Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Grupp täis! Mindfulness praktikate ja meditatsioonide kursus

Grupp täis! Mindfulness praktikate ja meditatsioonide kursus

Kolmapäev 19th veebruar 2020, 18:30 - Kolmapäev 19th veebruar 2020, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Otsid oskuseid meelerahu loomiseks ja stressi ja hävitavate emotsioonidega toimetulekuks? Uus mindfulness praktikate ja meditatsiooniharjutuste kursus algab jaanuari lõpus.

Sissejuhatav 5-õhtust koosnev kursus koosneb viiest praktikaõhtust, kus käime läbi peamised lihtsamad harjutustegrupid, mis meditatsiooni ja mindfulness harjutuste juurde kuuluvad, et igaüks saaks endale koduseks praktikaks leida just sobivaima.
Lisaks kokkusaamistele saab peale igat korda koju kaasa harjutused, mida iseseisvalt harjutada, et õpitul ja kogetul oleks suurem mõju.

Räägime meditatsiooni olemusest ja selle mõjust, räägime meditatsiooni kujunemisest ja erinevatest meditatsiooniliikidest, aga põhiliselt teeme siiski praktilisi harjutusi.

Kursuse eesmärgiks on saada algteadmised ning kogemused klassikalisest meditatsioonist ja mindfulness praktikatest.

Miks teha meelepraktikaid? Meelepraktikad aitavad luua meelerahu, tuua selgust ja rõõmu igapäevaellu, samuti aitavad nad tulla paremini toime depressiiivsete hetkedega või ärevusega, vähendavad stressitaset, parandavad keskendumisvõimet, aitavad kaasa krooniliste haiguste leevendumisele (näiteks valu vähenemisele) ning võivad luua täiesti uue elukvaliteedi. Lisaks kõigele aitavad meeleharjutused loovusel avaneda, mis võimaldab näha ka igapäevaeluprobleeme hoopis teise külje alt ja leida lahendusi olukordadele, mis tunduvad ehk päris lootusetud.

Meelepraktikad õpetavad, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla, ning kuidas luua rahulikumat ja rõõmsamat igapäeva. On öeldud, et välismaailm on siseilma peegeldus. Tasub vaid veidi mõtiskleda, kui palju paremaks võib väline maailm muutuda, kui sisemist rahulolu on rohkem.

Kes on oodatud? (sh eeldused)
Oodatud on kõik inimesed, keda huvitavad erinevad meelepraktikad, kes soovivad luua rohkem tasakaalu ja meelerahu. Eelnevad teadmised ja kogemused pole vajalikud, kuid oodatud on ka juba kogenenud praktiseerijad, kes soovivad luua enda nädalasse hetki, kus meeleharjutustele selleks loodud ruumis keskenduda.

Kursuse kava
I osa - Sissejuhatus meditatsiooni ja mindfulness harjutustesse. Tutvumine oma meelega. 9 puhastava hingamise õpetus. Hingamismeditatsioon.
II osa - Kehameditatsioon. Keha jälgimine. Keha-meele-hinge tasandid ning oskused keskenduda meditatsioonis erinevatele osadele neist.
III osa - Liikumismeditatsioon. Käimis-ja kummardusmeditatsioonid. Teadlikkuse arendamine igapäevaelus.
IV osa - Tühja keha meditatsioon. Valgusmeditatsioon. Otsime vastust küsimusele, kes ma olen. Teadlikkus kaduvusest.
V osa - Pikk harjutuspraktika. Kaastundemeditatsioon. Enseseõbralikkus.

Kaasa saab ka nn kodutöö ehk harjutused, mida ise proovida ja mille kohta järgmisel tunnil vajadusel lisaküsimus küsida.

Meditatsiooniõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kelle peamiseks õpetajaks on dr Nida Chenagtsang ja seega on kasutusel mitmed Tiibeti meditsiini liinist pärit meelepraktikad. Samuti teeme harjutusi nii klaasikalise mindfulnessi kui budistliku Theravada traditsiooni varasalvest.

Korralduslik info:
Kursus toimub kolmapäevaõhtuti kl 18.30 - 20.00, Weizenbergi 20/1. Maksimaalne osalejate arv on 12 inimest.

5-õhtune sari on üks tervikkursus, maksumusega 60 eurot (12 eurot ühe õhtu kohta), kuid tasumine toimub esitatud arve alusel ühes osas enne kursuse algust. Kursuse katkestamisel osalustasu ei tagastata, küll on aga võimalik haiguse vm ootamatul põhjusel jätkata järgmise grupiga.

Registreerimine: goo.gl/forms/KYgYjj6A4hBP6FUt2 või tarkustekool@gmail.com
***
MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab meditatsiooni ja mindfulnessi olemust, oskab peamiseid meditatsiooniharjutusi ja teab meditatsiooni filosoofiat.
ÕPPE KOGUMAHT: 10 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigil viiel korral osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

43 huvitatud
Tiibeti Ne Džang jooga ja meditatsiooni praktiline harjutusõhtu

Tiibeti Ne Džang jooga ja meditatsiooni praktiline harjutusõhtu

Kolmapäev 19th veebruar 2020, 20:15 - Kolmapäev 19th veebruar 2020, 21:30+1Kolmapäev 26th veebruar 2020, 20:15 - Kolmapäev 26th veebruar 2020, 21:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Sel hooajal on Tiibeti joogaõhtute sees ka pikem meditatsioonipraktika ja kellaaeg hilisem, et pärast oleks mugav koju minnes kohe põhku pugeda 🙂

Tiibeti jooga koosneb 24 harjutusest, millest teeme igal korral läbi mõned harjutused (igal korral siis erinev kombinatsioon), et jääks aega ka pikemate meditatsioonide jaoks, mis samuti kuuluvad Tiibeti meditsiini tervistumisviiside hulka.

Tiibeti joogat, Ne Džangi (Tib. གནས་སྦྱངས་), on Himaalaja iidses kultuuris kasutatud keha puhastamiseks, sisemiste kehaenergiate tasakaalustamiseks ning inimese üleüldiseks tervendamiseks.

Ne Džang tähendab sisuliselt keha energeetika puhstamist. Tiibeti jooga traditsioon pärineb Kalachakra õpetusest, mille on edasi andnud Puton Rinchen Drub ja seda on Tiibeti arstid tervistumiseks retseptina "välja kirjutanud" juba sajandeid. Ne Džang jooga on seega Tiibeti meditsiinis oluline osa.

EELDUSED ehk KELLELE SOBIB
Harjutuste süsteem sobib kõigile, olenemata tema kehalisest, tervislikust või sportlikust vormist. Vastupidi, neid harjutusi saab suures osas teha isegi füüsilise puudega, ratastoolis või voodis, ning nende sooritamiseks ei ole vaja spetsiifilist keskkonda, riideid ja vahendeid.
Kellele maas istumine ei ole meelepärane, siis neile võib ütelda, et Tiibeti joogat saab kenasti sooritada ka toolil istudes. Painduvust, eelnevaid kogemusi või teadmisi osalemiseks vaja pole 🙂


JUHENDAJA
Ne Džangi jooga harjutusõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kes on saanud nii õpetused kui harjutuste edasiandmise loa oma Tiibeti meditsiini õpetajalt dr Nida Chenagtsangilt. Kaia-Kaire on neid harjutusi praktiseerinud 2012. aastast, ja osales ka Tiibeti jooga instruktorite väljaõppel 2013. aastal Innsbruckis ning 2017. aastal Valencias ja 2019. Singapuris.

Asukoht: Weizenergi 20/1, I korrus (jälgi viitasid!)
Osaluspanus 12 eurot või vastavalt võimalusele. Oled oodatud ka siis, kui sa ei saa rahaliselt panustada, aga kas vaimse või füüsilise tervise pärast on sul vaja toetust.

Alustame täpselt, seega ära jää hiljaks! 🙂
Matid, mille peal istuda, on kohapeal olemas, kui soovid, võid kaasa võtta vahetusjalatsid, sest meie ruumides välisjalanõudega ei käida. Harjutuste tegemiseks pole vaja spetsiaalseid riideid, kuid rõivad võiksid siiski olla mugavad maas (või vajadusel toolil) istumiseks.

Eelregistreerimine vajalik - kirjuta palun e-mail: tarkustekool@gmail.com või anna märku siin FB's, kirjutades kommenaar ürituse alla (lihtsalt "interested" nupu vajutamine jääb natuke väheks 🙂

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab Tiibeti jooga aluseid ja ajalugu, oskab teha peamiseid harjutusi.
ÕPPE KOGUMAHT: osaleda võib vaid ühel korral (1,25 tundi) või pidevalt
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED:-
... Rohkem infotVähem infot

5 huvitatud
Koera- ja kassimassaaži algkursus - (grupp on täis)

Koera- ja kassimassaaži algkursus - (grupp on täis)

Reede 21st veebruar 2020, 17:00 - Pühapäev 23rd veebruar 2020, 18:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

GRUPP ON TÄIS!

Nii, nagu inimesed, vajavad hoolitsust ja tervise toetust ka koerad ja kassid. Seepärast on meil tulemas üks üsnagi eriline koerte- ja kassimassaaži kursus, et õppida ka oma lemmikuid aitama ja nende eest paremini hoolitsema. Inimene on ju ka tervem ja rõõmsam, kui saab oma lemmikule toetust pakkuda! 🙂

(Jah, lugesite õieti - kursusel õpitakse nii korte- kui kassimassaaži, kuna tegemist on väga sarnase massaažiga, "klientideks" kasutatakse siiski koeri, et mitte tekitada massaažiõppest suuremat sorti koerte ja kasside ajalooliste omavaheliste arveteklaarimiste paik :))

Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

Kursusel:
* õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid
* saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel
* saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest
* õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid lihtsamaid terviseprobleeme
* praktiline õppetöö toimub koos sinu neljajalgse sõbraga (koeraga). Praktika osas saab koeri nn jagada - paari peale võib harjutada ühe koera peal.

Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga!

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
21. veebruar - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria
22. veebruar - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga
23. veebruar - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 3.02, edaspidi 115+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised koerte või kasside massaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas toolid.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia kaardid

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

306 huvitatud  ·  22 osaleb
Tiibeti Traditsioonilise meditsiini baaskursus Silva Soobikuga

Tiibeti Traditsioonilise meditsiini baaskursus Silva Soobikuga

Laupäev 22nd veebruar 2020, 10:00 - Pühapäev 23rd veebruar 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiini baaskursus annab võimaluse astuda sisse väga pikkade traditsioonidega Tiibeti pärimusmeditsiini maailma, mille teadmised on autentsel, kujul säilinud tänapäevani.
Üks Tiibeti meditsiini alustekste on Juurtantra, ning see aitab luua struktuurse arusaama ja ülevaate sellest iidsest ja mitmekihilisest, efektiivsest ja holistilisest süsteemist.

Väga sügav ja laiapõhjaline õpetus inimese keha, vaimu ja energia tasakaalust ning tasakaalutusest on salvestatud kuulsa tiibeti arsti Juthok Jönten Gompo poolt 8 sajandil koostatud teosesse "Neli meditsiinilist tantrat". Selle Tiibeti meditsiini ajaloo kõige kuulsama ja olulisema teksti alusel õpivad arstid, terapeudid aga ka teadliku eluviisi ja enda tervise edendamise huvilised tiibeti meditsiini tänapäevani. Tiibeti traditsiooniline meditsiin annab põhjalikud selgitused ja instruktsioonid inimelust kogu eksistentsi läbipõimunud võrgustiku kontekstis. Neli tantrat sisaldab õpetusi anatoomiast, füsioloogiast, embrüoloogiast, patoloogast, farmakoloogiast, dieedist, eluviisist, välistest ja invasiivsetest ravivõtetest.
Esimene, Juurtantra, annab ülevaate Tiibeti meditsiini maailmavaatest, inimese ning teda ümbritseva keskkonna omavaheliste seoste käsitlusest, mis vastastikuses sõltuvuses ning põhjus-tagajärg seoses meie tervist ja eluiga pidevalt mõjutab.

Kursus koosneb kahest päevast:
1. päev
– Sowa Rigpa (Tiibeti meditsiini) tutvustus, elemendid ja elementide süsteem
– Tiibeti terminoloogia
– Tantristlik süsteem
– Viis elementi ja "tendrel" ehk põhjuse ja tagajärje seadus
– Kolm kehaenergiat ja kehatüüpi. Tuule – rLungi, sapi – mKrispha ning lima ehk Badkan energiate jaotus, talitlus ning paiknemine kehas.
2. päev
– Juurtantra– Tervise ja haiguse põhimõtted
– Diagnoosimise põhimõtted, sealhulgas pulsilugemise, keele- ja uriinivaatluse ning haiguste sümptomite baasteadmised.
– Baasravi koos toidu ja eluviisiga
– Taimeravi põhimõtted
– Ülevaade välistest teraapiatest kehaenergiate tasakaalustamiseks.

Õpetaja: Silva Soobik, Tiibeti Meditsiini Keskuse Men Ling terapeut, Rahvusvahelise Tiibeti meditsiini organisatsiooni Sorig Khang International juurtantra, cdudleni ja Ne Džang jooga atesteeritud õpetaja.
Silva on õppinud Tiibeti meditsiini dr. Nida Chenagtsangi käe all alates 2005 Prantusmaal ja Hipaanias Rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemias (International Academy for Traditonal Tibetan Medicine IATTM). Lisaks baasõpingutele on ta samas koolis läbinud uneanalüüsi, mantraravi, geomantia (sa Che) kursused, mis on arvestatavaks osaks Tiibeti pärimusmeditsiini meistrite tegevuses.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

OSALUSTASU: 120 eurot + km registreerimisega kuni 15.12.2019. Edaspidi on hind kuni 31.01.2020 140+km ja alates 01.02.2020 - 155+km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele kehtib soodushind!

Juurtantra 2-päevase kursuse läbinud saavad edasi õppida Tiibeti väliste teraapiate ja meditsiini algkursusel alates sügis 2020 (kokku 6 moodulit), kuid selle koolituse võib ka võtta iseseisvalt, et saada baasteadmisi Tiibeti meditsiinist ja idamaade meditsiini maailmavaatest.

Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja padjad istumiseks ning pabertahvel ja dataprojektor
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti meditsiini baasaluseid
... Rohkem infotVähem infot

86 huvitatud  ·  8 osaleb
Trauma eluliin - meetod iseenda ja uskumussüsteemide mõistmiseks

Trauma eluliin - meetod iseenda ja uskumussüsteemide mõistmiseks

Teisipäev 3rd märts 2020, 18:00 - Teisipäev 3rd märts 2020, 20:00

Dorpati KonverentsikeskusTuru 2Tartu,51013 Asukoha kaart

TARTUS toimuv trauma eluliini õhtukursus on lühiülevaade meetodist mõistmaks iseenda olemuse, (häirivate) uskumussüsteemide ja probleemide tagamaid. Koolitaja Richard Overly (USA).

Kõigil meil elus on olnud erinevaid läbielamisi - mõned neist on olnud suuremad, mõned väiksemad, ja mõnes mõttes on meie kogemused ja traumad just need, mis vormivad meist selle inimese kes me oleme täna. Meie läbielatu loob meie uskumussüsteemi, maailmapildi, väärtusteahela.

Kui suur osa kogetust on vajalik selleks, et saaksime olla isikupärased ja erilised inimesed, siis mõned traumad on need, mis on sügaval meie sees ja mis ei tööta meie hüvanguks. Hirm kandideerida paremale töökohale võib olla tingitud lapseea läbielatust, et sa pole piisav. Võimetus luua terveid püsisuhteid võib tuleneda sünnitraumast, kus vastsündinu eraldati emast kohe peale sündi.

Traumad oleme me salvestanud (ja sageli kanname kaasas) nii teadlikult kui alateadlikult, oleme neid saanud nii täiskasvanueas, lapseeas, kui ka sündides, emaüsas või juba ka eostamisel.
�Traumad võivad kahjustada ka meie eluenergiat, meie tervist, meie keha normaalset toimimist, mistõttu sageli hakatakse enda tasakaalustamiseks abi otsima just siis, kui füüsiline tervis endast märku annab.

Mõnes mõttes on oskus luua enda elu trauma eluliini oskus mõista, miks oleme need kes oleme, miks meie elus on sellised takistused, nagu parasjagu on, miks meil on uskumussüsteemid, mis meil on - ja kuidas seda kõike vajadusel muuta.

Trauma eluliini koostamine on Leebe bioenergeetika üks tööriistu. Praktilist õhtuloengut peab Richard Overly - dr Eva Reichi Leebe bioenergeetika õpetaja ja praktik USAst.
Richard Overly on psühhoterapeut, teoloog, USA-s asuva Leebe Bioenergeetika Instituudi direktor. Richard on tegelnud teraapiaga aastast 1968 ning on paljude leebe bioenergeetika alaste õppematerjalide autor. Säilitades dr. Eva Reichi visiooni, õpetab Richard Overly LBE teooriat ja tehnikaid Lätis, Leedus, Singapuris, Malaisias, USA-s, Poolas, Kreekas ning juba Eestis.

