Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Homme algavale lastemassaaži kursusele vabanes üks koht!

Kiire huviline jõuab veel end kirja panna. Kui teema sind kõnetab, võta ühendust!

Lastemassaaži algkursusLaupäev 27th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolLastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 27.-28. november 2021 ja 29.-30. jaanuar 2022.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/…

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20b, Tallinn, 14.-15. november 2020 ja 16.-17.01 jaanuar 2021.

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 01.10.2021. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis tavajuhul arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

Lastemassaaži algkursus

Kõik inimesed, kes on väsinud ja stressis, või kimpus liigese-ja lihasprobleemidega, seljahädadega või külmetushaigusega, tulge kuputeraapia lühikursusele, sest see on teile! Kuppude panemine on lihtne, turvaline, kuid tõhus, sellega saab igaüks hakkama. Tule õpi kuppe kasutama ja aita ennast, oma lähedasi ja oma kliente!

Hiina kuputeraapia kursus algajalePühapäev 5th detsember 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolPraktilisel Hiina kuputeraapia kursusel õpitakse kasutama kuppe ja räägitakse terviseprobleemidest, mille puhul kuputeraapiast efektiivset abi saab. Kuputeraapia on tõhus ravimeetod, et aidata oma kliente, lähedasi või iseend. Kuppude panemine on lihtne ja turvaline, sellega ei ole võimalik kahju teha, sest kupu tugevuse taset saab panija määrata ja reguleerida. Hiina traditsioonilises meditsiinis sõltub teraapia valik terviseprobleemist, kuputeraapiat eelistatakse massaažile näiteks külma ja niiske ilma poolt põhjustatud terviseprobleemide puhul, olgu need siis nohu või liigesevalu.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KURSUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
Lühidalt Hiina Traditsioonilisest Meditsiinist.
Meridiaanide paiknemine ja funktsioon.
Olulisemad energiapunktid.
Kuputeraapia olemuse ja teraapiavahendite tutvustus.
Kuppude panemise tehnika tutvustus.
Millal kasutada kuputeraapiat: näidustused, vastunäidustused,
Kursusel käsitletavad terviseprobleemid: lihasvalu, õlavalu, alaseljavalu, stress, liigesevalud, verevarustuseprobleemid. Samuti käsitletakse kupuravi hingamisteede haiguste (külmast ja niiskest tekkinud köha ja nohu) puhul ning krooniliste hingamisteede haiguste ja liigesepõletike puhul.
Kuidas hinnata kupu tagajärjel tekkinud laigu värvi ja muutumise järgi inimese tervislikku seisu.
Teraapia praktiline harjutamine.

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Yong Xue Hu (Lumi) on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud terapeudina viimased 17 aastat Eestis.


ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud massöörid, terapeudid, kosmeetikud, tervishoiutöötajad jt, kes soovivad omandada uue „tööriista“. Samuti on oodatud inimesed, kes soovivad omandada uusi oskusi, et enda ja oma pere eest paremini hoolitseda. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ega anatoomiast ei ole koolitusel osalemisel eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; tunneb kuppude panemise tehnikat ja oskab analüüsida tulemusi.

KAASA PALUME VÕTTA: saunalina

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 5.detsember 2021 kell 10.00-16.00
KOOLITUSE MAHT: 6 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar praktiliste ülesannete läbiviimiseks: massaažilauad, õli, kupud, pabersalfrätikud, linad, käterätid.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse kaardid energialiinide ja punktidega.

OSALUSTASU: 80 eurot + km (hind käibemaksuga 96 eurot)
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid.


REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com
Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

Hiina kuputeraapia kursus algajale
1 nädal tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Anatoomia ja füsioloogia algkursus spetsialistile, I osa (4-kuuline programm)Pühapäev 13th veebruar 2022, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolVeebruaris algab kauaoodautd 4- kuuline anatoomia ja füsioloogia algkursus.

Anatoomia ja füsioloogia koolituse eesmärk on anda süvateadmised inimesega töötavale spetsialistile. Koolitusprogrammis omandatakse teadmised inimese organismist, selle ehitusest, funktsioneerimisest ja arengust.


SIHTGRUPP:
Käesolev anatoomia ja füsioloogia koolitusprogramm sobib sulle kui:

*Soovid minna kutseeksamile, kuid anatoomia kursus on läbimata;
*Tegeled igapäevaselt inimeste terviseprobleemidega ja vajad täiendavaid teadmisi anatoomiast;
*Töötad kehaterapeudi, kosmeetiku, massööri või nõustajana ja vajad täienduskoolitust anatoomiast;
*Omad suurepäraseid teadmisi inimhingest ja vajad jätkuvaks arenguks täiendavaid teadmisi inimkeha ehitusest ja toimimisest;
*Soovid värskendada või uuendada teadmisi inimkeha olemusest.

ÕPIVÄLJUNDID:
Õpilasel on ülevaade inimese organismist, ta tunneb elundite ja elundkondade ehitust, funktsiooni, paiknemist, õpilane mõsitab inimkeha kui terviku toimimist, tunneb peamiseid füsioloogilisi protsesse ja nende normaalse toimimise vajalikkust terves organismis.

ÕPPE SISU

1.Sissejuhatus ainesse. Eralane terminoloogia. Ülevaade inimkehast. Koed. Katteelundkond. 2. Seedeelundkond. Seedeelundite ehitus ja talitlus: suuõõs, hambad, keel, neel, söögitoru, magu, peensool, maks, kõhunäär, jämesool
3. Südame-veresoonkond. Veresoonte ehitus. Süda. Suur ja väike vereringe. Loote vereringe. Lümfisüsteem. 4. Urogenitaalsüsteem. Kuseelundid. Naise suguelundite ehitus ja talitlus. Mehe suguelundkond ja talitlus. 5. Hingamiselundkond. Nina. Kõri. Hingetoru. Peabronhid. Kopsud. Rinnakelme. Keskseinand. 6. Endokriinsüsteem
7. Närvisüsteem, meeleelundid 8. Skeletisüsteem. Luud. Luude ühendid.
9. Lihaste süsteem. Selja ja kõhu lihased. Rinna ja kaela lihased. Õlavöötme ja õlavarre lihased. Küünarvarre lihased. Käe lihased. Reie lihased. Sääre ja jala lihased.

KOOLITAJA: Õpetaja: Henry Kristoving on omandanud bakalaureusekraadi sporditeadustes, on lõpetanud M.I. Massaažikooli (praegune Eesti Massaaži- ja Teraapiakool) ja saanud massööri kutse. Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on ta lõpetanud parameediku/EMT õppe ja ta on läbinud Tartu Ülikooli sporditeaduste magistriõppe, mille lõputöö ootab veel kaitsmist, samuti on ta läbinud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe eeldusainete programmi ja samas koolis I kursuse arstiteaduskonnas. Henry on hinnatud õpetaja oma süsteemsuse, praktilise käsitluse ja rohkete näidete poolest.


TOIMUMISE AJAD:

Kokku toimub õppetöö kaheksal päeval (a 6 tundi), lisandub e-õpe 20 tundi, kus saab osaleda vabalt valitud ajal koolituse perioodi jooksul.

Toimumise kuupäevad on: 13.02, 27.02, 13.03, 27.03, 10.04, 24.04, 08.05, 22.05

Eksami aeg lepitakse õpetajaga kokku koolituse käigus, kuid see ei toimu hiljem kui 05.06.

KOOLITUSE MAHT: 170 akadeemilist tundi (50 tundi auditoorset tööd zoomis/kontaktõppena (48 tundi koolitust ja 2 tundi eksamit) + 20 tundi e-õpet +100 tundi iseseisvat tööd).

ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn ja/või Zoomi keskkond.

Püüame hoida koolituse kättesaadavana kontaktõppena, kuid seda mittevõimaldavate piirangute puhul on meil olemas zoomi võimekus. Kui tead, et soovid osaleda vaid zoomis, palun märgi see registreerimisel ära kommentaaride lahtrisse.

MAKSUMUS: Tasu kogu kursuse eest on ühes osas tasudes 480 eurot + käibemaks (kokku 576 eurot).
Õppemaksu saab tasuda ka kuu kaupa, sel juhul on ühe kuu tasu 150 eurot + käibemaks (st kokku 600 eurot + km).

Hind sisaldab koolitust ja koolitusmaterjale ülalnimetatud mahus.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Registreerudes kursusele tuleb tasuda deposiitraha 120 eurot + käibemaks. Deposiitraha arvestatakse maha viimase koolitusmooduli maksumusest kõigil, kes kogu kursuse läbivad. Ühes osas tasujad ei pea deposiitraha tasuma. Arved väljastatakse hiljemalt 2 tööpäeva jooksul peale registreerimist. Koolituse katkestamisel deposiitraha tagastamisele ei kuulu, samuti ei kuulu tagastamisele ühes osas tasutud summa, juhul kui koolitus katkestatakse osaleja poolt (va erakorralised juhud, näiteks haigestumine vms).

LÕPETAMISE TINGIMUSED:
Kursuse lõpus kirjalik eksam.
Kõik koolitusel osalenud saavad tunnistuse.

Tunnistuse saamise eelduseks:
*Osalemine auditoorses õppetöös 80%
*Eksami sooritamine positiivsele tulemusele
*Õppemaksu tasumine 100%

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt siit!


Lisainfo ja küsimused:
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

MUU INFO:

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: (eeldusained) puuduvad

ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud kirjutuslaudade ja toolidega, õppematerjalidega, tehniliste vahenditega (arvuti, data projektor, tahvel, paber) ja/või ZOOM keskkond

ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt

ÕPPEKAVARÜHM: Teraapia ja taastusravi õppekavarühm.
... Rohkem infotVähem infot

Anatoomia ja füsioloogia algkursus spetsialistile, I osa (4-kuuline programm)
2 nädalad tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursusEsmaspäev 29th november 2021, 18:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolKoera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursusel osalemiseks on vajalik koera- ja kassimassaaži baaskursuse läbimine.

KOOLITUSE TEOORIA TOIMUB SKYPES kuuel õhtul a 2 asronoomilist tundi ja praktikapäev kahel päeval, pool päeva korraga.


Koolituse kuupäevad on:

29.11 18:00-20:00 teooria (Skype)
02.12 18:00-20:00 teooria (Skype)
06.12 18:00-20:00 teooria (Skype)
09.12 18:00-20:00 teooria (Skype)
13.12 18:00-20:00 teooria (Skype)
08.01 algusega kell 10:00 praktika kohapeal (Weizenbergi 20/1)
09.01 algusega kell 10:00 praktika kohapeal (Weizenbergi 20/1)


Õppe sisu:
- Koera ja kassi ravimassaaži spetsiifika,
- Loomade ravi massaaži teostamise põhimõtted, toimed ja rakendamise eesmärk,
- Näidustused ja vastunäidustused loomade ravi massaažile,
- Nõuded massaaži protseduuri teostamiseks,
- Sagedamini esinevate haiguste seos massaažiga, massaaž enne ja peale operatsiooni, näidustused, põhialused.
- Anamneesi võtmine ja massaažiseansi kava koostamine
- Töökoha ja töövahendite ettevalmistamine,
- Vistseraal massaaži võtete teostamine siseelundite kaupa
- Koera ja kassi lümfidrenaaži spetsiifika.
- Aroomimassaaž loomadele taastusravis.

Juhendaja Irina Bukk

Irina Bukk on Eesti Maaülikooli lõpetanud loomaarst, III kategooria kutsemassöör, koertemassöör. Läbinud koera ja hobuse massaaži koolitused Soomes ja Hannoveri loomaarstide kõrgkooli Saksamaal.

Registreerimiseks kirjuta palun: tarkustekool@gmail.com

Läbinuile väljastatakse edasijõudnute õppe tunnistus.

Kursuse maksumus on 95+km ja kuna kursuse alguseni ei ole kuigi palju aega, palume osalussoovist teada anda hiljemalt 25. novembriks.
Kes on sama kursuse juba läbinud, kuid soovib korrata, siis kordajaile kehtib allahindlus -50%.

KOOLITUSE MAHT: auditoorine töö 20 akadeemilist tundi, kodutöö 4 ak tundi
ASUKOHT: Skype ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn

Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes on läbinud koera- ja kassimassaaži algkursuse (vähemalt 2 päeva).

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad vastavasisulise tõendi.
Tõendi saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Klassikalise massaaži koolitus toimub ruumis, kus puudub mööbel ja vaibad, on mahe valgus ja teooria osas istutakse toolidel.

ÕPPEMATERJALID: Looma anatoomia ja lümfisüsteemi kaardid, materjalid haiguste kohta

tarkustekool.ee
... Rohkem infotVähem infot

Koera- ja kassimassaaži edasijõudnute kursus
2 nädalad tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Tai massaaži kursusLaupäev 22nd jaanuar 2022, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolTai massaaž ehk Nuad Bo-Rarn tähendab tõlkes iidset massaaži. Tai massaaž on unikaalne kultuurikild maailmas, mis sai alguse juba 2500 aastat tagasi Tai budistlikes templites. Pika ajaloo vältel on kujunenud erinevad stiilid, kuid põhivõtted on samad ja Tai kuningriik on kuulutanud Nuad Bo-Rarn´i rahvuslikuks rikkuseks ning soosib riiklikult selle õpetamist rahvusvahelistes massaažikoolides. Toimelt on Tai massaaž keha kui terviku energeetiline mõjutamine, kus vajutuste ja venitustega saavutatakse tervendav tulemus. Tai massaaži tehakse mati peal läbi kergete riiete, mis annab kliendile mugava enesetunde. Tai massaaži seansist saab kasu nii saaja kui andja, sest kasutatakse joogalaadseid asendeid ja teadlikku hingamist.
Hea Tai massaaž annab suurepärase lõdvestunud enesetunde, aitab vabaneda emotsionaalsest pingest, läbipõlemisest ning vähendab lihasvalu ja väsimust.

Kursuse eesmärk on anda teoreetilised teadmised Tai massaaži fiolosoofiast ning praktilised oskused Tai massaaži läbiviimiseks.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia.

KOOLITUSE SISU:
Viiest moodulist koosneval kursusel õpitakse idamaade tervisekäsitlust; Tai meditsiini ja kultuuri filosoofiat; Tai massaaži eetikat ja ergonoomikat; Tai massaaži näidustusi ja vastunäidustusi. Omandatakse keha töötlemine kliendi erinevates asendites – selili, kõhuli, külili ja istuvas asendis. Õpitut harjutatakse jooksvalt tundides ja iseseisva tööna moodulite vaheajal.
Tai massaaži õpe käsitleb kliendi keha „töötlemist“ jalgadest pealaeni. Massöör ei kasuta seejuures mitte ainult oma käsi, vaid ka jalgu, jalalabasid, küünarnukke ja põlvi. Erinevate võtete käsitlemine muudab massaaži kliendi jaoks tõhusamaks ja järgib massööri ergonoomikat.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu:
*tunneb Tai ja idamaade tervisekäsitluse aluseid;
*tunneb Tai massaaži filosoofiat;
*tunneb Tai massaaži teoreetilisi aluseid, näidustusi, vastunäidustusi;
*oskab läbi viia 1,5 kuni 2 tunnise Tai massaaži seansi.

KOOLITAJA: Õpetaja Marje Rohtla omab Tai loodusterapeudi kutset (Tai loodusterapeudi tase 6 kutsetunnistus). Marje Rohtla on õppinud nii idamaised massaaže kui ka klassikalist massaaži. Marje töötab väikelaste ja täiskasvanute massöörina, omab praktilist töökogemust üle 10 aasta.

ÕPPEAEG: 5 kuud
ÕPPEVORM: tsükliõpe, kord kuus nädalavahetusel (L-P)
Õpe toimub järgmistel kuupäevadel:
22.-23.01
19.-20.02
19.-20.03
23.-24.04
21.-22.05
*Kool jätab endale õiguse kuupäevi muuta juhul, kui tekib mõni ootamatu põhjus ja koolitus ei saa lubatud kuupäevadel toimuda.

ÕPPETÖÖ TOIMUMISE KOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi tn 20/1, Tallinn
MAHT:
Auditoorne töö: 80 akad t
Iseseisev töö: 80 akad t
Maht kokku: 160 akad tundi

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised Tai massaažist ega lääne meditsiinist ei ole vajalikud. Läänepärasele anatoomiale otseselt ei toetuta. Vajalikud energialiinid ja -punktid õpitakse baaskoolituse käigus.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad tunnistuse.
Tunnistuse saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 80% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,
– praktilise eksami sooritamine õpingute lõpus.

ÕPPEMAKS:
Õppe eest on võimalik tasuda ühekordse maksena või kuumaksetena.
Tasudes ühekordse maksena õppemaks 720 eurot.
Tasudes kuumaksetena on tasu ühes kuus 156 eurot.
Registreerudes kursusele väljastatakse Teile esmalt deposiitraha arve 156 eurot. Deposiitraha tasumine kinnitab koha koolitusel. Deposiitraha arvestatakse maha viimase õppemooduli maksumusest kõigil, kes kogu kursuse läbivad. Kursusest loobumisel deposiitraha ei tagastata.
Osalejate arv on piiratud.

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Tai massaaži koolitus toimub ruumis, kus on vajalik soojus, valgustus ja massaazimatid maas praktiliste harjutuste läbiviimiseks. Samuti on koolitusruumis muusikakeskus meeleolu loomiseks ja harjutuste kuulamiseks, piisavalt patju istumiseks ja harjutuste paremaks läbiviimiseks.

ÕPPEMATERJALID: Koolitaja koostatud ja kursusel jagatav konspekt piltidega.
REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

LISAINFO JA KÜSIMUSED:
tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 5241650
... Rohkem infotVähem infot

Tai massaaži kursus

Neljapäeval alustavale kursusele on veel mõned vabad kohad - liituda saab nii veebis kui kohapeal, nii et - oled teretulnud!

Meditatsiooni kursus algajatele vastavalt tiibeti joogide traditsioonile (4. õhtul)Neljapäev 18th november 2021, 18:00Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool4 õhtust koosnev meditatsiooni kursus algajaile on heaks sissejuhatuseks nii meditatsiooniharjutustele kui budistlikule mõtteviisile laiemalt.

Meditatsiooniõhtud toimuvad: 18. ja 25.november ja 2.ja 9. detsember nii kohapeal kui onlines!

Buda õpetas suurel hulgal erinevaid juhiseid ja õpetusi oma elu jooksul. Kokkuvõtvalt aga ütles ta sedasi:
„Ära kahjusta kedagi, vaid aita teisi ning taltsuta oma meel. Kui sa ei suuda aidata, siis vähemalt ära loo teistele kannatusi“. Järgnev õpetus ongi meetod, kuidas oma meelt valitsema õppida ehk taltsutada.

Praktiline kursus koosneb 4 osast, selle käigus seletatakse lühidalt lahti Šhamatha ja Vipassana praktikate olemus, juttu tuleb mantratest, silpidest ja kujustamisest. Praktika käigus õpetatakse mõned universaalsed mantrad ja hingamisharjutused ning tehakse lihtsamaid kujustusi ja meditatsioone.

Praktikaõhtuid viib läbi budist ja Tiibeti meditsiini terapeut Gert Silkin, kes on enda kohta ütelnud järgmist: Olen Tiibeti meditsiini terapeut massöör aastast 2006 ning meeleharjutusi ja tiibeti joogide traditsiooni hakkasin inimestele kursustena tutvustama aastast 2012, kuna kliendid küsisid, kuidas enda meelt rahustada ja end ise aidata. Kursustel põimin alati ka natuke tiibeti ravitehnikaid ja põhimõtteid, et osalejatel oleks meetodeid ennast ja lähedasi aidata. Tiibeti joogide traditsiooniga olen tegelenud alates 2005. aastast. Olen osalenud erinevatel retriitidel ja tõlkinud üritustel Lamade õpetusi. Peamised õpetajad on Drikung Chetsang Rinpoche ja Garchen Rinpoche ning õpetusi ja pühitsusi olen saanud paljudelt meistritelt. Praktiseerin ise igapäevaselt ja kogun mantraid ja retriitide päevi.

4-osalise kursuse hind on 80 eurot, mille kohta esitatakse arve peale registreerumist 2 tööpäeva jooksul.


Registreerimiseks palun täida alljärgnev vorm: forms.gle/DonnuAmddUcHXxcr9

Kui novembrikuus kehtivad praegused riiklikud regulatsioonid testimiste osas, siis palume kohapeal enne õhtu algust kõigil teha koroona süljetesti, nn koroonapasse me ei kontrolli.

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuaren
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab budistliku meditatsiooni olemust, oskab peamiseid meditatsiooniharjutusi ja teab meditatsiooni filosoofiat.
ÕPPE KOGUMAHT: 8 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigil neljal korral osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

Meditatsiooni kursus algajatele vastavalt tiibeti joogide traditsioonile (4. õhtul)
3 nädalad tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

JÕHVIS: Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu, algkursusNeljapäev 18th november 2021, 10:00JõhviNovembris toimub Jõhvis ki-shiatsu I astme lisakoolitus väikesele grupile!

Alusta rännakut põnevasse idamaade meditsiini maailma ja tule osalema meridiaanidel põhineva Jaapani tervenduskunsti Ki-Shiatsu loodusterapeutide baaskoolitusel.

SHIATSU (eesti keeles “sõrmevajutus“ ) kui Jaapani ühe tuntuma teraapia alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Mõiste “Zen Shiatsu” ehk Ki-shiatsu on meridiaanide shiatsu ja selle all peetakse silmas Shizuto Masunaga loodud Shiatsu koolkonda.

Ki-shiatsu põhineb täielikult idamaisel meditsiinilisel süsteemil, kirjeldades inimkeha kui võrgustikku meridiaanidest, läbi mille voolab eluenergia – Jaapani keeles Ki.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja ärahoidmiseks. Kui Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab takistatud, inimene haigestub.

Energia voolu seisundit hinnatakse Hiina duaalse yin-yang`i kontseptsiooni järgi ning jagatakse kahte seisundisse: Kyo ja Jitsu. Shiatsu eesmärk on blokeerunud energia taas liikuma panna, täites „energiaauke“ ja tagades energia vaba vool ja organismi loomulik tasakaal.

Shiatsu loodusterapeut tunnetab organismi olukorda ja energia liikumist käte abil ning teeb pehmeid vajutusi ja venitusi piki meridiaane, keha pinnal asuvaid liine. Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, liigesteprobleemid jpm.

Tänapäeval maailmas kahe tuntuma shiatsu-koolkonna arendajateks olid Tokujiro Namikochi (1905–2000; Namikochi-shiatsu) ja Shizuto Masunaga (1925-1981). Namikochi selgitas shiatsu`t vaid lääne meditsiini terminite abil, pannes rõhu vaid nn neuro-lihaspunktide survele. Masunaga, soovides muuta ravimeetodeid efektiivsemaks, sidus meridiaanide teooria kaasaegse psühholoogia ja füsioloogiaga, rõhutas kõhudiagnoosi olulisust ning laiendas meridiaanide kasutusulatust ravis.

Lisaks teooria kirjeldamisele laiendas ja kaardistas Masunaga ka täiesti oma meridiaanisüsteemi, mis toetus tema tohutule praktilisele kogemusele.
Et saada Zen Shiatsu meistriks ei piisa ainult õpetuse omandamisest, vaid tuleb ka praktiseerida mõned aastad. Vaid läbi kogemuse ja zen-meditatsiooni saab õpilasest meister ning ta suudab mõista ja tunnetada läbi meie keha voolavat energiat.

Ki-shiatsu baaskoolitus Jaapanist pärit ki-shiatsu teraapiat ja selle aluseid. Kursuse läbija kuuleb selle üliefektiivse teraapia toimimise loogikatest ning saab ise kätt proovida lihtsamate ki-shiatsu teraapia võtetega, mida saab rakendada iseenda ja oma lähedaste abistamiseks.

Käsitletavad teemad:
*Shiatsu teraapia ajalugu, koolkonnad
*Ki-shiatsu teraapia põhimõisted ja alused, seotus Hiina traditsioonilise meditsiiniga-ga;
*Tutvume ülevaatlikult 12 põhimeridiaaniga, nende rolli ning liikumisteedega kehas;
*Proovime diagnoosimist kõhul ja seljal;
*Tutvume ja praktiseerime shiatsu venitusharjutusi, võtteid seedimise hõlbustamiseks.
*Teeme paaristööd ja praktikat. Kursusel on praktilisel osal suur roll, see võimaldab saada parima võimaliku kogemuse.

Kursuse läbinu mõistab ki-shiatsu terapeudi rolli, filosoofilist tausta ja toimemehhanisme, talle esitatavaid nõudeid ja põhiõppeprogrammi ülesehitust, mis annab talle huvi korral võimaluse edasi õppida ki-shiatsu põhiõppeprogrammis terapeudiks. Hoolikal harjutamisel on võimalik saavutada tõelise meistri tase.

KOOLITAJA: Valdo Herzmann
Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut
Yasutaka Hanamura õpilane (kes on Shizuto Masunaga õpilane)
MTÜ Ki-Shiatsu Ühendus asutajaliige ja tegevjuht

NB! Tegemist on idamaisele traditsioonile omase nn liiniõppega, kus kallihinnailised teadmised antakse edasi otse õpetajalt õpilasele. Seetõttu annab õpetaja oma sügavaimad teadmised ja kogemused ning kogu liini praktika edasi tõeliselt huvitatuile viisil, mida raamatutest õppida pole võimalik.

Registreerimine koolitusele läbi lingi:

Koolituse toimumise aeg: 18.-19.oktoober 2021
Koolituse toimumiskoht: Jõhvi; Kirde Tervisekeskus

Osavõtjate arv on piiratud.
Koolituse maht: 16 tundi

2-päevase baaskoolituse maksumus: 220€ +km.

Registreerimine ja lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

NB! Ki-shiatsu pika õppeprogrammi kohta rohkem infot leiab meie kodulehelt: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/…
... Rohkem infotVähem infot

JÕHVIS: Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu, algkursus

⭐ Seoses igasuguste kaootiliste aegadega otsustasime Drukmo Gyaliga, et koolitus toimub NII KONTAKTKOOLITUSENA kui PARALLEELSELT ZOOM keskkonnas!

Nii on võimalik osaleda kus iganes maailma otsast, aga samuti kontaktkoolitusena kohapeal.

Man tra tähendus tiibeti keeles on meele kaitse.
Nagu teame, siis maailm vajab hetkel väga tasakaalu ja oma meele eest hoolitsemine on üks viis, kuidas aidata iseennast ja teisigi.

<3

Tiibeti mantraravi algkursus Drukmo GyaligaReede 14th jaanuar 2022, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolNB! Koolitus toimub nii kontaktkoolitusena kui paralleelselt zoom keskkonnas ja kuupäevadeks on 14.-16. jaanuar).

Pimedal talveajal on väga kohane pöörata oma meeled sissepoole, tegeleda vanade praktikate ja oma sisemise väe tugevdamisega. Mantrate õppimine ja lausumine on üks viis selleks.

Mantrale, salajasele helile, omistatakse meelt rahustavaid, aga ka tervendavaid ja isegi elumuutvaid omadusi.
Idamaade traditsioonis on nii avalikke, kõigile kasutamiseks mõeldud mantraid, kui ka salajasi, vaid õpetajalt õpilase edasiantavaid mantraid. Mantraravi kursusel keskendutakse salajastele mantratele.

OVERVIEW IN ENGLISH SEE BELOW// INGLISE KEELNE KOKKUVÕTE - VAATA ALTPOOLT.

Paljudes budistlikes kultuurides lapsed õpivad mantraid lausuma enne kui rääkima. Ka tänapäeva teadus on leidnud, et mantrate häälimine tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera, aitab ajul paremini hapnikku saada, see vähendab vererõhku, pulssi ja rahustab ajulaineid ning suunab inimese aeglasemalt hingama. Kõige selle tõttu on mantraravi lisaks muule ka oluline stressi leevendaja. Meele rahustamise tõttu peetakse mantraravi oluliseks vahendiks ka iidses Tiibeti meditsiinis.

On terve rida emotsioone ja emotsioonidega seotud probleeme, mis on justkui meie ratsionaalse arusaamise ja kontrolli alt väljas, mis aga omakorda võivad kaasa tuua psühhosomaatilisi probleeme. Teame ilmselt kõik, et läbi oma kõne tooni, heli ja sõnade on võimalik nii luua tasakaalu, kui ka tekitada tasakaalutust - kuna helid ja sõnad on meie igapäevase suhtlemise vahendiks oleme kõik kogenud, kuidas hääle poolt tekitatuga võib luua midagi head, aga ka tekitada probleeme või külvata segadust.

Tiibeti meditsiinis nimetatakse meetodit, mis puhastab kõne ja hääle, mantraraviks. See on võimas tervendamise meetod, mis kasutab heli selleks, et ravida tasakaalutusi üle elementide, meeles ja peenkehas. Tiibeti meditsiinis kasutavad näiteks ka arstid ja terapeudid enne tööpäeva erinevaid meelepraktikaid, sh mantrate lugemist, et nad saaksid oma patsientidele pakkuda parimat ravi.

Oleme sel korral jaganud kursuse ära kahte ossa, mõlemad osad koosnevad pooleteistkümnest päevast. Kokku
3-päevase kursuse käigus õpitakse järgmist:

Tiibeti mantraravi pärinemine
1.2. Mantra tähendus
2.2. Mantrate jagunemine
2.3. Mantrate pärinemise asukoht

2. Tiibeti mantraravi areng
2.1. Iidne Tiibeti maausk - bön ja mantrad
2.2. Tiibeti budism ja mantrad

3. Tiibeti meditsiin ja Tiibeti ravimantrad
3.1. Tiibeti meditisiini elemendid
3.2. Peenenergiad ja elemendid

4. Tiibeti häälikud ja ravimantrad
4.1. Miks kasutatakse mantraid sanskriti ja Tiibeti keeles ja tähtedes
4.2. Millised Tiibeti häälikud tasakaalustavad 5 elementi
4.3. Kuidas tasakaalustada elemente läbi värvide ja kuju?
4.4. Kuidas lugeda ja kirjutada juurhäälikuid

5. Tiibeti mantraravi toime
5.1. Kuidas kasutada Tiibeti mantraravi
5.2 Umbes 100 tervendusmantra ülekanne keha ja meele tasakaalustamiseks.

