Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Teadvelolekuharjutuste (mindfulness) ja meditatsiooni laager

Teadvelolekuharjutuste (mindfulness) ja meditatsiooni laager

Teisipäev 16th juuli 2019, 16:00 - Reede 19th juuli 2019, 15:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus
Suuremetsa küla
Võru vald,  64105 Asukoha kaart

Kas sa oled mõelnud, et peaksid võtma rohkem aega iseendale ja tegelema enesearenguga, kuid pole selleni jõudnud, sest ei tea, kust alustada?

Selle aasta juulis, puhkuste ja päikese tippajal kutsume sind osalema laagris, mis erineb päris palju tavalisest suvepuhkusest - suvegrillist ja päevitamisest. Kutsume sind tegema suurt teenet iseendale, osalemaks mindfulness (teadveloleku) praktikate ja meditatsiooniharjutuste laagrisse.

Oled ehk tundnud, et peaksid võtma paar päeva aega vaid iseendale? Millal puhkasid nii, et samal ajal tegelesid enesearengu ja millegi uue õppimisega? Millal astusid igapäevasagimisest välja, lülitasid välja nutiseadmed ja suunasid fookuse vaid iseenda siseilmale?
Millal olid terve päev mõtte ja südamega iseenda tegemiste juures?

Selle aasta mindfulness- ja meditatsiooni laager ei ole vaimne meelelehutus või spaa, vaid mõeldud tööks iseendaga. Laager on üles ehitatud kogemustele ja taipamiste, mis aitavad tuua teadvelolekut ja meelerahu igapäevaellu ka peale laagri lõppemist. avastame ja kujundame oskusi luua hingerahu ja pause ka kiires igapäevamöllus. Retriit on justkui töö ja puhkus üheskoos, ainult et töö ei sarnane sugugi sellega, mis tavapäevaselt meid saadab.

KELLELE SOBIB
Teadveloleku harjutustele pühendatud miniretriit sobib nii algajale mõtlushuvilisele baasteadmiste ja -kogemuste omandamiseks kui ka juba edasijõudnud praktikule, kes soovib lihtsalt leida aega ja ja toetavat keskkonda oma harjutusi praktiseerida.

Laagri põhiosas toimub vaikuses, harjutuste töövahendiks eri traditsioonide mindfulness harjutused ja meditatsioonid. Harjutused on juhendatud, ning vajadusel annavad juhendajad juurde täpsustusi ning vastavad küsimustele. Kõike muud toetab vaikus.

Iga teooriatsüklile või juhenditele järgnevad pikemad praktikad. Pauside ajal on võimalik puhata, käia jalutamas ning tegeleda mõtestatud tööga . Kõik laagri tegevused on kantud harjutamise ideest – söömisest pudrutaldriku pesemiseni – muutes nõnda väärtuslikuks iga hetke.
Raamatud ja nutiseadmed peavad aga jääma ootama retriidi lõppu.

PÄEVAKAVA
Koguneme teisipäeval, 16.juulil kl 16:00 ja
lõpetame reedel, 19.juulil u kl 15:00.
Teisipäeval alustame sissejuhatavate harjutuste ja seletustega, saame tuttvaks, tutvume laagri korraldusega. Enne meditatsioonidega alustamist ootab meid suitsusaun!

Kolmapäeval, neljapäeval ja reedel ärkame vara, et alustada Tiibeti Ne Dzang jooga (energeetiline vähese liikumisega jooga) ja meditatsioonipraktikaga.

Ennelõunane aeg kuulub nii teooriale kui praktikale. Teemadena käsitleme:
füsioloogia - miks meditatsiooniga tegeleda ja mis see teeb meie ajus ning meie kehas;
heasoovlikkuse ja kaastunde teemalistest viimastest teaduslikest uuringutest;
tutvustame budistliku filosoofia ja tõenduspõhiste mindfulnessi praktikate seotust ja tagamaid.
Lõunapausi eel ja pealelõunal teeme karmajooga, ehk teadlike toimingute praktikat.
Pealelõunane ja õhtune sessioon on pigem kogemuslikud ja head und soodustavad. Õhtusöök on kerge ja soovi korral võib selle ka vahele jätta.

Öörahu algab juba kell 21.00 ja tule kustutame juba kell 22, sest vaid nii saame kogeda hommikumeditatsiooni ärksust ja väge.

Reedel koguneme peale tavapäraseid praktikat lõunapausi järel lõpuringi ja siis toimub ka laagri kokkuvõtmine ja lõpetamine.

HARJUTUSED JA PRAKTIKAD
Mõned näited harjutustest, mida laagri vältel prakisteerimie:
hingamismeditatsioonid,
visualiseerimisharjutused,
liikumismeditatsioonid,
klassikalised mindfulness (teadveloleku) harjutused,

TOIMUMISKOHT
Miniretriit toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale - üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš. Suitsusauna saab laagri esimesel päeval.

Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud lihtsaid taimseid toite. Võimalus vastu tulla erimenüü osas on piiratud.

RETRIIDI JUHENDAJAD:

KAIA-KAIRE HUNT on sertifitseeritud vaimse tervise õde, Tiibeti traditsioonilise meditsiini ja EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeut, koolitaja ja meditatsioonijuhendaja

JANNUS JASKA on Vaikuseminutite teadveloleku kursuse ning Cultivating Emotional Balance koolitaja. Alates 2005. aastast on ta täiendanud ennast Budistliku filosoofia ja psühholoogia vallas erinevates Nepaalis ja Indias kloosterülikoolides.

OSALUSPANUS
Osaluspanus varajasele registreerijale kuni 31.05.2019 on 149 eurot. Registreerumise kinnitab sissemakse summas 49 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.
Alates 01.06.2019 on osalustasu 199 eurot + km.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust ja praktikate juhendamist.

Registreerimine toimub läbi lingi: forms.gle/xPiZSDVXAPMe41jc8
või e-posti: tervemaailm@gmail.com.

Laagri ajal ei ole lubatud alkohoolsete jookide ja muude meelemürkide tarbimine. Laagri ajal võib vajadusel rääkida juhendajatega.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295

Muu info, mis tuleneb Täiskasvanute koolituse seadusest
ÕPPEKAVA NIMETUS: Teadvelolekuharjutuste (mindfulness) ja meditatsiooniharjutuste kursus
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud vaipade ja patjadega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Osalust kinnitav tõend väljastatakse kõigile osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab mindfulnessharjutuste baasteooriat ja omab harjutuste praktiseerimise ning oma töös kasutamise kogemust
... Rohkem infotVähem infot

96 huvitatud  ·  10 osaleb
Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

Esmaspäev 12th august 2019, 11:00 - Esmaspäev 12th august 2019, 19:00+6Teisipäev 13th august 2019, 10:00 - Teisipäev 13th august 2019, 20:00Kolmapäev 14th august 2019, 10:00 - Kolmapäev 14th august 2019, 14:00Laupäev 14th september 2019, 10:00 - Laupäev 14th september 2019, 17:30Pühapäev 15th september 2019, 10:00 - Pühapäev 15th september 2019, 13:30Laupäev 12th oktoober 2019, 10:00 - Laupäev 12th oktoober 2019, 18:00Pühapäev 13th oktoober 2019, 10:00 - Pühapäev 13th oktoober 2019, 13:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Pika taimeravikursuse käigus õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimabilisi leidma.

Kursuse õpetajad: ravimtaimeteadlane Ain Raal, taimetark ja farmatseut Maret Makko, bioloog, ravimtaimetundja ja 4TUULT ravimtaimetoodete valmistaja, Hiina loodusravi spetsialist Annika Liivak, Püha Hildegardi Tervenduskunsti tutvustaja Eestis Heli Kann, taimetark ja Võilillefestivali eestvedaja Mercedes Merimaa, loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, allikauurija Kristel Vilbaste ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli looja ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.

Selleks, et kursus oleks võimalikult praktiline, toimuvad osad tunnid väljas taimi tundma õppides, korjates ning nendega ka sügavamal hingetasandil sõbraks saades. Selleks, et inimkeha tasakaalutustest aru saada, käsitleme kursusel kõiki organsüsteeme ja enimevinud terviseprobleeme, nende energeetikat ja taimabilisi. Selleks, et õppida tundma erinevaid taimekoosluseid, külastame ka Eestimaa mitmeid eri paiku. Maikuu koolitus toimub Võilillefestivali keskpunktis, et ammutada jõudu taimeilma vägevailt, suve alguse koolitus on rohke taimevalikuga Lilleoru ürdiaias, suve lõpu koolitus toimub Lõuna-Eestis, kus taimemaailmale lisaks piilume suitsusaunas saunateraapia tervistavasse maailma ning sügisel tutvume erinevate taimekoosluste poolest hinnatud Tallinna Botaanikaaia õpperajaga. Vahepeal teeme aga ka palju praktilist – salve, kreeme, mähiseid, tinktuure, õietlikasid, tõmmiseid, teesid, raviveine ja muudki.


Kellele kursus on mõeldud?

Kursus sobib kõigile, kes soovivad sügavamalt tundma õppida taimede maailma ja nii isiklikuks otstarbeks kui ka professionaalsel eesmärgil saada süvateadmisi taimede kasutamisest tervise toetamisel ja ravitsemisel.

TOIMUMISE AEG:

Koolitus toimub kahepäevaste tsüklitena (va augustimoodul, mis on pikem). Kevadel ja sügisel toimub koolitus nädalavahetustel, suvel ka mõnel nädalasisesel päeval.

Eeldame osalemist kõigil moodulitel, sest vaid nii saab terviliku ülevaate ja tõhusa baasi taimeravist.

ÕPPE SISU JA MOODULID:

I moodul. 6. – 7. aprill. Tallinn. Sissejuhatus taimeravisse ja holistilisse tervisesse. Taimede tõenduspõhised toimeained. Kuivatatud ravimtaimed.

II moodul. 10. – 11. mai. Võilille festivalil, Kihlepas Pärnumaal. Haiguste ja taimede loomus ja energeetika. Immuunsüsteem, külmetushaigused. Söödavad taimed. Hapendamine. Võilillefestivali töötubades osalemine.

III moodul. 13. – 14. juuni. Lilleoru, Harjumaa. Maitse- ja ravimtaimed aias. Õiete maagiline vägi. Seedesüsteemi vaevused.

IV moodul. 12. – 14. august. Hundiallika Keskus, Lõuna-Eesti. Nahaprobleemid, naiste ja meeste haigused. Aastataimed. Suitsusaun ja saunateraapiad. Õlid, salvid, kompressid. Taimemaagia ja taimabilise leidmine, Tammetsõõri külastamine. Süvvahavva loodusravitalu ja taimeaia külastamine.

V moodul. 14. – 15. september. Pirita, Tallinn. Põletikud, valud, närvissteem. Metsataimed. Väekamad taimed Eesti pärimuses ja nende kasutamine. Botaanikaaia loodusõpperaja külastus.

VI moodul. 12. – 13. oktoober Tallinn. Kuseteedeahigused, ainevahetushäired ja veresoonkonna probleemid. Püha Hildegardi meditsiin. Raviveinid. Lõpetamine.

DETAILNE ÕPPEPROGRAMM ON LEITAV SIIT: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/praktiline-taimeravi-ja-ravimtaimede-kursus/praktiline-r...

KOOLITUSE MAHT: 80 akadeemilist tundi.

MAKSUMUS:

Tasudes korraga on kogu kursuse hind 690+km ja see tuleb tasuda siis enne koolitust ning õpilasepoolse põhjendamatu katkestamise tõttu tagastamisele ei kuulu.

Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra hind 135+km registreerimisel kuni 15. veebruar (see hind kehtib edaspidi ka teistele moodulitele).Registreerimisel alates 16.veebruar on kõikide moodulite hinnaks 155+km.

Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille sissemakse osa (100 eurot +km) õigeaegne tasumine garanteerib koha kursusel. Sissemaksuarve arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu kursuse läbimisel. Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kui soovid tasuda ühes osas.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/xS7jcjGIuy0yOSay2 või kirjutades meile tervemaailm@gmail.com.

NB! Väljasõidukulud ei ole arvestatud koolituse hinna sisse. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul. Püüame liigelda võimalikult väheste autodega ja jagada sõiduvahendit.

LISAINFO: E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 56 600 295

KURSUSE TÄPSEM INFO JA ÕPIVÄLJUNDID ON LEITAVAD SIIT:
www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/praktiline-taimeravi-ja-ravimtaimede-kursus/
... Rohkem infotVähem infot

286 huvitatud
Loodusmärkide lugemise ja visiooniotsingu (vision quest) laager

Loodusmärkide lugemise ja visiooniotsingu (vision quest) laager

Reede 16th august 2019, 12:00 - Pühapäev 18th august 2019, 15:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus
Suuremetsa küla
Võru vald,  64105 Asukoha kaart

Põlisrahvastel on olnud suurepärased viisid, kuidas välja peilida see, mis on sinu päris tee, mille jaoks oled sa siia maailma tulnud, kuidas teha õigeid ja toetavaid valikuid, kuidas hoida suhteid ja iseennast.

Päris sageli on ju meie maailmas kuidagi nii, et saad suureks ja justkui ei teagi, kelleks saada tahaksid või oled käinud ühte teed ja järsku see enam justkui ei toida hinge.

16. - 18. augustil toimub Hundiallika keskuses, Võrumaal, kahe ööpäeva pikkune loodusmärkide ja visiooniotsingu laager, mille läbiviijad on Toomas Trapido ja Kaia-Kaire Hunt.

Laagris õpime ja kogeme, kuidas ümbritsevalt looduselt nõu küsida, kuidas leida oma tee, oma eluülesanne, visioon, plaan, vastused suurtele küsimustele.

