Tiibeti Ne Džang jooga ja meditatsiooni praktiline harjutusõhtu

Tiibeti Ne Džang jooga ja meditatsiooni praktiline harjutusõhtu

Kolmapäev 24th oktoober 2018, 18:00 - Kolmapäev 24th oktoober 2018, 19:30+4Kolmapäev 7th november 2018, 18:00 - Kolmapäev 7th november 2018, 19:30Kolmapäev 21st november 2018, 18:00 - Kolmapäev 21st november 2018, 19:30Kolmapäev 5th detsember 2018, 18:00 - Kolmapäev 5th detsember 2018, 19:30Kolmapäev 19th detsember 2018, 18:00 - Kolmapäev 19th detsember 2018, 19:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Sel hooajal alustame Tiibeti jooga harjutusi 10.oktoobril ning kohtume üle nädala kolmapäeviti.
Lisaks 24 joogaharjutusele teeme ka meditatsioone, mis kuuluvad Tiibeti traditsiooni juurde.

Harjutusõhtutega võib liituda jooksvalt. Tiibeti jooga ei vaja ei mingeid eelteadmisi ega -oskuseid, samuti pole oluline füüsiline võimekus ega paindumine - enamus harjutused on staatilised, mida saab vajadusel teha isegi toolil.

Tiibeti joogat, Ne Džangi (Tib. གནས་སྦྱངས་), on Himaalaja iidses kultuuris kasutatud keha puhastamiseks, sisemiste kehaenergiate tasakaalustamiseks ning inimese üleüldiseks tervendamiseks.

Tiibeti jooga koosneb lihtsatest hingamisharjutustest, füüsilistest harjutustest (millest enamus küll teostatakse kohapeal istudes) ja enesemassaažist. Võrreldes klassikalise joogaga ei ole siin asanaid, vaid töö käib kanalitega, et tõhustada sise-ja meeleorganite tööd, tasakaalustada sisemist energiat ja rahustada meelt.

(Ne Džang joogal pole siiski pistmist midagi läänemaailmas levinud 5-tiibetlase harjutusega, ei vormiliselt ega sisuliselt.)

Ne Džang tähendab sisuliselt keha energeetika puhstamist. Tiibeti jooga traditsioon pärineb Kalachakra õpetusest, mille on edasi andnud Puton Rinchen Drub ja seda on Tiibeti arstid tervistumiseks retseptina "välja kirjutanud" juba sajandeid. Ne Džang jooga on seega Tiibeti meditsiinis oluline osa.

Harjutuste süsteem sobib kõigile, olenemata tema kehalisest, tervislikust või sportlikust vormist. Vastupidi, neid harjutusi saab suures osas teha isegi füüsilise puudega, ratastoolis või voodis, ning nende sooritamiseks ei ole vaja spetsiifilist keskkonda, riideid ja vahendeid.
Kellele maas istumine ei ole meelepärane, siis neile võib ütelda, et Tiibeti joogat saab kenasti sooritada ka toolil istudes. Painduvust, eelnevaid kogemusi või teadmisi osalemiseks vaja pole 🙂

Tiibeti jooga koosneb 24 harjutusest, millest ühel õhtul jõuame läbi teha umbes pooled, seega igal korral kasutame nii mõndasid juba õpitud, kui ka uusi harjutusi.

Ne Džangi jooga harjutusõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kes on saanud nii õpetused kui harjutuste edasiandmise loa oma Tiibeti meditsiini õpetajalt dr Nida Chenagtsangilt. Kaia-Kaire on neid harjutusi praktiseerinud 2012. aastast, ja osales ka Tiibeti jooga instruktorite väljaõppel 2013. aastal Innsbruckis ning 2017. aastal Valencias.

Asukoht: Weizenergi 20/1, I korrus (jälgi viitasid!)
Osaluspanus 12 eurot või vastavalt võimalusele. Oled oodatud ka siis, kui sa ei saa rahaliselt panustada, aga kas vaimse või füüsilise tervise pärast on sul vaja toetust.

Alustame täpselt, seega ära jää hiljaks! 🙂
Matid, mille peal istuda, on kohapeal olemas, kui soovid, võid kaasa võtta vahetusjalatsid, sest meie ruumides välisjalanõudega ei käida. Harjutuste tegemiseks pole vaja spetsiaalseid riideid, kuid rõivad võiksid siiski olla mugavad maas (või vajadusel toolil) istumiseks.

2018. aasta sügishooaja kuupäevad siis vastavalt: 10.10., 24.10., 7.11., 21.11., 5.12., 19.12.

Eelregistreerimine vajalik - kirjuta palun e-mail: tarkustekool@gmail.com või anna märku siin FB's, kirjutades kommenaar ürituse alla (lihtsalt "interested" nupu vajutamine jääb natuke väheks 🙂
... Rohkem infotVähem infot

105 huvitatud
Alexanderi tehnika avatud loeng Maret Mursaga

Alexanderi tehnika avatud loeng Maret Mursaga

Reede 26th oktoober 2018, 15:00 - Reede 26th oktoober 2018, 16:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

26. oktoobril on kõigil huvilistel võimalik osa saada Alexaneri tehnika korüfee Maret Mursa poolt peetavast 1,5 tunni pikkusest sissejuhatvast loengust Alexanderi tehnika kohta.

Samal päeval alustab ka 3-päevase kursuse õppegrupp, (mis on hetkel täitunud), kuid kuna huvilisi on palju, pakkus õpetaja välja võimaluse huvilistel osaleda Alexanderi tehnika baastõdesid käsitleval 1,5 tunnisel loengul.

Alexanderi tehnika on sada aastat vana ja rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud meetod, mille abil on võimalik teadlikult taastada oma loomulik koordinatsioon ja teha vähem pingutades rohkem.

MIS ON ALEXANDERI TEHNIKA
Alexanderi tehnika on praktiline eneseabi meetod, mis arendab kontrolli inimese reaktsiooni üle, õpetab, kuidas peatuda, viivitada reaktsiooniga, kuni oleme selle tegemiseks adekvaatselt valmistunud. Omakorda viib see suurema tasakaaluni ja võimaldab nii säilitada kui parandada vaimse ja füüsilise tervise olukorda.

Tehnika õppimine võimaldab inimesel saada teadlikuks kahjulikest pingeid tekitavatest harjumustest ja reaktsioonidest kehakasutuses, mis on omandatud elu jooksul. See tähendab, et mõtteteoga otsustatakse mitte reageerida automaatselt või harjumuspäraselt. See, mida Alexanderi tehnika võimaldab, on raske sõnadesse panna, sest töö toimub väga mitmel tasandil.

Seda protsessi on võimalik teadlikult arendada ja see on lahutamatult seotud esmase kontrolli õige kasutamisega. Kas olete tähele pannud, kuidas reageerivad loomad? Koera hüüdes ei hakka ta kunagi kohe kutsuja poole tormama, vaid reageerimisele eelneb hetk, inhibitsioon, mil peatutakse, käsklust analüüsitakse ja alles siis järgneb reaktsioon. Selline väike “hetke võtmine” võimaldab välistele stiimulitele ja sisemistele käsklustele reageerida ennastsäästvamalt, tervemalt.

Alexanderi tehnika aluseks on põhimõte, et iga inimene funktsioneerib tervikuna ja selleks, et saavutada paranemisele viivat muutust, tuleb inimesel õppida järjepidevalt vältima tahtmatuid, ebavajalikke ja kahjulikke harjumusi (nagu liiga kiire stiimulitele/ärritustele reageerimine, lihaste ja liigeste liigne pinguldamine ja tegutsemine liigse pinge ja pingutusega - mida me ise ei märkagi). Kuna need harjumused korduvad meie elus mitmel eri tasandil iga päev ja muutuvad seetõttu ebateadlikeks, on osa Alexanderi tehnika õppimise ja rakendamise protsessist teadlikukssaamine sellest, mida me tegelikult teeme.

Alexanderi tehnikas kasutatakse palju kehatööd - õppides paremini kasutama oma keha seeläbi, et taastatakse esmase kontrolli õige toimimine, paranevad kaudselt inimese terviklik toimimine ja probleemid – tervenemist võivad saada selja- ja kaelavalu, hingamine, söömishäired, võime tulla toime stressiga, tasakaal, liikuvus, vereringe, meeleolukõikumised jne. Palju kasu on Alexanderi tehnikast sundasendis töötajail. Kuid tehnikat võib õppida ka huvist ennast tundma õppida ja soovist areneda.

Kogu maailmas õpetatakse Alexanderi tehnikat muusika- ja draamakoolides, selle hea mõju tõttu koordinatsioonitunnetusele peetakse seda oluliseks aineks ka esinejate koolitamisel. Sportlased õpivad Alexanderi tehnikat selleks, et saada teadmisi keha liikumise kohta, lapseootel naised aga selleks, et oma kiiresti muutuva kehaga paremini toime tulla. Üha enam kasutavad Alexanderi tehnikat ka arstid ja terapeudid.

AVATUD LOENGU KÄIGUS SAAB ÜLEVAATE ALEXANDERI TEHNIKA OLEMUSEST JA SELLE KASUTEGURIST.

ÕPETAJA: MARET MURSA-TORMIS
Maret on EMTA lavakunstikooli Alexanderi tehnika õpetaja alates 1999st. Maret lõpetas Alexander Tehnika Instituudi (STAT - kool Soomes) 1999. aastal ja on esimene AT õpetaja Eestis. Seoses doktorantuuri õpingutega on Maret teinud 2-aastase uurimustöö koostöös Tartu Ülikooli kineseoloogia õppetooliga "Teadlik inhibitsioon esineja töös" Maret Mursa Tormis on töötanud ka assisteeriva õpetajana Londoni ja Barcelona koolides. Mais 2015 läbis STAT-i komisjoni intervjuu, et saada luba Alexanderi Tehnika Instituudi avamiseks Eestis.
Instituudi kohta info leiab siit: olemine.com/instituut/

KURSUSE HIND JA DETAILID
Loengu toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Loengu maksumus: 20 eurot tasudes kursuse eest ette vastavalt esitatud arvele.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/NyQ1NOK3fVnk17gQ2

Loengu maht: 1,5 tundi
Täpsem info: tarkusetekool@gmail.com, 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

247 huvitatud  ·  20 osaleb
Alexanderi tehnika algkursus (terapeutidele) GRUPP TÄIS!

Alexanderi tehnika algkursus (terapeutidele) GRUPP TÄIS!

Reede 26th oktoober 2018, 15:00 - Pühapäev 28th oktoober 2018, 19:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

HETKEL GRUPP TÄIS! Võimalik registreerida ootenimekirja.

Oktoobris on võimalus osa saada unikaalsest Alexanderi tehnika kursusest terapeutidele vaieldamatu oma ala korüfee ja maailmamastaabis hinnatud õpetaja Maret Mursa Tormise juhendamisel.

Alexanderi tehnika on sada aastat vana ja rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud meetod, mille abil on võimalik teadlikult taastada oma loomulik koordinatsioon ja teha vähem pingutades rohkem.

Maret on õpetajana oodatud paljudesse riikidesse üle maailma, seega on tal kursuste tegemise aeg Eestis väga piiratud. Meil on väga hea meel, et meil õnnestus saada Maret meie kooli õpetama, sest tavaliselt teeb ta Eestis vaid ühe kursuse aastas.

MIS ON ALEXANDERI TEHNIKA
Alexanderi tehnika on praktiline eneseabi meetod, mis arendab kontrolli inimese reaktsiooni üle, õpetab, kuidas peatuda, viivitada reaktsiooniga, kuni oleme selle tegemiseks adekvaatselt valmistunud. Omakorda viib see suurema tasakaaluni ja võimaldab nii säilitada kui parandada vaimse ja füüsilise tervise olukorda.

Tehnika õppimine võimaldab inimesel saada teadlikuks kahjulikest pingeid tekitavatest harjumustest ja reaktsioonidest kehakasutuses, mis on omandatud elu jooksul. See tähendab, et mõtteteoga otsustatakse mitte reageerida automaatselt või harjumuspäraselt. See, mida Alexanderi tehnika võimaldab, on raske sõnadesse panna, sest töö toimub väga mitmel tasandil.

Seda protsessi on võimalik teadlikult arendada ja see on lahutamatult seotud esmase kontrolli õige kasutamisega. Kas olete tähele pannud, kuidas reageerivad loomad? Koera hüüdes ei hakka ta kunagi kohe kutsuja poole tormama, vaid reageerimisele eelneb hetk, inhibitsioon, mil peatutakse, käsklust analüüsitakse ja alles siis järgneb reaktsioon. Selline väike “hetke võtmine” võimaldab välistele stiimulitele ja sisemistele käsklustele reageerida ennastsäästvamalt, tervemalt.

Alexanderi tehnika aluseks on põhimõte, et iga inimene funktsioneerib tervikuna ja selleks, et saavutada paranemisele viivat muutust, tuleb inimesel õppida järjepidevalt vältima tahtmatuid, ebavajalikke ja kahjulikke harjumusi (nagu liiga kiire stiimulitele/ärritustele reageerimine, lihaste ja liigeste liigne pinguldamine ja tegutsemine liigse pinge ja pingutusega - mida me ise ei märkagi). Kuna need harjumused korduvad meie elus mitmel eri tasandil iga päev ja muutuvad seetõttu ebateadlikeks, on osa Alexanderi tehnika õppimise ja rakendamise protsessist teadlikukssaamine sellest, mida me tegelikult teeme.

Alexanderi tehnikas kasutatakse palju kehatööd - õppides paremini kasutama oma keha seeläbi, et taastatakse esmase kontrolli õige toimimine, paranevad kaudselt inimese terviklik toimimine ja probleemid – tervenemist võivad saada selja- ja kaelavalu, hingamine, söömishäired, võime tulla toime stressiga, tasakaal, liikuvus, vereringe, meeleolukõikumised jne. Palju kasu on Alexanderi tehnikast sundasendis töötajail. Kuid tehnikat võib õppida ka huvist ennast tundma õppida ja soovist areneda.

Kogu maailmas õpetatakse Alexanderi tehnikat muusika- ja draamakoolides, selle hea mõju tõttu koordinatsioonitunnetusele peetakse seda oluliseks aineks ka esinejate koolitamisel. Sportlased õpivad Alexanderi tehnikat selleks, et saada teadmisi keha liikumise kohta, lapseootel naised aga selleks, et oma kiiresti muutuva kehaga paremini toime tulla. Üha enam kasutavad Alexanderi tehnikat ka arstid ja terapeudid.

KELLELE KURSUS ON MÕELDUD
Kolmepäevane kursus on mõeldud kõigile, kes soovivad teha esmase tutvuse selle suurepärase tehnikaga.

Kursusele on eriti oodatud: Terapeutid, psühhoterapeutid, massöörid, füsioterapeudid, ämmaemandad, doulad, laste ja beebide hooldusega seotud töötajad, õpetajad, arstid, psühholoogid, spaateenindajad, tegevusjuhendajad, hooldajad ja kõik need, kes töötavad ja puutuvad kokku teiste inimestega, on aitaja rollis ja kes on huvitatud enda ja lähedaste elukvaliteedi paremaks muutmisest.

KURSUSEL ÕPITAKSE:
Alexanderi tehnika peamiseid aluseid, ennekõike enda abistamist läbi tehnika ning oma klientide/patsientide probleemide varast märkamist.

�NB! Koolituse käigus saavad kõik osalejad endale ka ühe privaattunni õpetajaga.
Koolitus toimub väikeses grupis - maksimaalselt 8 inimest.

ÕPETAJA: MARET MURSA-TORMIS
Maret on EMTA lavakunstikooli Alexanderi tehnika õpetaja alates 1999st.
www.lavakas.ee/index.php?sisu=1&alamsisu=10003
Maret lõpetas Alexander Tehnika Instituudi (STAT - kool Soomes) 1999. aastal ja on esimene AT õpetaja Eestis. Lisaks põhitööle, on ta jätkuvalt andnud lühikursusi Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas ja Viljandi Kultuuriakadeemias. Seoses doktorantuuri õpingutega on Maret teinud 2-aastase uurimustöö koostöös Tartu Ülikooli kineseoloogia õppetooliga "Teadlik inhibitsioon esineja töös" www.lavakas.ee/aj25.pdf.
Lavakunstikooli IX lennu lõpetajana töötas 14 aastat näitleja Eesti Riiklikus Noorsooteatris ja osaleb tänaseni erinevates projektides. Maret Mursa Tormis on töötanud ka assisteeriva õpetajana Londoni ja Barcelona koolides (Alexander School of Cornwall; The Alexander Technique Studio; Alexander Technique School, Queen,s Park; Westminister Alexander Training Course; Manchester Alexander Technique Training School; Centre de Tecnica F.M. Alexander, Barcelona).
Mais 2015 läbis STAT-i komisjoni intervjuu, et saada luba Alexanderi Tehnika Instituudi avamiseks Eestis. Instituudi kohta info leiab siit: olemine.com/instituut/
Maret annab loenguid ja teeb töötubasid erinevatel konverentsidel ning seminaridel.
olemine.com/at-2018-workshop-tail-navel-ready-steady-go/
olemine.com/lavakunstikoolil-ilmus-e-opik-teatripedagoogika-muutuvas-maailmas/
Rahvusvahelise heategevusürituse "F.M. sünnipäev Eestis" looja.
olemine.com/synnipaev/

KURSUSE ÜLESEHITUS
Reede, 26.oktoober - kl 15 - 16.30 sissejuhatav avatud loeng. Töö koolitusgrupiga algab kl 17.00 ja kestab orienteeruvalt kl 20.00, kuid kindlasti on vajalik ka sissejuhataval loengul osalemine.

Laupäev ja pühapäev - kl 9 - 19 (olenevalt individuaaltundide jaotusest, võib alguse ja lõpu aeg tunni võrra varieeruda).

KURSUSE HIND JA DETAILID
Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Kursuse maksumus: 290 eurot registreerimisega enne 15.septembrit, edaspidi vabade kohtade olemasolul 330 eurot. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 50 eurole, mille tasumine garanteerib koha kursusel.

Registreerimine läbi lingi: goo.gl/forms/NyQ1NOK3fVnk17gQ2

NB! Osavõtjate arv on piiratud 8 inimesega.
Kursuse maht: 18 tundi

Täpsem info: tarkusetekool@gmail.com, 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

122 huvitatud  ·  7 osaleb
Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst: Ki-Shiatsu

Meridiaanidel põhinev Jaapani tervenduskunst: Ki-Shiatsu

Laupäev 27th oktoober 2018, 10:00 - Pühapäev 28th oktoober 2018, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Järgmine võimalus osaleda meridiaanidel põhineva Jaapani tervenduskunsti Ki-Shiatsu loodusterapeutide baaskoolitusel ja alustada rännakut põnevasse idamaade meditsiini maailma, on juba oktoobri lõpus.

SHIATSU (eesti keeles “sõrmevajutus“ ) kui Jaapani ühe tuntuma teraapia alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Mõiste “Zen Shiatsu” ehk Ki-shiatsu on meridiaanide shiatsu ja selle all peetakse silmas Shizuto Masunaga loodud Shiatsu koolkonda.

Ki-shiatsu põhineb täielikult idamaisel meditsiinilisel süsteemil, kirjeldades inimkeha kui võrgustikku meridiaanidest, läbi mille voolab eluenergia – Jaapani keeles Ki.

Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja ärahoidmiseks. Kui Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab takistatud, inimene haigestub.

Energia voolu seisundit hinnatakse Hiina duaalse yin-yang`i kontseptsiooni järgi ning jagatakse kahte seisundisse: Kyo ja Jitsu. Shiatsu eesmärk on blokeerunud energia taas liikuma panna, täites „energiaauke“ ja tagades energia vaba vool ja organismi loomulik tasakaal.

Shiatsu loodusterapeut tunnetab organismi olukorda ja energia liikumist käte abil ning teeb pehmeid vajutusi ja venitusi piki meridiaane, keha pinnal asuvaid liine. Shiatsu-teraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, liigesteprobleemid jpm.

Tänapäeval maailmas kahe tuntuma shiatsu-koolkonna arendajateks olid Tokujiro Namikochi (1905–2000; Namikochi-shiatsu) ja Shizuto Masunaga (1925-1981). Namikochi selgitas shiatsu`t vaid lääne meditsiini terminite abil, pannes rõhu vaid nn neuro-lihaspunktide survele. Masunaga, soovides muuta ravimeetodeid efektiivsemaks, sidus meridiaanide teooria kaasaegse psühholoogia ja füsioloogiaga, rõhutas kõhudiagnoosi olulisust ning laiendas meridiaanide kasutusulatust ravis.

Lisaks teooria kirjeldamisele laiendas ja kaardistas Masunaga ka täiesti oma meridiaanisüsteemi, mis toetus tema tohutule praktilisele kogemusele.
Et saada Zen Shiatsu meistriks ei piisa ainult õpetuse omandamisest, vaid tuleb ka praktiseerida mõned aastad. Vaid läbi kogemuse ja zen-meditatsiooni saab õpilasest meister ning ta suudab mõista ja tunnetada läbi meie keha voolavat energiat.

Ki-shiatsu baaskoolitus Jaapanist pärit ki-shiatsu teraapiat ja selle aluseid. Kursuse läbija kuuleb selle üliefektiivse teraapia toimimise loogikatest ning saab ise kätt proovida lihtsamate ki-shiatsu teraapia võtetega, mida saab rakendada iseenda ja oma lähedaste abistamiseks.