Mõned mantrad on mõeldud konkreetsetele probleemidele nagu näiteks kõhulahtisus, oksendamine, kõhukinnisus, viirused, gripp, põletikud, vistrikud, luumurrud, sünnitusega seotud probleemid, verejooks jne raviks.

NB! Tiibeti traditsioonis on palju salajasi mantraid, mida ei saa ega tohi kasutada ilma vastava õpetaja suulise ülekandeta. Ülekanne on vajalik õpetusliini sideme hoidmiseks - nii antakse õpetusi edasi vaid õpetajalt õpilasele muutmatul kujul, nii on mantrad ja nende toime tõhus ja kaitstud.

On ka mantraid mis on mõeldud mõnedele üldistele probleemidele, nagu näiteks täisorganite nagu süda, kopsud, maks, põrn ja neerud raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis mõeldud õõnesorganite nagu sapipõis, magu, käärsool, peensool, kusepõis raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis on mõeldud meeleorganite nagu nägemise, kuulmise ja nägemise raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis on mõeldud valu leevendamiseks.

6. Kuidas kasutada mantraid teatud probleemide ennetamiseks või konkreetsete häirete leevendamiseks

7. Mala (palvehelmeste) kasutamine

Kursus korraldatakse koostöös Sorig Khang Tallinnaga (Tiibeti rahvusvahelise kooli Tallinna haru).

ÕPETAJA: Drukmo Gyal, Tiibeti jogiini ja Tiibeti meditsiini vaimsete tehnikate ja kehateraapiate õpetaja. Drukmo Gyal on pärit joogide suguvõsast, mistõttu tutvus ta juba noores eas budistlike mantrate, joogaga ja meditatsiooni tavadega. Pärast seda, kui ta oli kohalikus Tiibeti joogide kogukonnas harjutanud mitmete mantrate iidseid meloodiaid, hakkas ta 2008. aastal ka publikutele laulma ja hiljem õpetama.
Drukmo esimeseks guruks peab ta oma vanaisa, kuulsat Tiibeti joogit, kes on oma elust üle 25 aasta istunud kuue ruutmeetri suurusel pinnal retriite (erakluses olemine vaimsete harjutuste sooritamiseks) tehes. Drukmo vanavanemad on väga tõsimeelsed vaimsete praktikate tegijad, vanaisa on siiani õpetusliini hoidja ning kasvatanud ka oma neli last ja lapselapsed joogideks. Seetõttu on saanud nii Drukmo kaks vanemat tädi, tema ema ning Drukmo Gyal ise järgmisteks liinihoidjateks.

Õppekeel: õpe toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde

TOIMUMISE KUUPÄEVAD:

14. jaanuar 2022 - kl 10 - 17.30
15. jaanuar 2022 - kl 10 - 17.30
16. jaanuar 2022 - kl 10 - 17.30

OSALEMISTINGIMUSED: Osaleda võivad kõik, eelnevad teadmised Tiibeti meditsiinist, budismist või mantratest pole vajalikud.

Kestus 24 akadeemilist tundi

HIND:
Kolmepäevase kursuse hind on 150 eurot + km registreerumisel ja tasumisel kuni 01.11. Edaspidi on hinnaks 180+km.

Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja padjad istumiseks ning pabertahvel ja dataprojektor
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti mantraravi baasaluseid

******
TIBETAN MANTRA HEALING LEVEL 1

The power of speech is undeniable, we use it to connect with others on a daily basis, since it is used with high frequency, it is the easiest part of our well-being that can be effected by others, once it is disturbed, it needs balancing or purifications, if we go on with disturbed speech for a certain period of time without amendment, it can influence our mind through sound waves, that's why we are facing numerous emotional problems that are out of our rationality and control, disturbed mind can possibly attack our body to suffer from psychosomatic diseases, therefore according to Tibetan Spiritual healing system, the healing media to balance or cleanse speech is called "MANTRA", in this 3 day course, you will be learning the following points:

Origin of Tibetan Healing Mantra
1.1 The meaning of mantra
1.2 The division of mantra
1.3 Place of Origin
Development of Tibetan Healing Mantra
2.1 Bön Religion and Healing Mantras
2.2 Tibetan Buddhism and Healing Mantras
Tibetan Medicine and Tibetan Healing Mantra
3.1 Elements according to Tibetan Medicine
3.2 Subtle Energy and Elements
Tibetan syllables and Healing Mantras
4.1 Why mantras are in Sanskrit and Tibetan syllables?
4.2 Which Tibetan syllables are balancing the five elements?
4.3 How to balance elements through colors and Shapes?
4.4 How to read and write the root syllables?
Function of Tibetan Healing Mantras
How to practice Tibetan healing Mantras?
Transmission of 100+ Healing mantras for balancing body and mind, some mantras are for specific problems, such as:
• Diarrhoea
• Vomiting
• Constipation
• Viruses
• Influenza
• Infection
• Pimples
• Broken Bones
• Childbirth
• Bleeding from an open wound, etc

There are also Mantras to cover more generalized conditions, for example:
• Disorders of the Solid Organs such as the Heart, Lungs, Liver, Spleen, Kidneys;
• Disorders of the Hollow Organs such as the Gall Bladder, Stomach or Colon;
• Disorders of the Senses such as Sight, Hearing;
• or to alleviate Pain.
8. How to use of Mantras to prevent and assist specific disorders
9. Instructions on how to use a mala

PRICE FOR 3 DAYS COURSE HIND 150 EUR+ VAT (early bird until 01.11) and 180+VAT from 2.11.

Registration - please send an e-mail to: tarkustekool@gmail.com.

Further information: E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

Tiibeti mantraravi algkursus Drukmo Gyaliga

KURSUS TOIMUB PARALLEELSELT KA VEEBIS!

Kuna maailm on hetkel veidi kaoseline, anname teada, et otsustasime meditatsioonikursuse teha paralleelselt ka veebi vahendusel.
Toimumiseajad on samad, lihtsalt, kes ei soovi praegusel ajal kohale tulla, või näiteks poole kursuse pealt peab jääma karantiini, või üldse elab kaugemal ja ei saa õhtul Tallinna sõita - teile pakume ka võimalust osaleda veebi teel.

Registreerides võid siis kommentaaride lahtrisse endale sobivaima osaluskoha ära märkida.

Meditatsiooni kursus algajatele vastavalt tiibeti joogide traditsioonile (4. õhtul)Neljapäev 18th november 2021, 18:00Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool4 õhtust koosnev meditatsiooni kursus algajaile on heaks sissejuhatuseks nii meditatsiooniharjutustele kui budistlikule mõtteviisile laiemalt.

Meditatsiooniõhtud toimuvad: 18. ja 25.november ja 2.ja 9. detsember nii kohapeal kui onlines!

Buda õpetas suurel hulgal erinevaid juhiseid ja õpetusi oma elu jooksul. Kokkuvõtvalt aga ütles ta sedasi:
„Ära kahjusta kedagi, vaid aita teisi ning taltsuta oma meel. Kui sa ei suuda aidata, siis vähemalt ära loo teistele kannatusi“. Järgnev õpetus ongi meetod, kuidas oma meelt valitsema õppida ehk taltsutada.

Praktiline kursus koosneb 4 osast, selle käigus seletatakse lühidalt lahti Šhamatha ja Vipassana praktikate olemus, juttu tuleb mantratest, silpidest ja kujustamisest. Praktika käigus õpetatakse mõned universaalsed mantrad ja hingamisharjutused ning tehakse lihtsamaid kujustusi ja meditatsioone.

Praktikaõhtuid viib läbi budist ja Tiibeti meditsiini terapeut Gert Silkin, kes on enda kohta ütelnud järgmist: Olen Tiibeti meditsiini terapeut massöör aastast 2006 ning meeleharjutusi ja tiibeti joogide traditsiooni hakkasin inimestele kursustena tutvustama aastast 2012, kuna kliendid küsisid, kuidas enda meelt rahustada ja end ise aidata. Kursustel põimin alati ka natuke tiibeti ravitehnikaid ja põhimõtteid, et osalejatel oleks meetodeid ennast ja lähedasi aidata. Tiibeti joogide traditsiooniga olen tegelenud alates 2005. aastast. Olen osalenud erinevatel retriitidel ja tõlkinud üritustel Lamade õpetusi. Peamised õpetajad on Drikung Chetsang Rinpoche ja Garchen Rinpoche ning õpetusi ja pühitsusi olen saanud paljudelt meistritelt. Praktiseerin ise igapäevaselt ja kogun mantraid ja retriitide päevi.

4-osalise kursuse hind on 80 eurot, mille kohta esitatakse arve peale registreerumist 2 tööpäeva jooksul.


Registreerimiseks palun täida alljärgnev vorm: forms.gle/DonnuAmddUcHXxcr9

Kui novembrikuus kehtivad praegused riiklikud regulatsioonid testimiste osas, siis palume kohapeal enne õhtu algust kõigil teha koroona süljetesti, nn koroonapasse me ei kontrolli.

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuaren
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab budistliku meditatsiooni olemust, oskab peamiseid meditatsiooniharjutusi ja teab meditatsiooni filosoofiat.
ÕPPE KOGUMAHT: 8 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigil neljal korral osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

Meditatsiooni kursus algajatele vastavalt tiibeti joogide traditsioonile (4. õhtul)
⭐️Taimeravi kursus 2021 lõpetas täna!

Üks uus ring sai täis, ja rida nutikaid, toredaid ja õpihimulisi taimetarku sirutas tiibu ja lendama nad läksidki :)
Oleksite te vaid lõputöid näinud - rohejahudest tinktuurideni, moksast pastillideni, salvidest veinideni, teesegudest ja suuloputusveest rääkimata :) 

Meil on au, ja meil on rõõm! Image attachment
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Seebivalmistamise koolitus külmprotsess meetodilLaupäev 20th november 2021, 16:30Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolKoduseid seepe on Eestis valmistatud juba sajandeid. Majapidamises käepärastest rasvadest seepi keetes. Tänapäevases kiires maailmas ei taha keegi tundi seebipoti ees seista ning ka rasvade valik on muutunud rikkalikumaks. Seebid valmivad aga keemiliselt ikka samamoodi.

Koolitusel valmistame seebid külmprotsess meetodil.

* Teeme läbi kõik seebivalmistamise etapid alates seebikiviga töötamisest kuni seebi vormivalamiseni. 
Koolitus sobib väga hästi ka algajatele, kes pole seebiteoga varem kokku puutunud.
* Teeme selgeks, milliseid tooraineid ja vahendeid on vaja üheks koduseks seebiteoks, millele tuleb tähelepanu pöörata ning milliseid ohutusnõudeid tuleb seebitegemise juures meeles pidada.
*Tutvume ka seebi sisse pandavate lisanditega (taimed, lõhnad).
Isetehtud seep ei sisalda ühtegi mürgist lisandit, mis on tavalised sünteetiliste poeseepide sees.

Koolitusel valmistame seebi oliivõlist, kakaovõist ja kookosrasvast.
Hinnas sisalduvad kõik tööks vajaminevad materjalid seebi valmistamiseks ja kirjalik juhend koduse seebi valmistamiseks.

Koolituse käigus valmib igal osalejal 500g seebimassi, mida on võimalik erinevate lisanditega rikastada.

Kui soovid oma seepi lõhnastada mõne kindla tootja eeterlike õlidega, siis on kindlam ise kaasa võtta.

Koolitusel kasutame seebivormidena salatikarpe.
Kui kellelgi on kodus seisvaid toiduplastist karpe, vorme, silikoonvorme, siis need sobivad väga hästi (aga pärast ei saa neid enam toiduvalmistamiseks kasutada).
Kes soovib, siis väga suure valiku silikoonist vorme leiab Gemossi poes, 
Väga hästi sobivad 6-8 suurema auguga ümarad vormid.
Mõned näited:
www.gemoss.ee/shop/…
www.gemoss.ee/shop/…
www.gemoss.ee/shop/…
www.gemoss.ee/shop/…
www.gemoss.ee/shop/…
www.gemoss.ee/shop/…

Koolituse läbiviija on Helen Orav, keskkonnabioloog, aroomterapeut, Eesti Looduskosmeetika Liidu juhatuse liige, kes on nii looduslike kosmeetikatoodete ja seepide valmistamisega tegelenud juba aastaid.

Kursuse maksumus: 39 eurot registreerimisega kuni 30.10, edaspidi 45 eurot.
Osavõtjate arv on piiratud.
Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2

Kursuse maht: 4 akadeemilist tundi

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Keemia ja protsessitehnoloogia
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: Kirjalik juhend
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.... Rohkem infotVähem infot

Seebivalmistamise koolitus külmprotsess meetodil
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Seemnesäilitaja algkursus "Kasvatan endale ise aiaviljade ja talulillede seemned"Laupäev 5th märts 2022, 14:30Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolKevadel poodi minnes võid endale kurvastuseks avastada, et sinule meeldivate sortide seemneid polegi sel aastal müüki tulnud või sinu usaldatud lemmikmüüjal neid seemneid pole.

Miks peaksid igal kevadel poest uusi seemneid ostma? Ise seemneid kasvatada ja säilitada ei ole üldse keeruline, vaid hoopis põnev ja jätkusuutlik.

Eriti väärtuslik on, kui saad kellegi käest otse mõne vana sordi seemneid, mida poest ei leia. Saad põliseid ja väärtuslikke taimesorte kasvatada mitmeid hooaegu, kui oskad sellelt seemneid võtta.

🌼Seemnesäilitaja koolitusel räägime erinevate aiaviljakultuuride ja talulillede seemnete kogumisest, puhastamisest ja säilitamisest.
🌼Õpime milliseid seemneid ja taimi saab ise lihtsal viisil paljundada.
🌼Vaatame üle taimede paljunemise ja tolmlemise põhitõed ning puudutame ka kahjurite teemat.
🌼Praktilise poole pealt õpime, kuidas erinevaid seemneid puhastada.

Kursuse läbinu oskab ja julgeb korjata ja kasvatada endale erinevate aiaviljade ja talulillede seemneid.

I Pärandseemned Eestis ja maailmas.
Pärandsordid - tunnused ja nime andmine.
Seemneid puudutav seadusandlus.
II Taimede eluring ja omavahelised suhted.
Üheaastased, kaheaastased ja mitmeaastased taimed.
Sordid, maasordid, populatsioonid, hübriidid.
Tolmlemisviisid, ristumine ja turvalised vahemaad.
Kuidas hoida ja säilitada erinevate sortide seemneid.
III Seemnetaimede tervis ja mulla tähtsus.
Seemnetega levivad haigused.
IV Seemnete säilitamine
Millal ja kuidas seemneid korjata, seemnete järelküpsemine, seemnete puhastamistehnikad, seemnete säilitamine, sildistamine, säilimisaeg ja säilitamistingimused.
Kuidas valida seemneid paljundamiseks.
Seemneümbriku tegemine.


Koolitaja: Tiia Morfin, Vanaema Aia looja ja eestvedaja
Vanaema aia ja Tiia Morfini lugu:
OÜ Vanaema Aed tegutseb Valgamaal Karula rahvuspargis. Kogub ja jagab teavet põliste aiaviljade, talulillede, viljapuude, marjapõõsaste ja ilupuude kohta. Koondab pärimust vanade taluaias kasvatatud taimeliikide, -sortide kohta. Kogub emataimi ja nende seemneid Lõuna-Eesti kollektsioonaeda, kus neid liike-sorte säilitatakse ja paljundatakse. See on suurim pärandtaimede kollektsioonaed Eestis.
Tiia Morfin endast:
Olen õppinud Räpina Aianduskoolis aiandust ja maastikuehitust ja pean ennast tõeliseks aednikuks. Tegelenud olen aiandusega kogu oma teadliku elu. Lapsena ema kõrval peenarde vahel, hiljem juba oma aias. Lisaks olen lõpetanud loodusturismi eriala Maaülikoolis.
Minu suurteks lemmikuteks on põlised talulilled, maitse- ja ravimtaimed ning kõiksugu söödavad ja mürgised taimed nii koduaias kui ka looduses. Sellesisulisi õpperetki olen läbi viinud juba mitmeid aastaid ja seda üle Eesti. Karula rahvuspargis olen tegev ka loodusgiidina.

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1
Kursuse maksumus: 39 eurot.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2

Kursuse maht: 4 akadeemilist tundi

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Aiandus
ÕPPEKESKKOND: klassiruum toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

Seemnesäilitaja algkursus Kasvatan endale ise aiaviljade ja talulillede seemned
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Sinu aia tervis. Ökoloogilised väetised ja kahjuritõrje, looduslähedane ajapidamine.Laupäev 5th märts 2022, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolNii, nagu inimesele on oluline tema keha ja vaimu tasakaal, tuleb ka oma aeda rajades ja seda hooldades silmas pidada aia tervist.

Ükskõik, kas oled algaja aia looja ja soovid vaid akna alla väikest üripeenart rajada, või oled juba kogenud aiapidaja suurte köögiviljapeenardega - igal juhul on oluline, et aed oleks tasakaalus ning nii silmailu kui söögipoolist kasvatades toimuks maa toitmine ja hoolitsemine viisil, nagu hoolitseks parima sõbra eest.

Aia tervise koolitus käsitlebki peamiseid põhimõtteid, kuidas hoida mulda, millised on ökoloogilised väetised ja kahjuritõrje võimalused.


Käsitletavad teemad:

🌱Muld ja mulla tervis
🌱Looduslähedased aiapidamisviisid
🌱Mida taimed vajavad toiduks
🌱Orgaanilised väetised
🌱Puutuhk ja taimeleotised
🌱Ainepuudusest tekkinud kahjustused
🌱Aiakahjurite ennetamine
🌱Kasulikud taimed ja loomad aias
🌱Keskkonnasõbralikud tõrjevahendid
🌱Taimekaitse taimedegaga

Koolitaja: Tiia Morfin, Vanaema Aia looja ja eestvedaja

Vanaema aia ja Tiia Morfini lugu:
OÜ Vanaema Aed tegutseb Valgamaal Karula rahvuspargis. Kogub ja jagab teavet põliste aiaviljade, talulillede, viljapuude, marjapõõsaste ja ilupuude kohta. Koondab pärimust vanade taluaias kasvatatud taimeliikide, -sortide kohta. Kogub emataimi ja nende seemneid Lõuna-Eesti kollektsioonaeda, kus neid liike-sorte säilitatakse ja paljundatakse. See on suurim pärandtaimede kollektsioonaed Eestis.

Tiia Morfin endast:
Olen õppinud Räpina Aianduskoolis aiandust ja maastikuehitust ja pean ennast tõeliseks aednikuks. Tegelenud olen aiandusega kogu oma teadliku elu. Lapsena ema kõrval peenarde vahel, hiljem juba oma aias. Lisaks olen lõpetanud loodusturismi eriala Maaülikoolis.
Minu suurteks lemmikuteks on põlised talulilled, maitse- ja ravimtaimed ning kõiksugu söödavad ja mürgised taimed nii koduaias kui ka looduses. Sellesisulisi õpperetki olen läbi viinud juba mitmeid aastaid ja seda üle Eesti. Karula rahvuspargis olen tegev ka loodusgiidina.

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1
Kursuse maksumus: 39 eurot.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2
Kursuse maht: 4 akadeemilist tundi

NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Aiandus
ÕPPEKESKKOND: klassiruum toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

Sinu aia tervis. Ökoloogilised väetised ja kahjuritõrje, looduslähedane ajapidamine.

Veel mõned vabad kohad on saadaval sellesse meisterklassi.

Õpetaja Mari Saat on meie enda kooli vilistlane, aga ta on end täiendanud ka mitmes kohas, muuhulgas Inglismaal ja valdab filigraanselt ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise kunsti.

Kevadel õpetas Mari ka meie ökokosmeetikud-loodusspaa terapeudid õppeprogrammis ja võitis kohe kõigi südamed oma asjaliku ja sooja õpetusviisi ja ülimalt põhjalike teadmistega. <3

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass. Näokreemi valmistamine. GRUPP TÄIS!Laupäev 30th oktoober 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolGRUPP ON TÄIS!

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass viib meid ökoloogiliste kreemide valmistamise filigraansse ja detailiderohkesse maailma.

Sihtrühm: Koolitusele ootame huvilisi, kes soovivad õppida vesi-õlis emulsiooni valmistamist külm-meetodil. Kasuks tuleb eelnev õli-vees emulsiooni valmistamise kogemus, kuid ka ilma selle kogemuseta võib osaleda.

Koolitus sobib ennekõike neile, kes soovivad kreemi valmistamisega ka edaspidi tegeleda, sest räägime väga detailiselt retseptidest, valemitest, temperatuuridest, pH-tasakaalust, eeterlikest õlidest, toorainetest, abivahenditest, säilitusainetest jms, mis annavad infot nii kodukasutajale, kuid võimaldavad ka tegeleda professionaalsel tasandil kreemide tootmisega.

Eesmärk: Koolitus annab teoreetilised teadmised ning praktilise kogemuse stabiilse ja ohutu vesi-õlis emulsioon valmistamiseks külm-meetodil, kasutades selleks looduskosmeetikas sobilikku toorainet.

Maht: 6,67 akadeemilist tundi.

Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja:
*oskab jälgida emulsiooni valmistamisel kosmeetika toote loomise 4 sammu.
*teab, mida tuleb jälgida koostisainete valikul, et tulemuseks oleks stabiilne ja ohutu emulsioon.
* teab, kuidas koostada korrektne retsept ning mida tuleb selle juures jälgida.
*oskab mõõta ja reguleerida kreemi pH-d ning teab, miks see on oluline.
*oskab eeterlike õlisid kasutades arvutada nendes sisalduvaid allergeene ning selle abil doseerida ohutut kogust.
*suudab valmistada juhendamisel stabiilse ja ohutu vesi-õlis emulsiooni külm-meetodil.

Tulemus: Koolitatav on teinud läbi vajalikud praktilised ülesanded ja valminud on vesi-õlis emulsioon.

Mari Saat on looduskosmeetika toodete koolitaja. On õppinud ökokosmeetikuks Põlistarkuste ja rahvaravi koolis ning kosmeetika valmistamist Formula Botanica looduskosmeetika koolis (Inglismaa). Praktiseerinud looduskosmeetika valmistamist alates 2016.aastast.

Registreerimine toimub läbi lingi:
forms.gle/qz3Nf5SNqqm1Mx6CA

Osalustasu: 95 eur + km. Arve väljastatakse peale registreerimist hiljemalt 2 tööpäeva jooksul ja arve tasumine garanteerib koha kursusel.

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuteenindus
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning laudade ja dataprojektoriga
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis materjal
LÕPETAMISE TINGIMUSED: kõik osalejad saavad läbimise kohta tõendi

Kontakt: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass. Näokreemi valmistamine. GRUPP TÄIS!

See Hiina peamassaaži kursus on kõigile, kes sooviksid õppida ära olulisemad peas, näol ja kaelal asuvad energiapunktid, et aidata end, oma lähedasi või kliente. Näiteks, vajutades punkte silmade ümbruses, saab parandada nägemist või keskendumisvõimet. Nina ümbruses on punktid, millega ravida külmetust või avada kinnist nina. Peavalu leevendavad nö kolmas silm ja punktid oimukohtadel.
Kursus on algajatele, eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ei ole osalemiseks vajalikud.

Hiina peamassaaži kursusPühapäev 14th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolHiina peamassaaži teostatakse läbi meridiaanide ja energiapunktide mõjutamise. Punktide mõjutamine on lõõgastava toimega nii peale kui ka kogu kehale, sest pähe suunduvad meridiaanid on seotud erinevate kehaorganitega. Hiina peamassaaž on eelkõige raviva toimega. Peamassaaži tulemusena paraneb aju vereringe, keskendumisvõime ja une kvaliteet.

Probleemid peaga on erinevad, esineda võib lihtsalt peavalu, uimasust, mälu kaotust, pearinglust jne. Samuti esineb valu pea erinevates osades, kuklas, otsmikul, külgedel vm. Hiina meditsiini järgi on võimalik otsida peavalu põhjuseid organitest, mille meridiaanid ulatuvad pähe. Kui organite töö on häiritud võib see tekitada peavalusid pea erinevates osades.

Hiina peamassaaž on tihedalt seotud näoga. Inimese näol asuvad väga olulised energiapunktid, mida vajutades saame ennast, lähedasi või kliente aidata ka sagedaste ja igapäevaste tervisemurede puhul. Näiteks vajutades punkte silmade ümbruses, saab parandada nägemist või keskendumisvõimet. Nina ümbruses on punkte millega ravida külmetust või avada kinnist nina.

Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune teoreetiline ja praktiline süsteem, mille eesmärgiks on saavutada organismi sisemine tasakaal keha ja väliskeskkonna vahel. Kui keha sisemuses läheb midagi korrast ära, annab keha sellest alati sümptomitena märku. Osates lugeda neid märke, on võimalus üles leida haiguse tõeline põhjus.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KOOLITUSE EESMÄRK on anda lühiülevaade hiina meditsiini toimimise põhimõttest ja uus oskus medikamentideta eneseabiks või oma kliendi abistamiseks. Eesmärk on õppida selgeks Hiina peamassaaži peamised võtted ja õppida neid kasutama.

KOOLITUSE ÜLESEHITUS:
Lühidalt Hiina Traditsioonilise Meditsiini olemusest;
Meridiaanide olemus ja paiknemine;
Energiapunktid näol, peas, kaelal.
Peamassaaži näidustused ja vastunäidustused;
Peamassaaži praktilised võtted (s.h nägu).

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Yong Xue Hu (Lumi) on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud terapeudina viimased 17 aastat Eestis.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ja anatoomiast ei ole eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; oskab läbi viia pea ja näo massaaži.

TOIMUMISE AEG: 14.november 2021 kell 10.00-17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

OSALUSTASU: 80 eurot + km
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar praktiliste ülesannete läbiviimiseks: massaažilauad, õli, kupud, pabersalfrätikud, linad, käterätid.
Pauside ajal pakutakse taimeteed.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse kaardid energialiinide ja punktidega.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

Hiina peamassaaži kursus
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Astroloogia edasijõudnute kursus Abhirama Dasiga. Ennustuslik astroloogia.Laupäev 20th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolKOOLITUS LÜKKUB EDASI!

Astroloogia edasijõudnute kursus on mõeldud kõigile, kel on läbitud astroloogia algkursus, st kursusel osalemise eelduseks on astroloogia põhiprintsiipide tundmine ning sünnikaardi koostamise oskus.

Kursusel käsitleme erinevaid prognoosimise tehnikaid.

Vaatluse alla tulevad transiidid, progressioonid, solaarid, lunaarid.

Vaatleme huvitavaid näiteid olulistest maailmasündmustest võrdluses riikide horoskoopidega.

Uurime ka läbi aastatuhandete ulatuvaid astroloogilisi rütme.ÕPETAJA: Abhirama Das endast:
Astroloogiat olen ma õppinud ja uurinud pea 30 aastat. IT inimesena olen koostanud tarkvara astroloogia uurimiseks ja testimiseks. Samuti on minu poolt loodud astroloogiaportaal Olen ka Eesti Astroloogide Liidu üks asutajaliikmetest.

Lisaks astroloogiale tegelen ka joogaga, kust on ka pärit minu võõrapärane nimi, mis meie traditsioonis antakse õpetajalt õpilasele pühitsuse käigus. Olen elanud veerandi oma elust Indias ja Tai Kuningriigis ning püüdnud tutvuda ka sealsete astroloogiapraktikatega. Kõige paremaid tulemusi annab minu meelest iidsete veeda astroloogia tehnikate ühendamine kaasaegse astroloogiaga ja selle uute suundadega.

OSALUSTASU: Osalustasu 90 eurot, mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.


NB! Registreerimisteate kätte saades, väljastame registreerimise kinnituse koos arvega hiljemalt kahe tööpäeva jooksul. Kui sa ei leia teadet ja arvet oma postkastist, siis kontrolli oma spämmipostkasti või küsi üle - vastame alati ja hiljemalt 2 päeva jooksul.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Kursuse läbinu omandab isikuhoroskoobi koostamise ja interpreteerimise oskuse.
... Rohkem infotVähem infot

Astroloogia edasijõudnute kursus Abhirama Dasiga. Ennustuslik astroloogia.

Sel sügisel alustame ka eraldi imetamisnõustaja baaskoolitusega. Kui sa tunned, et värskete emmede abistamine on sinu kutsumus, või vajad ise tuge või abi, või soovid end tulevikuks ette valmistada, siis see on midagi sulle!

Imetamisnõustajate baaskoolitus (40 tundi)Laupäev 13th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolSellest hilissügisest saab taas õppida imetamisnõustajate baaskoolitusel.

