Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Ajurveeda baaskursus Kaja Keiliga (neli moodulit)

Ajurveeda baaskursus Kaja Keiliga (neli moodulit)

Laupäev 18th september 2021, 10:00 - Pühapäev 19th september 2021, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tule saa osa praktilistest iidsetest tarkustest, mis aitavad nii tervist hoida, meelerahu luua kui loodusega kooskõlas elada!

Ajurveeda on lahutamatu osa veedade iidsetest tarkustest. Sanskriti keelest tõlgituna tähendab ayurveda teadmisi elust ehk teisisõnu võimalikult kaua elamise teadust (sõnatüvi ayur tähendab pikka eluiga või elu ja veda teadmisi). Algselt anti kõik veedade tarkused edasi heli vormis ehk suuliselt enne, kui need enam kui 5000 aasta eest Indias kirja pandi. Vanimad teadaolevad ajurveeda tekstid on tuntud kui Charaka Samhita, Sushruta Samhita ja Ashtanga Hrudaya.
Ajurveeda baastööriistad on viis elementi – maa, vesi, tuli, õhk, ruum, mille kaudu tõlgendatakse individuaalsust keha ja meele tasandil. Nimetatud tekstides on kirjas õpetused elementide tasakaalus hoidmisel selleks, et olla terve ja elada õnnelikult võimalikult kaua. Ajurveedat ei saa aga pelgalt raamatust õppida.

Juba alates 2016. aastast on võimalik Eestis esmakordselt süvendatult ajurveedat õppida. Tänaseks on lõpetanud 6 lendu. 2021. aasta märtsist algab kuues ajurveeda sissejuhatav baaskursus.

Ajurveeda baaskursusel võivad osaleda KÕIK huvilised ja see on toetav teadmiste süsteem iga inimese jaoks ning ei eelda kindlasti spetsialistiks saamist. Baaskursus on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, kuid on samas eelduseks kõigile tulevastele kursustele, millised eeldavad algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest.
Hetkel on paralleelselt käimas põhjalik kursus ajurveeda manuaalteraapiate ja massaaži erialal. Uus sellealane kursus alustab 2022 aasta talvel.

REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI: forms.gle/7wMFbQjy5dKcVW1he vorm: moodulõpe, mis koosneb neljast 2-päevasest (laupäeva hommikust pühapäeva õhtuni) moodulist, kokku 8 päeva (kl 10-18).

Õppekeel: eesti keel
👉Esimene moodul: 18.-19. september 2021 – Teema: Ajurveeda päritolu ja seos teiste veeda teadustega. Baaselemendid, energiate tüübid ja omadused. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉 Teine moodul: 23.-24. oktoober – Teema: Tervis ja individuaalsus. Seedetuli füüsilise keha ja meele tasandil. Jäägid ja profülaktika. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉 Kolmas moodul: 20. – 21. november – Teema: Elustiil ja tervist toetavad harjumused. Söömine kui sakrament. Toit ja individuaalsus. Toiduainete omadused. Vürtsid. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉Neljas mai moodul: 11.-12. detsember. Teema: Praktiline toidu valmistamise töötuba. Täpsemaks infoks kliki siia!

Kursuse maht: 48 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 16 tundi juhendatud praktikat

MAKSUMUS

*Kogu õppetsükli tasu on 680 eurot + km registreerudes enne 15. augustit. Registreerides kursusele, väljastatakse arve, peale mida tuleb tasuda kas kogu summa või tagastamatu deposiitraha 105 eurot+km, (mis arvestatakse maha viimases tsükli maksumusest, kui valid mitmes osas maksmise). Deposiitraha tasumine tagab osavõtu kursusest, sest kohtade arv on piiratud.

ALATES 16. augustist on kursuse tasu ühes osas makstes 4 moodulit 760 eurot +km, eraldi iga moodul makstes 210 eurot+km moodul.


Õppemaksu sisse kuulub kogu programm koos loengumaterjalide, praktilises töötoas kasutatavate toiduainete ning kohvi, tee ja vahepalaga loengupäevadel.

Kursuse tutvustus: Kohtume neljal nädalavahetusel, et põhjalikult ja päris algusest tundma õppida ajurveeda toimimise loogikat ja baaspõhimõtteid. Viimane neljast moodulist on pühendatud praktikale, kus kasutame õpitud teoreetilisi teadmisi ning valmistame kahel järjestikusel päeval erinevad menüüd individuaalsust ja hooajalisust silmas pidades.

Tunnistuse saamise tingimused: Kõigil koolitustel osalemine, aktiivne osalemine töötubades ja positiivse testi sooritamine teoreetiliste teadmiste kontrolliks viimasel päeval. Testi tegemine on vabatahtlik ja tõendi kursusel osalemise kohta saavad kõik soovijad.