Käsitletavad teemad:
*Shiatsu teraapia ajalugu, koolkonnad
*Ki-shiatsu teraapia põhimõisted ja alused, seotus Hiina traditsioonilise meditsiiniga-ga;
*Tutvume ülevaatlikult 12 põhimeridiaaniga, nende rolli ning liikumisteedega kehas;
*Proovime diagnoosimist kõhul ja seljal;
*Tutvume ja praktiseerime shiatsu venitusharjutusi, võtteid seedimise hõlbustamiseks.
*Teeme paaristööd ja praktikat. Kursusel on praktilisel osal suur roll, see võimaldab saada parima võimaliku kogemuse.

Kursuse läbinu mõistab ki-shiatsu terapeudi rolli, filosoofilist tausta ja toimemehhanisme, talle esitatavaid nõudeid ja põhiõppeprogrammi ülesehitust, mis annab talle huvi korral võimaluse edasi õppida ki-shiatsu põhiõppeprogrammis terapeudiks. Hoolikal harjutamisel on võimalik saavutada tõelise meistri tase.

Põhiõppeprogrammi lõpetanud saavad taotleda vastavat kutset mille väljastab SA Kutsekoda.

KOOLITAJA: Valdo Herzmann
Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut
Yasutaka Hanamura õpilane (kes on Shizuto Masunaga õpilane)
MTÜ Ki-Shiatsu Ühendus asutajaliige ja tegevjuht

NB! Tegemist on idamaisele traditsioonile omase nn liiniõppega, kus kallihinnailised teadmised antakse edasi otse õpetajalt õpilasele. Seetõttu annab õpetaja oma sügavaimad teadmised ja kogemused ning kogu liini praktika edasi tõeliselt huvitatuile viisil, mida raamatutest õppida pole võimalik.

Registreerimine koolitusele läbi lingi:https://goo.gl/forms/MXMoS8p3WYoFDX4q2

Koolituse toimumise aeg: 27.-28. oktoober 2018
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Osavõtjate arv on piiratud.
Koolituse maht: 16 tundi

2-päevase baaskoolituse maksumus: 200+km registreerimisel ja sissemaksu tasumisel enne 15.09.2018. Hiljem on osalustasu 220+km.
Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks.
Lisainfo: tarkustekool@gmail.com

NB! Ki-shiatsu pika kutseeksami-õppeprogrammi kohta rohkem infot leiab meie kodulehelt: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/ki-shiatsu/
... Rohkem infotVähem infot

227 huvitatud  ·  14 osaleb
Puulusika saladused ehk traditsioonilise puulusika valmistamine

Puulusika saladused ehk traditsioonilise puulusika valmistamine

Pühapäev 28th oktoober 2018, 10:00 - Pühapäev 28th oktoober 2018, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Oktoobrikuine töötuba käsitleb puulusika valmistamise praktilist poolt, aga ka lusika lugu, kirjasid lusikal ja lusika päris iseäralikke kasutusvõimalusi.

Köögitehnika on sajandite jooksul muutunud, aga puulusikas on säilitanud aegadeülese positsiooni nii talupere kui kaasaegse tippkoka köögis.
Sellel kursusel tutvume erinevate eesti puulusika vormidega, lusika kaunistamise viisidega ning veidi isegi üllatuslike kasutusvõimalustega.

Lisaks teooriale on soovijal võimalus alustada isikliku puulusika valmistamisega või harjutada traditsioonilist sälklõiget puidupinnal.

KAASA: kittel/põll, kindad ja kui on olemas siis vestmisnuga.

Õpetaja Kristel Põldma iseendast:
Minu suureks kireks on erinevate rahvusliku käsitöötehnikate uurimine, õppimine ja õpetamine. Mind paeluvad erinevad märgisüsteemid ning tähendused. Juba gümnaasiumi astmes leidsin ennast Eesti Rahva Muuseumi fondides uurimas mida võiks tähendada “tihvaga kootud toot” või kuidas seelik hoiab “löngi”. Sellest ajast tänaseni olen vahelduva eduga järgnenud oma kirele rohkem või vähem teadlikult.

Pärimuslik käsitöö jaguneb minu jaoks: praktiliseks väljundiks ja uurimuslikuks osaks. Praktiline käsitööga tegelemine on mõnus lõõgastuse viis. Uurimuslik osa, see nähtamatum, on aga kõige põnevam osa. Just see loob rahvusliku käsitöö ümber mõistmise ja arusaamise tähendusvälja. Mulle isiklikult on pakkunud uurimuslik osa põnevat eneseleidmist ja võimaluse luua sidet oma juurtega, nii suguvõsa, kui kogu rahvuse tasandil.

Lusika foto autor on Henry Timmusk. Lusikas on mu kooli tööde portfooliost.

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 14.10. hind 60 eurot, alates 15.10 hind 70 eurot. Hind sisaldab töövahendeid. Loobumise korral vähem kui 10 päeva enne koolitust osalustasu tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt:
goo.gl/forms/wkGFxMTgz4DtyuU32

NB! Töötuppa mahub vaid 8 inimest!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com, tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

81 huvitatud  ·  11 osaleb
Mindfulness praktikate ja meditatsiooni 6-osaline lühikursus

Mindfulness praktikate ja meditatsiooni 6-osaline lühikursus

Esmaspäev 29th oktoober 2018, 18:30 - Esmaspäev 29th oktoober 2018, 20:00+2Esmaspäev 12th november 2018, 18:30 - Esmaspäev 12th november 2018, 20:00Esmaspäev 26th november 2018, 18:30 - Esmaspäev 26th november 2018, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Mindfulness praktikate ja klassikalise meditatsiooni sissejuhatav lühikursus toimub kuuel õhtul septembri keskpaigast novembri lõpuni.

Sissejuhatav kursus koosneb kuuest praktikaõhtust, kus käime läbi peamised lihtsamad harjutustegrupid, mis meditatsiooni ja mindfulness harjutuste juurde kuuluvad.
Räägime meditatsiooni olemusest ja selle mõjust, räägime meditatsiooni kujunemisest ja erinevatest meditatsiooniliikidest, aga põhiliselt teeme siiski praktilisi harjutusi.

Kursuse eesmärgiks on saada algteadmised ning kogemused klassikalisest meditatsioonist ja mindfulness praktikatest. Erinevaid harjutusi tehes on võimalik igaühel välja valida just talle enim sobivaim praktikaliik, mida hiljem ka iseseisvalt edasi praktiseerida.

Miks teha meelepraktikaid? Meelepraktikad aitavad luua meelerahu, tuua selgust ja rõõmu igapäevaellu, samuti aitavad nad tulla paremini toime depressiiivsete hetkedega või ärevusega, vähendavad stressitaset, parandavad keskendumisvõimet, aitavad kaasa krooniliste haiguste leevendumisele (näiteks valu vähenemisele) ning võivad luua täiesti uue elukvaliteedi. Meelepraktikad õpetavad, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla, ning kuidas luua rahulikumat ja rõõmsamat igapäeva. On öeldud, et välismaailm on siseilma peegeldus. Tasub vaid veidi mõtiskleda, kui palju paremaks võib väline maailm muutuda, kui sisemist rahulolu on rohkem.

Kes on oodatud?
Oodatud on kõik inimesed, keda huvitavad erinevad meelepraktikad, kes soovivad luua rohkem tasakaalu ja meelerahu. Eelnevad teadmised ja kogemused pole vajalikud, kuid oodatud on ka juba kogenenud praktiseerijad, kes soovivad luua enda nädalasse hetki, kus meeleharjutustele selleks loodud ruumis keskenduda.

Kursuse kava
I osa - Sissejuhatus meditatsiooni ja mindfulness harjutustesse. Tutvumine oma meelega. 9 puhastava hingamise õpetus. Hingamismeditatsioon.
II osa - Kehameditatsioon. Keha jälgimine. Keha-meele-hinge tasandid ning oskused keskenduda meditatsioonis erinevatele osadele neist.
III osa - Liikumismeditatsioon. Käimis-ja kummardusmeditatsioonid. Teadlikkuse arendamine igapäevaelus.
IV osa - Häälmeditatsioonid. Mantrameditatsioon. Hääl kui energia. Teadlikkus puhtast kõnest.
V osa - Tühja keha meditatsioon. Otsime vastust küsimusele, kes ma olen. Teadlikkus kaduvusest.
VI osa - Pikk harjutuspraktika.

Meditatsiooniõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kelle peamiseks õpetajaks on dr Nida Chenagtsang ja seega on kasutusel mitmed Tiibeti meditsiini liinist pärit meelepraktikad. Samuti teeme harjutusi nii mindfulnessi "isa" Jon Kabat-Zinni kui budistliku Theravada traditsiooni varasalvest.

Korralduslik info
Kursus toimub üle nädala esmaspäevaõhtuti kl 18.30 - 20.00, Weizenbergi 20/1.
Kursuse kuupäevad on: 17.september, 1.oktoober, 15.oktoober, 29. oktoober, 12.november, 26.november

6-õhtune sari on üks tervikkursus, maksumusega 60 eurot (10 eurot ühe õhtu kohta), kuid tasumine toimub esitatud arve alusel ühes osas enne kursuse algust. Kursuse katkestamisel osalustasu ei tagastata, küll on aga võimalik haiguse vm ootamatul põhjusel jätkata järgmise grupiga aasta lõpus.

Registreerimine: goo.gl/forms/KYgYjj6A4hBP6FUt2 või tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

131 huvitatud
Hiina kuputeraapia kursus

Hiina kuputeraapia kursus

Laupäev 3rd november 2018, 9:00 - Laupäev 3rd november 2018, 15:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Praktilisel Hiina kuputeraapia kursusel õpitakse kasutama kuppe ja räägitakse terviseprobleemidest, mille puhul kuputeraapiast efektiivset abi saab. Kuputeraapia on tõhus ravimeetod, et aidata oma kliente, lähedasi või iseend. Kuppude panemine on lihtne ja turvaline, sellega ei ole võimalik kahju teha, sest kupu tugevuse taset saab panija määrata ja reguleerida. Hiina traditsioonilises meditsiinis sõltub teraapia valik terviseprobleemist, kuputeraapiat eelistatakse massaažile näiteks külma ja niiske ilma poolt põhjustatud terviseprobleemide puhul, olgu need siis nohu või liigesevalu.

KURSUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
Lühidalt Hiina Traditsioonilisest Meditsiinist.
Meridiaanide paiknemine ja funktsioon.
Olulisemad energiapunktid.
Kuputeraapia olemuse ja teraapiavahendite tutvustus.
Kuppude panemise tehnika tutvustus.
Millal kasutada kuputeraapiat: näidustused, vastunäidustused,
Kursusel käsitletavad terviseprobleemid: lihasvalu, õlavalu, alaseljavalu, stress, liigesevalud, verevarustuseprobleemid. Samuti käsitletakse kupuravi hingamisteede haiguste (külmast ja niiskest tekkinud köha ja nohu) puhul ning krooniliste hingamisteede haiguste ja liigesepõletike puhul.
Kuidas hinnata kupu tagajärjel tekkinud laigu värvi ja muutumise järgi inimese tervislikku seisu.
Teraapia praktiline harjutamine.