Koolituse toimumise ajad:

13.11.2021
4.12.2021
15.01.2022
12.02.2022
12.03.2022

Koolituse kava on kokku 40 tundi ja koosneb järgmistest teemadest:

* Rinnapiimaga toitmise tähtsus.
* Kuidas toimub rinnaga toitmine – füsioloogia, anatoomia, rinna areng, hormoonid.
* Tervishoiualased kogemused ja kohalikud tavad.
* Kuulamine ja õppimine. Harjutused kuulamis- ja õppimisoskuste arendamiseks.
* Rinnapiima olemasolu määramine.
* Imetamise jälgimine. Praktika.
* Imiku rinnale panemine.
* Enesekindluse sisendamine ja toetamine. Harjutused
* Rinna seisundid. Harjutused rinna seisundite määramiseks.
*Rinnapiima väljapumpamine.
* Rinnast keeldumine.
Imetamise anamneesi võtmine. *Anamneesi praktika.
* Rinna läbivaatus.
* Emal ei ole piisavalt piima.
* Nutmine. Harjutused.
* Rinnapiimakoguse suurendamine ja relaktatsioon
* Madala sünnikaaluga ja haiged imikud.
* Imetamise jätkamine.
* Nõustamispraktika.
* Naiste toitumine, tervis ja fertiilsus.
* Naised, töö ja imetamine.
* Rinnapiimaasendajate kaubanduslik reklaamimine.
*Tavade muutmine.
* Eksam.

Koolitus toimub koostöös Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühinguga.

Koolituse läbiviija: Ülle Lember, toitumise ja imetamise nõustaja, ämmaemand, joogaõpetaja, UNICEF laktatsiooni konsultantide koolitaja ja beebisõbraliku haigla (BFHI) staatuse hindaja, psühhoterapeut ja perekoolitaja.

Kursuse maksumus - 390 eurot+km registreerumisega kuni 01.11. Edaspidi on hinnaks 450 eur +km.
Registreerumisel esitatakse sissemaksuarve 50+km, mis tagab koha kursuse. Ülejäänud osa saab tasuda saab soovi korral mitmes osas.

Oodatud on terapeudid, nõustajad, massöörid jt, kes töötavad rasedatega ja noorte emadega. Õppetsükkel sobib ka lihtsalt huvilisele, keda need teemad kõnetavad või kes ise hetkel lapseootel. See võib olla ka uue kutsumuse algus!

Kursuse täies mahus lõpetanud ja eksami sooritanud saavad vastavasisulise tunnistuse.

Kursusele registreerimiseks täitke palun registreerimisvorm: forms.gle/EMMvP3X5whTsScTeA

NB! Osalejate arv on piiratud!

ÕPPEKAVARÜHM: Täiskasvanute koolitus. Sotsiaaltöö ja nõustamise õppekavarühm. Heaolu õppesuund.
ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised.
LÕPETAMINE:
Tunnistuse saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,
- eksami sooritamine positiivsele hindele.
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Toolide, dataprojektori ja pabertahvliga varustatud klassiruum.
ÕPPEMATERJALID: A4 konspekt

Täpsem info: tarkustekool@gmail.com.
... Rohkem infotVähem infot

Imetamisnõustajate baaskoolitus (40 tundi)
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Lähisuhte puhastamine - kuidas hoida lähisuhet tervena (läbi analüütilise psühholoogia prisma)Laupäev 20th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolTULENEVALT KAOSELISEST AJAST JÄÄB 20.NOVEMBRI KURSUS ÄRA. Jälgige ikka meie facebooki lehte ja saate teada, millal midagi uut ja põnevat jungiaanlikust maailmast teieni toome!


hastamine - kuidas hoida lähisuhet tervena läbi analüütilise psühholoogia prisma on koolituspäev, mis sobib kõigile - oleme ju kõik elu jooksul seotud erinevate suhetega - paarissuhetega, laps-vanem suhetega, sõbrasuhetega, kolleegisuhetega jne.

Suhtemustritest arusaamine on samuti väärtuslik kõigile terapeutidele ja inimestega töötajaile, et oma kliente, töötajaid, patsiente paremini aidata.

Koolitusel käsitletavad teemad:

1) suhte ja suhtemustrite psühholoogiline kaardistamine
2) projektsioonide, reaktsioonide ning kompenseerimiste teadvustamine
3) seoste loomine isikliku problemaatika ja suhtesituatsioonide vahel
4) reaaleluliste võimaluste loomine suhte hoidmiseks ja parandamiseks

Analüütiline psühholoogia on nimi, mille Carl Gustav Jung andis enda poolt väljatöötatud psühhoteraapia vormile.

Analüütiline psühhoteraapia keskendub isiksuse kujunemisloole ja küpsemisele toetudes terapeutilisele suhtele kliendi ja terapeudi vahel. Teraapiaprotsessis on oluline roll on ka teadvustamata osal -- arhetüüpidel, unenägudel ja sümboolsel materjalil. Analüütiline psühhoteraapia on pikaajaline, väldates aastaid, mille eesmärgiks on eneseareng küpsema ja terviklikuma isiksuse suunas.

LEKOTR: Kristjan Puusild
Kristjan Puusild on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika eriala (2004) ning Eesti Humanitaarinstituudis filosoofia õppesuuna (2009). Kristjan õpib TLÜ Kasvatusteaduste Instituudis doktorantuuris, samuti Eesti Analüütilise Psühholoogia Erakoolis psühhoterapeudiks.
Kristjan Puusild on aastate jooksul olnud mitmete Eesti kõrgkoolide külalislektor, töötab psühholoogina ja shindo treeneri ja juhendajana.


TOIMUMISE AEG: 20. november kell 10.00 – 17.30
ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn
OSALUSTASU: hind kuni 1.november 85€ +km, edasi 100€ +km.
Peale registreerimist saadame ettemaksuarve summas 35 eur+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks kuluks ja mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.
REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9
Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05


ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: -
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab jungiaanliku psühholoogia arusaamu suhetest ja selle tervendamise loogikat.
... Rohkem infotVähem infot

Lähisuhte puhastamine - kuidas hoida lähisuhet tervena (läbi analüütilise psühholoogia prisma)
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Hiina kuputeraapia kursus algajalePühapäev 5th detsember 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolPraktilisel Hiina kuputeraapia kursusel õpitakse kasutama kuppe ja räägitakse terviseprobleemidest, mille puhul kuputeraapiast efektiivset abi saab. Kuputeraapia on tõhus ravimeetod, et aidata oma kliente, lähedasi või iseend. Kuppude panemine on lihtne ja turvaline, sellega ei ole võimalik kahju teha, sest kupu tugevuse taset saab panija määrata ja reguleerida. Hiina traditsioonilises meditsiinis sõltub teraapia valik terviseprobleemist, kuputeraapiat eelistatakse massaažile näiteks külma ja niiske ilma poolt põhjustatud terviseprobleemide puhul, olgu need siis nohu või liigesevalu.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KURSUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
Lühidalt Hiina Traditsioonilisest Meditsiinist.
Meridiaanide paiknemine ja funktsioon.
Olulisemad energiapunktid.
Kuputeraapia olemuse ja teraapiavahendite tutvustus.
Kuppude panemise tehnika tutvustus.
Millal kasutada kuputeraapiat: näidustused, vastunäidustused,
Kursusel käsitletavad terviseprobleemid: lihasvalu, õlavalu, alaseljavalu, stress, liigesevalud, verevarustuseprobleemid. Samuti käsitletakse kupuravi hingamisteede haiguste (külmast ja niiskest tekkinud köha ja nohu) puhul ning krooniliste hingamisteede haiguste ja liigesepõletike puhul.
Kuidas hinnata kupu tagajärjel tekkinud laigu värvi ja muutumise järgi inimese tervislikku seisu.
Teraapia praktiline harjutamine.

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Yong Xue Hu (Lumi) on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud terapeudina viimased 17 aastat Eestis.


ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud massöörid, terapeudid, kosmeetikud, tervishoiutöötajad jt, kes soovivad omandada uue „tööriista“. Samuti on oodatud inimesed, kes soovivad omandada uusi oskusi, et enda ja oma pere eest paremini hoolitseda. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ega anatoomiast ei ole koolitusel osalemisel eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; tunneb kuppude panemise tehnikat ja oskab analüüsida tulemusi.

KAASA PALUME VÕTTA: saunalina

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 5.detsember 2021 kell 10.00-16.00
KOOLITUSE MAHT: 6 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar praktiliste ülesannete läbiviimiseks: massaažilauad, õli, kupud, pabersalfrätikud, linad, käterätid.
Pauside ajal pakutakse alati taimeteed.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse kaardid energialiinide ja punktidega.

OSALUSTASU: 80 eurot + km (hind käibemaksuga 96 eurot)
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid.


REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com
Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

Hiina kuputeraapia kursus algajale
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Meditatsiooni kursus algajatele vastavalt tiibeti joogide traditsioonile (4. õhtul)Neljapäev 18th november 2021, 18:00Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool4 õhtust koosnev meditatsiooni kursus algajaile on heaks sissejuhatuseks nii meditatsiooniharjutustele kui budistlikule mõtteviisile laiemalt.

Meditatsiooniõhtud toimuvad: 18. ja 25.november ja 2.ja 9. detsember nii kohapeal kui onlines!

Buda õpetas suurel hulgal erinevaid juhiseid ja õpetusi oma elu jooksul. Kokkuvõtvalt aga ütles ta sedasi:
„Ära kahjusta kedagi, vaid aita teisi ning taltsuta oma meel. Kui sa ei suuda aidata, siis vähemalt ära loo teistele kannatusi“. Järgnev õpetus ongi meetod, kuidas oma meelt valitsema õppida ehk taltsutada.

Praktiline kursus koosneb 4 osast, selle käigus seletatakse lühidalt lahti Šhamatha ja Vipassana praktikate olemus, juttu tuleb mantratest, silpidest ja kujustamisest. Praktika käigus õpetatakse mõned universaalsed mantrad ja hingamisharjutused ning tehakse lihtsamaid kujustusi ja meditatsioone.

Praktikaõhtuid viib läbi budist ja Tiibeti meditsiini terapeut Gert Silkin, kes on enda kohta ütelnud järgmist: Olen Tiibeti meditsiini terapeut massöör aastast 2006 ning meeleharjutusi ja tiibeti joogide traditsiooni hakkasin inimestele kursustena tutvustama aastast 2012, kuna kliendid küsisid, kuidas enda meelt rahustada ja end ise aidata. Kursustel põimin alati ka natuke tiibeti ravitehnikaid ja põhimõtteid, et osalejatel oleks meetodeid ennast ja lähedasi aidata. Tiibeti joogide traditsiooniga olen tegelenud alates 2005. aastast. Olen osalenud erinevatel retriitidel ja tõlkinud üritustel Lamade õpetusi. Peamised õpetajad on Drikung Chetsang Rinpoche ja Garchen Rinpoche ning õpetusi ja pühitsusi olen saanud paljudelt meistritelt. Praktiseerin ise igapäevaselt ja kogun mantraid ja retriitide päevi.

4-osalise kursuse hind on 80 eurot, mille kohta esitatakse arve peale registreerumist 2 tööpäeva jooksul.


Registreerimiseks palun täida alljärgnev vorm: forms.gle/DonnuAmddUcHXxcr9

Kui novembrikuus kehtivad praegused riiklikud regulatsioonid testimiste osas, siis palume kohapeal enne õhtu algust kõigil teha koroona süljetesti, nn koroonapasse me ei kontrolli.

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuaren
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab budistliku meditatsiooni olemust, oskab peamiseid meditatsiooniharjutusi ja teab meditatsiooni filosoofiat.
ÕPPE KOGUMAHT: 8 akadeemilist tundi auditoorset tööd
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: õppematerjale ei ole ette nähtud
LÕPETAMISE TINGIMUSED: tõend väljastatakse kõigil neljal korral osalenuile soovi korral
... Rohkem infotVähem infot

Meditatsiooni kursus algajatele vastavalt tiibeti joogide traditsioonile (4. õhtul)
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Imetamisnõustajate baaskoolitus (40 tundi)Laupäev 13th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolSellest hilissügisest saab taas õppida imetamisnõustajate baaskoolitusel.

Koolituse toimumise ajad:

13.11.2021
4.12.2021
15.01.2022
12.02.2022
12.03.2022

Koolituse kava on kokku 40 tundi ja koosneb järgmistest teemadest:

* Rinnapiimaga toitmise tähtsus.
* Kuidas toimub rinnaga toitmine – füsioloogia, anatoomia, rinna areng, hormoonid.
* Tervishoiualased kogemused ja kohalikud tavad.
* Kuulamine ja õppimine. Harjutused kuulamis- ja õppimisoskuste arendamiseks.
* Rinnapiima olemasolu määramine.
* Imetamise jälgimine. Praktika.
* Imiku rinnale panemine.
* Enesekindluse sisendamine ja toetamine. Harjutused
* Rinna seisundid. Harjutused rinna seisundite määramiseks.
*Rinnapiima väljapumpamine.
* Rinnast keeldumine.
Imetamise anamneesi võtmine. *Anamneesi praktika.
* Rinna läbivaatus.
* Emal ei ole piisavalt piima.
* Nutmine. Harjutused.
* Rinnapiimakoguse suurendamine ja relaktatsioon
* Madala sünnikaaluga ja haiged imikud.
* Imetamise jätkamine.
* Nõustamispraktika.
* Naiste toitumine, tervis ja fertiilsus.
* Naised, töö ja imetamine.
* Rinnapiimaasendajate kaubanduslik reklaamimine.
*Tavade muutmine.
* Eksam.

Koolitus toimub koostöös Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühinguga.

Koolituse läbiviija: Ülle Lember, toitumise ja imetamise nõustaja, ämmaemand, joogaõpetaja, UNICEF laktatsiooni konsultantide koolitaja ja beebisõbraliku haigla (BFHI) staatuse hindaja, psühhoterapeut ja perekoolitaja.

Kursuse maksumus - 390 eurot+km registreerumisega kuni 01.11. Edaspidi on hinnaks 450 eur +km.
Registreerumisel esitatakse sissemaksuarve 50+km, mis tagab koha kursuse. Ülejäänud osa saab tasuda saab soovi korral mitmes osas.

Oodatud on terapeudid, nõustajad, massöörid jt, kes töötavad rasedatega ja noorte emadega. Õppetsükkel sobib ka lihtsalt huvilisele, keda need teemad kõnetavad või kes ise hetkel lapseootel. See võib olla ka uue kutsumuse algus!

Kursuse täies mahus lõpetanud ja eksami sooritanud saavad vastavasisulise tunnistuse.

Kursusele registreerimiseks täitke palun registreerimisvorm: forms.gle/EMMvP3X5whTsScTeA

NB! Osalejate arv on piiratud!

ÕPPEKAVARÜHM: Täiskasvanute koolitus. Sotsiaaltöö ja nõustamise õppekavarühm. Heaolu õppesuund.
ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised.
LÕPETAMINE:
Tunnistuse saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 100% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,
- eksami sooritamine positiivsele hindele.
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Toolide, dataprojektori ja pabertahvliga varustatud klassiruum.
ÕPPEMATERJALID: A4 konspekt

Täpsem info: tarkustekool@gmail.com.
... Rohkem infotVähem infot

Imetamisnõustajate baaskoolitus (40 tundi)
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Tiibeti mantraravi algkursus Drukmo GyaligaReede 14th jaanuar 2022, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolNB! Koolitus toimub nii kontaktkoolitusena kui paralleelselt zoom keskkonnas ja kuupäevadeks on 14.-16. jaanuar).

