Ain Raal on ravimtaimede uurija ja publitsist. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli farmaatsiaosakonna proviisori erialal 1984. aastal ja kaitsnud farmaatsiakandidaadi kraadi lõhnava kummeli farmakognostilise uurimise alal 1989. aastal. Avaldanud rea raamatuid peamiselt ravimtaimedest ning sadu teaduslikke, populaarteaduslikke ning muid kirjutisi. Ta on Tartu Ülikooli, Meditsiiniteaduste valdkonna, Farmaatsia instituudi farmakognoosia professor.

Anne Kalvi on lõpetanud Tartu Ülikooli magister iuris (cum laude) 1999. aastal. Oma joogateekonda alustas ta sama aastal. 2004-2005 läbis Tallinna Joogaühingu joogajuhendajate kursuse ja 2008-2012 rahvusvahelise joogaõpetajate kursuse Krishnamacharya õpetustraditsioonis. Aastatel 2011-2014 õppis rahvusvahelistel kursustel Krishnamacharya õpetustraditsioonis joogateraapiat. Jooga ja joogateraapia põhiõpingute kõrval osalenud paljudel täiendõppe seminaridel, sh erivajadustega laste jooga koolitusel Indias. Joogagruppe juhendab alates 2004, eratunde koos isikliku joogapraktika koostamisega annab alates 2009. aastast.

Annika Nellis on lõpetanud Tartu Ülikooli, Bioloogia-Geograafia teaduskonna, bioloogia erialal BSc 2003. aastal ning Neijingi Hiina meditsiini kooli 2017.aastal. Tal on pikaajaline kogemus töös ravimtaimedega, muuhulgas on ta kaubamärgi 4TUULT ravimtaimetoodete valmistaja ja koolitaja alates 2016, Hiina loodusravi spetsialist ja Gaia kooli õpetaja.

Elo Liiv on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuriosakonna, magistrikraadiga  kunsti erialal 2003. aastal. Ta on töötanud Eesti Kunstiakadeemia dotsentendina, on kunstnik, Eesti pärimuse uurija ja kandja, Vigala-Sassi pärimuse kandja. Tema teadustöö suund on: “Maailma põlisrahvaste usundid ja kunst; Soome-Ugri rahvaste pärimus”.

Helen Tartes-Babkina on lõpetanud 2010. aastal Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate eriala terviseteaduse magistri kraadiga. Ta on kunstiterapeut/ psühholoog, MSc (psühholoogia), MSc terviseteadus (kunstiteraapiad), psühhoanalüütiliste psühhoterapeutide väljaõppes alates 2014a. Ta omab erapraksist, on aastaid töötanud rehabilitatsiooni- ja taastusravimeeskonnas ning teeb koostööd ohvriabi ja lastekaitse spetsialistidega ning on Tallinna Ülikooli külalisõppejõud alates 2010. aasta. Helen on Eesti Loovteraapiate Ühingu liige ning 2011. aastast ühingu esinaine. 2010. aastal ilmus Helen Tartes-Babkina raamat: “Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel. Kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile”

Henry Kristoving on omandanud bakalaureusekraadi sporditeadustes, on lõpetanud M.I. Massaažikooli (praegune Eesti Massaaži- ja Teraapiakool) ja saanud massööri kutse. Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on ta lõpetanud parameediku/EMT õppe ja ta on läbinud Tartu Ülikooli sporditeaduste magistriõppe, mille lõputöö ootab veel kaitsmist, samuti on ta osalenud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe eeldusainete programmi ja samas koolis I kursuse arstiteaduskonnas. Henry on koolitajana tegutsenud alates 2015. aastast.

Heli Kann, MTÜ Hildegardi Selts eestvedaja alates 2015. aastast. Ta on joogaõpetaja, Hildegardi meditsiini praktik (erinevate loodustoodete valmistamine) ja koolitaja alates 2012. aastast ja hobiaednik.