Kursuse läbinud õpilane (õpiväljundid):

* omab algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest;
* oskab üldistes piirides määrata hetkel domineeriva energia tüübi (vikriti) ja anda esmased soovitused selle tasakaalustamiseks;
* tunneb omavahel kokku sobimatute toiduainete koosluseid, omab ülevaadet baastoiduainete ja vürtside energeetikast ning oskab suurtes piirides teha individuaalselt sobivaid head tervist toetavaid valikuid;
* on võimeline andma lihtsamaid elustiili alaseid soovitusi oma pereliikmetele ja klientidele ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt.

KURSUS KUI ERIALANE TÄIENDKOOLITUS:

Kursusele on end täiendama oodatud:
* massöörid, joogaõpetajad jt terapeudid, kes soovivad paremini mõista, miks kõik üldised „head“ soovitused ei sobi kõigile ja kuidas neil vahet teha;
* psühholoogid, psühhoterapeudid ja nõustajad, kes soovivad paremini mõista, kuidas ja miks üks või teine füüsiline probleem on seotud elustiili valikute ja toitumisega;
* toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid, kes soovivad avardada oma teadmisi igavikuliste tarkuste ja tervise olulisima komponendi – seedetule osas.

KURSUS KUI HUVIKOOLITUS:
* kõik tervisehuvilised inimesed, kes soovivad aru saada oma individuaalsusest hea tervise säilitamisel ja haiguste ennetamisel;
* kõik teised huvilised, kelle hobiks on toidu tegemine ja kes soovivad oma senistele teadmistele lisada mõned teadlikud oskused ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt;
* kokad jt toidu ja tervisliku toitumise huvilised.

NB! REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI: forms.gle/Zqhv5QkrKfQ7KtvS7

Kursust viib läbi: ajurveeda praktik, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija Kaja Keil.

Tutvu lähemalt ka Kaja Keili raamatuga – „Elu maitsed. Praktiline ajurveeda“: www.praktiline-ajurveeda.ee/raamat

TÄPSEM INFO: TARKUSTEKOOL.EE

MUU INFO:

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, viimasel moodulil vajaliku varustusega õppeköök
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt ja retseptivihik
LÕPETAMISE TINGIMUSED: test, mille alusel väljastatakse täismahus osalejaile tunnistus

Kontakt: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

98 huvitatud  ·  6 osaleb
Looduslike ja mürgivabade puhastusvahendite kodune valmistamine

Looduslike ja mürgivabade puhastusvahendite kodune valmistamine

Laupäev 18th september 2021, 11:00 - Laupäev 18th september 2021, 14:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Kui soovid hoida oma tervist, keskkonnda ja ka rahakotti, siis see on midagi sulle - õpime tegema looduslikke ja mürgivabasid erinevaid puhastusvahendeid, mida kõigil kodumajapidamises ikka vaja läheb.

Eesti elanike seas läbi viidud terviseanalüüsid on näidanud, et oluline osa inimorganismi kogunenud mürgistest ühenditest on pärit just olmekeemiast.

Suur osa poes müüdavatest kodukemikaalidest sisaldavad keskkonnale ja inimestele ohtlikke kemikaale. Isegi kui ostad ökotooteid, kaasnevad nendega sageli pakendid ja ka mõju rahakotile 🙂

Kasutame puhastusvahendite valmistamiseks igas kodus kättesaadavaid, ohutuid ja odavaid koostisaineid - soodat, soola, sidrunhapet, seepi. Ka need, kellele jaoks ei olnud kooli keemiatunnid lemmikute hulgas, on õpitoa lõpuks selles vallas ekspertidena.

Koolitus on praktiline, st peale teoreetiliste teadmiste saavad kõik läbi teha ka erinevate puhastusainete valmistamise ja tooted saab ka koju kaasa võtta.

Valmistame:
*pesugeeli,
*pesupulbri,
*üldpuhastusvahendi,
*klaasipuhastusvahendi,
*küürimispasta,
*ja isegi nõudepesuvahendi masinale!

Hinnas sisalduvad kõik tööks vajaminevad materjalid ja kirjalik juhend. Koolituse käigus valminud tooted saab kaasa, selleks võta kaasa palun 3 u 250 ml kaanega purki või väikeseid salatikarpe.

Kursus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma kodu puhastamiseks kasutada tõhusaid, odavaid ja mürgivabu vahendeid.

Koolituse läbiviija on Helen Orav, keskkonnabioloog, aroomterapeut, Eesti Looduskosmeetika Liidu juhatuse liige, kes on nii looduslike kosmeetikatoodete kui kodukeemia valmistamisega tegelenud juba aastaid.


Kursuse maksumus: 39 eurot registreerimisega kuni 13.09, edaspidi 45 eurot.