Selleks, et leida õigeim tee, alustame puhastustseremooniaga suitsusaunas, kogeme väljakutseterikast visiooniotsingu ööd looduses ning taastume seejärel läbi trummirännakute ja tseremooniate.

SUITSUSAUNA TAIG
Saun, eriti suitsusaun, on läbi aja olnud pühaks kohaks, kus käidi nii iganädalaselt kui vajadusel ravimas ning muude erilist tähelepanu nõudvate toimingute tegemiseks. Suitsusaunas toimub nii kehaline kui vaimne puhastumine. Saunas saab vabaneda üleliigsest ja luua läbi heade soovide tulevikku.

VISIOONIOTSING
Oluliseks praktikaks on terve öö, päikeseloojangust päikesetõusuni (soovitatav kestus, aga iga osaleja valib endale sobiva pikkuse aja visiooniotsinguks) kestev visiooniotsing looduses, mis otseselt pärineb Ameerika põlisrahvastelt, aga on omane paljudele vaimsetele õpetustele. Selle käigus on võimalus saada vastuseid oma küsimustele, selgitada meelt ning saadud selguse ja info põhjal teha taotlusi tulevikku.

TRUMMIRÄNNAK
Paljude loodusrahvaste maailmapildis jagatakse maailm kolmeks - ülemiseks, alumiseks ja keskmiseks ilmaks. Laagris õpime, kuidas saada nõu erinevatest ilmadest ja meid ümbritsevast loodusest, õpime tähele panema seda, millest loodus meiega kõneleda tahab. Teeme ka mitmeid meelerännakuid trummi saatel.

Laager on kokku pandud põhimõttel, et toimuks eraldumine igapäevasest kiirest ja virrvarritavast välisilmast, ikka selleks, et kohtuda looduse abil oma sisemise minaga.

See laager on tõeline puhkus ja enesega kohtumine - eemal linnakärast, ilma kohustuseta midagi teha, võimalus veeta rohkete pikutamis- ja jalutamisvõimalustega kaks päeva iseenda seltsis, ikka selleks, et iseendale lähemale jõuda ja oma küsimustele või probleemkohtadele leida vastused sügavalt enda seest, meie suurimate abilise - Looduse ja Looja abil.

Laagri vältel on keelatud mobiili ja arvuti kasutamine, alkohoolsed joogid jt meelemürgid.

Laagri maksumus on 150 eurot registreerimisega kuni 20. juuni, edaspidi on maksumus 180 eurot. Maksumus sisaldab kõiki söögikordi, majutust, sauna ja 3-päevast programmi.

Kohtade arv on piiratud.

Registreerimisel tuleb tasuda ettemaks 50 eurot, mis loobumisel jääb tagastamatuks korralduskuluks.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/JAD4WErWqhoFv2O42 või e-posti: tervemaailm@gmail.com.

Kontakttelefon: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

143 huvitatud  ·  5 osaleb
Meditsiinibuda õpetus Bhutani laama Lopon Karma Tshewangiga

Meditsiinibuda õpetus Bhutani laama Lopon Karma Tshewangiga

Reede 23rd august 2019, 9:00 - Pühapäev 25th august 2019, 18:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus
Suuremetsa küla
Võru vald,  64105 Asukoha kaart

Meil on hea meel teavitada, et augustis toimub Hundiallika keskuses kauaoodatud Meditsiini- ehk Ravibuda õpetus ja praktika Bhutani laama Lopon Karma Tshewangi juhtimisel.

Meditsiinibuda õpetus on oluline neile kes on huvitatud meditsiinist, ravitsemisest ja on kasuks neile kes on haiged või kes soovivad säilitada head tervist. Inimesed saavutavad hea tervise mantrate lugemise, praktikate tegemise ja juhendite abil.

Retriidil annab laama õpetuse Meditsiinibuda lühiajaloost ja juhendab praktiseerimist. Neile kes soovivad edaspidi Meditsiinibuda praktikaid teha, saab laama anda ka mantra suulise ülekande. Meditsiinibuda praktika sisaldab endas visualisatsiooni ja mantraid.

Ravibuda on tumesinist värvi, vasakus käes hoiab ta kerjakaussi, mis sümboliseerib ravimipauna olendite vabastamiseks kannatustest ja haigustest. Paremas käes hoiab ta ravimtaime arura’t, mis ravib terveks igast tõvest. Ravibuda raviv toime on tugev. Kui lugeda mantraid ja teda visualiseerida, teha spetsiaalseid rituaale Ravibudale on sellest palju kasu, see toob tervist ja loob heaolu ja saab võitu haigustest.

Retriidi teoreetilise poole ajal on võimalik esitada ka küsimusi. Retriit toimub inglise keeles, vajadusel tõlkega eesti keelde.

KES VÕIVAD OSALEDA
Osaleda võivad kõik, kel huvi budistlike traditsioonide, Tiibeti meditsiini süsteemi ja Aasia traditsioonide vastu. Retriit sobib ka kõigile terapeutidele ja aitajaile, et oma tööd veel paremini teha, samuti neile, kes soovivad oma või oma lähedaste tervise hüvanguks rakendada ka vaimseid praktikaid. Eelnevaid teadmisi või kogemusi budistlikest praktikatest vms vaja ei ole.

ÕPETAJAST
Laama Lopon Karma Tshewang- Lodey Pema Zhedpa Rahvusvahelise Budistliku Filosoofia kooli looja ja õpetaja (lodeypemazhedpa.org) sündis Bhutanis Trashigangi piirkonnas Bhartsham Gewongis 1987.
6 eluaastast kuni 10 eluaastani õppis ta kohalikus Kloostrikoolis Bartsham Chador Lhakhangis. Alates 2002 aastast sai temast täis ordineeritud munk Namdroling Kloostris lõuna Indias. Seal tegi ta Namcho Nöndro ja Pema Osel Thonggnag Lingpa kolme juure praktikad. 2006 aastast asus ta õppima Ngagyur Nyingma Instituudis(NNI) lõuna Indias kus ta õppis 9 aastat suutraid ja tantraid ning omandas Loponi tiitli ja magistrikraadi budistlikus filosoofias. Ta on õpetanud munkasid Dzogseni kloostris, andnud loenguid NNI ja hetkel õpetab Palyuli kloostris Pharpingus. Ta sai ordinatsiooni ja on saanud palju õpetusi Tema Pühaduselt kolmandalt Druwang Pema Norbu Rinpochelt. Lisaks on olnud põhilised õpetajad Karma Chuchen Rinpoche, Yangthang Rinpoche, Tulku Thupzang Rinpoche aga tema eriline südame õpetaja on Lama Palden Chodrup Bhutanist. Lopon Karma Tshewang on teinud 4 korda täispika nöndro, sooritandud rtsarlung praktikad ja Suure Täiuse ehk Dzoktseni praktikad mitmete suurepäraste õpetajate juhendamisel. Igal aastal kui kloostris on vaheaeg õpetamisel, teeb ta retriiti eraldatuses. Lopon tuli Eestisse Eesti Tiibeti Budistiku Koguduse Shambhala kutsel 2019 aastal ja on hetkel Koguduses tegev õpetaja ja residentlaama. 18.03.2019 asutas Lopon Rahvusvahelise Tiibeti Budismi Kooli "Lodey Pema Zhedpa" ja on selle kooli direktoriks ja õpetajaks. Loenguid peetakse inglise keeles, tõlkega eesti keelde.

TOIMUMISKOHT
Õpetused ja praktika toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale - üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš.

Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud lihtsaid taimseid toite. Võimalus vastu tulla erimenüü osas on piiratud.

Õpetus algab reedel kl 9, soovi korral ja kokkuleppel korraldajatega võib saabuda ka eelmisel õhtul.

OSALUSPANUS
Osaluspanus on 145 eurot registreerimisega kuni 31.07.2019. Registreerumise kinnitab sissemakse summas 45 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Arve väljastame paari päeva jooksul peale registreerimist.

Alates 01.08.2019 on osalustasu 155 eurot. Võimalik on osaleda ka päeva kaupa, sel juhul on hinnaks 55 eurot päeva tasu. Neile, kes ei soovi kohapeal ööbida, kehtib erihind 125 eurot kogu õpetusele.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust ja praktikate juhendamist.

Kui soovid osaleda, aga vahendeid napib, siis traditsiooniliselt pakume kahele inimesele välja võimaluse osaleda tasudes osaluspanuse tööga keskuses (abistamine köögis, aias, ruumide valmisseadmisel jms). Soovi korral lisa see info ja motivatsioon registreerimisel märkuste lahtrisse.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295

Registreerimine õppepäevale toimub läbi lingi:https://forms.gle/xPiZSDVXAPMe41jc8 või
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
****
Muu info, mis tuleneb Täiskasvanute koolituse seadusest
ÕPPEKAVA NIMETUS: Meditsiini- ehk Ravibuda õpetus ja praktika Bhutani laama Lopon Karma Tshewangi juhtimisel
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud vaipade ja patjadega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Osalust kinnitav tõend väljastatakse kõigile osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab Meditsiinibuda praktikate ajalugu ja oskab iseseisvalt praktiseerida.
... Rohkem infotVähem infot

35 huvitatud  ·  7 osaleb
Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste Võrumaal

Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste Võrumaal

Laupäev 31st august 2019, 11:00 - Laupäev 31st august 2019, 18:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus
Suuremetsa küla
Võru vald,  64105 Asukoha kaart

Järgmine emotsioonidega toimetuleku ja emotsioonide vabastamise kursus ehk EFT (uue nimega Meta-EFT) I aste toimub suve lõpus Lõuna-Eestis, Hundiallika keskuses 31. augustil

EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. EFT tehnikat on lihtne õppida ning selle omandamiseks ei pea olema arst või terapeut. EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni emotsionaalne või füüsiline probleem tekib ning mõistagi on EFTd väga tõhus kombineerida teiste teraapiameetoditega.

EFT abil õpime abi saama erinevatele hirmudega seotud probleemidele, näiteks sellele, kuidas toime tulla suure publiku ees esinemisega, kuidas vähendada liigset ärevust enne eksamit. Õpime, kuidas saada jagu foobiatest, näiteks hirmust lendamise, suletud ruumi, suurte inimhulkade või ämblike ees.

EFT annab väga häid tulemusi ka traumaatiliste läbielamiste lahendamiseks, milleks võivad olla näiteks füüsilised või psühholoogilised ärakasutamised, õnnetused, diagnoosišokid jne.

Koolitusel õpime abi saama sellistele häirivatele tunnetele ja negatiivsetele mõttemustritele nagu näiteks viha, kurbus, solvumine, depressioon jne. Räägime ka sõltuvustest, mis on seotud näiteks suitsetamise ja liigsöömisega.

EFT annab väga häid tulemusi ka füüsiliste probleemide lahendamiseks, näiteks düsleksia, allergia jms.

Baaskursusel läbime järgmised teemad:
* Õpime mõistma EFT teooriat
* Õpime oskusi, et kasutada EFTd nii enda kui teiste heaks
* Saame teada uuringutest, mis on EFT kohta tehtud
* Näeme EFT toimimist praktikas ja saame osa praktilistest harjutustest

Ootame koolitusele nii klientidega tegelevaid terapeute kui neid, kes soovivad iseennast ja oma lähedasi aidata!

Kursus toimub: 31. augustil 2019, Hundiallika Keskuses, Lõuna-Eestis, Võru vallas.
Ajakava: kell 11.00-18.00, vahepeal lõunapaus.

Osalustasu: 95 eurot registreerumisel ja tasumisel kuni 31.07.2019, seejärel vabade kohtade olemasolul 105 eurot (sisaldab õpet, koolitusmaterjale ja teepause ja ka taimset lõunasööki).

Tasumine: e-mailile saadetud arve alusel peale registreerumisvormi täitmist. NB! Peale osaluse tasumist kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 35 eurot.

Registreerumiseks täida palun vastav vorm: forms.gle/wyoh2uMtKdQtCi8L8

Kursuse läbiviija: Kaia-Kaire Hunt, META-EFT praktik ja koolitaja, Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut.

Lisainfo: kaiakaire.hunt@gmail.com

Kõik osalejad saavad tunnistuse kursuse läbimise kohta ja võimaluse osaleda terapeudiõppes ehk II astme kursusel 29.nov - 1.detsember 2019 Tallinnas.

Vaata ka: www.eft.ee
... Rohkem infotVähem infot

24 huvitatud  ·  1 osaleb
Doula – pere- ja sünnitoetaja õppeprogramm 2019/2020

Doula – pere- ja sünnitoetaja õppeprogramm 2019/2020

Laupäev 14th september 2019, 10:00 - Pühapäev 15th september 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

2019.aasta sügisel algab jälle kauaoodatud doulade - pere- ja sünnitoetajate aastane õppeprogramm.

Kestvus: 14. september 2019 - 14. juuni 2020, õppetsüklitega keskmiselt 2 nädalavahetust kuus.

Sõna "doula" tuleb iidsest Kreekast, viitab naisele, kes on teenimises; on koolitatud ja kogemustega professionaal, kes pakub füüsilist, emotsionaalset ja informatiivset tuge naisele raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel ajal.

Doula- pere- ja sünnitoetaja diplom tagab vajaliku tunnustuse Eesti sünnitusmajade ja kodusünnituse ämmaemandate poolt, mille tulemusena on lõpetaja oodatud tegema kõrgetasemelist koostööd toetamaks perede emotsionaalset ja füüsilist heaolu.

Soovi korral võib lõpetaja spetsialiseeruda ka ainult rasedusaegse, sünnituse või sünnitusjärgse doula või ainult imetamisnõustaja teenuse pakkumisele.

Õppekava läbinutele kindlustatakse vajalik järjepidev toetus ning enesetäiendamisega seotud oluline informatsioon.

Õppeprogrammi ained:
I osa: Sissejuhatus (perinataaltervis, viljatus, doulad maailmas).
II osa: Sünnitus (sünnituse füsioloogia, seadusandlus, peredünaamika).
III osa: Rasedus (raseduse füsioloogia, loote areng, rasedusaegne toitumine ja liikumine, farmakoloogia, suhtlemispsühholoogia, nõustamispsühholoogia, rasedusaegna peredünaamika, raseduskriis, seansi läbiviimine, doula toetuse raseduse ajal, rasedate jooga/võimlemine).
IV osa: Sünnitusjärgne aeg (sünnitusjärgne jälgimine, vastsündinu iga ja kohanemine, platsenta, imetamisnõustamine, doula eneseareng ja oskused sünnitusjärgsel ajal, peredünaamika, ema-beebi jooga/võimlemine).

Õppe maht: 450 tundi, sh 162 tundi iseseisvat tööd

Õppe toimumise koht: Weizenbergi 20/1, Tallinn, viimane moodul väljasõiduga.

TÄPSEM INFO:
www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/doula-pere-ja-sunnitoetaja-oppeprogramm/


E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 56 600 295
www.tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

37 huvitatud  ·  7 osaleb
Koerte- ja kassimassaaži algkursus

Koerte- ja kassimassaaži algkursus

Reede 20th september 2019, 17:00 - Pühapäev 22nd september 2019, 18:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Nii, nagu inimesed, vajavad hoolitsust ja tervise toetust ka koerad ja kassid. Seepärast on meil tulemas üks üsnagi eriline koerte- ja kassimassaaži kursus, et õppida ka oma lemmikuid aitama ja nende eest paremini hoolitsema. Inimene on ju ka tervem ja rõõmsam, kui saab oma lemmikule toetust pakkuda! 🙂

(Jah, lugesite õieti - kursusel õpitakse nii korte- kui kassimassaaži, kuna tegemist on väga sarnase massaažiga, "klientideks" kasutatakse siiski koeri, et mitte tekitada massaažiõppest suuremat sorti koerte ja kasside ajalooliste omavaheliste arveteklaarimiste paik :))

Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

Kursusel:
* õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid
* saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel
* saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest
* õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid lihtsamaid terviseprobleeme
* praktiline õppetöö toimub koos sinu neljajalgse sõbraga (koeraga). Praktika osas saab koeri nn jagada - paari peale võib harjutada ühe koera peal.

Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga!

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
20. september - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria
21. september - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga
22. september - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 5.08, edaspidi 115+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised koerte või kasside massaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas toolid.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia kaardid

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

135 huvitatud  ·  6 osaleb
Tiibeti ravikunst keha noorendamise & tugevdamise meetod Chudlen

Tiibeti ravikunst keha noorendamise & tugevdamise meetod Chudlen

Laupäev 21st september 2019, 10:00 - Laupäev 21st september 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Ammustest aegadest on otsitud noorenemise ja igaviku elu saladusi. Tänasel päeval on aktuaalne mitte ainult kaua elamine, vaid ka võimalikult kaua tervena elamine. Tiibeti meditsiini noorendamise kunst annab kasulikud näpunäited ja tööriisatad, kuidas pikendada keha nooruslikkust ja vitaalsust. Chudleni kasutatakse immuunsuse tõstmiseks ja haiguste ennetamiseks, seksuaalenergia suurendmaiseks ja pikema eluea saavutamiseks.
Meditsiiniline chudlen seisneb spetsiaalses essentsiderikaste ravipillide tegemises ja nende eripärases kasutamises ning spetisaalses seda toetavas paastus.
Ühepäevane chudleni kursus annab praktilised tööriistad, kuidas iidseid noorendamise meetodeid kasutada tänases päevas Läänemaailmale omase eluviisi juures.
Teooria osas läbitakse järgmised teemad:

- Tiibeti kosmoloogia ja 5 elemendi teooria,
- 3 kehatüüpi ja nende tasakaalutused,
- Chudleni alused,
- Chudleni koostisosad,
- 3 eri kehatüübi chudleni noorendavate pillide valmistamine,
- Immuunsust toetavate õiepillide valmistamine.

Praktilises osas teeme koos läbi 3 noorendavate ravipillide valmistamise:
-3 erilise vilja chudleni,
- küüslaugu chudleni ja
- lilleõite chudleni valmistamine

KOOLITAJA: Bella Bash
Bella on Venemaal muusikute peres sündinud ja Soomes elav Tiibeti meditsiini terapeut ja õpetaja. Bella on hariduselt filoloog. Ta huvitus loodusravist juba varases eas, sh lõpetas 2002 aastal heliteraapia õpingud. 2007.aastal läks ta Moskvasse, kus alustas Tiibeti meditisiini õpinguid. Samal aastal astus ta ka Rahvusvahelisse Tiibeti Meditsiini Akadeemiasse ja temast sai dr Nida Chengtsangi õpilane. Täna juhib Bella Soomes Tiibeti meditsiini Akadeemia haru Sorig Khang Helsinki tegemisi ning alates 2011. aastast on tal õpetamise õigus ning ta õpetab Tiibeti massaaži ning mitmeid muid Tiibeti meditsiini meetodeid nii Soomes kui mujal maailmas.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Tiibeti meditsiinist ei ole eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Tiibeti meditsiini põhialuseid ja oskab valmistada kehakonstitutsioonile sobivat chudlen pille.

TOIMUMISE AEG: 21.september kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks ja pillide valmistamiseks.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.

OSALUSTASU: 80 eurot + km
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle sisseamksuarve 30+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO:
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
... Rohkem infotVähem infot

49 huvitatud  ·  7 osaleb
Tiibeti pea- ja näo punktmassaaži kursus

Tiibeti pea- ja näo punktmassaaži kursus

Pühapäev 22nd september 2019, 10:00 - Pühapäev 22nd september 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiin on väga vana loodusravitraditsioon, mille kehal asuvate akupunktide teadus on väga sügav ja mitmetasandiline. Akupunktide mõjutamiseks rakendatakse erinevalt kasutades punktmassaaži, punktide soojendamist, nõelte panemist ja aadrilaskmist.

Ühepäevasel sissejuhataval punktmassaaži koolitusel õpime väikest osa sellest iidsest teadusest. Õpime pea- ja näomassaaži olulisemaid punkte, baasvõtteid ja tehnikaid massaaži jt manipulatsioonide tegemiseks.

Pea- ja näopunktide kaudu on võimalik leevenedada mitmeid sümptomeid, muuhulgas on peamassaaž kasulik stressi ja meeleoluhäirete korral, see aitab lõõgastuda, aitab unehäirete puhul ning võib olla väga tõhus peavalude korral, keskendumisraskuste esinemisel või peavereringehäirete puhul.

Peamassaaži oluline osa on ka näomassaaž. Näol asuvad ka mitmed punktid, mis aitavad näiteks nohu leevendada, silmanägemist parandada, isegi kortse vähendada.
Nagu vanades ravitraditsioonides kombeks, on teraapiatel lisaks ravitoimele ka terviseprobleeme ennetav mõju.

Lisaks teiste aitamisele on punktide teadmine oluline ka iseenda abistamiseks - nii võib mõne kergema terviseprobleemi, näiteks külmetusest või stressist tingitud peavalu korral abi saada ise endal teatud punktide vajutamisest ja masseerimisest.

Teooria osas läbitakse järgmised teemad:
- Tiibeti punktmassaaži alused
- Peapunktid - välimine ja sisemine mandala, kõrvapunktid
- Näopunktid
- Erinevate õlide kasutamine
- Näidustused ja vastunäidustused
- Praktilises osas käiakse läbi peamised tehnikad ja harjutatakse massaaži tegemist üksteise peal.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Tiibeti meditsiinist või anatoomiast ei ole eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Tiibeti tervisekäsitluse alustalasid, teab peamiseid punkte näol ja peas, oskab läbi viia pea ja näo massaaži.

TOIMUMISE AEG: 22.september kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

KOOLITAJA: Bella Bash
Bella on Venemaal muusikute peres sündinud ja Soomes elav Tiibeti meditsiini terapeut ja õpetaja. Bella on hariduselt filoloog. Ta huvitus loodusravist juba varases eas, sh lõpetas 2002 aastal heliteraapia õpingud. 2007.aastal läks ta Moskvasse, kus alustas Tiibeti meditisiini õpinguid. Samal aastal astus ta ka Rahvusvahelisse Tiibeti Meditsiini Akadeemiasse ja temast sai dr Nida Chengtsangi õpilane. Täna juhib Bella Soomes Tiibeti meditsiini Akadeemia haru Sorig Khang Helsinki tegemisi ning alates 2011. Aastast on tal õpetamise õigus ning ta õpetab Tiibeti massaaži ning mitmeid muid Tiibeti meditsiini meetodeid nii Soomes kui mujal maailmas.


OSALUSTASU: 80 eurot + km
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle sisseamksuarve 30+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik massaažilaudade ja dataprojektori olemasolu.
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
... Rohkem infotVähem infot

98 huvitatud  ·  10 osaleb
Joogateraapia moodulkursus, baasõpe, I moodul (kokku 6 moodulit)

Joogateraapia moodulkursus, baasõpe, I moodul (kokku 6 moodulit)

Laupäev 5th oktoober 2019, 10:00 - Pühapäev 6th oktoober 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Joogateraapia on tänapäeva joogamaailma üks personaalsemaid ja sügavamaid ning seetõttu ka tõhusamaid enese ja õpilase edasiarenemise ja tervendamise võimalusi. Uus joogateraapia kursus alustab oktoobris 2019.

Jooga abil tervendamine on oluline osa joogaõpetusest, eesmärgiks isiklike kannatuste leevendamine. Jooga kui tervendava protsessi käigus toimub eneseväestamine: oma peitupugenud sisemine vägi ehk elujõud pannakse taas tööle.

Sellel väel on isetervendav omadus. Tervenduse käivitamiseks on vaja isiklikku, kindlale eesmärgile suunatud harjutust. Harjutuses arvestatakse alati inimest kui tervikut, s.t nii keha, hingamist, emotsioone kui meelt.

Joogateraapia harjutus toetab haigusesümptomite leevendamise kõrval isiklikku potentsiaali ja selle teostamist. Täiesti terves inimeses toimib kõik maksimaalse võimsusega, võimaldades täita elulisi ülesandeid 100 %-liselt: olla edukas õpetaja või muusik, olla tasakaalus lapsevanem ning armastatud vanavanem jne.

Kursus on jagatud kuueks 2-päevaseks mooduliks. Igas moodulis käsitletakse kindlate haiguste või terviseprobleemide olulisi sümptomeid ja vastavaid tervendusvahendeid nagu nt liikumine, hingamine, heli kasutamine, kujustamine, meditatsioon, enesevaatlus, toitumine, elustiil jne. Teoorias ja praktikas õpitakse, kuidas neid vahendeid individualiseerida. Selleks on moodulite vahel ära jagatud joogateraapia olulisemad skeemid: 5 kihi mudel, Vyuha mudel, tšakrad ning neile vastavad elemendid, meelemustri tekkimise skeem, prāṇa liigid jne. Igasse moodulisse mahub veel 2-3 teemakohast ühist joogapraktikat ja grupitöö (vaatlus, harjutuste funktsionaalne muutmine, isiklike praktikate koostamine näidiskaasuste abil vms). Terviklikuma pildi saamiseks on soovitav osa võtta kõigist mooduleist.

Kursusel pakutav põhineb India joogameistri T. Krishnamacharya õpetuspärandil, mis omakorda toetub joogas traditsioonilisele üks-ühele meetodile. Olulise osa õpetusest moodustavad Patandžali joogasuutrad.

Joogateraapia moodulkursusele on oodatud:
1. jooga praktiseerijad, kes soovivad liikuda endas ja teemas sügavamale, saada oskusi
oma praktika individualiseerimiseks,
2. joogaõpetajad, kes soovivad funktsionaalseid oskusi terviseprobleemidega õpilaste
juhendamiseks,
3. muu valdkonna terapeudid,kes soovivad saada lisateadmisi ja-kogemusi.

Õpetajad: Anne Kalvi ja Erna Tamm

Esimene moodul:
1 moodul 5.-6. oktoober, järgnevad kuupäevad on täpsustamisel ja leitavad siit: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/joogateraapia-moodulkursus/

Edaspidised moodulid selguvad järgmise aasta alul, kogu õppe kestus on u 1,5 aastat.

DETAILNE INFO JA KÕIKIDE MOODULITE KIRJELDUS ON LEITAV kooli kodulehel: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/joogateraapia-moodulkursus/

KURSUSE ÕPPE MAHT: 288 tundi, sellest auditoorset tööd 96 tundi.
Iga moodul sisaldab: 16 akadeemilist tundi loenguid ja praktikat, 32 akadeemilist tundi iseseisvat tööd
Kursuse läbinud ja teadmiste/oskuste kontrolli sooritanud saavad vastavasisulise tunnistuse.
KURSUSE HIND: 160 eurot + km üks moodul.

Registreerimine elektroonselt:https://goo.gl/forms/nMyT9UZfdDjvjo6u2
või tarkustekool@gmail.com

www.tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

39 huvitatud  ·  4 osaleb
Puud taimeravis: pärimus ja tõenduspõhine meditsiin

Puud taimeravis: pärimus ja tõenduspõhine meditsiin

Laupäev 5th oktoober 2019, 10:00 - Laupäev 5th oktoober 2019, 13:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Taimeteadlane Ain Raal viib meid sügise alul rännakule põnevasse puude tervistavate toimete maailma.
Puud on olnud eestlastele tähtsad väga mitmel põhjusel. Puid on kasutatud ja kasutatakse siiani ehituses, sisustuses, disainis, ajakirjanduses, toidu-ja ravivahenditena ja paljudes muudes valdkondades. Eestlased on samuti teadnud, et puude tervistav mõju on mitmekihiline - siiani teavad paljud oma kogemusest rääkida, kuidas metsas jalutamine on rahustava ja stressileevendava mõjuga.

Kuid paljudel puudel on ka väga konkreetsed ravitoimed, seda nii välispidise kui seespidise ravivahendina. Puid ei hinnata kõrgelt mitte vaid rahvameditsiinis, vaid ka teaduspõhises Lääne meditsiinis.
Selles loengus vaatame läbi 8 eestlastele hästi teada-tuntud puud, ja tutvume nende raviomadustega sügavamalt. Kõikide koolitusel käsitletavate puude kohta on palju infot leida nii kogutud pärimuses kui ka moodsa maailma teaduskirjanduses. Kas ja kuidas nende kahe maailma info kokku langeb? Kuidas kasutada kaselehti, millal on parim korjata kadakamarju, mis osa tammest on kõige suuremate raviomadustega, kas parem on männi- või kuusevaik, mis on pärna üllatavad raviomadused ning miks võiks pajukoor kõigil koduapteegis olla?
Leiame vastuseid paljudele küsimustele, kuidas meid ümbritsevad väekad suured taimed võiksid meile igapäevaselt paremat tervist tuua.

Käesolev loeng aitab tänapäeva inimesele meelde tuletada, millised on eesti peamised põlispuud ning kuidas puude osasid ning mõjuaineid tervise toetamiseks kasutada. Juttu tuleb nii teadusmeditsiini kinnitatud raviomadustest kui ka esivanemate oma ihu ja hinge peal järeleproovitud ravitulemustest.

KOOLITUSE SISU:
Käsitlemist leiavad 8 puud: kadakas, mänd, kuusk, pärn, tamm, paju, kask ja pihlakas.
Juttu tuleb puudega seotud uskumustest ja kommetest, enim keskendutakse nende tervendavale mõjule, käsitledes nende tarvitamisest rahvameditsiinis ning eriti nüüdisaegses tõenduspõhises meditsiinis.
Antakse praktilisi soovitusi puude kasutamise kohta tervise tugevdamisel ja põhjendatakse nende kasutusviiside teaduslikku tausta.

KOOLITAJA: Ain Raal, ravimtaimede uurija ja publitsist. Ain on kaitsnud farmaatsiakandidaadi kraadi (Ph.D.) lõhnava kummeli farmakognostilise uurimise alal ja avaldanud rea raamatuid peamiselt ravimtaimedest ning sadu teaduslikke, populaarteaduslikke ning muid kirjutisi.
Ain Raalilt on ilmunud näiteks järgmised raamatud: “Taimedes talletuv tervis”. “Tervist ja vürtsi maailma maitsetaimedest”. “Farmakognoosia: õpik kõrgkoolidele”. “Seitse tervendavat puud: kadakas, tamm, kask, pihlakas, mänd, pärn ja paju” ja ülipopulaarne "Eesti ravimtaimed", mis on kokku pandud heade pärimuseuurijate Kristel Vilbaste ja Mikk Sarvega.
Ain Raal tegeleb ka pühapuude, hiiepaikade ja allikavee uurimisega.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Koolitusele on oodatud kõik inimesed, kellele pakub huvi loodusravi, looduse tundmaõppimine või tervendamine.

TOIMUMISE AEG: 5.oktoober 2019 kell 10.00 – 13.15
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 35 eurot. Arve väljastatakse suve lõpus, kuna koolituseni on veel veidi aega 🙂

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab 8 Eestis kasvava puuga seotud pärimust ja nende tõenduspõhiseid raviomadusi
... Rohkem infotVähem infot

281 huvitatud  ·  14 osaleb
Ajurveeda manuaalteraapiate moodulkursus

Ajurveeda manuaalteraapiate moodulkursus

Reede 11th oktoober 2019, 10:00 - Pühapäev 13th oktoober 2019, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Põhjalik ja kompaktse ülesehitusega ajurveeda manuaalteraapiate kursus on ainulaadne võimalus õppida iidse ravikunsti osaks olnud erinevaid baastehnikaid. Mis teeb selle kursuse eriliseks? Alustame algusest, liigume jämedalmalt tasandilt järjest peenemale, kordame ja kinnistame tehnikaid, hoiame tealikku fookust terapeudi enda tervisel.

TOIMUMISE AEG JA MOODULITE TEEMAD:

I moodul: 11. – 13. oktoober 2019. Teema: ajurveeda põhiprintsiibid
II moodul: 9. – 10. november 2019. Teema: ajurveeda massaaži alused; Padabhyanga (ajurveeda jalamassaaž)
III moodul: 18. – 19. jaanuar 2020. Teema: Pristhabyanga (ajurveeda seljamassaaž)
IV moodul: 14. – 15. märts 2020. Teema: Mukahaabhyanga (ajurveeda näomassaaž); Siroabhyanga (ajurveeda peamassaaž)
V moodul: 2. – 3. mai 2020. Teema: Garshana (ajurveeda kuivmassaaž) + Udvarthana (ajurveeda massaaž taimeürtide ja pastadega)
VI moodul: 13. – 14. juuni 2020. Teema: kordustehnikad ja erinevate kehaosade massaaž
VII moodul: 24. – 26. juuli 2020. Teema: Abhyanga ja Svedana (ajurveeda õlimassaaž rohke õliga ja higistamise protseduur)
VIII moodul: 26. – 27. september 2020. Teema: kokkuvõte ja tehnikate kordamine
IX moodul: 7. – 8. november 2020. Teema: eksam (eraldi tasu eest, vabatahtlik)

ÕPPE SISU JA MOODULID:

Ajurveedat peetakse üheks vanimaks meditsiiniks inimkonna ajaloos. Erinevat liiki manuaalteraapiad on oluline osa ajurveeda baasmeditsiinist, mille põhimõtted ei piirdu pelgalt füüsilise kehaga ning lähtuvad alati individuaalsusest. Teraapial on kas ennetav, otsest ravi puudutav või mistahes liiki ravi järgne ülesanne.

Ajurveeda manuaalteraapiaid ei ole algupäraselt kunagi kasutatud kui kõigile mõeldud SPA hoolitsusi. Need on olnud osa raviprotseduurist ja eeldavad kliendi individuaalse omapära tundmist ning kasutatavate vahendite, sh õlid, pulbrid omadusi, mida ei saa kasutada kõigi jaoks ühtmoodi. Lisaks füüsilisele kehale on ajurveeda manuaalteraapiatel tervendav ning sügavalt puudutav mõju ka mentaalsele ja emotsionaalsele kehale.

Kursus algab 3-päevase ajurveeda baaspõhimõtteid tutvustava teoreetilise mooduliga, mille fookus on individuaalsel lähenemisel kliendile, ajurveeda alustalade tundmine elementaaroskuste tasandil. Järgneb seitsmest osast koosnev teoreetiline praktiline manuaalteraapiate õpetus jagatuna kuueks 2-päevaseks ja üheks 4-päevaseks mooduliks. Igas moodulis käsitletakse erinevaid keha piirkondi ning sobilikke tehnikaid. Iga uus moodul algab eelneva kordamise ja praktiliste oskuste kinnistamisega. Täiendavalt puudutatakse terapeudi enese vajadust arendada oma teadlikkust ning oskusi kliendiga suhestuda.

Ajurveeda manuaalteraapiate põhimõtete hulka kuulub ka tõsiasi, et massaaži naistele teostavad naised ja meestele mehed.

Täpset baasõppe moodulite sisu ja ülesehitust vaata www.tarkustekool.ee lehelt.

Ajurveeda manuaalteraapiate moodulkursusele on oodatud:
* juba praktiseerivad massöörid ja kehaterapeudid oma seniste oskuste täiustamiseks ja kliendi individuaalsuse paremaks tunnetamiseks,
* ajurveeda huvilised, kes soovivad funktsionaalseid oskusi oma pereliikmete ja lähedaste abistamiseks kodus,
* muu valdkonna terapeudid, kes soovivad saada lisateadmisi ja -kogemusi.

ÕPIVÄLJUNDID:

Kursuse edukalt läbinud õpilane:
1) omab algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest ja energia tüüpidest,
2) oskab vastavalt hetkel domineerivale energia tüübile valida sobiva ajurveeda manuaalteraapia,
3) oskab teostada erinevaid ajurveeda manuaalteraapiaid vastavalt kliendi seisundile,
4) oskab kasutada vastavalt vajadusele erinevaid töövahendeid, järgida protseduuri- ja hügieeninõudeid ning protseduuri ergonoomikat,
5) oskab teadlikult pöörata tähelepanu iseenda individuaalse tervise tasakaalus hoidmisele ja taastamisele terapeudina.

LÕPETAMISEL:
Kursuse lõpus on võimalik eraldi tasu eest sooritada eksam, mille läbimisel saadakse tunnistus. Tunnistuse saamise eelduseks:
*Osalemine auditoorses ja praktilises õppetöös 100%
*Eksami sooritamine positiivsele tulemusele
*Õppemaksu tasumine 100%

KOOLITAJAD:
Kaja Keil (ajurveeda baaspõhimõtted, mõisted ja energia tüübid)
Michael Ehm (manuaalteraapiate teooria ja praktilised tehnikad, Saksamaa)

Michael Ehm:
Michael Ehm alustas ajurveeda manuaalteraapiate praktilist õpet väga varajases eas tuntud ajurveeda arsti Dr. Shive Narain Gupta abilisena. Ajurveeda kui meditsiiniharu juures paelus teda kõikehaarav lähenemine inimesele ning jätkusuutlikele tulemustele suunatud filosoofia. Alates 2002 aastast on Michael Ehm Saksamaal tunnustatud praktiku ja terapeudina teinud koostööd mitme erineva ajurveeda arstiga ning töötanud erinevates kliinikutes ajurveeda manuaalterapeudina. Tema vaieldamatuks lemmikuks on ajurveeda massaaž ja teised ajurveeda manuaalteraapiad. Kogemuste pagasisse kuuluvad ka kaaniteraapia, heli- ja hääle teraapia, jooga ja meditatsioon ning ajurveedalik toitumine. Hetkel töötab Michael Ehm ühes Berliini tuntuimas alternatiivmeditsiini kliinikus Immanuel Krankenhaus Berlin ajurveeda praktiku ja manuaalterapeudina ning omab pikaajalist praktilist kogemust erinevate patsientidega. Lisaks juhendab ta sellealaseid kursuseid ning seminare.

Kaja Keil:
Kaja Keil esmane kokkupuude veedaliku maailmakäsitluse valdkonda kuuluvate praktikatega oli 1991.a. Ajurveeda, jooga ja Vedanta õpetuste omandamisel ja praktiseerimisel kuulub tema siiras tänu väga mitmetele õpetajatele, sh Dr. R. Svoboda, Dr. Ramdas, Shiva Vakya Siddha Baba, Atis Zarins, Christina Richa Devi ja mitmed teised. Kaja omab väga pikaajalist isiklikku praktikat veedaliku elustiili rakendamisel tavaelus. Alates 2007 aastast alustas ta oma kogemuste jagamist erinevate praktiliste töötubade vormis Saksamaal ja 2016 aastast Eestis. Kaja lemmikteemadeks on ajurveedalik toit ning veeda astroloogia ja arhitektuur. „Kõik taipamised tulevad sünkroonis teadliku praktiseerimisega“, ütleb Kaja, kelle sõnul on parim immuunsuse tablett igahommikune pranayama praktika ning võimalikult lihtne kodus värskelt valmistatud elus toit.

KURSUSE BAASÕPPE MAHT: 210 tundi, millest auditoorse töö maht on 168 tundi, praktika maht on vähemalt 42 tundi.

LÕPETAMISE TINGIMUSED: Kursuse läbinud ja teadmiste/oskuste kontrolli sooritanud saavad vastavasisulise tunnistuse.

TOIMUMISE KOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

MAKSUMUS:
Tasudes korraga on kogu kursuse hind 1520 EUR +km ja see tuleb tasuda siis enne koolitust ning õpilasepoolse põhjendamatu katkestamise tõttu tagastamisele ei kuulu.

Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra hind 210 EUR +km registreerimisel kuni 30.august (see hind kehtib edaspidi ka teistele moodulitele). Registreerimisel alates 1.september on kõikide moodulite hinnaks 230 EUR +km.

NB! Varajase registreerija soodustus kuni 30.mai on 190 EUR +km per moodul!

Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille sissemakse osa (100 EUR+km) õigeaegne tasumine garanteerib koha kursusel. Sissemaksuarve arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu kursuse läbimisel. Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kui soovid tasuda ühes osas.

REGISTREERIMINE kursusele toimub läbi selle lingi: forms.gle/xyFpoU4u9ccKo17m9 või tarkustekool@gmail.com.

Täpsem info: Kaja Keil, kaja@praktiline-ajurveeda.ee, 56466314

MUU INFO:
ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: (eeldusained) puuduvad, varasem manuaalteraapiatega kokkupuude tuleb kasuks.

ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on varustatud toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, praktilised tunnid on varustatud massaažilaudadega ja muu vajamineva materjaliga.

ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt ajurveeda baaspõhimõtetest ja energia tüüpidest.

LÕPETAMISE TINGIMUSED: Koolituse lõpus väljastatakse kursuse täies mahus läbinuile ja eksami edukalt sooritanuile vastavasisuline tunnistus.
... Rohkem infotVähem infot

84 huvitatud  ·  5 osaleb
Taimetrüki (ecoprint) sügisvärviline töötuba

Taimetrüki (ecoprint) sügisvärviline töötuba

Pühapäev 13th oktoober 2019, 11:00 - Pühapäev 13th oktoober 2019, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Imeline taimetrüki töötuba on Tallinnas jälle sügisel!