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Lumi on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud viimased 15 aastat Eestis.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Koolitusele on oodatud massöörid, terapeudid, kosmeetikud, tervishoiutöötajad jt, kes soovivad omandada uue „tööriista“. Samuti on oodatud inimesed, kes soovivad omandada uusi oskusi, et enda ja oma pere eest paremini hoolitseda. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ja anatoomiast ei ole koolitusel osalemisel eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; tunneb kuppude panemise tehnikat ja oskab analüüsida tulemusi.

KAASA PALUME VÕTTA: saunalina

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 3.novembril 2018 kell 09.00-15.00
KOOLITUSE MAHT: 6 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde

OSALUSTASU: 80 eurot + km (hind käibemaksuga 96 eurot)
Hind sisaldab koolitust, koolituseks vajalikke vahendeid ja teepause.

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com
Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

107 huvitatud  ·  21 osaleb
Nägemise parandamine dr Bates`i meetodi abil

Nägemise parandamine dr Bates`i meetodi abil

Laupäev 3rd november 2018, 11:00 - Laupäev 3rd november 2018, 14:15

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Kui nägemine on teile kallis, siis ärge laske mööda võimalust, seda parandada. Pole saladus, et inimeste nägemine muutub üha halvemaks ja inimkonda maailma töövahendite arengu eest päästa ei õnnestu. Seega, tuleb meil õppida oma nägemist juhtima. Dr Batesi meetodit nägemise parandamiseks silmade treenimise abil kasutatakse maailmas laialdaselt. Batesi harjutusi soovitatakse kasutada lühinägelikkuse, kaugnägelikkuse, kõõrdsilmsuse, samuti värvipimeduse puhul. Selle meetodi järgi regulaarselt harjutades on võimalik ka ära hoida ja parandada ka silmahaigusi või muid nägemisdefekte.

William Horatio Bates (1860 – 1931) oli USA arst, kes arendas välja nn. Batesi meetodi silmanägemise parandamiseks. Oma eluajal ja ka hiljem on see meetod põhjustanud suuri vaidlusi erinevate spetsialistide hulgas ja meil on palju näiteid, kus see meetod annab häid tulemusi ning on veel rohkem näiteid, kus tulemusi ei tule...

Meie harjutame sellel praktilisel seminaril mõningaid aspekte Batesi meetodist, et aru saada, mis tagab selle edukuse ja miks. Seminaril tuleb valmis olla selleks, et võtame ära prillid või läätsed ja vaatame maailma mõnda aega ilma nende abivahenditeta.

Seminari viib läbi Madis Listak, PhD, kes on seda meetodit ise praktiseerinud ning kelle nägemine on ka oluliselt paranenud.
Seminari ligikaudne kestvus on 2-4 tundi, mis sõltub kohaletulijate arvust ja osavõtjate isiklikust aktiivsusest.

TOIMUMISE AEG: 3.novembril kell 11.00 - 14.15
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 50 eurot

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

Registreerumine on vajalik, kuna kohtade arv on piiratud.

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

228 huvitatud  ·  6 osaleb
Ravisalvide valmistamise kursus

Ravisalvide valmistamise kursus

Pühapäev 4th november 2018, 10:00 - Pühapäev 4th november 2018, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Vanasti oli igas maanurgas ja külas oma ravitseja, kes tohterdas salvide, õlide ja taimetõmmistega haavu või luuvalu. Miks ei võiks ka praegu nii olla? Võib küll ja ongi, sest nii mõnedki eelmiste aastate ravisalvikoolituse õpilased keedavad ise salve ja jagavad tagasisidet positiivsetest tulemustest. On ka juhtunud, et hobist on saanud töö.
Tulles vastu õpilaste soovidele, on uus ravisalvikursus laiahaardelisem, lisaks salvidele räägime ka õlide valmistamisest. Teeme kuusevaigust ja varemerohust tõhusa haavaravisalvi, mis parandab kannalõhesid, ohatist, putukahammustusi jt nahaprobleeme. Kuid juttu tuleb ka liigeste-, nohu- ja külmetussalvist. Räägime valmistamise tehnikatest ja toorainetest. Paotame ust ka taimeravi maailma ning tutvustame taimi (praktilised näited) ja nende raviomadusi.
Koolitusel valmib 3 toodet, mille igaüks saab lõpus kaasa.

Kursuse eesmärk on jagada teadmisi ravisalvide raviomadustest ja anda oskusi ning meetodeid, kuidas ise salve valmistada.

KOOLITAJA: Katrin Luke
Katrin Luke on õppinud fütoteraapiat Tallinna Alternatiivmeditsiini koolis, läbinud mitmeid kursusi Sagadi Looduskoolis, Kunderi Rahvakoolis, Tatjana Gorbunova õpilasena. Katrin Luke omab al 1993. a. ettevõtet OÜ Norman Ravimtaimed, kus toodab mahetunnustusega taimeteesid, salve, ürdisoolasid ja pakub toitlustust. Igapäevaselt tegutseb Katrin enda loodud Karepa Ravimtaimeaias, kuhu ootab alati külalisi, tutvustab ravimtaimi ja loodusande.
Katrin Luke on kirjutanud raamatud „Korilase Aastaring“ ja „Tervendav Kokaraamat“.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Oodatud on kõik ravimtaime ja ravisalvide huvilised, samuti terapeudid, massöörid ja ökokosmeetikud, kes soovivad omandada uusi oskusi, et oma klientide eest paremini hoolitseda.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu oskab valida ravimtaimi ja neid ette valmistada savi tegemiseks, tunneb peamisi ravisalvide valmistamise tehnikaid.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 4.novembril kell 10.00 – 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 65 eurot
Hind sisaldab koolitust, praktiliseks tööks vajalikke vahendeid ja teepause.
Teepausidel pakutakse Karepa Ravimtaimeaia karaskit, ürdiliha, karulauguvõid, kibuvitsasiirupit ja teesid.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

360 huvitatud  ·  24 osaleb
Mindfulness praktikate ja meditatsiooni 6-osaline lühikursus, II

Mindfulness praktikate ja meditatsiooni 6-osaline lühikursus, II

Esmaspäev 5th november 2018, 18:30 - Esmaspäev 5th november 2018, 20:00+4Esmaspäev 19th november 2018, 18:30 - Esmaspäev 19th november 2018, 20:00Esmaspäev 3rd detsember 2018, 18:30 - Esmaspäev 3rd detsember 2018, 20:00Esmaspäev 17th detsember 2018, 18:30 - Esmaspäev 17th detsember 2018, 20:00Esmaspäev 7th jaanuar 2019, 18:30 - Esmaspäev 7th jaanuar 2019, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Kuna septembris alustanud mindfulness praktikate gruppi ei mahtunud kõik soovijad, alustab uus kursus oktoobrist.
Kursuse sisu on analoogne septembris alustanud grupiga.

Sissejuhatav kursus koosneb kuuest praktikaõhtust, kus käime läbi peamised lihtsamad harjutustegrupid, mis meditatsiooni ja mindfulness harjutuste juurde kuuluvad.
Räägime meditatsiooni olemusest ja selle mõjust, räägime meditatsiooni kujunemisest ja erinevatest meditatsiooniliikidest, aga põhiliselt teeme siiski praktilisi harjutusi.

Kursuse eesmärgiks on saada algteadmised ning kogemused klassikalisest meditatsioonist ja mindfulness praktikatest. Erinevaid harjutusi tehes on võimalik igaühel välja valida just talle enim sobivaim praktikaliik, mida hiljem ka iseseisvalt edasi praktiseerida.

Miks teha meelepraktikaid? Meelepraktikad aitavad luua meelerahu, tuua selgust ja rõõmu igapäevaellu, samuti aitavad nad tulla paremini toime depressiiivsete hetkedega või ärevusega, vähendavad stressitaset, parandavad keskendumisvõimet, aitavad kaasa krooniliste haiguste leevendumisele (näiteks valu vähenemisele) ning võivad luua täiesti uue elukvaliteedi. Meelepraktikad õpetavad, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla, ning kuidas luua rahulikumat ja rõõmsamat igapäeva. On öeldud, et välismaailm on siseilma peegeldus. Tasub vaid veidi mõtiskleda, kui palju paremaks võib väline maailm muutuda, kui sisemist rahulolu on rohkem.

Kes on oodatud?
Oodatud on kõik inimesed, keda huvitavad erinevad meelepraktikad, kes soovivad luua rohkem tasakaalu ja meelerahu. Eelnevad teadmised ja kogemused pole vajalikud, kuid oodatud on ka juba kogenenud praktiseerijad, kes soovivad luua enda nädalasse hetki, kus meeleharjutustele selleks loodud ruumis keskenduda.

Kursuse kava
I osa - Sissejuhatus meditatsiooni ja mindfulness harjutustesse. Tutvumine oma meelega. 9 puhastava hingamise õpetus. Hingamismeditatsioon.
II osa - Kehameditatsioon. Keha jälgimine. Keha-meele-hinge tasandid ning oskused keskenduda meditatsioonis erinevatele osadele neist.
III osa - Liikumismeditatsioon. Käimis-ja kummardusmeditatsioonid. Teadlikkuse arendamine igapäevaelus.
IV osa - Häälmeditatsioonid. Mantrameditatsioon. Hääl kui energia. Teadlikkus puhtast kõnest.
V osa - Tühja keha meditatsioon. Otsime vastust küsimusele, kes ma olen. Teadlikkus kaduvusest.
VI osa - Pikk harjutuspraktika.

Meditatsiooniõhtuid viib läbi Kaia-Kaire Hunt, kelle peamiseks õpetajaks on dr Nida Chenagtsang ja seega on kasutusel mitmed Tiibeti meditsiini liinist pärit meelepraktikad. Samuti teeme harjutusi nii mindfulnessi "isa" Jon Kabat-Zinni kui budistliku Theravada traditsiooni varasalvest.

Korralduslik info
Kursus toimub üle nädala esmaspäevaõhtuti kl 18.30 - 20.00, Weizenbergi 20/1.
Kursuse kuupäevad on: 22.oktoober, 5.november, 19. nomvember, 3.detsember, 17.detsember, 7. jaanuar.

6-õhtune sari on üks tervikkursus, maksumusega 60 eurot (10 eurot ühe õhtu kohta), kuid tasumine toimub esitatud arve alusel ühes osas enne kursuse algust. Kursuse katkestamisel osalustasu ei tagastata, küll on aga võimalik haiguse vm ootamatul põhjusel jätkata järgmise grupiga.

Registreerimine: goo.gl/forms/KYgYjj6A4hBP6FUt2 või tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

14 huvitatud
Ajurveeda õhtuseminar: Hammaste ja suu hügieen. Seedimise algus

Ajurveeda õhtuseminar: Hammaste ja suu hügieen. Seedimise algus

Kolmapäev 7th november 2018, 18:30 - Kolmapäev 7th november 2018, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Ajurveeda iidsete tekstide kohaselt ei piirdu suuhügieen mitte ainult hammaste eest hoolitsemisega. Kuna SEEDIMINE ALGAB SUUST on see näiteks otseselt seotud võimega eristada maitseid. Laiemas plaanis avaldab kõik suus toimuv mõju ka meie kõnele.

Millised on KOLM OLULIST suuhügieeni etappi? Mida, millal ja kuidas kasutada HAMMASTE, IGEMETE ja suu puhastamisel ning vajadusel ka ravimisel? Millal on veeda astroloogia järgi kõige soodsam külastada hambaarsti ja miks? Millest räägivad iidsed tekstid SUULT SUULE suudlemisel?

Sellised teemad täidavad meie novembrikuu kolmapäeva õhtu. Maitsemeele tarvis ootab Sind midagi head, mis meeldib eelkõige hammastele!

LOENGUL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
- suuhügieeni kolm olulist etappi
- mida kasutada hammaste pesemisel ja suu puhastamisel
- praktilised nipid esmaabiks probleemide korral
- soovitused toidulauale

INSPIRATSIOONI JAGAJA:
Kaja Keil – ajurveeda elustiili- ja toitumisnõustaja, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija

SIHTGRUPP:
Oodatud on kõik huvilised! Eelnevad teadmised ajurveedast ei ole vajalikud.

OSALUSPANUS:
20 EUR kohapeal sularahas või ülekandega üks päev enne seminari algust (Saaja: INVERSION OÜ / EE732200221026929041 / selgitus: 07.11. õhtuseminar)

Teiste seminaride ajakava ja teemad:
12. september - "Sügispaastu eripärad. Gurmeepaastu road"
10. oktoober – „Õigesti väljutamise iidne teadus“
05. detsember – „Kosutava une lihtsad saladused“

EELREGISTREERIMINE VAJALIK! Registreerimiseks ja täpsema info saamiseks kirjuta palun: kaja@praktiline-ajurveeda.ee
... Rohkem infotVähem infot

72 huvitatud  ·  5 osaleb
Lastemassaaži algkursus

Lastemassaaži algkursus

Laupäev 10th november 2018, 10:00 - Pühapäev 11th november 2018, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Lastemassaaži algkursus koosneb kahest kahepäevasest õppetsüklist (kokku 4 päeva), mis toimuvad 10.-11. november 2018 ja 12.-13. jaanuar 2019.

Lastemassaaži algkursuse eesmärgiks on võimaldada õppijal omandada teadmised, oskused ja hoiakud tööks lastemassöörina.

Kursus sobib lastega töötavatele terapeutidele, ämmaemandatele, õdedele, sünnitoetajatele, massööridele, jt, aga ka lihtsalt oma lapse arengule tuge pakkuda soovivatele emadele. Kursuse läbinu oskab läbi viia lapse arengut toetavat massaaži, kuid kursuse läbimine ei anna õigust teostada ravimassaaži ega anna laste massaažiterapeudi kutset.

4-päevase kursuse ajal käsitletavad teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.

Täpsem sisukirjeldus on ära toodud siin: www.tarkustekool.ee/pikad-oppeprogrammid/lastemassaazi-algkursus/

Koolitaja:
Lastemassaaži algkursust viib läbi lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Marika Must on V kutsekategooriaga massöör ja II kutsekategooriaga lastemassöör. Talle on omistatud füsioterapeudi assistendi ja andragoogi kutse.

Nõuded õpingute lõpetamiseks
Õpingud loetakse lõpetanuks kui õpilane on läbinud kursuse täismahus ja lahendanud tundides iseseisvad ülesanded. Teadmiste kontroll toimub kursuse käigus. Koolituse lõpetanutele väljastatakse vastavasisuline tunnistus.

Registreerimine läbi lingi:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20b, Tallinn, 10.-11. november 2018 ja 12.-13.jaanuar 2019.

4-päevase kursuse maksumus: 190€ + km registreerides enne 15.10.2018. Hilisemal registreerimisel on maksumus 250€ + km. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve summas 50+km, mis jääb loobumisel tagastamatuks, ja mis tavajuhul arvutatakse maha viimase mooduli maksumusest.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 32 tundi

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli lõpetanud douladele kehtib soodustus -10%.

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

88 huvitatud  ·  10 osaleb
Praktiline metafoorkaartide koolitus

Praktiline metafoorkaartide koolitus

Pühapäev 11th november 2018, 10:00 - Pühapäev 11th november 2018, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Metafoorikaardid on universaalsed kaardid, mis metafooride ja assotsiatsioonide kaudu annavad võimaluse tegeleda terapeutiliselt inimese sisemaailmaga ja toetavad loovuse arendamist.

Metafoorkaardid on põnev ja efektiivne tööriist inimestega tegeleva spetsialisti tööriistakastis. Kaardid võimaldavad läbi erinevate kujundite ja metafooride leida seoseid ning tõmmata paralleele elu rõõmude ja muredega. Samuti saab nende abil otsida lahendusi oma probleemidele.
Kindlasti pole tegemist ennustuskaartidega - metafoorkaardid avavad tee inimese sisemaailma – kaartidel olevate piltidega tekkivad assotsiatsioonid aitavad saada kontakti lapsepõlvemälestuste, teadlike või allasurutud kogemuste ja tunnetega ning enesearengu teel edasi liikuda.

Praktilisel ühepäevasel kursusel saad võimaluse nende kaartidega lähemalt tutvust teha! Need sobivad töötamiseks nii laste kui ka täiskasvanutega. Kursusel õpid läbi praktilise kogemuse tundma nende kaartide maagilist maailma (sealjuures kasutatakse erinevaid kaarte) ning saad ideid, kuidas oma professionaalses töös või ka lihtsalt pereringis kaarte kasutada.

Koolituse sihtgrupp: keha ja meele terapeudid, mänguterapeudid, õpetajad, psühhoterapeudid, sotsiaaltöötajad, psühholoogid, karjäärinõustajad, enesearengust huvitatud inimesed jt huvilised, kes soovivad avastada põnevat maailma, mis peitub assotsatsioonide taga.

Kursust viib läbi koolitaja ja mänguterapeut Sirli Kivisaar.
Sirli Kivisaar on mitmeid aastaid viinud läbi suhtlemistreeninguid Annely Sootsi Koolituses ja Tervisekoolis. Tema huvi suhtlemise ja inimese mõtlemise muutmise vastu sai alguse juba Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd õppides. Praeguseks on ta ennast pidevalt täiendanud nii välismaal kui ka kodumaal ning lisaks vägivallatu suhtlemise süvendatud õppimisele on ta lõpetanud OÜ Terviklik Mina koolituse hüpnoterapeudina. 2014.a. lõpetas Sirli mänguterapeudi kursuse. Täiendõpe on hõlmanud pereteraapiat ja mänguteraapiat, kehateraapiaid ja on läbinud mitmeid kursusi suhtlemise, psühho-neuro-immunoloogia ja psühholoogia alal. Sirli on tegelnud nii rasedate, laste kui ka täiskasvanute koolitamise ja teraapiaga. Sirli võtab terapeudina vastu OÜ Via Naturale.

Registreerimine õppepäevale toimub läbi lingi:
goo.gl/forms/DvDw7nQ9S51DV3Gg1

Kursuse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn

Kursuse maksumus: 75 eurot+km registreerimisega kuni 20.oktoober. Edaspidi hind 90 eurot+km. Peale registreerimist väljastatakse tagastamatu sissemaksuarve 25eurot+km , mille tasumine garanteerib koha kursusel.

Osavõtjate arv on piiratud.
Kursuse maht: 8 tundi

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

60 huvitatud  ·  9 osaleb
Hiina moksateraapia koolitus

Hiina moksateraapia koolitus

Laupäev 17th november 2018, 9:00 - Laupäev 17th november 2018, 13:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Hiina moksateraapia soojendab ja toniseerib ning eemaldab seeläbi organismist külmuse, tuulekülma ja niiskuse. Moksa sobib imehästi sügisel ja talvel tekkivate terviseprobleemide puhul, mis on tingitud külmast ja niiskest ilmast, nagu nohu, köha ja kurguvalu. Kõige tavalisemad moksaga ravitavad vaevused on astma, kõhulahtisus, artriit, valu ja reumaatiline valu, samuti teatud günekoloogilised haigused.
Moksibutsiooni läbiviimiseks kasutatav materjal on „moksavill“, mis on vormitud sigari või koonuse kujuliseks. Moksa vill pärineb üldjuhul pujult (Artemisia vulgaris). Moksa villa kuumus on pehme, kuid suudab läbistada naha sügavamad kihid ja mõjutada seeläbi tugevamalt energiapunkte kehal.
Moksa vill on kergesti süttiv, aromaatne, peletades eemale niiskuse ja halva lõhna.

KOOLITUSE ÜLESEHITUS:
Lühidalt Hiina Traditsioonilise Meditsiini olemusest;
Meridiaanide olemus ja paiknemine kehal;
Moksateraapia töövahendite tutvustus;
Moksateraapia tehnikate tutvustus: moksakoonus, sigar;
Teraapia näidustused ja vastunäidustused;
Teraapia praktiline harjutamine.

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).
Lumi on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijanis, kuid elanud ja töötanud viimased 15 aastat Eestis.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Koolitusele on oodatud massöörid, terapeudid, kosmeetikud, tervishoiutöötajad jt, kes soovivad omandada uue „tööriista“. Samuti on oodatud inimesed, kes soovivad omandada uusi oskusi, et enda ja oma pere eest paremini hoolitseda. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ja anatoomiast ei ole koolitusel osalemisel eelduseks.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 17.november 9.00 – 13.00
KOOLITUSE MAHT: 5 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde

OSALUSTASU: 72 eurot
Hind sisaldab koolitust, praktiliseks tööks vajalikke materjale ja teepause.

REGISTREERU KOOLITUSELE goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või saada e-mail tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

65 huvitatud  ·  10 osaleb
Mets kui apteek ja sahver – praktiline metsataimede kursus

Mets kui apteek ja sahver – praktiline metsataimede kursus

Pühapäev 18th november 2018, 10:00 - Pühapäev 18th november 2018, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Oktoobris ja novembris on aeg korjata kukerpuu- või lodjapuumarju, soopihla, varemerohtu või takjat. Novembris on viimane aeg varuda ka taimede juurikaid. Talvel tundub, et mets on vaikne ja sealt pole midagi korjata. Ometi saab ka lumisest metsast terviseturgutust ning toidulisa. Talve puhul on hea see, et enamus metsast korjatud taimi kuivab hästi ka toatemperatuuril ega vaja lisakuivatit. Näiteks, jaanuaris tasub metsast korjata männipungi, pohlalehti või kasekäsna.
Metsataimede kursusel tuleb juttu metsaandidest, millest valmistada rahvameditsiinis kasutatavaid ravimeid, ravitoimega jooke ja sööke.