Inge Bachaus on terapeut ja suhtlemiskoolitaja, kes töötab individuaalselt, paaride ja peredega (väljaõppe II aste). On lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia bakalaureuseõppe ja täiendab ennast Tallinna Ülikoolis tantsu- ja liikumisteraapia erialal. On Algallika protsessi ja hingamistöö terapeut – superviisor ning Algallika Sünnitoetaja.

Ingrid Kaoküla on omandanud ämmaemanda kutseharidus Tallinna Meditsiinikoolist (1987) (al 2005. Tallinna Tervishoiu Kõrgkool), bakalaureusekraad ämmaemanduses Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, 2014, praktiseeriv ämmaemand ja mitmete täiendkoolituste läbiviija, õpetaja perekoolides.

Kaia-Kaire Hunt, kooli direktor MBA kraad ärijuhtimises (2004), rakenduskõrgharidus õenduse erialal Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist (2010), lõpetanud Tiibeti traditsioonilise meditsiini kutseõppe (2017) ja Rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemia. Praktiseeriv terapeut, koolitaja, alates 2018 vaimse tervise õde (spetsialiseerumisõpe Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis). MTÜ Terve Maailm eestvedaja (kogukondlik tervisedendus) ja Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli idee autor.

Kairi Toom (end Aaspere), lõpetanud Räpina aianduskooli 2014. aastal. Ta on taimetark ja -kasvataja, suitsusaunapärimuse kandja.

Kaja Keil on ajurveeda kokk ja toitumise nõustaja, bakalaurusekraad Tehnikaülikooli majandusteaduskonnast (1992), pikaajaline juhikogemus majanduse ja kultuurivallas. Täiendõpe mitmete holistilist maailmakäsitlust esindavate teraapiate valdkonnas Eestis, Argentiinas ja Saksamaal. Ajurveeda koka ja toitumise nõustaja tunnistus Saksamaalt Volker Mehl ja Nicky Sitaram Sabnis (2015); jätkuõpe The Ayurvedic Institute NM. Alates 2013 praktiseeriv ajurveeda toitumise ja elustiili nõustaja.

Kaja Rebane on aroomterapeut ja refleksoloog. Kaja on lõpetanud Tallinna Meditsiinikooli õe erialal (al 2005. Tallinna Tervishoiu Kõrgkool) ning Soome Refleksoloogia-ja Tsooniteraapiakooli Medika Nova 2001a. Kaja Rebane on õppinud aroomteraapiat Soome UMG (Ulla-Maija Grace) Aroomteraapia Kooli ja lõpetas selle 2004 a. Samuti on Kaja lõpetanud ka Soome Homöopaatia Akadeemia ja omab homöopaadi kutset.

Karita Mikko on Eesti üks suurimate kogemustega praktiseeriv sünnitoetaja. Ta on õppinud psühholoogia eriala aineid Akadeemias Nord ja Tallinna Ülikoolis, lõpetanud Algallika Hingamistöö ja Protsessi terapeudi ja Algallika Sünnitoetaja väljaõppe ning kundalini jooga õpetajate kursuse Amrit Nam Sarovar koolis ja SIET imetamisnõustamise kursuse. Tema tänane töö on nõustamine, pere- ja sünnitoetus ning koolituste läbiviimine.

Katrin Luke on õppinud fütoteraapiat Tallinna Alternatiivmeditsiini koolis ja sealt saanud vastava tunnistuse, läbinud mitmeid kursusi Sagadi Looduskoolis, Kunderi Rahvakoolis, Tatjana Gorbunova käe all jm. Katrin Luke omab al 1993. a. ettevõtet OÜ Norman Ravimtaimed, kus toodab mahetunnustusega taimeteesid, salve, ürdisoolasid ja pakub toitlustust ning alates 1993. aastast teeb ta ka koolitusi. Katrin Luke on kirjutanud raamatud „Korilase Aastaring“ ja „Tervendav Kokaraamat“.

Kristel Vilbaste on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogia eriala 1988. aastal ja ta on Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi doktorant atates 2016. Ta on õuesõppe eestvedaja, allikapärimuse koguja, mitmete ravimtaimeraamatute autor ja koolitaja aastast 2006.