Kõik, mis puutub kokku meie kehaga, imbub läbi naha ka meie organismi. Seepärast jätame kõrvale sünteetilised värvained ning lisame kangastele toone ja mustreid taimedega. Taimetrüki ehk eco-printi töötoas õpime algvõtted, kuidas taimede lehemustrid püsivalt kangale jäädvustada ning loodusvärvidega natuke särtsu lisada. Õpime koos uut põnevat ning jätkusuutlikku tehnikat!

Materjali leiame sügisesest loodusest ning vajadusel võtame appi nii lillepoed, köögiviljad kui ka kuivatatud taimed. Suur rõõm on tõdeda, et taimetrükiga on võimalik igal ajal tegeleda!

Töötuba on sobilik nii päris algajale kui ka juba natuke kogenud taimetrükkijale. Oled oodatud, kui austad looduslähedust ning soovid õppida põnevat keskkonnasäästlikku tekstiili trükkimise tehnikat.

TÖÖTOAS RÄÄGIME
- sügisesest taimetrükist ja köögiviljade kasutamsest loodustrükis
- siidkanga eeltöötlemist
- sobilike kangaste valimisest ning järelhooldusest

TÖÖTOAST SAAD KAASA:
- algteadmised taimetrüki kohta
- taimedega prinditud siidkanga (ca 50x95cm), millest saab hiljem teha salli või padjakate, lisaks puuvillase trükitud kanga
- infomaterjalid, mis aitavad sul endal kodus tulemust korrata ning edasi katsetada
- koolitusjärgse toe
- taimede positiivse energia ning hea emotsiooni meeldivast seltskonnast

Selga soovitame panna mugavad riided ning soovikorral võib võtta kaasa põlle.

Eelnev kogemus ei ole vajalik!

JUHENDAJA
Janika Solmann on taimetrüki praktik ja koolitaja. Eesti Maaülikooli lõpetanud aednik, Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni vilistlane ning loovettevõtja Võrumaalt. Viimased viis aastat on ta aktiivselt tegelenud loodusvärvide maailmaga - värvides ning trükkides taimedega naturaalseid kangaid.
Loodustrüki suurimateks mentoriteks on Kathy Hays (USA) ja Justine Aldersey-Williams (UK), kelle koolitustel on Janika korduvalt osalenud.
Ta on osa võtnud Eesti tuntud loodusvärvijate Liis Luhamaa ning Airi Gailiti lõngade värvimise õpitubadest.

Janika Solmanni töödega saab tutvuda:
www.instagram.com/naturalsolmann/
www.facebook.com/naturalsolmann/

TOIMUMISE KOHT:
13.oktoober 2019
Kell 11.00-16.30
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 15.09. hind 80 eurot, alates 16.09. vabade kohta olemasolul hind 90 eurot. Hind sisaldab töövahendeid. Loobumise korral vähem kui 10 päeva enne koolitust osalustasu tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform?usp=s...

NB! Töötuppa mahub vaid 10 inimest!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com, tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

32 huvitatud  ·  3 osaleb
Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu

Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu

Laupäev 19th oktoober 2019, 10:00 - Pühapäev 20th oktoober 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Järgmine võimalus osaleda meridiaanidel põhineva Jaapani tervenduskunsti Ki-Shiatsu loodusterapeutide baaskoolitusel ja alustada rännakut põnevasse idamaade meditsiini maailma, on märtsi oktoobris Tallinnas.

SHIATSU (eesti keeles “sõrmevajutus“ ) kui Jaapani ühe tuntuma teraapia alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Mõiste “Zen Shiatsu” ehk Ki-shiatsu on meridiaanide shiatsu ja selle all peetakse silmas Shizuto Masunaga loodud Shiatsu koolkonda.

Ki-shiatsu põhineb täielikult idamaisel meditsiinilisel süsteemil, kirjeldades inimkeha kui võrgustikku meridiaanidest, läbi mille voolab eluenergia – Jaapani keeles Ki.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja ärahoidmiseks. Kui Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab takistatud, inimene haigestub.

Energia voolu seisundit hinnatakse Hiina duaalse yin-yang`i kontseptsiooni järgi ning jagatakse kahte seisundisse: Kyo ja Jitsu. Shiatsu eesmärk on blokeerunud energia taas liikuma panna, täites „energiaauke“ ja tagades energia vaba vool ja organismi loomulik tasakaal.

Shiatsu loodusterapeut tunnetab organismi olukorda ja energia liikumist käte abil ning teeb pehmeid vajutusi ja venitusi piki meridiaane, keha pinnal asuvaid liine. Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, liigesteprobleemid jpm.

Tänapäeval maailmas kahe tuntuma shiatsu-koolkonna arendajateks olid Tokujiro Namikochi (1905–2000; Namikochi-shiatsu) ja Shizuto Masunaga (1925-1981). Namikochi selgitas shiatsu`t vaid lääne meditsiini terminite abil, pannes rõhu vaid nn neuro-lihaspunktide survele. Masunaga, soovides muuta ravimeetodeid efektiivsemaks, sidus meridiaanide teooria kaasaegse psühholoogia ja füsioloogiaga, rõhutas kõhudiagnoosi olulisust ning laiendas meridiaanide kasutusulatust ravis.

Lisaks teooria kirjeldamisele laiendas ja kaardistas Masunaga ka täiesti oma meridiaanisüsteemi, mis toetus tema tohutule praktilisele kogemusele.
Et saada Zen Shiatsu meistriks ei piisa ainult õpetuse omandamisest, vaid tuleb ka praktiseerida mõned aastad. Vaid läbi kogemuse ja zen-meditatsiooni saab õpilasest meister ning ta suudab mõista ja tunnetada läbi meie keha voolavat energiat.

Ki-shiatsu baaskoolitus Jaapanist pärit ki-shiatsu teraapiat ja selle aluseid. Kursuse läbija kuuleb selle üliefektiivse teraapia toimimise loogikatest ning saab ise kätt proovida lihtsamate ki-shiatsu teraapia võtetega, mida saab rakendada iseenda ja oma lähedaste abistamiseks.

Käsitletavad teemad:
*Shiatsu teraapia ajalugu, koolkonnad
*Ki-shiatsu teraapia põhimõisted ja alused, seotus Hiina traditsioonilise meditsiiniga-ga;
*Tutvume ülevaatlikult 12 põhimeridiaaniga, nende rolli ning liikumisteedega kehas;
*Proovime diagnoosimist kõhul ja seljal;
*Tutvume ja praktiseerime shiatsu venitusharjutusi, võtteid seedimise hõlbustamiseks.
*Teeme paaristööd ja praktikat. Kursusel on praktilisel osal suur roll, see võimaldab saada parima võimaliku kogemuse.

Kursuse läbinu mõistab ki-shiatsu terapeudi rolli, filosoofilist tausta ja toimemehhanisme, talle esitatavaid nõudeid ja põhiõppeprogrammi ülesehitust, mis annab talle huvi korral võimaluse edasi õppida ki-shiatsu põhiõppeprogrammis terapeudiks. Hoolikal harjutamisel on võimalik saavutada tõelise meistri tase.

KOOLITAJA: Valdo Herzmann
Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut
Yasutaka Hanamura õpilane (kes on Shizuto Masunaga õpilane)
MTÜ Ki-Shiatsu Ühendus asutajaliige ja tegevjuht

NB! Tegemist on idamaisele traditsioonile omase nn liiniõppega, kus kallihinnailised teadmised antakse edasi otse õpetajalt õpilasele. Seetõttu annab õpetaja oma sügavaimad teadmised ja kogemused ning kogu liini praktika edasi tõeliselt huvitatuile viisil, mida raamatutest õppida pole võimalik.

Registreerimine koolitusele läbi lingi:https://goo.gl/forms/MXMoS8p3WYoFDX4q2

Koolituse toimumise aeg: 19.-20. oktoober 2019
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinnas

Osavõtjate arv on piiratud.
Koolituse maht: 16 tundi

2-päevase baaskoolituse maksumus: 200+km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel enne 30.09.2019. Hiljem on osalustasu 220+km.
Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com

NB! Ki-shiatsu pika õppeprogrammi kohta rohkem infot leiab meie kodulehelt: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/ki-shiatsu/
... Rohkem infotVähem infot

73 huvitatud  ·  7 osaleb
Feldenkraisi meetod - eneseteadvustamine läbi motoorse kehatöö

Feldenkraisi meetod - eneseteadvustamine läbi motoorse kehatöö

Laupäev 19th oktoober 2019, 10:00 - Laupäev 19th oktoober 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Feldenkraisi meetod on Moshe Feldenkraisi (1904-1984) poolt välja töötatud motoorsete tehnikate kogum, mille eesmärk on arendada inimest läbi oma keha olemuse ja liikumise eneseteadvustamise. Seega on tegemist omamoodi unikaalse liikumispraktikaga, neuromuskulaarse meetodiga, mille eesmärk on parandada inimese motoorseid võimeid.

Selle tehnika üks aluseid on kehasse teadlikkuse tagasi toomine - elu jooksul oleme läbi erinevate läbielamiste ja traumade selle tavaliselt kaotanud. Meenutades lapsepõlve, võib meenuda, et sel ajal sai end muretult igatpidi liigutada. Feldenkrais on ütelnud: “Tehke võimatu võimalikuks, võimalik kergeks, ja kerge elegantseks” - ja selles seisnebki kogu meetodi iva.

Feldenkraisi meetodi eesmärk on tõsta oma keha probleemide teadlikkust liikumise kaudu ning sellega ennast ise aidata. Muutuvad keha liigutamise või hoidmise tavapärased sisseharjunud viisid, keskendutakse liikumise ja mõtteviisi vahelisele suhtele. Selle asemel, et töötada üksikute lihastega, tehakse koostööd erinevate lihastega ja seda tehes aju reageerib asjade käivitamisele uuel viisil.
Feldenkraisi meetod põhineb füüsika- ning biomehhaanika põhimõtetel ning empiirilisel õppimise ja inimese arengu arusaamal. Moshe Feldenkrais on ka öelnud: "Me liigume oma tajutava enesepildi järgi." Suurendades oma taju ning teadlikkust, muutute oma harjumuste ning pingete osas teadlikumaks ning avastate uusi liikumisviise, see omakorda aga laostab keha ja meeles olevaid pingeid.

Feldenkraisi meetod põhineb lihtsate, kuid ebatavaliste liikumiste uurimisel, mida teostatakse ilma jõupingutusteta.
Õpitu abil saab jälgida kuidas liikuda, märgata tekkinud pingeid ja parandada oma üldist koordinatsiooni. Meetodi käigus leitakse liigutus ja amplituud, mis ei tekita pinget ega valu selle tegemisel ja õpitakse, kuidas mitte teha liigutusi automaatselt vaid jälgida sisetunnet.

Feldenkraisi meetod õpetab:
· Kuidas leevendada kroonilist valu ja ebamugavustunnet
· Parandama kehahoiakut, tasakaalu ja paindlikkust
· Vältima vigastusi
· Vähendama stressi ja väsimust
· Parandama keskendumisvõimet ja elujõudu

Mida Feldenkraisi meetod teeb?

Feldenkraisi meetod aitab krooniliste või ägedate valu korral kaelas, õlgades, puusades, jalgades, põlvedes jne. Kuid sobib ka tervetele, kes soovivad parandada oma liikumisvõimet. Meetodist on väga palju kasu ka kesknärvisüsteemi probleemide puhul nagu sclerosis multiplex, tserebraalparalüüs ja insult. Muusikutel, näitlejatel ja kunstnikel aitab meetod parandada loomevõimeid. Vanematel inimestel parandada liigeste liikuvust.
Tavaliselt lamab inimene põrandal selili, olles võimalikult vaba ja lõdvestunud. Põrand on keha kõige suurem sõber ja abiline. Õpitakse iseend skaneerima, luues kehaga kontakt põrandaga, õpitakse tajuma erinevusi - punkte, kus kontakt on õrn või olematu ning teisi punkte kus kontakt on täielik ning eristuv. Selline treening arendab taju lihaste üle, mis pakuvad ainult õrna kontakti, hoides kehaosi põrandast eemal, võimaldades töötada teadlikult sügavate lihastega. Liigutatakse kergelt ilma pingutuseta keha erinevaid osi juhindudes sisetundest.

Kellele koolitus on mõeldud:

Osaleda võivad kõik, kes tunnevad huvi on kehatunnetuse parandamise vastu, eriti soovitav on aga meetod kehaterapeutidele, massööridele, tantsijatele, füsioterapeutidele, liikumisõpetajatele, kehalise kasvatuse õpetajatele, taastusraviga tegelejatele, joogaõpetajatele, sportlastele, treeneritele.
Päeva esimesel poolel tegeleme kaela ja õlavöötme piirkonnaga ning pealelõunal lülisambaga.

Koolitus on 100% praktiline.

ÕPETAJA: Irina Karpats
Irina Karpats tegeleb Somaatikaga 2014. aastast, kui osales paljudel seminaridel, mida juhendasid Somaatika ja Feldenkrais meetodi õpetajad Saksamaalt ( Bert Hildebrandt), Rootsist (Elisabet Bloom, Gayatri Schriefer), Israelist (Alon Ritter) Venemaalt (Natalja Koroleva) Kazahstanist (Maksim Kin), Iirimaalt (Brian Ingle). Alates 2017 a. õpib Irina professionaalsel tasandil Somaatika Instituudis (The Ingle Institute for Somatic Education).

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 30.08. hind 75+km eurot.
Alates 01.09.2019. hind 85+km eurot. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 35eurot+km , mille tasumine garanteerib koha kursusel.