Osavõtjate arv on piiratud.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2
Kursuse maht: 3 akadeemilist tundi

Me ei soovi oma koolitustel kedagi diskirimeerida ja seega me ei küsi koroonapassi olemasolu, kuid seni kuni kehtivad riiklikud regulatsioonid, palume kõigil osalejail teha kohapeal privaatselt mitteinvasiivne kiirtest (nn sülitamistest). Testi eest tasub kool.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Keemia ja protsessitehnoloogia
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: Kirjalik juhend
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

149 huvitatud  ·  6 osaleb
Sissejuhatus Tiibeti meditsiini (Võrumaal, Hundiallika keskuses)

Sissejuhatus Tiibeti meditsiini (Võrumaal, Hundiallika keskuses)

Pühapäev 26th september 2021, 10:00 - Pühapäev 26th september 2021, 13:15

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiin ehk Sowa Rigpa on aastatuhandeid vana süsteemne ja holistiline loodusravisüsteem, mille põhjalikkus, mitmekihilisus ja efektiivsus on kohati tänagi hämmastav.

Tiibeti meditsiinis peetakse oluliseks nii keha kui meelt, seega on kogu tervise hoidmise ja parandamise viis suunatud mõlema tasakaalustamisele. Tiibeti meditsiinis jagatakse haiguse põhjused esmasteks ja teisteks. Esmased haiguse põhjused ongi seotud meelega, teisisõnu meie mõtete, tunnete, emotsioonidega, teisesed haiguse põhjused on seeläbi seotud rohkem eluviisi ja toitumisega.

Tiibeti süsteemi järgi koosneb nii kogu maailm kui inimkeha viiest elemendist ja haigused on tingitud elementide tasakaalutusest. Seega peetakse äärmiselt oluliseks aru saada, milline on konkreetne tasakaalutus, et siis erinevate eluviisi ja toitumise muudatuste, väliste teraapiate ja peamiselt ravimtaimedest koosnevate ravimitega tasakaal ja ühes sellega ka tervis tuua.

Tiibeti meditsiinis on suur osa diagnostikal, kus peale välise vaatluse kasutatakse ka keele- ja uriinivaatlust ning pulsidiagnostikat.
Oluline on nii abivajaja kui abistaja töö oma meelega - tasakaalus meel aitab nii haigel terveks saada kui terapeudil ja arstil teha oma tööd parimal võimalikul viisil.

3-tunnine sissejuhatav loeng Tiibeti meditsiini annab baasülevaate Tiibeti meditsiini alustest.

Sissejuhatav loeng on mõeldud kõigile, keda huvitavad idamaised ja põlised tarkused ja kes soovivad inimkeha holistilisest toimimisest paremini aru saada.

Õpetaja: Kaia-Kaire Hunt on Tiibeti meditsiini õppinud 2008. aastast alates rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemias (tänase nimetusega Sorig Khang International) peamiselt dr Nida Chenagtsangi käe all. Oma õpetajateks peab ta ka Anu Rootalu, Drukmo Gyali, ja dr Machikut Amdost.
Lisaks Tiibeti meditsiinile on Kaia-Kaire omandanud õe kutse ja läbinud vaimse tervise õe spetsialiseerumisõppe.
Täna tegutseb Kaia-Kaire nii Tiibeti meditsiini loodusterapeudina, EFT terapeudina kui vaimse tervise õena ja võtab inimesi vastu nii Tallinnas kui Võrus. Lisaks teeb ta Tiibeti jooga (Ne dzangi) tunde ja teeb lühikoolitusi Tiibeti meditsiini teemadel.


ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised

TOIMUMISE AEG: 26.september kell 10.00 – 13.15
ASUKOHT: Hundiallika keskus, Laiuse, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa
TÖÖKEEL: eesti keel
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

OSALUSTASU: 35 eurot
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepausi.


REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

Me ei soovi oma koolitustel kedagi diskirimeerida ja seega me ei küsi koroonapassi olemasolu, kuid seni kuni kehtivad riiklikud regulatsioonid, palume kõigil osalejail teha kohapeal privaatselt mitteinvasiivne kiirtest (nn sülitamistest). Testi eest tasub kool.

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Tiibeti meditsiini baasaluseid.
... Rohkem infotVähem infot

25 huvitatud  ·  5 osaleb
Liblikmassaaži kursus

Liblikmassaaži kursus

Laupäev 9th oktoober 2021, 10:00 - Laupäev 9th oktoober 2021, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

LIBLIKMASSAAŽ ON eriline ja pehme tervendav teraapiavorm, mis sobib täiendavaks meetodiks iga terapeudi tööriistakasti, kuid on ka hea eneseabimeetod oma pere (ja eriti laste) rahustamisel ja tervendamisel.
Leebe bioenergeetika on kehapsühhoteraapia protsess, mille arendas välja dr. Eva Reich oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reich`i terapeutiliste tööde põhjal.
Vaata ka: hingamine.ee/liblikmassaaz/

LIBLIKMASSAAŽI KASUTATAKSE eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks, seest poolt väljapoole liikuva energia voolu avardamiseks. Liblikmassaaž taastab eluenergia loomuliku voolamise peale traumasid, haigusi, leevendab stressi ja soodustab keha bioloogiliste funktsioonide loomulikku toimimist; tugevdab sidet vanemate ja laste vahel; beebidel tervendab sünnistressi ja gaasivalusid; rahustab hüperaktiivseid lapsi.
Liblikmassaažil on soodne mõju ka vanade traumade tervendamisel taastades kehas terviklikkuse tunde.

KOOLITAJA on Ly Lobjakas. Ta peab hästi toimivaiks teraapiaid, milles on ühendatud kehatöö ja verbaalne teraapia, seetõttu on väga inspireerunud 2010.a. Eestisse jõudnud liblikmassaažist ja teistest Eva Reichi leebe bioenergeetika meetoditest.

KOOLITUSE TULEMUSENA saab osaleja
* ülevaate Reichi´de teooriat eluenergiast, blokeeringustest ja nende sulatamisest.
* õpib selgeks liblikmassaaži põhivõtted jälgides demonstratsioone ning seejärel ise harjutades.

Koolituse läbinud saavad vastavasisulise tõendi.

SIHTGRUPP
Liblikmassaaži võib õppida igaüks, kes soovib õrna ja tervendavat puudutust jagada oma pereliikmetele, lastele, sõpradele. Samuti sobib professionaalseks kasutamiseks massööridele ja teistele kehaterapeutidele klienditöös.

Hea on tulla ka koos partneri või sõbraga, siis on tore võimalus peale õppimist alustada praktiseerimist ja seansse omavahel vahetada!
Riietus peaks olema mugav ja liikumist võimaldav. Liblikmassaaži tehakse läbi riiete.

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

Õppekeel: eesti keel

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel hind kuni 10. september 80 eurot +km. Alates 11. septembrist on hind 90 eurot +km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

või kirjutades tarkustekool@gmail.com

Kohtade arv on piiratud!

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul.

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 512 95 05

TAGASISIDE:
Svea Sööt, hingamisterapeut, sünnitoetaja:
„Liblikmassaaaž on kõigile, kes armastavad hella puudutust, kõigile, kel on lapsed… ja kõigile, kellele pole lapsena hella puudutust jagunud.“

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

44 huvitatud  ·  4 osaleb
Koera- ja kassimassaaži algkursus

Koera- ja kassimassaaži algkursus

Reede 15th oktoober 2021, 17:00 - Pühapäev 17th oktoober 2021, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Nii nagu inimesed, vajavad hoolitsust ja tervise toetust ka koerad ja kassid. Seepärast on meil tulemas üks üsnagi eriline koerte- ja kassimassaaži kursus, et õppida ka oma lemmikuid aitama ja nende eest paremini hoolitsema. Inimene on ju ka tervem ja rõõmsam, kui saab oma lemmikule toetust pakkuda! 🙂

(Jah, lugesite õieti - kursusel õpitakse nii koerte- kui kassimassaaži, kuna tegemist on väga sarnase massaažiga, "klientideks" kasutatakse siiski koeri, et mitte tekitada massaažiõppest suuremat sorti koerte ja kasside ajalooliste omavaheliste arveteklaarimiste paik :))

Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

Kursusel:
* õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid
* saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel
* saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest
* õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid lihtsamaid terviseprobleeme
* praktiline õppetöö toimub koos sinu neljajalgse sõbraga (koeraga). Praktika osas saab koeri nn jagada - paari peale võib harjutada ühe koera peal.

Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga!

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
15. oktoober - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria
16. oktoober - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga
17. oktoober - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 30.september, edaspidi 115+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised koerte või kasside massaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas toolid.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia kaardid

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

16 huvitatud  ·  2 osaleb
Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu, algkursus

Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu, algkursus

Laupäev 16th oktoober 2021, 10:00 - Pühapäev 17th oktoober 2021, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Alusta rännakut põnevasse idamaade meditsiini maailma ja tule osalema meridiaanidel põhineva Jaapani tervenduskunsti Ki-Shiatsu loodusterapeutide baaskoolitusel.

SHIATSU (eesti keeles “sõrmevajutus“ ) kui Jaapani ühe tuntuma teraapia alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Mõiste “Zen Shiatsu” ehk Ki-shiatsu on meridiaanide shiatsu ja selle all peetakse silmas Shizuto Masunaga loodud Shiatsu koolkonda.

Ki-shiatsu põhineb täielikult idamaisel meditsiinilisel süsteemil, kirjeldades inimkeha kui võrgustikku meridiaanidest, läbi mille voolab eluenergia – Jaapani keeles Ki.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja ärahoidmiseks. Kui Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab takistatud, inimene haigestub.