Kursusel käsitletavad teemad:
Metsas kasvavad taimed ja nende toimed,
Metsataimede korjamine aastaringselt jaanuarist detsembrini,
Metsataimede säilitamine,
Milliseid taimi kasutada toiduvalmistamisel ja millised ravimisel.
Praktiline toidu ja ravimi valmistamise õpetus (retseptid ja näidised).
Kohapeal saab degusteerida metsataimedest tehtud siirupeid, metsamaitselise soolaga liha, köömnete ja nõgesega karaskit jne.

KOOLITAJA: Katrin Luke
Katrin Luke on õppinud fütoteraapiat Tallinna Alternatiivmeditsiini koolis ja Tatjana Gorbunova käe all jm. Katrin Luke veab alates 1993. aastast ettevõtet OÜ Norman Ravimtaimed, kus toodab mahetunnustusega taimeteesid, salve ja ürdisoolasid. Igapäevaselt tegutseb Katrin enda loodud Karepa Ravimtaimeaias, kuhu ootab alati külalisi, tutvustab ravimtaimi ja loodusande.
Katrin Luke on kirjutanud raamatud „Korilase Aastaring“ ja „Tervendav Kokaraamat“.

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
See kursus on neile, kes peavad lugu loodusandidest ning soovivad metsast oma toidulauale ja ravimikappi taimi varuda.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.
TOIMUMISE AEG: 18.november kell 10.00 – 17.30
KOOLITUSE MAHT: 8 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 65 eurot
Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjali ja teepause koos maiseelamusega.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

LISAINFO:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

434 huvitatud  ·  16 osaleb
Ketruse maagia ehk algtõed ketramiseks

Ketruse maagia ehk algtõed ketramiseks

Pühapäev 25th november 2018, 10:00 - Pühapäev 25th november 2018, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Jätkame muistsete kohalike tarkuste edasiandmisega. Sel korral on võimalik õppida ketramist,

Keeris, keerlemine, ratas, vurr, pööris – liikumine haarab kaasa, vangistab meie pilgu, sest loob muutust. Ketramine on lihtne isikliku väikese keerise tegemine, mille tulemusel sünnib midagi uut. Üks vorm muutub teiseks. Kuidas pehme vill muutub lõngaks?

Sellel kursusel räägime erinevatest ketrusviisidest, töövahenditest ja villast. Praktilise osana saab kedrata kedervarrega ning valmis kedratud lõnga endaga kaasa, et sellest vormist luua juba edasi midagi uut.

Juhul kui Sul olemas, võta kaasa oma kedervars või kraasid. Soovi korral riiete kaitseks põll.

Õpetaja Kristel Põldma iseendast:
Minu suureks kireks on erinevate rahvusliku käsitöötehnikate uurimine, õppimine ja õpetamine. Mind paeluvad erinevad märgisüsteemid ning tähendused. Juba gümnaasiumi astmes leidsin ennast Eesti Rahva Muuseumi fondides uurimas mida võiks tähendada “tihvaga kootud toot” või kuidas seelik hoiab “löngi”. Sellest ajast tänaseni olen vahelduva eduga järgnenud oma kirele rohkem või vähem teadlikult.

Pärimuslik käsitöö jaguneb minu jaoks: praktiliseks väljundiks ja uurimuslikuks osaks. Praktiline käsitööga tegelemine on mõnus lõõgastuse viis. Uurimuslik osa, see nähtamatum, on aga kõige põnevam osa. Just see loob rahvusliku käsitöö ümber mõistmise ja arusaamise tähendusvälja. Mulle isiklikult on pakkunud uurimuslik osa põnevat eneseleidmist ja võimaluse luua sidet oma juurtega, nii suguvõsa, kui kogu rahvuse tasandil.


TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 11.11. hind 60 eurot, alates 16.11 hind 70 eurot. Hind sisaldab töövahendeid. Loobumise korral vähem kui 10 päeva enne koolitust osalustasu tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt:
goo.gl/forms/wkGFxMTgz4DtyuU32

NB! Töötuppa mahub vaid 8 inimest!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com, tel: 56 600 295
... Rohkem infotVähem infot

21 huvitatud  ·  4 osaleb
Hiina peamassaaži kursus

Hiina peamassaaži kursus

Laupäev 1st detsember 2018, 9:00 - Laupäev 1st detsember 2018, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Hiina peamassaaži teostatakse läbi meridiaanide ja energiapunktide mõjutamise. Punktide mõjutamine on lõõgastava toimega nii peale kui ka kogu kehale, sest pähe suunduvad meridiaanid on seotud erinevate kehaorganitega. Hiina peamassaaž on eelkõige raviva toimega. Peamassaaži tulemusena paraneb aju vereringe, keskendumisvõime ja une kvaliteet.

Probleemid peaga on erinevad, esineda võib lihtsalt peavalu, uimasust, mälu kaotust, pearinglust jne. Samuti esineb valu pea erinevates osades, kuklas, otsmikul, külgedel vm. Hiina meditsiini järgi on võimalik otsida peavalu põhjuseid organitest, mille meridiaanid ulatuvad pähe. Kui organite töö on häiritud võib see tekitada peavalusid pea erinevates osades.

Hiina peamassaaž on tihedalt seotud näoga. Inimese näol asuvad väga olulised energiapunktid, mida vajutades saame ennast, lähedasi või kliente aidata ka sagedaste ja igapäevaste tervisemurede puhul. Näiteks vajutades punkte silmade ümbruses, saab parandada nägemist või keskendumisvõimet. Nina ümbruses on punkte millega ravida külmetust või avada kinnist nina.

Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune teoreetiline ja praktiline süsteem, mille eesmärgiks on saavutada organismi sisemine tasakaal keha ja väliskeskkonna vahel. Kui keha sisemuses läheb midagi korrast ära, annab keha sellest alati sümptomitena märku. Osates lugeda neid märke, on võimalus üles leida haiguse tõeline põhjus.

KOOLITUSE ÜLESEHITUS:
Lühidalt Hiina Traditsioonilise Meditsiini olemusest;
Meridiaanide olemus ja paiknemine;
Energiapunktid näol, peas, kaelal.
Peamassaaži näidustused ja vastunäidustused;
Peamassaaži praktilised võtted (s.h nägu).

KOOLITAJA: Yong Xue Hu (Lumi).

KOOLITUSE SIHTGRUPP:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad omandada uusi oskusi. Eelnevad teadmised Hiina meditsiinist ja anatoomiast ei ole eelduseks.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu tunneb Hiina tervisekäsitluse põhimõtteid; mõistab meridiaanide süsteemi ja ideed; oskab läbi viia pea ja näo massaaži.

LÕPETAMISEL: tõend koolitusel osalemise kohta.

TOIMUMISE AEG: 1.detsembril 2018 kell 09.00-16.00
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn
TÖÖKEEL: koolitusel tõlge inglise keelest eesti keelde

OSALUSTASU: 80 eurot + km (koos käibemaksuga 96 eurot)

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 5241650
... Rohkem infotVähem infot

163 huvitatud  ·  17 osaleb
Liblikmassaaži kursus

Liblikmassaaži kursus

Laupäev 1st detsember 2018, 10:00 - Laupäev 1st detsember 2018, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

LIBLIKMASSAAŽ ON eriline ja pehme tervendav teraapiavorm, mis sobib täiendavaks meetodiks iga terapeudi tööriistakasti, kuid on ka hea eneseabimeetod oma pere (ja eriti laste) rahustamisel ja tervendamisel.
Leebe bioenergeetika on kehapsühhoteraapia protsess, mille arendas välja dr. Eva Reich oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reich`i terapeutiliste tööde põhjal.
Vaata ka: hingamine.ee/liblikmassaaz/

LIBLIKMASSAAŽI KASUTATAKSE eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks, seest poolt väljapoole liikuva energia voolu avardamiseks. Liblikmassaaž taastab eluenergia loomuliku voolamise peale traumasid, haigusi, leevendab stressi ja soodustab keha bioloogiliste funktsioonide loomulikku toimimist; tugevdab sidet vanemate ja laste vahel; beebidel tervendab sünnistressi ja gaasivalusid; rahustab hüperaktiivseid lapsi.
Liblikmassaažil on soodne mõju ka vanade traumade tervendamisel taastades kehas terviklikkuse tunde.

KOOLITAJA on Ly Lobjakas. Ta peab hästi toimivaiks teraapiaid, milles on ühendatud kehatöö ja verbaalne teraapia, seetõttu on väga inspireerunud 2010.a. Eestisse jõudnud liblikmassaažist ja teistest Eva Reichi leebe bioenergeetika meetoditest.

KOOLITUSE TULEMUSENA saab osaleja
* ülevaate Reichi´de teooriat eluenergiast, blokeeringustest ja nende sulatamisest.
* õpib selgeks liblikmassaaži põhivõtted jälgides demonstratsioone ning seejärel ise harjutades.

Koolituse läbinud saavad vastavasisulise tõendi.

SIHTGRUPP
Liblikmassaaži võib õppida igaüks, kes soovib õrna ja tervendavat puudutust jagada oma pereliikmetele, lastele, sõpradele. Samuti sobib professionaalseks kasutamiseks massööridele ja teistele kehaterapeutidele klienditöös.

Hea on tulla ka koos partneri või sõbraga, siis on tore võimalus peale õppimist alustada praktiseerimist ja seansse omavahel vahetada!
Riietus peaks olema mugav ja liikumist võimaldav. Liblikmassaaži tehakse läbi riiete.

TOIMUMISE KOHT:
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1.

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 31.10. hind 80+km eurot.
Alats 01.11. hind 90+km eurot.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt
goo.gl/forms/wkGFxMTgz4DtyuU32

või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Kohtade arv on piiratud!

LIsainfo: tarkustekool@gmail.com,
Tel: 56 600 295

TAGASISIDE:
Svea Sööt, hingamisterapeut, sünnitoetaja:
„Liblikmassaaaž on kõigile, kes armastavad hella puudutust, kõigile, kel on lapsed… ja kõigile, kellele pole lapsena hella puudutust jagunud.“
... Rohkem infotVähem infot

60 huvitatud  ·  13 osaleb
Ajurveeda õhtuseminar: Kosutava une lihtsad saladused

Ajurveeda õhtuseminar: Kosutava une lihtsad saladused

Kolmapäev 5th detsember 2018, 18:30 - Kolmapäev 5th detsember 2018, 20:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Ajurveeda klassika Charaka Samhita ütleb une kohta järgmist: „ … inimese õnnelik ja õnnetu olemine, tugevus ja nõrkus, seksuaalne võimekus ja impotentsus, teadlikkus ja ignorants, elu ja surm sõltuvad kõik „ÕIGEST“ UNEST. Valel ajal magamine, liiga palju või liiga vähe und viib ära nii õnne kui pika elu elamise võimaluse …“.

Veedalikus traditsioonis on kosutava une esmaseks garantiiks loodusjõudude rütmiga arvestamine. Optimaalne tundide arv sõltub alati individuaalsusest ja une kvaliteedist.

