Tai massaaži ülesanne on vabastada inimese keha pingetest mõjutades nii pindmiseid kui ka süvalihaseid, mistõttu mõjutab Tai massaaž inimese tervist väga mitmeti. Massaažis kasutatakse õrna survet energiakanalitele ja joogalaadseid venitusi, mis lõõgastavad kogu keha sügavamal tasemel. Sügav lõõgastumine parandab une kvaliteeti. Sügav ja pikk uni võimaldab kehal end ise ravida, nii et hommikul ärgates tunnete end värske ja puhanuna.

Tai massaaž vähendab stressitaset ja parandab üldist „kehamahlade“ liikumist. See saavutatakse rahuliku tehnikaga, mis meenutab joogalaadseid harjutusi. Vaiksed liigutused parandavad inimese paindlikkust ja liikumisvõimet. Suurem liikumis- ja paindumisvõime omakorda muudab lihased elastsemaks ja vähendab nihestusi, samuti aitab vältida komistamise ja kukkumisega seotud õnnetusi.

Aeglased liigutused võimaldavad ka vaimul ja hingel rahuneda ning kogeda ka psüühilist lõõgastumist. Massaaži vältel inimene keskendub iseendale ja stressorid ei saa teda enam niipalju mõjutada. Vererõhk muutub stabiilsemaks ja väheneb südameprobleemide oht. Järelikult, keskendudes oma kehale vähendame stressorite mõju ja seeläbi ka südamehaiguste tekkimist.

Tai massaaž võimaldab inimesel tõeliselt lõõgastuda, sest lihased vabastatakse pingetest, lihased pikenevad ja vedelikud pääsevad liikuma. Tõuseb keha energiatase. Tervemate elastsete lihaste ja kasvava energiatasemega on inimene võimeline säilitama normaalset tervislikku kehakaalu. See omakorda vähendab veresuhkru taset ning aitab vältida ning parandada II tüübi suhkruhaigust ning hoida stabiilsena I tüübi suhkruhaigust.

Tai massaaž parandab vereringet. Suurenenud vereringe puhul suunatakse ajju rohkem hapnikku, mis vähendab migreeni ja peavalude tekkimist. Samuti vähendab paranenud vereringe arteriaalsete trombide teket.

Pärast Tai massaaži tunnete end noorema ja värskemana. Te suudate mõelda selgemalt, sest tunnete end palju paremini.

Kui soovite ka ise Tai massaaži õppida, siis uus kursus algab 19.veebruaril 2022. Lisainfo kodulehel.

Artikli koostas: Anneli Sirp
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool