Ravimtaimede kasutamine ja homöopaatia põhialused terapeudile ja kodukasutajatele

naturopathy_servicesPaljud inimesed soovivad end ravida looduslike vahenditega, võimalusi selleks on mitmeid, sealhulgas näiteks taimeravi või homöopaatia. Vaatamata järjest kasvavale populaarsusele on homöopaatia mõiste inimestele veidi segane ja inimesed ei tea, kus jookseb piir taimeravi ja homöopaatia vahel. Seepärast sai loodud käesolev koolitus, kus esmalt uuritakse ravimtaimede koostist ja neis sisalduvaid mõjuaineid ning seejärel tutvutakse homöopaatia olemusega ning räägitakse millised on homöopaatia raviained. Koolitusele on oodatud kõik inimesed, kes soovivad end täiendada tööalaselt või omandada uusi teadmisi kodukasutajana.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:
RAVIMTAIMEDE KASUTAMINE LOODUSRAVIS
-Klassikalises loodusravis enim kasutatavad taimed, nende raviomadused,
-Taimravi ABC
-Ravimtaimede keemiline koostis ja mõjuained;
-Ravimtaimede kasutamise viisid ja selle võimalikud ohud;
-Ravimtaimede ettevalmistamine kasutamiseks:
Droogi kogumine. Milliseid taimeosi millisel ajahetkel koguda? Kuivatamistehnikad, temperatuurid ja saagi suurus. Säilitamine. Säilitamisvõimalused ja temperatuurid vastavalt taimeosadele. Vesitõmmised, alkoholitõmmised, õli- ja rasvatõmmised, eeterlikud õlid, aromaatsed veed, siirupid, mahlad, teesegud;

HOMÖOPAATIA RAVITOIME JA KASUTAMINE LOODUSRAVIS
- homöopaatia mõiste ja põgusalt meetodi ajaloost
- homöopaatiliste ravimite valmistamise põhimõtted - lahjendamine ja potentseerimine
- raviainepilt ja haiguspilt - mis need on ja kuidas neid kokku sobitada
- homöopaatiliste ravimite määramise printsiibid ja eesmärgid
- konstitutsioonilise e. tüübiaine mõiste ja kasutamine
- praktiline homöopaatia (õpime teoreetilist osa ka praktiliselt kasutama mõnede taimedest valmistatud homöopaatiliste ainete abil)

Mõiste „homöopaatia“ pärineb Kreekast ja tähendab „sarnased kaebused“. Sellega mõeldakse, et haiget ravitakse samade ainetega, mis tervel inimesel vastavad sümptomid esile kutsub. Sellel nn sarnasuse reeglil põhinebki homöopaatia. Homöopaatia on terviklik ravisüsteem, mille eesmärgiks on stimuleerida keha enda loomulikku võimet end ise ravida.

Lisainfo ja küsimused:
tarkustekool@gmail.com