakse ettemaksuarve 100 eurot, mis tuleb tasuda kahe nädala jooksul ja osalejapoolsel loobumisel tagastamisele ei kuulu.

Jörgen I. Eriksson on töötanud ruunide ja šamanismiga pea 40 aastat. Ta on kirjutanud mitmeid raamatuid Põhjala šamanismist ning saami ja navahode vaimsetest traditsioonidest. Tema töö on praegu keskendunud Maa kaitsmisele igasuguse hävingu eest ning pühapaikade äratamisele, kaitsmisele ja säilitamisele.

Lisateavet tema veebisaidil www.norrshaman.net
... Rohkem infotVähem infot

160 huvitatud  ·  9 osaleb
Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm

Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm

okt. 5, 7:00e.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õpe on Eestis ainulaadne koolitusprogramm, kus on ühendatud spaateenindus, ökokosmeetika ja pehmed kehateraapiad.
Eestis on säilinud veel maailma mõistes unikaalne loodus, mistõttu on loodusekeskne ja säästlik mõtteviis omased ja tuttavad. See on ka põhjus, miks meie õppeprogramm on ellu kutsutud. Programmis on võimalikult palju pehmeid protseduure ja kodumaiste taimede kasutamist erinevates tervist, heaolu ja ilu toetavates toodetes ja protseduurides.
Koolitusele on oodatud kõik inimesed, kellele meeldib teha kehahooldusprotseduure või massaaži, ja seda kõike looduslikul tervendaval moel, katsetada ravimtaimedega, segada ise koorijaid, kreeme ja muid hügieenitooteid.
Koolitusel omandatakse lisaks teoreetilistele teadmistele ka vajalikud praktilised oskused, mida on võimalik rakendada töötamisel spaas, ilusalongis, tervise- ja teraapiakeskuses, oma ettevõttes või turismitalus.
Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm põhineb spaateenindaja tase 4 kutsestandardil.

Koolituse teemad on jagatud 5 mooduliks.

MOODUL 1 - SISSEJUHATUS, KOSMEETILINE KEEMIA JA LOODUSKOSMEETIKA (36 ak tundi)
• Sissejuhatus ökokosmeetikasse. Ökokosmeetikast läbi pärimuse ja Eestimaa looduse
• Tööohutus, hügieen ja õigusaktid
• Keemiast kosmeetikas. Looduskosmeetika olemus.
• Ravimtaimede kogumine ja kasutamine kosmeetikas
• Naha ehitus, nahahaigused ja allergiad
• Anatoomia ja füsioloogia alused ökokosmeetikule
• Esmaabi alused ökokosmeetikule
• Individuaalse toitumise alused ökokosmeetikule

MOODUL 2 - ÖKOKOSMEETIKA VALMISTAMINE (28 ak tundi)
• Eeterlikud õlid ja aroomteraapia kosmeetikas. Eeterlike õlide kasutamine.
• Kreemide valmistamine alused
• Ökokosmeetika valmistamine (vannipallid, -soolad, -koorijad jt) ja nende turustamise alused
• Salvide valmistamise alused

MOODUL 3 - ILUHOOLITSUSED (28 ak tundi auditoorset tööd + 20 tundi juhendatud praktikat)
• Käte- ja jalgade hoolitsused looduslike vahenditega
• Klassikaline näohooldus
• Näohooldus looduslike vahenditega
• Tiibeti noorendavad näoprotseduurid

MOODUL 4 - MASSAAŽ ja KEHAHOOLITSUSED (60 ak tundi auditoorset tööd + 30 tundi juhendatud praktikat)
• Klassikalise massaaži alused
• Kehahoolitsused - koorimised ja -mähkimised
• Meehooldus- ja teraapia
• Turba- ja mudahoolitsused
• Aroomimassaaži alused
• Küünlamassaaž

MOODUL 5 - ETTEVÕTLUSE JA KLIENDITEENINDUSE ALUSED (16 tundi)
• Klienditeenindus ja suhtlemine
• Ettevõtluse alused ökokosmeetikule
• Turunduse alused

ÕPPEAEG ja ÕPPEVORM
Õppevorm on tsükliõpe, kord kuus nädalavahetusel (L-P) kl 10 - 17.30 ning üle kuu kahel nädalavahetusel (L-P) kl 10 - 17.30. Igas tsüklis on erinevad teemad ning mitmed pädevused (digipädevus, ergonoomika, klienditeenindus, erialane võõrkeel jms) läbitakse teiste õppeainete osana.

