Tai massaaž ehk Nuad Bo-Rarn tähendab tõlkes iidset massaaži. Tai massaaž on unikaalne kultuurikild maailmas, mis sai alguse juba 2500 aastat tagasi Tai budistlikes templites.  Pika ajaloo vältel on kujunenud erinevad stiilid, kuid põhivõtted on samad ja Tai kuningriik on kuulutanud Nuad Bo-Rarn´i rahvuslikuks rikkuseks ning soosib riiklikult selle õpetamist rahvusvahelistes massaažikoolides. Toimelt on Tai massaaž keha kui terviku energeetiline mõjutamine, kus vajutuste ja venitustega saavutatakse tervendav tulemus. Tai massaaži tehakse mati peal läbi kergete riiete, mis annab kliendile mugava enesetunde. Tai massaaži seansist saab kasu nii saaja kui andja, sest kasutatakse joogalaadseid asendeid ja teadlikku hingamist.
Hea Tai massaaž annab suurepärase lõdvestunud enesetunde, aitab vabaneda emotsionaalsest pingest, läbipõlemisest ning vähendab lihasvalu ja väsimust.

Kursuse eesmärk on anda teoreetilised teadmised Tai massaaži fiolosoofiast ning praktilised oskused Tai massaaži läbiviimiseks.

ÕPPEKAVARÜHM: Traditsiooniline ja täiendav meditsiin ning teraapia.

KOOLITUSE SISU:
Viiest moodulist koosneval kursusel õpitakse idamaade tervisekäsitlust; Tai meditsiini ja kultuuri filosoofiat; Tai massaaži eetikat ja ergonoomikat; Tai massaaži näidustusi ja vastunäidustusi. Omandatakse keha töötlemine kliendi erinevates asendites – selili, kõhuli, külili ja istuvas asendis. Õpitut harjutatakse jooksvalt tundides ja iseseisva tööna moodulite vaheajal.

Tai massaaži õpe käsitleb kliendi keha „töötlemist“ jalgadest pealaeni. Massöör ei kasuta seejuures mitte ainult oma käsi, vaid ka jalgu, jalalabasid, küünarnukke ja põlvi. Erinevate võtete käsitlemine muudab massaaži kliendi jaoks tõhusamaks ja järgib massööri ergonoomikat.

ÕPIVÄLJUNDID:
Koolituse läbinu:
*tunneb Tai ja idamaade tervisekäsitluse aluseid;
*tunneb Tai massaaži filosoofiat;
*tunneb Tai massaaži teoreetilisi aluseid, näidustusi, vastunäidustusi;
*oskab läbi viia 1,5 kuni 2 tunnise Tai massaaži seansi.

KOOLITAJA: Õpetaja Marje Rohtla omab Tai loodusterapeudi kutset  (Tai loodusterapeudi tase 6 kutsetunnistus). Marje Rohtla on õppinud nii idamaised massaaže kui ka klassikalist massaaži. Marje töötab väikelaste ja täiskasvanute massöörina, omab praktilist töökogemust üle 10 aasta.

ÕPPEAEG: 5 kuud
Kursuse toimumine sõltub osalejate arvust. Kui plaanid õppida Tai massaaži, anna oma soovist märku.

ÕPPEVORM: tsükliõpe, kord kuus nädalavahetusel (L-P)
ÕPPETÖÖ TOIMUMISE KOHT: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Weizenbergi tn 20/1, Tallinn

MAHT:
Auditoorne töö: 80 akad t
Iseseisev töö:    80 akad t
Maht kokku: 160 akad tundi

ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED:
Koolitusele on oodatud kõik huvilised, eelnevad teadmised Tai massaažist ega lääne meditsiinist ei ole vajalikud. Läänepärasele anatoomiale otseselt ei toetuta. Vajalikud energialiinid ja -punktid õpitakse baaskoolituse käigus.

LÕPETAMINE:
Kõik programmi lõpetajad saavad tunnistuse.
Tunnistuse saamise eelduseks on:
– koolitustel osalemine vähemalt 80% mahus,
– õppemaksu tasumine 100%,
– praktilise eksami sooritamine õpingute lõpus.

ÕPPEMAKS:
Õppe eest on võimalik tasuda ühekordse maksena või kuumaksetena.
Ühekordse maksena 720 eurot. Kuumakse hind 156 eurot kuus.

Registreerudes kursusele väljastatakse Teile esmalt deposiitraha arve 156 eurot. Deposiitraha tasumine kinnitab koha koolitusel. Deposiitraha arvestatakse maha viimase õppemooduli maksumusest kõigil, kes kogu kursuse läbivad. Kursusest loobumisel deposiitraha ei tagastata.

Osalejate arv on piiratud.

ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS
Tai massaaži koolitus toimub ruumis, kus on vajalik soojus, valgustus ja massaazimatid maas praktiliste harjutuste läbiviimiseks. Samuti on koolitusruumis muusikakeskus meeleolu loomiseks ja harjutuste kuulamiseks, piisavalt patju istumiseks ja harjutuste paremaks läbiviimiseks.

ÕPPEMATERJALID: Koolitaja koostatud ja kursusel jagatav konspekt piltidega.

REGISTREERU KOOLITUSELE:
saada e-mail tarkustekool@gmail.com

LISAINFO JA KÜSIMUSED:
tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 5241650