Maret Makko on apteeker, lõpetanud Tartu Ülikooli 1984. aastal proviisori erialal. Ta on taimetark, Lilleoru taimeala eest vastutaja, krija-jooga praktiseerija, raamatu “Taimeravi” autor ja koolitaja.

Maret Voites on ämmaemand, raseduskriisi nõustaja, imetamisnõustaja. Töötanud viljatusravikeskuses vastatava ämmaemandana, alates 2010.a. paralleelselt ka raseduskriisi nõustajana.  On olnud aastaid aktiivne Eesti Ämmaemandate Ühingu liige, aastatel 2014-2016.a. EÄÜ juhatuse liige, seotud erinevate projektidega nii meeskonna liikmena kui ka projektijuhina.

Mercedes Merimaa, Tartu Ülikooli majandusküberneetika eriala majandusteadlase-matemaatiku kutse, 1992–1993 õppis Inglismaal Emersoni kolledžis biodünaamilist maaviljelust ja taimeravi. 2005 põllumajandusministeeriumi ekspert mahepõllumajandusseaduse väljatöötamisel, üks kaubamärgile “Eelista eestimaist” aluse panijaid. Raamatute “Minu tee taimede väeni”, “Väega toidud” ja “Õitest hingeni” autor ja Tänapäeva Kunksmoori koduapteek” kaasautor. On kogukonna eestvedaja ja koolitaja.

Reet Pettai, Süvahavva loodustalu perenaine, mahedate tee- ja ravimtaimede kasvataja alates 2001. aastast, käsitööline, taimevärvide asjatundja. Alates 2001. viib oma talus läbi ka taimeaia ekskursioone.

Tiia Morfin on lõpetanud Räpina Aianduskooli aianduse (2003.a) ja maastikuehituse erialal (2008.a). Tiia on tegelenud  aiandusega kogu oma teadliku elu. Lisaks on Tiia lõpetanud loodusturismi eriala Maaülikoolis. Tema suureks kireks on põlised talulilled, maitse- ja ravimtaimed ning kõiksugu söödavad ja mürgised taimed nii koduaias kui ka looduses. Täna tegutseb Tiia aedniku, koolitaja ja loodusgiidina.

Toomas Trapido omab bioloogi haridust Tartu Ülikoolist (1994), magistrikraad erialal “Design and Development of Virtual Environments”, Gaia Akadeemia eestvedaja, koolitaja ja õpetaja.

Valdo Herzmann on Ki-Shiatsu terapeut ja kutse omanik, terapeutilise massaaži terapeut ja koolitaja. Valdo on õppinud Meridiaanide Shiatsu teraapiat, klassikalist, spordi- ja süvakoe massaaži, manuaalteraapiat, kinesio- ja funktsionaalset teipimist.

Ülle Lember, ämmaemanduse eriala Tallinna Meditsiinikool (1990) (al 2005. Tallinna Tervishoiu Kõrgkool), 2004 – rakenduslik kõrgharidus Tallinna Tervishoiukõrgkoolist üldõenduse ja ämmaemanduse erialal, UNICEF kursuse Rinnapiimaga toitmise edendamine Eestis koolitaja, MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti tugiühingus imetamise nõustaja ja imetamise nõustajate koolitaja. Praktiseeriv imetamisnõustaja, joogaõpetaja, sünnitusettevalmistustreeningute läbiviija.

Yong Xue Hu (Lumi) on Hiina traditsioonilise meditsiini terapeut ja massöör. Lumil on pikaaegsed kogemused diagnostikas, Qigong harjutuste praktiseerimisel ja õpetamisel ning erinevate Hiina meditsiini manuaalteraapiate rakendamisel. Lumi on õppinud Hiina Traditsioonilist Meditsiini Fuijani Ülikoolis, kuid elanud ja töötanud terapeudina ning koolitajana viimased 15 aastat Eestis.