Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

Praktiline taimeravi ja ravimtaimede kursus Eestimaa eri paigus

Kolmapäev 12th august 2020, 14:00 - Kolmapäev 12th august 2020, 18:00+6Neljapäev 13th august 2020, 10:00 - Neljapäev 13th august 2020, 18:00Reede 14th august 2020, 10:00 - Reede 14th august 2020, 14:00Laupäev 19th september 2020, 10:00 - Laupäev 19th september 2020, 18:00Pühapäev 20th september 2020, 10:00 - Pühapäev 20th september 2020, 14:00Laupäev 10th oktoober 2020, 10:00 - Laupäev 10th oktoober 2020, 18:00Pühapäev 11th oktoober 2020, 10:00 - Pühapäev 11th oktoober 2020, 14:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Märtsis algab taas 7 moodulist koosnev taimeravikursus, mille käigus õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimabilisi leidma.

KOOLITAJAD: ravimtaimeteadlane Ain Raal, taimetark ja farmatseut Maret Makko, bioloog, ravimtaimetundja ja 4TUULT ravimtaimetoodete valmistaja, Hiina loodusravi spetsialist Annika Nellis, taimetark ja Võilillefestivali eestvedaja Mercedes Merimaa, loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, allikauurija Kristel Vilbaste ja taimetark ja Vigala Sassi pärimuse hoidja Elo Liiv, Süvahavva taimetalu perenaine Reet Pettai, saunanaine, saunaravitsemise praktik ja saunatraditsiooni hoidja Kairi Aaspere, Püha Hildegardi Tervenduskunsti tutvustaja Eestis Heli Kann ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli looja ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.

Selleks, et kursus oleks võimalikult praktiline, toimuvad osad tunnid väljas taimi tundma õppides, korjates ning nendega ka sügavamal hingetasandil sõbraks saades. Selleks, et inimkeha tasakaalutustest aru saada, käsitleme kursusel kõiki organsüsteeme ja enimevinud terviseprobleeme, nende energeetikat ja taimabilisi.

Selleks, et õppida tundma erinevaid taimekoosluseid, külastame ka Eestimaa mitmeid eri paiku.

Maikuu koolitus toimub Võilillefestivali keskpunktis, et ammutada jõudu taimeilma vägevailt, suve alguse koolitus on rohke taimevalikuga Lilleoru ürdiaias, suve keskpaigas külastame Männisalu talu ehk Vigala Sassi dendroparki ja loitsuplatsi, kus meid võõrustab Sassi pärimuse hoidja Elo, suve lõpu koolitus toimub Lõuna-Eestis, Hundiallikal, kus taimemaailmale lisaks piilume suitsusaunas saunateraapia tervistavasse maailma ja Süvahavva taimetallu ning Mikk Sarve Ilmamäe tallu, kus meid võõrustab Kristel Vilbaste. Iga mooduli juurde kuulub ka praktiline osa - õpime tegema salve, kreeme, mähiseid, tinktuure, õietlikasid, tõmmiseid, teesid, raviveine ja muudki.


Kellele kursus on mõeldud?

Kursus sobib kõigile, kes soovivad sügavamalt tundma õppida taimede maailma ja nii isiklikuks otstarbeks kui ka professionaalsel eesmärgil saada süvateadmisi taimede kasutamisest tervise toetamisel ja ravitsemisel.

TOIMUMISE AEG:

Koolitus toimub kahepäevaste tsüklitena (va augustimoodul, mis on pikem). Kevadel ja sügisel toimub koolitus nädalavahetustel, suvel ka mõnel nädalasisesel päeval.

Eeldame osalemist kõigil moodulitel, sest vaid nii saab terviliku ülevaate ja tõhusa baasi taimeravist.

I moodul. 28. - 29. märts. Tallinn. NB! TOIMUB ONLINE!!!
Sissejuhatus taimeravisse ja holistilisse tervisesse. Taimede tõenduspõhised toimeained. Kuivatatud ravimtaimed.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

II moodul. 15. – 16. mai. Võilille festivalil, Kihlepas Pärnumaal. Haiguste ja taimede loomus ja energeetika. Immuunsüsteem, külmetushaigused. Söödavad taimed. Hapendamine. Võilillefestivali töötubades osalemine.

Maht 2 päeva, 16 akadeemilist tundi. Ööbimisega Kihlepa külamajas.

III moodul. 4. – 5. juuni. Lilleoru, Harjumaa. Maitse- ja ravimtaimed aias. Õite maagiline vägi ja õietilkade valmistamine. Seedesüsteemi vaevused.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

IV moodul. 13. - 15. juuli. Männisalu talu Saaremaal. Nahaprobleemid, naiste ja meeste haigused. Õlid, salvid, kompressid, mähised. Aasataimed. Vigala Sassi dendropargi ja loitsuplatsi külastamine, maausk, vanad kombed ja taiad, sõnade ja tegemiste vägi.

Maht 2 kogu päeva, 13.juuli keskpäevat 15.juuli keskpäevani 20 akadeemilist tundi. Ööbimisega talus või telkides.

V moodul. 12. – 14. august. Hundiallika Keskus, Lõuna-Eesti. Metsataimed. Suitsusaun ja saunateraapiad. Taimemaagia ja taimabilise leidmine. Tammetsõõri külastamine. Süvahavva loodusravitalu ja taimeaia külastamine.

Maht 2 kogu päeva, 13.juuli keskpäevat 15.juuli keskpäevani 20 akadeemilist tundi. Ööbimisega talus

VI moodul. 19. – 20. september. Tallinn. Põletikud, valud, närvisüsteem. Püha Hildegardi meditsiin. Raviveinid, raviküpsised.

Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

VII moodul. 10. – 11. oktoober. Tallinn. Kuseteedehaigused, ainevahetushäired ja veresoonkonna probleemid. Lõputööde esitamine, kokkuvõtted ja pidulik lõpetamine. Maht 1,5 päeva, 12 akadeemilist tundi.

Mitmete oma ala korüfeede käe all õpitakse nii taimi tundma kui koguma, neist erinevaid tervist toetavaid tooteid valmistama ja mis kõige olulisem – erinevate tervishädade energeetikat tundma ning probleemidele sobivaid taimi ja taimabilisi leidma. Kursuse olulisimaks on mõista terviseprobleemi olemust, et osata abivajajat. looduslike vahenditega kõige paremini toetada.

KOOLITUSE MAHT: 114 akadeemilist tundi, millest auditoorset õpet on 104 tundi.

MAKSUMUS:

Tasudes korraga terve kursuse enne 15. veebruari on kogu kursuse hind 890+km, alates 16. veebruar on korraga tasumise hind 990+km. Kursuse tasu tuleb tasuda enne koolitust ning õpilasepoolse põhjendamatu katkestamise tõttu tagastamisele ei kuulu.

Soovi korral võib tasuda ka osade kaupa enne igat moodulit, sel juhul on iga korra hind 150+km registreerimisel kuni 15. veebruar (see hind kehtib edaspidi ka teistele moodulitele). Registreerimisel alates 16.veebruar on kõikide moodulite hinnaks 170+km. (Oleme kursuse kogusumma jaganud moodulite vahel võrdselt, seega on erineva pikkusega moodulite maksumus sama).

Peale registreerumist saadame Sulle ettemaksuarve (150 eurot +km), mille õigeaegne tasumine garanteerib Sulle koha kursusel.

Sissemaks arvutatakse maha viimase mooduli maksest kogu kursuse läbimisel. Registreerimisel märgi palun kohe juure ka info, kui soovid tasuda kogu koolituse eest ühes osas.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tervemaailm@gmail.com.

NB! Väljasõidukulud ei ole arvestatud koolituse hinna sisse. Väljasõiduga koolituspäevade ajakava ja ühine liikumine lepitakse kokku kursuslastega esimese mooduli alul. Püüame liigelda võimalikult väheste autodega ja jagada sõiduvahendeid.


LISAINFO: E-mail: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05

KURSUSE TÄPSEM INFO JA ÕPIVÄLJUNDID ON LEITAVAD SIIT:
www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/praktiline-taimeravi-ja-ravimtaimede-kursus/
... Rohkem infotVähem infot

164 huvitatud
Pärimusliku kaitsemaagia päev Hundiallikal

Pärimusliku kaitsemaagia päev Hundiallikal

Neljapäev 20th august 2020, 11:00 - Neljapäev 20th august 2020, 19:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Kaitsemaagia on üks maagiliste tegevuste vanemaid vorme - see on ka mõistetav, sest vajadus turvalisuse ja kaitstuse järele on meile ürgomane. Meil on veel säilinud ka mitmed kaitsemaagilised tegevused, mille kohta me ei ütlegi, et need on maagia, aga millele ikka omistatakse edendavat mõju - näiteks pihlaka istutamine koduhoovi, ehitise sarikale pärja kinnitamine, inimese teele saatmisel mõne hea sõna või hoopiski nõiasõna (nael kummi!) lausumine.

Põlisrahvastel on rikkalik rahvapäraste kaitsevõtete varamu. Enda ja oma vara kaitsmiseks õnnetuste, haiguste, saatuse, üleloomulike ja loodusjõudude ning kurja kaasinimese eest võetakse appi mitmesugused rituaalid, tabud, sõnamaagia, nõiamärgid ja -esemed, loodusobjektid ning pöördumised mütoloogiliste kaitseolendite poole. Nii on maagia olnud kasutusel nii meie maarahva hulgas Eestimaal, müstilisel Tiibeti mägismaal kui ka Ameerika ja Põhja-Euroopa põlisrahvaste (indiaanlaste ja saamide) hulgas.

Kaitsemaagia päeva eesmärk ongi anda ülevaade kaitsemaagia olemusest, sarnasustest ja erinevustest eri kultuuriruumides ning õppida tegema lihtsamaid kaitsemaagilisi tegevusi.


Kaitsemaagia päev koosneb kolmest praktilisest loeng-töötoast ja saunarituaalist:

* Pärimuslik kaitsemaagia Eestis. Usunditeadlane Reet Hiiemäe.
* Tervise hoidmise ja elu kaitsmise maagia Tiibeti meditsiinis. Tiibeti meditsiini terapeut, Hundiallika perenaine Kaia-Kaire Hunt.
* Kuidas ehitada üles rituaali? Põlisrahvaste traditsioonide näitel. Gaia Akadeemia eestvedaja, Hundiallika peremees Toomas Trapido.

Päev algab Reet Hiiemäe loengu-töötoaga, mis tutvustab eestlaste kaitsemaagilisi uskumusi, kirjeldades vastavaid esemeid, rituaale, loitse ja olendeid nii minevikus kui tänapäeval ning selgitades nende uskumuste toimepõhimõtteid ja korduvmudeleid. Osalejad saavad muuhulgas osaleda temaatilistes tunnetuseksperimentides ja valmistada kaitsemaagilise eseme. Hiiemäe jaoks oli kaitsemaagia uurimisel muljetavaldav see, kuivõrd kõikehõlmav selle kasutamine tegelikult on. “Kui vaadata tagasi vanimatele figuraalsetele arheoloogilistele leidudele Eestis või mujalgi, siis on arheoloogid sageli oletanud, et neil oli mingisugune kaitsemaagiline tähendus. Kaitse on ilus sõna ja neid rituaale tehes tunnebki inimene end kaitstult”. Kaitsega seotud pärimuse uurimist alustas Hiiemäe üle 20 aasta tagasi, keskendudes esialgu katkupärimusele ja sellele, kuidas käsitletakse surma ja hirmuga seotud teemasid. 2017. aastal kaitses Hiiemäe doktorikraadi tööga "Folkloor kui mentaalse enesekaitse vahend: usundilise pärimuse pragmaatikast”. Loe ka Reet Hiiemäega tehtud usutlust: novaator.err.ee/260265/kaitsemaagia-tagab-turvalisuse-meie-endi-valjamoeldiste-ees

Peale kosutavat lõunasööki tuleb juttu Tiibeti meditsiini maailmakäsitlusest, sealhulgas ka haiguste tekkimisest nähtamatute jõudude, provokatsioonide tõttu. Tiibeti budismil ja šamanistlikult bön traditsioonil põhinev Tiibeti meditsiin näeb maailma ja tervist väga mitmetahulisena. Lisaks meile nähtavale ja tuntavale füüsilisele maailmale on oluline osa ka peenmaailmas, kus lisaks inimestele tegutsevad ka muud jõud - vaimolendid, jumalused, loodusvaimud, astroloogilised mõjud, kohaväli, ruumi energia jne. Budistliku käsitlusele kohaselt tuleb juttu ka meele mõjust meid mõjutavatele jõududele. Õpime tegema mõndasid lihtsaid ja praktilisi tegevusi oma tervise, pere ja kodu kaitseks. Loengu-töötoa läbiviija Kaia-Kaire Hunt on õppinud ja praktiseerinud Tiibeti meditsiini üle 10 aasta.

Päeva viimane loeng-töötuba viib meid aga rituaalide maailma. See võib tunduda üllatav, aga rituaalid põlisrahvaste hulgas kõikjal maailmas on üles ehitatud väga sarnaselt, neil on ühtemoodi põhimõtted ja järjekord. Rituaal ei olegi ehk midagi väga vanaaegset, ka me igapäevaselt peame rituaale - nii näiteks on rituaalid katsikud, pulmad ja peied Jaanilaupäeva lõke ja selle ümber toimuv on rituaal, mis siis, et rida vanu traditsioonilisi tegevusi on kaduma läinud ja eesmärgiks ehk lihtsalt toredasti aega veeta. Aga samuti on rituaalid kooli alustamine ja lõpetamine ning mitmed teisedki pidulikud sündmused.

