LIIKUMINE. KEPIKÕND. TERVISLIK ELUKORRALDUS.

Toimumise aeg: alates sügis 2017

Koolitusel käsitletavad teemad:
Sebastian Kneipp soovitas liikuda mõõdukalt ja reeglipäraselt. Inimestele, kes soovisid säilitada head tervist võimalikult kaua, ütles ta: „Tee kõike õigel ajal ja õiges koguses“.
Tervise ja terve olemise seisukohalt olid Kneippi järgi parimad spordialad ujumine, jalutamine, sörkimine ja pallimängud, sest need koormavad keha ühtlaselt. Sebastian Kneipp saatis kõik oma patsiendid metsa jalutama, isegi need, kes tegid tollal päevad läbi rasket füüsilist tööd. Ta ütles, et käi nii kaua kuni leiad oma rütmi.

 "Liikumisharjumus ja selle vajalikkus ennetus- ja loodusravis"
Liikumisharjumus ja selle vajalikkus on tänapäeva inimestele väga tuttavad sõnad, aga kui paljud suhtuvad sellesse tõsiselt. Kas inimesed teavad, miks liikumine nende tervisele kasulik on, mis juhtub näiteks lihastega, vereringega, ajutegevusega samal ajal kui inimene liigub? Või mis juhtub siis, kui me üldse ei liigu? Milliseid füüsilisi kehavaevusi saame ära hoida, kui tegeleme ujumise, jooksmise, pallimängu või lihtsalt jalutamisega?
Koolitusel ei räägita ei kehakaalu langetamisest ega järjest kasvavast rasvumisprobleemist, vaid sellest, milliseks loodus on inimese loonud ja loomulikust liikumisvajadusest, et elada terve ja liikumisvõimelisena võimalikult kaua.

"Loomulik ja looduslähedane liikumisharrastus – kepikõnd
Koolituse teoreetilises osas tuleb juttu liikumisharrastusest ja spordist, samuti liikumistreeningu üldistest põhimõtetest. Kepikõnni ajaloost ning näidustustest ja vastunäidustustest. Tutvustatakse kepikõnni varustust ja õige varustuse valikut. Õpetame õiget kepikõnni tehnikat ja liikumise (treeningu) metoodikat. Koolituse praktiline osa toimub õues, Kadrioru pargis.
*Liikumiskoolitus katab sissejuhatava loengu kepikõnni instruktori väljaõppest.

„Tervislik elukorraldus – kuidas saavutada terve ning rahulolev keha ja tasakaalustatud hingeseisund“
Kneippi järgi hoiab keha ja hinge tasakaalus just nende nelja elemendi „koostöö“ - vesi, taimed, liikumine ja toitumine. Oma kehaga tegelemine ja tasakaalustatud eluviis koos intensiivsete puhkefaasidega tekitavad keha ja psüühika positiivse teineteise mõjutamise. Ainult siis, kui inimene reeglipäraselt endale aega võtab väljamagamiseks, täielikuks lõõgastumiseks ja kõigi meeltega elu nautimiseks, on võimalik leida harmooniline elurütm.
Koolitusel leiavad vastuse järgmised küsimused:
Tervislik elukorraldus – mida S.Kneipp sellega mõtles? Mida on õppida 19.sajandul Euroopas hinnatud tervisliku elukorralduse kontseptsioonist tänapäeval?
Kuidas mõjutab inimese mõtte- ja tundeelu keha terveolemist? Kuidas tuleks mõelda, et olla terve nii vaimselt kui füüsiliselt?
Miks on oluline, et vaim ja keha on tasakaalus? Milles peitub tasakaalu olemus?
Teadvustatud ja teadvustamata seosed elujõududega – kuidas neid rakendada?
Teooria ja praktilised harjutused.

Koolitus toimub: Tallinn, Weizenbergi 20b
Töökeel: eesti keel

Lisainfo:
tarkustekool@gmail.com
Tel: 52 41 650