Leebest bionergeetikast:
Willhelm Reich on esimene, kes tõi keha käsitlemise psühhoteraapiasse ja avastas, et kehahoiak, kuju, liikumine jne mõjutavad ka psüühhikat. Teisisõnu - lõdvestades keha, lammutades leebelt selle kaitserüüd, mis hoiab inimest pinges, lõdvestub ka psüühika ja lahenevad psühholoogilised, emotsioonide ja traumaga seotud probleemid. Leebe bioenergeetika lähtub ideest, et meie elus leiavad viljastumisest kuni surmani aset sündmused, mis mõjutavad meie eluenergia voolu. Leebe bioenergeetika eesmärk on taastada meie loomulik eluenergia vool kehas. Sõna „leebe" viitab terapeudile/aitajale, kelle puudutused ja verbaalne sekkumine on toetavad ja õrnad. Kõikides LBE tehnikates kasutatakse väga leebeid ja õrnu puudutusi kehal – neid võib võrrelda liblika kerge puudutusega.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Kursus sobib kõigile huvilistele.

TOIMUMISE AEG: 3.märts kell 18.00 – 20.00
ASUKOHT: Dorpati konverentsikeskus Tartus
KORRALDAJAD: Arengutee klubi ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

OSALUSTASU: hind tasudes arve kuni 28. veebruar 20 eurot. Hiljem tasudes ja kohapeal hind 25 eurot.

Õhtukursus on inglise keeles tõlkega eesti keelde.

Peale registreerimist saadame arve e-mailile.
Kohti jagub kuni saali täitumiseni 🙂

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab trauma eluliini põhimõtteid ja oskab seda enda elu näitel koostada.
... Rohkem infotVähem infot

46 huvitatud  ·  7 osaleb
Koduse ravimtaime ja -ürdiaia ning spiraalpeenra rajamine

Koduse ravimtaime ja -ürdiaia ning spiraalpeenra rajamine

Laupäev 7th märts 2020, 10:00 - Laupäev 7th märts 2020, 13:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Enne suurt kevadet on meil hea meel kostitada huvilisi ühe ravim- ja maitsetaimedeteemalise praktilise koolitusega - nimelt kuidas ise endale üks kena ürdiaed või spiraalpeenar rajada.

Väikseim ürdiaed võib mahtuda potti aknalaual ja veidi suurem rõdule. Isegi kortermaja juurde on soovi korral võimalik valida ja mahutada kasvõi mõned sobivad ravim- ja maitsetaimed. Loomulikult võiks taoline peenar või aianurk kuuluda aga iga oma maja või suvila hoovi. Miski ei aita tervistumisele ju paremini kaasa, kui oma käega külvatud ja korjatud ravimtaimed.

Kuidas aga kavandada oma ravimtaime- ja ürdiaeda ja milliseid taimi just enda aias kasvatada?

Töötoas räägime teemadel:
- Mida pidada silmas oma ürdiaia kavandamisel?
- Millised anumad, peenrad võiks olla sobilikud ürtidele?
- Kuidas olemasolevasse ilu või tarbeaeda rohkem ravimtaimi tuua?
- Miks on oluline hoida ja kasvatada mulda?
- Miks ja kuidas luua ürdi spiraalpeenart?
- Kuidas võimalikult looduspäraselt ja vähese hooldusega taimi kasvatada?

Õpituba on praktiline (st kogemuslik, päris õue me siiski ei lähe 🙂 ja sobib kõigile, kel huvi ravimtaime- või ürdiaia loomise vastu.

Õpituba viib läbi Liina Järviste, Mõisamaa ökokeskuse aednik. Liinat on inspireerib permakultuur ja looduspärasne aiapidamine. Ta on mitmeid aastaid kasvatanud professionaalselt mini-ürte ehk võrseid, söödavaid õisi ja lehtköögivilju, sealhulgas neid mitmetele tuntud restoranidele. Lisaks on maitse ja ravimtaimed ta aias alati olnud olulisel kohal.

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Kursuse maksumus: 35 eurot.
Osavõtjate arv on piiratud, seega väljastame arve peale registeerumist ja arve tuleb tasuda maksetähtajaks.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2

Kursuse maht: 4akadeemilist tundi

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Aiandus
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on laudade ja toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

211 huvitatud  ·  13 osaleb
Kuressaares: Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Kuressaares: Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Laupäev 14th märts 2020, 10:00 - Laupäev 14th märts 2020, 17:30

Kuressaare AmetikoolKohtu 22Kuressaare,93812 Asukoha kaart

Kui otsid lihtsat ja tõhusat meetodit nii iseenda emotsioonidega toimetulekuks, vanade traumade lahendamiseks kui ka teiste aitamiseks, siis võib Emotsionaalse vabaduse tehnika kursus olla just Sulle.

EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. EFT tehnikat on lihtne õppida ning selle omandamiseks ei pea olema arst või terapeut. EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni emotsionaalne või füüsiline probleem tekib ning mõistagi on EFTd väga tõhus kombineerida teiste teraapiameetoditega.

EFT abil õpime abi saama erinevatele hirmudega seotud probleemidele, näiteks sellele, kuidas toime tulla suure publiku ees esinemisega, kuidas vähendada liigset ärevust enne eksamit. Õpime, kuidas saada jagu foobiatest, näiteks hirmust lendamise, suletud ruumi, suurte inimhulkade või ämblike ees.

EFT annab väga häid tulemusi ka traumaatiliste läbielamiste lahendamiseks, milleks võivad olla näiteks füüsilised või psühholoogilised ärakasutamised, õnnetused, diagnoosišokid jne.

Koolitusel õpime abi saama sellistele häirivatele tunnetele ja negatiivsetele mõttemustritele nagu näiteks viha, kurbus, solvumine, depressioon jne. Räägime ka sõltuvustest, mis on seotud näiteks suitsetamise ja liigsöömisega.

EFT annab väga häid tulemusi ka füüsiliste probleemide lahendamiseks, näiteks düsleksia, allergia jms.

Baaskursusel läbime järgmised teemad:
* Õpime mõistma EFT teooriat
* Õpime oskusi, et kasutada EFTd nii enda kui teiste heaks
* Saame teada uuringutest, mis on EFT kohta tehtud
* Näeme EFT toimimist praktikas ja saame osa praktilistest harjutustest

Ootame koolitusele nii klientidega tegelevaid terapeute kui neid, kes soovivad iseennast ja oma lähedasi aidata!

Kursus toimub: 14. märtsil Saaremaal, Kuressaare ametikoolis, Kuressaare Ametikoolis, Kohtu tn 22 ruum K305
Ajakava: kell 10.00-17.30, vahepeal lõunapaus.

Osalustasu: 95 eurot registreerumisel kuni 15.02.2020, seejärel vabade kohtade olemasolul 105 eurot (sisaldab õpet, koolitusmaterjale ja teepause).

Tasumine: peale registreerumisvormi täitmist saadame arve, millest 35 eurot tuleb tasuda registreerumise kinnitamiseks 5 päeva jooksul, ülejäänud osa vastavalt arvel märgitud tähtajale või kokkuleppele.NB! Peale osaluse tasumist kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 35 eurot. Loobumisel alates 01.03.2020 osalemistasu ei tagastata.

Registreerumiseks täida palun vastav vorm: forms.gle/sNhJoKksAc5nafUf7

Kursuse läbiviija: Kaia-Kaire Hunt, META-EFT praktik ja koolitaja, Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut.

Lisainfo: kaiakaire.hunt@gmail.com

Vaata ka: www.eft.ee
... Rohkem infotVähem infot

82 huvitatud  ·  8 osaleb
Praktiline musta pässiku ehk kasekäsna ehk chaga töötuba

Praktiline musta pässiku ehk kasekäsna ehk chaga töötuba

Laupäev 14th märts 2020, 11:00 - Laupäev 14th märts 2020, 14:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Praktiline töötuba käsitleb musta pässiku (rahvasuus tuntud ka kui kasekäsn) raviomadusi, kasutusvõimalusi ja toimeainid nii rahvameditsiinis kui ka teadusemaailmas. Lisaks õpime tegema kasekäsna tõmmist ning tinktuuri, proovime erinevaid tooteid ja püüame leida parima lahenduse oma tervise toetuseks.

Kasekäsna võib nimetaa seente kuningaks.
On lausa arvatud, et kui peaks valima ühe kõige huvitavama loodusliku ravimi, siis võiks ehk selleks olla must pässik.

Musta pässiku ravijõud tuletati juba ammustel aegadel sarnane ravib sarnast printsiibist – nii järeldati pässikul olevat võime aidata kaasa kasvajatega toimetulekul. Kuid mitte ainult. Isegi
kaasaaegne teadus kinnitab ja oskab ütelda, et kasekäsnal on ka antioksüdantne ja viirusevastane toime.

Töötoas tuleb juttu kasekäsna imetabastest raviomadustest, ravivõimalustest ja -tulemustest, mustast pässikust valmistatavatest taimeravitoodetest ja üheskoos proovime selle kuningaga lähemalt sõbraks saada.
Muuhulgas õpime valmistama ka kasekäsna tõmmist, mida igaüks saab proovida ja samuti kasekäsna tinktuuri, millest iga osaleja ka väikese pudelikese koju kaasa saab.

On öeldud, et kui on mõni tervisemure, on ka taimabiline lähedal olemas - tuleb vaid teda teada, ta ära tunda ja teda kasutama õppida. Ega ilmaasjata Eestimaal kasekäsna leidu - ju on ta meie inimestele toeks tervise loomisel.

Koolitust viib läbi Maret Makko, hinnatud proviisor ja taimetark, kel taimedaga sügav ja üsna omamoodi suhe. Maret usub, et meie ümber on palju imelisi olendeid, taimi, kes on abiks nii tervenemisel, oma tee leidmisel, meelerahu saavutamisel. Apteekrina teab Maret vägagi hästi taimede ravivaid ja tervist toetavaid toimeaineid, kuid kryia-jooga praktiseerija ja väeka taimetargana teab ta ka, et taimedel on teisigi mõjutusmehhanisme - selliseid, mida ehk laboris nii lihtsalt kätte ei saagi.

Kursuse läbinu teab musta pässiku raviomadusi ja omab oskusi pässiku kasutamiseks tervise toetamisel.

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Kursuse maksumus: 35 eurot.
Osavõtjate arv on piiratud, seega väljastame arve peale registeerumist ja arve tuleb tasuda maksetähtajaks.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2


Kursuse maht: 4akadeemilist tundi

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on laudade ja toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

251 huvitatud  ·  20 osaleb
Stressiga toimetulek jooga abil Inga Põldmaga

Stressiga toimetulek jooga abil Inga Põldmaga

Laupäev 21st märts 2020, 10:00 - Pühapäev 22nd märts 2020, 13:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tänapäevased teadusuuringud kinnitavad mediteerimise ja joogateraapia positiivset mõju stressiga toimetulekul. Selle kursuse käigus vaatlemegi lähemalt, kuidas stress kehas toimetab ning mida me enda heaks teha saame, et stressi ilmnemist õigeaegselt märgata ning sobilikke joogaasendeid, lõdvestustehnikaid, hingamis- ja meditatsiooniharjutusi kasutades stressisümptomeid leevendada.

Stress on elu loomulik ja isegi vajalik osa, hoiab ju positiivne stress meid keskendunult, aitab eesmärkideni jõuda ja kasvatab motivatsiooni ja inspiratsiooni.

Ent kui kiire elutempo ja stressiolukorrad muutuvad igapäevaseks ning me hakkame reageerima väiksematelegi ärritajatele, hakkame kogema lihaspingeid, väsimust, ärevust, negatiivseid emotsioone, võib-olla unehäireid, siis oleme lasknud juba liiga palju stressi oma ellu ning tasakaalu taastamiseks oleks midagi vaja ette võtta.

Joogajuhendaja ja joogaterapeut Inga Põldma: "Mina ise usun siiralt, et me võime küll aeg-ajalt kogeda stressi, aga mitte kannatada stressi all, sest me saame muuta enda suhtumist ja hoiakuid stressorite suhtes, me saame treenida oma närvisüsteemi tugevamaks, saame arendada teadlikkust, kui asjad hakkavad pingeliseks minema ja siis õigel hetkel kasutada enda tasakaalu toomiseks vastavaid praktikaid. Sellist iseenda juhtimise ja abistamise oskust annabki see kursus."

Kursus sobib kõigile huvilistele, ka neile, kel varasem joogakogemus puudub.

KAVA
Laupäeva (21.märts) hommik: 10.00-13.15
Teooria: Mis on stress, selle mõju organismile. Pikaaegse stressi esimesed ohumärgid ja võimalikud tagajärjed. Joogafilosoofiline dualistlik lähenemine stressile.
Praktika: Hommikune praktika keha ja meele tugevdamiseks.

Laupäeva (21.märts) pärastlõuna: 14.30-18.00
Teooria: Joogas kasutatavad vahendid stressiga toimetulekul.
Praktika: Õhtune praktika lõdvestuseks ja hea une saavutamiseks.

Pühapäeva (22.märts) hommik: 10.00-13.15
Teooria: Kuidas joogafilosoofia selgitab meele tasakaalu ning ka seisundeid, kui meel on kõrvale kaldunud, kas siis sattunud stressi, depressiooni või ärevusse.
Praktika: Praktika tasakaalu ja harmoonia (sattva) kasvatamiseks.

Õpetaja Inga Põldma on pikaaegnejoogapkraktik ja juhendaja. IIdamaine mõtte- ja elustiil on talle lähedased olnud palju aastaid. Ta on lõpetanud Aasia kultuuriloo eriala Eesti Humanitaarinstituudis, hatha jooga praktikatega tegelenud pea 20 aastat, juhendajana tegev 13 aastat. Inga Põldma on diplomeeritud joogaterapeut.

KURSUSE ÕPPE MAHT: 12 tundi

OSALUSTASU: hind registreerimise ja tasumisega kuni 29. veebruari 100€ +km, alates 01.03 120€ +km.

Peale registreerimist saadame ettemaksuarve summas 30 eur+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks kuluks ja mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb põhialuseid, kuidas joogaga stressi sümptome leevendada.
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

78 huvitatud  ·  7 osaleb
Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursus

Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursus

Reede 27th märts 2020, 17:00 - Pühapäev 29th märts 2020, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursusel osalemiseks on vajalik koera- ja kassimassaaži baaskursuse läbimine.

Õppe sisu:
- Koera ja kassi ravi massaaži spetsiifika,
- Loomade ravi massaaži teostamise põhimõtted, toimed ja rakendamise eesmärk,
- Näidustused ja vastunäidustused loomade ravi massaažile,
- Nõuded massaaži protseduuri teostamiseks,
- Sagedamini esinevate haiguste seos massaažiga, massaaž enne ja peale operatsiooni, näidustused, põhialused.
- Anamneesi võtmine ja massaažiseansi kava koostamine
- Töökoha ja töövahendite ettevalmistamine,
- Vistseraal massaaži võtete teostamine siseelundite kaupa
- Koera ja kassi lümfidrenaaži spetsiifika.
- Aroomimassaaž loomadele taastusravis.

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
27. märts - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria (ilma koerata)
28.märts - kl 10 - 13.15 - teooria (ilma koerata), pealelõunal praktika koos koeraga
29. märts- kl 10 - 13.15 - teooria (ilma koerata), pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 15.02, edaspidi 105+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes on läbinud koera- ja kassimassaaži algkursuse (vähemalt 2 päeva).

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas istutakse toolidel.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia ja lümfisüsteemi kaardid, materjalid haiguste kohta

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

59 huvitatud  ·  10 osaleb
Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

Laupäev 28th märts 2020, 10:00 - Laupäev 28th märts 2020, 18:00+15Pühapäev 29th märts 2020, 10:00 - Pühapäev 29th märts 2020, 13:15Reede 15th mai 2020, 10:00 - Reede 15th mai 2020, 18:00Laupäev 16th mai 2020, 10:00 - Laupäev 16th mai 2020, 18:00Neljapäev 4th juuni 2020, 10:00 - Neljapäev 4th juuni 2020, 18:00Reede 5th juuni 2020, 10:00 - Reede 5th juuni 2020, 14:00Esmaspäev 13th juuli 2020, 14:00 - Esmaspäev 13th juuli 2020, 18:00Teisipäev 14th juuli 2020, 10:00 - Teisipäev 14th juuli 2020, 18:00Kolmapäev 15th juuli 2020, 10:00 - Kolmapäev 15th juuli 2020, 14:00Kolmapäev 12th august 2020, 14:00 - Kolmapäev 12th august 2020, 18:00Neljapäev 13th august 2020, 10:00 - Neljapäev 13th august 2020, 18:00Reede 14th august 2020, 10:00 - Reede 14th august 2020, 14:00Laupäev 19th september 2020, 10:00 - Laupäev 19th september 2020, 18:00Pühapäev 20th september 2020, 10:00 - Pühapäev 20th september 2020, 14:00Laupäev 10th oktoober 2020, 10:00 - Laupäev 10th oktoober 2020, 18:00Pühapäev 11th oktoober 2020, 10:00 - Pühapäev 11th oktoober 2020, 14:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Märtsis algab taas 7 moodulist koosnev taimeravikursus, mille käigus õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimabilisi leidma.