Sügavamaks rituaaliks võib pidada aga juba teadlikult vaimsete eneseotsingutega seotud tegevusi, näiteks üleminekuriitust, visiooniotsingut, saunatseremooniat.
Põlisrahvaste rituaalidel on olnud oma kindel vorm, millele on lisandunud kohalikust kultuurist kantud omapära. Lihtsamat rituaali ise teha pole kuigi suur kunst, kui peamised põhimõtted paigas on. Sellest kõigest tulebki loengul juttu ning praktilises osas teeme ka ühe rituaali läbi. Rituaalide osa veab Toomas Trapido, kes on põlisrahvaste traditsioonide ja tegemistega kokku puutunud üle 25 aasta.

Õhtu lõpuks võivad huvilised osa saada ka suitsusaunatseremooniast.

TOIMUMISKOHT
Kursus toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust)

***
Osalustasu 49 eurot registreerimise ja sissemaksu tasumisega kuni 30.05.2020. Edaspidi on tasu 59 eurot kuni 31.07.2020. Alates 01.08.2020 on osalustasu 69 eurot. Osalustasu sisaldab ka kahte toidukorda ning kõiki koolituse materjale.
Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 20 eurot, mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.

Registreerimine toimub läbi lingi goo.gl/forms/8FqGJ0B5Zdmf6Ryk2 või e-posti kaudu: tervemaailm@gmail.com

LISAINFO
Kaia-Kaire Hunt, 56 600 295, tervemaailm@gmail.com

***
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Eneseareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud patjadega, osa koolitusest toimub õues
ÕPPEGA ALUSTAMISE TINGIMUSED: -
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

183 huvitatud  ·  5 osaleb
Võrus: Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Võrus: Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Pühapäev 23rd august 2020, 11:00 - Pühapäev 23rd august 2020, 18:00

SakrumTartu mnt. 25, III korrusVõru, Asukoha kaart

Kui otsid lihtsat ja tõhusat meetodit nii iseenda emotsioonidega toimetulekuks, vanade traumade lahendamiseks kui ka teiste aitamiseks, siis võib Emotsionaalse vabaduse tehnika kursus olla just Sulle.

EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktuuri punktid.

EFT tehnikat on lihtne õppida ning selle omandamiseks ei pea olema tervishoiutöötaja või terapeut. EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni emotsionaalne või füüsiline probleem tekib ning mõistagi on EFTd väga tõhus kombineerida teiste teraapiameetoditega.

EFT abil õpime abi saama erinevatele hirmudega seotud probleemidele, näiteks sellele, kuidas toime tulla suure publiku ees esinemisega, kuidas vähendada liigset ärevust enne eksamit. Õpime, kuidas saada jagu foobiatest, näiteks hirmust lendamise, suletud ruumi, suurte inimhulkade või ämblike ees.

EFT annab väga häid tulemusi ka traumaatiliste läbielamiste lahendamiseks, milleks võivad olla näiteks füüsilised või psühholoogilised ärakasutamised, õnnetused, diagnoosišokid jne.

Koolitusel õpime abi saama sellistele häirivatele tunnetele ja negatiivsetele mõttemustritele nagu näiteks viha, kurbus, solvumine, depressioon jne. Räägime ka sõltuvustest, mis on seotud näiteks suitsetamise ja liigsöömisega.

EFT annab väga häid tulemusi ka füüsiliste probleemide lahendamiseks, näiteks düsleksia, allergia jms.

Baaskursusel läbime järgmised teemad:
* Õpime mõistma EFT teooriat
* Õpime oskusi, et kasutada EFTd nii enda kui teiste heaks
* Saame teada uuringutest, mis on EFT kohta tehtud
* Näeme EFT toimimist praktikas ja saame osa praktilistest harjutustest

Ootame koolitusele nii klientidega tegelevaid terapeute kui neid, kes soovivad iseennast ja oma lähedasi aidata!

Kursus toimub: 23. augustil Sakrumis, keha ja meele tervisekeskuses, Võrus.
Ajakava: kell 11.00-18.00, vahepeal lõunapaus.

Osalustasu: 95 eurot registreerumisel kuni 01.08.2020, seejärel vabade kohtade olemasolul 105 eurot (sisaldab õpet, koolitusmaterjale, teepause).

Tasumine: peale registreerumisvormi täitmist saadame arve, millest 35 eurot tuleb tasuda registreerumise kinnitamiseks 5 päeva jooksul, ülejäänud osa vastavalt arvel märgitud tähtajale või kokkuleppele.NB! Peale osaluse tasumist kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 35 eurot. Loobumisel alates 15.08.2020 osalemistasu ei tagastata.

Registreerumiseks täida palun vastav vorm: forms.gle/sNhJoKksAc5nafUf7

Kursuse läbiviija: Kaia-Kaire Hunt, META-EFT praktik ja koolitaja, Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut.

Lisainfo: kaiakaire.hunt@gmail.com

Vaata ka: www.eft.ee. www.hundiallika.ee, www.tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

87 huvitatud  ·  5 osaleb
Loodusvärvide ja taimetrüki laager

Loodusvärvide ja taimetrüki laager

Esmaspäev 24th august 2020, 11:00 - Teisipäev 25th august 2020, 16:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Augustikuu on ideaalne taimetrüki aeg - loodus meeldivalt küps ning taimede valik veel üsna rikkalik. Suvi ei ole veel läbi, aga sügis võib juba loodusesse oma toone visata.
Kahepäevases loodusvärvide ja taimetrüki laagris tutvume erinevate kangaste trükkimise võimalustega. Lisaks siidile lisame sellel korral valikusse veel puuvillase ja linase kanga.
Räägime tööohutusest, peitsime ja valmistame kangaid ette trükkimiseks, tutvume taimetrüki põhitõdede ning valime üheskoos sobilikke taimi otse loodusest. Ja seejärel trükime, trükime ja trükime.
Sinna juurde lisandub veel meeldiv seltskond, taimetoit ja mõnus Võrumaa loodus ning muidugi ka kohalik suitsusaun!
Kõik osalejad saavad laagrist kaasa rohkelt erinevad töönäidised ja uued oskused kodus iseseisvalt praktiseerimiseks.
Rohkelt nippe ja teadmisi, et saada ilusaid tulemusi erinevatel kangastel.

Pane selga mugavad riide ning võta ühes oma põll, kummikindad ja tolmumask!

JUHENDAJA
Janika Solmann on taimetrüki praktik ja koolitaja. Eesti Maaülikooli lõpetanud aednik, Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni vilistlane ning loovettevõtja Võrumaalt. Viimased kuus aastat on ta aktiivselt tegelenud loodusvärvide maailmaga - värvides ning trükkides taimedega naturaalseid kangaid. Janika on täiendanud enda oskuseid nii Eesti kui ka välismaa loodusvärvijate ning taimetrükkijate käe all.
Janika Solmanni töödega saab tutvuda:

naturalsolmann.com/
www.instagram.com/naturalsolmann/
www.facebook.com/naturalsolmann/

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel Suuremetsa külas.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš ja suitsusaun.
Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud taimseid toite.

OSALUSPANUS
Osaluspanus varajasele registreerijale kuni 31.07.2020 on 220 eurot. Registreerumise kinnitab sissemakse summas 49 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.
Alates 01.08.2020 on osalustasu 250 eurot.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust, suitsusauna ja kõiki kursuseks vajalikke materjale.

Registreerimine toimub läbi lingi: forms.gle/xPiZSDVXAPMe41jc8
või e-posti: tervemaailm@gmail.com.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

65 huvitatud  ·  2 osaleb
Koera- ja kassimassaaži algkursus

Koera- ja kassimassaaži algkursus

Reede 18th september 2020, 17:00 - Pühapäev 20th september 2020, 18:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Nii, nagu inimesed, vajavad hoolitsust ja tervise toetust ka koerad ja kassid. Seepärast on meil tulemas üks üsnagi eriline koerte- ja kassimassaaži kursus, et õppida ka oma lemmikuid aitama ja nende eest paremini hoolitsema. Inimene on ju ka tervem ja rõõmsam, kui saab oma lemmikule toetust pakkuda! 🙂

(Jah, lugesite õieti - kursusel õpitakse nii korte- kui kassimassaaži, kuna tegemist on väga sarnase massaažiga, "klientideks" kasutatakse siiski koeri, et mitte tekitada massaažiõppest suuremat sorti koerte ja kasside ajalooliste omavaheliste arveteklaarimiste paik :))

Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on leevendatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.

Kursusel:
* õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid
* saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel
* saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest
* õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid lihtsamaid terviseprobleeme
* praktiline õppetöö toimub koos sinu neljajalgse sõbraga (koeraga). Praktika osas saab koeri nn jagada - paari peale võib harjutada ühe koera peal.

Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga!

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

NB! Selleks, et õpetaja jõuaks kõiki jälgida, on praktilise osas kohtade arv maksimaalselt 4 koera ja 8 inimest.

TOIMUMISE AEG:
Kursus toimub kolmel päeval, vastavalt reedel 4 ja laupäeval ning pühapäeval 8 akadeemilist tundi.
18. september - kl 17 - 19.30 - sissejuhatus, teooria
19. september - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga
20. september - kl 10 - 13.15 - teooria, pealelõunal praktika koos koeraga

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 95+km eurot registreerimisel kuni 30.august, edaspidi 115+km. Registreerimise järel väljastatakse sissemaksuarve 35+km, mis garanteerib koha koolitusel ja loobumisel tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised koerte või kasside massaažist ei ole vajalikud.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas toolid.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia kaardid

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

22 huvitatud  ·  2 osaleb
Sissejuhatus jungiaanlikku arhetüüpide maailma

Sissejuhatus jungiaanlikku arhetüüpide maailma

Pühapäev 27th september 2020, 10:00 - Pühapäev 27th september 2020, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Sügisel on ainulaadne võimalus osaleda jungiaanliku arhitüüpide käsitluse sissejuhataval kursusel.

Arhetüübid on analüütilise psühholoogia järgi inimpsüühika algelemendid. Need inimmõistusele täielikult hoomamatud algkujundid käivitavad ja kujundavad meie arengut, küpsemist ja eluteekonda.
Loengus vaatleme, miks eneseareng aeg-ajalt peatub või on takistatud? Mida on vaja selleks, et leida psüühika eri osiste ning välismaailma vahel tasakaal? Kuidas jääda eluteel vaimselt terveks?

Kõigi nende küsimuste all on peidus teadvustamata jõud - arhetüübid, millega põlvest põlve müütide, muinasjuttude, sümbolite, nägemuste, unenägude ja riituste kaudu ühenduses ollakse, vahel teadlikult, vahel mitteteadlikult.

Teekond iseendani eeldab nende ühenduste avastamist, nendega töö tegemist, imetabaste väljakutsetega silmitsi seismist ning isiksuse tervikuks integreerimist.

LEKOTR: Kristjan Puusild
Kristjan Puusild on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika eriala (2004) ning Eesti Humanitaarinstituudis filosoofia õppesuuna (2009). Kristjan õpib TLÜ Kasvatusteaduste Instituudis doktorantuuris, samuti Eesti Analüütilise Psühholoogia Erakoolis psühhoterapeudiks.
Kristjan Puusild on aastate jooksul olnud mitmete Eesti kõrgkoolide külalislektor, töötab psühholoogina ja shindo treeneri ja juhendajana.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Kursus sobib kõigile psühholoogiahuvilistele, aga loomulikult on oodatud ka terapeudid, psühholoogid, personalijuhid, ja kõik, kes töötavad inimestega või on aitaja rollis.

TOIMUMISE AEG: 27. september kell 10.00 – 16.00
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: hind kuni 31. august 60€ +km, edasi 70€ +km.

Peale registreerimist saadame ettemaksuarve summas 25 eur+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks kuluks ja mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab varju erinevaid aspekte nii isiklikul, kollektiivsel kui mütoloogilisel tasandil ning õpib seda siduma enda isikliku kogemusega igapäevaelus.
... Rohkem infotVähem infot

56 huvitatud  ·  3 osaleb
Kohanemine titaga peres, esmaabi ja koduapteek

Kohanemine titaga peres, esmaabi ja koduapteek

Pühapäev 27th september 2020, 10:00 - Pühapäev 27th september 2020, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Kohanemine titaga peres, esmaabi ja koduapteek - koolitus peredele ja professionaalidele

Kui perre sünnib laps on väga palju uut millega kohaneda, samuti palju küsimusi ja teadmatust. Selleks, et saada sügavamaid teadmisi, alustab pikaaegse ämmaemanduskogemusega Elina Piirimäe loengutega, mis käsitlevad teemasid, mis on olulised nii tulevastele/värsketele lapsevanematele kui ka professionaalidele, kes tegelevad väikelastega peredega.

Kui perre sünnib laps on väga palju uut millega kohaneda. Kodu rahulik ja turvaline õhkkond on värskete lapsevanemate kätes. Et kohanemine võimalikult hästi sujuks on vaja eelkõige teadmisi, alles teisel kohal on kogemused. Vahel võib nende teadmistega toetada ka inimene, kes beebiga perega tegeleb - vanavanemad, pereõed, massöörid, terapeudid, sünnitoetajad.

Sellel koolitusel saavad peatsed või värsked lapsevanemad, aga ka lastega tegelejad (õed, sotsiaaltöötajad, massöörid, terapeudid jne) endi jaoks teada palju uut, kordame üle ka vanad põhitõed ning analüüsime lapsevanema rolli tugevusi ja pöörame tähelepanu nõrkadele kohtadele. Pealelõuna on pühendatud eraldi esmaabi ja koduapteegi teemadele, kindlus, et on oskused ka keerulistes olukordades adekvaatselt toimida, annavad juurde nii enesekindlust kui võivad hädaolukorras päästa ka suurematest kahjudest.

Koolitusel käsitletavad teemad ja ajakava

10.00-10.45 Lapseootuse aegne suhtlemine titaga
Sünnituse mõju emale ja lapsele
10.45-11.30 Kuldne tund sünnitusjärgselt
Mida laps näeb, kuuleb, haistab
Suhtlemine lapsega, lapse areng
11.30-11.45 Paus
11.45-13.00 Praktiline õpe
Igapäevane hooldus
Lapse kandmine. Lapse erinevad kandmisviisid erinevas vanuses
13.00-14.15 Lõunapaus
14.15- 15.00 Lapse uni, nutt ja magamine
Nutuga toimetulek
15.00-15.45 Koduapteek titaga peres
15.45-16.00 Paus
16.00-18.00 Praktilised esmaabi võtted
Palavik Nohu Külmetushaigused
Kukkumine Haavad Põletus
Seedeprobleemid

Koolituse läbiviija: ämmaemand ELINA PIIRIMÄE
Elina soovis juba lapsena ämmaemandaks saada. Unistustel on kombeks täituda ja nii asuski suureks sirgunud Elina ämmaemandana tööle Rakvere naistenõuandlasse ja sünnitusosakonda. Aga maailm oli avaram, Rakvere taga asus Elinal Aafrika, kuhu ta siirdus pooleks aastaks Saksa heategevusorganisatsiooni Sudaani meditsiiniprojekti ämmaemand- õpetajaks. Lisaks sellele, et ta on töötanud sünnitusosakonnas, jälginud rasedaid, valmistanud peresid lapse sünniks läbi loengute, soovis ja jõudis ta edendada ka Eesti ämmaemandust.
Elina on tulihingeline ämmaemand, tema sees elab soov käia ajaga kaasas ning tehnoloogiapõhisel maastikul leida viise lapse pehmeks sünniks. Ta on maailmas lahtiste silmadega ringi käinud, tundnud ära mõttekaaslased, parimate sõnumite jagajad ja toonud nad Eesti kolleegide ette. Ta on algatanud ja organiseerinud ämmaemandatele koolitusi, kus on osalenud sadu ametikaaslasi. Erinevatel õppetrimestritel õpetas ta Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ämmaemanduseetikat ja rahvusvahelist ämmaemandust, samuti on ta olnud Eesti ainsa sünnitoetajate õppekava üks nõustajaist ja lektoreist. Elina on koolitanud ämmaemandaid ka rahvusvaheliselt, esinedes ettekannetega erinevatel konverentsidel, seminaridel ja koolitustel Saksamaal, Lõuna-Aafrikas, Tšehhis.
Hetkel on Elina LTKH Pelgulinna Naistekliiniku raseduskeskuse ja sünnieelse osakonna ämmaemandusjuht. Tal on rasedate vastuvõtud, loengud perekoolis ja ta on ämmaemand sünnitustel.

MAKSUMUS: registreerides ja tasudes ühes osas kuni 15. august on koolituse maksumus 65 eurot. Alates 16. august või sooviga tasuda mitmes osas on koolituse hind 75 eurot.

Registreerimine õppepäevale toimub läbi lingi:
goo.gl/forms/DvDw7nQ9S51DV3Gg1

TOIMUMISKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

****
Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS: Kohanemine titaga peres, esmaabi ja koduapteek - koolitus peredele ja professionaalidele
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud kirjutuslaudade ja toolidega, õppematerjalidega, tehniliste vahenditega ja abivahenditega praktika läbimiseks.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel kogumahus osalenuile
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab kuidas tegeleda väikelastega peredega, saab esmateadmised esmaabi ja koduapteegi osas.
... Rohkem infotVähem infot

8 huvitatud
Kasvuhoone ABC - mõnus abiline aastaringselt

Kasvuhoone ABC - mõnus abiline aastaringselt

Pühapäev 4th oktoober 2020, 13:00 - Pühapäev 4th oktoober 2020, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Kasvuhoone rajamine on kui omaette teadus, seetõttu otsustasime teha kasvuhoone koolituse justnimelt sügisel, et kevadeks oleks võimalik ideid koguda ja plaane pidada.
Kel juba kasvuhoone olemas, saab kasulikke nõuandeid, kuidas sügisel ei pea seda mitte hülgama, vaid kuidas temast terve aastaringi jooksul kasutatav ja kasulik hoone vormida.

Otsime vastuseid küsimustele:

• Kas sooviksid oma kütteta kasvuhoonest saada saaki enamikul aastast, aga ei tea kuidas seda teha?
• Tomatid ja kurgid on meie tavaline saak, aga milliseid taimi veel kasvatada erinevatel kuudel?
• Miks on oluline kasvatada mulda?
• Kuidas kavandada kasvuhoonet?
• Kile või klaas, või hoopis plast? Vundamendiga või vundamendita? Statsionaarne või ajutine?
• Kuidas kasvuhoone võiks olla seotud koduse komposti süsteemiga?

Räägime looduslikust aiapidamisest, permakultuurist ning võimalustest pikendada meie kliimas taimede kasvatamise aega.

Õpituba viib läbi Liina Järviste, Mõisamaa ökokeskuse aednik. Liinat on inspireerib permakultuur ja looduspärasne aiapidamine. Ta on mitmeid aastaid kasvatanud professionaalselt mini-ürte ehk võrseid, söödavaid õisi ja lehtköögivilju, sealhulgas neid mitmetele tuntud restoranidele. Lisaks on maitse ja ravimtaimed ta aias alati olnud olulisel kohal.

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1

Kursuse maksumus: 35 eurot.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2

Kursuse maht: 4 akadeemilist tundi

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Aiandus
ÕPPEKESKKOND: ONLINE
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

54 huvitatud  ·  4 osaleb
Astroloogia algkursus

Astroloogia algkursus

Laupäev 10th oktoober 2020, 10:00 - Pühapäev 11th oktoober 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Astroloogia on inimkonda saatnud juba selle algusest peale. Vähemasti selline mulje jääb, lugedes vanimaid säilinud tekste. Astroloogia toel on valitsetud kuningriike, algatatud sõdu ja astutud abiellu. Planeetide rütmid avalduvad meie igapäevases elus — on aeg külvata, on aeg kive koristada. Astroloogia ongi teadus ajast, ajavaatlus. Igal ajahetkel on oma kvaliteet, mis sobib millekski ja millekski muuks jälle ei sobi. Kuid astroloogia ei ole ainult ennustamine. Kindlasti üllatab paljusid, et enamik astrolooge ei tegele ennustamisega. Astroloogia on maailma mõistmise süsteem, maailma mudel ning see annab võimaluse nii endast kui maailmas toimuvast paremini aru saada.

Astroloogia algkursuse käigus tutvume astroloogia põhitõdedega ning õpime koostama sünnikaarti. Kursusel osaleja saab selgeks planeetide ning sodiaagimärkide ja -majade tähendused ning sümbolid. Lisaks isikuhoroskoobi koostamise õppimisele tutvume ka teiste astroloogia harudega, räägime lühidalt astroloogia ajaloost, uurime kuidas vältida väärarusaamu astroloogias ning kuidas astroloogiast kasu aga mitte kahju saada. Samuti saame põgusa ülevaate astroloogi tööd lihtsustavast tasuta tarkvarast.

Astroloogia algkursuse lõpuks omandab osaleja isikuhoroskoobi koostamise ja interpreteerimise oskuse.

ÕPETAJA: Abhirama Das endast:
Astroloogiat olen ma õppinud ja uurinud pea 30 aastat. IT inimesena olen koostanud tarkvara astroloogia uurimiseks ja testimiseks. Samuti on minu poolt loodud astroloogiaportaal www.horoskoop.ee Olen ka Eesti Astroloogide Liidu üks asutajaliikmetest.

Lisaks astroloogiale tegelen ka joogaga, kust on ka pärit minu võõrapärane nimi, mis meie traditsioonis antakse õpetajalt õpilasele pühitsuse käigus. Olen elanud veerandi oma elust Indias ja Tai Kuningriigis ning püüdnud tutvuda ka sealsete astroloogiapraktikatega. Kõige paremaid tulemusi annab minu meelest iidsete veeda astroloogia tehnikate ühendamine kaasaegse astroloogiaga ja selle uute suundadega.

OSALUSTASU: Registreerides enne 15. septembrit on osalustasu 90 EUR, alates 16. september on osalustasu 110EUR.
Kursuse sissemaks ehk koha broneerimistasu on 30EUR, mis loobumisel tagastamisele ei kuulu.

Peale registreerimist saadetakse registreerimist kinnitav teade koos arvega 2 tööpäeva jooksul. Arve tähtaegne tasumine kinnitab koha kursusele.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Kursuse läbinu omandab isikuhoroskoobi koostamise ja interpreteerimise oskuse.
... Rohkem infotVähem infot

26 huvitatud  ·  3 osaleb
Liblikmassaaži kursus

Liblikmassaaži kursus

Laupäev 10th oktoober 2020, 11:00 - Laupäev 10th oktoober 2020, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

LIBLIKMASSAAŽ ON eriline ja pehme tervendav teraapiavorm, mis sobib täiendavaks meetodiks iga terapeudi tööriistakasti, kuid on ka hea eneseabimeetod oma pere (ja eriti laste) rahustamisel ja tervendamisel.
Leebe bioenergeetika on kehapsühhoteraapia protsess, mille arendas välja dr. Eva Reich oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reich`i terapeutiliste tööde põhjal.
Vaata ka: hingamine.ee/liblikmassaaz/

LIBLIKMASSAAŽI KASUTATAKSE eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks, seest poolt väljapoole liikuva energia voolu avardamiseks. Liblikmassaaž taastab eluenergia loomuliku voolamise peale traumasid, haigusi, leevendab stressi ja soodustab keha bioloogiliste funktsioonide loomulikku toimimist; tugevdab sidet vanemate ja laste vahel; beebidel tervendab sünnistressi ja gaasivalusid; rahustab hüperaktiivseid lapsi.
Liblikmassaažil on soodne mõju ka vanade traumade tervendamisel taastades kehas terviklikkuse tunde.

KOOLITAJA on Ly Lobjakas. Ta peab hästi toimivaiks teraapiaid, milles on ühendatud kehatöö ja verbaalne teraapia, seetõttu on väga inspireerunud 2010.a. Eestisse jõudnud liblikmassaažist ja teistest Eva Reichi leebe bioenergeetika meetoditest.

KOOLITUSE TULEMUSENA saab osaleja
* ülevaate Reichi´de teooriat eluenergiast, blokeeringustest ja nende sulatamisest.
* õpib selgeks liblikmassaaži põhivõtted jälgides demonstratsioone ning seejärel ise harjutades.

Koolituse läbinud saavad vastavasisulise tõendi.

SIHTGRUPP
Liblikmassaaži võib õppida igaüks, kes soovib õrna ja tervendavat puudutust jagada oma pereliikmetele, lastele, sõpradele. Samuti sobib professionaalseks kasutamiseks massööridele ja teistele kehaterapeutidele klienditöös.

Hea on tulla ka koos partneri või sõbraga, siis on tore võimalus peale õppimist alustada praktiseerimist ja seansse omavahel vahetada!
Riietus peaks olema mugav ja liikumist võimaldav. Liblikmassaaži tehakse läbi riiete.

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

Õppekeel: eesti keel

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel hind kuni 20. septembrini 80 eurot +km.
Alats 21. septembrist on hind 90 eurot +km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

või kirjutades tarkustekool@gmail.com

Kohtade arv on piiratud!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 512 95 05

TAGASISIDE:
Svea Sööt, hingamisterapeut, sünnitoetaja:
„Liblikmassaaaž on kõigile, kes armastavad hella puudutust, kõigile, kel on lapsed… ja kõigile, kellele pole lapsena hella puudutust jagunud.“

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

61 huvitatud  ·  10 osaleb
Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm (tsükliõpe)

Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppeprogramm (tsükliõpe)

Reede 16th oktoober 2020, 10:00 - Pühapäev 18th oktoober 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õpe on Eestis ainulaadne 9 kuud kestev koolitusprogramm, kus on ühendatud spaateenindus, ökokosmeetika ja pehmed kehateraapiad.

Eestis on säilinud veel maailma mõistes unikaalne loodus, mistõttu on loodusekeskne ja säästlik mõtteviis omased ja tuttavad. See on ka põhjus, miks meie õppeprogramm on ellu kutsutud. Programmis on võimalikult palju pehmeid protseduure ja kodumaiste taimede kasutamist erinevates tervist, heaolu ja ilu toetavates toodetes ja protseduurides.

Koolitusele on oodatud kõik inimesed, kellele meeldib katsetada ravimtaimedega, segada ise koorijaid, kreeme, ja muid hügieenitooteid; teha kehahooldusprotseduure või massaaži, ja seda kõike looduslikul tervendaval moel.

Koolitusel läbitakse järgmised teemad:

MOODUL 1 - SISSEJUHATUS, KOSMEETILINE KEEMIA JA LOODUSKOSMEETIKA (36 ak tundi)
Ökokosmeetikast läbi pärimuse
Tööohutus, hügieen ja õigusaktid
Keemiast kosmeetikas. Looduskosmeetika olemus.
Ravimtaimede kogumine ja kasutamine kosmeetikas
Naha ehitus, nahahaigused ja allergiad
Anatoomia ja füsioloogia alused ökokosmeetikule
Esmaabi alused ökokosmeetikule
Individuaalse toitumise alused ökokosmeetikule

MOODUL 2 - ÖKOKOSMEETIKA VALMISTAMINE (28 ak tundi)
Eeterlikud õlid ja aroomteraapia kosmeetikas. Eeterlike õlide kasutamine.
Kreemide ja salvide valmistamise alused
Kreemide valmistamine edasijõudnutele
Ökokosmeetika valmistamine (vannipallid, -soolad, -koorijad jt) ja nende turustamise alused
Ökokosmeetika (köögikosmeetika) kasutamine

MOODUL 3 - ILUHOOLITSUSED (28 ak tundi auditoorset tööd + 20 tundi juhendatud praktikat)
Käte- ja jalgade hoolitsused looduslike vahenditega
Klassikaline näohooldus
Näohooldus looduslike vahenditega
Tiibeti noorendavad näoprotseduurid

MOODUL 4 - MASSAAŽ ja KEHAHOOLITSUSED (60 ak tundi auditoorset tööd + 30 tundi juhendatud praktikat)�Klassikalise massaaži alused
Kehahoolitsused - koorimised ja -mähkimised
Meehooldus- ja teraapia
Turba- ja mudahoolitsused
Aroomimassaaži alused
Šokolaadimassaaž

MOODUL 5 - ETTEVÕTLUSE JA KLIENDITEENINDUSE ALUSED (20 tundi)
Klienditeenindus ja suhtlemine
Ettevõtluse alused ökokosmeetikule
Turundus ja klientide leidmine
Erialane võõrkeel


KOOLITAJAD: Marella Kakkum, Malle Liik, Artur Jõgi, Annika Nellis, Kaja Rebane, Kaia-Kaire Hunt, Anneli Sirp jt

ÕPPEAEG ja ÕPPEVORM
Õppevorm on tsükliõpe, kord kuus pikad nädalavahetused (R-P) kl 10 - 17.30. Igas tsüklis on erinevate moodulite teemad ning mitmed pädevused (digipädevus, ergonoomika jms läbitakse teiste õppeainete osana).

Õppe kestus on 9 kuud - oktoober 2020 - juuni 2021, kord kuus. Edasised kuupäevad on täpsustamisel.

Esimene õppetsükkel toimub 16.-18. oktoober.

ÕPPETÖÖ TOIMUMISE KOHT: Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1

MAHT:
Auditoorne töö: 218 akad tundi, sisaldab 50 tundi juhendatud praktikat koolis
Iseseisev töö: 50 akad tundi iseseisvat dokumenteeritud praktikat, 96 tundi iseseisvat tööd (materjalide läbitöötamine, kodutööd, ülesannete lahendamine toodete valmistamine jne).
Maht kokku: 364 akad tundi (14 EKAP*)
*Eesti kutsehariduse arvestuspunkt.

Praktika ja iseseisva töö kohta rohkem infot juba esimesel koolipäeval.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool on Eesti Töötukassa koolituspartner.


ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õppekavale võivad asuda õppima kõik huvilised keskhariduse baasil erialaseid eeldusaineid läbimata.


LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad tunnistuse.
Tunnistuse saamise eelduseks on:
- koolitustel osalemine vähemalt 80% mahus,
- koduste tööde esitamine
- õppemaksu tasumine 100%,
- praktika sooritamine ja praktikapäeviku esitamine,
praktilise ja teoreetilise eksami sooritamine.

Hindamismeetod: teoreetiline test, praktiline protseduuri läbiviimine, praktiline toote valmistamine ja/või esitlemine

Hindamiskriteerium: mitteeristav
Kes õpib vaid enda jaoks ja eksamit sooritada ei soovi, siis need inimesed saavad koolituse läbimise eest tõendi.


ÕPPEKAVARÜHM: Iluteeninduse õppekavarühm

ÕPPEMAKS:
Õppe eest on võimalik tasuda ühekordse maksena enne kursuse algust või kuumaksetena.
Tasumisel ühekordse maksena tasudes enne kursust on hind 1980 eur + km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel kuni 31.05.2020. Registreerudes hiljem on ühekordse maksena tasudes enne kursust kogu programmi hind 2250+km.
Registreerumisel ja sissemaksu tasumisel kuni 31.05.2020 tasudes hiljem kuumaksena on kuumakse hind 250+km. Registreerumisel ja sissemaksu tasumisel kuni 30.08.2020 on kuutasu 270+km ja hiljem 330+km.
Hind sisaldab koolitust, kõiki koolitusmaterjale, praktiliseks tööks vajalikke vahendeid ja juhendatud praktikat.
Registreerudes kursusele väljastatakse Teile esmalt sissemaksu arve 220 eurot + km, mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks. Sissemaksu arve arvestatakse maha viimasest kuumaksest või kogusummast kui tasutakse kogu summa korraga. Sissemaksuarve tasumine garanteerib koha koolitusel, selle tasumata jätmine automaatselt osalemissoovi ei tühista.

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid.
Ruumides on vajalik inventar praktiliste koolituste ja ülesannete läbiviimiseks: matid, massaažilauad, õli, pabersalvrätikud, linad, käterätid, materjalid koorijate jt segude segamiseks. Turbakottide soojendusnõu, pliidid ja taara kreemide valmistamiseks, samuti tööriistad jala ja käehoolduse läbiviimiseks, jt vajalikud vahendid.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed ja suupisteid.

ÕPPEMATARJALID: Iga koolitusel osaleja saab mapi, kuhu kogub kogu koolituse vältel igast tunnist saadud õppematerjali. Lisalugemismaterjali soovitab õpetaja või see saadetakse e-mailile. Õppematerjale säilitatakse ka elektroonselt internetis, kus need on kõigile osalejatele kättesaadavad.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

LISAINFO JA KÜSIMUSED:
tarkustekool@gmail.com�Tel: 512 95 05

Täpsem info: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/okokosmeetiku-oppeprogramm/
... Rohkem infotVähem infot

52 huvitatud  ·  6 osaleb
Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu

Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu

Laupäev 17th oktoober 2020, 10:00 - Pühapäev 18th oktoober 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Alusta rännakut põnevasse idamaade meditsiini maailma ja tule osalema meridiaanidel põhineva Jaapani tervenduskunsti Ki-Shiatsu loodusterapeutide baaskoolitusel.

SHIATSU (eesti keeles “sõrmevajutus“ ) kui Jaapani ühe tuntuma teraapia alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Mõiste “Zen Shiatsu” ehk Ki-shiatsu on meridiaanide shiatsu ja selle all peetakse silmas Shizuto Masunaga loodud Shiatsu koolkonda.

Ki-shiatsu põhineb täielikult idamaisel meditsiinilisel süsteemil, kirjeldades inimkeha kui võrgustikku meridiaanidest, läbi mille voolab eluenergia – Jaapani keeles Ki.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja ärahoidmiseks. Kui Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab takistatud, inimene haigestub.

Energia voolu seisundit hinnatakse Hiina duaalse yin-yang`i kontseptsiooni järgi ning jagatakse kahte seisundisse: Kyo ja Jitsu. Shiatsu eesmärk on blokeerunud energia taas liikuma panna, täites „energiaauke“ ja tagades energia vaba vool ja organismi loomulik tasakaal.

Shiatsu loodusterapeut tunnetab organismi olukorda ja energia liikumist käte abil ning teeb pehmeid vajutusi ja venitusi piki meridiaane, keha pinnal asuvaid liine. Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, liigesteprobleemid jpm.

Tänapäeval maailmas kahe tuntuma shiatsu-koolkonna arendajateks olid Tokujiro Namikochi (1905–2000; Namikochi-shiatsu) ja Shizuto Masunaga (1925-1981). Namikochi selgitas shiatsu`t vaid lääne meditsiini terminite abil, pannes rõhu vaid nn neuro-lihaspunktide survele. Masunaga, soovides muuta ravimeetodeid efektiivsemaks, sidus meridiaanide teooria kaasaegse psühholoogia ja füsioloogiaga, rõhutas kõhudiagnoosi olulisust ning laiendas meridiaanide kasutusulatust ravis.

Lisaks teooria kirjeldamisele laiendas ja kaardistas Masunaga ka täiesti oma meridiaanisüsteemi, mis toetus tema tohutule praktilisele kogemusele.
Et saada Zen Shiatsu meistriks ei piisa ainult õpetuse omandamisest, vaid tuleb ka praktiseerida mõned aastad. Vaid läbi kogemuse ja zen-meditatsiooni saab õpilasest meister ning ta suudab mõista ja tunnetada läbi meie keha voolavat energiat.

Ki-shiatsu baaskoolitus Jaapanist pärit ki-shiatsu teraapiat ja selle aluseid. Kursuse läbija kuuleb selle üliefektiivse teraapia toimimise loogikatest ning saab ise kätt proovida lihtsamate ki-shiatsu teraapia võtetega, mida saab rakendada iseenda ja oma lähedaste abistamiseks.

Käsitletavad teemad:
*Shiatsu teraapia ajalugu, koolkonnad
*Ki-shiatsu teraapia põhimõisted ja alused, seotus Hiina traditsioonilise meditsiiniga-ga;
*Tutvume ülevaatlikult 12 põhimeridiaaniga, nende rolli ning liikumisteedega kehas;
*Proovime diagnoosimist kõhul ja seljal;
*Tutvume ja praktiseerime shiatsu venitusharjutusi, võtteid seedimise hõlbustamiseks.
*Teeme paaristööd ja praktikat. Kursusel on praktilisel osal suur roll, see võimaldab saada parima võimaliku kogemuse.

Kursuse läbinu mõistab ki-shiatsu terapeudi rolli, filosoofilist tausta ja toimemehhanisme, talle esitatavaid nõudeid ja põhiõppeprogrammi ülesehitust, mis annab talle huvi korral võimaluse edasi õppida ki-shiatsu põhiõppeprogrammis terapeudiks. Hoolikal harjutamisel on võimalik saavutada tõelise meistri tase.

KOOLITAJA: Valdo Herzmann
Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut
Yasutaka Hanamura õpilane (kes on Shizuto Masunaga õpilane)
MTÜ Ki-Shiatsu Ühendus asutajaliige ja tegevjuht

NB! Tegemist on idamaisele traditsioonile omase nn liiniõppega, kus kallihinnailised teadmised antakse edasi otse õpetajalt õpilasele. Seetõttu annab õpetaja oma sügavaimad teadmised ja kogemused ning kogu liini praktika edasi tõeliselt huvitatuile viisil, mida raamatutest õppida pole võimalik.

Registreerimine koolitusele läbi lingi:https://goo.gl/forms/MXMoS8p3WYoFDX4q2

Koolituse toimumise aeg: 17.-18.oktoober 2020
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinnas

Osavõtjate arv on piiratud.
Koolituse maht: 16 tundi

2-päevase baaskoolituse maksumus: 200€ +km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel enne 15.08.2020. Hiljem on osalustasu 220€ +km.
Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50€ +km, mis jääb loobumisel tagastamatuks.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

NB! Ki-shiatsu pika õppeprogrammi kohta rohkem infot leiab meie kodulehelt: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/ki-shiatsu/
... Rohkem infotVähem infot

85 huvitatud  ·  5 osaleb
Taimetrüki (ecoprint) sügisvärviline töötuba

Taimetrüki (ecoprint) sügisvärviline töötuba

Pühapäev 18th oktoober 2020, 11:00 - Pühapäev 18th oktoober 2020, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Imeline taimetrüki töötuba on Tallinnas jälle sügisel!

Kõik, mis puutub kokku meie kehaga, imbub läbi naha ka meie organismi. Seepärast jätame kõrvale sünteetilised värvained ning lisame kangastele toone ja mustreid taimedega. Taimetrüki ehk eco-printi töötoas õpime algvõtted, kuidas taimede lehemustrid püsivalt kangale jäädvustada ning loodusvärvidega natuke särtsu lisada. Õpime koos uut põnevat ning jätkusuutlikku tehnikat!

Materjali leiame sügisesest loodusest ning vajadusel võtame appi nii lillepoed, köögiviljad kui ka kuivatatud taimed. Suur rõõm on tõdeda, et taimetrükiga on võimalik igal ajal tegeleda!

Töötuba on sobilik nii päris algajale kui ka juba natuke kogenud taimetrükkijale. Oled oodatud, kui austad looduslähedust ning soovid õppida põnevat keskkonnasäästlikku tekstiili trükkimise tehnikat.

TÖÖTOAS RÄÄGIME
- sügisesest taimetrükist ja köögiviljade kasutamsest loodustrükis
- siidkanga eeltöötlemist
- sobilike kangaste valimisest ning järelhooldusest

TÖÖTOAST SAAD KAASA:
- algteadmised taimetrüki kohta
- taimedega prinditud siidkanga (ca 50x95cm), millest saab hiljem teha salli või padjakate, lisaks puuvillase trükitud kanga
- infomaterjalid, mis aitavad sul endal kodus tulemust korrata ning edasi katsetada
- koolitusjärgse toe
- taimede positiivse energia ning hea emotsiooni meeldivast seltskonnast

Selga soovitame panna mugavad riided ning soovikorral võib võtta kaasa põlle.