Mida tähendab uni suuremas plaanis? Millised on need lihtsad harjumused ja praktikad, mis aitavad uinuda ning tagavad kosutava une? Millised on hea une ja hea seksi sarnased eeldused ajurveeda vaatevinklist? Detsembrikuise õhtuloengu uneteema on spetsiaalselt ajastatud talve algusele, kus nii unel kui seksil on oluline tähendus. Maitsmiseks sel korral jõuluhõnguline gurmeejook, mis ka ühtlasi head und toetab.

LOENGUL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
- une tähendus ja selle erinevad faasid ajurveedas
- mida magamistoas teha ja mida mitte teha
- praktilised nipid erinevate unehäirete tarvis
- hea une toidud ja joogid

INSPIRATSIOONI JAGAJA:
Kaja Keil – ajurveeda elustiili- ja toitumisnõustaja, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija

SIHTGRUPP:
Oodatud on kõik huvilised! Eelnevad teadmised ajurveedast ei ole vajalikud.

OSALUSPANUS:
20 EUR kohapeal sularahas või ülekandega hiljemalt üks päev enne seminari algust (Saaja: INVERSION OÜ / EE732200221026929041 / selgitus: 05.12. õhtuseminar)

ERIPAKKUMINE SEPTEMBRIS!!!
75 EUR kõik neli sügishooaja õhtuseminari kuni 12.09. ülekandega või sularahas kohapeal tasudes

Teiste seminaride ajakava ja teemad:
12. september – „Sügispaastu eripärad. Gurmeepaastu road“
10. oktoober – „Õigesti väljutamise iidne teadus“
07. november – „Hammaste ja suu hügieen. Seedimine algab suust“

EELREGISTREERIMINE VAJALIK! Registreerimiseks ja täpsema info saamiseks kirjuta palun: kaja@praktiline-ajurveeda.ee
... Rohkem infotVähem infot

79 huvitatud  ·  3 osaleb
Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades

Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades

Laupäev 8th detsember 2018, 10:00 - Pühapäev 9th detsember 2018, 17:30

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Laste verbaalne eneseväljendusoskus ja elukogemus olukordi kirjeldada on väike. Kunstiteraapia saab olla suureks abiks, kui sõnadest jääb puudu või kardetakse end väljendada. Kunstilisi tegevusi võib kasutada abistava vahendina selleks, et lapsed ja noored saaksid väljendada oma tundeid, mõtteid ja läbielamisi. Läbi kunstilise tegevuse saab noori ja lapsi paremini tundma õppida, aidata neid üle hirmudest, avastada probleeme, toetada eneseväljendust ja kasvatada enesekindlust.

Koolituse eesmärk on õpetada osalejaid märkama laste muret, anda ideid ja tehnikaid, kuidas motiveerida lapsi ja noori oma murest rääkima ja aidata tal lahendust leida.

Koolitusel käsitletavad teemad:
*mis on kunstiteraapia;
*milliseid sekkumistasandeid kasutatakse kunstiteraapias;
*millised on kunstiteraapia meetodid ja tehnikad ning kasutusel olevad materjalid;
*mida panna tähele lapse vaatlemisel;
*kuidas rääkida lapsega tema kunstitööst;
*mis teha, kui laps ei taha rääkida oma kunstitööst;
*kuidas lõpetada kunstiline tegevus lapsega;
*mida teha laste kunstitöödega pärast nende valmimist;
*kuidas analüüsida lapse kunstitööd.
Praktiline osa:
*praktilisi näiteid hõlmavaid teraapiajuhtumeid (videod, fotod, juhtumikirjeldused);
*omakogemus kunstiteraapia lühiprotsessist.

KOOLITUSE TULEMUSEL: Koolituse läbinud isik omab ülevaadet kunstiteraapiast üldisemas plaanis ning on saanud omakogemuse kunstiteraapia lühiprotsessist. Erinevate teraapia juhtumitega tutvumine võimaldab saada häid mõtteid, kasulikke tehnikaid ja meetodeid praktiliseks tööks lastega - nende arendamisel ning emotsionaalsel toetamisel.
Koolitus annab võimaluse tutvuda kunstiterapeudi tööspetsiifikaga.

KOOLITAJA:
Helen Tartes-Babkina on psühholoog (MSc) / kunstiterapeut (MSc terviseteadus), Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate külalislektor, kes on töötanud aastaid Viimsi haiglas rehabilitatsiooni- ja taastusraviosakonna psühholoog-kunstiterapeudina. Aastast 2001 on Helen töötanud trauma läbi elanud ja erivajadustega lastega sh. autistide, downi sündroomiga lastega, vaimset väljakutset omavate ning aktiivsus-, tähelepanu-ja käitumishäirega lastega. Hetkel töötab Helen enda erapraksises nii laste, noorte kui täiskasvanutega ning õpib psühhoanalüütiliste psühhoterapeutide väljaõppes (alates aastast 2014a.). Helen Tartes-Babkina on välja andnud raamatu “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”, mis ilmus aastal 2010. Raamat on saanud hulgaliselt positiivset tagasisidet ja praktikas rakendamist, nii lapsevanemate kui ka lastega töötavate spetsialistide poolt.

SIHTGRUPP: Koolitusele on oodatud kõik lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid.

TOIMUMISE AEG: 8.-9.12.2018
KOOLITUSE MAHT: 16 akad tundi
ASUKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 120 eurot + km
Hind sisaldab koolitusmaterjale, praktiliseks tööks vajalikke vahendeid, teepause.

LÕPETAMISEL: tõend osalemise kohta

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades meile tarkustekool@gmail.com

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 52 41 650
... Rohkem infotVähem infot

250 huvitatud  ·  7 osaleb
Naise tervise päev

Naise tervise päev

Pühapäev 20th jaanuar 2019, 10:00 - Pühapäev 20th jaanuar 2019, 18:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Naine on üks omaette loodusjõud. Selliselt on tema olemust käsitletud kõikides iidsetes ürikutes ja looduse seadusi järgivates rahvalikes traditsioonides. Samuti on naise tervise käsitlus nö omaette suur peatükk, kuhu on kaastatud nii füüsiline kui vaimne tervis.

Kuidas tänapäeva moodsas maailmas aastatuhandete käigus ära proovitud tarkuseid teadlikult ära kasutada nii, et need meie igapäevaellu loomulikult sulanduksid? Millest tuleb teadlik olla naise kui loodusjõu olemust arvestades? Kõigest sellest tulevad meile rääkima väekad naised, terapeudid, ravitsejad, nõustajad: ajurveeda praktik Kaja Keil, Tiibeti meditsiini loodusterapeut Anu Rootalu, joogaterapeudid Anne Kalvi ja Erna Tamm ning Eesti pärimusmeditsiini asjatundja ning saunaterapeut Eda Veeroja.

Päeva teemad on järgmised:

KAJA KEIL, loeng: „Naise osa looduse rütmis. Igapäevaelu praktika harmoonia hoidmisel ja taastamisel“
ANNE KALVI ja ERNA TAMM, loeng: „Tütarlapsest targaks naiseks. Teekond joogaõpetuse vaatepunktist“
ANU ROOTALU, loeng: „Enamlevinud naistehaiguste ennetamine ja ravi Tiibeti meditsiini võtmes“
EDA VEEROJA, loeng: ""Jala maah naane hoit pere terve" ehk põlised riitused ja tavad naise tervise hoidmisel läbi elukaare"


1. loeng. Naise osa looduse rütmis. Igapäevaelu praktika harmoonia hoidmisel ja taastamisel
Veedalikus maailmakäsitluses on naine väga mitmes tähenduses pühalikkuse sümbol. Üks neist on kõige loodu ja jumalikkuse üsaks olemine. Just seepärast suhtutakse iidsete tarkuste kohaselt naisesse ülima respektiga. See kehtib eelkõige ka naise enda kohta, kelle kõige olulisem suhe on alati justnimelt iseendaga. Teadlikkus kõigist väljastpoolt otseselt mõju avaldavatest loodusjõududest tagab harmoonia nii naise kehas kui meeles. Tugevaim väline jõud, mis naist mõjutab on Kuu tsükkel. Naise hea tervis sõltub suuresti menstruatsiooni ja Kuu tsükli sünkroonsusest.

Millest juttu tuleb:
naine kui loodusjõud veedalikus maailmakäsitluses
Kuu erinevad faasid ja sünkroonsus naise tervise seisukohalt
menstruatsiooni tsükli erinevad faasid ja energiad
mida menstruatsiooni ajal teha ja mida mitte teha
praktilised valikud toidulauale individuaalsust silmas pidades

Lektorist:
Kaja Keil on pikaajalise kogemusega veedaliku elustiili järgija, ajurveeda praktik, toitumise ja elustiili nõustaja, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli külalislektor. Tema sõnul on loodusega kooskõlas elamine pika ja terve elu ainus garantii. Kaja Keil loengutes jagatud informatsioon on alati väga praktiline ja igapäevaelus lihtsasti rakendatav. Lisainfo kodulehelt: www.praktiline-ajurveeda.ee.

2. loeng. Tütarlapsest targaks naiseks. Teekond joogaõpetuse vaatepunktist

Mis on tänapäeval oluline naiseks olemisel? Mis on eelduseks, et ka hilisemas eas oleks hea olla ja elul tähendus? Tervis ja vaimne tugevus.

Loenguosas käsitleme olulisi märksõnu naise tervisekäitumises ja eluliste ülesannete täitmisel tütarlapseeast vanaduseni ehk üle elukaare: kehaline ja vaimne areng, füüsilistesse asenditesse jõuga surumine, toitumine, uni, menses ja isiklik potentsiaal. Miks on neile oluline tähelepanu pöörata juba neiueas? Kuidas on need seotud muutustega kesk- ja vanemas eas? Milliseid praktilisi lahendusi pakub joogaõpetus tervise ja vaimse tugevuse loomiseks ning hoidmiseks?

Stress kui kaasaja loomulik nähtus loob takistusi tervisele, tugevusele - s.t naiseks olemisele. Praktilises osas teeme harjutusi stressi leevendamiseks.

Lektoritest: Anne Kalvi ja Erna Tamm on pikaajalised joogaõpetajad ja praktikud Krishnamacharya õpetustraditsioonist, joogateraapia terapeudid ja õpetajad. Anne Kalvi on ütelnud: “Isiklik joogapraktika on nii tõhusaks tervisekindlustuseks kui igapäevaseks puhkuseks. Joogaõpetuse edasiandmiseks on aga oluline ise õpilane olla.”

3. loeng. Enamlevinud naistehaiguste ennetamine ja ravi Tiibeti meditsiini võtmes

Tiibeti meditsiin käsitleb tervist holistilisena ning näeb haigusi tasakaalutusena. Mitmed naiste haigused on seotud just liigse külmaga organismis, mis on lihtsalt ennetatav pöörates tähelepanu õigele toitumisele, elustiilile ja kasutades sobivaid väliseid teraapiaid. Tervise hoidmiseks on väga palju võimalik ise ära teha - ja seda nii siis, kui tervis korras, kui ka siis kui juba mõni mure käes. Tiibeti meditsiini kasutamine ei välista ka näiteks tavameditsiini poolt pakutava ravi kasutamist. Olulisim on osata end ise aidata.

Millest tuleb juttu:
Naise tervis ja elementide tasakaal kehas
Enamlevinud naistehaigused ja nende tasakaalutuste põhjus
Enamlevinud taskaalutuste ennetamine, ravi ja toetus, mida saab ise rakendada
Enamlevinud naistehaigused - millal võiks abi saada terapeudilt?

Anu Rootalu-Wachsmann on Tiibeti meditsiini loodusterapeut ja õpetaja. Anu on omandanud ka ämmaemanda kutse, mistõttu peab ta üheks oma spetsialiseerumiseks just naiste tervist. Anu koolitab terapeute nii Eestis kui mujal maailmas ja usub, et loodusega kooskõlas, rahulikult ja lihtsalt elamine on võti tasakaalu loomiseks kehas ja meeles.

4. loeng "Jala maah naane hoit pere terve" ehk põlised riitused ja tavad naise tervise hoidmisel läbi elukaare

Üks naiste tervise päev ei saa kindlasti läbi ilma kohaliku põlise pärimuskultuurita. Selle loengu käigus tuleb juttu naiste üleminekuriitustest ja sellest, kuidas põliseid tavasid tänapäeval kohandada.
Loomulikult tuleb juttu ka suitsusaunast. Suitsusaun on olnud meile, põhjamaa rahvastele, hingepide ja pühapaik. Saunaga oleme pühitsenud muutumist looduses, inimestes, suhetes, suuremaid töid ja olulisemaid elumuutusi. Saun on oma ihu, hinge ja lähedastega suhtlemise koht, ihu ja hing saavad puhtaks, helgeks ja kergeks.
Loengus tuleb juttu ka hirmuta elamisest, leinaga ja kaotusega toimetulemisest ning hingedega suhtlemisest ning naise rollist oma pere tervena hoidmisel.

Tänapäeva kiires elutempos oleme unustamas lihtsaid põlvest-põlve edasikandunud praktikaid toimetulekuks igapäevaelu rutiini ja muutustega. Veeroja Eda Mooska talust Haanjmaalt jagab oma perepärimust ja kogemusi pärimusliku ravi ja vana Võromaa suitsusauna tavade kohta läbi naise elu.

Eda Veeroja - saunanaine, retkejuht, pärimuse vahendaja. Eda teab kui oluline on tunda meie omakultuuri, esivanemate tavasid ja kombeid. Suitsusaunateadjana tunneb ta põhjalikult pärimuslikku saunamaagiat ja -tavasid ning üks “peasüüdlane”, et suitsusaun on UNESCO kultuuripärandite nimekirjas.

Koolituse toimumise aeg: 20. Jaanuar 2018
Koolituse toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Osalemiseks tuleb soetada pilet siit: www.oko24.ee/et/a/naisetervisepaev
Osalejate arv on piiratud.

1. detsembrini - 75 üksikpilet ja 140 ema koos tütrega (sel juhul tuleb sooduskupongi lahtrisse lisada sõna “pere”)
2. detsembrist alates - 85 üksikpilet ja 160 ema koos tütrega (sel juhul tuleb sooduskupongi lahtrisse lisada sõna “pere”)

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
... Rohkem infotVähem infot

13 huvitatud  ·  2 osaleb
Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Emotsionaalse vabaduse tehnika (Meta-EFT) I aste

Pühapäev 10th veebruar 2019, 10:00 - Pühapäev 10th veebruar 2019, 17:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Järgmine emotsioonidega toimetuleku ja emotsioonide vabastamise kursus ehk EFT (uue nimega Meta-EFT) I aste toimub veebruari alul Tallinnas.

EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. EFT tehnikat on lihtne õppida ning selle omandamiseks ei pea olema arst või terapeut. EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni emotsionaalne või füüsiline probleem tekib ning mõistagi on EFTd väga tõhus kombineerida teiste teraapiameetoditega.

EFT abil õpime abi saama erinevatele hirmudega seotud probleemidele, näiteks sellele, kuidas toime tulla suure publiku ees esinemisega, kuidas vähendada liigset ärevust enne eksamit. Õpime, kuidas saada jagu foobiatest, näiteks hirmust lendamise, suletud ruumi, suurte inimhulkade või ämblike ees.

EFT annab väga häid tulemusi ka traumaatiliste läbielamiste lahendamiseks, milleks võivad olla näiteks füüsilised või psühholoogilised ärakasutamised, õnnetused, diagnoosišokid jne.

Koolitusel õpime abi saama sellistele häirivatele tunnetele ja negatiivsetele mõttemustritele nagu näiteks viha, kurbus, solvumine, depressioon jne. Räägime ka sõltuvustest, mis on seotud näiteks suitsetamise ja liigsöömisega.

EFT annab väga häid tulemusi ka füüsiliste probleemide lahendamiseks, näiteks düsleksia, allergia jms.

Baaskursusel läbime järgmised teemad:
* Õpime mõistma EFT teooriat
* Õpime oskusi, et kasutada EFTd nii enda kui teiste heaks
* Saame teada uuringutest, mis on EFT kohta tehtud
* Näeme EFT toimimist praktikas ja saame osa praktilistest harjutustest

Ootame koolitusele nii klientidega tegelevaid terapeute kui neid, kes soovivad iseennast ja oma lähedasi aidata!

Kursus toimub: 10. veebruaril 2019, Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis, Weizenbergi 20/1.
Ajakava: kell 11.00-18.00, vahepeal lõunapaus.

Osalustasu: 95 eurot registreerumisel ja tasumisel kuni 10.01.2019, seejärel vabade kohtade olemasolul 105 eurot (sisaldab õpet, koolitusmaterjale ja teepause).

Tasumine: e-mailile saadetud arve alusel peale registreerumisvormi täitmist. NB! Peale osaluse tasumist kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 30 eurot.

Registreerumiseks täida palun vastav vorm: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSesltL13iXC7ngX5L1jrhPSrZYCMmXgLLD2gfANc7RNeeMEUQ/viewform
Viimane registreerumistähtaeg on 07.02.2019

Kursuse läbiviija: Kaia-Kaire Hunt, META-EFT praktik ja koolitaja, Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut.

Lisainfo: kaiakaire.hunt@gmail.com

Vaata ka: www.eft.ee
... Rohkem infotVähem infot

14 huvitatud  ·  4 osaleb
Traumatöö laste ja noortega kunstiteraapias

Traumatöö laste ja noortega kunstiteraapias

Laupäev 2nd märts 2019, 10:00 - Pühapäev 3rd märts 2019, 16:00

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
Weizenbergi 20/1
Tallinn,  10150 Asukoha kaart

Lastega töötavad spetsialistid puutuvad kokku nii laste/noorte argipäeva, nende rõõmude kui ka muredega. Kuidas mõista, et lapse mure on trauma ja vajaks psühholoogi/terapeudi sekkumist? Kuidas reageerida ja kuhu pöörduda kui laps räägib väärkohtlemisest? Kuidas toimub lapse/nooruki traumatöö kunstiteraapias ning kas sellest on abi? Kuidas saaks trauma üleelanud last igapäevaselt toetada? Need ja paljud teised küsimused saavad koolitusel kindlasti vastuse.
Koolituse eesmärgiks on lastega ja noortega töötavale spetsialistile traumatöö tutvustamine kunstiteraapia erinevate juhtumikirjelduste abil ning lapse/nooruki trauma käsitlemine.

Üha enam on hakatud meedia vahendusel käsitlema teemasid, mis puudutavad laste leina, väärkohtlemist, vanemate lahutuse mõju lapsele, seksuaalset väärkohtlemist jne.
Oleme lugenud/kuulnud erinevatest juhtumitest ning tundnud kaasa trauma läbi elanud lastele ja peredele. Tegelikkuses väiksema või suurema trauma läbi elanud lapsi on lugematu arv ning heal juhul osa neist jõuab täiskasvanud inimeseni, kes võiks ja saaks sekkuda ning last aidata ja toetada. On olukordi, kus märgatakse abivajajat aga reageerida ei osata. Näiteks üks nooruk kirjeldas teraapias, kuidas ta pärast väärkohtlemist läks sinise silmaga kooli aga keegi ei küsinud, mis oli juhtunud, isegi õpetajad mitte. Või kuidas vanemate lahutus tekitab nii suur süütunnet, et soov elada kaob ära ja kooli mitte jõudmine pole seotud laiskusega või murdeeaga, nagu kõik arvavad, vaid traumaga.
Mis on toetavad sõnad ning mis mitte, kuidas suunata last teraapiasse ning mis toimub teraapiaseinte vahel.

KOOLITUSEL KÄSITLETAKSE:
*trauma olemust ning selle mõju käitumisele ja arengule.
*kuidas toimub traumaga töö kunstiteraapia ruumis,
*kuidas pakkuda lapsele igapäevaselt tuge traumast toibumisel
*kuidas aidata trauma üleelanud last

KOOLITUSE TULEMUSEL omab osaleja ülevaadet traumatöö põhimõtetest ning teab, kuidas toetada trauma üleelanud last parimal võimalikul moel.

KOOLITAJA:
Kunstiterapeut/ psühholoog Helen Tartes-Babkina, MSc (psühholoogia), MSc terviseteadus (kunstiteraapiad), psühhoanalüütiliste psühhoterapeutide väljaõppes alates 2014a.
Helen Tartes-Babkina jagab oma teadmisi ja kogemusi teraapiatöös laste/noorte traumadega (lein, vanemate lahutus, väärkohtlemine sh. seksuaalne). Ta omab erapraksist, on aastaid töötanud rehabilitatsiooni- ja taastusravimeeskonnas ning teeb koostööd ohvriabi ja lastekaitse spetsialistidega. Helen on Eesti Loovteraapiate Ühingu liige ning 2011. aastast ühingu esinaine. 2010. aastal ilmus Helen Tartes-Babkina raamat: “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”

SIHTGRUPP: Laste ja noortega töötav spetsialist; terapeut, psühholoog, lastekaitsespetsialist, pedagoog, meditsiinitöötaja, noorsootöötaja või lapsevanem.


TOIMUMISE AEG: 2.-3.märts 2019, kell 10-16
KOOLITUSE MAHT: 12 akad tundi
TOIMUMISKOHT: Weizenbergi 20/1, Tallinn

OSALUSTASU: 120 eurot (hind käibemaksuga 144 eurot).
Hind sisaldab koolitusmaterjale ja praktiliseks tööks vajalikke vahendeid.

LÕPETAMISEL: Kõik koolitusel osalenud saavad tõendi koolituse läbimise kohta.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt goo.gl/forms/AP722l7OU4SwpUky1
või kirjutades tarkustekool@gmail.com
Koolitusel osalemiseks palume registreeruda, kohtade arv on piiratud.

Lisainfo:
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 52 41 650
... Rohkem infotVähem infot

99 huvitatud  ·  6 osaleb