KOOLITAJAD: ravimtaimeteadlane Ain Raal, taimetark ja farmatseut Maret Makko, bioloog, ravimtaimetundja ja 4TUULT ravimtaimetoodete valmistaja, Hiina loodusravi spetsialist Annika Nellis, taimetark ja Võilillefestivali eestvedaja Mercedes Merimaa, loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, allikauurija Kristel Vilbaste ja taimetark ja Vigala Sassi pärimuse hoidja Elo Liiv, Süvahavva taimetalu perenaine Reet Pettai, saunanaine, saunaravitsemise praktik ja saunatraditsiooni hoidja Kairi Aaspere, Püha Hildegardi Tervenduskunsti tutvustaja Eestis Heli Kann ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli looja ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.

Selleks, et kursus oleks võimalikult praktiline, toimuvad osad tunnid väljas taimi tundma õppides, korjates ning nendega ka sügavamal hingetasandil sõbraks saades. Selleks, et inimkeha tasakaalutustest aru saada, käsitleme kursusel kõiki organsüsteeme ja enimevinud terviseprobleeme, nende energeetikat ja taimabilisi.

Selleks, et õppida tundma erinevaid taimekoosluseid, külastame ka Eestimaa mitmeid eri paiku.

Maikuu koolitus toimub Võilillefestivali keskpunktis, et ammutada jõudu taimeilma vägevailt, suve alguse koolitus on rohke taimevalikuga Lilleoru ürdiaias, suve keskpaigas külastame Männisalu talu ehk Vigala Sassi dendroparki ja loitsuplatsi, kus meid võõrustab Sassi pärimuse hoidja Elo, suve lõpu koolitus toimub Lõuna-Eestis, Hundiallikal, kus taimemaailmale lisaks piilume suitsusaunas saunateraapia tervistavasse maailma ja Süvahavva taimetallu ning Mikk Sarve Ilmamäe tallu, kus meid võõrustab Kristel Vilbaste. Iga mooduli juurde kuulub ka praktiline osa - õpime tegema salve, kreeme, mähiseid, tinktuure, õietlikasid, tõmmiseid, teesid, raviveine ja muudki.


Kellele kursus on mõeldud?

Kursus sobib kõigile, kes soovivad sügavamalt tundma õppida taimede maailma ja nii isiklikuks otstarbeks kui ka professionaalsel eesmärgil saada süvateadmisi taimede kasutamisest tervise toetamisel ja ravitsemisel.

TOIMUMISE AEG:

Koolitus toimub kahepäevaste tsüklitena (va augustimoodul, mis on pikem). Kevadel ja sügisel toimub koolitus nädalavahetustel, suvel ka mõnel nädalasisesel päeval.

Eeldame osalemist kõigil moodulitel, sest vaid nii saab terviliku ülevaate ja tõhusa baasi taimeravist.

I moodul. 28. - 29. märts. Tallinn. Sissejuhatus taimeravisse ja holistilisse tervisesse. Taimede tõenduspõhised toimeained. Kuivatatud ravimtaimed.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

II moodul. 15. – 16. mai. Võilille festivalil, Kihlepas Pärnumaal. Haiguste ja taimede loomus ja energeetika. Immuunsüsteem, külmetushaigused. Söödavad taimed. Hapendamine. Võilillefestivali töötubades osalemine.

Maht 2 päeva, 16 akadeemilist tundi. Ööbimisega Kihlepa külamajas.

III moodul. 4. – 5. juuni. Lilleoru, Harjumaa. Maitse- ja ravimtaimed aias. Õite maagiline vägi ja õietilkade valmistamine. Seedesüsteemi vaevused.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

IV moodul. 13. - 15. juuli. Männisalu talu Saaremaal. Nahaprobleemid, naiste ja meeste haigused. Õlid, salvid, kompressid, mähised. Aasataimed. Vigala Sassi dendropargi ja loitsuplatsi külastamine, maausk, vanad kombed ja taiad, sõnade ja tegemiste vägi.

Maht 2 kogu päeva, 13.juuli keskpäevat 15.juuli keskpäevani 20 akadeemilist tundi. Ööbimisega talus või telkides.

V moodul. 12. – 14. august. Hundiallika Keskus, Lõuna-Eesti. Metsataimed. Suitsusaun ja saunateraapiad. Taimemaagia ja taimabilise leidmine. Tammetsõõri külastamine. Süvahavva loodusravitalu ja taimeaia külastamine.

Maht 2 kogu päeva, 13.juuli keskpäevat 15.juuli keskpäevani 20 akadeemilist tundi. Ööbimisega talus

VI moodul. 19. – 20. september. Tallinn. Põletikud, valud, närvisüsteem. Püha Hildegardi meditsiin. Raviveinid, raviküpsised.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

VII moodul. 10. – 11. oktoober. Tallinn. Kuseteedehaigused, ainevahetushäired ja veresoonkonna probleemid. Lõputööde esitamine, kokkuvõtted ja pidulik lõpetamine. Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

Mitmete oma ala korüfeede käe all õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimi ja taimabilisi leidma. Kursuse olulisimaks on mõista terviseprobleemi olemust, et osata abivajajat. looduslike vahenditega kõige paremini toetada.

KOOLITUSE MAHT: 114 akadeemilist tundi, millest auditoorset õpet on 104 tundi.

MAKSUMUS:

Tasudes korraga terve kursuse enne 15. veebruari on kogu kursuse hind 890+km, alates 16. veebruar on korraga tasumise hind 990+km. Kursuse tasu tuleb tasuda enne koolitust ning õpilasepoolse põhjendamatu katkestamise tõttu tagastamisele ei kuulu.

Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra hind 150+km registreerimisel kuni 15. veebruar (see hind kehtib edaspidi ka teistele moodulitele). Registreerimisel alates 16.veebruar on kõikide moodulite hinnaks 170+km. (Oleme kursuse kogusumma jaganud moodulite vahel võrdselt, seega on erineva pikkusega moodulite maksumus sama).

Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille sissemakse osa (150 eurot +km) õigeaegne tasumine garanteerib koha kursusel.

Sissemaksuarve arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu kursuse läbimisel. Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kui soovid tasuda ühes osas.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tervemaailm@gmail.com.

NB! Väljasõidukulud ei ole arvestatud koolituse hinna sisse. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul. Püüame liigelda võimalikult väheste autodega ja jagada sõiduvahendeid.


LISAINFO: E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05

KURSUSE TÄPSEM INFO JA ÕPIVÄLJUNDID ON LEITAVAD SIIT:
www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/praktiline-taimeravi-ja-ravimtaimede-kursus/
... Rohkem infotVähem infot

133 huvitatud
Somaatika meetodi baaskursus

Somaatika meetodi baaskursus

Pühapäev 29th märts 2020, 10:00 - Pühapäev 29th märts 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Somaatika meetod on kehatöö meetod, milles keskendutakse kehatöö (bodywork) ja liikumise uuringutele, mis tähtsustavad enda loovat, liikuvat ja eneseavastuslikku protsessi, integreerides keha, liikumist ning taju.
Meetodi autoriks on Ameerika filosoof, Moshe Feldenkraisi õpilane ja järgija Thomas Hanna.
Somaatilise lähenemise idee on õpetada nii, et õpilane oleks teadlik oma keha eripäradest ja oskaks neid kasutada. Iga osaleja on samaaegselt nii õppija kui ka õppematerjal, toetudes anatoomiale, füsioloogiale, psühhofüüsilistele ning arengulistele printsiipidele.

Somaatilises lähenemises pole kindlaid norme, mida peab täitma. Lähtuda tuleb iseenese tajust: sellest, kust liigutus algab ja kus lõpeb ja kuidas mõjub. Somaatiline liikumine küsib, miks ma liigun. Mis mind liigutab? Kehaline tunnetus hõlmab kogu inimese organismi nii seest välja kui väljast sisse.
See meetod aitab inimestel leida efektiivsemaid liikumise viise, kõrvaldada valu, mittevajalikke lihasepingeid ja ebaefektiivseid harjumusi, mis on tekkinud paljude aastate vältel.
Meetod annab erinevaid oskuseid ning töövahendeid eesmärgiga aidata inimesel leida loomulikku liikumist ja märgata selle mustreid samuti kehas toimuvaid protsesse ning reageeringuid. See tähendab, et oma igapäevases elus hakkame kasutama vähem jõudu ja energiat. Eesmärgiks on aidata teadvustada sensoorset ning motoorset taju toetamaks eneseregulatsiooni, eneseteadlikkust ning toetavaid liikumismustreid.

Somaatika aitab vabaneda ka nn kehaga seoses olevatest „ealistest" probleemidest Paljusid vanusega kaasnevaid probleeme- valusid seljas, jalgades, liigestes, krooniline väsimus ja isegi hüpertoonia - need on nähtused, mis ei pea eaga kaasnema. Harjutused, mida somaatiline liikumine pakub, on väga efektiivsed ja on hästi omandatavad kõigi poolt igas vanuses.

Somaatika - see on meetod, mis õpetab:
- vabanema pingest ja kroonilisest väsimusest
- tunnetama oma kehas rohkem energiat
- taastama keha loomulikku liikuvust ja paindlikust
- vabanema lihaste valudest kaelas, õlgades, seljas

Harjutuste eripära:
- harjutusi tehakse seeriatena- harjutused õlavöötmele, harjutused puusadele, harjutused seljale jne;
- harjutused on rahulikud, sujuvad, st. harjutused pole mõeldud lihaste treenimiseks, nad ei näe ette intensiivsust või raskust;
- harjutuste efektiivsus ilmneb juba pärast 1-2 korda läbitegemist.

NB! Koolituspäeva lõpus õpime ja omandame harjutuste kompleksi, mille töötas välja Tomas Hanna koduseks kasutamiseks, mis on väga populaarne ja mida nimetatakse “kassi sirutus”. Nende harjutuste materjalid saab ka paberkandjal koju kaasa.

Kellele koolitus on mõeldud:

Osaleda võivad kõik, kes tunnevad huvi on kehatunnetuse parandamise vastu, eriti soovitav on aga meetod kehaterapeutidele, massööridele, tantsijatele, füsioterapeutidele, liiku-misõpetajatele, kehalise kasvatuse õpetajatele, taastusraviga tegelejatele, joogaõpetajatele, sportlastele, treeneritele.

Koolitus on 100% praktiline.

ÕPETAJA: Irina Karpats
Irina Karpats tegeleb Somaatikaga 2014. aastast, kui osales paljudel seminaridel, mida juhendasid Somaatika ja Feldenkrais meetodi õpetajad Saksamaalt ( Bert Hildebrandt), Rootsist (Elisabet Bloom, Gayatri Schriefer), Israelist (Alon Ritter) Venemaalt (Natalja Koroleva) Kazahstanist (Maksim Kin), Iirimaalt (Brian Ingle). Alates 2017 a. õpib Irina professionaalsel tasandil Somaatika Instituudis (The Ingle Institute for Somatic Education).

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 28.02. hind 75+km eurot.
Alats 01.03.2020. hind 85+km eurot. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 35eurot+km, mis tuleb tasuda arvel näidatud kuupäevaks. Hiljem kui 2 nädalat enne kursuse algust loobumisel sissemaksuarvet ei tagastata.

Õppekeel: eesti keel

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohti on töötaoas 15!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 512 95 05

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

105 huvitatud  ·  6 osaleb
Tiibeti meditsiini baasalused Elena Shirshovaga

Tiibeti meditsiini baasalused Elena Shirshovaga

Laupäev 4th aprill 2020, 10:00 - Laupäev 4th aprill 2020, 13:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiin ehk Sowa Rigpa on aastatuhandeid vana süsteemne ja holistiline loodusravisüsteem, mille põhjalikkus, mitmekihilisus ja efektiivsus on kohati tänagi hämmastav.

Tiibeti meditsiinis peetakse oluliseks nii keha kui meelt, seega on kogu tervise hoidmise ja parandamise viis suunatud mõlema tasakaalustamisele. Tiibeti meditsiinis jagatakse haiguse põhjused esmasteks ja teisteks. Esmased haiguse põhjused ongi seotud meelega, teisisõnu meie mõtete, tunnete, emotsioonidega, teisesed haiguse põhjused on seeläbi seotud rohkem eluviisi ja toitumisega.

Tiibeti süsteemi järgi koosneb nii kogu maailm kui inimkeha viiest elemendist ja haigused on tingitud elementide tasakaalutusest. Seega peetakse äärmiselt oluliseks aru saada, milline on konkreetne tasakaalutus, et siis erinevate eluviisi ja toitumise muudatuste, väliste teraapiate ja peamiselt ravimtaimedest koosnevate ravimitega tasakaal ja ühes sellega ka tervis tuua.

Tiibeti meditsiinis on suur osa diagnostikal, kus peale välise vaatluse kasutatakse ka keele- ja uriinivaatlust ning pulsidiagnostikat.
Oluline on nii abivajaja kui abistaja töö oma meelega - tasakaalus meel aitab nii haigel terveks saada kui terapeudil ja arstil teha oma tööd parimal võimalikul viisil.

3-tunnine sissejuhatav loeng Tiibeti meditsiini annab baasülevaate Tiibeti meditsiini alustest. Sissejuhatav loeng on mõeldud kõigile, keda huvitavad idamaised ja põlised tarkused ja kes soovivad inimkeha holistilisest toimimisest paremini aru saada.

Loeng on vajalik läbida kõigil, kes soovivad osaleda Tiibeti suitsutamis- ja viirukiteraapia või Tiibeti taimetõmmiste töötoas ja ei ole enne Tiibeti meditsiiniga kokku puutunud.

Õpetaja: Elena Širšova, SK Petergof
Elena sündis Lõuna-Venemaal ja elab ja töötab täna oma arstist abikaasaga St Peterburgis. Ta on õppinud bioloogiat, füüsikat ja saanud ka MBA kraadi, kuid alates 2005 alustas Tiibeti meditsiini õpinguid ja mõned aastad hiljem ka praktiseerimist. Tema diplomitöö teemaks oli aju toimimismehhanismid Tiibeti meditsiinis. Elena on töötanud pikalt Moskva Erakorralise Meditsiini Instituudi kardioloogia kliinikus, kuid tänaseks on tema peamine töökoht koos abikaasaga Tiibeti meditsiini keskuses, kus muuhulgas tõlgivad ja annavad nad välja Tiibeti meditsiini tekste.
Elena on suurepärane terapeut, Tiibeti meditsiini õpetaja ja SKY Petergofi nimelise Tiibeti meditsiini keskuse eestvedaja.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised

TOIMUMISE AEG: 4. aprill kell 10.00 – 13.15
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise keel tõlkega eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

OSALUSTASU: 35 eurot + km registreerimisega kuni 01.03.2020. Edaspidi on vabade kohtade olemasolul osalustasu 40+km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele on see kursus tasuta.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Tiibeti meditsiini baasaluseid.

***

IN ENGLISH
Tibetan medicine basics with Elena Širšova

Traditional Tibetan medicine, also known as Sowa-Rigpa medicine, is a centuries-old traditional medical system, which complexity and effectiveness still manages to amaze us today. In tibetan medicine both are important - body and mind, so most practices for staying healthy or recovering from an illness are directed to balancing mind and body. In tibetan medicine the causes of the illness are divided into primary and secondary causes. Primary causes of diseases are connected to mind, as for our feelings, thoughts, emotions and secondary causes are more connected to our lifestyle and diet.

According to tibetan system, the world as well as our body consists of five elements and diseases are caused by the imbalances of these elements. So it is extremely important to understand the imbalance, as to reach balance with changes in lifestyle and diet, as well as external therapies and herbal medicines for an effective recovery.

In tibetan medicine diagnostics plays an important role, where tongue and urine analysis is used besides external examination. It is important for both - the helper and the one in need of help - to work with their mind, as for a balanced mind helps the patient recover, it also helps the therapist and the doctor to do their job in a best possible way.

3-hour introductory course about tibetan medicine gives a base overview on the fundamentals of Tibetan medicine. The lecture is meant for everyone, who is interested in eastern and ancient wisdoms and who wishes to have a better understanding on holistic approach of a human body.

The lecture is mandatory for everyone, who wishes to participate in Tibetan fumigation therapy or herbal bath therapy workshops and haven’t had a previous contact with tibetan medicine before.


Teacher: Elena Širšova, SK Petergof
Elena was born in southern Russia and lives and works today with her husband, who is also a doctor, in St Petersburg. She has studied biology, physics and also received a MBA degree, but in 2005 started her studies in Tibetan medicine and started practicing a few years later. Her Master’s thesis topic was brain mechanisms of function in Tibetan medicine. Elena has long worked in Moscow’s ER (Emergency room) cardiology clinic, but nowadays her main workplace is in the Tibetan Medicine Centre with her husband, where they translate and publish texts on Tibetan medicine.
Elena is a wonderful therapist, teacher of Tibetan Medicine and the leader of a Tibetan medicine center called SKY Petergof.

WHEN: 4th of April from 10.00 – 13.15
WHERE: Weizenbergi 20/1, Tallinn
LANGUAGE:in english, translation to estonian
WHen the course is finished you’ll receive a CERTIFICATION about your participation.

EARLY BIRD FEE: 35 euros + VAT until 1.03.2020, later from 2.03.2020 the cost is 40+VAT.

NB! For Tibetan medicine students, the course is free.

Registration - send an e-mail to: tarkustekool@gmail.com.