Eelnev kogemus ei ole vajalik!

JUHENDAJA
Janika Solmann on taimetrüki praktik ja koolitaja. Eesti Maaülikooli lõpetanud aednik, Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni vilistlane ning loovettevõtja Võrumaalt. Viimased viis aastat on ta aktiivselt tegelenud loodusvärvide maailmaga - värvides ning trükkides taimedega naturaalseid kangaid.
Loodustrüki suurimateks mentoriteks on Kathy Hays (USA) ja Justine Aldersey-Williams (UK), kelle koolitustel on Janika korduvalt osalenud.
Ta on osa võtnud Eesti tuntud loodusvärvijate Liis Luhamaa ning Airi Gailiti lõngade värvimise õpitubadest.

Janika Solmanni töödega saab tutvuda:
www.instagram.com/naturalsolmann/
www.facebook.com/naturalsolmann/

TOIMUMISE KOHT:
18.oktoober 2020
Kell 11.00-16.30
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 20.09.2020 hind 80 eurot, alates 21.09.2020 vabade kohta olemasolul hind 90 eurot. Hind sisaldab töövahendeid.
NB! Loobumise korral vähem kui 10 päeva enne koolitust osalustasu tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform?usp=s...

NB! Töötuppa mahub vaid 10 inimest!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com, tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

18 huvitatud
Tiibeti meditsiini baasalused Elena Shirshovaga

Tiibeti meditsiini baasalused Elena Shirshovaga

Laupäev 24th oktoober 2020, 10:00 - Laupäev 24th oktoober 2020, 13:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiin ehk Sowa Rigpa on aastatuhandeid vana süsteemne ja holistiline loodusravisüsteem, mille põhjalikkus, mitmekihilisus ja efektiivsus on kohati tänagi hämmastav.

Tiibeti meditsiinis peetakse oluliseks nii keha kui meelt, seega on kogu tervise hoidmise ja parandamise viis suunatud mõlema tasakaalustamisele. Tiibeti meditsiinis jagatakse haiguse põhjused esmasteks ja teisteks. Esmased haiguse põhjused ongi seotud meelega, teisisõnu meie mõtete, tunnete, emotsioonidega, teisesed haiguse põhjused on seeläbi seotud rohkem eluviisi ja toitumisega.

Tiibeti süsteemi järgi koosneb nii kogu maailm kui inimkeha viiest elemendist ja haigused on tingitud elementide tasakaalutusest. Seega peetakse äärmiselt oluliseks aru saada, milline on konkreetne tasakaalutus, et siis erinevate eluviisi ja toitumise muudatuste, väliste teraapiate ja peamiselt ravimtaimedest koosnevate ravimitega tasakaal ja ühes sellega ka tervis tuua.

Tiibeti meditsiinis on suur osa diagnostikal, kus peale välise vaatluse kasutatakse ka keele- ja uriinivaatlust ning pulsidiagnostikat.
Oluline on nii abivajaja kui abistaja töö oma meelega - tasakaalus meel aitab nii haigel terveks saada kui terapeudil ja arstil teha oma tööd parimal võimalikul viisil.

3-tunnine sissejuhatav loeng Tiibeti meditsiini annab baasülevaate Tiibeti meditsiini alustest. Sissejuhatav loeng on mõeldud kõigile, keda huvitavad idamaised ja põlised tarkused ja kes soovivad inimkeha holistilisest toimimisest paremini aru saada.

Loeng on vajalik läbida kõigil, kes soovivad osaleda Tiibeti suitsutamis- ja viirukiteraapia või Tiibeti taimetõmmiste töötoas ja ei ole enne Tiibeti meditsiiniga kokku puutunud.

Õpetaja: Elena Širšova, SK Petergof
Elena sündis Lõuna-Venemaal ja elab ja töötab täna oma arstist abikaasaga St Peterburgis. Ta on õppinud bioloogiat, füüsikat ja saanud ka MBA kraadi, kuid alates 2005 alustas Tiibeti meditsiini õpinguid ja mõned aastad hiljem ka praktiseerimist. Tema diplomitöö teemaks oli aju toimimismehhanismid Tiibeti meditsiinis. Elena on töötanud pikalt Moskva Erakorralise Meditsiini Instituudi kardioloogia kliinikus, kuid tänaseks on tema peamine töökoht koos abikaasaga Tiibeti meditsiini keskuses, kus muuhulgas tõlgivad ja annavad nad välja Tiibeti meditsiini tekste.
Elena on suurepärane terapeut, Tiibeti meditsiini õpetaja ja SKY Petergofi nimelise Tiibeti meditsiini keskuse eestvedaja.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised

TOIMUMISE AEG: 23. mai kell 10.00 – 13.15
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise keel tõlkega eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

OSALUSTASU: 35 eurot + km registreerimisega kuni 10.05.2020. Edaspidi on vabade kohtade olemasolul osalustasu 40+km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele on see kursus tasuta.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Tiibeti meditsiini baasaluseid.

***

IN ENGLISH
Tibetan medicine basics with Elena Širšova

Traditional Tibetan medicine, also known as Sowa-Rigpa medicine, is a centuries-old traditional medical system, which complexity and effectiveness still manages to amaze us today. In tibetan medicine both are important - body and mind, so most practices for staying healthy or recovering from an illness are directed to balancing mind and body. In tibetan medicine the causes of the illness are divided into primary and secondary causes. Primary causes of diseases are connected to mind, as for our feelings, thoughts, emotions and secondary causes are more connected to our lifestyle and diet.

According to tibetan system, the world as well as our body consists of five elements and diseases are caused by the imbalances of these elements. So it is extremely important to understand the imbalance, as to reach balance with changes in lifestyle and diet, as well as external therapies and herbal medicines for an effective recovery.

In tibetan medicine diagnostics plays an important role, where tongue and urine analysis is used besides external examination. It is important for both - the helper and the one in need of help - to work with their mind, as for a balanced mind helps the patient recover, it also helps the therapist and the doctor to do their job in a best possible way.

3-hour introductory course about tibetan medicine gives a base overview on the fundamentals of Tibetan medicine. The lecture is meant for everyone, who is interested in eastern and ancient wisdoms and who wishes to have a better understanding on holistic approach of a human body.

The lecture is mandatory for everyone, who wishes to participate in Tibetan fumigation therapy or herbal bath therapy workshops and haven’t had a previous contact with tibetan medicine before.


Teacher: Elena Širšova, SK Petergof
Elena was born in southern Russia and lives and works today with her husband, who is also a doctor, in St Petersburg. She has studied biology, physics and also received a MBA degree, but in 2005 started her studies in Tibetan medicine and started practicing a few years later. Her Master’s thesis topic was brain mechanisms of function in Tibetan medicine. Elena has long worked in Moscow’s ER (Emergency room) cardiology clinic, but nowadays her main workplace is in the Tibetan Medicine Centre with her husband, where they translate and publish texts on Tibetan medicine.
Elena is a wonderful therapist, teacher of Tibetan Medicine and the leader of a Tibetan medicine center called SKY Petergof.

WHEN: 23th of May from 10.00 – 13.15
WHERE: Weizenbergi 20/1, Tallinn
LANGUAGE:in english, translation to estonian
When the course is finished you’ll receive a CERTIFICATION about your participation.

EARLY BIRD FEE: 35 euros + VAT until 10.05.2020, later from 11.05.2020 the cost is 40+VAT.

NB! For Tibetan medicine students, the course is free.

Registration - send an e-mail to: tarkustekool@gmail.com.

Further information: E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

101 huvitatud  ·  8 osaleb
Tiibeti suitsutamis- ja viirukiteraapia Lung Dug

Tiibeti suitsutamis- ja viirukiteraapia Lung Dug

Laupäev 24th oktoober 2020, 14:30 - Laupäev 24th oktoober 2020, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiin on aastatuhandeid vana loodusravisüsteem, kus muuhulgas suur ja tähtis osa on välistel teraapiatel. Üheks välise teraapia meetodiks on suitsutamis- ja viirukiteraapia.

Suitsutamist on kasutatud paljudes põlistraditsioonides - näiteks salveiga suitsutamine indiaanlastel on paljudele eestlastele tuntud viis. Vanad eestlasedki teadsid ju, et kadakasuitsu kasutamine aitab nakkushaiguste ajal ruume puhastada ja seeläbi haiguse levikut ohjata.

Mõnes mõttes on suitsutamis- ja viirukiteraapia omamoodi iidne aroomiteraapia, sest suur osa teraapiast toimibki läbi lõhna sisssehingamise, mille tagajärjel meel rahuneb ja tasakaalustub.
Teraapia koosneb kahest osast - suitsutuspulbrite ettevalmistamine ja seejärel teraapia läbiviimine.

Suitsutamis- ja viirukiteraapia eesmärgiks on puhastada nii välised kui sisemised elemendid. Mitmed uuringud on näidanud, et see on efektiivne viis õhu puhastamiseks ja viiruste hävitamiseks.

See kursus annab võimaluse astuda sisse väga pikkade traditsioonidega Tiibeti pärimusmeditsiini maailma, mille teadmised on autentsel kujul säilinud tänapäevani. Sowa Rigpa, nagu tiibeti keeles tiibeti meditsiini õpetussüsteemi kutsutakse, toimib ka praeguse moodsa ajastu muutuvates tingimustes. Eriti oluline on tänapäeval rahustada meelt, mis tänu igapäevasele stressile ja kohustustele kipub ikka liigselt ärev ja pinges olevat.

Kursusel räägitakse erinevatest suitsutamiseks kasutatavatest vahenditest ja taimedest, õpitakse tegema vastavaid pulbreid ning neid kasutama.

Õpetaja: Elena Širšova, Sorig Khang St Petergof
Elena sündis Lõuna-Venemaal ja elab ja töötab täna oma arstist abikaasaga St Peterburgis. Ta on õppinud bioloogiat, füüsikat ja saanud ka MBA kraadi, kuid alates 2005 alustas Tiibeti meditsiini õpinguid ja mõned aastad hiljem ka praktiseerimist. Tema diplomitöö teemaks oli aju toimimismehhanismid Tiibeti meditsiinis. Elena on töötanud pikalt Moskva Erakorralise Meditsiini Instituudi kardioloogia kliinikus, kuid tänaseks on tema peamine töökoht koos abikaasaga Tiibeti meditsiini keskuses, kus muuhulgas tõlgivad ja annavad nad välja Tiibeti meditsiini tekste.
Elena on suurepärane terapeut, Tiibeti meditsiini õpetaja ja SK Petergofi nimelise Tiibeti meditsiini keskuse eestvedaja.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Vajalikud on baasteadmised Tiibeti meditsiinist. Kel seda eelenvalt ei ole, on võimalus osaleda sama päeva hommikupoolikul Tiibeti meditsiini sissejuhataval kursusel, mille info leiad siit: www.facebook.com/events/754247065078541/

TOIMUMISE AEG: 24.oktoober kell 14.30 – 18.00
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise v vene keel tõlkega eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

OSALUSTASU: 35 eurot + km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele kehtib soodushind 30+km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti suitsutamis- ja viirukiteraapia aluseid ja oskab ise teraapiat läbi viia.

***

IN ENGLISH
Fumigation and incense therapy

Traditional Tibetan medicine, also known as Sowa-Rigpa medicine, is a centuries-old traditional medical system, which complexity and effectiveness still manages to amaze us today. External therapies play an important role in Tibetan medicine and one of the external therapy method is fumigation and incense therapy.

Fumigation has been used in many native traditions - e.g fumigation with sage is a practice known to many Estonians aw well as native americans. For estonians it was a common practice to burn juniper during flu season, because it helps to clean the room and so contain the spreading of contageous diseases.

In a way fumigation therapy is an ancient aroma therapy, because a big part of the therapy takes place by inhaling the incense, as to calm and balance the mind.
Therapy consists of two parts - preparation of the fumigation powders and conducting the therapy.

The aim of the fumigation and incense therapy is to clean internal and external elements. Many studies have shown, that it is an effective way to clean the air and destroy viruses.


This course will give you an opportunity to step into the world of traditional tibetan medicine, which has a very long history and it’s knowledge is authentic to this day. Sowa Rigpa, as it is called in tibetan language, works in the conditions of our modern time. It is extremely important to calm the mind, which due to everyday strass and duties is quite often out of balance.
During the course you’ll learn about different herbs and tools used for fumigation and how to make different powders.


Teacher: Elena Širšova, SK Petergof
Elena was born in southern Russia and lives and works today with her husband, who is also a doctor, in St Petersburg. She has studied biology, physics and also received a MBA degree, but in 2005 started her studies in Tibetan medicine and started practicing a few years later. Her Master’s thesis topic was brain mechanisms of function in Tibetan medicine. Elena has long worked in Moscow’s ER (Emergency room) cardiology clinic, but nowadays her main workplace is in the Tibetan Medicine Centre with her husband, where they translate and publish texts on Tibetan medicine.
Elena is a wonderful therapist, teacher of Tibetan Medicine and the leader of a Tibetan medicine center called SKY Petergof.


