Eeterlikke õlisid võib segada baasõliga, näiteks viinamarjaseemneõliga ja kasutada enesele või teistele lokaalseks või üldmassaažiks; tilgutada leigesse vette ja kasutada lõhnalambis või tilgutada pritsimispudelisse ja kasutada õhuvärskendajana, samuti kreemidesse, seepidesse jm.

Mõned näited lõhnade sidumisest, et tulemus oleks mõnus, magus, unistav või meeldivalt puuviljane.

Magusad lõhnad
Karamell ja kookos koos mee ja küpressiga.
Piim ja kohv koos vanilli ja pirniga.
Vanill ja kookos koos mee, meloni ja lavendliga.
Šokolaad ja põldmari koos vanilli ja kookosega.

Mõnulõhn
Salvei ja meliss koos bergamonti ja rosmariiniga.
Seedripuu ja raudürt koos mee ja lavendliga.
Viiruki- ja seedripuu koos apelsini ja maguslaimiga.
Kuuseokkad ja sandlipuu koos maguslaimi ja roosilõhnaga.

Meeldivalt puuviljased
Aprikoos ja mango koos maguskirsi ja kaneeliga.
Bergamont ja greip koos lavendli ja kookosega.
Maasikas ja maguslaim koos põldmarja, piima ja meega.
Vaarikas ja piim koos sandlipuu, mee ja greibiga.

Unelmate lõhn
Sirel ja kurereha koos mango ja meega.
Roos ja sirel koos kooskose ja maguslaimiga.
Roos ja maikelluke koos lavendli, piima ja kookosega.

Eeterlike õlide lõhnasid võib jagada olenevalt koostisainetest ja lõhna iseloomust kolmeks: lõhna tipp, südamenoodid ja põhjanoodid. Kergemini lenduvad lõhnad moodustavad nn lõhna tipu. Lendvad on kaneeli, bergamonti, kiviroosiku, küpressi, maguslaimi, melissi, mündi, roosipuu, rosmariini, või teekummeli lõhn.
Iseloomuliku lõhna annavad nn südamenoodid määravad ära lõhna tegeliku iseloomu. Siia kuuluvad apteegitilli, mee, mägimänni, lavendli, piparmündi, pomerantsi, raudürdi, salvei, seedri, sidrunheina ja teepuu lõhn.
Kõige kauemini tajutavad lõhnad on nn põhjanoodid, mis moodustavad näiteks ilang-ilangi, ingveri, kurereha, muskaatsalvei, mürri, nelgi, roosi, sandlipuu, vanilli või viirukipuu lõhnast.

Eeterlike õlide kasutamisest teraapias räägitakse lähemalt ühepäevasel koolitusel „Õlide tervendav jõud – aroomteraapia kasutamine salongis ja kodus“  19.novembril.

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool