Anatoomia ja füsioloogia algkursus spetsialistile

Anatoomia ja füsioloogia koolituse eesmärk on anda süvateadmised inimesega töötavale spetsialistile. Koolitusprogrammis omandatakse teadmised inimese organismist, selle osade ehitusest, funktsioneerimisest ja arengust. Pole mõeldav terviseprobleemide kindlaksmääramine ega ravimine ilma põhjalike teadmisteta anatoomiast. Inimese anatoomia tundmine on teataval määral vajalik igale inimesele.

SIHTGRUPP:
Käesolev anatoomia ja füsioloogia koolitusprogramm sobib sulle kui:
*Soovid minna kutseeksamile, kuid anatoomia kursus on läbimata;
*Tegeled igapäevaselt inimeste terviseprobleemidega ja vajad täiendavaid teadmisi anatoomiast;
*Töötad kehaterapeudi, kosmeetiku, massööri või nõustajana ja vajad täienduskoolitust anatoomiast;
*Omad suurepäraseid teadmisi inimhingest ja vajad jätkuvaks arenguks täiendavaid teadmisi inimkeha ehitusest ja toimimisest.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:     
1.Sissejuhatus ainesse. Eralane terminoloogia. Põhimõisted.Rakk, koed, elundid, elundkonnad. Raku ehitus ja talitlus. Koed. Epiteelkoed. Ekso- ja endokriinsed näärmed. Sidekoed. Lihaskoed. Närvikude. Katteelundkond. Naha ehitus ja talitlus. Erinevad koed nahas, naha näärmed, karvad ja küüned.
2.Tugi- ja liikumiselundkond. Luu ehitus ja talitlus. Luude ühendid. Liigese ehitus. Lülisammas. Rindkere luud ja ühendid. Ülajäseme luud ja ühendid. Alajäseme luud ja ühendid. Kolju. Tugi- ja liikumiselundkond. Lihase ehitus ja talitlus. Pea-, kaela-, kere- ja jäsemete lihased.
3.Närvisüsteem. Kesknärvisüsteem ja selle talitlus. Perifeerne närvisüsteem Ülenevad ja alanevad juhteteed. Autonoomne närvisüsteem ja selle talitlus. Endokriinsüsteem.
4.Veri ja lümf. Vere koostis ja talitlus. Vere hüübimine. Vereloome. Immuunsus. Süda. Südame ehitus. Verevool südames. Südame erutusjuhtesüsteem. Vereringe. Lümfiringe. Veresooned. Suur ja väike vereringe.  Pulss. Lümfiringe. Hingamiselundkond. Hingamisteed. Kopsud. Hingamislihased. Koehingamine. Hingamise regulatsioon.
5.Seedeelundkond. Seedekanal. Seedenäärmed. Seedimine seeedekanali erinevates osades. Kuseerituselundkond. Neerude ehitus. Uriinitekke protsess ja selle regulatsioon. Uriini koostis. Kuseteed. Suguelundkond. Naise suguelundite ehitus ja talitlus. Mehe suguelundkond ja talitlus

KOOLITAJA: Marika Asberg on lõpetanud Tartu Ülikooli õenduse eriala, omandanud Tallinna Ülikooli bakalaureusekraadi sotsiaaltöö valdkonnas ja lõpetanud 2008. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas magistrantuuri õendusteaduse õppekaval. Marika Asberg on olnud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava akrediteerimismeeskonna juht ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Nõukogu liige. Marika on olnud Õde III, IV, V Kutsestandardi töörühma liige. Marika on töötanud alates 1999.a. Tallinna Meditsiinikoolis ja alates 2005.aastast kuni tänaseni Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis Õenduse õppetoolis assistendi ja õpetajana.

TOIMUMISE AEG:
29.-30.oktoober 2016
12.-13.november 2016
17.-18.detsember 2016
07.-08.jaanuar 2017
18.-19.veebruar 2017

KOOLITUSE MAHT: 100 akadeemilist tundi (80 akad tundi auditoorset tööd + 20 akad tundi iseseivat tööd)
ASUKOHT: Weizenbergi 20b, Tallinn

KOOLITUSE PÄEVAKAVA:
09.45 - 10.00 Saabumine
10.00 – 11.30 Koolitus
11.30 – 11.45 Paus
11.45 – 13.15 Koolitus
13.15 – 14.15 Lõuna
14.15 – 15.45 Koolitus
15.45 – 16.00 Paus
16.00 – 17.30 Koolitus

OSALUSTASU:

Tasu 5 mooduli eest on ühes osas tasudes 380* eurot.
Õppemaksu saab tasuda ka kuu kaupa, sel juhul on registreerumisel kuni 07.10 2016 hind 80* eurot/kuus.
Registreerumisel alates 08.10 hind 100* eurot/kuus.
Hind sisaldab koolitust ja koolitusmaterjale.

*NB! Hindadele lisandub käibemaks 20%.

Registreerudes kursusele tuleb tasuda deposiitraha 80* eurot. Deposiitraha arvestatakse maha viimase koolitusmooduli maksumusest kõigil, kes kogu kursuse läbivad. Koolituse katkestamisel deposiitraha tagastamisele ei kuulu.
Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Vaata ka tasumistingimusi kodulehelt.

LÕPETAMISEL:
Kursuse lõpus kirjalik eksam.
Kõik koolitusel osalenud saavad tunnistuse.
Tunnistuse saamise eelduseks:
*Osalemine auditoorses õppetöös 80%;
*Eksami sooritamine positiivsele tulemusele.
*Õppemaksu tasumine 100%.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt http://goo.gl/forms/SsLz4eJ87B
või kirjutades tarkustekool@gmail.com

Lisainfo ja küsimused:
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool
E-mail: tarkustekool@gmail.com
Tel: +372 52 41 650