Õppekeel: eesti keel

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 56 600 295

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

68 huvitatud  ·  3 osaleb
Somaatika meetodi baaskursus

Somaatika meetodi baaskursus

Pühapäev 20th oktoober 2019, 10:00 - Pühapäev 20th oktoober 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Somaatika meetod on kehatöö meetod, milles keskendutakse kehatöö (bodywork) ja liikumise uuringutele, mis tähtsustavad enda loovat, liikuvat ja eneseavastuslikku protsessi, integreerides keha, liikumist ning taju.
Meetodi autoriks on Ameerika filosoof, Moshe Feldenkraisi õpilane ja järgija Thomas Hanna.
Somaatilise lähenemise idee on õpetada nii, et õpilane oleks teadlik oma keha eripäradest ja oskaks neid kasutada. Iga osaleja on samaaegselt nii õppija kui ka õppematerjal, toetudes anatoomiale, füsioloogiale, psühhofüüsilistele ning arengulistele printsiipidele.

Somaatilises lähenemises pole kindlaid norme, mida peab täitma. Lähtuda tuleb iseenese tajust: sellest, kust liigutus algab ja kus lõpeb ja kuidas mõjub. Somaatiline liikumine küsib, miks ma liigun. Mis mind liigutab? Kehaline tunnetus hõlmab kogu inimese organismi nii seest välja kui väljast sisse.
See meetod aitab inimestel leida efektiivsemaid liikumise viise, kõrvaldada valu, mittevajalikke lihasepingeid ja ebaefektiivseid harjumusi, mis on tekkinud paljude aastate vältel.
Meetod annab erinevaid oskuseid ning töövahendeid eesmärgiga aidata inimesel leida loomulikku liikumist ja märgata selle mustreid samuti kehas toimuvaid protsesse ning reageeringuid. See tähendab, et oma igapäevases elus hakkame kasutama vähem jõudu ja energiat. Eesmärgiks on aidata teadvustada sensoorset ning motoorset taju toetamaks eneseregulatsiooni, eneseteadlikkust ning toetavaid liikumismustreid.

Somaatika aitab vabaneda ka nn kehaga seoses olevatest „ealistest" probleemidest Paljusid vanusega kaasnevaid probleeme- valusid seljas, jalgades, liigestes, krooniline väsimus ja isegi hüpertoonia - need on nähtused, mis ei pea eaga kaasnema. Harjutused, mida somaatiline liikumine pakub, on väga efektiivsed ja on hästi omandatavad kõigi poolt igas vanuses.

Somaatika - see on meetod, mis õpetab:
- vabanema pingest ja kroonilisest väsimusest
- tunnetama oma kehas rohkem energiat
- taastama keha loomulikku liikuvust ja paindlikust
- vabanema lihaste valudest kaelas, õlgades, seljas

Harjutuste eripära:
- harjutusi tehakse seeriatena- harjutused õlavöötmele, harjutused puusadele, harjutused seljale jne;
- harjutused on rahulikud, sujuvad, st. harjutused pole mõeldud lihaste treenimiseks, nad ei näe ette intensiivsust või raskust;
- harjutuste efektiivsus ilmneb juba pärast 1-2 korda läbitegemist.

NB! Koolituspäeva lõpus õpime ja omandame harjutuste kompleksi, mille töötas välja Tomas Hanna koduseks kasutamiseks, mis on väga populaarne ja mida nimetatakse “kassi sirutus”. Nende harjutuste materjalid saab ka paberkandjal koju kaasa.

Kellele koolitus on mõeldud:

Osaleda võivad kõik, kes tunnevad huvi on kehatunnetuse parandamise vastu, eriti soovitav on aga meetod kehaterapeutidele, massööridele, tantsijatele, füsioterapeutidele, liiku-misõpetajatele, kehalise kasvatuse õpetajatele, taastusraviga tegelejatele, joogaõpetajatele, sportlastele, treeneritele.

Koolitus on 100% praktiline.

ÕPETAJA: Irina Karpats
Irina Karpats tegeleb Somaatikaga 2014. aastast, kui osales paljudel seminaridel, mida juhendasid Somaatika ja Feldenkrais meetodi õpetajad Saksamaalt ( Bert Hildebrandt), Rootsist (Elisabet Bloom, Gayatri Schriefer), Israelist (Alon Ritter) Venemaalt (Natalja Koroleva) Kazahstanist (Maksim Kin), Iirimaalt (Brian Ingle). Alates 2017 a. õpib Irina professionaalsel tasandil Somaatika Instituudis (The Ingle Institute for Somatic Education).

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 30.08. hind 75+km eurot.
Alats 01.09.2019. hind 85+km eurot. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 35eurot+km , mille tasumine garanteerib koha kursusel.

Õppekeel: eesti keel

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 56 600 295

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

52 huvitatud  ·  2 osaleb
Verge meetod - toimetulek agressiivse käitumisega

Verge meetod - toimetulek agressiivse käitumisega

Laupäev 9th november 2019, 10:00 - Pühapäev 10th november 2019, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Verge meetod on üks efektiivsemaid ja lihtsalt omandatavaid toimetulekumeetodeid agressiivse käitumisega

Agressiivse käitumisega puutuvad paratamatult paljud inimesed elu jooksul kokku. Selleks võib juhuslik kontakt poes või bussipeatuses, aga selleks võib olla ka käitumishäirega laps või psüühikahäirega klient või joobes patsient.

Oskus ennetada konflikte ja saada hakkama agressiivse käitumisega on vajalik igale inimesele, aga kindlasti igale professionaalile, kes puutub oma töös kokku inimestega. Verge metoodikaga saab seda teha viisil, mis võimaldab jätkata abistava elukutse esindajal tõrgeteta tööd ka peale konfliktset olukorda.

2-päevasel kursusel, 9.-10. november, õpitakse terapeutilises keskkonnas (koolis, teraapiaruumis, muus lasteasutuses, hooldus-, ja erihooldusasutustes, tervishoiuasutustes, perearsti kabinetis, massaažisalongis jne) ohjama vägivaldset käitumist.

Nimetatud asutustes on töötajatel kohustus tagada laste, patsientide ja/või klientide turvalisus ning seda viisil, mis tagaks asutuse põhieesmärkide täitmise ja asutuses viibijate turvalisuse. Koolituse eesmärk on omandada turvalised sekkumismeetodid vägivaldse ja agressiivse käitumisega toimetulekuks.

Sisu kirjeldus:

- vägivalla ennetusstrateegiad tööl;
- käitumisprobleemidega inimestega töötamise alustalad;
- laste-, hooldus-, ja erihooldusasutuse töötaja või tervishoiutöötaja poolt füüsilise jõu kasutamise õiguslik raamistik Eestis, valdkonna eriseadused, üldpõhimõtted, jõu kasutamist välistavad asjaolud;
- ründeohu tuvastamine, kehaliste märkide “lugemine”;
käitumine füüsilise ründe korral nii ohvrina, konfliktolukorra lahendajana kui kolleegi abistajana:
- kontaktimeetodid ja positsioneerimine ärevas olukorras
enesekaitsevõtete füüsiline harjutamine erinevate rünnete (juustest haaramine, hammustamine, käest haaramine, kägistamine, riietest haaramine) korral;
- kaklustele vahelemineku erinevate taktikate harjutamine simulatsioonharjutuste raames;
- erinevate eskortvõtete harjutamine inimese turvaliseks liigutamiseks;
- füüsilisele agressioonile vaheleastumine nii enesevigastamise, materiaalse vägivalla kui ka teise inimese poole suunatud vägivalla situatsioonides.
- meeskonnatöö alustalad ärevas olukorras
- agressiivsete olukordade dokumenteerimine
- agressiooni ennetav kommunikatsioon
- kommunikatsiooni mudelid
- konflikti dünaamika
- verbaalne piiride seadmine
- suhtlemine verbaalselt agressiivse inimesega

KOOLITAJAD
Airiin Demir (kliiniline psühholoog) ja
Martin Kallavus (õigusteaduste bakalaureus).

Airiin on psühholoogi ja terapeudina töötanud aasast 2004, omades nii Eestis kui Norras töötamise kogemust. Alates 2011 töötab ta OÜ Corrigo Jõhvi Noorukite ravi ja rehabilitatsioonikeskus, olles seega tugev praktik. Alates 2013 on ta ametlik Verge koolitaja ja käitumishäirete ja konflikti teemaliste koolituste läbiviija. Martin Kallavus on Verge Eesti treener ja koolitaja alates 2013. aastast, töötades muuhulgas tegevusjuhendajate individuaalse ja grupinõustamisega töös tõsiselt agressiivsete klientidega.

Verge Opplæring AS asutati Norras 1992. aastal ning tänaseks on ta kujunenud juhtivaks koolitajaks selles valdkonnas. Eestisse jõudis verge metoodika 2012. aastal. Norra ja Eesti treenerite poolt loodud Verge Eesti pakub Norras kakskümmend aastat edukalt rakendatud oskusteavet, kuidas tulla toime agressiivse käitumisega erinevates olukordades.

KOOLITUSE VÄLJUNDID
Osalenu
- teab, millised on füüsilise vägivalla ohjamise õiguslik raamistik Eestis;
- teab, milline on ägedas konfliktolukorras konflikti vaibumist soodustav verbaalne käitumine ning milline tegevus ja käitumine võib ägedat konfliktolukorda võimendada;
- tunneb ära olukorrad, kus füüsilise ründe oht on tõenäoline,
oskab reageerida füüsilisele ründele adekvaatselt st arvestades kolme põhimõtet: vähim vajalikkus, proportsionaalsus ja seaduslikkus;
- ohjates füüsilist vägivalda teeb seda viisil, mis on turvaline talle endale, agressorile ja kolleegidele ning võimaldab jätkata terapeutilist tööd agressoriga.

OSALUSTASU: 150+km eurot registreerimisel kuni 15.10, edaspidi 190+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 50+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO:
Õppekava nimetus: Verge meetod - toimetulek agressiivse käitumisega.
Õppeaja kestus: kaks õppepäeva
Õpingute alustamise tingimused: keskharidus
Õppekeel: eesti keel
Õppekava maht, sealhulgas iseseisva töö osakaal: 14 auditoorset tundi, iseseisev töö puudub.
Tõendi saamise nõuded: Osavõtt auditoorsest tööst ja treeningutest 80% ulatuses.
Ruumi kirjeldus: Toolide ja esitlustehnikaga ruum
... Rohkem infotVähem infot

46 huvitatud  ·  6 osaleb
Gentle Bio-Energetic 8-days course with Richard Overly

Gentle Bio-Energetic 8-days course with Richard Overly

Neljapäev 14th november 2019, 10:00 - Pühapäev 17th november 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Starting from November there is again and opportunity to learn the techniques of Gentle Bio-Energetics in Estonia.

GBE is a body psychotherapy process developed by Dr. Eva Reich and based on and inspired by the works of his famous father the psychoanalyst Wilhelm Reich.

(Information in Estonian// Eestikeelne info: www.facebook.com/events/848920118816066/)

Wilhelm Reich was the first psychoanalyst, who brought the subject of body into the psychotherapy, and discovered that our posture, shape and movement all have an impact also on the psyche. In other words – by relaxing the body and gently melting away the protective armor it has created that keeps the person in tensions we also let the psyche to relax and our various psychological, emotional and trauma-related problems will get released.

Gentle Bio-Energetics is based on the idea that throughout our lives from the conception till death various events influence the flow of our life energy. The aim of the technique is to restore the natural flow of the life energy in our body. The word “gentle” refers to the helper/therapist, whose touch and verbal interventions are gentle and supportive. Physical touch in all GBE techniques is extremely light and gentle – it can be compared with the gentle touch of the butterfly.

The teacher Richard Overly, who is the direct student and successor of Eva Reich herself, has said that in GBE it’s not so much about the technique, but about the understanding in what process the client/person is currently processing, what are the major patterns of their life, what kind of early and later traumas they have had and how these have created blockages and barriers to their health, relationships, personal development etc.

Whom the GBE is meant for? To the parents, psychotherapists, masseuses, physiotherapists, midwives, people involved in caretaking of children and babies, teachers, doctors, psychologists, clergy and for all the other people, who take interest in increasing the life quality for themselves and others.

What will we learn during these 8 days? GBE theory includes the subjects of life energy, trauma and armor and their impact on human health and life patterns. The participants will study what is the role of a therapist in the healing process, the meaning of unconditional love and will get instructions on how to lead a GBE session.

The Gentle Bio-Energetics theory and more than 30 techniques include:
* Butterfly Touch Massage (pregnancy, birth, newborns, children, adults, cancer patients etc.);
* Bioenergetics Balance (after anesthesia, surgery, bone fractures or in case one feels separated from ones body etc.);
* Psychodrama Birth (for healing the birth traumas);
* Metamorphosis (regressive technique that enables to heal pre-natal traumas; the short version is a good method for pregnant women to increase the energy flow in the uterus and avoid the risks of stillbirth; the short version is also suitable for children and adults with learning difficulties);
* Work with emotions and relationships;
* Brazilian Toe Massage (for balancing energies and reducing pain);
* Psychophonic Breath (for the pregnancy and/or segmented armor);
* Peristaltic Butterfly Touch Massage (for the digestive tract, for melting the smooth muscle armor)
* Melting segmented armor
* Orgon Blanket (“orgon energy” was the Reichian term for life energy)
* Bach Flower Remedies etc.

The participants will observe the demonstrations by GBE practitioners and then practice these under the supervision of the practitioners experiencing both: the giving and the receiving role.

Eva Reich – the creator of Gentle Bio-Energetics.
Dr. Eva Reich started her work as a doctor in the department of premature babies in the Harlem Hospital back in 1950-es. She travelled a lot and observed the pregnancy, childbirth and after-care practices in various countries and among various cultures and concluded that the birth-traumas are the main course for our “armoring”. Her goal was never to develop an ideal mothers and fathers, but to create the essential safe and vitally healthy environment in order to offer the best experience for the newborn.