Energia voolu seisundit hinnatakse Hiina duaalse yin-yang`i kontseptsiooni järgi ning jagatakse kahte seisundisse: Kyo ja Jitsu. Shiatsu eesmärk on blokeerunud energia taas liikuma panna, täites „energiaauke“ ja tagades energia vaba vool ja organismi loomulik tasakaal.

Shiatsu loodusterapeut tunnetab organismi olukorda ja energia liikumist käte abil ning teeb pehmeid vajutusi ja venitusi piki meridiaane, keha pinnal asuvaid liine. Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, liigesteprobleemid jpm.

Tänapäeval maailmas kahe tuntuma shiatsu-koolkonna arendajateks olid Tokujiro Namikochi (1905–2000; Namikochi-shiatsu) ja Shizuto Masunaga (1925-1981). Namikochi selgitas shiatsu`t vaid lääne meditsiini terminite abil, pannes rõhu vaid nn neuro-lihaspunktide survele. Masunaga, soovides muuta ravimeetodeid efektiivsemaks, sidus meridiaanide teooria kaasaegse psühholoogia ja füsioloogiaga, rõhutas kõhudiagnoosi olulisust ning laiendas meridiaanide kasutusulatust ravis.

Lisaks teooria kirjeldamisele laiendas ja kaardistas Masunaga ka täiesti oma meridiaanisüsteemi, mis toetus tema tohutule praktilisele kogemusele.
Et saada Zen Shiatsu meistriks ei piisa ainult õpetuse omandamisest, vaid tuleb ka praktiseerida mõned aastad. Vaid läbi kogemuse ja zen-meditatsiooni saab õpilasest meister ning ta suudab mõista ja tunnetada läbi meie keha voolavat energiat.

Ki-shiatsu baaskoolitus Jaapanist pärit ki-shiatsu teraapiat ja selle aluseid. Kursuse läbija kuuleb selle üliefektiivse teraapia toimimise loogikatest ning saab ise kätt proovida lihtsamate ki-shiatsu teraapia võtetega, mida saab rakendada iseenda ja oma lähedaste abistamiseks.

Käsitletavad teemad:
*Shiatsu teraapia ajalugu, koolkonnad
*Ki-shiatsu teraapia põhimõisted ja alused, seotus Hiina traditsioonilise meditsiiniga-ga;
*Tutvume ülevaatlikult 12 põhimeridiaaniga, nende rolli ning liikumisteedega kehas;
*Proovime diagnoosimist kõhul ja seljal;
*Tutvume ja praktiseerime shiatsu venitusharjutusi, võtteid seedimise hõlbustamiseks.
*Teeme paaristööd ja praktikat. Kursusel on praktilisel osal suur roll, see võimaldab saada parima võimaliku kogemuse.

Kursuse läbinu mõistab ki-shiatsu terapeudi rolli, filosoofilist tausta ja toimemehhanisme, talle esitatavaid nõudeid ja põhiõppeprogrammi ülesehitust, mis annab talle huvi korral võimaluse edasi õppida ki-shiatsu põhiõppeprogrammis terapeudiks. Hoolikal harjutamisel on võimalik saavutada tõelise meistri tase.

KOOLITAJA: Valdo Herzmann
Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut
Yasutaka Hanamura õpilane (kes on Shizuto Masunaga õpilane)
MTÜ Ki-Shiatsu Ühendus asutajaliige ja tegevjuht

NB! Tegemist on idamaisele traditsioonile omase nn liiniõppega, kus kallihinnailised teadmised antakse edasi otse õpetajalt õpilasele. Seetõttu annab õpetaja oma sügavaimad teadmised ja kogemused ning kogu liini praktika edasi tõeliselt huvitatuile viisil, mida raamatutest õppida pole võimalik.

Registreerimine koolitusele läbi lingi:https://goo.gl/forms/MXMoS8p3WYoFDX4q2

Koolituse toimumise aeg: 16.-17.oktoober 2021
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinnas

Osavõtjate arv on piiratud.
Koolituse maht: 16 tundi

2-päevase baaskoolituse maksumus: 200€ +km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel enne 15.09.2020. Hiljem on osalustasu 220€ +km.
Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50€ +km, mis jääb loobumisel tagastamatuks.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

NB! Ki-shiatsu pika õppeprogrammi kohta rohkem infot leiab meie kodulehelt: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/ki-shiatsu/
... Rohkem infotVähem infot

5 huvitatud  ·  3 osaleb
Jalatalla refleksoloogia algajatele

Jalatalla refleksoloogia algajatele

Laupäev 30th oktoober 2021, 10:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Refleksoloogia on loodusravi liik, mis põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni organite seisundist kindlasse piirkonda keha pinnal. Mingi organi ala- või ületoime väljendub vastavas tsoonis kas valu või nahamuutusena. Refleksoteraapia, nagu kõik loodusravi liigid, aktiveerib organismi oma tervendavad jõud, et taastada keha tasakaal. Refleksoloogilised tsoonid asetsevad kogu kehal – jalalabal, säärtel, reiel, kehal, kätel, näos ja peas.

