Anatoomia ja füsioloogia algkursus spetsialistile

Anatoomi aja füsioloogia algkursusele registreerimine on avatud! Registreerimine toimub läbi lingi, mis on leitav SIIT.

Anatoomia ja füsioloogia koolituse eesmärk on anda süvateadmised inimesega töötavale spetsialistile. Koolitusprogrammis omandatakse teadmised inimese organismist, selle ehitusest, funktsioneerimisest ja arengust.

Pole mõeldav terviseprobleemidega tegelemine, nende ennetamine, kindlaksmääramine  ega ravimine/taastusravi ilma põhjalike teadmisteta anatoomiast. Inimese anatoomia tundmine on teataval määral vajalik igale inimesele.

SIHTGRUPP:
Käesolev anatoomia ja füsioloogia koolitusprogramm sobib sulle kui:

  • Soovid minna kutseeksamile, kuid anatoomia kursus on läbimata;
  • Tegeled igapäevaselt inimeste terviseprobleemidega ja vajad täiendavaid teadmisi anatoomiast;
  • Töötad kehaterapeudi, kosmeetiku, massööri või nõustajana ja vajad täienduskoolitust anatoomiast;
  • Omad suurepäraseid teadmisi inimhingest ja vajad jätkuvaks arenguks täiendavaid teadmisi inimkeha ehitusest ja toimimisest;
  • Soovid värskendada või uuendada teadmisi inimkeha olemusest.

ÕPIVÄLJUNDID:
Õpilasel on ülevaade inimese organismist, ta tunneb elundite ja elundkondade ehitust, funktsiooni, paiknemist, õpilane mõsitab inimkeha kui terviku toimimist, tunneb peamiseid füsioloogilisi protsesse ja nende normaalse toimimise vajalikkust terves organismis. 

Anatoomia ja füsioloogia kursuse õppe sisu

1.Sissejuhatus ainesse. Eralane terminoloogia. Ülevaade inimkehast. Koed. Katteelundkond. 2. Seedeelundkond.  Seedeelundite ehitus ja talitlus: suuõõs, hambad, keel, neel, söögitoru, magu, peensool, maks, kõhunäär, jämesool
3. Südame-veresoonkond. Veresoonte ehitus. Süda. Suur ja väike vereringe. Loote vereringe. Lümfisüsteem.  4. Urogenitaalsüsteem. Kuseelundid. Naise suguelundite ehitus ja talitlus. Mehe suguelundkond ja talitlus. 5. Hingamiselundkond. Nina. Kõri. Hingetoru. Peabronhid. Kopsud. Rinnakelme. Keskseinand.  6. Endokriinsüsteem
7. Närvisüsteem, meeleelundid8. Skeletisüsteem. Luud. Luude ühendid.
9. Lihaste süsteem. Selja ja kõhu lihased. Rinna ja kaela lihased. Õlavöötme ja õlavarre lihased. Küünarvarre lihased. Käe lihased. Reie lihased. Sääre ja jala lihased. Funktsionaalne anatoomia.

KOOLITAJA: Õpetaja: Henry Kristoving on omandanud bakalaureusekraadi sporditeadustes, on lõpetanud M.I. Massaažikooli (praegune Eesti Massaaži- ja Teraapiakool) ja saanud massööri kutse. Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on ta lõpetanud parameediku/EMT õppe ja ta on läbinud Tartu Ülikooli sporditeaduste magistriõppe, mille lõputöö ootab veel kaitsmist, samuti on ta läbinud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe eeldusainete programmi ja samas koolis I kursuse arstiteaduskonnas. Henry on hinnatud õpetaja oma süsteemsuse, praktilise käsitluse ja rohkete näidete poolest. 


TOIMUMISE AJAD: 

Kokku toimub õppetöö kaheksal päeval (a 6 tundi), lisandub e-õpe 20 tundi, kus saab osaleda vabalt valitud ajal koolituse perioodi jooksul.

Toimumise kuupäevad on:

16.10
30.10
13.11
27.11
11.12
15.01
29.01
12.02

KOOLITUSE MAHT: 170 akadeemilist tundi (50 tundi auditoorset tööd zoomis/kontaktõppena (48 tundi koolitust ja 2 tundi eksamit) + 20 tundi e-õpet  +100 tundi iseseisvat tööd). 

ASUKOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi kool, Weizenbergi 20/1, Tallinn ja/või Zoomi keskkond.

Püüame hoida koolituse kättesaadavana kontaktõppena, kuid seda mittevõimaldavate piirangute puhul on meil olemas zoomi võimekus. Kui tead, et soovid osaleda vaid zoomis, palun märgi see registreerimisel ära kommentaaride lahtrisse.

MAKSUMUS: Tasu kogu kursuse eest on ühes osas tasudes 480 eurot + käibemaks (kokku 576 eurot).
Õppemaksu saab tasuda ka kuu kaupa, sel juhul on ühe kuu tasu 150 eurot + käibemaks (st kokku 600 eurot + km).

Hind sisaldab koolitust ja koolitusmaterjale ülalnimetatud mahus.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Registreerudes kursusele tuleb tasuda deposiitraha 120 eurot + käibemaks. Deposiitraha arvestatakse maha viimase koolitusmooduli maksumusest kõigil, kes kogu kursuse läbivad. Ühes osas tasujad ei pea deposiitraha tasuma. Arved väljastatakse hiljemalt 2 tööpäeva jooksul peale registreerimist. Koolituse katkestamisel deposiitraha tagastamisele ei kuulu, samuti ei kuulu tagastamisele ühes osas tasutud summa, juhul kui koolitus katkestatakse osaleja poolt (va erakorralised juhud, näiteks haigestumine vms).

LÕPETAMISE TINGIMUSED:
Kursuse lõpus kirjalik eksam.
Kõik koolitusel osalenud saavad tunnistuse.

Tunnistuse saamise eelduseks:
*Osalemine auditoorses õppetöös 80%
*Eksami sooritamine positiivsele tulemusele
*Õppemaksu tasumine 100%

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt siit!

Lisainfo ja küsimused:
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: 512 95 05

MUU INFO:

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED: (eeldusained) puuduvad

ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud kirjutuslaudade ja toolidega, õppematerjalidega, tehniliste vahenditega (arvuti, data projektor, tahvel, paber) ja/või ZOOM keskkond

ÕPPEMATERJALIDE LOEND: A4 formaadis konspekt

ÕPPEKAVARÜHM: Teraapia ja taastusravi õppekavarühm