Pimedal talveajal on väga kohane pöörata oma meeled sissepoole, tegeleda vanade praktikate ja oma sisemise väe tugevdamisega. Mantrate õppimine ja lausumine on üks viis selleks.

Mantrale, salajasele helile, omistatakse meelt rahustavaid, aga ka tervendavaid ja isegi elumuutvaid omadusi.
Idamaade traditsioonis on nii avalikke, kõigile kasutamiseks mõeldud mantraid, kui ka salajasi, vaid õpetajalt õpilase edasiantavaid mantraid. Mantraravi kursusel keskendutakse salajastele mantratele.

OVERVIEW IN ENGLISH SEE BELOW// INGLISE KEELNE KOKKUVÕTE - VAATA ALTPOOLT.

Paljudes budistlikes kultuurides lapsed õpivad mantraid lausuma enne kui rääkima. Ka tänapäeva teadus on leidnud, et mantrate häälimine tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera, aitab ajul paremini hapnikku saada, see vähendab vererõhku, pulssi ja rahustab ajulaineid ning suunab inimese aeglasemalt hingama. Kõige selle tõttu on mantraravi lisaks muule ka oluline stressi leevendaja. Meele rahustamise tõttu peetakse mantraravi oluliseks vahendiks ka iidses Tiibeti meditsiinis.

On terve rida emotsioone ja emotsioonidega seotud probleeme, mis on justkui meie ratsionaalse arusaamise ja kontrolli alt väljas, mis aga omakorda võivad kaasa tuua psühhosomaatilisi probleeme. Teame ilmselt kõik, et läbi oma kõne tooni, heli ja sõnade on võimalik nii luua tasakaalu, kui ka tekitada tasakaalutust - kuna helid ja sõnad on meie igapäevase suhtlemise vahendiks oleme kõik kogenud, kuidas hääle poolt tekitatuga võib luua midagi head, aga ka tekitada probleeme või külvata segadust.

Tiibeti meditsiinis nimetatakse meetodit, mis puhastab kõne ja hääle, mantraraviks. See on võimas tervendamise meetod, mis kasutab heli selleks, et ravida tasakaalutusi üle elementide, meeles ja peenkehas. Tiibeti meditsiinis kasutavad näiteks ka arstid ja terapeudid enne tööpäeva erinevaid meelepraktikaid, sh mantrate lugemist, et nad saaksid oma patsientidele pakkuda parimat ravi.

Oleme sel korral jaganud kursuse ära kahte ossa, mõlemad osad koosnevad pooleteistkümnest päevast. Kokku
3-päevase kursuse käigus õpitakse järgmist:

Tiibeti mantraravi pärinemine
1.2. Mantra tähendus
2.2. Mantrate jagunemine
2.3. Mantrate pärinemise asukoht

2. Tiibeti mantraravi areng
2.1. Iidne Tiibeti maausk - bön ja mantrad
2.2. Tiibeti budism ja mantrad

3. Tiibeti meditsiin ja Tiibeti ravimantrad
3.1. Tiibeti meditisiini elemendid
3.2. Peenenergiad ja elemendid

4. Tiibeti häälikud ja ravimantrad
4.1. Miks kasutatakse mantraid sanskriti ja Tiibeti keeles ja tähtedes
4.2. Millised Tiibeti häälikud tasakaalustavad 5 elementi
4.3. Kuidas tasakaalustada elemente läbi värvide ja kuju?
4.4. Kuidas lugeda ja kirjutada juurhäälikuid

5. Tiibeti mantraravi toime
5.1. Kuidas kasutada Tiibeti mantraravi
5.2 Umbes 100 tervendusmantra ülekanne keha ja meele tasakaalustamiseks.

Mõned mantrad on mõeldud konkreetsetele probleemidele nagu näiteks kõhulahtisus, oksendamine, kõhukinnisus, viirused, gripp, põletikud, vistrikud, luumurrud, sünnitusega seotud probleemid, verejooks jne raviks.

NB! Tiibeti traditsioonis on palju salajasi mantraid, mida ei saa ega tohi kasutada ilma vastava õpetaja suulise ülekandeta. Ülekanne on vajalik õpetusliini sideme hoidmiseks - nii antakse õpetusi edasi vaid õpetajalt õpilasele muutmatul kujul, nii on mantrad ja nende toime tõhus ja kaitstud.

On ka mantraid mis on mõeldud mõnedele üldistele probleemidele, nagu näiteks täisorganite nagu süda, kopsud, maks, põrn ja neerud raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis mõeldud õõnesorganite nagu sapipõis, magu, käärsool, peensool, kusepõis raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis on mõeldud meeleorganite nagu nägemise, kuulmise ja nägemise raviks ja tasakaalustamiseks, mantraid, mis on mõeldud valu leevendamiseks.

6. Kuidas kasutada mantraid teatud probleemide ennetamiseks või konkreetsete häirete leevendamiseks

7. Mala (palvehelmeste) kasutamine

Kursus korraldatakse koostöös Sorig Khang Tallinnaga (Tiibeti rahvusvahelise kooli Tallinna haru).

ÕPETAJA: Drukmo Gyal, Tiibeti jogiini ja Tiibeti meditsiini vaimsete tehnikate ja kehateraapiate õpetaja. Drukmo Gyal on pärit joogide suguvõsast, mistõttu tutvus ta juba noores eas budistlike mantrate, joogaga ja meditatsiooni tavadega. Pärast seda, kui ta oli kohalikus Tiibeti joogide kogukonnas harjutanud mitmete mantrate iidseid meloodiaid, hakkas ta 2008. aastal ka publikutele laulma ja hiljem õpetama.
Drukmo esimeseks guruks peab ta oma vanaisa, kuulsat Tiibeti joogit, kes on oma elust üle 25 aasta istunud kuue ruutmeetri suurusel pinnal retriite (erakluses olemine vaimsete harjutuste sooritamiseks) tehes. Drukmo vanavanemad on väga tõsimeelsed vaimsete praktikate tegijad, vanaisa on siiani õpetusliini hoidja ning kasvatanud ka oma neli last ja lapselapsed joogideks. Seetõttu on saanud nii Drukmo kaks vanemat tädi, tema ema ning Drukmo Gyal ise järgmisteks liinihoidjateks.

Õppekeel: õpe toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde

TOIMUMISE KUUPÄEVAD:

14. jaanuar 2022 - kl 10 - 17.30
15. jaanuar 2022 - kl 10 - 17.30
16. jaanuar 2022 - kl 10 - 17.30

OSALEMISTINGIMUSED: Osaleda võivad kõik, eelnevad teadmised Tiibeti meditsiinist, budismist või mantratest pole vajalikud.

Kestus 24 akadeemilist tundi

HIND:
Kolmepäevase kursuse hind on 150 eurot + km registreerumisel ja tasumisel kuni 01.11. Edaspidi on hinnaks 180+km.

Peale registreerumist saadame Sulle sissemaksuarve 40+km, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja padjad istumiseks ning pabertahvel ja dataprojektor
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu teab Tiibeti mantraravi baasaluseid

******
TIBETAN MANTRA HEALING LEVEL 1

The power of speech is undeniable, we use it to connect with others on a daily basis, since it is used with high frequency, it is the easiest part of our well-being that can be effected by others, once it is disturbed, it needs balancing or purifications, if we go on with disturbed speech for a certain period of time without amendment, it can influence our mind through sound waves, that's why we are facing numerous emotional problems that are out of our rationality and control, disturbed mind can possibly attack our body to suffer from psychosomatic diseases, therefore according to Tibetan Spiritual healing system, the healing media to balance or cleanse speech is called "MANTRA", in this 3 day course, you will be learning the following points:

Origin of Tibetan Healing Mantra
1.1 The meaning of mantra
1.2 The division of mantra
1.3 Place of Origin
Development of Tibetan Healing Mantra
2.1 Bön Religion and Healing Mantras
2.2 Tibetan Buddhism and Healing Mantras
Tibetan Medicine and Tibetan Healing Mantra
3.1 Elements according to Tibetan Medicine
3.2 Subtle Energy and Elements
Tibetan syllables and Healing Mantras
4.1 Why mantras are in Sanskrit and Tibetan syllables?
4.2 Which Tibetan syllables are balancing the five elements?
4.3 How to balance elements through colors and Shapes?
4.4 How to read and write the root syllables?
Function of Tibetan Healing Mantras
How to practice Tibetan healing Mantras?
Transmission of 100+ Healing mantras for balancing body and mind, some mantras are for specific problems, such as:
• Diarrhoea
• Vomiting
• Constipation
• Viruses
• Influenza
• Infection
• Pimples
• Broken Bones
• Childbirth
• Bleeding from an open wound, etc

There are also Mantras to cover more generalized conditions, for example:
• Disorders of the Solid Organs such as the Heart, Lungs, Liver, Spleen, Kidneys;
• Disorders of the Hollow Organs such as the Gall Bladder, Stomach or Colon;
• Disorders of the Senses such as Sight, Hearing;
• or to alleviate Pain.
8. How to use of Mantras to prevent and assist specific disorders
9. Instructions on how to use a mala

PRICE FOR 3 DAYS COURSE HIND 150 EUR+ VAT (early bird until 01.11) and 180+VAT from 2.11.

Registration - please send an e-mail to: tarkustekool@gmail.com.

Further information: E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

Tiibeti mantraravi algkursus Drukmo Gyaliga

Oktoobrist saab jälle tutvuda Jaapani tervenduskunsti ki-shiatsuga. Algkursusel saab aimu nii idamaade tervisesüsteemide loogikast kui ka konkreetseid esmaseid oskuseid tasakaalutuste balansseerimiseks.

Huvilistel on võimalik edasi õppida kuni meistri tasemeni välja. Uuri lisa ja tule osalema!

Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu, algkursusLaupäev 16th oktoober 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolAlusta rännakut põnevasse idamaade meditsiini maailma ja tule osalema meridiaanidel põhineva Jaapani tervenduskunsti Ki-Shiatsu loodusterapeutide baaskoolitusel.

SHIATSU (eesti keeles “sõrmevajutus“ ) kui Jaapani ühe tuntuma teraapia alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Mõiste “Zen Shiatsu” ehk Ki-shiatsu on meridiaanide shiatsu ja selle all peetakse silmas Shizuto Masunaga loodud Shiatsu koolkonda.

Ki-shiatsu põhineb täielikult idamaisel meditsiinilisel süsteemil, kirjeldades inimkeha kui võrgustikku meridiaanidest, läbi mille voolab eluenergia – Jaapani keeles Ki.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja ärahoidmiseks. Kui Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab takistatud, inimene haigestub.

Energia voolu seisundit hinnatakse Hiina duaalse yin-yang`i kontseptsiooni järgi ning jagatakse kahte seisundisse: Kyo ja Jitsu. Shiatsu eesmärk on blokeerunud energia taas liikuma panna, täites „energiaauke“ ja tagades energia vaba vool ja organismi loomulik tasakaal.

Shiatsu loodusterapeut tunnetab organismi olukorda ja energia liikumist käte abil ning teeb pehmeid vajutusi ja venitusi piki meridiaane, keha pinnal asuvaid liine. Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, liigesteprobleemid jpm.

Tänapäeval maailmas kahe tuntuma shiatsu-koolkonna arendajateks olid Tokujiro Namikochi (1905–2000; Namikochi-shiatsu) ja Shizuto Masunaga (1925-1981). Namikochi selgitas shiatsu`t vaid lääne meditsiini terminite abil, pannes rõhu vaid nn neuro-lihaspunktide survele. Masunaga, soovides muuta ravimeetodeid efektiivsemaks, sidus meridiaanide teooria kaasaegse psühholoogia ja füsioloogiaga, rõhutas kõhudiagnoosi olulisust ning laiendas meridiaanide kasutusulatust ravis.

Lisaks teooria kirjeldamisele laiendas ja kaardistas Masunaga ka täiesti oma meridiaanisüsteemi, mis toetus tema tohutule praktilisele kogemusele.
Et saada Zen Shiatsu meistriks ei piisa ainult õpetuse omandamisest, vaid tuleb ka praktiseerida mõned aastad. Vaid läbi kogemuse ja zen-meditatsiooni saab õpilasest meister ning ta suudab mõista ja tunnetada läbi meie keha voolavat energiat.

Ki-shiatsu baaskoolitus Jaapanist pärit ki-shiatsu teraapiat ja selle aluseid. Kursuse läbija kuuleb selle üliefektiivse teraapia toimimise loogikatest ning saab ise kätt proovida lihtsamate ki-shiatsu teraapia võtetega, mida saab rakendada iseenda ja oma lähedaste abistamiseks.

Käsitletavad teemad:
*Shiatsu teraapia ajalugu, koolkonnad
*Ki-shiatsu teraapia põhimõisted ja alused, seotus Hiina traditsioonilise meditsiiniga-ga;
*Tutvume ülevaatlikult 12 põhimeridiaaniga, nende rolli ning liikumisteedega kehas;
*Proovime diagnoosimist kõhul ja seljal;
*Tutvume ja praktiseerime shiatsu venitusharjutusi, võtteid seedimise hõlbustamiseks.
*Teeme paaristööd ja praktikat. Kursusel on praktilisel osal suur roll, see võimaldab saada parima võimaliku kogemuse.

Kursuse läbinu mõistab ki-shiatsu terapeudi rolli, filosoofilist tausta ja toimemehhanisme, talle esitatavaid nõudeid ja põhiõppeprogrammi ülesehitust, mis annab talle huvi korral võimaluse edasi õppida ki-shiatsu põhiõppeprogrammis terapeudiks. Hoolikal harjutamisel on võimalik saavutada tõelise meistri tase.

KOOLITAJA: Valdo Herzmann
Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut
Yasutaka Hanamura õpilane (kes on Shizuto Masunaga õpilane)
MTÜ Ki-Shiatsu Ühendus asutajaliige ja tegevjuht

NB! Tegemist on idamaisele traditsioonile omase nn liiniõppega, kus kallihinnailised teadmised antakse edasi otse õpetajalt õpilasele. Seetõttu annab õpetaja oma sügavaimad teadmised ja kogemused ning kogu liini praktika edasi tõeliselt huvitatuile viisil, mida raamatutest õppida pole võimalik.

Registreerimine koolitusele läbi lingi:

Koolituse toimumise aeg: 16.-17.oktoober 2021
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinnas

Osavõtjate arv on piiratud.
Koolituse maht: 16 tundi

2-päevase baaskoolituse maksumus: 200€ +km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel enne 15.09.2020. Hiljem on osalustasu 220€ +km.
Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50€ +km, mis jääb loobumisel tagastamatuks.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

NB! Ki-shiatsu pika õppeprogrammi kohta rohkem infot leiab meie kodulehelt: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/…
... Rohkem infotVähem infot

Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst Ki-Shiatsu, algkursus
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Astroloogia algkursus Abhirama DasigaLaupäev 30th oktoober 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolAstroloogia on inimkonda saatnud juba selle algusest peale. Vähemasti selline mulje jääb, lugedes vanimaid säilinud tekste. Astroloogia toel on valitsetud kuningriike, algatatud sõdu ja astutud abiellu. Planeetide rütmid avalduvad meie igapäevases elus — on aeg külvata, on aeg kive koristada.