Further information: E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

59 huvitatud  ·  7 osaleb
Tiibeti suitsutamis- ja viirukiteraapia Lung Dug

Tiibeti suitsutamis- ja viirukiteraapia Lung Dug

Laupäev 4th aprill 2020, 14:30 - Laupäev 4th aprill 2020, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiin on aastatuhandeid vana loodusravisüsteem, kus muuhulgas suur ja tähtis osa on välistel teraapiatel. Üheks välise teraapia meetodiks on suitsutamis- ja viirukiteraapia.

Suitsutamist on kasutatud paljudes põlistraditsioonides - näiteks salveiga suitsutamine indiaanlastel on paljudele eestlastele tuntud viis. Vanad eestlasedki teadsid ju, et kadakasuitsu kasutamine aitab nakkushaiguste ajal ruume puhastada ja seeläbi haiguse levikut ohjata.

Mõnes mõttes on suitsutamis- ja viirukiteraapia omamoodi iidne aroomiteraapia, sest suur osa teraapiast toimibki läbi lõhna sisssehingamise, mille tagajärjel meel rahuneb ja tasakaalustub.
Teraapia koosneb kahest osast - suitsutuspulbrite ettevalmistamine ja seejärel teraapia läbiviimine.

Suitsutamis- ja viirukiteraapia eesmärgiks on puhastada nii välised kui sisemised elemendid. Mitmed uuringud on näidanud, et see on efektiivne viis õhu puhastamiseks ja viiruste hävitamiseks.

See kursus annab võimaluse astuda sisse väga pikkade traditsioonidega Tiibeti pärimusmeditsiini maailma, mille teadmised on autentsel kujul säilinud tänapäevani. Sowa Rigpa, nagu tiibeti keeles tiibeti meditsiini õpetussüsteemi kutsutakse, toimib ka praeguse moodsa ajastu muutuvates tingimustes. Eriti oluline on tänapäeval rahustada meelt, mis tänu igapäevasele stressile ja kohustustele kipub ikka liigselt ärev ja pinges olevat.

Kursusel räägitakse erinevatest suitsutamiseks kasutatavatest vahenditest ja taimedest, õpitakse tegema vastavaid pulbreid ning neid kasutama.

Õpetaja: Elena Širšova, Sorig Khang St Petergof
Elena sündis Lõuna-Venemaal ja elab ja töötab täna oma arstist abikaasaga St Peterburgis. Ta on õppinud bioloogiat, füüsikat ja saanud ka MBA kraadi, kuid alates 2005 alustas Tiibeti meditsiini õpinguid ja mõned aastad hiljem ka praktiseerimist. Tema diplomitöö teemaks oli aju toimimismehhanismid Tiibeti meditsiinis. Elena on töötanud pikalt Moskva Erakorralise Meditsiini Instituudi kardioloogia kliinikus, kuid tänaseks on tema peamine töökoht koos abikaasaga Tiibeti meditsiini keskuses, kus muuhulgas tõlgivad ja annavad nad välja Tiibeti meditsiini tekste.
Elena on suurepärane terapeut, Tiibeti meditsiini õpetaja ja SK Petergofi nimelise Tiibeti meditsiini keskuse eestvedaja.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Vajalikud on baasteadmised Tiibeti meditsiinist. Kel seda eelenvalt ei ole, on võimalus osaleda sama päeva hommikupoolikul Tiibeti meditsiini sissejuhataval kursusel, mille info leiad siit: www.facebook.com/events/754247065078541/

TOIMUMISE AEG: 4. aprill kell 14.30 – 18.00
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise v vene keel tõlkega eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

OSALUSTASU: 35 eurot + km registreerimisega kuni 01.03.2020. Edaspidi on vabade kohtade olemasolul osalustasu 40+km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele kehtib soodushind 30+km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti suitsutamis- ja viirukiteraapia aluseid ja oskab ise teraapiat läbi viia.

***

IN ENGLISH
Fumigation and incense therapy

Traditional Tibetan medicine, also known as Sowa-Rigpa medicine, is a centuries-old traditional medical system, which complexity and effectiveness still manages to amaze us today. External therapies play an important role in Tibetan medicine and one of the external therapy method is fumigation and incense therapy.

Fumigation has been used in many native traditions - e.g fumigation with sage is a practice known to many Estonians aw well as native americans. For estonians it was a common practice to burn juniper during flu season, because it helps to clean the room and so contain the spreading of contageous diseases.

In a way fumigation therapy is an ancient aroma therapy, because a big part of the therapy takes place by inhaling the incense, as to calm and balance the mind.
Therapy consists of two parts - preparation of the fumigation powders and conducting the therapy.

The aim of the fumigation and incense therapy is to clean internal and external elements. Many studies have shown, that it is an effective way to clean the air and destroy viruses.


This course will give you an opportunity to step into the world of traditional tibetan medicine, which has a very long history and it’s knowledge is authentic to this day. Sowa Rigpa, as it is called in tibetan language, works in the conditions of our modern time. It is extremely important to calm the mind, which due to everyday strass and duties is quite often out of balance.
During the course you’ll learn about different herbs and tools used for fumigation and how to make different powders.


Teacher: Elena Širšova, SK Petergof
Elena was born in southern Russia and lives and works today with her husband, who is also a doctor, in St Petersburg. She has studied biology, physics and also received a MBA degree, but in 2005 started her studies in Tibetan medicine and started practicing a few years later. Her Master’s thesis topic was brain mechanisms of function in Tibetan medicine. Elena has long worked in Moscow’s ER (Emergency room) cardiology clinic, but nowadays her main workplace is in the Tibetan Medicine Centre with her husband, where they translate and publish texts on Tibetan medicine.
Elena is a wonderful therapist, teacher of Tibetan Medicine and the leader of a Tibetan medicine center called SKY Petergof.


Everyone who takes an interest in tibetan medicine is expected to the course. It is important to have a basic knowledge about tibetan medicine and the one who doesn’t have it, can attend in the introductory course, which takes place in the morning of April the 4th, fo further info, visit: www.facebook.com/events/754247065078541/

WHEN: 4th of April from 14.30 – 18.00
WHERE: Weizenbergi 20/1, Tallinn
LANGUAGE:in english or russian, translation to estonian
WHen the course is finished you’ll receive a CERTIFICATION about your participation.

EARLY BIRD FEE: 35 euros + VAT until 1.03.2020, later from 2.03.2020 the cost is 40+VAT if the course is not filled.

Registration - send an e-mail to: tarkustekool@gmail.com.

Further information: E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

65 huvitatud  ·  7 osaleb
Tiibeti taimetõmmiste (ekstraktide)- khanda - praktiline töötuba

Tiibeti taimetõmmiste (ekstraktide)- khanda - praktiline töötuba

Pühapäev 5th aprill 2020, 10:00 - Pühapäev 5th aprill 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiinis on ravimtaimede kasutamisel ja farmakoloogialastel teadmistel olnud läbi aegade kanda tõhus roll. Tiibeti pärimuslik loodus- ja taimeravi on üks spetsiifilisemaid maailmas - vanadel aegadel osati kokku segada lausa sadu eri taimi soovitud tulemuse saavutamiseks.

Ka täna, kui elame hoopis teistsuguses maailmas, saame taimedelt abi väga mitmel viisil. Sageli ei teagi me, kui paljud tavaapteegi ravimid põhinevad just taimsetel komponentidel.

Üks osa Tiibeti taimeravist on tõmmiste valmistamine. Tõmmiste valmistamine koosneb kolmest ostast - koostisosade ettevalmistamine, tõmmiste valmistame ja tõmmise säilitamine (sh nendest pillide, salvi jm tegemine). Töötoas räägitakse kõigest kolmest etapist nii teoreetiliselt kui tehakse ka praktiliselt läbi erinevate tõmmiste valmistamine. Samuti tuleb juttu sellest, milliste probleemide puhul milliseid tõmmiseid ning kuidas kasutada ning millised on kasutamise vastunäidustused.

Tõmmiste tegemiseks kasutatakse taimede erinevaid osi - õisi, ürti, lehti, juuri. Tõmmiseid tehakse vastavalt probleemi tüübile, see tähendab, et lähenemine - mida ja mil moel teha, on probleemi põhine. Tõmmiseid võib kasutada nii peale määrimiseks kui sisse võtmiseks, tõmmis võib olla baasaine edasiste ravimite või raviprotseduuride - näiteks pillide, salvide, mähiste jne tegemisel.
Tiibeti traditsioonis on taimedest ravimite, sh tõmmise tegemine põhjalik protseduur, kus igal pisiasjal on tähtsus - millised on algsed koostisosad ja kuidas need on töödeldud, millist uhmrit või potti kasutatakse, milline kontsentratsioon lõpuks saavutatada tahetakse, millise meeleseisundiga ravimit tehakse. Seega annab kursus ka sügavama vaate vana idamaise pärimusmeditsiini süsteemi baasalustesse.

Õpetaja: Elena Širšova, Sorig Khang St Petergof
-----------------------------------------------------------------
Elena sündis Lõuna-Venemaal ja elab ja töötab täna oma arstist abikaasaga St Peterburgis. Ta on õppinud bioloogiat, füüsikat ja saanud ka MBA kraadi, kuid alates 2005 alustas Tiibeti meditsiini õpinguid ja mõned aastad hiljem ka praktiseerimist. Tema diplomitöö teemaks oli aju toimimismehhanismid Tiibeti meditsiinis. Elena on töötanud pikalt Moskva Erakorralise Meditsiini Instituudi kardioloogia kliinikus, kuid tänaseks on tema peamine töökoht koos abikaasaga Tiibeti meditsiini keskuses, kus muuhulgas tõlgivad ja annavad nad välja Tiibeti meditsiini tekste.
Elena on suurepärane terapeut, Tiibeti meditsiini õpetaja ja SK Petergofi nimelise Tiibeti meditsiini keskuse eestvedaja.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Vajalikud on baasteadmised Tiibeti meditsiinist. Kel seda eelenvalt ei ole, on võimalus osaleda eelmise päeva hommikupoolikul Tiibeti meditsiini sissejuhataval kursusel, mille info leiad siit: www.facebook.com/events/754247065078541/

TOIMUMISE AEG: 5. aprill kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise v vene keel tõlkega eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

OSALUSTASU: 50 eurot + km registreerimisega kuni 01.03.2020. Edaspidi on vabade kohtade olemasolul osalustasu 55+km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele kehtib soodushind 40+km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti pärimusmeditsiinist tuntud tõmmiste valmistamie aluseid ja oskab seda ise teha
... Rohkem infotVähem infot

70 huvitatud  ·  7 osaleb
Khanda- Tibetan medicine practical workshop on herbal decoction

Khanda- Tibetan medicine practical workshop on herbal decoction

Pühapäev 5th aprill 2020, 10:00 - Pühapäev 5th aprill 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

In Tibetan medicine, the use of herbal remedies and pharmacology has had an important role throughout history. Tibetan traditional plant treatment is one of the most specific in the world – the old times it was common to mix hundreds of different plants to achieve the desired result.
Today we live in a completely different world, but we can still get help from plants in many different ways. Quite often we do not know how many conventional pharmacy medicines are based on herbal components.

One part of the Tibetan medicine is the preparation of extracts. The preparation of the extracts consists of three steps - the preparation of ingredients, making the extracts and the preservation (including making pills, ointment etc.).
In the workshop all three stages are covered in theory and practice. There shall also be information about how and when to use these extracts and what are the contraindications of usage.

For making extracts, different parts of plants are used-flowers, herbs, leaves, roots. The decoctions are made according to the type of problem, that means, that the approach is problem based.
The extracts can be used internally and externally, the extract can also be a base substance for further medications or treatment - such as making of pills, ointments, wraps, etc.
In Tibetan tradition there is a thorough procedure of making herbal medicines, including making the extracts, where every detail is important - what are the original ingredients and how they have been treated, what kind of mortar or pot is used, what concentration eventually is achieved and also what is the state of mind, while making medicine. Thus, the course also gives an insight about the basics of traditional oriental medicine

Teacher: Elena Shirshova, SK Petergof
Elena was born in southern Russia and lives and works today with her husband, who is also a doctor, in St Petersburg. She has studied biology, physics and also received a MBA degree, but in 2005 started her studies in Tibetan medicine and started practicing a few years later. Her Master’s thesis topic was brain mechanisms of function in Tibetan medicine. Elena has long worked in Moscow’s ER (Emergency room) cardiology clinic, but nowadays her main workplace is in the Tibetan Medicine Centre with her husband, where they translate and publish texts on Tibetan medicine.
Elena is a wonderful therapist, teacher of Tibetan Medicine and the leader of a Tibetan medicine center called SKY Petergof.


Everyone who takes an interest in Tibetan medicine is expected to the course. It is important to have a basic knowledge about Tibetan medicine and the one who doesn’t have it, can attend in the introductory course, which takes place in the morning of April the 4th, fo further info, visit: www.facebook.com/events/754247065078541/


WHEN: 5th of April kell 10.00 – 17.30
WHERE: Weizenbergi 20/1, Tallinn
LANGUAGE: in english or in russian (with a translation to estonian)
When the course is finished you’ll receive a CERTIFICATION about your participation.


FEE: 50 EUR until 01.03.2020. After that 55 EUR.
NB! For tibetan medicine students there’s a discount 40 EUR.

REGISTRATION AND FURTHER INFORMATION: kaiakaire.hunt@gmail.com.
... Rohkem infotVähem infot

11 huvitatud  ·  3 osaleb
Kevadine taimetrüki töötuba Tallinnas

Kevadine taimetrüki töötuba Tallinnas

Pühapäev 5th aprill 2020, 11:00 - Pühapäev 5th aprill 2020, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Taimetrüki töötoas saad Janika Solmanni juhendamisel oskused, et ise loodusest leitavate taimedega naturaalseid kangaid disainida. Töös kasutame siidkangast, sest see on loodusvärvidele meeldivalt vastuvõtlik. Taimmaterjali leiame varakevadisest loodusest ning vajadusel võtame appi nii lillepoed kui ka kuivatatud taimed. Jätame kõrvale sünteetilised värvained.

Trükiprotsessi õppimisel pöörame erilist tähelepanu taimetrüki põhialustele, taimmaterjali paigutamise kompositsioonile ning loodusvärvide kasutamisele. Loome kangastele põnevaid ja kordumatuid lehemustreid. Eesmärgiks on, et osalejad oskaks hiljem protsessi iseseisvalt korrata.
Õpilastel valmib mitu põnevat ja omanäolist tööd.

Töötoa hinna sees: vajalikud töövahendid, siidkangas ca 45x120cm, puuvillane kangas, ja väike tervislik lõunaamps.

Kui on soovi rohkem katsetada, siis on kohapeal võimalik juhendajalt osta lisakangast.

TÖÖTOAS RÄÄGIME
• erinevate taimede sobivusest
• loodusvärvide lisamisest töödele
• siidkanga eeltöötlemisest
• järelhooldusest

TÖÖTOAST SAAD KAASA:
• taimetrüki algteadmised
• taimedega prinditud siidist proovitööd, millest saab hiljem teha sallid või padjakate, lisaks puuvillase lisakanga
• infomaterjalid, mis aitavad sul endal kodus tulemust korrata ning edasi katsetada
• koolitusjärgse toe
• taimede positiivse energia ning hea emotsiooni meeldivast seltskonnast

Selga soovitame panna mugavad riided. Võta kaasa põll ja kummikindad.

Eelnev kogemus ei ole vajalik!

JUHENDAJA
Janika Solmann on taimetrüki praktik ja koolitaja. Eesti Maaülikooli lõpetanud aednik, Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni vilistlane ning loovettevõtja Võrumaalt. Viimased kuus aastat on ta aktiivselt tegelenud loodusvärvide maailmaga - värvides ning trükkides taimedega naturaalseid kangaid. Janika on täiendanud enda oskuseid nii Eesti kui ka välismaa loodusvärvijate ning taimetrükkijate käe all.

Janika Solmanni töödega saab tutvuda:
naturalsolmann.com/
www.instagram.com/naturalsolmann/
www.facebook.com/naturalsolmann/

TOIMUMISE KOHT:
5.aprill 2020
Kell 11.00-16.30
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 15.03. hind 80 eurot, alates 16.03. vabade kohta olemasolul hind 90 eurot. Hind sisaldab töövahendeid.
Loobumise korral vähem kui 10 päeva enne koolitust, osalustasu tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform?usp=s...

NB! Töötuppa mahub vaid 10 inimest!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com, tel: 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

63 huvitatud  ·  5 osaleb
Tibetan mantra healing with Drukmo Gyal (part I)

Tibetan mantra healing with Drukmo Gyal (part I)

Reede 10th aprill 2020, 10:00 - Pühapäev 12th aprill 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

The power of speech is undeniable, we use it to connect with others on a daily basis, since it is used with high frequency, it is the easiest part of our well-being that can be effected by others, once it is disturbed, it needs balancing or purifications, if we go on with disturbed speech for a certain period of time without amendment, it can influence our mind through sound waves, that's why we are facing numerous emotional problems that are out of our rationality and control, disturbed mind can possibly attack our body to suffer from psychosomatic diseases, therefore according to Tibetan Spiritual healing system, the healing media to balance or cleanse speech is called "MANTRA", in this 3 day course, you will be learning the following points:

Origin of Tibetan Healing Mantra
1.1 The meaning of mantra
1.2 The division of mantra
1.3 Place of Origin
Development of Tibetan Healing Mantra
2.1 Bön Religion and Healing Mantras
2.2 Tibetan Buddhism and Healing Mantras
Tibetan Medicine and Tibetan Healing Mantra
3.1 Elements according to Tibetan Medicine
3.2 Subtle Energy and Elements
Tibetan syllables and Healing Mantras
4.1 Why mantras are in Sanskrit and Tibetan syllables?
4.2 Which Tibetan syllables are balancing the five elements?
4.3 How to balance elements through colors and Shapes?
4.4 How to read and write the root syllables?
Function of Tibetan Healing Mantras
How to practice Tibetan healing Mantras?
Transmission of 100+ Healing mantras for balancing body and mind, some mantras are for specific problems, such as:
• Diarrhoea
• Vomiting
• Constipation
• Viruses
• Influenza
• Infection
• Pimples
• Broken Bones
• Childbirth
• Bleeding from an open wound, etc

There are also Mantras to cover more generalized conditions, for example:
• Disorders of the Solid Organs such as the Heart, Lungs, Liver, Spleen, Kidneys;
• Disorders of the Hollow Organs such as the Gall Bladder, Stomach or Colon;
• Disorders of the Senses such as Sight, Hearing;
• or to alleviate Pain.
8. How to use of Mantras to prevent and assist specific disorders
9. Instructions on how to use a mala

PRICE FOR 3 DAYS COURSE HIND 150 EUR+ VAT (early bird until 15.03) and 180+VAT from 16.03.

Teacher: Drukmo Gyal
Drukmo Gyal Dakini (འབྲུག་མོ་རྒྱལ ) was born in the Northeastern part of Tibet into a Tibetan yogi (Tib. སྔགས་པ Ngakpa) family where mantra and meditation were introduced at a young age. With support from the local Tibetan yogic community and family, she practiced mantras with traditional old melodies and sang publicly from 2008. She moved to Europe in early 2014 in order to work with Sorig Khang International – one of the biggest organization and academy of Traditional Tibetan Medicine in the west, which was found by Dr.Nida Chenagtsang, during her stay in the west, she produced 5 albums of Tibetan Healing mantras and chants with musicians from all over the world, she travelled to more than 20 countries to share concerts, public talks, workshops and courses on Healing mantras, yoga, meditation as well as External Therapies according to Traditional Tibetan Medicine. one of the focuses of all her activities is helping females to find equality, helping mothers&children to view each other with divinity and compassion through Tibetan Spiritual healing and Buddhist practices.

Registration - please send an e-mail to: kaiakaire.hunt@gmail.com.

Further information: E-mail: kaiakaire.hunt@gmail.com.
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

3 huvitatud  ·  1 osaleb
Tiibeti mantraravi algkursus Drukmo Gyaliga

Tiibeti mantraravi algkursus Drukmo Gyaliga

Reede 10th aprill 2020, 10:00 - Pühapäev 12th aprill 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Mantrale, salajasele helile, omistatakse meelt rahustavaid, aga ka tervendavaid ja isegi elumuutvaid omadusi.
Idamaade traditsioonis on nii avalikke, kõigile kasutamiseks mõeldud mantraid, kui ka salajasi, vaid õpetajalt õpilase edasiantavaid mantraid. Mantraravi kursusel keskendutakse salajastele mantratele.

OVERVIEW IN ENGLISH SEE BELOW// INGLISE KEELNE KOKKUVÕTE - VAATA ALTPOOLT.

Paljudes budistlikes kultuurides lapsed õpivad mantraid lausuma enne kui rääkima. Ka tänapäeva teadus on leidnud, et mantrate häälimine tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera, aitab ajul paremini hapnikku saada, see vähendab vererõhku, pulssi ja rahustab ajulaineid ning suunab inimese aeglasemalt hingama. Kõige selle tõttu on mantraravi lisaks muule ka oluline stressi leevendaja. Meele rahustamise tõttu peetakse mantraravi oluliseks vahendiks ka iidses Tiibeti meditsiinis.

On terve rida emotsioone ja emotsioonidega seotud probleeme, mis on justkui meie ratsionaalse arusaamise ja kontrolli alt väljas, mis aga omakorda võivad kaasa tuua psühhosomaatilisi probleeme. Teame ilmselt kõik, et läbi oma kõne tooni, heli ja sõnade on võimalik nii luua tasakaalu, kui ka tekitada tasakaalutust - kuna helid ja sõnad on meie igapäevase suhtlemise vahendiks oleme kõik kogenud, kuidas hääle poolt tekitatuga võib luua midagi head, aga ka tekitada probleeme või külvata segadust.

Tiibeti meditsiinis nimetatakse meetodit, mis puhastab kõne ja hääle, mantraraviks. See on võimas tervendamise meetod, mis kasutab heli selleks, et ravida tasakaalutusi üle elementide, meeles ja peenkehas. Tiibeti meditsiinis kasutavad näiteks ka arstid ja terapeudid enne tööpäeva erinevaid meelepraktikaid, sh mantrate lugemist, et nad saaksid oma patsientidele pakkuda parimat ravi.

3-päevase kursuse käigus õpitakse järgmist:

Tiibeti mantraravi pärinemine
1.2. Mantra tähendus
2.2. Mantrate jagunemine
2.3. Mantrate pärinemise asukoht

2. Tiibeti mantraravi areng
2.1. Iidne Tiibeti maausk - bön ja mantrad
2.2. Tiibeti budism ja mantrad

3. Tiibeti meditsiin ja Tiibeti ravimantrad
3.1. Tiibeti meditisiini elemendid
3.2. Peenenergiad ja elemendid

4. Tiibeti häälikud ja ravimantrad
4.1. Miks kasutatakse mantraid sanskriti ja Tiibeti keeles ja tähtedes
4.2. Millised Tiibeti häälikud tasakaalustavad 5 elementi
4.3. Kuidas tasakaalustada elemente läbi värvide ja kuju?
4.4. Kuidas lugeda ja kirjutada juurhäälikuid

5. Tiibeti mantraravi toime
5.1. Kuidas kasutada Tiibeti mantraravi
5.2 Umbes 100 tervendusmantra ülekanne keha ja meele tasakaalustamiseks.

Mõned mantrad on mõeldud konkreetsetele probleemidele nagu näiteks kõhulahtisus, oksendamine, kõhukinnisus, viirused, gripp, põletikud, vistrikud, luumurrud, sünnitusega seotud probleemid, verejooks jne raviks.

NB! Tiibeti traditsioonis on palju salajasi mantraid, mida ei saa ega tohi kasutada ilma vastava õpetaja suulise ülekandeta. Ülekanne on vajalik õpetusliini sideme hoidmiseks - nii antakse õpetusi edasi vaid õpetajalt õpilasele muutmatul kujul, nii on mantrad ja nende toime tõhus ja kaitstud.

On ka mantraid mis on mõeldud mõnedele üldistele probleemidele, nagu näiteks täisorganite nagu süda, kopsud, maks, põrn ja neerud raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis mõeldud õõnesorganite nagu sapipõis, magu, käärsool, peensool, kusepõis raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis on mõeldud meeleorganite nagu nägemise, kuulmise ja nägemise raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis on mõeldud valu leevendamiseks.

6. Kuidas kasutada mantraid teatud probleemide ennetamiseks või konkreetsete häirete leevendamiseks

7. Mala (palvehelmeste) kasutamine

Kursus korraldatakse koostöös Sorig Khang Tallinnaga (Tiibeti rahvusvahelise kooli Tallinna haru).

ÕPETAJA: Drukmo Gyal, Tiibeti jogiini ja Tiibeti meditsiini vaimsete tehnikate ja kehateraapiate õpetaja. Drukmo Gyal on pärit joogide suguvõsast, mistõttu tutvus ta juba noores eas budistlike mantrate, joogaga ja meditatsiooni tavadega. Pärast seda, kui ta oli kohalikus Tiibeti joogide kogukonnas harjutanud mitmete mantrate iidseid meloodiaid, hakkas ta 2008. aastal ka publikutele laulma ja hiljem õpetama.
Drukmo esimeseks guruks peab ta oma vanaisa, kuulsat Tiibeti joogit, kes on oma elust üle 25 aasta istunud kuue ruutmeetri suurusel pinnal retriite (erakluses olemine vaimsete harjutuste sooritamiseks) tehes. Drukmo vanavanemad on väga tõsimeelsed vaimsete praktikate tegijad, vanaisa on siiani õpetusliini hoidja ning kasvatanud ka oma neli last ja lapselapsed joogideks. Seetõttu on saanud nii Drukmo kaks vanemat tädi, tema ema ning Drukmo Gyal ise järgmisteks liinihoidjateks.

Õppekeel: õpe toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde

OSALEMISTINGIMUSED: Osaleda võivad kõik, eelnevad teadmised Tiibeti meditsiinist, budismist või mantratest pole vajalikud.

TOIMUMISE KOHT:
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.
Kestus 24 akadeemilist tundi

HIND:
Kolmepäevase kursuse hind on 150 eurot + km registreerumisel ja tasumisel kuni 15.03. Edaspidi on hinnaks 180+km.

Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja padjad istumiseks ning pabertahvel ja dataprojektor
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti mantraravi baasaluseid

******
TIBETAN MANTRA HEALING LEVEL 1

The power of speech is undeniable, we use it to connect with others on a daily basis, since it is used with high frequency, it is the easiest part of our well-being that can be effected by others, once it is disturbed, it needs balancing or purifications, if we go on with disturbed speech for a certain period of time without amendment, it can influence our mind through sound waves, that's why we are facing numerous emotional problems that are out of our rationality and control, disturbed mind can possibly attack our body to suffer from psychosomatic diseases, therefore according to Tibetan Spiritual healing system, the healing media to balance or cleanse speech is called "MANTRA", in this 3 day course, you will be learning the following points:

Origin of Tibetan Healing Mantra
1.1 The meaning of mantra
1.2 The division of mantra
1.3 Place of Origin
Development of Tibetan Healing Mantra
2.1 Bön Religion and Healing Mantras
2.2 Tibetan Buddhism and Healing Mantras
Tibetan Medicine and Tibetan Healing Mantra
3.1 Elements according to Tibetan Medicine
3.2 Subtle Energy and Elements
Tibetan syllables and Healing Mantras
4.1 Why mantras are in Sanskrit and Tibetan syllables?
4.2 Which Tibetan syllables are balancing the five elements?
4.3 How to balance elements through colors and Shapes?
4.4 How to read and write the root syllables?
Function of Tibetan Healing Mantras
How to practice Tibetan healing Mantras?
Transmission of 100+ Healing mantras for balancing body and mind, some mantras are for specific problems, such as:
• Diarrhoea
• Vomiting
• Constipation
• Viruses
• Influenza
• Infection
• Pimples
• Broken Bones
• Childbirth
• Bleeding from an open wound, etc

There are also Mantras to cover more generalized conditions, for example:
• Disorders of the Solid Organs such as the Heart, Lungs, Liver, Spleen, Kidneys;
• Disorders of the Hollow Organs such as the Gall Bladder, Stomach or Colon;
• Disorders of the Senses such as Sight, Hearing;
• or to alleviate Pain.
8. How to use of Mantras to prevent and assist specific disorders
9. Instructions on how to use a mala

PRICE FOR 3 DAYS COURSE HIND 150 EUR+ VAT (early bird until 15.03) and 180+VAT from 16.03.

Registration - please fill te form goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 or send an e-mail to: tarkustekool@gmail.com.

Further information: E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

182 huvitatud  ·  11 osaleb
Koera- ja kassimassaaži algkursus (grupp on täis)

Koera- ja kassimassaaži algkursus (grupp on täis)

Reede 10th aprill 2020, 17:00 - Pühapäev 12th aprill 2020, 18:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

GRUPP ON TÄIS! REGISTREERIDA SAAB VAID OOTELISTILE!

Nii, nagu inimesed, vajavad hoolitsust ja tervise toetust ka koerad ja kassid. Seepärast on meil tulemas üks üsnagi eriline koerte- ja kassimassaaži kursus, et õppida ka oma lemmikuid aitama ja nende eest paremini hoolitsema. Inimene on ju ka tervem ja rõõmsam, kui saab oma lemmikule toetust pakkuda! 🙂

(Jah, lugesite õieti - kursusel õpitakse nii korte- kui kassimassaaži, kuna tegemist on väga sarnase massaažiga, "klientideks" kasutatakse siiski koeri, et mitte tekitada massaažiõppest suuremat sorti koerte ja kasside ajalooliste omavaheliste arveteklaarimiste paik :))

Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

Kursusel:
* õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid
* saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel
* saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest
* õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid lihtsamaid terviseprobleeme
* praktiline õppetöö toimub koos sinu neljajalgse sõbraga (koeraga). Praktika osas saab koeri nn jagada - paari peale võib harjutada ühe koera peal.

Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga!

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
10. aprill - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria
11. aprill - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga
12. aprill - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 22.märts, edaspidi 115+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised koerte või kasside massaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas toolid.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia kaardid

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

83 huvitatud  ·  19 osaleb
Hildegardi (Vana-Euroopa) meditsiin dr Wighard Strehlowiga

Hildegardi (Vana-Euroopa) meditsiin dr Wighard Strehlowiga

Reede 17th aprill 2020, 10:00 - Laupäev 18th aprill 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Esmakordselt on Eestis võimalik kuulata Vana-Euroopa ühe olulisema meditsiiniharu, Hildegard von Bingeni kloostrimeditsiini kursust. See on sügavaim ja terviklikum meditsiinisüsteem Euroopa pärimusmeditsiinis.

Hildegard von Bingen on olnud kloostrimeditsiini suurkuju, kelle tekstid ja teadmised toovad meieni vana, väärika ja äärmiselt mitmetahulise kloostrimeditsiini teadmised. Kloostrimeditsiin on oma holistiliselt olemuselt väga sarnane idamaade meditsiiniga, kuid kuna pärineb Euroopast, siis on see läbi põimunud selle kultuuri, religiooni ja tavadega. Omal kohal on muidugi ka taimed ja elustiili soovitused, mis on omased ka meile.

Hildegardi meditsiinis on oluline koht nii spirituaalsusel, kunstil, muusikal, astroloogial ja loomulikult loodusravil - välistel teraapiatel (paast, kuppude panemine, aadrilaskmine, saun, hõõrumised, vannid, mähised jne), kui ka taimedel - Hildegardi tekstidest on teada u 2000 taimeravi retsepti (veinid, ekstraktid, eliksiirid, pulbrid, õlid, salvid jne).

HIldegardi meditsiin on põhjalik ja individuaalne - nii on ravitud mitte tagajärgi, vaid haiguste algpõhjuseid ja tasakaalutusi elementide tasandil.

Hildegardi meditsiin oli kaua varjusurmas ja alles eelmisel sajandil hakati seda uuesti uurima ja kloostrimeditsiini tõhusad teadmised tõusid ausse. Ometigi on kogu maailmas vaid üksikud inimesed, kes õpetavad Hildegardi meditsiini. Üheks oma ala korüfeeks on dr Wighard Strehlow - doktorikraadiga keemik, Hildegardi meditsiini õpetaja ja paljude raamatute autor.

2-päevasel seminaril tuleb juttu järgmistel eemadel:

* Sissejuhatus Hildegard von Bingeni meditsiini ja ravikunsti
* Hildegardi toitumissoovitused ja dieedid kui ravimid
* Uus vähiravi Hildegardi meditsiini teooria kohaselt
* Hildegardi psühhoteraapia - kuidas konflikte muuta spirituaalseks ravimiks

Õpetaja: Dr Wighard Strehlow on sündind Stettinis, õppinud keemiat Lääne-Berliini tehnikaülikoolis
ning omandanud doktorikraadi toidukeemia ja biokeemia alal.
Pärast aastast uurimistööd Yale'i ülikoolis New Havenis, Connecticutis USA-s, töötas ta 13 aastat farmaatsiatööstuses looduslike toodete sünteesi, antibiootikumide, psühhofarmatseutiliste ravimite ja kliiniliste uuringute alal.
Keemiaravi piirid inspireerisid teda huvi tundma naturopaatia ja loodusravi vastu, misjärelöötas kõigepealt naturopaadina Constance'i ravimifirmas Byk Gulden ja hiljem dr. Gottfried Hertzka juures.
Dr Gottfried Hertzka (1913 - 1997) oli esimene arst, kes praktiseeris Hildegardi ravimit. Alates 1997. aastast on dr Strehlow olnud Hildegard von Bingeni e.V., ühingu juhataja, kes on seadnud eesmärgiks levitada klassikalist Hildegardi ravimit kogu maailmas.


Õppekeel: õpe toimub saksa keeles, tõlkega eesti keelde

OSALEMISTINGIMUSED: Osaleda võivad kõik huvilised

TOIMUMISE KOHT:
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.
Kestus 16 akadeemilist tundi

HIND:
Kahepäevase kursuse hind eriti varajasele reageerijale on 190 eurot + km registreerumisel ja tasumisel kuni 31.01.2020. Edaspidi on hinnaks 220+km kuni registreerimisel 31.03.2020. Alates 01.04.2020 on hinnaks 250+km.


Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.


REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

Vaata ka: www.st-hildegard.com/de/

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid, pabertahvel ja dataprojektor
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Hildegardi meditsiini aluseid
... Rohkem infotVähem infot

107 huvitatud  ·  7 osaleb
Toidusalude ja elurikaste maa-alade kavandamine

Toidusalude ja elurikaste maa-alade kavandamine

Reede 1st mai 2020, 11:00 - Reede 1st mai 2020, 17:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Toidusalude ja elurikaste maa-alade kavandamise koolitus Hundiallikal annab ülevaate loodust jäljendava disaini alustest, tutvustab lähemalt toidusalusid ning sisaldab mitmeid praktilisi harjutusi, mis on kasutatavad konkreetsete maa-alade kavandamisel.

Maailmas on kiiresti levimas loodust jäljendav maa-alade kavandamine, mille näideteks on toidusalud, metsaaiad ja üldse nii elurikkust loovad kui inimesele toitu, materjale ja muud kasulikku pakkuvad kooslused. Heal lapsel on mitu nime - nii teatakse kogu sedalaadi lähenemist permakultuurina, aga levinud on ka agroökoloogia (agroecology) ja agrometsanduse (agroforestry) mõisted. Põhimõte on üldjuhul ikka selles, kuidas kasutada teadmisi looduslike ökosüsteemide toimimisest loomaks inimesele kasulikke ja samaaegselt elurikkaid kooslusi.

Osalema võib tulla konkreetse maatüki kavandamise vajadusega, selleks on hea kaasa võtta maatüki kaart ning koolituspäeva kestel saab kindlasti palju selgemaks, kuidas oma maatüki kavandamisele läheneda ning teha läbi ja saada tagasisidet esimestele disainikatsetele.


Ajakava 1.mail:
10-11 - Saabumine
11-13 - Avaring, ootuste kaardistamine
Mis on toidusalu? Kuidas see välja näeb?
Permakultuurne kavandamine
Näited Eestist
Vaatlusharjutus rühmades
13-14 - Lõuna
14- 17 - Vaatlusharjutuse tulemuste esitlemine
Maa-ala kavandi esitlemine
Juhendatud kavandamisharjutused (esialgse olukorra kirjeldamine, elementide paigutamine, liikide valik jne).
Lõpuring

Läbiviija, Céline Huart (Belgia/Läti)

Céline on toidusalude ja maa-alade permakultuurse kavandamisega olnud seotud 10 aastat – alguses Kongo Dvs, seejärel Belgias ja viimased kolm aastat Baltimaades. Oma õpingutes spetsialiseerus ta agroökoloogiale, tema diplomitöö põhines osalevatel uuringutel ja metsaaedade (toidusalude) kavandamisel, mis tõi temas esile suure soovi töötada koos farmeritega. Praegu teeb ta koostööd Läti Looduse Fondi ning partneritega Eestis ja Põhjamaades agroökoloogiliste ning taastava maakasutuse näidispaikade loomiseks. Samal ajal on ta lõpetamas permakultuuri diplomi omandamise protsessi kahe toidusalu projektiga Lätis ja Eestis.

Koolitus on inglise keeles, vajadusel tõlkega eesti keelde.

Korraldajad: Gaia Akadeemia, Hundiallika Keskus, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

TOIMUMISKOHT
Kursus toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust)
Kohapeal on tingimused lihtsad.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid.

Kes soovib, võib jääda talgutele ka 2. maiks kui kavandatut ka ellu viima hakkame.
Magamisasemed on koolitusmaja ühises magamistoas. Magamine toimub mattidel.

Toitlustamine toimub kohapeal, pakume endavalmistatud lihtsaid taimseid toite.

***
Osalustasu 50 eurot registreerimise ja sissemaksu tasumisega kuni 01.04.2020. Edaspidi on tasu 60 eurot. Osalustasu sisaldab ka kahte toidukorda ning kõiki koolituse materjale.
Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 20 eurot, mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.

Registreerimine toimub läbi lingi goo.gl/forms/8FqGJ0B5Zdmf6Ryk2 või e-posti: toomas.trapido@gmail.com�

LISAINFO
Toomas Trapido, 55570010, toomas.trapido@gmail.com�

***
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Aiandus
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolidega, osa koolitusest toimub õues
ÕPPEGA ALUSTAMISE TINGIMUSED: -
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

75 huvitatud  ·  3 osaleb
Mänguteraapia baaskursus. Vihaga toimetulek lastel.

Mänguteraapia baaskursus. Vihaga toimetulek lastel.

Laupäev 16th mai 2020, 10:00 - Laupäev 16th mai 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Nii nagu täiskasvanud, tunnevad ka lapsed viha. Nii vanemad kui ka lastega töötavad spetsialistid, näiteks õpetajad või sotsiaaltöötajad, püüavad anda endast parima, et aidata lastel oma vihaga toime tulla. Enamasti see ka õnnestub, kui aga oma nõust ja jõust jääb väheks, võib appi võtta mängu ja mänguteraapia

Viha on tunne, mida tavaliselt peetakse negatiivseks ning seetõttu tehakse kõik endast olenev, et viha mitte kogeda ja välja näidata, ning antakse endast parim, et ka laps toimiks samamoodi. Tihti on niisuguse suhtumise põhjuseks asjaolu, et oleme vihatunde võrdsustanud vägivallaga. On tõsi, et viha võib viia vägivallani, kuid kindlasti ei ole need kaks omavahel alati seotud. Viha on normaalne tunne, mida kogevad kõik inimesed. Ilma vihata ei ole ka heatahtlikkust, armastust ega õnne.

Mänguteraapias on vihaga tegelemise eesmärgiks aidata lastel seda tunnet mõista. Kui viha on alla surutud, siis õpetatakse lapsele selle väljendamist. Lastele on viha väljatoomine kasulik, sest muidu võib see kuhjuda ning laps ei pruugi selle tagajärjel enam endast lugu pidada, ta muutub haavatavaks ja endassetõmbunuks.
Viha väljendamine on probleemiks vaid siis, kuid seda ei tehta tervislikul moel. Kui viha väljendamine on probleemiks, siis aidatakse mänguteraapias leida viha väljendamise viise, mis kahjustavad vähem nii teisi kui ka last ennast.

Mänguteraapia on teraapiasuund, mis on mõeldud just lastega tegelemiseks (3- kuni 16-aastased). Mänguteraapiast on abi paljude keerukate olukordade puhul, muuhulgas saab sellega toetada hüperaktiivset või aktiivsus-tähelepanuhäirega last.
Mänguterapeutiline lähenemine võib olla kasulik ka lastele, kellel on pidevad probleemid koolis, kodus või teistes eluvaldkondades. Mänguterapeudi tööriistakasti kuulub palju erinavaid tööriistu - kasutatakse liiva, savi jt voolimismasse, käpiknukke, värve, looduses leiduvaid materjale, muusikainstrumente, loovat visualiseerimist, biblioteraapia elemente, maske jne

Kursusel anname ülevaate sellest, et mis on mänguteraapia ja kuidas mänguterapeutiline lähenemine annab võimaluse lapse toetamiseks hoolikalt valitud meetodite abil, et aidata tal saada teadlikuks temas toimuvast ning oma emotsioone ja mõtteid väljendada.

NB! Koolitus on praktilise suunitlusega, mistõttu ootame osalejatelt valmisolekut ka iseendaga tööd teha. Õpitakse terapeutilisi, mitte õpetamise/kiire lahenduse pakkumise tehnikaid.

Koolitus sobib lastega töötavatele terapeutidele, õdedele, sünnitoetajatele, perearstidele, õpetajatele, sotsiaaltöötajatele, lastekaitsespetsialistidele, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele lapsevanematele.

Kursust viib läbi koolitaja ja mänguterapeut Sirli Kivisaar.
Sirli Kivisaar on pika koolitajakogemusega terapeut ja mänguteraapia maaletooja Eestis.
Tema huvi erinevate suhtlemisteooriate ja inimese mõtlemise muutmise vastu sai alguse juba Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd õppides.
Mänguteraapiaga on ta kokku puutunud 2009. aastast, kui läbis esimese pikema 120-tunnise mänguteraapia koolituse, millele järgnesid erinevad sama valdkonnaga seotud täiendkoolitused ning 2013. aastal lõpetas ta mänguetrapeudi aastase väljaõppe. 2010 aastal lõpetas ta OÜ "Terviklik Mina"-s ja SACH International´is kolm aastat kestnud psühhoterapeudiõpingud. Lisaks on tema täiendõpe muuhulgas hõlmanud pereteraapiat ja erinevaid kehateraapiaid. Hetkel tegutseb ta funktsionaalse toitumise terapeudi ja psühhoterapeudina OÜ Via Naturale ning koolitab mänguterapeute Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis. Ta on MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutajaliige ja juhatuse esimees.

Registreerimine õppepäevale toimub läbi lingi:
goo.gl/forms/DvDw7nQ9S51DV3Gg1

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Kursuse maksumus: 85 eurot+km registreerimisega kuni 1. aprill. Edaspidi hind 95 eurot+km. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 35eurot+km , mille tasumine garanteerib koha kursusel.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 8 tundi auditoorset tööd

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
****
Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS: Mänguteraapia kasutamine töös hüperaktiivsete lastega
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud kirjutuslaudade ja toolidega, õppematerjalidega, tehniliste vahenditega ja abivahenditega praktika läbimiseks.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel kogumahus osalenuile
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab mis on mänguteraapia ja kes on mänguterapeut, saab teamised terapeutilise ja igapäevase mängu vahelisest erinevusest.
... Rohkem infotVähem infot

334 huvitatud  ·  17 osaleb
Baasoskused leinaga toimetulekuks ja leinaja toetamiseks

Baasoskused leinaga toimetulekuks ja leinaja toetamiseks

Pühapäev 17th mai 2020, 10:00 - Pühapäev 17th mai 2020, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Praktiline töötuba “Baasoskused leinaga toimetulekuks ja leinaja toetamiseks” koosneb teoreetilisest osast ja praktilistest harjutustest leina teemal, fookusega leinaja toetamisel.

Töötuba on suunatud eriala professionaalidele, aga ka kõigile teistele, kes puutuvad kokku leinajatega kas põgusalt või pikemalt.

Lein on emotsionaalne, mitte mõistusekeskne. Selleks, et olla toetajaks leinajale, on oluline osata valu sees kohal olla, sealt inimest päästmata, tunnetest välja tõmbamata ning lisamata sõnumit, et ta teeb taaskord midagi valesti ja nii ei tohi tunda. Lein ei vaja analüüsi ega parandamist.

Kaotusvalu on kogemus, mille eest inimene soovib põgeneda. Valu eest põgenemine - selle alla surumine, tõrjumine, mõtete eemale juhtimine on inimese loomulik impulss. Kui pealtnäha tundub, et enda elustiili aktiivseks muutmine, ületegutsemine, mõtete mujale suunamine või mõni muu tervislik või ebatervislik valik justkui aitabki valust eemalduda, on kahjuks see kujutelm petlik. Valu tuleb esile, ka siis kui kaotusest on möödas 30 aastat või enamgi.
Julgus olla kohal ja toetada kaotusvalus inimest on oluline oskus, mille oleme oma moodsa kultuurikihi alla kaotanud.

Kaotusvalu ja lein võivad sündida erinevatest olukordadest - alati ei pea selleks olema kellegi surm, vaid ka erinevates muudes olukordades võime leinata - oma katki läinud suhet, töökaotust, lähedase välismaale kolimist.

Töötoas käsitleme järgmiseid teemasid:

* leinareaktsioon
* müüdid ja uskumused leinaga toimetulemiseks ning nende varjatud sõnum leinajale
* mida teha kui puutud kokku leinajaga - mis on oluline leinajale, * üldlevinud eksimused leinajaga kokkupuutel
* praktilised harjutused nii enda hoiakute ja müütide analüüsimiseks kui ka toetava käitumisviisi praktiseerimiseks.

Koolitust viib läbi leinanõustaja Meeli Laane, kes on väljaõppe saanud nii Ühendkuningriikides kui ka Ameerika Ühendriikides lisaks transpersonaalse psühhoteraapia taustale. Meeli Laane on läbinud “The Grief Recovery Method” süvaväljaõppe esmareageerijate koolitamiseks (ei ole kriisinõustamine).

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Õpetajad, terapeudid, personalijuhid, haiglapersonal, psühholoogid, õed, arstid, ämmaemandad, hingehoidjad, doulad, lastekaitsetöötajad ja kõik teised, keda huvitab leinaja toetamine või leinaprotsessi parem mõistmine.

TOIMUMISE AEG: 17. mai 2020
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: hind kuni 15.aprill 60€ +km, edasi 70€ +km.

Peale registreerimist saadame ettemaksuarve summas 25 eur+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks kuluks ja mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9


Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
MAHT: 6 ak tundi
ÕPIVÄLJUNDID: Kuruse läbinu teab peamisi leinareaktsioone ja oskab olla toeks leinavale inimesele
... Rohkem infotVähem infot

58 huvitatud  ·  13 osaleb
Meie küla eided - puhke- ja maalilaager Ave Nahkuriga

Meie küla eided - puhke- ja maalilaager Ave Nahkuriga

Laupäev 6th juuni 2020, 12:00 - Pühapäev 7th juuni 2020, 17:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

See suvi algab õige mõnusalt - sest mis võikski olla lahedam kui alustada esimest suvekuud maal, maalides 🙂

2-päevasel maalilaagril võivad osaleda kõik, ilma igasuguse maalimise oskuse või kogemuseta inimesed. Eesmärk on tunda end hästi ja proovida ehk midagi sellist, mida üldse kunagi teinud ei ole. Mõnuga maalimisel teavad teadlased olevat eriline stressi maandamise võime!

Laagri käigus valmib mõlemal päeval kõigil üks maal - üks puu ehk lauajupi peal, teine lõuendil. Aega jääb ka niisama olemiseks, ringi jalutamiseks ja muidugi õhtuseks suitsusaunaks.

Laagri läbiviija kunstnik Ave Nahkur on Eesti kuulsaim naivist, kes on tuntuks saanud ennekõike oma pildisarjale „Meie küla eided…”. Lisaks varasemale nn matrhiarhaarse külaühiskonna kirjeldamisele on tema töödesse aina enam tulnud ka aktuaalsete teemade käsitlust.
Igal juhul on Ave Nahkuri eluterved «meie küla eided» oma maalähedase huumoriga võitnud tuhandete südameid, nii Eestis kui kaugemalgi. On öeldud, et Avel on hea fantaasia, ta suudab isegi mõttetust teemast teha mõtteka pildi. Tal on eriline oskus tekst ja pilt omavahel hästi haakuma panna. Seega oskab ta juhendajana käivitada ja suunata mõtted ka sinna, kuhu poleks osanud arvatagi 🙂

2-päevase laagri osalustasu 149 eurot sisaldab lisaks laagrile ja maalimisvahenditele ka toitlustust ja majutust ning suitsusauna.

TOIMUMISKOHT
Kursus toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust)
Kohapeal on tingimused lihtsad. Magamisasemed on koolitusmaja ühises magamistoas. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida või magada välivõrkkiiges.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš ning suitsusaun.

Toitlustamine toimub kohapeal, pakume endavalmistatud lihtsaid taimseid toite.

Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 49 eurot, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha kursusel ja mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Ülejäänud osa eest saab tasuda maikuu jooksul.

Registreerimine toimub läbi lingi goo.gl/forms/8FqGJ0B5Zdmf6Ryk2 või e-posti: tervemaailm@gmail.com.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

64 huvitatud  ·  4 osaleb
Visiooniotsingutseremoonia metsas (GRUPP TÄIS)

Visiooniotsingutseremoonia metsas (GRUPP TÄIS)

Neljapäev 2nd juuli 2020, 12:00 - Pühapäev 5th juuli 2020, 14:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

GRUPP TÄIS!

Visiooniotsing (Vision Quest) on iidne püha tseremoonia, mida praktiseerivad paljud traditsioonilised kultuurid - see on läbi aegade austatud rituaal, mis puudutab inimeste südant selle sügavaimas paigas, hinge kodus, olenemata sellest, millisel maal nad elavad või kuidas nad Loojat tunnetavad ja tunnevad.

Visiooniotsing on oma olemuselt see, kui eemaldume teadlikult igapäevasest elust, mis tavaliselt segab meie meelt ja südant. Me paastume, läheme loodusesse, istume vaikuses, jääme ärkvele ja teadlikuks ning ootame kuni meie Visioon meid üles leiab.

Meie visioon võib ilmneda mis tahes kujul: läbi taipamise, inspiratsiooni, nägemuse, looduse hääle, esivanema sosistuse, teisest kohast või ajast pärit külastaja või mõne tootemolendi kuju, kes on oodanud, et saaks meile teed näidata.
Kõik ootavad meid Suures Müsteeriumis - meil tuleb vaid luua enda sees ruum, et tarkus avalduks ja ilmuks.

Sel suvel tuleb Indra Reinpuu Austraaliast taas oma esivanemate sünnimaale, Eestisse ja esimest korda viib need vaprad hinged, kes on tõeliselt valmis, unikaalsele ja väljakutseterohkele šamaanirännakule. See väljakutse EI OLE kõigile. Sa pead olema valmis.

