Aeg-ajalt küsivad inimesed, kellele ökokosmeetik-loodusspaa terapeudi koolitus mõeldud on, mis see koolitus annab või kuhu pärast lõpetamist tööle minna. Alljärgnevalt püüame vastata neile küsimustele ja natuke avada koolitusprogrammi loomise vajadust.

Ökokosmeetik-loodusspaa terapeudi õppeprogramm sai alguse juba kaks aastat tagasi, kui käima läks ökokosmeetiku pooleaastane koolitus. Viimane sai loodud koostöös oma ala spetsialistidega ja tuginedes tööjõuturuvajadustele. Rajatud oli juba mitmeid öko- ja loodusspaasid, kuid puudus töötajate väljaõpe. Samuti on muutunud kliendid teadlikumaks tervislikest eluviisidest ja soovivad hoolitseda enda ja oma pere eest looduspuhaste vahenditega. Sellest siis idee luua koolitus, kus saaks omandada uue eriala, täiendada ennast tööalaselt või õppida endale harimise ja silmaringi laiendamise mõttes.

Tänaseks on koolitusprogramm veelgi täienenud ja koostöös suurepäraste õpetajatega oleme loonud õppekava, mille edukal läbimisel ja piisava praktilise kogemuse omandamisel on võimalik sooritada soovikorral spaateenindaja tase 4 kutseeksam ning asuda tööle spaas või loodusspaas. Ökokosmeetik-loodusspaa terapeudi koolitus erineb teistest samalaadsetest turul pakutavatest koolitustest sellepoolest, et selles on rohkesti loodusravi ja teraapiaid tutvustavaid õppeaineid, mis on omased Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolile. Need annavad eelise tööturul ja oskused, et lahendada laiahaardelisemalt klientide probleeme.

Jätkuvalt on ökokosmeetik-loodusspaa terapeudi õppeprogramm ettevalmistuseks, et luua oma salong või loodusspaa ja pakkuda teenuseid üksi või kolleegidega. Koolitusel paneme muuhulgas olulist rõhku heale klienditeenindusele ja räägime sellest, kuidas ettevõtet luua ning oma teenuseid müüa.

Samuti tahaks välja tuua ühe olulise muudatuse koolituses, nimelt on ökokosmeetik-loodusspaa terapeudi õppeprogrammi raames võimalik läbida ka klassikalise massaaži alused, mis on vajalikud inimese anatoomia tundmiseks ning professionaalsemaks lähenemiseks inimesele. Huvikorral võib hiljem jätkata õpinguid ka klassikalise massaaži täiendõppes.

Ökokosmeetik-loodusspaa terapeudiks tasub õppida just Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis, sest meie õpetajad on oma ala suurepärased spetsialistid ja armastavad seda, mida teevad. Loodetavasti suudavad nad seda huvi ja kirge süstida ka oma õpilastesse. Kõik koolitusprogrammis osalevad õpetajad on head, kuid siiski tahaks siinkohal ära mainida meie juhtivat õpetajat, kes on Marella Kakkum. Teda iseloomustab edukas töökogemus  spaatöötajate väljakoolitamisel ja spaa juhtimisel.

Lõpuks, tasub tulla ökokosmeetik-loodusspaa terapeudi koolitusele õppima juba seepärast, et suur rõõm on kohtuda kord kuus oma kursusekaaslastega ning jagada rõõme ja ideid. Samuti on tore jälle õppida ja omandada oskusi, kuidas enda ning oma pere eest võimalikult looduslikul moel hoolitseda. Seepärast on oodatud õppima kõik huvilised sõltumata east ja eelnevast haridusest.

Ökokosmeetik-loodusspaa terapeudi koolitusprogramm algab 12.oktoobril 2018.
Rohkem infot koolituse sisu ja korralduse kohta leiad SIIT.

Kohtumiseni koolitusel!
Anneli Sirp, koolitusprogrammi eestvedaja