Astroloogia ongi teadus ajast, ajavaatlus. Igal ajahetkel on oma kvaliteet, mis sobib millekski ja millekski muuks jälle ei sobi. Kuid astroloogia ei ole ainult ennustamine. Kindlasti üllatab paljusid, et enamik astrolooge ei tegele ennustamisega. Astroloogia on maailma mõistmise süsteem, maailma mudel ning see annab võimaluse nii endast kui maailmas toimuvast paremini aru saada.

Astroloogia algkursuse käigus tutvume astroloogia põhitõdedega ning õpime koostama sünnikaarti. Kursusel osaleja saab selgeks planeetide ning sodiaagimärkide ja -majade tähendused ning sümbolid. Lisaks isikuhoroskoobi koostamise õppimisele tutvume ka teiste astroloogia harudega, räägime lühidalt astroloogia ajaloost, uurime kuidas vältida väärarusaamu astroloogias ning kuidas astroloogiast kasu aga mitte kahju saada. Samuti saame põgusa ülevaate astroloogi tööd lihtsustavast tasuta tarkvarast.

Astroloogia algkursuse lõpuks omandab osaleja isikuhoroskoobi koostamise ja interpreteerimise oskuse.

ÕPETAJA: Abhirama Das endast:
Astroloogiat olen ma õppinud ja uurinud pea 30 aastat. IT inimesena olen koostanud tarkvara astroloogia uurimiseks ja testimiseks. Samuti on minu poolt loodud astroloogiaportaal Olen ka Eesti Astroloogide Liidu üks asutajaliikmetest.

Lisaks astroloogiale tegelen ka joogaga, kust on ka pärit minu võõrapärane nimi, mis meie traditsioonis antakse õpetajalt õpilasele pühitsuse käigus. Olen elanud veerandi oma elust Indias ja Tai Kuningriigis ning püüdnud tutvuda ka sealsete astroloogiapraktikatega. Kõige paremaid tulemusi annab minu meelest iidsete veeda astroloogia tehnikate ühendamine kaasaegse astroloogiaga ja selle uute suundadega.

OSALUSTASU: Registreerides enne 15. oktoobrit on osalustasu 90 EUR, alates 16. oktoober on osalustasu 110 EUR.
Kursuse sissemaks ehk koha broneerimistasu on 30EUR, mis loobumisel tagastamisele ei kuulu.

Peale registreerimist saadetakse registreerimist kinnitav teade koos arvega 2 tööpäeva jooksul. Arve tähtaegne tasumine kinnitab koha kursusele.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt forms.gle/PhfYj4wEbPafMV3T9

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud toolidega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse kõigile loengul osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Kursuse läbinu omandab isikuhoroskoobi koostamise ja interpreteerimise oskuse.
... Rohkem infotVähem infot

Astroloogia algkursus Abhirama Dasiga
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Hiina peamassaaži kursusPühapäev 14th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolHiina peamassaaži teostatakse läbi meridiaanide ja energiapunktide mõjutamise. Punktide mõjutamine on lõõgastava toimega nii peale kui ka kogu kehale, sest pähe suunduvad meridiaanid on seotud erinevate kehaorganitega. Hiina peamassaaž on eelkõige raviva toimega. Peamassaaži tulemusena paraneb aju vereringe, keskendumisvõime ja une kvaliteet.

Probleemid peaga on erinevad, esineda võib lihtsalt peavalu, uimasust, mälu kaotust, pearinglust jne. Samuti esineb valu pea erinevates osades, kuklas, otsmikul, külgedel vm. Hiina meditsiini järgi on võimalik otsida peavalu põhjuseid organitest, mille meridiaanid ulatuvad pähe. Kui organite töö on häiritud võib see tekitada peavalusid pea erinevates osades.

Hiina peamassaaž on tihedalt seotud näoga. Inimese näol asuvad väga olulised energiapunktid, mida vajutades saame ennast, lähedasi või kliente aidata ka sagedaste ja igapäevaste tervisemurede puhul. Näiteks vajutades punkte silmade ümbruses, saab parandada nägemist või keskendumisvõimet. Nina ümbruses on punkte millega ravida külmetust või avada kinnist nina.

Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune teoreetiline ja praktiline süsteem, mille eesmärgiks on saavutada organismi sisemine tasakaal keha ja väliskeskkonna vahel. Kui keha sisemuses läheb midagi korrast ära, annab keha sellest alati sümptomitena märku. Osates lugeda neid märke, on võimalus üles leida haiguse tõeline põhjus.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia

KOOLITUSE EESMÄRK on anda lühiülevaade hiina meditsiini toimimise põhimõttest ja uus oskus medikamentideta eneseabiks või oma kliendi abistamiseks. Eesmärk on õppida selgeks Hiina peamassaaži peamised võtted ja õppida neid kasutama.

KOOLITUSE ÜLESEHITUS:
Lühidalt Hiina Traditsioonilise Meditsiini olemusest;
Meridiaanide olemus ja paiknemine;
Energiapunktid näol, peas, kaelal.
Peamassaaži näidustused ja vastunäidustused;
Peamassaaži praktilised võtted (s.h nägu).

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Yong Xue Hu (Lumi) on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud terapeudina viimased 17 aastat Eestis.

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ja anatoomiast ei ole eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; oskab läbi viia pea ja näo massaaži.

TOIMUMISE AEG: 14.november 2021 kell 10.00-17.30
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

OSALUSTASU: 80 eurot + km
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar loengute läbiviimiseks: toolid, lauad, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid, et viia läbi kehahooldusprotseduure. Ruumides on vajalik inventar praktiliste ülesannete läbiviimiseks: massaažilauad, õli, kupud, pabersalfrätikud, linad, käterätid.
Pauside ajal pakutakse taimeteed.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse kaardid energialiinide ja punktidega.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

Hiina peamassaaži kursus
2 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Jalatalla refleksoloogia algajateleLaupäev 30th oktoober 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolRefleksoloogia on loodusravi liik, mis põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni organite seisundist kindlasse piirkonda keha pinnal. Mingi organi ala- või ületoime väljendub vastavas tsoonis kas valu või nahamuutusena. Refleksoteraapia, nagu kõik loodusravi liigid, aktiveerib organismi oma tervendavad jõud, et taastada keha tasakaal. Refleksoloogilised tsoonid asetsevad kogu kehal – jalalabal, säärtel, reiel, kehal, kätel, näos ja peas.

Kuidas refleksoloogia toimib jalataldadel? Kui vaatame kaht kokku asetatud jalatalda, siis sarnaneb see üldjoontes inimese anatoomilisele kehale: suured varbad on nagu pea ja kael, väikeste varvaste alused on nagu õlad, jalatalla sisemised küljed on selgroog jne. See tähendab, et jalatald on jagatud tsoonideks, mis vastavad inimese anatoomilistele kehapiirkondadele. Neid keha peegeldustsoone käsitledes stimuleeritakse, aktiveeritakse või rahustatakse vastavat elundit, lihaseid, luustikku või siis keha toimingut.
Refleksoloogiast on abi, kui vaevavad näiteks ainevahetushäired, hormonaalsed häired, lihaspinged, tugi- ja liikumiselundite probleemid, peavalu, stress, unehäired, beebide koolikavalud jne.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia.

Kursuse eesmärk on anda uus oskus medikamentideta eneseabina, koduravis ja mujal ning ülevaade refleksoloogia toimimisest - teha selgeks olulisemad punktid jalatallal ning õppida neid kasutama. Ühepäevane refleksoloogia koolitus ei anna piisavalt teadmisi, et töötada refleksoloogina.

KURSUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
Koolitusel saab baasteadmised ja praktilised oskused jalatallal asetsevatest refleksoloogilistest tsoonidest.
Koolituse ülesehitus:
*refleksoloogia põhialused ja ajalugu
*erinevad käsitlustehnikad
*tugi- ja liikumiselundite tsoonid
*lihastiku tsoonid
*siseelundite tsoonid
*meeleelundite tsoonid
*aju tsoonid
*lümfi tsoonid
*refleksoloogia kontraindikatsioonid
*elemendid varvastel – kristall, vesi, tuli, õhk, eeter

Selga palume panna mugavad riided, sest koolitusel toimub praktika ja teooria vaheldumisi.

KOOLITAJA: Kaja Rebane - refleksoloog, aroomterapeut
Kaja on lõpetanud Tallinna Meditsiinikool 1987 a.(eriala: meditsiiniõde). Soome Refleksoloogia-ja tsooniteraapiakool Medika Nova 2001a. (eriala: refleksoloog). Soome UMG (Ulla-Maija Grace) Aroomteraapia Kool 2004 a. (aroomterapeudi diplom). Soome Homöopaatia Akadeemia 2006 a.
(eriala: homöopaat).

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud massöörid, terapeudid, kosmeetikud, pediküürid, tervishoiutöötajad jt spetsialistid, kes soovivad lisateadmisi klientidega töötamiseks. Samuti inimesed, kes soovivad refleksoloogiat kasutada enda ja oma lähedaste tervise eest hoolitsemisel.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb jalatalla tsoone, oskab leida olulisemaid punkte, tunneb nende punktide funktsioone ning oskab neid kasutada tervise parandamiseks.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta
TOIMUMISE AEG: 30.oktoober 2021 kell 10.00 – 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 80 eurot + km

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83
või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides on vajalik inventar praktilise koolituse läbiviimiseks: toolid, matid, projektor, pabertahvel, paberit ja pastapliiatseid. Hästi valgustatud ja piisavalt soojad ruumid.
Pauside ajal pakutakse taimeteed.

Me ei soovi oma koolitustel kedagi diskirimeerida ja seega me ei küsi koroonapassi olemasolu, kuid seni kuni kehtivad riiklikud regulatsioonid, palume kõigil osalejail teha kohapeal privaatselt mitteinvasiivne kiirtest (nn sülitamistest). Testi eest tasub kool.

ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse paberkandjal materjalid.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

Jalatalla refleksoloogia algajatele
3 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass. Näokreemi valmistamine. GRUPP TÄIS!Laupäev 30th oktoober 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolGRUPP ON TÄIS!

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass viib meid ökoloogiliste kreemide valmistamise filigraansse ja detailiderohkesse maailma.

Sihtrühm: Koolitusele ootame huvilisi, kes soovivad õppida vesi-õlis emulsiooni valmistamist külm-meetodil. Kasuks tuleb eelnev õli-vees emulsiooni valmistamise kogemus, kuid ka ilma selle kogemuseta võib osaleda.

Koolitus sobib ennekõike neile, kes soovivad kreemi valmistamisega ka edaspidi tegeleda, sest räägime väga detailiselt retseptidest, valemitest, temperatuuridest, pH-tasakaalust, eeterlikest õlidest, toorainetest, abivahenditest, säilitusainetest jms, mis annavad infot nii kodukasutajale, kuid võimaldavad ka tegeleda professionaalsel tasandil kreemide tootmisega.

Eesmärk: Koolitus annab teoreetilised teadmised ning praktilise kogemuse stabiilse ja ohutu vesi-õlis emulsioon valmistamiseks külm-meetodil, kasutades selleks looduskosmeetikas sobilikku toorainet.

Maht: 6,67 akadeemilist tundi.

Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja:
*oskab jälgida emulsiooni valmistamisel kosmeetika toote loomise 4 sammu.
*teab, mida tuleb jälgida koostisainete valikul, et tulemuseks oleks stabiilne ja ohutu emulsioon.
* teab, kuidas koostada korrektne retsept ning mida tuleb selle juures jälgida.
*oskab mõõta ja reguleerida kreemi pH-d ning teab, miks see on oluline.
*oskab eeterlike õlisid kasutades arvutada nendes sisalduvaid allergeene ning selle abil doseerida ohutut kogust.
*suudab valmistada juhendamisel stabiilse ja ohutu vesi-õlis emulsiooni külm-meetodil.

Tulemus: Koolitatav on teinud läbi vajalikud praktilised ülesanded ja valminud on vesi-õlis emulsioon.

Mari Saat on looduskosmeetika toodete koolitaja. On õppinud ökokosmeetikuks Põlistarkuste ja rahvaravi koolis ning kosmeetika valmistamist Formula Botanica looduskosmeetika koolis (Inglismaa). Praktiseerinud looduskosmeetika valmistamist alates 2016.aastast.

Registreerimine toimub läbi lingi:
forms.gle/qz3Nf5SNqqm1Mx6CA

Osalustasu: 95 eur + km. Arve väljastatakse peale registreerimist hiljemalt 2 tööpäeva jooksul ja arve tasumine garanteerib koha kursusel.

MUU INFO:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuteenindus
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning laudade ja dataprojektoriga
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis materjal
LÕPETAMISE TINGIMUSED: kõik osalejad saavad läbimise kohta tõendi

Kontakt: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

Ökoloogiliste kosmeetikatoodete valmistamise meisterklass. Näokreemi valmistamine. GRUPP TÄIS!
3 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Looduslike ja mürgivabade puhastusvahendite kodune valmistamineLaupäev 18th september 2021, 11:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolKui soovid hoida oma tervist, keskkonnda ja ka rahakotti, siis see on midagi sulle - õpime tegema looduslikke ja mürgivabasid erinevaid puhastusvahendeid, mida kõigil kodumajapidamises ikka vaja läheb.

Eesti elanike seas läbi viidud terviseanalüüsid on näidanud, et oluline osa inimorganismi kogunenud mürgistest ühenditest on pärit just olmekeemiast.

Suur osa poes müüdavatest kodukemikaalidest sisaldavad keskkonnale ja inimestele ohtlikke kemikaale. Isegi kui ostad ökotooteid, kaasnevad nendega sageli pakendid ja ka mõju rahakotile 🙂

Kasutame puhastusvahendite valmistamiseks igas kodus kättesaadavaid, ohutuid ja odavaid koostisaineid - soodat, soola, sidrunhapet, seepi. Ka need, kellele jaoks ei olnud kooli keemiatunnid lemmikute hulgas, on õpitoa lõpuks selles vallas ekspertidena.

Koolitus on praktiline, st peale teoreetiliste teadmiste saavad kõik läbi teha ka erinevate puhastusainete valmistamise ja tooted saab ka koju kaasa võtta.

Valmistame:
*pesugeeli,
*pesupulbri,
*üldpuhastusvahendi,
*klaasipuhastusvahendi,
*küürimispasta,
*ja isegi nõudepesuvahendi masinale!

Hinnas sisalduvad kõik tööks vajaminevad materjalid ja kirjalik juhend. Koolituse käigus valminud tooted saab kaasa, selleks võta kaasa palun 3 u 250 ml kaanega purki või väikeseid salatikarpe.

Kursus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma kodu puhastamiseks kasutada tõhusaid, odavaid ja mürgivabu vahendeid.

Koolituse läbiviija on Helen Orav, keskkonnabioloog, aroomterapeut, Eesti Looduskosmeetika Liidu juhatuse liige, kes on nii looduslike kosmeetikatoodete kui kodukeemia valmistamisega tegelenud juba aastaid.


Kursuse maksumus: 39 eurot registreerimisega kuni 13.09, edaspidi 45 eurot.

Osavõtjate arv on piiratud.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/jNn9CJpU3ysQMFeY2
Kursuse maht: 3 akadeemilist tundi

Me ei soovi oma koolitustel kedagi diskirimeerida ja seega me ei küsi koroonapassi olemasolu, kuid seni kuni kehtivad riiklikud regulatsioonid, palume kõigil osalejail teha kohapeal privaatselt mitteinvasiivne kiirtest (nn sülitamistest). Testi eest tasub kool.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
Muu info:
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Keemia ja protsessitehnoloogia
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: Kirjalik juhend
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
... Rohkem infotVähem infot

Looduslike ja mürgivabade puhastusvahendite kodune valmistamine

2 VABA KOHTA!

Septembrikuus algab taas ammuoodatud ajurveeda kursus Kaja Keiliga.

Veel on saadaval 2 vaba kohta, seega kõik idamaade filosoofia ja terviseteadmiste huvilised, kes soovivad õppida universaalseid loodusravi nippe enda ja teiste toetamiseks - olete oodatud osalema.

Ajurveeda baaskursus Kaja Keiliga (neli moodulit)Laupäev 18th september 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolTule saa osa praktilistest iidsetest tarkustest, mis aitavad nii tervist hoida, meelerahu luua kui loodusega kooskõlas elada!

Ajurveeda on lahutamatu osa veedade iidsetest tarkustest. Sanskriti keelest tõlgituna tähendab ayurveda teadmisi elust ehk teisisõnu võimalikult kaua elamise teadust (sõnatüvi ayur tähendab pikka eluiga või elu ja veda teadmisi). Algselt anti kõik veedade tarkused edasi heli vormis ehk suuliselt enne, kui need enam kui 5000 aasta eest Indias kirja pandi. Vanimad teadaolevad ajurveeda tekstid on tuntud kui Charaka Samhita, Sushruta Samhita ja Ashtanga Hrudaya.
Ajurveeda baastööriistad on viis elementi – maa, vesi, tuli, õhk, ruum, mille kaudu tõlgendatakse individuaalsust keha ja meele tasandil. Nimetatud tekstides on kirjas õpetused elementide tasakaalus hoidmisel selleks, et olla terve ja elada õnnelikult võimalikult kaua. Ajurveedat ei saa aga pelgalt raamatust õppida.

Juba alates 2016. aastast on võimalik Eestis esmakordselt süvendatult ajurveedat õppida. Tänaseks on lõpetanud 6 lendu. 2021. aasta märtsist algab kuues ajurveeda sissejuhatav baaskursus.

Ajurveeda baaskursusel võivad osaleda KÕIK huvilised ja see on toetav teadmiste süsteem iga inimese jaoks ning ei eelda kindlasti spetsialistiks saamist. Baaskursus on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, kuid on samas eelduseks kõigile tulevastele kursustele, millised eeldavad algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest.
Hetkel on paralleelselt käimas põhjalik kursus ajurveeda manuaalteraapiate ja massaaži erialal. Uus sellealane kursus alustab 2022 aasta talvel.

REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI: forms.gle/7wMFbQjy5dKcVW1he vorm: moodulõpe, mis koosneb neljast 2-päevasest (laupäeva hommikust pühapäeva õhtuni) moodulist, kokku 8 päeva (kl 10-18).

Õppekeel: eesti keel
👉Esimene moodul: 18.-19. september 2021 – Teema: Ajurveeda päritolu ja seos teiste veeda teadustega. Baaselemendid, energiate tüübid ja omadused. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉 Teine moodul: 23.-24. oktoober – Teema: Tervis ja individuaalsus. Seedetuli füüsilise keha ja meele tasandil. Jäägid ja profülaktika. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉 Kolmas moodul: 20. – 21. november – Teema: Elustiil ja tervist toetavad harjumused. Söömine kui sakrament. Toit ja individuaalsus. Toiduainete omadused. Vürtsid. Täpsemaks infoks kliki siia!
👉Neljas mai moodul: 11.-12. detsember. Teema: Praktiline toidu valmistamise töötuba. Täpsemaks infoks kliki siia!

Kursuse maht: 48 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 16 tundi juhendatud praktikat

MAKSUMUS

*Kogu õppetsükli tasu on 680 eurot + km registreerudes enne 15. augustit. Registreerides kursusele, väljastatakse arve, peale mida tuleb tasuda kas kogu summa või tagastamatu deposiitraha 105 eurot+km, (mis arvestatakse maha viimases tsükli maksumusest, kui valid mitmes osas maksmise). Deposiitraha tasumine tagab osavõtu kursusest, sest kohtade arv on piiratud.

ALATES 16. augustist on kursuse tasu ühes osas makstes 4 moodulit 760 eurot +km, eraldi iga moodul makstes 210 eurot+km moodul.


Õppemaksu sisse kuulub kogu programm koos loengumaterjalide, praktilises töötoas kasutatavate toiduainete ning kohvi, tee ja vahepalaga loengupäevadel.

Kursuse tutvustus: Kohtume neljal nädalavahetusel, et põhjalikult ja päris algusest tundma õppida ajurveeda toimimise loogikat ja baaspõhimõtteid. Viimane neljast moodulist on pühendatud praktikale, kus kasutame õpitud teoreetilisi teadmisi ning valmistame kahel järjestikusel päeval erinevad menüüd individuaalsust ja hooajalisust silmas pidades.

Tunnistuse saamise tingimused: Kõigil koolitustel osalemine, aktiivne osalemine töötubades ja positiivse testi sooritamine teoreetiliste teadmiste kontrolliks viimasel päeval. Testi tegemine on vabatahtlik ja tõendi kursusel osalemise kohta saavad kõik soovijad.

Kursuse läbinud õpilane (õpiväljundid):

* omab algteadmisi ajurveeda baaspõhimõtetest;
* oskab üldistes piirides määrata hetkel domineeriva energia tüübi (vikriti) ja anda esmased soovitused selle tasakaalustamiseks;
* tunneb omavahel kokku sobimatute toiduainete koosluseid, omab ülevaadet baastoiduainete ja vürtside energeetikast ning oskab suurtes piirides teha individuaalselt sobivaid head tervist toetavaid valikuid;
* on võimeline andma lihtsamaid elustiili alaseid soovitusi oma pereliikmetele ja klientidele ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt.

KURSUS KUI ERIALANE TÄIENDKOOLITUS:

Kursusele on end täiendama oodatud:
* massöörid, joogaõpetajad jt terapeudid, kes soovivad paremini mõista, miks kõik üldised „head“ soovitused ei sobi kõigile ja kuidas neil vahet teha;
* psühholoogid, psühhoterapeudid ja nõustajad, kes soovivad paremini mõista, kuidas ja miks üks või teine füüsiline probleem on seotud elustiili valikute ja toitumisega;
* toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid, kes soovivad avardada oma teadmisi igavikuliste tarkuste ja tervise olulisima komponendi – seedetule osas.

KURSUS KUI HUVIKOOLITUS:
* kõik tervisehuvilised inimesed, kes soovivad aru saada oma individuaalsusest hea tervise säilitamisel ja haiguste ennetamisel;
* kõik teised huvilised, kelle hobiks on toidu tegemine ja kes soovivad oma senistele teadmistele lisada mõned teadlikud oskused ajurveeda põhimõtetest lähtuvalt;
* kokad jt toidu ja tervisliku toitumise huvilised.

NB! REGISTREERIMINE TOIMUB LÄBI SELLE LINGI: forms.gle/Zqhv5QkrKfQ7KtvS7

Kursust viib läbi: ajurveeda praktik, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija Kaja Keil.

Tutvu lähemalt ka Kaja Keili raamatuga – „Elu maitsed. Praktiline ajurveeda“:

TÄPSEM INFO: TARKUSTEKOOL.EE

MUU INFO:

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on toolide ja pabertahvli ning dataprojektoriga, viimasel moodulil vajaliku varustusega õppeköök
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt ja retseptivihik
LÕPETAMISE TINGIMUSED: test, mille alusel väljastatakse täismahus osalejaile tunnistus

Kontakt: tarkustekool@gmail.com, telefon: 512 95 05
... Rohkem infotVähem infot

Ajurveeda baaskursus Kaja Keiliga (neli moodulit)

Head Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli sõbrad!

Uus koolitushooaeg on ukse ees, meil on juba mõned toredad koolitused selleks hooajaks üles pandud ja neid hakkab aina enam lisanduma 🙂

Püüame sel aastal kontaktkoolitusted teha plaanipäraselt ja loodame, et koole sel aastal sulgemised ei taba.

Kuna meie jaoks oluline, et kedagi ei diskrimineeritaks ja endiselt on oodatud kõik huvilised (vanusest, soost, ja vaktsineerituse astmest sõltumata), siis vaktsineerimispassi või tõendit me ei küsi, küll aga seni, kuni kehtivad riiklikud kitsendused, teeme osalejate privaatsust ja mugavust arvesse võttes vajadusel mitteinvasiivse kiirtesti (rahvakeeli nn sülitamistest :). Nii saavad kõik end mugavalt ja turvaliselt tunda. Testide hind on koolituse hinna sees.

Loomulikult tuulutame me ruume, hoiame mõistlikkuse piires hajutatust ja otseloomulikult on olemas on võimalus sooja vee ja seebiga käsi pesta.

Keda on parasjagu tabanud mõni tatitõbi, siis teiste osalejate meelerahu ja heaolu nimel palume enda osalemine edasi lükata, muidugi sellest kenasti enne koolile teada andes.

Soovime mõnusat uue hooaja algust ja eriti pikematele kursustele soovitame registreerida varakult - meie pikkade õppeprogrammide ootenimekirjad venivad aina pikemaks ja hilisematele soovijatele pole kahjuks võimalik enam osluskohta pakkuda.

Mõnusaid õppimiselamusi ja uute kohtumisteni loodetavasti juba õige pea!

Sinu Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
... Rohkem infotVähem infot

Koolitused leiad meie kodulehelt: https://www.tarkustekool.ee/kalender/

Kalender täieneb jooksvalt.
3 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Lastemassaaži algkursusLaupäev 27th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolLastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 27.-28. november 2021 ja 29.-30. jaanuar 2022.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/…

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20b, Tallinn, 14.-15. november 2020 ja 16.-17.01 jaanuar 2021.

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 01.10.2021. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis tavajuhul arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

Lastemassaaži algkursus
3 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Lastemassaaži algkursusLaupäev 27th november 2021, 10:00Põlistarkuste ja Rahvaravi KoolLastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 27.-28. november 2021 ja 29.-30. jaanuar 2022.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/…

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20b, Tallinn, 14.-15. november 2020 ja 16.-17.01 jaanuar 2021.

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 01.10.2021. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis tavajuhul arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

Lastemassaaži algkursus
4 kuud tagasi
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Sissejuhatus Tiibeti meditsiini (Võrumaal, Hundiallika keskuses)Pühapäev 26th september 2021, 10:00Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskusTiibeti meditsiin ehk Sowa Rigpa on aastatuhandeid vana süsteemne ja holistiline loodusravisüsteem, mille põhjalikkus, mitmekihilisus ja efektiivsus on kohati tänagi hämmastav.

Tiibeti meditsiinis peetakse oluliseks nii keha kui meelt, seega on kogu tervise hoidmise ja parandamise viis suunatud mõlema tasakaalustamisele. Tiibeti meditsiinis jagatakse haiguse põhjused esmasteks ja teisteks. Esmased haiguse põhjused ongi seotud meelega, teisisõnu meie mõtete, tunnete, emotsioonidega, teisesed haiguse põhjused on seeläbi seotud rohkem eluviisi ja toitumisega.

Tiibeti süsteemi järgi koosneb nii kogu maailm kui inimkeha viiest elemendist ja haigused on tingitud elementide tasakaalutusest. Seega peetakse äärmiselt oluliseks aru saada, milline on konkreetne tasakaalutus, et siis erinevate eluviisi ja toitumise muudatuste, väliste teraapiate ja peamiselt ravimtaimedest koosnevate ravimitega tasakaal ja ühes sellega ka tervis tuua.

Tiibeti meditsiinis on suur osa diagnostikal, kus peale välise vaatluse kasutatakse ka keele- ja uriinivaatlust ning pulsidiagnostikat.
Oluline on nii abivajaja kui abistaja töö oma meelega - tasakaalus meel aitab nii haigel terveks saada kui terapeudil ja arstil teha oma tööd parimal võimalikul viisil.

3-tunnine sissejuhatav loeng Tiibeti meditsiini annab baasülevaate Tiibeti meditsiini alustest.

Sissejuhatav loeng on mõeldud kõigile, keda huvitavad idamaised ja põlised tarkused ja kes soovivad inimkeha holistilisest toimimisest paremini aru saada.

Õpetaja: Kaia-Kaire Hunt on Tiibeti meditsiini õppinud 2008. aastast alates rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemias (tänase nimetusega Sorig Khang International) peamiselt dr Nida Chenagtsangi käe all. Oma õpetajateks peab ta ka Anu Rootalu, Drukmo Gyali, ja dr Machikut Amdost.
Lisaks Tiibeti meditsiinile on Kaia-Kaire omandanud õe kutse ja läbinud vaimse tervise õe spetsialiseerumisõppe.
Täna tegutseb Kaia-Kaire nii Tiibeti meditsiini loodusterapeudina, EFT terapeudina kui vaimse tervise õena ja võtab inimesi vastu nii Tallinnas kui Võrus. Lisaks teeb ta Tiibeti jooga (Ne dzangi) tunde ja teeb lühikoolitusi Tiibeti meditsiini teemadel.


ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised

TOIMUMISE AEG: 26.september kell 10.00 – 13.15
ASUKOHT: Hundiallika keskus, Laiuse, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa
TÖÖKEEL: eesti keel
LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta

OSALUSTASU: 35 eurot
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepausi.


REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/D6AVHkVqzBh6AaH83 või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com. Peale registreerumist saadame Sulle arve, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha koolitusel ja mis loobumisel ei kuulu tagastamisele.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05
tarkustekool.ee

Me ei soovi oma koolitustel kedagi diskirimeerida ja seega me ei küsi koroonapassi olemasolu, kuid seni kuni kehtivad riiklikud regulatsioonid, palume kõigil osalejail teha kohapeal privaatselt mitteinvasiivne kiirtest (nn sülitamistest). Testi eest tasub kool.

MUU INFO
ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia
ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:
Ruumides toolid ja esitlustehnika
ÕPPEMATARJALID: Koolitusel jagatakse A4 formaadis õppematerjal.
ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Tiibeti meditsiini baasaluseid.
... Rohkem infotVähem infot

Sissejuhatus Tiibeti meditsiini (Võrumaal, Hundiallika keskuses)