Everyone who takes an interest in tibetan medicine is expected to the course. It is important to have a basic knowledge about tibetan medicine and the one who doesn’t have it, can attend in the introductory course, which takes place in the morning of April the 4th, fo further info, visit: www.facebook.com/events/754247065078541/

WHEN: 24th of October from 14.30 – 18.00
WHERE: Weizenbergi 20/1, Tallinn
LANGUAGE:in english or russian, translation to estonian
WHen the course is finished you’ll receive a CERTIFICATION about your participation.

EARLY BIRD FEE: 35 euros + VAT until 10.05.2020, later from 11.05.2020 the cost is 40+VAT if the course is not filled.

Registration - send an e-mail to: tarkustekool@gmail.com.

Further information: E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

103 huvitatud  ·  12 osaleb
Khanda- Tibetan medicine practical workshop on herbal decoction

Khanda- Tibetan medicine practical workshop on herbal decoction

Pühapäev 25th oktoober 2020, 9:00 - Pühapäev 25th oktoober 2020, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

In Tibetan medicine, the use of herbal remedies and pharmacology has had an important role throughout history. Tibetan traditional plant treatment is one of the most specific in the world – the old times it was common to mix hundreds of different plants to achieve the desired result.
Today we live in a completely different world, but we can still get help from plants in many different ways. Quite often we do not know how many conventional pharmacy medicines are based on herbal components.

One part of the Tibetan medicine is the preparation of extracts. The preparation of the extracts consists of three steps - the preparation of ingredients, making the extracts and the preservation (including making pills, ointment etc.).
In the workshop all three stages are covered in theory and practice. There shall also be information about how and when to use these extracts and what are the contraindications of usage.

For making extracts, different parts of plants are used-flowers, herbs, leaves, roots. The decoctions are made according to the type of problem, that means, that the approach is problem based.
The extracts can be used internally and externally, the extract can also be a base substance for further medications or treatment - such as making of pills, ointments, wraps, etc.
In Tibetan tradition there is a thorough procedure of making herbal medicines, including making the extracts, where every detail is important - what are the original ingredients and how they have been treated, what kind of mortar or pot is used, what concentration eventually is achieved and also what is the state of mind, while making medicine. Thus, the course also gives an insight about the basics of traditional oriental medicine

Teacher: Elena Shirshova, SK Petergof
Elena was born in southern Russia and lives and works today with her husband, who is also a doctor, in St Petersburg. She has studied biology, physics and also received a MBA degree, but in 2005 started her studies in Tibetan medicine and started practicing a few years later. Her Master’s thesis topic was brain mechanisms of function in Tibetan medicine. Elena has long worked in Moscow’s ER (Emergency room) cardiology clinic, but nowadays her main workplace is in the Tibetan Medicine Centre with her husband, where they translate and publish texts on Tibetan medicine.
Elena is a wonderful therapist, teacher of Tibetan Medicine and the leader of a Tibetan medicine center called SKY Petergof.


Everyone who takes an interest in Tibetan medicine is expected to the course. It is important to have a basic knowledge about Tibetan medicine and the one who doesn’t have it, can attend in the introductory course, which takes place in the morning of April the 4th, fo further info, visit: www.facebook.com/events/754247065078541/


WHEN: 25th of October kell 10.00 – 17.30
WHERE: Weizenbergi 20/1, Tallinn
LANGUAGE: in english or in russian (with a translation to estonian)
When the course is finished you’ll receive a CERTIFICATION about your participation.


FEE: 50 EUR until 10.05.2020. After that 55 EUR.
NB! For tibetan medicine students there’s a discount 40 EUR.

REGISTRATION AND FURTHER INFORMATION: kaiakaire.hunt@gmail.com.
... Rohkem infotVähem infot

23 huvitatud  ·  4 osaleb
Tiibeti taimetõmmiste (ekstraktide)- khanda - praktiline töötuba

Tiibeti taimetõmmiste (ekstraktide)- khanda - praktiline töötuba

Pühapäev 25th oktoober 2020, 9:00 - Pühapäev 25th oktoober 2020, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Tiibeti meditsiinis on ravimtaimede kasutamisel ja farmakoloogialastel teadmistel olnud läbi aegade kanda tõhus roll. Tiibeti pärimuslik loodus- ja taimeravi on üks spetsiifilisemaid maailmas - vanadel aegadel osati kokku segada lausa sadu eri taimi soovitud tulemuse saavutamiseks.

Ka täna, kui elame hoopis teistsuguses maailmas, saame taimedelt abi väga mitmel viisil. Sageli ei teagi me, kui paljud tavaapteegi ravimid põhinevad just taimsetel komponentidel.

Üks osa Tiibeti taimeravist on tõmmiste valmistamine. Tõmmiste valmistamine koosneb kolmest ostast - koostisosade ettevalmistamine, tõmmiste valmistame ja tõmmise säilitamine (sh nendest pillide, salvi jm tegemine). Töötoas räägitakse kõigest kolmest etapist nii teoreetiliselt kui tehakse ka praktiliselt läbi erinevate tõmmiste valmistamine. Samuti tuleb juttu sellest, milliste probleemide puhul milliseid tõmmiseid ning kuidas kasutada ning millised on kasutamise vastunäidustused.

Tõmmiste tegemiseks kasutatakse taimede erinevaid osi - õisi, ürti, lehti, juuri. Tõmmiseid tehakse vastavalt probleemi tüübile, see tähendab, et lähenemine - mida ja mil moel teha, on probleemi põhine. Tõmmiseid võib kasutada nii peale määrimiseks kui sisse võtmiseks, tõmmis võib olla baasaine edasiste ravimite või raviprotseduuride - näiteks pillide, salvide, mähiste jne tegemisel.
Tiibeti traditsioonis on taimedest ravimite, sh tõmmise tegemine põhjalik protseduur, kus igal pisiasjal on tähtsus - millised on algsed koostisosad ja kuidas need on töödeldud, millist uhmrit või potti kasutatakse, milline kontsentratsioon lõpuks saavutatada tahetakse, millise meeleseisundiga ravimit tehakse. Seega annab kursus ka sügavama vaate vana idamaise pärimusmeditsiini süsteemi baasalustesse.

Õpetaja: Elena Širšova, Sorig Khang St Petergof
-----------------------------------------------------------------
Elena sündis Lõuna-Venemaal ja elab ja töötab täna oma arstist abikaasaga St Peterburgis. Ta on õppinud bioloogiat, füüsikat ja saanud ka MBA kraadi, kuid alates 2005 alustas Tiibeti meditsiini õpinguid ja mõned aastad hiljem ka praktiseerimist. Tema diplomitöö teemaks oli aju toimimismehhanismid Tiibeti meditsiinis. Elena on töötanud pikalt Moskva Erakorralise Meditsiini Instituudi kardioloogia kliinikus, kuid tänaseks on tema peamine töökoht koos abikaasaga Tiibeti meditsiini keskuses, kus muuhulgas tõlgivad ja annavad nad välja Tiibeti meditsiini tekste.
Elena on suurepärane terapeut, Tiibeti meditsiini õpetaja ja SK Petergofi nimelise Tiibeti meditsiini keskuse eestvedaja.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Vajalikud on baasteadmised Tiibeti meditsiinist. Kel seda eelenvalt ei ole, on võimalus osaleda eelmise päeva hommikupoolikul Tiibeti meditsiini sissejuhataval kursusel, mille info leiad siit: www.facebook.com/events/754247065078541/

TOIMUMISE AEG: 25. okt kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: inglise v vene keel tõlkega eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

OSALUSTASU: 50 eurot + km. Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.
NB! Tiibeti meditsiini õppuritele kehtib soodushind 40+km.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti pärimusmeditsiinist tuntud tõmmiste valmistamie aluseid ja oskab seda ise teha
... Rohkem infotVähem infot

105 huvitatud  ·  8 osaleb
MBSR (mindfulness based stress reduction) põhikoolitus

MBSR (mindfulness based stress reduction) põhikoolitus

Laupäev 31st oktoober 2020, 10:00 - Pühapäev 1st november 2020, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

MBSR (mindfulness based stress reduction) originaalprogrammi põhikoolitus toimub 31. oktoober - 25.aprill 2021 ja koosneb 5 põhimoodulist. Tegemist on esimese MBSR põhikoolituse originaalprogrammiga Eestis.

//English version is coming soon 🙂 //

REGISTREERIMINE ON AVATUD!

Stressi leevendamise ja emotsioonidega toimetuleku meetodid on tänapäeva kiires ja turbulentses maailmas arusaadavalt aina enam populaarsust koguv teema. Tehnikaid ja õpetusi on palju, kuid on vaid üks nn originaalne mindfulnessi programm, mis on tõenduspõhiselt välja töötatud Massachusettsi ülikooli juures ja mis on läbi 40 aasta sadades erinevates tõenduspõhistes uuringutes saanud suurepärase mõju kinnituse.

Selleks originaalprogrammiks on MBSR – stressi ja ärevuse leevenduseks mõeldud teadvelolekupõhine stressivähendamisprogramm.

MBSR (mindfulness based stress reduction) programm on loodud professor Jon Kabat-Zinni poolt Mindfulnessi Keskuses Massachusettsi Ülikooli juures ja selle meetodi kasutamisel on üle maailma juba 40-aastane kogemus.

Sellest sügisest on esimest korda Eestis võimalik õppida originaalse MBSR täisprogrammi järgi, mis on eelduseks ka MBSR juhendaja õppeprogrammis osalemiseks.

MBSR on kergesti õpitav protsess, mis sobib kõigile inimestele sõltumata nende vanusest, uskumustest ja taustast. Sisuliselt seisneb programm teadveloleku kasutamises heaolu parandamise nimel. MBSR programmi vahendusel on inimesel võimalik õppida, kuidas pääseda ligi oma kaasasündinud võimele aktiivselt enda eest hoolitseda ning leida elus suurem tasakaal, kergus ja meelerahu.

Teadvelolekupõhine stressivähendamisprogramm (MBSR) on selgelt määratletud ja süstemaatiline inimesekeskne hariduslik programm, mille keskmes on suhteliselt intensiivne teadveloleku meditatsiooni õpetus. Programmi eesmärk on inimestele õpetada, kuidas enda eest paremini hoolitseda, kuidas elada tervislikumalt ja kuidas oludega paremini kohaneda. Seda mudelit on edukalt kohandatud ja kasutatud ka paljudes teistes meditsiinikeskustes ning muudes keskkondades, nagu näiteks koolides, vanglates, spordiprogrammides, erialastes väljaõppeprogrammides ja asutustes.

Koolitus arendab kogemuslikku õppimisviisi ja õpetab kasutama enda keha sügavamaid teadmisi. Pikk õppeprogramm põhineb teaduslikel alustel ja sel on tõenduspõhine mõju aju- ja kesknärvisüsteemi toimimisele, kusjuures toimuvad muudatused on otseselt seotud pika praktiseerimise ja kogemusega.

Programmis osalemiseks tuleb varasem mindfulness praktikate või meditatsioonide kasutamine kasuks aga pole osalemise eelduseks.

Koolitus sobib Sulle, kui tahad:

* õppida veelgi sügavamalt mõistma ja praktiseerima teadlikku kohalolekut
* määratleda oma vajadusi selgemalt, aktsepteerida end täielikult ja väärtustada oma elu rohkem
* suurendada oma tegutsemisvõimet ja elada tasakaalustatud viisil isegi väljakutsete keskel
* arendada oma stressitaluvust ja vastupidavust ning parandada unekvaliteeti
* parandada suhteid nii lähedastega kui ka tööalaselt
vabaneda mõnest sõltuvusest

Teaduslike uuringute (ja programmi läbinud osalejate) sõnul aitab MBSR-meetod:

* suhtuda rahulikumalt muutlikesse ja väljakutseid esitavatesse elusituatsioonidesse ja töösse
* tugevdada võimet hetkes kohal olla
* selgitada välja prioriteete elus
* hoida fookust ühel tegevusel või ülesandel hoolimata segajatest
* leida reaktiivsuse asemel uusi, loovaid lähenemisi ja töövõtteid
* luua paremaid suhteid lähedaste, sõprade, töökaaslaste ja alluvatega
* parandada heaolu tööl ja vältida väsimust
* leevendada füüsiliste haiguste sümptomeid
* parandada vaimse tervise tasakaalu
* vältida läbipõlemist ja olla parem aitaja

KOOLITUSE SIHTRÜHM:
Kursus sobib psühholoogidele, (vaimse tervise) õdedele, arstidele, terapeutidele, treeneritele, massööridele, personalitöötajaile, aga ka teistele inimestega töötajaile – sotsiaaltöötajaile, õpetajatele ja kõigile teistele, kes soovivad õppida kasulikke tööriistu nii iseenda kui oma lähedaste kui klientide/patsientide/õpilaste abistamiseks. Kursusel võivad osaleda ka need huvilised, kes ei kuulu ühtegi ülalnimetatud sihtrühma, aga soovivad kas isikliku või tööalase arengu nimel õppida tundma ja kasutama MBSR meetodeid.

KOOLITAJA: LEENA PENNANEN
Leena Pennanen on Center for Mindfulness Finland looja ja juhataja. Leena on olnud esimene sertifitseeritud MBSR õpetaja Soomes, ta on olnud ja jätkuvalt on mindfulnessi innukas arendaja ja koolitaja ka rahvusvahelisel tasandil. Leenal on üle 15 aasta kogemust ka MBSR õpetajate koolitamisel, mis teeb ta hinnatud ja nõutud praktikuks mitmetes riikides.