Õppe kestus on 9 kuud - 5. oktoober 2024 - 7.juuni 2025.

Õppes on 13.tsüklit ehk 13 nädalavahetust õppetööd:
1.tsükkel 05.- 06.10
2.tsükkel 19.- 20.10
3.tsükkel 09.- 10.11
4.tsükkel 30.11- 01.12
5.tsükkel 14.- 15.12
6.tsükkel 18.- 19.01.2025
7.tsükkel 08.- 09.02
8.tsükkel 22.- 23.02
9.tsükkel 15.- 16.03
10.tsükkel 05.- 06.04
11.tsükkel 19.- 20.04
12.tsükkel 03.- 04.05
13.tsükkel 31.05- 01.06
Eksam 07.06

SIHTGRUPP: Koolitus sobib:
- inimestele, kes soovivad omandada uue eriala ja asuda tööle ökokosmeetiku või spaateenindajana;
- kosmeetikutele, kes soovivad end täiendada ja omandada spaa ökokosmeetiku ja loodusterapeudi oskusi;
- terapeutidele, massööridele, tervishoiutöötajatele, kes soovivad tööle asuda looduspaas või hakata pakkuma ökokosmeetika teenuseid;
- inimestele, kes soovivad asutada oma ettevõtte, ökospaa, tervisesalongi või pakkuda valitud teenuseid/tooteid turismitalus;
- kõigile huvilistele, kes soovivad elada looduslähedast elu ja kasutada enda ning oma lähedaste eest hoolitsemisel looduslikke meetodeid.

ÕPPETÖÖ TOIMUMISE KOHT: Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1
MAHT: 364 akad tundi (14 EKAP*)
LÕPETAMINE: Programmi lõpetajad saavad tunnistuse.

ÕPPEMAKS:
Õppe eest on võimalik tasuda ühekordse maksena enne kursuse algust või kuumaksetena.
Ühekordse maksena tasudes on õppeprogrammi hind 3037,8 eurot. Registreerumisel alates 1.juulist hind 3341,58 eurot.
Kuumakstena tasudes 402,6 eurot kuus.
Registreerumisel alates 1.juulist hind 442,86 eurot kuus.

* Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool on Eesti Töötukassa koolituspartner.

Rohkem infot ja täpsem tunniplaan KODULEHEL www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/okokosmeetiku-oppeprogramm/

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com


LISAINFO JA KÜSIMUSED:
tarkustekool@gmail.com
Tel: 52 41 650
... Rohkem infotVähem infot

34 huvitatud  ·  4 osaleb
Mindfulness intensive course - the core of the original MBSR course

Mindfulness intensive course - the core of the original MBSR course

nov. 2, 7:15e.l. - nov. 2, 2:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

(In Estonian: fb.me/e/Kn1mwEyq)

In October, there is a unique opportunity to participate in one-day MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction) course, or in other words - the original course of the mindfulness method created by Jon Kabat-Zinn.

This one-day course covers the main essence and exercises of one of the most popular and evidence-based mindfulness courses, MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction).
The MBSR Program was created by Prof. Jon Kabat-Zinn at the Center for Mindfulness at the University of Massachusetts, and the teacher of the February course, Leena Pennanen, is Jon Kabat-Zinn's student and the first officially certified MBSR teacher in Finland. Our teacher Leena has very close contact with Brown University and it ensures the high quality of the course and the teaching according to the original principles of MBSR.

The course is suitable for anyone who is interested in the original teaching of MBSR, and who wants to make changes in their lives and learn how to use mindfulness techniques to help others.
The course covers the main exercises and practices of the original MBSR 8-week program. The course is very practical and provides a series of practical methods for everyday use.
Participants will receive a certificate confirming that they have completed the basic knowledge of MBSR. This certificate allows those interested to participate in further education.

LEARNING OUTCOMES:
The person who completed the training knows the main methods of MBSR, has experienced the exercises and knows how to use them in their daily life.

TIME: 2 November 2024 at 9.15 - 16.15
LOCATION: Weizenbergi 20/1, Tallinn

WORKING LANGUAGE: English, translation into Estonian if necessary.
UPON COMPLETION: certificate from the Center for Mindfulness (CFM)

TRAINER: LEENA PENNANEN
The creator and manager of the Center for Mindfulness Finland. Leena has been the first certified MBSR teacher in Finland, she has been and continues to be a keen developer and trainer of mindfulness on the international level as well. Leena also has over 15 years of experience in training MBSR teachers, which makes her a valued and sought-after practitioner in several countries.
The Center for Mindfulness in Finland, founded by Leena, is a member of the Global Mindfulness Collaborative, which guarantees the right to continue teaching MBSR according to the curriculum of Brown University.
Leena also works with Chris Ruane, UK Member of Parliament, and Jamie Bristow, Director of the Mindfulness Initiative, to bring mindfulness into parliaments and other societal spheres.

PARTICIPATION FEE:
The price of the course is 200+km.
A 20% income tax refund applies to private individuals (Estonian citizens).
The price includes training, tools necessary for training and tea breaks.

REGISTER FOR THE TRAINING by writing: tarkustekool@gmail.com

ADDITIONAL INFORMATION:
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

4 huvitatud  ·  1 osaleb
Mindfulness (teavdelolekupraktikate) intensiivkursus Leena Pennenaniga - MBSR originaalkursuse tuum

Mindfulness (teavdelolekupraktikate) intensiivkursus Leena Pennenaniga - MBSR originaalkursuse tuum

nov. 2, 7:15e.l. - nov. 2, 2:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Inglise keelne link (in English: fb.me/e/bmZbl1mEd)

Oktoobrikuus on taas ainulaadne võimalus osaleda MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction), ehk Jon Kabat-Zinni loodud mindfulnessi meetodi originaalkursuse päeval koos Leena Pennaneniga.

Sel ühepäevasel kursusel käiakse läbi ühe populaarseima ja enim tõenduspõhiselt uuritud mindfulnessi kursuse, MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction ehk mindfulnessil (teadvelolekul) põhineva stressi alandamine) peamine olemus ja harjutused.

MBSR Programm on loodud prof Jon Kabat-Zinni poolt Mindfulnessi Keskuses Massachusettsi Ülikooli juures ja veebruaris toimuva kursuse õpetaja Leena Pennanen on Jon Kabat-Zinni õpilane ning esimene ametlikult sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes. Õpetaja Leena väga lähedane kontakt Browni ülikooliga tagab kursuse kõrge kvaliteedi ja MBSR originaalalustele vastava õpetuse.

Kursus sobib kõigile, keda huvtab MBSR originaalõpetus, ja kes soovivad oma elus teha muudatusi ja osata kasutada teadvelolekutehnikaid ka teiste abistamiseks.

Kursuse käigus käiakse läbi autentse MBSR 8-nädalase programmi peamised harjutused ja praktikad. Kursus on praktiline ja annab rida praktilisi meetodeid igapäevaseks kasutamiseks.

Osalejad saavad tunnistuse, mis kinnitab, et on läbitud MBSR baasteadmised. See tunnistus võimaldab huvilistel osaleda edasiõppes, sh juhendajaväljaõppes.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab MBSR peamisi meetodeid, on kogenud harjutusi ja oskab neid kasutada oma igapäevaselus.

TOIMUMISE AEG: 2. november 2024 kell 9.15 – 16.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise keel, vajadusel on tõlge eesti keelde. Vajadusest palume märku anda registreerimisvormi kommentaaride osas.
LÕPETAMISEL: nii Center for Mindfulness (CFM) kui Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli tunnistus/tõend

KOOLITAJA: LEENA PENNANEN
Center for Mindfulness Finland looja ja juhataja. Leena on olnud esimene sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes, ta on olnud ja jätkuvalt on mindfulnessi innukas arendaja ja koolitaja ka rahvusvahelisel tasandil. Leenal on üle 15 aasta kogemust ka MBSR õpetajate koolitamisel, mis teeb ta hinnatud ja nõutud praktikuks mitmetes riikides.
Leena loodud Center for Mindfulness Soomes on Global Mindfulness Collaborativen liige, mis tagab õiguse MBSRi edasi õpetada vastavalt Browni ülikooli õppekavale.

Leena teeb koostööd ka Chris Ruanega, Ühendkuningriigi parlamendiliikmega ja Jamie Bristowiga, Mindfulness Initiative direktoriga, et tuua mindfulnessi parlamentidesse ja teistesse ühiskondlikesse valdkondadesse.

OSALUSTASU:
Varajase registreerija soodustus kuni 30.08.2023 on 180+km.
Edaspidi on kursuse hind 200+km.
Eraisikutele kehtib tulumaksutagastus 20%.
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.


REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve 50+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele. Kuna tegemist on praktilise kursusega, on kohtade arv piiratud.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Psühholoogia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik istumispatjade ja toolide olemasolu
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis lühike materjal.
... Rohkem infotVähem infot

46 huvitatud  ·  5 osaleb
Hobusemassaaži kursus

Hobusemassaaži kursus

nov. 8, 8:00e.l. - nov. 10, 3:30p.l.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Hobuste massaaži on kerge õppida ja rakendada. Juba kõige lihtsama massaažiga saate oma hobusele head teha. Massööri peamisteks ülesanneteks on läbi massaaži hobuse organite ja organsüsteemide talitluse toetamine ning taastumise kiirendamine. Samuti hobuse tugiliikumisaparaadi ülekoormusest või stressist tingitud tervisekahjustuste ennetamine. Paljusid loomi häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii looma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

EESMÄRK:
Anda osalejatele teadmised ja baasoskused hobusemassaaži läbiviimiseks.

KOOLITUSE SISU:
Teooria:
Massaaži põhialused, võtted ja nende toimed.
Hobuse veresoonkonna süsteem. Kuidas seda mõjutada massaažiga.
Hobuse lümfisüsteem - olulisemad tähelepanekud, millega massöör peab arvestama.
Lümfimassaaži alused, mida peab kasutama selleks, et puhastada suurlooma lümfisüsteemi ja tõsta immuunsüsteemi tegevust kõrgemale tasemele.
Närvisüsteem füsioteraapia vaatenurgast.
Immuunsüsteemi füsioloogia ja selle roll massaaži tegemise juures.
Tugi- ja liikumiselundkonna füsioloogia ja massaaži võtete mõju sellele.
Massaaž hobuste enamlevinud tugi- ja liikumisaparaadi haiguste korral.
Refleksoteraapia ja aroomteraapia hobusele.
Massaaživõtete järjekord ja massaaži tihedus, raviplaani koostamine -autori metoodika.
Nõuded massöörile ja massaažiruumile.
Spordimassaaži alused hobusele.
Ohutustehnika - ehk mismoodi hobune meid ja ümbritsevat maailma näeb ja kuuleb. Lühiülevaade hobuse psühholoogiast.

Praktika:
Ülevaatuse läbiviimine.
Pingete ja probleemide äratundmine.
Massaaži harjutamine hobuste peal.
Taastus-raviplaani koostamine.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinud osaleja teab peamisi hobuse anatoomia ja füsioloogia eripärasid; tunneb sagedamini esinevaid hobuste haiguseid ja sümptomaatikat; omab lühiülevaadet hobuse psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest, meeleelundite eripäradest; valdab massaažioskusi, et viia läbi baastasemel hobusemassaaži; teab milliseid hobuste terviseprobleeme saab lahendada massaaži abil.

KOOLITAJA: Irina Bukk
Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, loomamassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

SIHTGRUPP:
Koolitusele on oodatud inimesed, kes soovivad omandada hobusemassaaži tegemise baasoskused ja -teadmised, et kasutada neid enda või klientide hobuste heaolu tagamiseks.

TOIMUMISE AEG: 8.-11.november 2024
Reedel, 8.november
17.00 – 19.30 Teooria klassiruumis, Weizenbergi 20/1, Tallinn
Laupäev, 9.november
10.00 – 12.30 Praktika hobusetallis, (Tallinna Hipodroom)
12.30 – 14.00 Lõuna.
14.00 – 17.15 Teooria klassiruumis, Weizenbergi 20/1, Tallinn
Pühapäev, 10.november
10.00 – 12.30 Praktika hobusetallis (Tallinna Hipodroom)
12.30 – 14.00 Lõuna.
14.00 – 17.15 Teooria klassiruumis, Weizenbergi 20/1, Tallinn

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 18 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 140 eurot + km
Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35 eurot +km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised loomamassaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Teooria koolitus toimub klassiruumis, laudade/toolidega. Praktiline osa toimub Hipodroomi hobusetallides.

ÕPPEMATERJALID: konspekt

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

1 huvitatud  ·  3 osaleb
Muusika teraapilise rakendamise võimalusi töös lastega

Muusika teraapilise rakendamise võimalusi töös lastega

nov. 9, 8:00e.l.

Weizenbergi 20/1, 10150 Tallinn, Estonia Asukoha kaart

Muusika puudutab igaüht, kutsudes esile erinevaid emotsioone puhtast rõõmust ja elevusest igatsuse ja kurbuseni. Muusikateraapia on maailmas laialt kasutatav tõenduspõhine teraapiavorm, milles nii muusika kuulamisele kui musitseerimisele põhinevaid meetodeid ja tehnikaid rakendatakse eesmärgipäraselt nii terviseennetuses, ravis kui rehabilitatsioonis. Muusika kaudu on võimalik muuhulgas arendada ka lapse sotsiaalseid oskuseid, keskendumisvõimet, emotsioonide regulatsiooni, motoorikat, kõnet ja palju muud. Lastele pakuvad muusikaga seotud tegevused motiveerivat võimalust eneseväljenduseks, suurema teadlikkuse saamiseks iseendast, ressursside leidmiseks endas ja oma probleemidega toimetulekuks.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD
- Ülevaade muusikateraapiast: peamised vormid ja meetodid ning rakendusvaldkonnad
- Ülevaade muusika psühhofüsioloogilisest toimest ja muusika rakendamise võimalustest
psüühilise töö toetamisel
- Muusika teraapilise rakendamise võimalused töös lastega: teoreetilised alused ja praktiline
rakendamine
- Aitaja aspekt: retseptiivse grupimuusikateraapia omakogemus
- Koolitus sisaldab hulgaliselt praktilisi tegevusi ja kogemusi
- Osalejatele teemakohased materjalid


KOOLITUSE LÄBINU:
- omab ülevaadet muusikateraapia olemusest, vormidest ja rakendusprintsiipidest;
- mõistab muusika psühhofüsioloogilise toime põhialuseid;
- teab, millised on peamised muusika teraapilise rakendamise võimalused töös lastega ning
oskab kasutada lihtsamaid töövõtteid;
- teab, milliste probleemide ja häirete puhul on lastele näidustatud muusikateraapia;
- omab isiklikku kogemust muusikateraapia grupitegevustest.


SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud lastega töötavad spetsialistid ja lapsevanemad. Osalemiseks ei ole vajalikud muusikalised oskused või teadmised, kuid soovitatav on omada head suhet muusikaga.


KOOLITAJA: Alice Pehk, PhD
Alice Pehk on kogenud muusikaterapeut/psühhoterapeut ja muusikateraapia koolitaja, kes on valdkonnas tegutsenud üle 30 aasta. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi, kaitsnud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis, täiendanud ennast muusikateraapia alal Soomes Jyväskylä Ülikoolis ja Taani GIM-teraapia Instituudis ning kaitsnud doktorikraadi Saksamaal Hamburgi Muusika- ja Teatriülikooli Muusikateraapia Instituudis. Ta on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateraapia õppeprogrammide juht ja põhikoolitaja ning Muusikateraapia Keskuse looja ja juht. Ta on Eesti Muusikateraapia Ühingu asutajaliige ning panustanud muusikateraapia arengusse ka rahvusvaheliselt, olles olnud Euroopa Muusikateraapia Konföderatsiooni asepresident, kuuludes Euroopa Muusikateraapia Standardite komisjoni, osaledes erialaste teadusajakirjade toimetuskolleegiumites ning rahvusvaheliste erialakonverentside teadusnõukogudes. Ta on ka arvukate muusikateraapia ja muusika toime alaste publikatsioonide autor.

KOOLITUSE MAHT: 16 akad tundi / 2 päeva
TOIMUMISE AEG: 9. ja 30.novembril 2024, kell 10.00 - 17.30
TOIMUMISE ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn


OSALUSTASU: 170 eurot + käibemaks (207,40 eurot)
Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale ja praktiliseks tööks vajalikke vahendeid.
Registreerumise järel väljastatakse Teile sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu. See arvutatakse maha kogusummast ja arve teise osa saadame kuu enne koolitust.


LÕPETAMISEL: Tõend koolitusel osalemise kohta


REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com


LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650


MUU INFO:
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst ja treeningutest 80% ulatuses ning õppemaksu tasumine 100%.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga
... Rohkem infotVähem infot

101 huvitatud  ·  10 osaleb