TERVIS LÄBI TOITUMISE JA PAASTU

Toimumise aeg: alates sügis 2017

Leidub inimesi, kes jälgivad hoolikalt, et nende toit oleks tervislik ja tasakaalustatud, aga on ka neid, kes ei pööra sellele vähimatki tähelepanu. Ohjeldamatu söömine toob varem või hiljem kaasa kaalutõusu ja tervisehädad. Sama kahjulik kui ülesöömine on karmid dieedid. Tasub meeles pidada, et nende mõju ei jää kunagi pikaks ajaks püsima, küll aga võivad need pöördumatult tervist laastada. Ideaalis peaks iga inimene leidma oma toitumisstiili, mis oleks vastavuses tema natuuriga ja sisaldaks kõige muu kõrval ka regulaarseid paastuperioode. Paastukuuri ajal on organismil võimalus tegeleda iseendaga, puhata ja taastuda.

Inimest, kes on otsustanud süveneda paastumise saladustesse ja püüab seda iseseivalt läbi viia, võib mõnikord tabada ootamatu tagasilöök. Seepärast kutsume Teid koolitusele, kus jagatakse olulisi teadmisi tasakaalustatud toitumisest ja paastumisest. Koolitusel saab teada, kas ja kuidas ise paastu läbi viia ning millal võiks teha seda arstliku hoole all.

Koolitusel käsitletavad teemad:
„S. Kneippi toitumisteraapia põhimõtted - toitumine loodusravi perioodil“
Tasakaalustatud toitumise olemus.
Tänapäeva toitumisviisi põhivead,
Varjatud toidutalumatus,
Kuidas ise oma terviseseisundit hinnata,
Uutmoodi toitumisele üleminek,
Happelisusest ja aluselisusest
Dr Trofimova toiduvalgusfoori süsteem – tasakaalustatud toitumine.

„Kuidas elada tervena, puhastades keha ja hinge ravipaastuga“
Ravipaastu toimemehhanism. Paastu roll tervise hoidmises ja taastamises.
Paastu kooskõla loodusega
Paasukuuride põhieesmärgid
Näidustused ja vastunäidustused
Ettevalmistus ja läbiviimine
Colon hydroteraapia (soolte sügavpuhastus ja klistiir)
Paast kui ravimeetod
Põhiteadmised esimest korda paastujale
Saksamaa Bad Wörishoffeni sanatoorimides kasutusel Buchinger-, Mayer- ja Paastukuuridest.

Koolitaja:
Natalia Trofimova
Dr Natalia Trofimova on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning täiendanud end erialaselt Venemaal, Rootsis, Hispaanias, Inglismaal ja mujal. Saksamaal, Bad Wörishofeni Kneipp Klinikus õppis Natalia kolm aastat loodusravi kursusel arstidele. Huvi loodusravi vastu tekkis dr Trofimoval ülikooliajal, kui ta koges, et leidub hulk nähtusi, mida tavameditsiin ei oska seletada. Pärast töötamist TÜ Kliinikumis otsustas ta 1998. aastal asutada Eesti esimese loodusravikeskuse Loodus BioSpa ning 2005.aastal Biokliiniku, kus dr Trofimova töötab tänaseni ja nõustab patsiente loodusravi osas. Natalia Trofimova on õppinud ka Hiina meditsiini, klassikalist loodusravi, nõelravi, fütoteraapiat ja akupunktuuri.

Töökeel: eesti keel
Koolitus toimub: Tallinn, Weizenbergi 20b