Kuidas refleksoloogia toimib jalataldadel? Kui vaatame kaht kokku asetatud jalatalda, siis sarnaneb see üldjoontes inimese anatoomilisele kehale: suured varbad on nagu pea ja kael, väikeste varvaste alused on nagu õlad, jalatalla sisemised küljed on selgroog jne. See tähendab, et jalatald on jagatud tsoonideks, mis vastavad inimese anatoomilistele kehapiirkondadele. Neid keha peegeldustsoone käsitledes stimuleeritakse, aktiveeritakse või rahustatakse vastavat elundit, lihaseid, luustikku või siis keha toimingut.
Refleksoloogiast on abi, kui vaevavad näiteks ainevahetushäired, hormonaalsed häired, lihaspinged, tugi- ja liikumiselundite probleemid, peavalu, stress, unehäired, beebide koolikavalud jne.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia.

Kursuse eesmärk on anda uus oskus medikamentideta eneseabina, koduravis ja mujal ning ülevaade refleksoloogia toimimisest - teha selgeks olulisemad punktid jalatallal ning õppida neid kasutama. Ühepäevane refleksoloogia koolitus ei anna piisavalt teadmisi, et töötada refleksoloogina.

KURSUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
Koolitusel saab baasteadmised ja praktilised oskused jalatallal asetsevatest refleksoloogilistest tsoonidest.
Koolituse ülesehitus:
*refleksoloogia põhialused ja ajalugu
*erinevad käsitlustehnikad
*tugi- ja liikumiselundite tsoonid
*lihastiku tsoonid
*siseelundite tsoonid
*meeleelundite tsoonid
*aju tsoonid
*lümfi tsoonid
*refleksoloogia kontraindikatsioonid
*elemendid varvastel – kristall, vesi, tuli, õhk, eeter

Selga palume panna mugavad riided, sest koolitusel toimub praktika ja teooria vaheldumisi.

KOOLITAJA: Kaja Rebane - refleksoloog, aroomterapeut
Kaja on lõpetanud Tallinna Meditsiinikool 1987 a.(eriala: meditsiiniõde). Soome Refleksoloogia-ja tsooniteraapiakool Medika Nova 2001a. (eriala: refleksoloog). Soome UMG (Ulla-Maija Grace) Aroomteraapia Kool 2004 a. (aroomterapeudi diplom). Soome Homöopaatia Akadeemia 2006 a.
(eriala: homöopaat).

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud massöörid, terapeudid, kosmeetikud, pediküürid, tervishoiutöötajad jt spetsialistid, kes soovivad lisateadmisi klientidega töötamiseks. Samuti inimesed, kes soovivad refleksoloogiat kasutada enda ja oma lähedaste tervise eest hoolitsemisel.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb jalatalla tsoone, oskab leida olulisemaid punkte, tunneb nende punktide funktsioone ning oskab neid kasutada tervise parandamiseks.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta
TOIMUMISE AEG: 30.oktoober 2021 kell 10.00 – 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 80 eurot + km

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar praktilise koolituse läbiviimiseks: toolid, matid, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid.
Pauside ajal pakutakse taimeteed.

Me ei soovi oma koolitustel kedagi diskirimeerida ja seega me ei küsi koroonapassi olemasolu, kuid seni kuni kehtivad riiklikud regulatsioonid, palume kõigil osalejail teha kohapeal privaatselt mitteinvasiivne kiirtest (nn sülitamistest). Testi eest tasub kool.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse paberkandjal materjalid.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

33 huvitatud  ·  1 osaleb
Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass. Talvise näokreemi valmistamine.

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass. Talvise näokreemi valmistamine.

Laupäev 30th oktoober 2021, 10:00 - Laupäev 30th oktoober 2021, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass viib meid ökoloogiliste kreemide valmistamise filigraansse ja detailiderohkesse maailma.

Sihtrühm: Koolitusele ootame huvilisi, kes soovivad õppida vesi-õlis emulsiooni valmistamist külm-meetodil. Kasuks tuleb eelnev õli-vees emulsiooni valmistamise kogemus, kuid ka ilma selle kogemuseta võib osaleda.

Koolitus sobib ennekõike neile, kes soovivad kreemi valmistamisega ka edaspidi tegeleda, sest räägime väga detailiselt retseptidest, valemitest, temperatuuridest, pH-tasakaalust, eeterlikest õlidest, toorainetest, abivahenditest, säilitusainetest jms, mis annavad infot nii kodukasutajale, kuid võimaldavad ka tegeleda professionaalsel tasandil kreemide tootmisega.

Eesmärk: Koolitus annab teoreetilised teadmised ning praktilise kogemuse stabiilse ja ohutu vesi-õlis emulsioon valmistamiseks külm-meetodil, kasutades selleks looduskosmeetikas sobilikku toorainet.

Maht: 6,67 akadeemilist tundi.

Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja:
*oskab jälgida emulsiooni valmistamisel kosmeetika toote loomise 4 sammu.
*teab, mida tuleb jälgida koostisainete valikul, et tulemuseks oleks stabiilne ja ohutu emulsioon.
* teab, kuidas koostada korrektne retsept ning mida tuleb selle juures jälgida.
*oskab mõõta ja reguleerida kreemi pH-d ning teab, miks see on oluline.
*oskab eeterlike õlisid kasutades arvutada nendes sisalduvaid allergeene ning selle abil doseerida ohutut kogust.
*suudab valmistada juhendamisel stabiilse ja ohutu vesi-õlis emulsiooni külm-meetodil.

Tulemus: Koolitatav on teinud läbi vajalikud praktilised ülesanded ja valminud on vesi-õlis emulsioon.

Mari Saat on looduskosmeetika toodete koolitaja. On õppinud ökokosmeetikuks Põlistarkuste ja rahvaravi koolis ning kosmeetika valmistamist Formula Botanica looduskosmeetika koolis (Inglismaa). Praktiseerinud looduskosmeetika valmistamist alates 2016.aastast.

Registreerimine toimub läbi lingi:
forms.gle/qz3Nf5SNqqm1Mx6CA

Osalustasu: 95 eur + km. Arve väljastatakse peale registreerimist hiljemalt 2 tööpäeva jooksul ja arve tasumine garanteerib koha kursusel.

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuteenindus
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning laudade ja dataprojektoriga
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis materjal
LÕPETAMISE TINGIMUSED: kõik osalejad saavad läbimise kohta tõendi

Kontakt: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

24 huvitatud  ·  3 osaleb
Lastemassaaži algkursus

Lastemassaaži algkursus

Laupäev 27th november 2021, 10:00 - Pühapäev 28th november 2021, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Lastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 27.-28. november 2021 ja 29.-30. jaanuar 2022.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/lastemassaazi-algkursus/

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20b, Tallinn, 14.-15. november 2020 ja 16.-17.01 jaanuar 2021.

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 01.10.2021. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis tavajuhul arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

5 huvitatud  ·  1 osaleb
Lastemassaaži algkursus

Lastemassaaži algkursus

Laupäev 27th november 2021, 10:00 - Pühapäev 28th november 2021, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Lastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 27.-28. november 2021 ja 29.-30. jaanuar 2022.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/lastemassaazi-algkursus/

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20b, Tallinn, 14.-15. november 2020 ja 16.-17.01 jaanuar 2021.

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 01.10.2021. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis tavajuhul arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

7 huvitatud  ·  1 osaleb
Praktiline Tiibeti taimeravi kursus Eestimaa taimedega

Praktiline Tiibeti taimeravi kursus Eestimaa taimedega

Esmaspäev 11th juuli 2022, 11:00 - Reede 15th juuli 2022, 17:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Seoses covid-19 reisipiirangutega toimub kursus 2022 suvel.

Praktilise Tiibeti taimeravikursuse peamine eesmärk on õppida leidma eestimaised asendusained Tiibeti taimedele ja mineraalidele. Samuti õpitakse kursuse käigus tundma ja valmistama peamiseid lihtsamaid ravimeid ja õpitakse, millistel juhtudel neid kasutada, kuidas neid kokku segada jms.

5 päeva jooksul on päevad jagatud järgmiselt:

* Hommikupoolik - praktiline taimede tundmaõppimine õues, korjamine, töötlemine.
* Pealelõuna - Sowa Rigpa materia medica teooria - peamiste taimede maitse, tugevus, olemus, ravivad omadused.
Taimede kokkusegamise põhimõtted Sowa Rigpas

* Praktiline osa: ravimite valmistamine - lihtsate ravimite valmistamine, mille tegemisi saab kodus jätkata ja mida saab nii iseenda kui oma patsientide jaoks ise valmistada.
* Loengu osa: Nelja tantra teemasse puutuvad peatükid ja nende kommentaarid. Teise tantra peatükid 19,20, 21 ja Neljanda tantra peatükid 3-12.