Teachers:
Richard Overly (USA) – psychotherapist, theologian, the director of the Gentle Bio-Energetics Institute in NC, USA. Richard has been a practicing therapist since 1968 and is an author of several GBE study-books. He was Eva Reich’s direct student since 1985 until her death in 2008. He has took on the mission to continue Eva’s vision and legacy and is teaching GBE in Latvia, Lithuania, Singapore, Australia, Malaysia, USA, Poland, Greece and now also in Estonia.

Ilze Jankovska (LV) – the first European therapist, who graduated the full GBE 4-year certification course. Thanks to her efforts the knowledge, books and Gentle Bio-Energetics courses have reached Europe. She has held several courses in nearby countries up to date. In Tallinn she will be the assisting teacher to Richard Overly.

"A peaceful world requires healthy, happier humans. Healthier babies result in a healthier world. A good start in life should be the highest priority. The baby has a birth right to a pink, rosy beginning. The important thing for human kind is to prevent neurosis from birth on." - Eva Reich

Link for registration: goo.gl/forms/fvkzNpnzZI6i2p5s2

The course will take place in Tallinn, Estonia, Weizenbergi 20/1.

THE PRICE
The Early Bird price for I part of the course (until September 30th, 2019) is EUR 320.
After that date it will be EUR 350. The price for the II part is of the equal sum and the transaction should be made before the second part in spring 2020. So the total sum for the Early Birds for the 8-day course is EUR 640.

After signing up for the course the participant will be sent a confirmative pre-payment invoice on EUR 100, which will be discounted from the last payment of the II part of the course. The pre-payment invoice is due within 4 weeks.
Timely prepayment will guarantee the spot on the course.
NB! Discounts:- 25% for all the former participants of the course “Dr. Eva Reich GBE for the pregnancy and birth” PLEASE DO MARK THIS IN THE COMMENTS SECTION WHILE REGISTERING YOURSELF TO THE COURSE.

The size of the group is limited.

Course hours: The course consists of 8 training days and contains 64 academic hours.
First part of the course: November 14th – 17th, 2019
Second part of the course: March 5th – 8th, 2020
The course is in English with Estonian translation.
More info: tarkustekool@gmail.com

Gentle Bio-Energetics Institute, www.gentlebio-energetics.com
... Rohkem infotVähem infot

7 huvitatud  ·  1 osaleb
Leebe bioenergeetika (kehapsühhoteraapia) 8-päevane kursus I osa

Leebe bioenergeetika (kehapsühhoteraapia) 8-päevane kursus I osa

Neljapäev 14th november 2019, 10:00 - Pühapäev 17th november 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Novembrist alates on taas võimalik Eestis õppide leebe bioenergeetika meetodeid. Leebe bioenergeetika (Gentle Bio-Energetics) on kehapsühhoteraapia protsess, mille arendas välja dr. Eva Reich oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reichi terapeutiliste tööde põhjal.

(INFORMATION IN ENGLISH: www.facebook.com/events/420541418539764/)

Willhelm Reich on esimene, kes tõi keha käsitlemise psühhoteraapiasse ja avastas, et kehahoiak, kuju, liikumine jne mõjutavad ka psüühhikat. Teisisõnu - lõdvestades keha, lammutades leebelt selle kaitserüüd, mis hoiab inimest pinges, lõdvestub ka psüühika ja lahenevad psühholoogilised, emotsioonide ja traumaga seotud probleemid.

Leebe bioenergeetika lähtub ideest, et meie elus leiavad viljastumisest kuni surmani aset sündmused, mis mõjutavad meie eluenergia voolu. Leebe bioenergeetika eesmärk on taastada meie loomulik eluenergia vool kehas. Sõna „leebe" viitab terapeudile/aitajale, kelle puudutused ja verbaalne sekkumine on toetavad ja õrnad. Kõikides LBE tehnikates kasutatakse väga leebeid ja õrnu puudutusi kehal – neid võib võrrelda liblika kerge puudutusega.

Õpetaja Richard Overly on ütelnud, et leebe bioenergeetia puhul pole asi mitte vaid tehnikas, vaid pigem mõistmises millist protsessi klient/inimene parasjagu läbib, millised on tema elu mustrid, millised traumad on tema elus ja varases eas olnud ja mil viisil need on tekitanud piiranguid tervisele, suhetele, enesearengule jne.

Kellele LBE on mõeldud? Lapsevanematele, psühhoterapeutidele, massööridele, füsioterapeudidele, ämmaemandatele, laste ja beebide hooldusega seotud töötajatele, õpetajatele, arstidele, psühholoogidele, vaimulikkonnale ja kõigile teistele inimestele, kes on huvitatud enda ja lähedaste elukvaliteedi paremaks muutmisest.

Mida kaheksa päeva jooksul õpitakse? LBE teooria hulka kuulub tegelemine eluenergia, trauma ja turvisega ning nende mõjuga meie tervisele ja elumustritele. Osalejad uurivad terapeudi rolli tervenemisprotsessis, tingimusteta armastuse tähendust ja saavad juhiseid seansside läbiviimiseks.

LBE teooria ja rohkem kui 30 tehnika hulka kuuluvad:
• Liblikmassaaž (rasedus, sünd, vastsündinud, lapsed, täiskasvanud, vähipatsiendid jne.)
• Bioenergeetiline tasakaalustamine (pärast narkoosi, operatsiooni ja luumurdu; kehast eraldatuse tunde korral jne.)
• Sünni psühhodraama (sündimisel tekkinud traumade leevendamiseks)
• Metamorfoos (regressiivne tehnika, mis võimaldab tervendada raseduse ajal toimunud traumad; lühem versioon on hea tehnika rasedale naisele, et suurendada energiavoolu emaüsasse ja vähendada nurisünnituse riske; sobib kasutamiseks ka laste ja täiskasvanute õpiraskuste puhul)
• Töötamine emotsioonide ja suhetega
• Brasiilia varbamassaaž (energia tasakaalustamiseks, valu leevendamiseks)
• Psühhofooniline hingamine (rasedatele ja segmentide turvise puhul)
• Liblikmassaaži peristaltiline massaaž (seedetraktile, silelihaste turvise sulatamiseks)
• Segmentide turvise sulatamine
• Orgoontekk (orgnoonenergia on Reichi loodud väljend eluenergia kohta)
* Bachi õieteraapia jne.
Kursusel osalejad vaatlevad praktikute läbiviidavaid tehnikaid ning praktiseerivad neid seejärel juhendaja järelevalve all nii saaja kui vastuvõtja rollis.

Kursusel õpetab dr Richard Overly – psühhoterapeut, teoloog, USA-s asuva Leebe Bioenergeetika Instituudi direktor. Richard on tegelnud teraapiaga aastast 1968 ning on paljude leebe bioenergeetika alaste õppematerjalide autor. Säilitades dr. Eva Reichi visiooni, õpetab Richard Overly LBE teooriat ja tehnikaid Lätis, Leedus, Singapuris, Malaisias, USA-s, Poolas, Kreekas ning juba Eestis.

Praktiline info:
Selga panna mugav riietus, koolitusprotsess toimub osaliselt põrandal.
Kõik terve kogu kursuse läbinud osalejad saavad USA Leebe Bioenergeetika Instituudi (Gentle Bio-Energetics Institute) tunnistuse. See kursus on professionaalne väljaõpe koduseks või professionaalseks kasutuseks.
Pärast koolitust võib hakata tehnikaid praktiseerima sugulaste, sõprade, tuttavate ja klientidega. Edaspidi oma töös LBE meetodeid kasutades on võimalus täita nõuded, saamaks LBE praktiku tunnistus ja/või liblikmassaaži õpetaja tunnistus.

Registreerimine toimub läbi lingi:
forms.gle/gjmp5GEPEWA7etMf8

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Kursuse maksumus:
Kursuse I osa maksumus varajasele registreerijale (kuni 30. september 2018) on 320 eurot, edaspidi 350 eurot.
II mooduli osalemistasu on samaväärne ning selle arveldamine toimub vahetult enne II osa toimumist aasta II pooles.
Seega kokku on varajase registreerija kursuse tasu 8 päeva eest 640 eurot.

Peale registreerimist väljastatakse ettemaksuarve 100 eurot, mis arvestatakse maha kursuse II osa viimasest maksumusest. Ettemaksuarve tasumise tähtaeg on 4 nädalat. Ettemaksuarve õigeagne tasumine garanteerib koha kursusel.
NB! Soodushinnad:
-50% soodustust varasemal 8-päevasel kursusel osalenuile.
-25% soodustust koolitusel Dr Eva Reich’i Leebe bioenergeetika meetodid raseduse ja sünni toetuseks osalenuile
REGISTREERUDES MÄRGI SEE PALUN KOMMENTAARIDESSE!

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: Kursus koosneb 8 õppepäevast, kokku 64 akadeemilist tundi, millest I osa toimub 14.-17. november ja II osa toimub 5.-8. märts 2020.

Koolitus toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com

Kuula ja loe lisaks!

Alar Tamming räägib Willem ja Eva Reichist Klassikaraadio saates „Traditsiooni tarkus", mida saab ka järelkuulata: arhiiv.err.ee/vaata/traditsiooni-tarkus-traditsiooni-tarkus-keha-psuhholoogia-rajaja-william-reich

Loe ka:http://elutark.delfi.ee/tervis/liblikmassaazi-abil-lodvestunuks?id=63937989

Intervjuu leebe bioenergeetika meetodi õpetaja ja Eva Reichi meetodite edasiviija Richard Overlyga: alkeemia.delfi.ee/hallokosmos/uusmaailm/nadala-alkeemik-richard-overly-keha-psuhhoteraapia-leebe-...

Gentle Bio-Energetics Institute, www.gentlebio-energetics.com
... Rohkem infotVähem infot

47 huvitatud  ·  2 osaleb
Lastemassaaži algkursus

Lastemassaaži algkursus

Laupäev 16th november 2019, 10:00 - Pühapäev 17th november 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Lastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 16.-17. november 2019 ja 11.-12. jaanuar 2020.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/lastemassaazi-algkursus/

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20b, Tallinn, 9.-10. november 2019 ja 11.-12.jaanuar 2020.

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 14.10.2019. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis tavajuhul arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

37 huvitatud  ·  4 osaleb
Praktiline metafoorkaartide koolitus

Praktiline metafoorkaartide koolitus

Pühapäev 17th november 2019, 10:00 - Pühapäev 17th november 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Metafoorikaardid on universaalsed kaardid, mis metafooride ja assotsiatsioonide kaudu annavad võimaluse tegeleda terapeutiliselt inimese sisemaailmaga ja toetavad loovuse arendamist.

Metafoorkaardid on põnev ja efektiivne tööriist inimestega tegeleva spetsialisti tööriistakastis. Kaardid võimaldavad läbi erinevate kujundite ja metafooride leida seoseid ning tõmmata paralleele elu rõõmude ja muredega. Samuti saab nende abil otsida lahendusi oma probleemidele.
Kindlasti pole tegemist ennustuskaartidega - metafoorkaardid avavad tee inimese sisemaailma – kaartidel olevate piltidega tekkivad assotsiatsioonid aitavad saada kontakti lapsepõlvemälestuste, teadlike või allasurutud kogemuste ja tunnetega ning enesearengu teel edasi liikuda.

Praktilisel ühepäevasel kursusel saad võimaluse nende kaartidega lähemalt tutvust teha! Need sobivad töötamiseks nii laste kui ka täiskasvanutega. Kursusel õpid läbi praktilise kogemuse tundma nende kaartide maagilist maailma (sealjuures kasutatakse erinevaid kaarte) ning saad ideid, kuidas oma professionaalses töös või ka lihtsalt pereringis kaarte kasutada.

Koolituse sihtgrupp: keha ja meele terapeudid, mänguterapeudid, õpetajad, psühhoterapeudid, sotsiaaltöötajad, psühholoogid, karjäärinõustajad, enesearengust huvitatud inimesed jt huvilised, kes soovivad avastada põnevat maailma, mis peitub assotsatsioonide taga.

Kursust viib läbi koolitaja ja mänguterapeut Sirli Kivisaar.
Sirli Kivisaar on mitmeid aastaid viinud läbi suhtlemistreeninguid Annely Sootsi Koolituses ja Tervisekoolis. Tema huvi suhtlemise ja inimese mõtlemise muutmise vastu sai alguse juba Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd õppides. Praeguseks on ta ennast pidevalt täiendanud nii välismaal kui ka kodumaal ning lisaks vägivallatu suhtlemise süvendatud õppimisele on ta lõpetanud OÜ Terviklik Mina koolituse hüpnoterapeudina. 2014.a. lõpetas Sirli mänguterapeudi kursuse. Täiendõpe on hõlmanud pereteraapiat ja mänguteraapiat, kehateraapiaid ja on läbinud mitmeid kursusi suhtlemise, psühho-neuro-immunoloogia ja psühholoogia alal. Sirli on tegelnud nii rasedate, laste kui ka täiskasvanute koolitamise ja teraapiaga. Sirli võtab terapeudina vastu OÜ Via Naturale.

