S.Kneippi loodusravi ja veeteraapiad

Toimumise aeg: alates sügis 2017

S.Kneippi veeteraapia koolituse eesmärk on eesti spetsialistidele ja tervisehuvilistele lähemalt tutvustada saksa loodusraviarsti Sebastian Kneippi tervisekäsitlust ja nägemust loodusravist. Kneipp teooria aluseks on inimese terviklik käsitlemine ravimisel - samaaegselt vee- ja taimeraviga tuleb kindlasti tähelepanu pöörata patsiendi/kliendi liikumisele, toitumisele ja arvestada nii sisemise kui ka välise tasakaaluga.
Käesolev koolitus keskendub veeravile, sest külm vesi oli S.Kneippi põhiline ravivahend.

Koolitusel käsitletavad teemad:
1. Kneippi biograafia – Kneipp- tervisekontseptsiooni põhimõtete tutvustus.
2. Kneipp`i teooria viie samba tutvustus (liikumine, fütoteraapia, toitumine, tasakaal, veeteraapia)
3. Sissejuhatus teemadesse: liikumine, fütoteraapia, toitumine, tasakaal.
4. Veeteraapia - koolituse teoreetiline ja praktiline käsitlus keskendub peamiselt veeteravile. Füsioloogia ja vee mõju kehale.
5. Praktiline esitlus Kneippi raviviisidest nii teoorias kui ka praktikas. Demonstreeritakse erinevaid valamisi (aeglased ja järsud valamised), mähiseid, pesemisi ja vanne. Kuidas kasutada vee voolu ja survet, mähiseid ning vanne nii koos kui ilma ravimtaimedeta terviseprobleemide ennetamiseks ja raviks.

steinacher UweKoolitaja:
Uwe Steinacher on omandanud loodusterapeudi kutse Sebastian-Kneipp Schules` massööri ja vannimeistrina. Samuti on omandanud füsioterapeudi kutse ja Kneipp loodusravi õpetaja kutse. Kneipp teraapiaid on Uwe praktiseerinud ja õpetanud ligi 18 aastat. Uwe Steinacher õpetab igapäevaselt järgmistes valdkondades: vee-, balneo-(vee-ja mudateraapiad) ja termoteraapiad; füüsika ja biomehaanika; reumatoloogia; patsientide arstlik järelevalve. Uwe Steinacher on õpetanud Kneipp hüdroteraapiat Šveitsis, Itaalias, USA-s, Jaapanis, Ungaris, samuti läbi viinud arvukalt koolitusi Saksamaal tegutsevatele tervisevaldkonna spetsialistidele.

Õppima on oodatud:
Kõik inimesed, kes hindavad tervislikku eluviisi ja sooviksid selle kohta rohkem teada. Samuti on oodatud terapeudid, massöörid, tervishoiutöötajad, sh arstid ja perearstid, kes soovivad tutvuda euroopaliku loodusravimeetodiga, et seda oma töös kasutada.

Päevakava:
09.45-10.00 Saabumine