Leena loodud Center for Mindfulness Soomes on kutsutud Massaschusetsi Ülikooli Mindfulnessi Keskuse juurde kuuluva Mindfulnessi liikumise Common Good liikmeks. Asutajaliikmeteks on kutsutud vaid 10 keskust üle maailma. Leena teeb koostööd ka Chris Ruanega, Ühendkuningriigi parlamendiliikmega ja Jamie Bristowiga, Mindfulness Initiative direktoriga, et tuua mindfulnessi parlamentidesse ja teistesse ühiskondlikesse valdkondadesse.

ÕPIVÄLJUNDID: Koolituse läbinu teab MBSR peamisi meetodeid, on tutvunud teooria ja praktikaga, kogenud harjutusi ja oskab neid kasutada enda tabeks ja rakendada põhimõtteid oma töös.

TOIMUMISE AEG: Kokku kohtume 5. moodulis, kokku on kursuse pikkus 11 päeva (orienteeruvalt kl 10 – 17), millele lisanduvad õhtused online-kogunemised (4 korral).

Kuupäevad:
I moodul – 31.10 – 1.11.2020
II moodul – 23. – 24.01.2021
III moodul – 20. – 21.02.2021 (online)
IV moodul – 19. – 21.03.2021 (retriit Tallinnast väljas)
V moodul – 24. – 25. 04.2021

Õhtused online-kogunemised (kl 18 – 19): 18.11.2020 ja 09.12.2020, 10.02.2021, 03.03.2021.

ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn, va märtsikuu moodul, mis toimub Tallinnast väljas

TÖÖKEEL: inglise keel, vajadusel on tõlge eesti keelde. Vajadusest palume märku anda registreerimisvormi kommentaaride osas.

LÕPETAMISEL: nii Center for Mindfulness (CFM) kui Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli tunnistus

MAKSUMUS: Programmi maksumus sisaldab koolitust, materjale ja teepause.

VARAJASE REGISTREERIJA HIND KUNI 30. august!
TASUDES ÜHES OSAS:
2145€ inimestele, kes soovivad tasuda juriidilise isiku kaudu, ei ole käibemaksukohuslased või kes ei soovi saada koolituse pealt tulumaksu tagastust
2145€ +km eraisikud, kes soovivad saada tulumaksu tagastust, juriidilised isikud, kes on käibemaksukohuslased

TASUDES IGA MOODULI EEL, ST OSADE KAUPA:
450€ moodul, va retriidi moodul, mille hinnaks on 675€ (käibemaksu osas kehtivad samad põhimõtted, nagu on välja toodud eelpool)

Peale 01.septembrit registreerimisel lisandub hindadele 5% ja alates 01.oktoobrist sellele omakorda veel 5%.

NB! Hind ei sisalda retriidi sööke ja majutust.

Registreerinutega sõlmitakse õppeteenuse leping.

Peale registreerimisvormi täitmist tuleb tasuda ettemaks ühe mooduli ulatuses, mis loobumisel tagastamisele ei kuulu. Ettemaksu summa arvutatakse maha kas järgmisest maksest (kui tasutakse ühes-kahes osas) või viimasest moodulist (kui tasutakse kuu kaupa). Ettemaksuarve saadetakse peale registreerimisvormi täitmist nädala jooksul.

On võimalik tasuda ka kuude kaupa, siis tuleb tasuda august - aprill 275 euri kuus. (käibemaksu osas kehtivad samad põhimõtted, nagu on välja toodud eelpool).

EDASIÕPPE VÕIMALUS:
NB! Koolitus on kaheaastase MBSR juhendajakoolituse esimene osa. Ettevalmistamisel on võimalus jätkata õpinguid pärast juhendajakoolitust kuni Browni ülikoolis instruktorite atesteerimiseni. Center for Mindfulness Soome on üks seitsmest Browni ülikooli partnerist maailmas. Brown on USA üks hinnatumaid ülikoole Harvardi ja Yale’i kõrval. MBSR juhendajate koolitamisel on keskusel enam kui 20 aastat kogemust, mis tagab koolituse kõrge kvaliteedi.

Soovi korral võib osaleda ainult põhiõppes, juhendajakoolitus on mõeldud neile, kel on soov tulevikus ametlikku MBSRi kursuseid õpetama ja juhendama hakata.

REGISTREERIMINE:
Registreerimine toimub läbi lingi, mis on leitav SIIT docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScaMUs4mD43jSKXYjVwAZNUVCLACAQa0cWJEr88yKS6VKNcWw/viewform

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 512 95 05
www.tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Psühholoogia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS: Ruumides on vajalik istumispatjade ja toolide olemasolu
ÕPPEMATERJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis materjalid.
... Rohkem infotVähem infot

49 huvitatud  ·  3 osaleb
Mänguteraapia baaskursus. Vihaga toimetulek lastel.

Mänguteraapia baaskursus. Vihaga toimetulek lastel.

Pühapäev 1st november 2020, 10:00 - Pühapäev 1st november 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Nii nagu täiskasvanud, tunnevad ka lapsed viha. Nii vanemad kui ka lastega töötavad spetsialistid, näiteks õpetajad või sotsiaaltöötajad, püüavad anda endast parima, et aidata lastel oma vihaga toime tulla. Enamasti see ka õnnestub, kui aga oma nõust ja jõust jääb väheks, võib appi võtta mängu ja mänguteraapia

Viha on tunne, mida tavaliselt peetakse negatiivseks ning seetõttu tehakse kõik endast olenev, et viha mitte kogeda ja välja näidata, ning antakse endast parim, et ka laps toimiks samamoodi. Tihti on niisuguse suhtumise põhjuseks asjaolu, et oleme vihatunde võrdsustanud vägivallaga. On tõsi, et viha võib viia vägivallani, kuid kindlasti ei ole need kaks omavahel alati seotud. Viha on normaalne tunne, mida kogevad kõik inimesed. Ilma vihata ei ole ka heatahtlikkust, armastust ega õnne.

Mänguteraapias on vihaga tegelemise eesmärgiks aidata lastel seda tunnet mõista. Kui viha on alla surutud, siis õpetatakse lapsele selle väljendamist. Lastele on viha väljatoomine kasulik, sest muidu võib see kuhjuda ning laps ei pruugi selle tagajärjel enam endast lugu pidada, ta muutub haavatavaks ja endassetõmbunuks.
Viha väljendamine on probleemiks vaid siis, kuid seda ei tehta tervislikul moel. Kui viha väljendamine on probleemiks, siis aidatakse mänguteraapias leida viha väljendamise viise, mis kahjustavad vähem nii teisi kui ka last ennast.

Mänguteraapia on teraapiasuund, mis on mõeldud just lastega tegelemiseks (3- kuni 16-aastased). Mänguteraapiast on abi paljude keerukate olukordade puhul, muuhulgas saab sellega toetada hüperaktiivset või aktiivsus-tähelepanuhäirega last.
Mänguterapeutiline lähenemine võib olla kasulik ka lastele, kellel on pidevad probleemid koolis, kodus või teistes eluvaldkondades. Mänguterapeudi tööriistakasti kuulub palju erinavaid tööriistu - kasutatakse liiva, savi jt voolimismasse, käpiknukke, värve, looduses leiduvaid materjale, muusikainstrumente, loovat visualiseerimist, biblioteraapia elemente, maske jne

Kursusel anname ülevaate sellest, et mis on mänguteraapia ja kuidas mänguterapeutiline lähenemine annab võimaluse lapse toetamiseks hoolikalt valitud meetodite abil, et aidata tal saada teadlikuks temas toimuvast ning oma emotsioone ja mõtteid väljendada.

NB! Koolitus on praktilise suunitlusega, mistõttu ootame osalejatelt valmisolekut ka iseendaga tööd teha. Õpitakse terapeutilisi, mitte õpetamise/kiire lahenduse pakkumise tehnikaid.

Koolitus sobib lastega töötavatele terapeutidele, õdedele, sünnitoetajatele, perearstidele, õpetajatele, sotsiaaltöötajatele, lastekaitsespetsialistidele, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele lapsevanematele.

Kursust viib läbi koolitaja ja mänguterapeut Sirli Kivisaar.
Sirli Kivisaar on pika koolitajakogemusega terapeut ja mänguteraapia maaletooja Eestis.
Tema huvi erinevate suhtlemisteooriate ja inimese mõtlemise muutmise vastu sai alguse juba Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd õppides.
Mänguteraapiaga on ta kokku puutunud 2009. aastast, kui läbis esimese pikema 120-tunnise mänguteraapia koolituse, millele järgnesid erinevad sama valdkonnaga seotud täiendkoolitused ning 2013. aastal lõpetas ta mänguetrapeudi aastase väljaõppe. 2010 aastal lõpetas ta OÜ "Terviklik Mina"-s ja SACH International´is kolm aastat kestnud psühhoterapeudiõpingud. Lisaks on tema täiendõpe muuhulgas hõlmanud pereteraapiat ja erinevaid kehateraapiaid. Hetkel tegutseb ta funktsionaalse toitumise terapeudi ja psühhoterapeudina OÜ Via Naturale ning koolitab mänguterapeute Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis. Ta on MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutajaliige ja juhatuse esimees.

Registreerimine õppepäevale toimub läbi lingi:
goo.gl/forms/DvDw7nQ9S51DV3Gg1

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Kursuse maksumus: 85 eurot + km registreerimisega kuni 11. oktoober. Edaspidi hind 95 eurot + km. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 35 eurot + km, mille tasumine garanteerib koha kursusel.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 8 tundi auditoorset tööd

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
****
Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS: Mänguteraapia baaskursus. Vihaga toimetulek lastel.
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud kirjutuslaudade ja toolidega, õppematerjalidega, tehniliste vahenditega ja abivahenditega praktika läbimiseks.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 konspekt
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel kogumahus osalenuile
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab mis on mänguteraapia ja kes on mänguterapeut, saab teamised terapeutilise ja igapäevase mängu vahelisest erinevusest.
... Rohkem infotVähem infot

41 huvitatud  ·  9 osaleb
Hildegardi (Vana-Euroopa) meditsiin dr Wighard Strehlowiga

Hildegardi (Vana-Euroopa) meditsiin dr Wighard Strehlowiga

Laupäev 14th november 2020, 9:00 - Pühapäev 15th november 2020, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Esmakordselt on Eestis võimalik kuulata Vana-Euroopa ühe olulisema meditsiiniharu, Hildegard von Bingeni kloostrimeditsiini kursust. See on sügavaim ja terviklikum meditsiinisüsteem Euroopa pärimusmeditsiinis.

Hildegard von Bingen on olnud kloostrimeditsiini suurkuju, kelle tekstid ja teadmised toovad meieni vana, väärika ja äärmiselt mitmetahulise kloostrimeditsiini teadmised. Kloostrimeditsiin on oma holistiliselt olemuselt väga sarnane idamaade meditsiiniga, kuid kuna pärineb Euroopast, siis on see läbi põimunud selle kultuuri, religiooni ja tavadega. Omal kohal on muidugi ka taimed ja elustiili soovitused, mis on omased ka meile.

Hildegardi meditsiinis on oluline koht nii spirituaalsusel, kunstil, muusikal, astroloogial ja loomulikult loodusravil - välistel teraapiatel (paast, kuppude panemine, aadrilaskmine, saun, hõõrumised, vannid, mähised jne), kui ka taimedel - Hildegardi tekstidest on teada u 2000 taimeravi retsepti (veinid, ekstraktid, eliksiirid, pulbrid, õlid, salvid jne).

HIldegardi meditsiin on põhjalik ja individuaalne - nii on ravitud mitte tagajärgi, vaid haiguste algpõhjuseid ja tasakaalutusi elementide tasandil.

Hildegardi meditsiin oli kaua varjusurmas ja alles eelmisel sajandil hakati seda uuesti uurima ja kloostrimeditsiini tõhusad teadmised tõusid ausse. Ometigi on kogu maailmas vaid üksikud inimesed, kes õpetavad Hildegardi meditsiini. Üheks oma ala korüfeeks on dr Wighard Strehlow - doktorikraadiga keemik, Hildegardi meditsiini õpetaja ja paljude raamatute autor.

2-päevasel seminaril tuleb juttu järgmistel eemadel:

* Sissejuhatus Hildegard von Bingeni meditsiini ja ravikunsti
* Hildegardi toitumissoovitused ja dieedid kui ravimid
* Uus vähiravi Hildegardi meditsiini teooria kohaselt
* Hildegardi psühhoteraapia - kuidas konflikte muuta spirituaalseks ravimiks

Õpetaja: Dr Wighard Strehlow on sündind Stettinis, õppinud keemiat Lääne-Berliini tehnikaülikoolis
ning omandanud doktorikraadi toidukeemia ja biokeemia alal.
Pärast aastast uurimistööd Yale'i ülikoolis New Havenis, Connecticutis USA-s, töötas ta 13 aastat farmaatsiatööstuses looduslike toodete sünteesi, antibiootikumide, psühhofarmatseutiliste ravimite ja kliiniliste uuringute alal.
Keemiaravi piirid inspireerisid teda huvi tundma naturopaatia ja loodusravi vastu, misjärelöötas kõigepealt naturopaadina Constance'i ravimifirmas Byk Gulden ja hiljem dr. Gottfried Hertzka juures.
Dr Gottfried Hertzka (1913 - 1997) oli esimene arst, kes praktiseeris Hildegardi ravimit. Alates 1997. aastast on dr Strehlow olnud Hildegard von Bingeni e.V., ühingu juhataja, kes on seadnud eesmärgiks levitada klassikalist Hildegardi ravimit kogu maailmas.


Õppekeel: õpe toimub saksa keeles, tõlkega eesti keelde

OSALEMISTINGIMUSED: Osaleda võivad kõik huvilised

TOIMUMISE KOHT:
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.
Kestus 16 akadeemilist tundi

HIND:
Kahepäevase kursuse hind eriti varajasele reageerijale on 190 eurot + km registreerumisel ja tasumisel kuni 31.09.2020. Edaspidi on hinnaks 220+km kuni registreerimisel 31.10.2020. Alates 01.11.2020 on hinnaks 250+km.


Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.


REGISTREERU KOOLITUSELE kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

Vaata ka: www.st-hildegard.com/de/

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid, pabertahvel ja dataprojektor
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Hildegardi meditsiini aluseid
... Rohkem infotVähem infot

178 huvitatud  ·  12 osaleb
Lastemassaaži algkursus

Lastemassaaži algkursus

Laupäev 14th november 2020, 10:00 - Pühapäev 15th november 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Lastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 14.-15. november 2020 ja 16.-17.01. jaanuar 2021.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/lastemassaazi-algkursus/

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20b, Tallinn, 14.-15. november 2020 ja 16.-17.01 jaanuar 2021.

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 12.10.2020. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis tavajuhul arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

18 huvitatud  ·  1 osaleb
Somaatika meetodi baaskursus

Somaatika meetodi baaskursus

Pühapäev 15th november 2020, 10:00 - Pühapäev 15th november 2020, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolWeizenbergi 20/1Tallinn,10150 Asukoha kaart

Somaatika meetod on kehatöö meetod, milles keskendutakse kehatöö (bodywork) ja liikumise uuringutele, mis tähtsustavad enda loovat, liikuvat ja eneseavastuslikku protsessi, integreerides keha, liikumist ning taju.
Meetodi autoriks on Ameerika filosoof, Moshe Feldenkraisi õpilane ja järgija Thomas Hanna.
Somaatilise lähenemise idee on õpetada nii, et õpilane oleks teadlik oma keha eripäradest ja oskaks neid kasutada. Iga osaleja on samaaegselt nii õppija kui ka õppematerjal, toetudes anatoomiale, füsioloogiale, psühhofüüsilistele ning arengulistele printsiipidele.

Somaatilises lähenemises pole kindlaid norme, mida peab täitma. Lähtuda tuleb iseenese tajust: sellest, kust liigutus algab ja kus lõpeb ja kuidas mõjub. Somaatiline liikumine küsib, miks ma liigun. Mis mind liigutab? Kehaline tunnetus hõlmab kogu inimese organismi nii seest välja kui väljast sisse.
See meetod aitab inimestel leida efektiivsemaid liikumise viise, kõrvaldada valu, mittevajalikke lihasepingeid ja ebaefektiivseid harjumusi, mis on tekkinud paljude aastate vältel.
Meetod annab erinevaid oskuseid ning töövahendeid eesmärgiga aidata inimesel leida loomulikku liikumist ja märgata selle mustreid samuti kehas toimuvaid protsesse ning reageeringuid. See tähendab, et oma igapäevases elus hakkame kasutama vähem jõudu ja energiat. Eesmärgiks on aidata teadvustada sensoorset ning motoorset taju toetamaks eneseregulatsiooni, eneseteadlikkust ning toetavaid liikumismustreid.

Somaatika aitab vabaneda ka nn kehaga seoses olevatest „ealistest" probleemidest Paljusid vanusega kaasnevaid probleeme- valusid seljas, jalgades, liigestes, krooniline väsimus ja isegi hüpertoonia - need on nähtused, mis ei pea eaga kaasnema. Harjutused, mida somaatiline liikumine pakub, on väga efektiivsed ja on hästi omandatavad kõigi poolt igas vanuses.

Somaatika - see on meetod, mis õpetab:
- vabanema pingest ja kroonilisest väsimusest
- tunnetama oma kehas rohkem energiat
- taastama keha loomulikku liikuvust ja paindlikust
- vabanema lihaste valudest kaelas, õlgades, seljas

Harjutuste eripära:
- harjutusi tehakse seeriatena- harjutused õlavöötmele, harjutused puusadele, harjutused seljale jne;
- harjutused on rahulikud, sujuvad, st. harjutused pole mõeldud lihaste treenimiseks, nad ei näe ette intensiivsust või raskust;
- harjutuste efektiivsus ilmneb juba pärast 1-2 korda läbitegemist.

NB! Koolituspäeva lõpus õpime ja omandame harjutuste kompleksi, mille töötas välja Tomas Hanna koduseks kasutamiseks, mis on väga populaarne ja mida nimetatakse “kassi sirutus”. Nende harjutuste materjalid saab ka paberkandjal koju kaasa.

Kellele koolitus on mõeldud:

Osaleda võivad kõik, kes tunnevad huvi on kehatunnetuse parandamise vastu, eriti soovitav on aga meetod kehaterapeutidele, massööridele, tantsijatele, füsioterapeutidele, liikumisõpetajatele, kehalise kasvatuse õpetajatele, taastusraviga tegelejatele, joogaõpetajatele, sportlastele, treeneritele.

Koolitus on 100% praktiline.

ÕPETAJA: Irina Karpats
Irina Karpats tegeleb Somaatikaga 2014. aastast, kui osales paljudel seminaridel, mida juhendasid Somaatika ja Feldenkrais meetodi õpetajad Saksamaalt ( Bert Hildebrandt), Rootsist (Elisabet Bloom, Gayatri Schriefer), Israelist (Alon Ritter) Venemaalt (Natalja Koroleva) Kazahstanist (Maksim Kin), Iirimaalt (Brian Ingle). Alates 2017 a. õpib Irina professionaalsel tasandil Somaatika Instituudis (The Ingle Institute for Somatic Education).

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 31.10.2020 hind 75+km eurot.
Alats 01.11.2020. hind 85+km eurot. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 35 eurot+km, mis tuleb tasuda arvel näidatud kuupäevaks. Hiljem kui 2 nädalat enne kursuse algust loobumisel sissemaksuarvet ei tagastata.

Õppekeel: eesti keel

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
NB! Kohti on töötoas vaid 15

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 512 95 05

Muu info:
ÕPPEKAVA NIMETUS:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja mattidega.
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane tunneb meetodi aluseid ja on kogenud teraapia mõju iseendal.
... Rohkem infotVähem infot

8 huvitatud
Praktiline Tiibeti taimeravi kursus Eestimaa taimedega

Praktiline Tiibeti taimeravi kursus Eestimaa taimedega

Esmaspäev 19th juuli 2021, 11:00 - Reede 23rd juuli 2021, 17:00

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusSuuremetsa külaVõru vald,64105 Asukoha kaart

Praktilise Tiibeti taimeravikursuse peamine eesmärk on õppida leidma eestimaised asendusained Tiibeti taimedele ja mineraalidele. Samuti õpitakse kursuse käigus tundma ja valmistama peamiseid lihtsamaid ravimeid ja õpitakse, millistel juhtudel neid kasutada, kuidas neid kokku segada jms.

5 päeva jooksul on päevad jagatud järgmiselt:

* Hommikupoolik - praktiline taimede tundmaõppimine õues, korjamine, töötlemine.
* Pealelõuna - Sowa Rigpa materia medica teooria - peamiste taimede maitse, tugevus, olemus, ravivad omadused.
Taimede kokkusegamise põhimõtted Sowa Rigpas

* Praktiline osa: ravimite valmistamine - lihtsate ravimite valmistamine, mille tegemisi saab kodus jätkata ja mida saab nii iseenda kui oma patsientide jaoks ise valmistada.
* Loengu osa: Nelja tantra teemasse puutuvad peatükid ja nende kommentaarid. Teise tantra peatükid 19,20, 21 ja Neljanda tantra peatükid 3-12.

ÕPETAJA:
Sergei Shirshov on Sorig Khang International külalisõpetaja, pikaaegne Tiibeti meditsiini arst ja praktik. Ta sündis 1971. aastal Tambovis, Venemaal, tema isa oli arst ja ema bioloog, nii et päris loogiliselt viisid ka tema teed meditsiiniõpinguteni. 1990. aastal lõpetas ta Tambovi meditsiinikolledži ja 1991. aastal astus Leningradi Meditsiinikooli (2nd Medical Institute in Leningrad). 1992. aastal tutvus ta ka Tiibeti meditsiiniga ja asus Buriaatias seda õppima. Järgnevate 15 aasta jooksul reisis ta palju Burjaatjasse, Tsugolsky, Ivolginsky, Aginsky kloostritesse, et õppida Sowa Rigpat - Tiibeti meditsiiini. Tema õpetajad on: Dr. Nida Chenagtsang, Namkhai Norbu Rinpoche, prof. Gojo WangduDr. Byambaa Мyagmarsuren, Geshe Gelek Balbar, Geshe Rinchen Tenzin.
Oma praksist on ta pidanud üle 20 aasta, alul Tambovis, siis Moskvas. Alates 2015 aastast on ta õpetanud materia medicat Moskvas, Novgorodis, Krasnodaris. Ta on ka üks mittetulundusühingu Tanaduk alustajatest, mille eesmärgiks on Sowa Rigpa populariseerimine. Sergeid peetakse Venemaa üheks suuremaks Sowa Rigpa materia medica asjatundjaks. Tema suureks eeliseks on Euroopa taimede tundmine. Koolituseks valmistab ta ette spetsiaalselt Eestimaa taimede põhised materjalid.

OSALEMISE EELDUSED: Koolitusel osalemise eelduseks on Sowa Rigpa baas materia medica tundmine.

OSALUSTASU: koolitus, koos materjalide, majutuse ja söökidega 335 eurot .
Kohtade arv on piiratud - kuni 15 osalejat!
Registreerides väljastame sissemaksuarve 50 eurot, mis garanteerib koha ja mida loobumisel vähem kui kuu aega enne kursuse algust jääb korralduskulude katteks. Võimalik on tasuda mitmes osas.

ÕPPEKEEL - vene ja inglise keel. Vajadusel kaalume eestikeelset tõlget.

TOIMUMISKOHT
Koolitus toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale - üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš, jaheda ilmaga saab kasutada ka sisedušši. Vähemalt ühel õhtul saab käia suitsusaunas.

Toitlustustoimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud taimseid toite (võivad sisaldada muna- ja piimatooteid), mis sobivad Tiibeti meditsiini toitumissoovitustega.

REGISTREERU KOOLITUSELE kirjutades: tervemaailm@gmail.com

LISAINFO:
Tel: 512 95 05

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab ja oskab kasutada ja valmistada peamiseid Tiibeti ravimeid, kasutades selleks kodumaiseid asendusaineid

***

IN ENGLISH
Practical Tibetan herbal medicine course with Estonian (local) plants

The aim of the practical tibetan herbal medicine course is to learn to find local subsitutes for Tibetan herbs and minerals. During the course you’ll also learn how to make basic medicines, how to use them, how to mix them together etc

5 days are planned:
In the morning - practical trip to nature - getting acquainted and collecting herbs
Afternoon - theory of Sowa Rigpa medica - knowledge about the characteristics of main herb (taste etc), also base of mixing herbs together

* Practical part: making simple medicine pills, you can also continue making at home for yourself and your patients.
* Lecture part: thematic chapters of the 4th Tantra (3-12) and their comments, chapters 19, 20 and 21 from the 2nd Tantra.

TEACHER:

Sergei Shirshov is a visiting lecturer of Sorig Khang International, a long-time Tibetan medicine doctor and practitioner. He was born in 1971 in Tambovis, Russia. His father was a doctor and mother a biologist, so it was quite logical he took an interest in medicine. In 1990 he graduated Tambov’s medicine college and in 1991 started his studies in the 2nd Medical Institute in Leningrad.
In 1992 he took an interest in tibetan medicine and started his studies in tibetan medicine in Buryatia. In the next 15 years he travelled a lot to the monasteries in Buryatia, Tsugolsky, Ivolginsky, Aginsky to lears Sowa Rigpa - Tibetan Medicine. His teachers are: Dr. Nida Chenagtsang, Namkhai Norbu Rinpoche, prof. Gojo WangduDr. Byambaa Мyagmarsuren, Geshe Gelek Balbar, Geshe Rinchen Tenzin.

He has had his medical practice over 20 years starting in Tambov, later in Moscow. Since 2015 he has taught materia medica in Moscow, Novgorod and Krasnodar. He is also a founding member of a non-profit organisation Tanaduk, which aims to popularise Sowa Rigpa. Sergei is considered to be one of the greatest expert in materia medica in Russia. One can also state that he has an advantage in the knowledge as for knowing european plants. For the training he will specially prepare materials based on estonian herbs.

To participate, one should have the basic knowledge of Sowa Rigpa materia medica.

FEE (incl teaching, materials, housing and food): Early bird fee 355 euros.

NB! Only 15 participants are allowed!
Language: Russian and english, if necessary a translation to estonian will be organised.

Where: Hundiallika Center in Southern Estonia.

Register to the course by writing: tervemaailm@gmail.com

Additional info: phone +372 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

84 huvitatud  ·  5 osaleb