S. Kneippi vee- ja loodusravi õppeprogramm

S.Kneippi vee- ja loodusravi programm põhineb Saksamaal 19. sajandil väljatöötatud ja tänaseni laialt kasutusel oleval vee-ja loodusravi teadmistel ja oskustel. Saksamaa tuntumad loodusravikliinikud ja mitmed taastusravikliinikud töötavad paljuski just Kneippi teraapiate põhimõtetel.
S. Kneippi vee-ja loodusravi on suunatud nii terviseprobleemide ennetamiseks kui taastusraviks ja peamine eesmärk on läbi looduslike vahendite (vesi, ravimtaimed) ja elustiilimuutuste (liikumine, toitumine) pakkuda loodusravil põhinevaid tõhusaid nõustamisoskuseid ja lisaravimeetodeid oma ala professionaalidele.

Õppevorm: tsükliõpe, õppetöö toimub nädalavahetustel (vajadusel ka R-P)
Õppe toimumise aeg: järgmine koolitus algab sügisel 2017
Õppe läbiviimise koht: Tallinnas, Weizenbergi 20b.
Õppekeel: eesti, (vajadusel tõlkega)

Programmi eesmärk:
Laiendada inimeste teadmisi tervemast elust, tervislikust eluviisist ja loodusravist. Anda osalejatele teadmised S.Kneippi loodusravi olemusest ja õpetada inimese ravimist tervikuna. Anda osalejatele süvendatud teadmised veeteraapiast ja selle kasutamisvõimalustest nii terapeudi töös, koduses ravis kui ka SPA kultuuris.

Õppeprogramm koosneb järgmistest koolitusmoodulitest:

Moodul I: S.Kneippi loodusravi ja veeteraapiad – sissejuhatus õppeprogrammi.

Moodul III: Tervis läbi toitumise ja paastu.

Moodul II: Veeravi protseduurid Kneippi järgi: dušid, ülevalamised, mähised, aurud.

Moodul IV: Kneipp loodusravi protseduurides kasutatavad ravimtaimed, nende keemiline mõju ja oskus aineid taimedest kätte saada. Homöopaatia ravitoime ja kasutamine loodusravis.

Moodul V: Liikumisharjumus ja selle vajalikkus ennetus- ja loodusravis. Loomulik ja looduslähedane liikumisharrastus – kepikõnd. Tervislik elukorraldus – kuidas saavutada terve ning rahulolev keha ja tasakaalustatud hingeseisund.

Õppima on oodatud:
Tegutsevad loodusterapeudid, massöörid, med õed, perearstid.
Inimesed, keda huvitab tervisliku eluviisi olemus ning loodusravi tehnikad.
Samuti on koolitusele oodatud inimesed, kes tegelevad laste kasvatamise ja õpetamisega ning kasutavad meetodeid, mis käsitlevad inimese arengut tervikuna.

Õppekava läbimise tulemusena õpilane:
• tunneb Kneipp loodusravi olemust ja selle kasutusvõimalusi;
• tunneb vee ravivaid omadusi, valamise tehnikaid ja oskab neid kasutada;
• tunneb mähkimise tehnikaid ja raviomadusi ning oskab neid kasutada;
• mõistab toitumise tähtsust loodusravis ja oskab kasutada toitumist toetava ravivahendina;
• tunneb Kneipp ravis kasutatavaid ja Eestis kasvavaid olulisemaid ravimtaimi, nende toimeaineid ja mõju organismile;
• teab, kuidas taimedest raviained kätte saada;
• omab nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi õigest kehahoiakust ja –kasutusest;
• tunneb kepikõnni tehnikaid ja oskab teisi juhendada;
• tunneb tervisliku elukorralduse aluseid ja oskab inimesi nõustada, et muuta elukorraldus tervislikuks.

Lõpetamine:
Kneippi õppeprogrammi on võimalik lõpetada kahel viisil:
1) Osalemine kõigis koolitusmoodulites või siis üksikutes moodulites – saab tõendi osaletud teemade kohta
2) Osalemine 100 % auditoorses õppetöös ja eksamite sooritamine positiivsele tulemusele – saab tunnistuse.

Lisainfo:
tarkustekool@gmail.com
Tel: 52 41650

Loe Sebastian Kneippi kohta artikleid:
Sebastian Kneipp „Veega arstimise õpetus“
Mida peab kindlasti teadma, enne kui alustada külma veega tervendamist

Koolitusprogramm valmis koostöös dr Natalia Trofimovaga, kes tegutseb tunnustatud loodusraviarstina Biokliinikus ja Loodus BioSpas.
281114 Loodus logo