On üldlevinud teadmine, et iga pehme puudutus meeldiva inimese poolt on lõõgastava toimega – inimesena oleme me lihtsalt selliselt üles ehitatud, et pehmed puudutused, paitused, kallistused, koputamised jne mõjutavad meie hormonaalset tasakaalu – stressihormooni hulk väheneb ja heaoluhormoonide hulk suureneb. Seetõttu kasutame puudutust sageli ka alateadlikult – võtame lapse sülle ja patsutame, kui ta on kukkunud ja haiget saanud, paitame ja kallistame neid, kes vajavad lohtust, otsime lähedust ise, kui oleme kurvad või õnnetud. Kvalitatiivselt hoopis teistmoodi tulemuse annab aga see, kui oma lähedasele teeme teadlike võtetega massaaži. Loe, miks tasub kindlasti ise massaaži nautida ja seda ka teistele teha.

Klassikalise massaaži võtteid ei ole palju ning mitmed neist on rakendatavad ka kodustes tingimustes. Loomulikult on vahe, kas massaaži teeb professionaalne terapeut või asjaarmastaja, kuid ei tasu unustada kui oluline on just lähedaste inimese puudutus. Seega, miks mitte just oma lähedastele teha seda heameelt ja pakkuda mõnusat lõõgastust.

Ometigi on massaažil veel teisigi kasulikke mõjusid:

1. Hea ennetuseks ja organismi puhastamiseks

Kõigil on oluline olla teadlik, mis seisus nende keha on, kas kusagil on mingeid pingeid või mingeid muid probleemseid kohti, mille korral saab massaažiga leevendust tuua. Massaaž on ka puhastava toimega – see on nagu mehhaaniline puhastus, mis stimuleerib lümfisüsteemi ja vereringe toimimist ning seeläbi toksiinide ja mittevajalike ainete kehast väljauhtumist.

2. Sügav lõõgastus

Massaaži ajal lamab klient mugavas asendis, vaikses ja mõnsas ruumis. See võib olla üks vähene aeg päevast, kus aeg on nutiseadme, teravate helide ja valguse vaba. Hoolikas hõõrumine, sõtkumine, mudimine lõõgastab mitte ainult lihaskonda, vaid kogu keha ja meelt.

3. Stressi leevendus ja ärevuse vähendamine

See on üks peamine põhjus, mis inimesed massaaži soovivad saada. Klassikalise rootsi massaaži efekti kohta on tehtud väga palju uuringuid, ja paljud neist näitavad, et hea massaaž leevendab stressi taset ja aitab igapäevaelu stressirikaste probleemidega paremini toimet tulla.

4. Armide paranemine

Uuringud on näidanud, et klassikaline rootsi massaaž võib aidata kiirendada vigastustest paranemist, seejuures armkoega seotud probleemide leevendumisele.

5. Valu vaigistamine

Klassikaline rootsi massaaž aitab mitte ainult ületreenituse korral, aga võib olla heaks leevenduseks paljudele valudele. Massaaž on heaks leevenduseks ka neile, kes istuvad palju ja kel on seeläbi pinged õlgades, turjas, kaelas, seljas.

6. Immuunsüsteemi parandamine

Massaaži tulemusena väheneb stressihormoonide tase organismis, mis omakorda võimaldab immuunsüsteemil paremini toime tulla erinevate haigustekitajatega. Massaaž võimaldab seega sul kauem terve püsida!

7. Verevarustuse paranemine

Mitmed liigutused, mida massöör massaaži käigus teeb, toetavad vereringesüsteemi, mille tulemusena parandab verevarustus ja kiireneb ainevahetus.

8. Liikuvuse paranemine

Massaaži käigus käiakse läbi ka need lihaseid, mille olemasolust igapäevaselt ei teadvusta. Venitused toimuvad mitmes suunas, nii saavad tähelepanu ka liigesed, kõhred ja kõõlused, mis omakorda parandab nii paindlikkust kui liikuvust.

Lisaks tugevdab massaaži tegemine usaldust inimeste vahel. Massaaži tehes ei ole oluline mitte ainult oskus anda, vaid ka oskus vastu võtta. Tingimusteta lõõgastuda, lubada end puudutustel ja massaažil kaasa viia on äärmiselt meeldiv, eriti mõnus on see ju lähedaste inimeste puhul. Täna, kus nutiseadmed ja kiire eluviis on meilt niipalju läheduse aega röövinud, on see ju parim võimalik kingitus iseendale ja oma lähedastele.

Klassikalist massaaži, mida kasutada nii oma keha ergonoomika parandamiseks kui ka mitteprofessionaalsel tasemel teistele tegemiseks, saab õppida klassikalise rootsi massaaži algkursusel aprilli lõpust.

Vaata kursuse kohta lisainfot SIIT.