Visiooniotsingus osalejad saabuvad Hundiallika retriidikeskusesse neljapäeva keskpäeva paiku. Sel pealelõunal ja õhtul valmistame end visiooniotsinuks ette läbi puhasturituaalide (saun), ennustuste (isiklik pühade teadmakaartide ettelugemine) ja rituaalide. Me õpime kuidas kasutada Unenäoaja Ratast ja selle tootemeid, et need juhiksid ja toetaksid meid visiooniotsingu protsessis. Kogu laager toimub paastudes, va pühapäev kui hakkame jälle sööma 🙂


Reede hommikul jätame retriidikeskuse ja maised asjad selja taha, läheme Visiooniotsingu metsa (vanasse ürgmetsa). Me võtame kaasa vaid joogivee, oma talismani ja vajadusel soojad riided. Me ei võta kaasa ei telefone ega fotoaparaate. Me ei võta kaasa toitu, küünlaid ega muusikariistu, taskulampe, telke ega muud.

Pärast saabumist metsa viib iga inimene läbi oma isikliku rituaali (selleks on kindlad juhendid), et tema isiklik visiooniotsingu koht end näitaks.
Kui aeg on käes, lähete oma kohta, märgite maha oma Unenäoaja Ratta, mis viib sind rännakule. Ja avate iseenda kui ringi sellele tseremooniateekonnale, kuhu oled astunud.
Sinna kohale jääd sa järgmiseks 30 tunniks. Üksi. Kõikide teiste silmadest eemal. Omaloodud Unenäoaja ringi sees, mille läbimõõt on umbes 5 meetrit.

Me julgustame olema öö läbi ärkvel, vaatama otsa oma hirmudele, kahtlustele ja väljakutsetele, mis ilmnevad tavaliselt iga mistahes tõsisema vaimse rännaku korral. Milliseid kogemusi iga inimene saab, on võimatu ennustada. Kuid mida iganes sa tahad või eeldad - võid olla üsna kindel, et juhtub midagi hoopis muud.

Peamised küsimused, mida visiooniotsingule kaasa võtame on järgmised: "Mis on see, mida ma veel ei tea? Mis on see, mida ma veel ei näe?”

Laupäeva pealelõunal sulgeme me ringi ja tuleme visiooniotsingult tagasi. Läheme retriidikeskusesse ja tähistame ja jagame oma rännaku lugusid Tõe Tule ümber.

Visiooniotsing annab meile selle, milleks oleme valmis. Kuid palun mõistke - teekond võib olla katsumus. Visiooniotsingu mõte ei ole see, et see oleks kerge ja lihtne.

Kui aga astume väljakutsetele vastu julguse, avatuse ja aususega, on see üks kõige rahuldustpakkuvamaid kogemusi, mida iga inimene saab kogeda, ja see jätkub meie elus ka pärast seda, kui naaseme igapäevaellu.

Pühapäeva hommikul tervitame koidikul uut päeva päikesetõusu tseremoonia ja lõpliku saunaga, enne kui pöördume tagasi oma tavaellu.

Kui see visiooniotsing kutsub teid sügavalt, istuge looduses ja küsige endalt, kas olete tõesti valmis.
Seda teekonda ei saa teha lihtsalt ego upitamiseks või selleks, et see kõlab lahedalt. Kui olete oma Unenäoaja ringi sisenenud, ei saa te sellest lahkuda, kuni visiooniotsing pole lõpule jõudnud. Kui astute välja või tulete tagasi varakult, on teie visiooniotsing läbi - tagasi ei minda. Nagu varem öeldud - tõeline visiooniotsing on katsumus, väljakutse, sageli täis vastuolusid. Kuid tõelise vaimse otsija jaoks on see järgmine, sügav ja tõsine samm.
Ja pidage meeles, Austraalias tehakse visiooniotsinguid 3 päeva, 5 päeva, ja kõige kogenumad isegi 10 päeva - seega on see siiski lihtne ja sobiv versioon tänapäeva Lääne inimestele.

Kui olete registreerunud, saadetakse teile lisateavet, et aidata teha ettevalmistusi. Sul on võimalus küsida küsimusi. Kõikidele sisulistele küsimustele ei pruugi sa vastust saada - kui need pole olulised. (Küll aga saad vastuseid mis puudutavad organisatoorseid detaile kohaletuleku vms kohta 🙂

Laagri läbiviija on Indra Reinpuu.

Indra on Austraalias sündinud ja üles kasvanud eesti soost šamanistlike praktikate viljeleja, nõustaja ja õpetaja. 3-päevasel visiooniotsingul Austraalia kõrbes sai talle selgeks, et talle on möödapääsmatu Eesti ja siinsete esivanematega ühendus saada mitte ainult tema enda joaks, vaid see on tema teiste olendite hüvanguks tehtava šamaanitöö loomulik jätk - tulla tagasi ja õpetada siin, kust ta juured pärit on, tuues kaasa teadmisi ja teistmoodi vaatenurka maailma kuklapoolelt.

Indra ütleb: “Nagu kõigi šamaanide puhul, toob edu pühendumus ja valmisolek praktikatega sügavuti tegeleda. See ei ole ühekordne meelerännak, pigem julgustatakse osalejaid avama südameruum tõele, iidsete tehnikate avastamiseks ja südame teekonna ilmutamiseks.”

LAAGRI LÄBIVIIJAST
Indra Reinpuu on sündinud 1961. aastal Adelaides, Lõuna-Austraalias, Villi ja Ene-Mai Reinpuu pojana.
Ülikoolis õppis ta kehalist kasvatust ja psühholoogiat, mis viisid teda arutlema inimese potentsiaali üle. Loogilise jätkuna huvitus ta ka uskumustest ja on seda meelt, et see, mis religioonist tänaseks on saanud, asub kaugel selle tegelikust algest. Õige pea avastas Indra, et on olemas “midagi muud” lisaks sellele, mida saab seletada ja katsuda. Samuti tajus ta - tüüpiliselt paljudele šamaanidele - et maagiline vaimudeilm on teda kutsuma hakanud. Nagu paljud teisedki otsijaid, tutvus ta algselt New Age’i praktikatega, kuid õige pea, sügavate sprituaalsete rännakute käigus leidis ta kellegi, kel polnud dogmasid, salasepitsusi, kes ei küsinud raha ega tahtnud oma järgijaid kontrollida. Selleks keegiks oli Loodus.

Indra ei osanud sel ajal endale teadvustada, et ta juba elas šamaani elu - kasutas selguse saamiseks, nägemusteks, tervendamiseks ja teadmiste ammutamiseks elemente, aastaaegu, looduse sümboleid, rännakuid ja looduslikke pühapaiku.

2000.aasta oli Indra jaoks murranguline. Ta oli viinud rannavõrkpalli meeskonna Sidney 2000. aasta olümpiamängudel olulise võiduni, aga sellest isegi olulisemaks oli ta viis kaks naist isiklikele eneseavastamise rännakutele, mis muutsid nende elu täielikult.

2013. aastal viibis Indra 3 päeva üksinda visiooniotsingul Alice Springsi lähedal - istudes liivadüünidel 5-meetrise läbimõõduga ringi sees 3 ööpäeva ilma toidu, magamise ja väliste segajateta (kui kärbsed välja arvata :).
Visioonirännakul oli Indrale tohutu mõju. Järgmisel aastal alustas Indra oma nn ametlikku šamaaniteeed dr Rafael Locke’i juhendamisel ja järgmise 24 kuu jooksul läbis ta kõrbes kõrgemate šamaanipraktikate õpingud.

INFO LAAGRI KOHTA:

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust) ja lähedalasuvas vanas metsas.

KEEL
Laager toimub eesti keeles.

NB! Laagri käigus ei ole lubatud tarbida mingeid alkohoolseid jooke ega uimasteid. Samuti ei tarbita visiooniotsingu käigus mingeid abistavaid aineid ega taimejooke 🙂

OSALUSPANUS
NB! Osalejate arv on piiratud ja grupi täitudes rohkem inimesi juurde võtta ei saa.
Korraldajail on õigus osalejatel paluda täita lisaküsimustik, kui meile tundub, et see on Sinu enda heaolu jaoks vajalik.

Osaluspanus on 250 eurot registreerimisega ja ettemaksu tasumisega kuni 1.märts. Edaspidi on tasu 290 eurot.

Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 100 eurot, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha laagris ja mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Ülejäänud osa eest saab tasuda ka osade kaupa, kuid kindlasti peab see tasutud olema kuu enne laagrit.

Täpsem info: tervemaailm@gmail.com või 512 95 05

See rännak on sinu elu suur samm ja sinu vastutus. Kui see sind tõeliselt kutsub, võta ühendust ja registreeru: tervemaailm@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

164 huvitatud  ·  16 osaleb
Teadvelolekuharjutuste (mindfulness) ja meditatsiooni laager

Teadvelolekuharjutuste (mindfulness) ja meditatsiooni laager

Kolmapäev 8th juuli 2020, 17:00 - Laupäev 11th juuli 2020, 16:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Kas sa oled mõelnud, et peaksid võtma rohkem aega iseendale ja tegelema enesearenguga, kuid pole selleni jõudnud, sest ei tea, kust alustada?

Selle aasta juulis, puhkuste ja päikese tippajal kutsume sind osalema laagris, mis erineb päris palju tavalisest suvepuhkusest - suvegrillist ja päevitamisest. Kutsume sind tegema suurt teenet iseendale, osalemaks mindfulness (teadveloleku) praktikate ja meditatsiooniharjutuste laagrisse.

Oled ehk tundnud, et peaksid võtma paar päeva aega vaid iseendale? Millal puhkasid nii, et samal ajal tegelesid enesearengu ja millegi uue õppimisega? Millal astusid igapäevasagimisest välja, lülitasid välja nutiseadmed ja suunasid fookuse vaid iseenda siseilmale?
Millal olid terve päev mõtte ja südamega iseenda tegemiste juures?

Selle aasta mindfulness- ja meditatsiooni laager ei ole vaimne meelelehutus või spaa, vaid mõeldud tööks iseendaga. Laager on üles ehitatud kogemustele ja taipamiste, mis aitavad tuua teadvelolekut ja meelerahu igapäevaellu ka peale laagri lõppemist. avastame ja kujundame oskusi luua hingerahu ja pause ka kiires igapäevamöllus. Retriit on justkui töö ja puhkus üheskoos, ainult et töö ei sarnane sugugi sellega, mis tavapäevaselt meid saadab.

KELLELE SOBIB
Teadveloleku harjutustele pühendatud miniretriit sobib nii algajale mõtlushuvilisele baasteadmiste ja -kogemuste omandamiseks kui ka juba edasijõudnud praktikule, kes soovib lihtsalt leida aega ja ja toetavat keskkonda oma harjutusi praktiseerida.

Laagri põhiosas toimub vaikuses, harjutuste töövahendiks eri traditsioonide mindfulness harjutused ja meditatsioonid. Harjutused on juhendatud, ning vajadusel annavad juhendajad juurde täpsustusi ning vastavad küsimustele. Kõike muud toetab vaikus.

Iga teooriatsüklile või juhenditele järgnevad pikemad praktikad. Pauside ajal on võimalik puhata, käia jalutamas ning tegeleda mõtestatud tööga . Kõik laagri tegevused on kantud harjutamise ideest – söömisest pudrutaldriku pesemiseni – muutes nõnda väärtuslikuks iga hetke.
Raamatud ja nutiseadmed peavad aga jääma ootama retriidi lõppu.

PÄEVAKAVA
Koguneme teisipäeval, 8.juulil kl 16:00 ja
lõpetame reedel, 11.juulil u kl 15:00.
Alustame sissejuhatavate harjutuste ja seletustega, saame tuttvaks, tutvume laagri korraldusega. Enne meditatsioonidega alustamist ootab meid suitsusaun!

Järgnevatel päevadel ärkame vara, et alustada Tiibeti Ne Dzang jooga (energeetiline vähese liikumisega jooga) ja meditatsioonipraktikaga.

Ennelõunane aeg kuulub nii teooriale kui praktikale. Teemadena käsitleme:
füsioloogia - miks meditatsiooniga tegeleda ja mis see teeb meie ajus ning meie kehas;
heasoovlikkuse ja kaastunde teemalistest viimastest teaduslikest uuringutest;
tutvustame budistliku filosoofia ja tõenduspõhiste mindfulnessi praktikate seotust ja tagamaid.
Lõunapausi eel ja pealelõunal teeme karmajooga, ehk teadlike toimingute praktikat.
Pealelõunane ja õhtune sessioon on pigem kogemuslikud ja head und soodustavad. Õhtusöök on kerge ja soovi korral võib selle ka vahele jätta.

Öörahu algab juba kell 21.00 ja tule kustutame juba kell 22, sest vaid nii saame kogeda hommikumeditatsiooni ärksust ja väge.

Reedel koguneme peale tavapäraseid praktikat lõunapausi järel lõpuringi ja siis toimub ka laagri kokkuvõtmine ja lõpetamine.

HARJUTUSED JA PRAKTIKAD
Mõned näited harjutustest, mida laagri vältel prakisteerimie:
hingamismeditatsioonid,
visualiseerimisharjutused,
liikumismeditatsioonid,
klassikalised mindfulness (teadveloleku) harjutused,

TOIMUMISKOHT
Miniretriit toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale - üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš. Suitsusauna saab laagri esimesel päeval.

Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud lihtsaid taimseid toite. Võimalus vastu tulla erimenüü osas on piiratud.

RETRIIDI JUHENDAJAD:

KAIA-KAIRE HUNT on sertifitseeritud vaimse tervise õde, Tiibeti traditsioonilise meditsiini ja EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeut, koolitaja ja meditatsioonijuhendaja

JANNUS JASKA on Vaikuseminutite teadveloleku kursuse ning Cultivating Emotional Balance koolitaja. Alates 2005. aastast on ta täiendanud ennast Budistliku filosoofia ja psühholoogia vallas erinevates Nepaalis ja Indias kloosterülikoolides.

OSALUSPANUS
Osaluspanus varajasele registreerijale kuni 31.05.2020 on 149 eurot. Registreerumise kinnitab sissemakse summas 49 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.
Alates 01.06.2020 on osalustasu 199 eurot.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust ja praktikate juhendamist.

Registreerimine toimub läbi lingi: forms.gle/xPiZSDVXAPMe41jc8
või e-posti: tervemaailm@gmail.com.

Laagri ajal ei ole lubatud alkohoolsete jookide ja muude meelemürkide tarbimine. Laagri ajal võib vajadusel rääkida juhendajatega.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295

Muu info, mis tuleneb Täiskasvanute koolituse seadusest
ÕPPEKAVA NIMETUS: Teadvelolekuharjutuste (mindfulness) ja meditatsiooniharjutuste kursus
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud vaipade ja patjadega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Osalust kinnitav tõend väljastatakse kõigile osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab mindfulnessharjutuste baasteooriat ja omab harjutuste praktiseerimise ning oma töös kasutamise kogemust
... Rohkem infotVähem infot

42 huvitatud  ·  4 osaleb
Praktiline Tiibeti taimeravi kursus Eestimaa taimedega

Praktiline Tiibeti taimeravi kursus Eestimaa taimedega

Esmaspäev 20th juuli 2020, 11:00 - Reede 24th juuli 2020, 17:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Praktilise Tiibeti taimeravikursuse peamine eesmärk on õppida leidma eestimaised asendusained Tiibeti taimedele ja mineraalidele. Samuti õpitakse kursuse käigus tundma ja valmistama peamiseid lihtsamaid ravimeid ja õpitakse, millistel juhtudel neid kasutada, kuidas neid kokku segada jms.

5 päeva jooksul on päevad jagatud järgmiselt:

* Hommikupoolik - praktiline taimede tundmaõppimine õues, korjamine, töötlemine.
* Pealelõuna - Sowa Rigpa materia medica teooria - peamiste taimede maitse, tugevus, olemus, ravivad omadused.
Taimede kokkusegamise põhimõtted Sowa Rigpas

* Praktiline osa: ravimite valmistamine - lihtsate ravimite valmistamine, mille tegemisi saab kodus jätkata ja mida saab nii iseenda kui oma patsientide jaoks ise valmistada.
* Loengu osa: Nelja tantra teemasse puutuvad peatükid ja nende kommentaarid. Teise tantra peatükid 19,20, 21 ja Neljanda tantra peatükid 3-12.

ÕPETAJA:
Sergei Shirshov on Sorig Khang International külalisõpetaja, pikaaegne Tiibeti meditsiini arst ja praktik. Ta sündis 1971. aastal Tambovis, Venemaal, tema isa oli arst ja ema bioloog, nii et päris loogiliselt viisid ka tema teed meditsiiniõpinguteni. 1990. aastal lõpetas ta Tambovi meditsiinikolledži ja 1991. aastal astus Leningradi Meditsiinikooli (2nd Medical Institute in Leningrad). 1992. aastal tutvus ta ka Tiibeti meditsiiniga ja asus Buriaatias seda õppima. Järgnevate 15 aasta jooksul reisis ta palju Burjaatjasse, Tsugolsky, Ivolginsky, Aginsky kloostritesse, et õppida Sowa Rigpat - Tiibeti meditsiiini. Tema õpetajad on: Dr. Nida Chenagtsang, Namkhai Norbu Rinpoche, prof. Gojo WangduDr. Byambaa Мyagmarsuren, Geshe Gelek Balbar, Geshe Rinchen Tenzin.
Oma praksist on ta pidanud üle 20 aasta, alul Tambovis, siis Moskvas. Alates 2015 aastast on ta õpetanud materia medicat Moskvas, Novgorodis, Krasnodaris. Ta on ka üks mittetulundusühingu Tanaduk alustajatest, mille eesmärgiks on Sowa Rigpa populariseerimine. Sergeid peetakse Venemaa üheks suuremaks Sowa Rigpa materia medica asjatundjaks. Tema suureks eeliseks on Euroopa taimede tundmine. Koolituseks valmistab ta ette spetsiaalselt Eestimaa taimede põhised materjalid.

OSALEMISE EELDUSED: Koolitusel osalemise eelduseks on Sowa Rigpa baas materia medica tundmine.

OSALUSTASU: koolitus, koos materjalide, majutuse ja söökidega 335 eurot registreerimisega kuni 30.05.2020. Edaspidi on tasu 10% kallim.
Kohtade arv on piiratud - kuni 15 osalejat!
Registreerides väljastame sissemaksuarve 50 eurot, mis garanteerib koha ja mida loobumisel vähem kui kuu aega enne kursuse algust jääb korralduskulude katteks. Võimalik on tasuda mitmes osas.

ÕPPEKEEL - vene ja inglise keel. Vajadusel kaalume eestikeelset tõlget.

TOIMUMISKOHT
Koolitus toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale - üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš, jaheda ilmaga saab kasutada ka sisedušši. Vähemalt ühel õhtul saab käia suitsusaunas.

Toitlustustoimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud taimseid toite (võivad sisaldada muna- ja piimatooteid), mis sobivad Tiibeti meditsiini toitumissoovitustega.

REGISTREERU KOOLITUSELE kirjutades: tervemaailm@gmail.com

LISAINFO:
Tel: 512 95 05

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab ja oskab kasutada ja valmistada peamiseid Tiibeti ravimeid, kasutades selleks kodumaiseid asendusaineid

***

IN ENGLISH
Practical Tibetan herbal medicine course with Estonian (local) plants

The aim of the practical tibetan herbal medicine course is to learn to find local subsitutes for Tibetan herbs and minerals. During the course you’ll also learn how to make basic medicines, how to use them, how to mix them together etc

5 days are planned:
In the morning - practical trip to nature - getting acquainted and collecting herbs
Afternoon - theory of Sowa Rigpa medica - knowledge about the characteristics of main herb (taste etc), also base of mixing herbs together

* Practical part: making simple medicine pills, you can also continue making at home for yourself and your patients.
* Lecture part: thematic chapters of the 4th Tantra (3-12) and their comments, chapters 19, 20 and 21 from the 2nd Tantra.

TEACHER:

Sergei Shirshov is a visiting lecturer of Sorig Khang International, a long-time Tibetan medicine doctor and practitioner. He was born in 1971 in Tambovis, Russia. His father was a doctor and mother a biologist, so it was quite logical he took an interest in medicine. In 1990 he graduated Tambov’s medicine college and in 1991 started his studies in the 2nd Medical Institute in Leningrad.
In 1992 he took an interest in tibetan medicine and started his studies in tibetan medicine in Buryatia. In the next 15 years he travelled a lot to the monasteries in Buryatia, Tsugolsky, Ivolginsky, Aginsky to lears Sowa Rigpa - Tibetan Medicine. His teachers are: Dr. Nida Chenagtsang, Namkhai Norbu Rinpoche, prof. Gojo WangduDr. Byambaa Мyagmarsuren, Geshe Gelek Balbar, Geshe Rinchen Tenzin.

He has had his medical practice over 20 years starting in Tambov, later in Moscow. Since 2015 he has taught materia medica in Moscow, Novgorod and Krasnodar. He is also a founding member of a non-profit organisation Tanaduk, which aims to popularise Sowa Rigpa. Sergei is considered to be one of the greatest expert in materia medica in Russia. One can also state that he has an advantage in the knowledge as for knowing european plants. For the training he will specially prepare materials based on estonian herbs.

To participate, one should have the basic knowledge of Sowa Rigpa materia medica.

FEE (incl teaching, materials, housing and food): Early bird fee 355 euros until 30.05. From 1.06 the the fee is 390 euros.

NB! Only 15 participants are allowed!
Language: Russian and english, if necessary a translation to estonian will be organised.

Where: Hundiallika Center in Southern Estonia.

Register to the course by writing: tervemaailm@gmail.com

Additional info: phone +372 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

50 huvitatud  ·  4 osaleb
Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm (tsükliõpe)

Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm (tsükliõpe)

Reede 16th oktoober 2020, 10:00 - Pühapäev 18th oktoober 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õpe on Eestis ainulaadne 9 kuud kestev koolitusprogramm, kus on ühendatud spaateenindus, ökokosmeetika ja pehmed kehateraapiad.

Eestis on säilinud veel maailma mõistes unikaalne loodus, mistõttu on loodusekeskne ja säästlik mõtteviis omased ja tuttavad. See on ka põhjus, miks meie õppeprogramm on ellu kutsutud. Programmis on võimalikult palju pehmeid protseduure ja kodumaiste taimede kasutamist erinevates tervist, heaolu ja ilu toetavates toodetes ja protseduurides.

Koolitusele on oodatud kõik inimesed, kellele meeldib katsetada ravimtaimedega, segada ise koorijaid, kreeme, ja muid hügieenitooteid; teha kehahooldusprotseduure või massaaži, ja seda kõike looduslikul tervendaval moel.

Koolitusel läbitakse järgmised teemad:

MOODUL 1 - SISSEJUHATUS, KOSMEETILINE KEEMIA JA LOODUSKOSMEETIKA (36 ak tundi)
Ökokosmeetikast läbi pärimuse
Tööohutus, hügieen ja õigusaktid
Keemiast kosmeetikas. Looduskosmeetika olemus.
Ravimtaimede kogumine ja kasutamine kosmeetikas
Naha ehitus, nahahaigused ja allergiad
Anatoomia ja füsioloogia alused ökokosmeetikule
Esmaabi alused ökokosmeetikule
Individuaalse toitumise alused ökokosmeetikule

MOODUL 2 - ÖKOKOSMEETIKA VALMISTAMINE (28 ak tundi)
Eeterlikud õlid ja aroomteraapia kosmeetikas. Eeterlike õlide kasutamine.
Kreemide ja salvide valmistamise alused
Kreemide valmistamine edasijõudnutele
Ökokosmeetika valmistamine (vannipallid, -soolad, -koorijad jt) ja nende turustamise alused
Ökokosmeetika (köögikosmeetika) kasutamine

MOODUL 3 - ILUHOOLITSUSED (28 ak tundi auditoorset tööd + 20 tundi juhendatud praktikat)
Käte- ja jalgade hoolitsused looduslike vahenditega
Klassikaline näohooldus
Näohooldus looduslike vahenditega
Tiibeti noorendavad näoprotseduurid

MOODUL 4 - MASSAAŽ ja KEHAHOOLITSUSED (60 ak tundi auditoorset tööd + 30 tundi juhendatud praktikat)�Klassikalise massaaži alused
Kehahoolitsused - koorimised ja -mähkimised
Meehooldus- ja teraapia
Turba- ja mudahoolitsused
Aroomimassaaži alused
Šokolaadimassaaž

MOODUL 5 - ETTEVÕTLUSE JA KLIENDITEENINDUSE ALUSED (20 tundi)
Klienditeenindus ja suhtlemine
Ettevõtluse alused ökokosmeetikule
Turundus ja klientide leidmine
Erialane võõrkeel


KOOLITAJAD: Marella Kakkum, Malle Liik, Artur Jõgi, Annika Nellis, Kaja Rebane, Kaia-Kaire Hunt, Anneli Sirp jt

ÕPPEAEG ja ÕPPEVORM
Õppevorm on tsükliõpe, kord kuus pikad nädalavahetused (R-P) kl 10 - 17.30. Igas tsüklis on erinevate moodulite teemad ning mitmed pädevused (digipädevus, ergonoomika jms läbitakse teiste õppeainete osana).

Õppe kestus on 9 kuud - oktoober 2020 - juuni 2021, kord kuus. Edasised kuupäevad on täpsustamisel.

Esimene õppetsükkel toimub 16.-18. oktoober.

ÕPPETÖÖ TOIMUMISE KOHT: Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1

MAHT:
Auditoorne töö: 218 akad tundi, sisaldab 50 tundi juhendatud praktikat koolis
Iseseisev töö: 50 akad tundi iseseisvat dokumenteeritud praktikat, 96 tundi iseseisvat tööd (materjalide läbitöötamine, kodutööd, ülesannete lahendamine toodete valmistamine jne).
Maht kokku: 364 akad tundi (14 EKAP*)
*Eesti kutsehariduse arvestuspunkt.

Praktika ja iseseisva töö kohta rohkem infot juba esimesel koolipäeval.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool on Eesti Töötukassa koolituspartner.


ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppekavale võivad asuda õppima kõik huvilised keskhariduse baasil erialaseid eeldusaineid läbimata.


LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad tunnistuse.
Tunnistuse saamise eelduseks on:
- koolitustel osalemine vähemalt 80% mahus,
- koduste tööde esitamine
- õppemaksu tasumine 100%,
- praktika sooritamine ja praktikapäeviku esitamine,
praktilise ja teoreetilise eksami sooritamine.

Hindamismeetod: teoreetiline test, praktiline protseduuri läbiviimine, praktiline toote valmistamine ja/või esitlemine

Hindamiskriteerium: mitteeristav
Kes õpib vaid enda jaoks ja eksamit sooritada ei soovi, siis need inimesed saavad koolituse läbimise eest tõendi.


ÕPPEKAVARÜHM: Iluteeninduse õppekavarühm

ÕPPEMAKS:
Õppe eest on võimalik tasuda ühekordse maksena enne kursuse algust või kuumaksetena.
Tasumisel ühekordse maksena tasudes enne kursust on hind 1980 eur + km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel kuni 31.05.2020. Registreerudes hiljem on ühekordse maksena tasudes enne kursust kogu programmi hind 2250+km.
Registreerumisel ja sissemaksu tasumisel kuni 31.05.2020 tasudes hiljem kuumaksena on kuumakse hind 250+km. Registreerumisel ja sissemaksu tasumisel kuni 30.08.2020 on kuutasu 270+km ja hiljem 330+km.
Hind sisaldab koolitust, kõiki koolitusmaterjale, praktiliseks tööks vajalikke vahendeid ja juhendatud praktikat.
Registreerudes kursusele väljastatakse Teile esmalt sissemaksu arve 220 eurot + km, mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks. Sissemaksu arve arvestatakse maha viimasest kuumaksest või kogusummast kui tasutakse kogu summa korraga. Sissemaksuarve tasumine garanteerib koha koolitusel, selle tasumata jätmine automaatselt osalemissoovi ei tühista.

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid.
Ruumides on vajalik inventar praktiliste koolituste ja ülesannete läbiviimiseks: matid, massaažilauad, õli, pabersalvrätikud, linad, käterätid, materjalid koorijate jt segude segamiseks. Turbakottide soojendusnõu, pliidid ja taara kreemide valmistamiseks, samuti tööriistad jala ja käehoolduse läbiviimiseks, jt vajalikud vahendid.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed ja suupisteid.

ÕPPEMATARJALID: Iga koolitusel osaleja saab mapi, kuhu kogub kogu koolituse vältel igast tunnist saadud õppematerjali. Lisalugemismaterjali soovitab õpetaja või see saadetakse e-mailile. Õppematerjale säilitatakse ka elektroonselt internetis, kus need on kõigile osalejatele kättesaadavad.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

LISAINFO JA KÜSIMUSED:
tarkustekool@gmail.com�Tel: 512 95 05

Täpsem info: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/okokosmeetiku-oppeprogramm/
... Rohkem infotVähem infot

15 huvitatud  ·  4 osaleb
Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu

Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu

Laupäev 17th oktoober 2020, 10:00 - Pühapäev 18th oktoober 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Alusta rännakut põnevasse idamaade meditsiini maailma ja tule osalema meridiaanidel põhineva Jaapani tervenduskunsti Ki-Shiatsu loodusterapeutide baaskoolitusel.

SHIATSU (eesti keeles “sõrmevajutus“ ) kui Jaapani ühe tuntuma teraapia alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Mõiste “Zen Shiatsu” ehk Ki-shiatsu on meridiaanide shiatsu ja selle all peetakse silmas Shizuto Masunaga loodud Shiatsu koolkonda.

Ki-shiatsu põhineb täielikult idamaisel meditsiinilisel süsteemil, kirjeldades inimkeha kui võrgustikku meridiaanidest, läbi mille voolab eluenergia – Jaapani keeles Ki.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja ärahoidmiseks. Kui Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab takistatud, inimene haigestub.

Energia voolu seisundit hinnatakse Hiina duaalse yin-yang`i kontseptsiooni järgi ning jagatakse kahte seisundisse: Kyo ja Jitsu. Shiatsu eesmärk on blokeerunud energia taas liikuma panna, täites „energiaauke“ ja tagades energia vaba vool ja organismi loomulik tasakaal.

Shiatsu loodusterapeut tunnetab organismi olukorda ja energia liikumist käte abil ning teeb pehmeid vajutusi ja venitusi piki meridiaane, keha pinnal asuvaid liine. Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, liigesteprobleemid jpm.

Tänapäeval maailmas kahe tuntuma shiatsu-koolkonna arendajateks olid Tokujiro Namikochi (1905–2000; Namikochi-shiatsu) ja Shizuto Masunaga (1925-1981). Namikochi selgitas shiatsu`t vaid lääne meditsiini terminite abil, pannes rõhu vaid nn neuro-lihaspunktide survele. Masunaga, soovides muuta ravimeetodeid efektiivsemaks, sidus meridiaanide teooria kaasaegse psühholoogia ja füsioloogiaga, rõhutas kõhudiagnoosi olulisust ning laiendas meridiaanide kasutusulatust ravis.

Lisaks teooria kirjeldamisele laiendas ja kaardistas Masunaga ka täiesti oma meridiaanisüsteemi, mis toetus tema tohutule praktilisele kogemusele.
Et saada Zen Shiatsu meistriks ei piisa ainult õpetuse omandamisest, vaid tuleb ka praktiseerida mõned aastad. Vaid läbi kogemuse ja zen-meditatsiooni saab õpilasest meister ning ta suudab mõista ja tunnetada läbi meie keha voolavat energiat.

Ki-shiatsu baaskoolitus Jaapanist pärit ki-shiatsu teraapiat ja selle aluseid. Kursuse läbija kuuleb selle üliefektiivse teraapia toimimise loogikatest ning saab ise kätt proovida lihtsamate ki-shiatsu teraapia võtetega, mida saab rakendada iseenda ja oma lähedaste abistamiseks.

Käsitletavad teemad:
*Shiatsu teraapia ajalugu, koolkonnad
*Ki-shiatsu teraapia põhimõisted ja alused, seotus Hiina traditsioonilise meditsiiniga-ga;
*Tutvume ülevaatlikult 12 põhimeridiaaniga, nende rolli ning liikumisteedega kehas;
*Proovime diagnoosimist kõhul ja seljal;
*Tutvume ja praktiseerime shiatsu venitusharjutusi, võtteid seedimise hõlbustamiseks.
*Teeme paaristööd ja praktikat. Kursusel on praktilisel osal suur roll, see võimaldab saada parima võimaliku kogemuse.

Kursuse läbinu mõistab ki-shiatsu terapeudi rolli, filosoofilist tausta ja toimemehhanisme, talle esitatavaid nõudeid ja põhiõppeprogrammi ülesehitust, mis annab talle huvi korral võimaluse edasi õppida ki-shiatsu põhiõppeprogrammis terapeudiks. Hoolikal harjutamisel on võimalik saavutada tõelise meistri tase.

KOOLITAJA: Valdo Herzmann
Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut
Yasutaka Hanamura õpilane (kes on Shizuto Masunaga õpilane)
MTÜ Ki-Shiatsu Ühendus asutajaliige ja tegevjuht

NB! Tegemist on idamaisele traditsioonile omase nn liiniõppega, kus kallihinnailised teadmised antakse edasi otse õpetajalt õpilasele. Seetõttu annab õpetaja oma sügavaimad teadmised ja kogemused ning kogu liini praktika edasi tõeliselt huvitatuile viisil, mida raamatutest õppida pole võimalik.

Registreerimine koolitusele läbi lingi:https://goo.gl/forms/MXMoS8p3WYoFDX4q2

Koolituse toimumise aeg: 17.-18.oktoober 2020
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinnas

Osavõtjate arv on piiratud.
Koolituse maht: 16 tundi

2-päevase baaskoolituse maksumus: 200€ +km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel enne 15.08.2020. Hiljem on osalustasu 220€ +km.
Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50€ +km, mis jääb loobumisel tagastamatuks.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

NB! Ki-shiatsu pika õppeprogrammi kohta rohkem infot leiab meie kodulehelt: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/ki-shiatsu/
... Rohkem infotVähem infot

66 huvitatud  ·  2 osaleb