ÕPETAJA:
Sergei Shirshov on Sorig Khang International külalisõpetaja, pikaaegne Tiibeti meditsiini arst ja praktik. Ta sündis 1971. aastal Tambovis, Venemaal, tema isa oli arst ja ema bioloog, nii et päris loogiliselt viisid ka tema teed meditsiiniõpinguteni. 1990. aastal lõpetas ta Tambovi meditsiinikolledži ja 1991. aastal astus Leningradi Meditsiinikooli (2nd Medical Institute in Leningrad). 1992. aastal tutvus ta ka Tiibeti meditsiiniga ja asus Buriaatias seda õppima. Järgnevate 15 aasta jooksul reisis ta palju Burjaatjasse, Tsugolsky, Ivolginsky, Aginsky kloostritesse, et õppida Sowa Rigpat - Tiibeti meditsiiini. Tema õpetajad on: Dr. Nida Chenagtsang, Namkhai Norbu Rinpoche, prof. Gojo WangduDr. Byambaa Мyagmarsuren, Geshe Gelek Balbar, Geshe Rinchen Tenzin.
Oma praksist on ta pidanud üle 20 aasta, alul Tambovis, siis Moskvas. Alates 2015 aastast on ta õpetanud materia medicat Moskvas, Novgorodis, Krasnodaris. Ta on ka üks mittetulundusühingu Tanaduk alustajatest, mille eesmärgiks on Sowa Rigpa populariseerimine. Sergeid peetakse Venemaa üheks suuremaks Sowa Rigpa materia medica asjatundjaks. Tema suureks eeliseks on Euroopa taimede tundmine. Koolituseks valmistab ta ette spetsiaalselt Eestimaa taimede põhised materjalid.

OSALEMISE EELDUSED: Koolitusel osalemise eelduseks on Sowa Rigpa baas materia medica tundmine.

OSALUSTASU: koolitus, koos materjalide, majutuse ja söökidega 335 eurot .
Kohtade arv on piiratud - kuni 15 osalejat!
Registreerides väljastame sissemaksuarve 50 eurot, mis garanteerib koha ja mida loobumisel vähem kui kuu aega enne kursuse algust jääb korralduskulude katteks. Võimalik on tasuda mitmes osas.

ÕPPEKEEL - vene ja inglise keel. Vajadusel kaalume eestikeelset tõlget.

TOIMUMISKOHT
Koolitus toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale - üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš, jaheda ilmaga saab kasutada ka sisedušši. Vähemalt ühel õhtul saab käia suitsusaunas.

Toitlustustoimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud taimseid toite (võivad sisaldada muna- ja piimatooteid), mis sobivad Tiibeti meditsiini toitumissoovitustega.

REGISTREERU KOOLITUSELE kirjutades: tervemaailm@gmail.com

LISAINFO:
Tel: 512 95 05

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab ja oskab kasutada ja valmistada peamiseid Tiibeti ravimeid, kasutades selleks kodumaiseid asendusaineid

***

IN ENGLISH
Practical Tibetan herbal medicine course with Estonian (local) plants

The aim of the practical tibetan herbal medicine course is to learn to find local subsitutes for Tibetan herbs and minerals. During the course you’ll also learn how to make basic medicines, how to use them, how to mix them together etc

5 days are planned:
In the morning - practical trip to nature - getting acquainted and collecting herbs
Afternoon - theory of Sowa Rigpa medica - knowledge about the characteristics of main herb (taste etc), also base of mixing herbs together

* Practical part: making simple medicine pills, you can also continue making at home for yourself and your patients.
* Lecture part: thematic chapters of the 4th Tantra (3-12) and their comments, chapters 19, 20 and 21 from the 2nd Tantra.

TEACHER:

Sergei Shirshov is a visiting lecturer of Sorig Khang International, a long-time Tibetan medicine doctor and practitioner. He was born in 1971 in Tambovis, Russia. His father was a doctor and mother a biologist, so it was quite logical he took an interest in medicine. In 1990 he graduated Tambov’s medicine college and in 1991 started his studies in the 2nd Medical Institute in Leningrad.
In 1992 he took an interest in tibetan medicine and started his studies in tibetan medicine in Buryatia. In the next 15 years he travelled a lot to the monasteries in Buryatia, Tsugolsky, Ivolginsky, Aginsky to lears Sowa Rigpa - Tibetan Medicine. His teachers are: Dr. Nida Chenagtsang, Namkhai Norbu Rinpoche, prof. Gojo WangduDr. Byambaa Мyagmarsuren, Geshe Gelek Balbar, Geshe Rinchen Tenzin.

He has had his medical practice over 20 years starting in Tambov, later in Moscow. Since 2015 he has taught materia medica in Moscow, Novgorod and Krasnodar. He is also a founding member of a non-profit organisation Tanaduk, which aims to popularise Sowa Rigpa. Sergei is considered to be one of the greatest expert in materia medica in Russia. One can also state that he has an advantage in the knowledge as for knowing european plants. For the training he will specially prepare materials based on estonian herbs.

To participate, one should have the basic knowledge of Sowa Rigpa materia medica.

FEE (incl teaching, materials, housing and food): Early bird fee 355 euros.

NB! Only 15 participants are allowed!
Language: Russian and english, if necessary a translation to estonian will be organised.

Where: Hundiallika Center in Southern Estonia.

Register to the course by writing: tervemaailm@gmail.com

Additional info: phone +372 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

188 huvitatud  ·  7 osaleb