Registreerimine õppepäevale toimub läbi lingi:
goo.gl/forms/DvDw7nQ9S51DV3Gg1

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Kursuse maksumus: 75 eurot+km registreerimisega kuni 20.oktoober. Edaspidi hind 90 eurot+km. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 25eurot+km , mille tasumine garanteerib koha kursusel.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 8 tundi auditoorset tööd

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
****
Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS: Praktiline metafoorkaartide kursus
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud kirjutuslaudade ja toolidega, õppematerjalidega, tehniliste vahenditega (arvuti, data projektor, tahvel, paber) ja abivahenditega praktika läbimiseks.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel kogumahus osalenuile
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane unneb erinevaid metafoorkaarte ning omab baasoskusi nende kasutamiseks erialases töös.
... Rohkem infotVähem infot

48 huvitatud  ·  7 osaleb
Tiibeti astroloogia sissejuhatav kursus

Tiibeti astroloogia sissejuhatav kursus

Laupäev 23rd november 2019, 10:00 - Pühapäev 24th november 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Tiibetlastel on uskumus, et astroloogia kingiti teadmatuses olevatele inimestele, et neil oleks kergem olla kooskõlas loodusseadustega, aidata oluliste otsuste langetamisel ja vältida või parandada ebasoodsaid olukordi.
Seega saame neid teadmisi võtta kui head teejuhti kes aitab meil sihtmärgini jõuda ja elada suuremas harmoonias kogu meid ümbritsevaga.
2-päevasel kursusel annab õpetaja Silja Plm nii teoreetilise ülevaate Tiibeti astroloogiast kui õpetab tegema ka lihtsamaid kaarte.

Tiibetlasele pole astroloogia pühapäevane lõbustus ega ennustuskunst, vaid argiste toimetamiste üks osa. Täpsemalt üks paljudest austusväärsetest õpetustest, mis sellest vanast traditsioonist siiani elus püsivad.

Astroloogia teadmised on tiibetis väga olulisel kohal ka meditsiinis, sest astroloogiliste arvutustega saab kinnitada haiguse õiget diagnoosi või aidata kaasa selle kiiremale leidmisele. Samuti saab arvutustega leida kõige paremaid päevi ravimite valmistamiseks ja nende andmiseks patsiendile. Ka paljude budistlike rituaalide tegemiseks on vaja konsulteerida astroloogiga, kes arvutab nende sooritamiseks kõige sobivamad päevad ja ajad.

Kursus põhineb tiibeti elementide astroloogial mille alustaladeks on 5 elementi, 12 loomamärki, 8 trigrammi ja 9 mewa numbrit. Kuigi tiibeti astroloogia on saanud mõjutusi nii hiina kui india astroloogiast, on tegu täiesti unikaalse ja omaette astroloogia haruga. Kõige vanem ja omanäolisem osa tiibeti astroloogiast on mewa numbrite süsteem kus käsitletakse eelmiste elude mõju praegusele elule. Ning samuti soovitusi elustiilile, budistlikele praktikatele, tegudele jms – tagamaks paremat ümbersündi ja paremaid võimalusi järgmises elus.

Kursuse teemad:
- Tiibeti astroloogia ajalugu ja kujunemine
- Tiibeti astroloogilise süsteemi olemus ja ülesehitus
- Elementide ja loomamärkide arvutuste tegemine
- Isikliku parkha ja mewa märgi teada saamine ning nende mõjud elule
- Nädalapäevade mõju ja olemus erinevatele ettevõtmistele
- Suhtekaardi arvutamine ja olulised elemendid aastakaardis
- Tegevuste, rituaalide ja amulettide soovitused negatiivsete märkide korral

ÕPETAJA: Silja Palm
Silja kirjutab enne kohta nii: “Minu astroloogia huvi sai alguse 7 aastaselt kui mu ema tutvustas mulle hiina astroloogia 12 loomamärki, sellest ajast alates hakkasin huvi tundma inimeste ja märkide seoste vastu.
Olen õppinud tiibeti astroloogiat Moskvas, Indias ning ka Eestis. Kõige olulisemaks õpetajaks ja mõjutajaks pean tänaseks meie hulgast lahkunud munk Lama Lobsangit, kelle õpetusi ja nägemust soovin oma tegevusega ka edasi anda. Tema juures alustasin Tiibeti astroloogia õpinguid 2009. aastal. Indias olen saanud olulisi lisateadmisi munga Karma Tenzin`i käest kelle karismaatilisus, oskuslikkus ja mitmekülgsus on aidanud mind veelgi enam edasi areneda.
Tiibetis kutsutakse astroloogiat ka tsi rik ehk „arvutamise teaduseks“. See ei ole nende jaoks ainult ennustamiskunst, vaid seda kasutatakse ka aja rütmide ja tsüklite teadasaamiseks ja tundmaõppimiseks. Nende teadmiste abil on võimalik vähendada või vältida kannatusi ja ebasoodsaid olukordi. �Olen ise õppinud elementide astroloogiat ehk Byung –Tzi`d, mida tuntakse ka Nag Tzi nime all. Elementide astroloogia kujunemises on olnud oma osa küll Hiina astroloogial, kuid algsed arvutused ja meetodid kujunesid siiski välja Tiibetis juba böni ajastul.”
Silja on ainuke Tiibeti astroloog Eestis

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Tiibeti budistlikust traditsioonist või astroloogiast ei ole eelduseks.

TOIMUMISE AEG: 23.-24. november kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: eesti keel
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

OSALUSTASU: 140 eurot + km registreerimisega kuni 15.10.2019. Edaspidi on vabade kohtade olemasolul osalustasu 150+km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele kehtib soodushind!

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle sisseamksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja padjad istumiseks ning pabertahvel
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Tiibeti astroloogia aluseid ja lihtsamate kaartide koostamisi
... Rohkem infotVähem infot

43 huvitatud  ·  3 osaleb
Üleminekuteraapia sissejuhatav kursus

Üleminekuteraapia sissejuhatav kursus

Pühapäev 1st detsember 2019, 10:00 - Pühapäev 1st detsember 2019, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Üleminekuteraapia sissejuhatav kursus

Üleminekuteraapia, mis on välja kasvanud tanatoteraapiast on nii keha kui meele süvalõdvestumise teraapia.

Üleminekuteraapias kasutatakse minimaalse keerukuse ja maksimaalse efektiivsusega võtteid, mis võimaldavad vallandada enesetervenduslikel energiavarudel ja seda tänu täieliku lõdvestuse saavutamise.
Läbi sügava lõdvestuse on võimalik leida lahendust keerulistele psühholoogilistele ja kehalistele probleemidele.

Igal inimesel on pingeid, kuid paljudel juhtudel on need sellised, mis toovad kaasa erinevaid probleeme ning lõdvestumine ei ole kuigi lihtne. Eriti pinges on lihased, mis seotud selgrooga ehk süvalihased, mida reguleerib vegetatiivne närvisüsteem ja mida vaid mõtte teel antud käsu abil pole võimalik lõdvestada. Kui need lihased on pinges, ei saa ka meie kesknärvisüsteem ja teadvus lõdvestuda, mistõttu võib kannatad meie nii füüsiline kui vaimne tervis.

Üleminekuteraapia nimetus tuleb sellest, et sügavat lõdvestust kogeb inimene surma hetkel. Sel momendil lõdvestuvad kõik keha lihased, seega loomulikul viisil saavutame me täieliku lõdvestuse kindlasti vahetult enne surma, kuid teatud meetodeid kasutades on võimalik kasutada keha enda sügava lõdvestuse oskust juba eluajal, eesmärgiga lahendada mitmeid probleeme.

Üleminekuteraapias püütakse erinevate tehnikatega jõuda nii kaugele, et aidata patsientidel lõdvestuda nii sügavalt, nagu surmaeelses hetkes, tehes seda siiski turvaliselt ja pehmelt. Teraapiaga saavutatakse seisund, kus mõtted ja keha on eraldi, inimene puhkab ja lõdvestub ning seeläbi terveneb.

Mõnes mõttes sarnaneb üleminekuteraapia ka unenägemisele - ka unes elame me läbi päeval juhtunud emotsionaalseid sündmuseid, kuid üleminekuteraapia puhul on võimalik sama teha ärkvelolekus, olles ise protsessis kohal ja seda juhtides.


Õpetaja Roman Goldrin on manuaalterapeut, massöör, kinesioloog. 2013. aastal omandas ta ka tanatoterapeudi sertifikaadi. 2018. Aastast alates on tanatoteraapia alustel põhinev teraapiameetod, kus kasutatakse ka teisi keha-meele praktikaid kandnud nime üleminekuteraapia.

Goldrin on õppinud eri kursustel Kaasani ülikooli professori Grigori Ivanichevi, Praha arstide Karl Leviti ja Melina Horinova ning Moskva ülikooli professori Ljudmilla Vassiljeva käe all.
Ivanichev ja Levit on maailma tuntumaid manuaalteraapia asjatundjaid, Vassiljeva rakendusliku kinesioloogia lipulaev Venemaal. 2002. aastal juhendas Goldrin Vilniuses juba esimesi arstide seminare, 2004. aastal alustas erapraksisega.
Goldrin on töötanud ka tippteadlase Stanislav Grofi käe all ning õppinud tanatoteraapiat (surmateraapia) psühholoogi-psühhiaatri Vladimir Baskakovi käe all, kes on selle meetodi looja.
Goldrin on töötanud ka Eesti olümpiakoondise meeste Jüri Jaansoni, Indrek Pertelsoni, Aleksei Budõlini ja Gerd Kanteriga.


SIHTGRUPP
Üleminekuteraapiat võib õppida igaüks, kes soovib kogeda sügavat lõdvestumist nii keha kui meele tasandil.
Huvilised saavad teraapiameetodeid edasi õppida, nende teiste peal rakendamiseks, sissejuhatav kursus on mõeldud teraapiaga tutvumiseks ning ise kogemiseks. Edasiõppimiseks on vajalik sissejuhatava kursuse läbimine. Edasiõppe grupisuurus on maksimaalselt 12 inimest.


TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 30.10. hind 80+km eurot.
Alats 01.11. 2019. hind 90+km eurot.
Registreerumisel väljastatakse arve 30+km summas, mis tuleb tasuda kahe nädala jooksul ja mis garanteerib koha kursusele.

Õppekeel: eesti keel

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
forms.gle/VSukttNpQiqpNLov8

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 56 600 295

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS: Sissejuhatus üleminekuteraapiasse
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile sooi korral.
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb üleminekuteraapia aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

31 huvitatud  ·  4 osaleb
Mindfulnessi intensiivkursus - MBSR originaalkursuse tuum

Mindfulnessi intensiivkursus - MBSR originaalkursuse tuum

Laupäev 1st veebruar 2020, 10:00 - Pühapäev 2nd veebruar 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Meil on hea meel teada anda, et veebruaris toimub Eestis mindfulness MBSR (mindfulness based stress reduction), ehk Jon Kabat-Zinni loodud mindfulnessi meetodi originaalkursus!

Sel kahepäevasel kursusel käiakse läbi ühe populaarseima ja enim tõenduspõhist tagasisidet kogunud mindfulnessi kursuse, MBSR (mindfulness based stress reduction ehk mindfulnessil põhineva stressi alandamise kursuse )peamine olemus ja harjutused.

MBSR Programm on loodud prof Jon Kabat-Zinni poolt Mindfulnessi Keskuses Massachusettsi Ülikooli juures ja veebruaris toimuva kursuse õpetaja Leena Pennanen on Jon Kabat-Zinni õpilane ning esimene ametlikult sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes. Õpetaja Leena väga lähedane kontakt Massachusettsi ülikooliga tagab kursuse kõrge kvaliteedi ja mbSR originaalalustele vastava õpetuse.

Kursuse põhirõhk on mindfulnessi kasutamisel aitaja rollis. Kursus sobib psühholoogidele, (vaimse tervise) õdedele, arstidele, terapeutidele, treeneritele, massööridele, aga ka kõigile teistele, kes soovivad õppida kasulikke tööriistu nii iseenda kui oma lähedaste kui klientide/patsientide/õpilaste abistamiseks.

Kursuse käigus käiakse läbi originaal MBSR 8-nädalase programmi peamised harjutused ja praktikad. Kursus on praktiline ja annab rida praktilisi meetodeid igapäevaseks kasutamiseks.

Osalejad saavad tunnistuse, mis kinnitab, et on läbitud MBSR baasteadmised. See tunnistus võimaldab huvilistel osaleda edasiõppes.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab MBSR peamisi meetodeid, on kogenud harjutusi ja oskab neid kasutada oma töös.

TOIMUMISE AEG: 01.-02. veebruar 2020 kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise keel, vajadusl sosintõlge eesti keelde
LÕPETAMISEL: nii Center for Mindfulness (CFM) kui Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli tunnistus

KOOLITAJA: LEENA PENNANEN
Center for Mindfulness Finland looja ja juhataja. Leena on olnud esimene sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes, ta on olnud ja jätkuvalt on mindfulnessi innukas arendaja ja koolitaja ka rahvusvahelisel tasandil. Leenal on üle 15 aasta kogemust ka MBSR õpetajate koolitamisel, mis teeb ta hinnatud ja nõutud praktikuks mitmetes riikides.
Leena loodud Center for Mindfulness Soomes on kutsutud Massaschusetsi Ülikooli Mindfulnessi Keskuse juuurde kuuluva Mindfulnessi liikumise Common Good liikmeks. Asutajaliikmeteks on kutsutud vaid 10 keskust üle maailma. Leena teeb koostööd ka Chris Ruanega, Ühendkuningriigi parlamendiliikmega ja Jamie Bristowiga, Mindfulness Initiative direktoriga, et tuua mindfulnessi parlamentidesse ja teistesse ühiskondlikesse valdkondadesse.�

OSALUSTASU: 290 eurot + km. Eraisikutele kehtib tulumaksutagastus 20%.
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Varajase registreerija soodustus kuni 30.09.19 on 260+km ja Vaikuseminutite kollektiivi soodushind on 240+km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

Peale registreerumist saadame Sulle sisseamksuarve 50+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele. Kuna tegemist on praktilise kursusega, on kohtade arv piiratud.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Psühholoogia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik istumispatjade ja toolide olemasolu
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis lühike materjal.
... Rohkem infotVähem infot

73 huvitatud  ·  2 osaleb